509 300 150 100 25 WOENSDAG V7 APRIL, iERSTE BLAD (TLIJNEN No. ©O Cï'^e Jaargang km: firma F. VAÜ DE VELDE Jr.. Waistraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening B6287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen I abonné's in 't bezit eener gis, zijn GRATIS verze- tegen ongelukken voor [garandeerde oplaag 5150 Ex. BINNENLAND Stads- en Provincienieuws g het systeem zoo men den detective» oestellen kan mee- jlijven met den ra- t de ontvangen me» het hoofdkwartier, reeds menigen mis- en. Het is niet mo- eel successen de eze wijze reeds be- zeker, dat deze bri- gemaakt sedert den lio voorzien is. Men ladigers het er niet zich ook van radio- daarom is men menstellen van een irimenten met tele- iok zoo uiterst be- yingeraf drukken nmaak. langzamerhand in mstreeks dezen tijd ïoop wordt gehaald, Dectie te worden on- te willen beweren, donkeren winter on- en wij, dat de voor- schoonmaak" zoo iets soortgelijks ook unnen aanbevelen, ïecst belangrijke in- te ondernemen, is de ontvanglampen datgene presteeren, in staat zijn ge- een radiolamp geen eeft en dat het zeer een jaar van druk pen van de lampen en u dus den indruk estel niet meer dat rend is geweest, pro- nieuwe lampen. Een gelijkstroomtoestel- :hoeft, is de batterij anning. Een uitge- attèrij toch kan de ïde weergave en sis geluiden. inspectie het eerst belangrijke deelen het natuurlijk noo- ;n, contacten, gloel- aan een grondige in- opdat het toestel ran de tallooze fraaie te doen genieten. April van Sabang Brisbane van Rott. Fremantle v. Rott. pril Perim atavia n. Amsfc. Rott. van Batavia 13 April Perim Vlissingen v. Antw. ril van Havana ril te Shanghai Rott. van Durban i April 9. u. te Mar- April van Sabang 15 April Gibraltar April van Suez ril Finislerre 13 April Perim April te Soerabaya L3 April Ouessant tpril te Havre ril Gibraltar ril te Marseille pril van Antk. April te Aden hefao van Japan Lott. n.Wladiwostock April van Algiers 13 April Dakar April v. Kaapstad ril Perim April Gibraltar Rott. v. Calcutta April Perim April Perim 13 April Dover New-York V. Rott. pril te Barbados pril van Port Soedan YDA makelijkheden, gen enz. - Tooneelvoorstelling, bouw, 8 uur. - Filmavond, Alge- albewerkersbond, Al- lur. Uitvoering Dames- ing „Lichaamsont- gebouw, 8 uur. ito's en Fietsen uur 7.30 7.31 7.33 7.35 'E VLISSINGEN 7.16 19.55 8.54 21.40 10.26 22 54 11.24 23.43 LISSINGSCHE COURANT 3NNEMENTSPRljSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, nco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 cfc ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere rege! meer 15 ct gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. nummer bestaat uit 2 bladen. Rijksmiddelen. [ieronder laten wij volgen een overzicht de opbrengst der rijksmiddelen over de and Maart 1929, in vergelijking met de reenkomstige periode van het vorige jaar. mdbelasting 858.924 1.133.154 >,ele belasting - 422.222 - 589.844 ;omstenbelasting - 6.547.989 - 8.002.412 mogensbelasting - 1.120.435 - 1.040.942 rid. en Tantièmb. - 1.508.000 - 841.335 ;hten o. d. invoer - 5.978.040 - 5.704.701 itistiekrecht - 396.467 - 395.082 $ns op Zout - 157.515 - 172.037 geslacht - 903.789 - 820.254 wijn - 606.601 - 577.243 gedistill. - 3.127.911 - 4.038.160 bier - 989.987 - 1.013.788 suiker - 4.411.234 - 3.256.272 tabak - 1.957.386 - 2.075.844 op goud en zilver - 83.029 - 95.764 wlelbelasting 36.904 tolrechten - 2.205.694 - 2.683.709 gistratierechfcen - 2.407.013 - 2.529.154 ccessierechfcen - 3.582.471 - 3.070.336 meinen enz. 651.984 - 447.550 Staatsloterij - 9.055 - 9.055 Jacht- en vischact. - 632 Loodsgelden - 418.987 - 472.302 Totaal ƒ38.352.742 ƒ39.028.980 Do XJtrechtsche