500 300 25 1000 :ERSTE BLAD •loterij No. 105 67e Jaargang 1929 artlijnen koersen ïricht nda tgave: Firma F. VAK DE VELDE Ir.. Walstraat 58-60, Vlissinp. Telef. 10. Postrekening 66287 4 MJEI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen 'garandeerde oplaag 5150 Ex. GEMEENTEBESTUUR kamer-overzicht BINNENLAND Stads- en Provincienieuws :aal concert. Irene Az^ aarna persberichten en 8.35 Morgenwijd}^ I .35 Zang, declamatie istconcert. 2.20 Orkest sn instrumentaal con. I ending „Tosca". 10,051 - 2.50 Verslag van den I land-België te Anther. I rt. 5.50 Gramofoonpla, I strumentaal concert. n 2 Mei 1929. 4e Lijst. ^AN 65.—. 185 1336 3304 4503 5733 7357 9371 1618 812 400 593 942 826 916 11577 288 12359 948 14154 697 14906 210 16318 318 18380 615 19906 •25 20442 1390 3535 4563 48511 5977 6181 7815 8035 9618 9665 11604 11713 12726 12981 14197 14255 15031 15619 16780 17001 18635 18706 20022 20038 20931 Sydney naar Rott. van Bombay p. 2 Mei Gibraltar 2 Mei te Dar es Sa* p. 1 Mei Ferim inden" (thuisr.) 4 Mei icht 1 Mei Gibraltar lei te Sabang Mei te Port Said Mei Perim •lei van Port Soedan uitr.) 1 Mei v. South* e Kaapstad Mei te Algoobaai i v. Southampton Mei van Singapore r.) 2 Mei te Gennua 1 Mei van Batavia 1 Mei Cape. Race i Perim 4 Mei 5.20 te Ply* lei te Genua Mei van Vigo Galle, Batavia naar 1 Mei Finisterre lover 1 Mei te Curasao 3 Mei 1929, des nam. koersen. Vcrkoopcn. -ƒ 2.48% Londen rlijn 58.92—58.96; .54 Parijs 9.70- apier. .50 Ponden 12.05$ 58.8859.00 Belgi- -ƒ 34.58 Fransche ind 765.8 te La Coru« stand 749.7 te Hapa* avond van 4 Mei: stelijke tot Noordelijke Dewolkt. Droog weer. Veinig verandering in uto's en Fietsen Mei uur 4 7.59 5 8.01 6 8.02 7 8.04 M E VLISSINGEN 9.44 32.13 10.53 23.09 11.38 23.54 12.19 niakelftkheden, gen enz. vue- en cabaret-club it", Cabaret- en too- Oude Vriendschap"» BURG. 7 Mei. Generale iring zangvereenigifltf Uitspanning", Con- 8 uur. LISSINGSCHE COURANT lONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen cn de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, ■anco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ,e landen bij wekelijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. abonné's in 't bezit eener •lis, zijn GRATIS verze- :rd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. jt nummer bestaat uit 4 bladen. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de openbare lagere scholen. 3 gemeester en Wethouders van Vlissin- i maken bekend, dat tot en met Woensdag Mei e.k. gelegenheid bestaat tot aangifte xi nieuwe leerlingen voor de openbare lage- scholen ter gemeente-secretarie, le afdee- g. lederen werkdag van 9—12»/2 uur en van -5^ uur ('s Zaterdags alleen van 9—12% ir). Het nieuwe schooljaar begint 13 Augustus 29. Toegelaten kunnen worden de kinderen, die lór of op 13 Februari 1929 vijf' jaar zijn ge- >rden. Sij, die in het bezit zijn van een trouwboek- worden verzocht dit bij de aangifte mede brengen. Vlissingen, 1 Mei 1929. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare U.L.O. school. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- en naken bekend, dat tot en met Woens- ig 15 Mei e.k. gelegenheid bestaat tot aan- it* van nieuwe leerlingen voor de openbare ;hool voor uitgebreid lager onderwijs, ter emeente-seerctarie, le afdceling, ieaeren erkdag van 9 tot 12% uur en van 2 tot 5% ir Cs Zaterdags alleen van 9 tot 12 uur) Onderwijs wordt gegeven in de vakken voor woon lager onderwijs, benevens in de drie oderne talen, wiskunde en handelskennis. De school leidt cp voor de diploma's A en der Vereeniging voer M.U.L.O. 211, die in het bezit zijn van een trouwboek- worden verzocht dit bij de aangifte mede brengen. Vlissingen, 1 Mei 1929. Burg. en Weth. voornoemd, M. LxAERNGES, L.3. De Secretaris, F. BISSCHOP. