500 300 25 :erste blad hl li 3 MEI je Ezelsvel No. 103 67e Jaargang 1929 DONDERDAG lityairs: Firma f. VAH ÖE VELDE Ir., Walstraat 53-60, Vlissingen. Islel. 10. Postrekening 06287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen gegarandeerde oplaag 5150 Ex. BINNENLAND e©©!9 Stads- en Provincienieuws Vrouwenhanden PUROL Illllllllllli;illlllll!llllll!llllllllllllllll!||l| iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiii k meer heen, de been. passeeren, leeren )ekend, r gewend, ren-bief, oor lief I (Zaterdag vervolg) IIIIIIIIilillllllllllllllllHIIIIIIIÜIlilIllilIi .20 Concert. Callen» ur. 5.20 Muziek. 5.35 oor de landbouwers. iuziek van Bach. 6.20 15 Muziek. 6.45 Le* :oncert door G. Mei-* cert. E. Suddaby eo* Symphonieorkest. .35 Vervolg conceit 15 Lezing Bokswed- tkamploenschap van Steward en Fred ismuziek. 1744 M. 11.20 Pro- .50 Symphoniecon- iek. 5.35 Gramofcon- era van Goethe. Or- 9.35 en 11.40 Gramo- Orkestconcert. 5.05— delük orkest Rem- ikavalier", comedie van Rich. Strauss, iziek. 04.20 Lezingen. 4.20 06.50 Lezingen. 7.20 „Rigoletto" van Ver- en tot 11.50 dans- 10.20—11.20 Gramo- :oncert. 5.20 Orkest van het 5-jarig be- :.20 Trioconcert. 5.50 Orkestconcert met n. FLIJNEN 30 April v. Alexaü- April V. Marseille April Perim m Port Said Vpril Ousssant \pril van Genua dei 6 u. te Marseille p. 29 April Perim April van Rott. naar pril te East London ril te Port Said te Sabang 30 April v. Algiers Rott. van Durban ril van Colombo Amst. n. Kaapstad ril van Madras 'erim, Batavia naar April van Bilbao April te Zanzibar 0 April Gibraltar Rott. van New-York ril van Madras van Singapore o's en Fietsen si uur 7.55 7.57 7.59 8.01 VLISSINGEN 7.08 19.30 8.23 20.53 9.44 22.13 10.53 23.03 DA lakelijkhedcn, en enz. ring Middelburgsche bouw, 8 uur. URG. Mei. Generale ing zangvereen'gmg Uitspanning", 8 uur. LISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS VoorVIissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Ijgelanden bij wekelijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreflende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. abonné's in 't bezit eener fcölis, zün GRATIS verze- lerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. KAMER-OVERZICHT Con- TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Rijk en Gemeenten. Eieren. Zuivelproducten. J Vandaag het slot der wet op de financieele terhoudir.g tusschen Rijk en gemeenten. Het listerenmxddag aangehouden amendement ,n den Tempel betreffende de bevoegdheid r commissie van advies voor de uitvoering r wet, werd heden door den Minister over genomen. De uitbreiding der bevoegdheid Isstaat alleen hierin, dat deze commissie den llinister ook van advies kan dienen over de |emeente-financiën. De beteekenis daarvan 5 dus niet gewichtig. i Hierna was weer aan de orde de gisteren Aangehouden kwestie van de opcenten. De Minister stelde voor een maximum van 80, Le heer Van den Tempel 120, maar er kwam pater een bemiddelingsvoorstel, waarin wordt ld dat tot 100 kan worden gegaan als tebleken is dat de gemeente reeds haar be lasting tot een redelijke hoogte heeft opge- Tvoerd, maar desondanks niet in staat is haar luitgaven te dekken. Dit bemiddelende voor- Jstel van den Minister zelf kwam eenigermate ■tegemoet aan de wenschen van den heer Van ■den Tempel c.s. Alleen is hier niet de vrij- jheid aan de gemeenten gelaten om zelf tot ■100 te gaan. Het voorstel van den Minister ■week wel eenigszins af van dat van den heer JSmeenk, gisteren ingediend,waarbij de voor- paarde was gesteld dat geen opcenten-pro- 3 mocht worden ingevoerd. Over dat ■verschil maakten nog al vele leden zich dik lomdat zij öf geen