documenten. een perscomuniquè, getiteld „De Brus- ;he falsificaties", weerspreekt dr. Ritter door den heer Van Beuningen gepubliceer- mededeelingen naar aanleiding van het in pars verschenen onderhoud, dat dr. Ritter it een correspondent der „N.R.Ct." heeft ad. Opmerkende, dat wel altijd geheim blijven, wat er in werkelijkheid tusschen heeren Van Beuningen en Snoeck Hur- mje is verhandeld, maar vaststaat, dat ;h de mededeeling van den heer Van Beu len, noch die van de regeering onvoor- ardelijk geloof verdienen, eindigt dr. Rifc- zijn communiqué aldus „Was de regee- l door Van Beuningen ingelicht, dan is it „Utrechtsch Dagblad" de dupe der regee- indien niet, dan is het de dupe van in Beuningen, den regeeringsagent." Nog een geheim stnfe hier te lande. Brusselsche correspondent van „de isbode" meldt d.d. gisteren «Vard Hermans is zich heden ter beschik- van het Belgisch gerecht komen stellen, istreeks 3 uur hedenmiddag meldde hij fch, vergezeld door zijn twee verdedigers mr. prginon en mr. Hoornaert op het gerechts- pi aan. Terwijl zijn verdedigers even een preking hadden met den rechter van in- ucfcie deelde Ward Hermans ons mede, dat I per auto Donderdag 11. naar België was "Uggekeerd, zonder lastig gevallen te wor- |n. Hij legde in het Vlaamsche land ver- Jbeidene bezoeken af en woonde gisteren Ifs nog een gezellig vriendenmaal bij in een Imeente bij Brussel. |Met licht gemoed wilde hij thans de ge- htelijke zaak haar gang laten gaan, gaarne het offer van gevangenisstraf bereid. Hij 5 echter vast besloten slechts ter openbare [rechtzitting het volle licht op de kwestie te i vallen, op de vragen van den rechter instructie zou hij niet antwoorden. Hij [erhaalde nogmaals, dat in de gansche do- pmentenzaak Frank Heine een echte spion geweest, die van alle ruiven at. [Inmiddels blijft er nog een onuitgegeven >cument over, waaromtrent Ward Hermans P'e redenen heeft het als echt te beschouwen. |lt stuk bevindt zich echter niet in handen pn den heer Van Beuningen maar van een ptrouwd Vlaming in Nederland. [Oin half vier trad Ward Hermans, nadat |)n advocaten waren heengegaan in het ka- [inet van den rechter van instructie. Hij bleef anderhalf uur zonder evenwel op hem '•stelde vragen te antwoorden. I Vervolgens werd Frank Heine bij den rech te1" ontboden, die hem met Hermans con fronteerde. Laatstgenoemde handhaafde laarbij dezelfde houding. Even voor acht uur werd Hermans in* voor vrijheid gesteld met verzoek zich ter ^schikking van de justitie te houden. Alvorens naar Heijst op den Berg te ver dekken, deelde hij enkele bijzonderheden «ede omtrent de confrontatie met Frank Deze verhaalde zijn relaties met gene- '*■1 Mahieu en welke betrekkingen bij met Hermans had onderhouden. Op de waag van den rechter of Hermans van de echtheid der stukken overtuigd was, antwoordde Frank Heine bevestigend. Hij deelde den rechter mede, dat Hermans een bedrag van 2 a 3000 francs zou hebben ont vangen en sprak als zijn oordeel uit, dat Her mans uit idealisme heeft gehandeld. Holland krijgt een millioen van Engeland. Het departement van buitenlandsche zaken deelt het volgende mede Bij de Britsche regeering waren nog steeds een aantal uit den wereldoorlog stammende gevallen van aanhoudingen, vasthoudingen en verbeurdverklaringen aanhangig, waarin -de Nederlandsche regeering voor de Neder- landsche belanghebbenden voor schadever goeding was opgekomen, waaronder in de eerste plaats een aanzienlijk aantal bij de Britsche regeering ingediende schadevorde ringen wegens schade toegebracht aan schip, want en lading van Nederlandsche haring- visschers en IJslandvisschers, die in den zo mer van 1916 naar Britsche havens waren opgebracht. Terwijl het