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Voorwaardelijke veroordeeling. De Minister van Justitie heeft niet te kla- en over de ontvangst van zijn voorstellen )t verruiming der voorwaardelijke veroor deling en zijn verbeteringen in het gevan- enis-wezen. Sommige leden wilden gaarne erder gaan maar zijn alvast tevreden. Zoo agen bijvoorbeeld mevrouw BakkerNort en heer Kleerekoper hun idealen lang niet He verwezenlijkt en betreurde eerstgenoem- dat de celstraf nog steeds de kern blijft *n ons strafstelsel, dat er nog geen verbe- (r?evangenis voor volwassenen komt en niet wer uitbreiding van openluchtgevangenissen n de socialistische redenaar had niet min- onvervulde desiderata, doch dit belette evenmin als mr. Van Sasse van Ysselt 111 met groote waardeering te erkennen, dat eze herziening, voorbereid door het centraal i voor de reclasseering en door oud- ünister Heemskerk, een belangrijken stap in e ?oode richting doet. De zgn. bewaring van beroepsmisdadigers a afloop van hun straftijd juichte men toe. leden verdedigden nog eens de voer- 'aardelijke veroordeeling en in vrijheidsstel- I zij pleitten voor minder formaliteiten ruimer subsidieering van de reclassee- figsvereenigingen, terwijl de katholieke 'oordvoerder de katholieke verpleegden in en eigen sfeer wilde brengen en mevr. Bak- er-Nort begaan bleek met de salarieering an het gevangenispersoneel. Enkele bezwaren werden weer geopperd a- door den heer Van Schalk, die de „bewa- gevaarlijk noemde als ze op andere^dan leroepsmisdadigers wordt toegepast, bijv. op lenschen, die voor de staatsorde gevaarlijk jto- Ook de heer Heemskerk was met dit khel maar matig ingenomen wijl de straf noet blijven. Daarnaast dient gedwongen ar- de hoofdzaak te zijn. Hij kon die bewa- n8 aHeen aanvaarden als een onderdeel van e straf, maar niet als een soort voortzetting toarvan. Mej. Meijer scheen zeer ingenomen te zijn met het ontwerp, maar zij was te slecht te verstaan om haar geregeld te kunnen vol gen. Vooral voor uitbreiding van reclassee ring pleitte zij en voor roomsch gevangenis personeel voor roomsche gevangenen opdat zij een roomsch praatje kunnen maken. Veel van het gesprokene was algemeene beschouwing over het gevangeniswezen en ging dus buiten de zaak min of meer om. Het ontwerp zal het Staatsblad wel bereiken. m Het wetsontwerp tot regeling der financi- eele verhouding van Rijk en gemeenten is door de Kamer goedgekeurd nadat de heer Van den Tempel een verklaring had afge legd. Zijn fractie had wel ernstige bezwaren tegen enkele gedeelteen der wet, maar ver werping der wet zou een betere regeling dan de bestaande op de lange baan schuiven. Het niuewe was in ieder geval beter dan het be staande en dus aanvaardde de fractie der S.D.A.P. het ontwerp, ook vertrouwende dat de toenemende politieke kracht der arbeiders op den duur in staat zal zijn de wet te ver beteren. Het wetsontwerp werd zonder hoofdejüke stemming goedgekeurd, een overwinning waarmede vele leden den Minister geluk wenschten. Bij de regeling van werkzaamheden deed zich een grappig geval voor. De heer Bijle- velt kwam andermaal met zijn voorstel om den rechtstoestand van de ambtenaren te behandelen en hij vond bestrijding bij de sociaal-democraten, die oordeelden dat de tijd daarvoor te kort was en het alleen te doen was om het ontwerp op de agenda te laten paradeeren, terwijl men zeker wist dat het niet aan de orde zou komen. Zij gaven dus hun stem aan dat voorstel niet en het merkwaardige was dat nu het voorstel werd verwox*pen met één stem meerderheid, 38 37, waarbij de S. D. en de V. D. unaniem tegenstemden,de R. K. en A. R. alle vóór behalve de heer Ruys, de president, en de heer Heemskerk. De andere partijen waren verdeeld. Hadden de S. D. vóór gestemd dan was het ontwerp wel op