progressie wilden óf uni forme opcenten óf juist wel progressie. Het slot was dat het amendement-Smeenk |werd aangenomen met 47 tegen 21 stemmen. eerst als een uniforme regeling voor de ■opcenten is opgevoerd tot het cijfer kan de I gemeente aan de Regeering de bevoegdheid vragen om de opcenten tot 100 op te voeren. ■De sociaal-democraten verzetten zich zeer ■tegen die uniforme regeling en zij trachtten Izelfs uitstel van de stemming te krijgen, wijl |hun fractie wegens den 1 Mei-dag zeer on- ig was. Maar van dat uitstel wilde de I Kamer niet weten en zij aanvaardde het I amendementSmeenk. Hiermede was dit ontwerp afgehandeld. De eindstemming zal a.s. Vrijdag plaats hebben. Goedgekeurd werd het ontwerp tot herzie ning van de wet op de grondbelasting. De I bedoeling daarvan is de verplichting van 1 herschatting van het bebouwde eigendom I om de twintig jaar te schrappen. Vervolgens waren aan de orde de wetsont werpen tot hefc vaststellen van bepalingen in- en doorvoer van kippen- en eend- I eieren betreffende, èn tot het stellen van 1 waarborgen van bepaalde eigenschappen of I boedanigheid van uitgevoerde voortbrengse- I len van landbouw, tuinbouw, veeteelt en zui- 1 velbedrijf. Verboden zal zijn kippen- of eend- I eieren met bestemming tot verblijf binnens- I lands of ter wederuitvoer in te voeren of ten I invoer aan te geven, die niet duidelijk voor- I zien zijn van een stempel, vermeldende het I land van herkomst. Evenals voor de boter- I en kaascontrole zal er voor die voortbrengse- I len van landbouw een rijksmerk worden in- I gevoerd als bewijs dat ze deugdelijk zijn. I Bovendien krijgt de Regeering de bsvoegd- I heid een dergelijke controle aanstonds ook I voor andere producten in te stellen als het «oodig blijkt. Enkele leden wezen er op dat het noodig is een verschil te maken tusschen versche tieren en koelhuis-eieren. De eerste zijn veel meer waard dan de tweede en het is dus noodig bij den uitvoer deze soorten verschil- knel te stempelen. De mogelijkheid voor knoeien moet worden tegengegaan. Dit ont- ^'erp zorgt er voor dat geen buitenlandsche I tieren voor Hollandsche worden uitgegeven, 'naar dan is het ook billijk te zorgen dat de versche Hollandsche eieren onderscheiden worden van de Hollandsche koelhuis-eieren. De bona-fide handel heeft er alle belang bij den naam van het Hollandsche ei hoog te houden, en daarom dient die handel be schermd te worden tegen mogelijk bedrog. Minister wees er op dat de versche Hol landsche eieren en alle buitenlandsche ge stempeld zullen zijn. Wat dus ongestempeld zyn koelhuiseieren. Daarmede is wellicht gevaar voor bedrog geweken, maar de Aandacht blijft er op gevestigd. De ontwer pen werden goedgekeurd. Een wijziging is verder voorgesteld in de op de krankzinnigenverpleging. Ze strekt om te voorkomen, dat in krankzinnigenge stichten personen worden opgenomen of daarm blijven, wier toestand zulks niet noodzakelijk maakt. Tot nu toe kan iemand alleen ontslagen worden met medewerking van hem op wiens aanvrage de opneming is geschied. Ook thans zal dat ontslag mogelijk zijn tegen den wil dier personen waartoe de medewerking van justitie en van deskundi gen kan worden ingeroepen. Reeds vele jaren is op deze wijziging aan gedrongen omdat herhaaldelijk bleek dat op een zonderlinge manier werd omgesprongen bij het plaatsen van personen in een krank zinnigengesticht. Wie meende ten onrechte in een gesticht geplaatst te zijn, stond mach teloos en veel ellende is daaruit al voortge komen. Thans is daaraan een einde gemaakt en zullen de deskundigen zelfstandig oordee- len omtrent genezing en ontslag. Het gevaar voor bedrog is daarmede vrijwel uitgesloten. Met dit voorstel was men wel ingenomen, maar vele leden hadden liever een grondige herziening van de gansche wetgeving op dit gebied zien voorbereid. Na dit wetje waren aan de beurt de nadere voorzieningen betreffende de voorwaardelijke veroordeeling, een minimale tegemoetkoming aan een betere wetgeving.