niet mogelijk is ge bleken voor alle gevallen bevrediging te ver krijgen, is echter de Britsche regeering bereid gevonden, ten behoeve van de bedoelde vis- schersschade de som van 1 millioen gld. ter beschikking van de Nederlandsche regeering te stellen. De Nederlandsche regeering heeft dit aanbod aanvaard. Voor zoover de Neder landsche en Britsche regeeringen betreft, zijn hiermede de nog hangende, uit den oorlog dateerende reclamaties, afgedaan. De nieuwe burgemeester van Bergen op Zoom. Naar men aan de „N. R. Ct." meldt zal mr. H. Loeff, burgemeester van Drunen, worden benoemd tot burgemeester van Ber gen op Zoom. VLISSINGEN, 17 APRIL. Ontwerp Ambtenaren-reglement. Door het hoofdbestuur van het Nationaal Verbond van Gemeente-Ambtenaren in Ne derland is het volgend adres aan den ge meenteraad verzonden Met groote erkentelijkheid is kennis geno men van het ontwerp-ambtenarenreglerasnt, dat uwen raad is aangeboden, voor welks indiening gaarne aan het college van Burg. en Weth. dank wordt gebracht. Gelet op de wenschelijkheid, ook het per soneel werkzaam in het Gasthuis, te betrek ken in de rechtsregeling van het gemeente- personeel, verzoekt het hoofdbestuur voor noemd uwen raad beleefd te willen besluiten dat voor het personeel, werkzaam in het Gasthuis, een rechtspositieregeling wordt vastgesteld, welke overeenkomstige regelen, als thans voor het gemeentepersoneel wor den getroffen, zal behooren te bevatten. De electrïsche tram Vlissingen-Middelburg. Naar wij vernemen worden er onderhande lingen gevoerd over het overnemen van de electrische tram Vlissingen—Middelburg van de PZEM. In het stadium waarin deze onder handelingen verkeeren kan daaromtrent niets naders worden medegedeeld, aldus vernamen wfj na informatie ter bevoegde plaatse. Zooals bekend is het van het begin af de bedoeling geweest, toen op 1 Januari jl. het bedrijf van-de Société Anonyme werd overge nomen, om de tram ten spoedgiste weer van de hand te doen. Zangklassen der Chr, zangvereeniging „Hosanna". Concertgebouw. Velen hadden zich gisterenavond opge maakt om de uitvoering van bovengenoemde zangklassen bij te wonen. De groote zaal was meer dan gevuld met een aandachtig luiste rend en geestdriftig publiek, wel een bewijs dat een uitvoering van deze kinderkoren op zeer hoogen prijs wordt gesteld. En dat baart volstrekt geen verwondering, want kinderen brengen door hun onschuld, onge kunsteldheid en onbevangenheid een sfeer van wijding, welke niet te evenaren is. Deze zangklassen staan onder leiding van den heer J. W. Bommeljé, die zijn taak als onderwijzer in den zang zeer ernstig opvat. Aan ademhaling, goede toonvorming, mondstand bij het zingen van vocalen en consonanten, resonans en voordracht wordt door hem groote aandacht geschonken. De kinderen leeren spreken en zingen wat uit stekend moet werken, want„Goed gespro ken is half gezongen". De eerste klasse bracht een keur van die inlieve, aardige versjes en liedjes ten gehoo- re. welke steeds in moeilijkheid opklimmen. Zorgvuldig, schrede voor schrede wordt voortgegaan, en zoo vindt men als aanvang een éénstemmige oefening met een omvang van 6 tonen en als culminatiepunt een ver zameling tweestemmige „Worpjes". „Om de beurt" en „Twee op een tel" gaven een voorbeeld van het solfieeren, wat een uit nemend hulpmiddel is bij uitspraak en stem- vorming. Een vier en twintigtal ensemble- en solonummertjes kenmerkte zich dcor 'n aardige verscheidenheid en werd er goed af gebracht. Enkele moesten zelfs gebisseerd worden. De tweede klasse vertolkte een tiental lie deren. Ook hier weer eer. verrassende afwis seling in soli, duet, fcwee- en driestemmig koor. Al die lieflijk klinkende liedjes opnoe men