de agenda gekomen, was de Kamer wellicht een week later naar huis gegaan en was het ontwerp wel be handeld. Van het ongebruikelijke systeem der mon delinge vragen wenschte de heer Korten- horst vandaag gebruik te maken om vragen te stellen over ae zendinstallatie te Kootwijk. Het antwoord van den Minister was buiten gewoon duidelijk en bevredigend. De Neder- landsche industrie d.w.z. Philips zal deze leveren. De P. T. T. bereidt de installa tie in eigen beheer voor. Beeldtelegrafie is voorshands op de korte golf niet mogelijk en die blijft dus achterwege. Wat er zal gebeu ren met een eventueele vierde installatie, daarover kan de Minister zich nog niet uit laten. Alle recht zal de Nederlandsche in dustrie worden gedaan en dat was het ant woord dat de heer Kortenhorst wenschte te ontvangen. Hij kon dus volledig tevreden zijn. Nederland en België. Naar „de Tijd" verneemt is het antwoord der Nederlandsche regeering op de Belgische nota, welke in de eerste helft van Januari tot haar is gericht, thans gereed en vermoe delijk reeds naar Brussel gezonden. Deze nota zal hier te lande niet worden ge publiceerd. Men mag echter aannemen, dat zij geen bepaalde voorstellen omtrent de wa terwegen bevat, daar het minister Beelaerts in dit stadium alleen is te doen, een grond slag te leggen, waarop de onderhandelingen tusschen de kabinetten, die na de a.s. ver kiezingen in België en hier zullen optreden, verder kunnen gevoerd worden. Tot dien grondslag behoort de herhaalde verklaring van onze regeering, dat men hier te lande algemeen een goede verstandhouding met België op hoogen prijs stelt en in ver band daarmede bereid is met gebleken eco nomische behoeften van België rekening te houden, een bereidheid van Nederlandsche zijde, die alleen kan voortkomen uit vrijen wil, wijl onze regeering met beslistheid de stelling verwerpt, dat België aan de schei dingsregeling van 1839 aanspraak zou kunnen ontleenen op politieke en economische con cessies ten koste van Nederland. Mocht in verband met uitlatingen van den jongsten tijd van Belgische zijde aan de juistheid van deze juridische onaantastbare stelling door de Belgische regeering twijfel worden geopperd, dan zal aan het Interna tionaal Hof van Arbitrage de taak dienen toevertrouwd te worden, om dit struikelblok weg te nemen op den weg naar een bevre digende regeling van de hangende vraagstuk ken. Jhr. dr. J. Loudon. De correspondent van het „Hbld." te Ge- nève meldt De berichten omtrent den gezondheids toestand van jhr. Loudon, voorzitter van de voorbereidende ontwapeningscommissie, zijn heden minder gunstig. De heer Loudon, die, zooals men weet, griep had, is thans lijdende aan longontsteking. De patiënt bracht een vrij kalmen nacht door. Het vliegongeluk te Bagdad. Bij het ministerie van defensie te 's-Gra- venhage is gisteren van het ongeluk, dat aan een der Nederlandsche vliegbooten is overko men, waarbij de officier-vlieger 2e klasse Everts gedood en twee onderofficieren ge wond werden. Medegedeeld werd tevens, dat alle noodige maatregelen genomen waren, om de Neder landsche autoriteiten te waarschuwen. Aangezien verder alleen bericht ontvangen werd, dat de begrafenis van den off icier-vlie ger Everts gistermorgen om 6 uur zou plaats hebben, is een telegrafisch verzoek om nadere inlichtingen, zoowel aan den commandant der escadrille watervliegtuigen als aan den waarnemend Nederlandschen consul te Bag dad gericht. Naar men ons heden uit Bagdad meldt, is de toestand van de beide gewonden van het vliegtuigongeluk met de D 22, gunstig. Ver wacht wordt, dat zij binnen 14 dagen het hospitaal kunnen verlaten. De D 22 is omgeslagen en gezonken. Ge tracht zal worden het vlietguig te lichten en te bergen. Alle officieren van het Hiniadi-garnizoen, waaronder vertegenwoordigers