- Verhouding rijk en intercommunale tramwegen. De ministers van waterstaat en financiën hebben ingesteld een commissie tot onder zoek der vraag of en in hoeverre de finan cieele verhouding tusschen het rijk en inter communale tramwegen, welke in het belang van het verkeer in stand moeten worden ge houden, behoort te worden gewijzigd. In die commissie zijn benoemd tot lid en voorzitter ir. A. H. W. van der Vegt, oud-inspecteur-generaal der spoor- en tramwegen tot leden de heeren II. J. van Braambeek, lid der Tweede Kaïjier nu-, dr. A. van Door- ninck, thesaurier-generaal bij het departe ment van financiën ir. J. A. Kalff, directeur der Nederl. Spoorwegen mr. H. J. Silver- gieter Hoogstad, administrateur hoofd der af deeling vervoer en mijnwezen van het de partement van waterstaatA. W. E. Weijer- man, oud-directeur Haagsche Tramweg Maatschappij en oud-voorzitter van de veree- niging van Lokaalspoor- en tramwegen. Als secretaris is aan de commissie, welke omtrent de resultaten van haar onderzoek rapport zal uitbrengen, toegevoegd de heer C. H. Conrad, hoofdcommies bij het departe ment van waterstaat. De verbinding met de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden. De gemeentebesturen van Dirksland, Mc- lissant en Kerkingen hebben aan den minis ter van waterstaat een adres gericht waarin verzocht wordt te bevorderen, dat de beoog de verkeersverbeteringen van het comité voor verkeersbeteringen van en naar de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en West Noord-Brabant, te 's-Gravenhage, spoedig tot stand zullen worden gebracht. Speciaal wordt nog de aandacht gevestigd op het voorloopig verslag der begrooting van het wegenfonds voor 1929 waaruit blijkt, dat door vérschillende leden de aandacht gevestigd is op den onhoudbaren toestand der verbindingen, zooals deze thans worden onderhouden. Bovendien moet een verbetering in het vervoer van auto's door het in de vaart brengen van een daartoe behoorlijk inge richte boot van het veer MiddelharnisHel- levoetsluis, alsmede verlaging van tarieven dringend noodzakelijk worden geacht. Aan alle leden van de Tweede Kamer werd een afschrift van dit verzoek verstrekt. Dc staking te Zaandam. De politie te Zaandam is thans versterkt met 25 rijksveldwachters. Op verschillende plaatsen zijn politieposten geplaatst in de omgeving van de woningen der werkwilligen. Van de uit Spakenburg aangekomen werk willigen is een groot gedeelte weer terugge keerd. De staking blijft vrijwel onveranderd. De Tijdingzaal. Wij vestigen de aandacht van boekenlief hebbers op „de Tijdingzaal", driemaande- lijksch tijdschrift, onder redactie van A. H. Verheul. Deze uitgave van Van Holkema en Waren- dorf's Uitgevers-Maatschappij en E. M. Que- rido's Uitgever" te Amsterdam, wordt op aanvraag gratis toegezonden. Verschillende boekbesprekingen komen er in voor van de nieuv/ste werken, terwijl ook reeds recencies gegeven worden van nog uit te geven werken, waarvoor een afzonderlijke ru briek is gevormd onder het hoofd „Wat op stapel staat". De concurrentie van autobussen. Het jongste nummer van „Spoor- en Tram wegen" geeft een antwoord op de vraag welke opbrengst de autobussen aan de treinen heb ben ontnomen. Het blad zegt in dit antwoord o.a. het volgende Van 1913 tot 1927 steeg het aantal reizigers kilometers N.S. van 2340 op 3289 