is ondoenlijk, doch „In 't. woud" en Reislied" van Abt en het moeilijke „Wiege- deuntje" van K. Veldkamp moeten we me- moreeren. Alle nummers zijn door beide klassen zgn. cappella met heele lichte piano- of harmoniumondersteuning gezon gen. Tot slot heeft de tweede klasse „Het vijfde Scheppingslied" van Hol uitgevoerd. Deze lang niet gemakkelijke cantate met veel eischende pianobegeleiding was een mooi besluit. Het fugatisch gedeelte kwam goed uit, er werd mooi genuanceerd en de afwisselend optredende stemgrospeerlngen leverden het bewijs, dat er hard en met am bitie gestudeerd was. Zeer groot moeten voorwaar de lust en de liefde van de kinde ren, maar ook de opoffering, het geduld, de volharding en de tact van den leider geweest zijn om dit mooie resultaat te bereiken. En dit laatste geldt wel voor allen en alles, want het was een genoegen naar de correcte en fraaie afwerking van het zeer uitgebreide programma te luisteren. „Heerenkrachten" zullen bij den heer Bommeljé nog wel welkom zijn denken we. Dat is zoo'n algemeen verschijnseleen ge brek aan „bassen" en „tenoren". Daar deze zangklassen de voorbereidingsschool vormen voor de zangvereeniging van .groote men- schen" zullen de ouders goed doen hun kin deren nu reeds zangonderwijs laten geven, opdat een voortbestaan en een groote bloei van „Hosanna" verzekerd worde. Zij geven in ieder geval hun spruiten, aan een leer kracht, die nog pas bewezen heeft, door aan het examen van koorleider te voldoen, voor zijn taak berekend te zijn. De voorzitter opende en sloot op de ge bruikelijke wijze. Den directeur werd een grootsche bloemenhulde gebracht, ook de harmoniumspeelsfcer kreeg bloemen, terwijl aan den kranigen pianist in besloten kring een souvenir zal worden aangeboden. A. Uitreiking diploma's Nijverheidsschool. In een der lokalen van de de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs werd gisteren avond bekend gemaakt het resultaat van het eindexamen. Van de 33 candidaten zijn er 31 geslaagd, waarvan 9 met lof, terwijl ook 16 prijzen zijn uitgereikt. Nadat de vertrekkende leerlingen hadden plaats genomen werd het woord gevoerd door den heer Van Westen, wethouder van onderwijs, die, zich richtende tot de leden van de commissie, de heeren directeur en leeraren en de leerlingen, zeide een kort maar goed gemeend woord te willen spre ken. Hij had eenige keeren de school be zocht, het tentoongestelde werk gezien en sommig werk nauwkeurig bestudeerd. En hij was tot de slotsom gekomen, dat hij geloof de. dat er goed, grondig onderwijs was ge noten. Dat werk ziende, had nij bij zichzelf gezegd dat deze jongelui in de practijk des leven een heel eind vooruit zouden zijn bij diegenen, welke dat onderwijs niet hadden gehad. Hij bracht dank aan directeur en leeraren voor de toewijding, waarmee zij hun taak hadden opgevat. Vervolgens ging bij, na de mededeeling, dat enkelen met lof geslc&gd waren, terwijl anderen ook nog met een prijs naar huis gingen, over tot het op noemen der geslaagden, wier namen hier onder vermeld zijn. Na déze opsomming volgde de mededee ling, dat ingesloten was een mededeeling over het voortgezet Nijverheidsonderwijs, dat vakliteratuur kon bekomen worden in de bibliotheek van het Nut en dat de geslaagde leerlingen desverkiezend een vervolgcursus aan deze school konden volgen. Alsnu verkreeg een der leerlingen, J. D. Christiaan, het woord om in eenige welge kozen woorden den dank der scheidende 5e klasse uit te spreken aan de commissie van toezicht voor de zorg en toewijding en aan heeren directeur en leeraren voor het uit stekend onderwijs, dat de leerlingen hadden genoten, welke woorden met een luid ap plaus werden onderstreept. Tot slot