van de Engel- sche luchtmacht, met 500 manschappen, heb ben gisteren de begrafenis bijgewoond van den zoo noodlottig om het' leven gekomen officier-vlieger 2e klasse P. S. Everts. De plechtigheid maakte op alle aanwezigen een diepen indruk, aldus wordt door een bij- zonderen correspondent aan „de Tel." uit Bagdad gemeld. De Nederlandsche regeering was vertegenwoordigd door den Duitschen consul voor Irak. Gedurende de plechtigheid cirkelde een Junker vliegtuig, op weg naar België, over het graf van den Nederlandschen graf van den Nederlandschen vlieger. Het blad verneemt nog, dat het slachtoffer bij het ongeval zijn ruggegraat heeft gebro ken, waardoor de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden. Het bioscoopconflict in het Zuiden. Ged. Staten van Limburg hebben onge grond verklaard het beroep, hetwelk de bios coopexploitant Martens te Sittard had inge steld naar aanleiding van de beslissing van burgemeester en wethouders dier gemeente, waarbij ziin bioscoopvergunnii. j voor één maand is geschorst. Het schorsingsbesluit, dat uitgevaardigd is, omdat deze exploitant zich niet heeft gehouden aan de bepalingen inzake de zoogenaamde Zuidelijke nakeuring, welke de Nederlandsche Bioscoopbond in strijd met de Biocoopwet acht, blijft dus gehandhaafd. Na de beslissing van Ged. Staten van Lim burg inzake het schorsingsbesluit van Burg. en Weth. van Sittart, bestaat de kans, dat binnenkort vrijwel alle bioscopen in het Zui den des lands zullen worden gesloten. In ver band hiermede heeft het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond gisteren telegrafisch een onderhoud aangevraagd met den minister van binnenlandsche zaken. De milionnairs in ons land. Blijkens de derde aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek, ging het aantal millionnairs over 1920—1921, 1239, met een gezamenlijk vermogen van 2704 millioen, achteruit tot 946, over 1923—1924, met een vermogen van 2011 millioen om daarmee weer te stijgen over 1926—1927 en 1927—1928 tot resp. 1145 en 1199 met vermogens van resp. 2574 en 2631 millioen gulden. Gaat men de verhouding na van de vermogens van deze belastingplichti gen, dan blijken zij over genoemde jaren 19.90, 1651, 18.24 en 1869 van het totaal be drag der vermogens te bezitten. Geldswaarden uitsluitend aangeteekend verzenden. Onlangs overkwam het een arbeider in een der groote industrieplaatsen, die zijn week loon in een gewonen brief aan zijn elders wonend gezin opzond, dat die brief den ge adresseerde niet bereikte. De overtreding van het verbod om geld of kostbaarheden in een niet-aangeteekenden brief te verzenden, had voor dezen afzender wel zeer onaangename gevolgen. In verband hiermede vestigen wij er nog maals de aandacht op, dat het, ingevolge de bepalingen van de postwet, verboden is gelds waarden, enz., te verzenden in brieven, die niet zijn aangeteekend. Behalve dat de af zender geen verhaal op de postadministratie heeft bij vermissing of berooving van een dergelijk stuk, wordt, indien er vermoeden bestaat, dat een gewone, niet aangeteekende brief geldswaarde bevat, deze ambtshalve door de postadministratie aangeteekend, het geen beteekent, dat de brief belast wordt met driemaal het recht voor gewone aanteeke- ning. Hollandsche fabrieksmeisjes naar Amerika. De Nederlandsche kunstzijdefabriek „Enka" zal een aantal van haar meest bekwame en geschikte meisjes naar Amerika sturen om daar het nieuwe personeel van de American Enka op de hoogte van het vak te brengen. Op 16 Mei zullen met de „Statendam" vijf meisjes uit Rotterdam met een opzichteres naar Amerika vertrekken. Zij zullen als 2e klasse passagiers reizen en te New York in de gelegenheid worden gesteld, om in een touring-car de stad te zien. Daarna zullen zij naar de fabriek Ashville in