millioen, d.w.z. met 40 In aanmerking nemende, dat in deze 15 jaren de bevolking met 25 toenam, valt geenerlei achteruitgang door autobus-concur- rentie te bespeuren. Tot een ander resultaat leidt de vergelij king der jaren 1921 (het jaar met hoogste opbrengst) en 1927. De ontvangsten bedroegen 1921 90.600.000 1927 75.800.000 In deze zeven jaren steeg de bevolking met 10 en daalden de tarieven met circa 10 /0. De ontvangsten daalden met (90.675.3) 75.8 X 100 16 Ingevolge de stijging der bevolking en de tariefdaling was geen wijziging der ontvang sten te verwachten. Een gedeelte van hefc verlies ad 16 15.000.000) is toe te schrijven aan reizigers, dié naar andere vervoermiddelen overgingen. In de eerste jaren van den oorlog reisden echter veel reizigers in de Ie en 11e klasse, die thans naar de 111e klasse zijn overgegaan. Het aantal reizigers (zonder abonné's) be draagt in millioenen per klasse 1921 1927 I 1.7 1.1 II 10.6 7.1 III 43.1 44.1 Totaal 55.4 52 3 Dit aantal daalde dus met 3.1 millioen, doch tevens gingen *.1 millioen reizigers (8 van het totaal) over naar de Ille klasse. Indien van het totale verlies ad. 15 millioen gulden drie millioen gulden worden toege schreven aan den overgang van reizigers naar lagere klassen, dan zou met uitsluiting van andere factoren een verlies van 12 millioen gulden kunnen worden toegeschreven aan de gevolgen der concurrentie van auto's, auto bussen, rijwielen en vliegtuigen. Van dit verlies is echter in 1928 de helft verdwenen door de stijging der ontvangsten van het reizigersverkeer met zes millioen gulden. VLISSINGEN, 2 MEI. Turnfeest Tweeden Pinksterdag. Naar we vernemen, hebben zich reeds ruim 800 turners, turnsters en adspiranten opge- gever voor het gymnastiekfeest op 2en Pink sterdag alhier te houden. Ook heeft de Noor dergouw van den Koninklijken Belgischen Turnbond bericht gezonden, dat verschillende turnvereenigingen per boot naar hier zullen komen om met Brabanters en Zeeuwen te propageeren voor de turnzaak. Als het weer wat meewerkt, belooft het turnfeest op den 2en Pinksterdag grootsch te worden en zullen velen naar onze stad ko men om te genieten van den optocht met de vele kleurige vlaggen en vaandels en om de middaguitvoering bij te wonen. 1 Mei-feest. Evenals overal elders werd ook hier ter stede gisteren door de S.DA.P. en de moder ne arbeidersbeweging het 1 Mei-feest ge vierd, dat zich evenals vorige jaren in een groote belangstellilng mocht verheugen. Des middags vond in het Concertgebouw een kinderfeest plaats, waaraan medewerking werd verleend door de Zangklasse van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en den heer De Haan te Rotterdam met goochelen, buikspreken en schimmenspel. Toen te ruim 2 uur de leider van deze bij eenkomst, de heer A. C. van Hal, het feest opende was de zaal vol van glunderende ge zichtjes, die nieuwsgierig naar het podium gluurden in afwachting van wat er geboden zou worden. De heer De Haan heeft ze niet lang in het onzekere gelat-en en begon dan ook direct met zijn goocheltoeren, welke hij prachtig demonstreerde en waar hartelijk om gelachen en geklapt is. De clou van den middag was wel het half uurtje buikspreken met zijn poppen, waarvan de heer De Haan goed slag heeft en waar dan ook volop van genoten is. De rookende pop was bijzonder interessant. Bij zijn derde optreden demon streerde hij op het doek prachtige schimmen, die hij door middel van zijn handen teweeg bracht. Tusschen de bedrijven door liet de zang klasse zich een tweetal -keeren hooren met haar leuke liedjes, die eveneens veel succse hadden. Nadat den kinderen nog een versnapering was verstrekt en allen eendrachtig „een