sprak de heer J. de Wilde, direc teur der inrichting, eenige afscheidswoorden. Daarbij wees hij op het gewichtig oogenblik dat de Jongelui nu de schoolbanken gingen verlaten, sommigen voor goed, anderen om na de vacantie ze nog eens te gaan innemen. Hij geloofde echter niet, dat dit voor deze klasse een straf was geweest, want, moest hij het vorig jaar klachten uitspreken, dit jaar maakte hij gaarne deze ploeg een compli ment voor hun wijze van zich te gedragen in school. Hij vond deze ploeg een bij uitstek goed clubje en sprak de hoop uit, dat ze zich aan zouden sluiten bij de orde, die de maat schappij elscht. Hij verklaarde gaarne, dat deze klasse niet met hem, directeur, als boe man, in aanraking was geweest. Na hun gelukgewenscht te hebben met het succes van hun behaald diploma of prijs, drukte hij er op, dat ze het er niet bij moes ten laten zitten, en ook, dat ze met de voortzetting geen jaren moesen wachten. Be denk. dat zaken voor het meisje gaan en dat er voor het doel opoffering zou geëischt worden. Zet het vermaak dus tijdelijk op zij. De maatschappij eiseht veel, maar wat ge nu verworven hebt, is de grondslag. Met den wensch, dat ze bruikbare menschen in de maatschappij mochten worden, eindigde de heer De Wilde zijn toespraak. Het einddiploma werd uitgereikt aan'? A. Brugman (p, 1) M. Boer (p> P. J. Baljé I. A. BosselaarJ. D. Christiaan J. J. Christiaan (p, 1) H. Dekker (p) Chr. Frits (p) Adr. Geeve (p, 1) M. H. J. Gel dof (p)Joh. Izeboud H. JongepierB. C. de Korte (p, 1) G. KoogerM. C. Koets (p, 1) A. Maquelin (p, 1) Fr. MachgeelsA. C. NaereboutP. de Nooijer (p. 1) J. L. PerwezP. C. de RijkeC. Reinhoudt (p) Y. A. Reidsma (p) A. RosierNies. Roelse (p, 1) J. la SoeJb. SohierO. E. A. SaeyChs. Toumooy (p, 3)J. P. C. de Voogd (p> J. Zuidema. p prijs1 met lof. Zangvereeniging „Looft den Heer!" De zangklassen van de zangvereeniging „Looft den Heer I" zullen Donderdag 25 April, des avonds 8 uur, in het Concertge bouw een uitvoering geven van de „Sneeuw koningin", kinderzangspel van A. H. L., in 6 bedrijven. Men zie de in dit nummer voorkomende advertentie. Loods te Coracao. Door den minister van koloniën zijn onze sfcadgenooten, de heeren A, L. A. van Unen en J. Tinge, ter beschikking gesteld van den gouverneur van Curasao om te worden be noemd tot loods bij het loodswezen aldaar. Zij zullen 3 Mei hun bestemming volgen. Schietoefeningen. Op 22 en 23 en zoonoodig 24 April 1929, zal worden geschoten met geschut, geplaatst op den Westelijken oever van de Marinehaven te Vlissingen en met geschut geplaatst ten Zuiden' van het licht van Kaapduinen. De schietoefeningen vangen aan te 9 uur. Op of nabij de batterij, vanwaar wordt geschoten, zal van een uur voor den aanvang tot het einde der schietoefening een roode vlag ge- heschen zijn. Zeevarenden wordt verzocht zich niet zonder noodzaak op te houden in het gedeelte van de Westerschelde en van de reede van Vlissingen, tusschen de lijnen ge trokken uit de batterij aan de Marinehaven in Oostelijke en Zuidelijke richting tot een afstand van 6500 M. en een gedeelte van Galgeput, Oostgat en Deurlo tusschen de lijnen getrokken uit de batterij te Kaapdui- nenen in Noordwestelijke richting en Zuide lijke richting tot een afstand van 10.800 M. Onbestelbare brieven. Lijst van aan het postkantoor alhier ge durende de le helft der maand April 1929 te rugontvangen brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland Frits Kolb, Middel burg N.V. Olanda, Amsterdam. Brieven buitenland Lydia Palmros, Hel- singfors. Briefkaarten binnenland J. de Nooijer, Rotterdam. Briefkaarten buitenlandLeo Wecksler, Bruxellesfamilie H. Pos, Amsterdam. Examens. Voor het examen als machinist