Nieuw Caro lina vertrekken en daar, zooals gezegd, werk zaam zijn ter instructie van locale werk krachten. In begin Juni zullen er ook twaalf arbeid sters uit Ede onder leiding van een hoogeren employé naar Amerika gaan. Al deze meisjes hebben weken lang Engelsche les genomen. Voorts zullen door de Enka nog instructeurs worden uitgezonden, ingenieurs zoowel als monteurs, uit Arnhem en uit Ede. Bovendien gaan en zes spinners. De meisjes zullen onge veer een half jaar blijven. Nieuw tramnet in Rotterdam. Te Rotterdam is het eerste overgangsplan van de tramorganisatie in werking getreden. Dat had niet alleen tengevolge, dat er een 3-tal lijnen meer bij waren gekomen, maar ook dat het bestaande net op verschillende plaatsen belangrijke wijzigingen had onder gaan. Er zijn straten waar vroeger geen trams liepen en nu wel, er zijn er waar de trams nu ineens een anderen hoek ombuigen dan eerst en er zijn lijnen die zijn blijven be staan, maar die een geheel andere route heb ben gekregen. Toch heeft de verandering, zij het dan dat er veel op het kaartje is gestudeerd dat de laatste dagen in de trams werd verkocht, geen moeilijkheden opleverd en er heeft geen en kel ongeluk plaats gevonden doordat auto mobilisten zich hebben vergist. Het was een merkwaardig gezicht in Rotterdam de nieu we lijnen en de gewijzigde te zien rondrijden zonder kleuren, ze zijn allemaal geel ge worden maar dat was eigenlijk alle ver andering die viel te constateeren. Op sommi ge punten passeeren meer wagens dan vroe ger.. maar het duurt dan ook nu langer tijd zoodat ook daar geen stagnatie optrad. VLISSINGEN, 4 MEI. X 1003. Concertgebouio. Met een stuk van geheel anderen aard dan het vorige seizoen is de vereeniging „de Kunstclub" uit Middelburg, gekomen om de kas der afdeeling Vlissingen van de vereeni ging voor slechthoorenden te stijven. En dat is haar, gezien de goed bezette zaal, vrijwel gelukt. De titel X 1003, vroolijk spel zonder inhoud in drie bedrijven, vrij bewerkt naar het Duitsch door Felix Vermeeren, liet ons lichten kost vermoeden. Maar die ging er, door de smakelijke manier van opdienen, in als klokspijs. Want het dient gezegd, dat de spelers acteerden in een omgeving, die er mocht zijn, want de meubileering van het tooneel was in den geest der omgeving van de grafelijke, deftig-voorname hoofdperso nen van dit blijspel en hier was de vrouwen hand goed te zien bij de regie de stofzuiger ontbrak niet, maar evenmin de goede ver zorging der levende jonge katjes, die de oor- zaa waren van de „verzoening" van den graaf en mrs. Edith Wilson, wat een fiasco beteekende voor Levison, den handelsman, die een dankbare rol speelde en daarmee het publiek terdege heeft doen lachen. Minder licht was de rol van baron v. Feldhoven, die zeer goed den geaffecteerden wereldling en fat uitbeeldde, hoewel zijn debuut ons met erg kon bekoren, wat misschien voor een deel te verklaren is uit het feit, dat er bij het op halen van het scherm, niet spoedig rust kwam. De graaf en zijn zoon werden goed ge typeerd, vooral de eerste, die in de scène met de waschmand zeer natuurlijk „zenuwachtig" deed en die in het tooneeltje met zijn schoon moeder voortreffelijk het beeld weergaf van den door oververmoeidheid en jicht-aandoe- ningen gekwelden ouden heer, welke naar een minder „gejaagd" leven hunkert. De da- mesrollen waren ook in goede handen en het lichte spel van de dames Wilson-Smith en Wilson, wien men niet zou aanzeggen, wat de spraak betreft, dat ze vreemdelingen waren, viel zeer te prijzen. Natuurlijk werd de vreem delinge, die verschillende fouten tegen het taaleigen maakte, weergegeven door mrs. Lis- sy Smith. De rollen van het personeel, de beide vrouwelijke bedienden en de beide man nelijke, werden keurig in stijl we denken bijv. aan het