lang zal ie leven" hadden gezongen voor den „fij nen goochelaar sloot de voorzitter deze bij uitstek goed geslaagde kinderbijeenkomst. Om 8 uur vond de meeting in de groote zaal van het Concertgebouw plaats, die on gekend druk bezocht was en velen dan ook geen plaatsje meer konden machtig worden. Tijdens het binnentreden van de delegatie van het Belgisch Syndicaat zongen allen spontaan de „Internationale", waarna de vooorzitter van den Vlissingschen Bestuur - dersbond, de heer J. van der Peijl, de verga dering opende en de aanwezigen een harte lijk woord van welkom toeriep. Hij betreurde het, dat twee trouwe kameraden, nl, de heeren De Meij en De Baare, wegens ziekte niet in staat waren dezen Meidag mede te vieren en wenscht hun een spoedig herstel. Hierop verschijnt de zangvereeniging „de Volksstem" onder leiding van haar onder directeur, den heer Maehgeels op het podium en zingt een viertal strijdliederen, waarvoor dankbaar wordt geklapt. Mevr. Jeanne AffourtitBuis, declamatrice tc Rotterdam, die met applaus wordt begroet draagt hierna de „le Mei" van Ivlargot Vos, „Moeders schrikbeeld" van Kleerekoper en „Offers" van Henr. Roland Holst voor. die allen zonder onderscheid prachtig worden vertolkt. Vooral „Moeders Schrikbeeld" ver wierf een stormachtig applaus. De partijsecretaris, de heer C. Wouden berg, sprak hierna de feestrede uit, waarin hij vooral de a.s. verkiezingen onder het oog bracht en een ieder aanvuurde niet alleen rood te stemmen doch ook zich rood te orga- niseeren, nl. lid te worden van de S.D.A.P. Voordat werd over gegaan tot de pauze werd nog een sprekend tableau vertoond door de Soc.-Dem. Vrouwenclub, voorstellen de den afschuw tegen den oorlog en het ver langen van de vrouwen naar de ontwapening en het socialisme. Mede door de prachtige kleurschakeeringen en belichting _yan den schijnwerper bood het geheel van uit de zaal een prachtig beeld, zoodat nogmaals het doek gehaald moest worden. Hierop volgden wederom enkele goed geko zen voordrachten van de voordrachtkunste nares, waarvan de fragmenten uit „Allerzie len" en „Wees Mensch" van Jan J. Bruss schitterend werden uitgesproken. Tenslotte zong de zangvereeniging wederom enkele liederen, die zoo goed in den smaak vielen, dat nog eens gehaald moest worden en aanleiding gaf tot het gezamenlijke zin gen van de „Internationale". De voorzitter stelde hierop de bekende ontwapeningsresolutie voor, die met alge- meene stemmen werd aangenomen en na nog een aanmoedigend woord te hebben gespro ken voor de Arbeiders Radio Omroep (V.A. R A.) en de verschillende medewerkers te hebben bedankt, sloot hij deze uitstekend geslaagde Meivergadering. De tijdens de pauze gehouden collecte voor het verkiezingsfonds „Nou wij" bracht 27.84 op, terwijl bovendien een groot aantal bro chures werden verkocht. In onze Tijdinghal. Heden etaleeren wij een foto van het be zoek van minister Lambooy aan de werf Feijenoord, ter bezichtiging van de in aan bouw zijnde torpedojagers voor, de Neder- landsche marine van den vermaarden Bos- schen raadskelder van 1529,die thans tot mo derne luchroom is ingerichtvan den nieuw benoemden directeur-generaal der Zuiderzee werken ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler van den hevigen brand in de fabrieksgebou wen van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Maassluis, waarbij tegenwoordig was de burgemeester van Maassluis de heer C. P. I. Dommisse. Ned. R.-Kath. Bond van Overheidspersone-l „St. Paulus". Gisterenavond is, onder leiding van den R.