opstaan, als de graaf aan de telefoon is in den schouwburg weergege ven. Het was den heelen avond vlot spel zon der hiaat, zonder storing de regie was ver zorgd tot in de puntjes, kortom de voorstel ling was keurig. Dat dergelijke hulp, in zoo'n aantrekkelij- ken vorm gegeven, gewaardeerd werd door het bestuur der afdeeling Vlissingen van de vereeniging van slechthoorenden, bleek, toen het tweede bedrijf geëindigd was. Voor de pauze inging betrad mevr. Braat, de voor zitster der vereeniging het tooneel om in een keurig verzorgd speechje den dank te vertol ken van het bestuur en afdeeling voor het genot dezen avond bezorgd aan de minder goed bedeelden. Ze liet dit „vluchtige" woord van dank vergezeld gaan van bloemen aan alle dames-meewerkenden, terwijl aan de vertolkster der schoonmoeders-rol bovendien een mand met bloeiende planten werd aan geboden. Ons verslag zou niet volledig zijn, wanneer we niet, naast de daverende toejuichingen aan speelsters en spelers gebracht, melding maakten van de keurige uitvoering der mu zieknummers, die door het orkest onder lei ding van mej. De Hondt ten gehoore werden gewacht. Het was een welgeslaagde, mooie avond voor een zeer goed doel, het brengen van ge not in het leven van eenigszins stiefmoeder lijk bedeelde medemenschen. „Alhambra"-theater. De blauwe muis. Weensch bloed. De Ufa geeft ook een reeks amusante co medies, die als verhaal weinig om het lijf hebben, maar er toch smakelijk ingaan. De bekoorlijke, fijngevormde Jenny Jugo speelt de hoofdrol als eigenares van de heerlijke, intieme bar „De blauwe Muis". In „De blauwe Muis" zijn vele allerliefste muisjes, en dus zijn er ook vele degelijke mui zenvangers in actie. Er ontstaan relaties en ingewikkelde situaties, maar ten slotte komt tocli alles op zijn pootjes terecht. Hoe, dat willen wij niet verklappen. Men geniete zelve van deze acrobatiek des zoeten en minnen- den levens. In „Weensch Bloed" zijn ook de moeilijk heden geschetst, die men een jongen aarts hertog en een arme, aanvallige luitenants dochter in hun romantische liefde in den weg legt. Zooals overal, zijn ook vermomde, eigenaardige jaloezie en bekrompen vooroor- deelen de oorzaak van veel narigheid, maar edel bloed verloochent zich niet en natuurlijk triomfeert de liefde, die geen grenzen kent. Hier is het de keizer, die begrijpt en toe stemming ten slotte geeft, waardoor het „Happy End" verkregen wordt. Het tweeërlei journaal bevatte weer aller hande nieuws. Ditmaal trokken de opnamen van de jongste groote branden, welke onge lukken thans in de mode schijnen, de aan dacht. De zeer interessante „Verkeersfilm" raden wij ieder aan, in het bijzonder ook de politiedienaren. Voor een kleine, zich ontwik kelende stad met vreemdelingenverkeer kan men er heel wat van leeren. De rolprent ver huist deze week naar „Luxor". Voor de matinée's a.s. Woensdag en Don derdag draait een uitstekend opgenomen First National-film van het onsterfelijke werk van Daniel Defoe „Robinson Crusoe", welke En gelsche schrijver misschien door zwerftochten van oud-Holland geïnspireerd werd. Luxor Theater. Een dief in den nacht. Door padvinders gered. Als men een zoon is van een millionair, gevoelt men onwillekeurig meer voor sport, dan voor zaken en kantoor. Zoo was het al thans gesteld met Tom Valentine, die base- be 11 speelde en bleef spelen, al seinde zijn vader nog zoo vaak „Kom terug Tot de oude heer zijn postwisselstroom staakte toen begon de terugtocht van Tom met z*n negerknecht „Sneeuwbal". Doch aan het sta tion bracht een meisje hem weer uit den koers en hij ging naar Hampton. Daar vond hü haar terug als kamerkatje, en werd zelf huisknecht bij dezelfde familie. Op zekeren dag werd een deftige partij gegeven, waar

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1