-Kath. Volksbond alhier, een afdeeling op gericht van bovengenoemden Bond. Tot dezen Bond kunnen toetreden alle welke door de schoonmaak ruw, rood of beschadigd zijn, worden weder gaaf, zacht er blank door Doos 30 en 60, tube 80 ct. katholieken, werkzaam bij rijk, provincie, ge meente en andere publiekrechtelijke lichamen of stichtingen. Een definitief bèstuur wordt op de eerstvol gende vergadering gekozen. Een jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer J. Malipaard in dienst trad bij het hotel „Zeeland" alhier, waarvan de laatste 10 jaar bij de firma Smits. De jubilaris werd toege sproken door den heer II. Smits, die hem een geschenk in enveloppe overhandigde, terwijl hem tevens verschillende bloemstukken wer den aangeboden. Ook ontving de jubilaris van den heer Smits de zilveren draagmedaille met diploma van den Hotelhoudersbond. Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. terugontvangen in de 2e helft der maand April 1929. Brief (binnenland) Adm. Haagsche Post, Den Haag. Briefkaart (binnenland) Anna de Jong, Vlissingen. Brief (buitenland) Emmy Rehder, Ham burg. Briefkaart (buitenland) E. Hoffman, Lon den. Scheepvaartberichten. Heden is van hier naar Antwerpen vertrok ken het Amerikaansche stoomschip „Mantow- nay" na een lading petroleum te hebben ge lost. N.V. „The Vitrite Works" te Middelburg. In de gisteren gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders werd de winst en verliesrekening goedgekeurd. Deze wijst in credit aan rente 28032.28 en bedrijfswinst 464.598.92', 2 De debetzijde geeft de volgende posten dubieuse debiteuren 476 algemeene on kosten ƒ62.151.31 korting en koersverschil 2381.921/2 koersverschil effecten ƒ3924.90 reserve voor The Vitrite Works (France) ƒ43311.94; afschrijving gebouwen ƒ14117.35; op inrichting 72246.04 \/2 op het kantoor meubilair 2328.36 dotatie pensioenfonds 20.000 dotatie ondersteuningsfonds de som van 13165.591/2 gratificaties ƒ10.330 divi dend (18 tantièmes en belasting 236.856.60 ter beschikking van de algemee ne vergadering van aandeelhouders 11.341.20. De balans geeft de volgende passiva aan deelenkapitaal 1.208.000 reservefonds ƒ404.000; pensioenfonds 395.516.60 >/2 on dersteuningsfonds ƒ5921.82>/2; reserve voor machines Viwofra 10.159.28 /2 reserve voor koersverschil op effecten 17.000 idem voor invoerrechten ƒ6000; beleening o g. de som van 75712.02'/^ deposito werkliedenfondsen 7054.92 en winst- en verliesrekening 423.697.07. De activa zijn ongeplaatste aandeelen ƒ400.000; gebouwen en erven 141,173.28/2 7 inrichting 343.617.33kantoormeubilair ƒ2330.36 grondstoffen en fabrikaten de som van 428.999.28 kas en kassier 32297.65 effecten 666.390 aandeel in The Vitrite Works (France) 195.000 rente 4639.82 debiteuren f396.188.73 dubieuse debiteuren f 1 octrooien 1. Het huis „Norenburg" te Middelburg. De vereeniging „Nehalennia", die reeds zoo veel heeft gedaan in het belang van het na tuur- en stedenschoon op Walcheren, heeft weder een succes te boeken, nu op haar ad vies de toegang van het huis „Norenburg", een der patriciërshuizen op de Kade te Mid delburg door logen, schrappen, schrobben en boenen, weer in oude gedaante is hersteld en de zandsteen van den fraai geproportionneer- den ingang met zijn mooie profielen en op de juiste plaats aangebracht ornament, onge schonden te voorschijn kwam en nu toont, dat de maker een goe 'en smaak en vakken nis bezat, voor zulk een werk ten zeerste noodig. De Pzem. Heden is men te Middelburg begonnen met de kabellegging naar Goes. Besmettelijke ziekten. In de week van 21 tot en met 27 April kwamen in de provincie Zeeland voor 2 ge vallen van roodvonk en wel 1 te Souburg en 1 te St. Philipsland en 1 geval van diphte- ritus te Vlissingen.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1