diploma O is geslaagd de heer I. van Oudenaarde, leer ling van de De Ruyterschool. Goed afgeloopen. Lazen wij voor eenige dagen dat een jon gen, die zonder medeweten van zijn vader op de treeplank van diens automobiel was geklommen en toen deze aan het jijden ging, daarvan viel, en de jongen doodelijk gewond werd opgenomen, een dergelijk geval had hier plaats, doch liep wonder boven wonder goed af. Twee jongetjes van 4 jaar waren in de Breewaterstraat op de treeplank van een auto gaan zitten, zonder dat de bestuurder zulks had bemerkt. De kinderen werden van de treeplank afgeslagen, een in de Breswa terstraat en een in het Bellamypark. Zij kwamen met den schrik vrij. Een ongeluk in een bakkerij. In een bakkerij in de Molenstraat is in den oven een buis gesprongen, waardoor een zoodanige luchtdruk ontstond, dat de ruiten van de bakkerij sprongen en de ijzeren deu ren van den oven werden vernield. De vlam die uit den oven sloeg verbrandde een in de nabijheid staanden bakkersjongen deerlijk in het gelaat en aan de handen. De politie verbond den jongen voorloopig, waarna hij ter verdere behandeling naar hefc gasthuis werd overgebracht. Vereenlging voor Instrumentale Muziek te Middelburg. Concert- en Gehoorzaal. Hefc concert van gisterenavond bood veel en velerlei. Begonnen werd met Beethoven'» Eerste Symphonie in C-dur opus 21, welke zich in een zeer muzikale en frappant door zichtige vertolking mocht verheugen. Al be trad Beethoven in de2e symphonie de banen van zijn voorgangers Haydn en Mozart, hefc heerlijke andante ademt toch wel 's meesters persoonlijk genie. Ook de Menuet duidfc4 door de tempo-aanwijzing allegro molfco e vi vace op het latere „Scherzo" hefc trio, prachtig van harmonie en instrumentale ge-» óachte (houten blaasinstrumenten en be weeglijke strijk-figuren) was fijn van klank, evenals de finale, die door de vroolijkheid, verrassingen en wendingen een echt Rondo a la Haydn is. In de Scène du Bal „Le roi s'amuse" van Leo Delibes was het orkest bijzonder op dreef en sprak van voorname, gedistingeerde Fran- sche geestigheid, élegance, gratie, schoonheid en sierlijkheid. Ook in rhythmisch en dyna misch op- ïht mocht deze interpretatie wél verzorgd hccten. Het derde orkestnummer werd gevormd door de door Joh. H. Caro voor orkest be werkte Marche Militaire no. 3 van Schubert. Bij deze eerste auditie hebben we ervaren, dat een fraai coloriet is bereiktpassend in het cadre van dezen concertavond vonden w<3 hét -wejrk echter niet, hetgeen evenwel aan de verdiensten van den bewerker niets af doet. Afwisseling in het orkestrale deel van den avond werd gebracht door de gevierde so praan-zangeres mevr. Jo van IJzer-Vincenfc, Deze zangeres is in net bezit van een moe! getimbreerde, buitengewoon soepele, wellui dende stem, vooral glanzend in middelstem en hoofdstemregister. Treffend schoon heefö zij een prachtige trits liederen van Schuberfc gezongen. (Suleika's erster und zweiter Gesang en Standchen). Het orkest verdient een com pliment voor de nauwkeurige manier, waarop het begeleidde. Accuraat en volgzaam werd de soliste geaccompagneerd door mevr. v. D.— v. L. C. in Berlioz' „L'absence" en twee im pressionistische "-''eren van Dupare. Berlioa getuigde van innerlijke bewogenheid, terwijl Duparc's „Lam en to" de ontroostbaarheid perfect suggereerde. Het enthousiaste audi torium huldigde de zangeres, die bloemen had en kreeg het applaus luwde niet vóór dat zij met Schubert's Frühlingsbotschaffc had bedankt. Zeer innemend liet zij haar be geleidster, directeur en orkest in haar suc cessen deelen. Vooral na de symphonie heeft men leider en orkest met bijvalsbetuigingen overladen. En den voortreffeüjken Caro mag dan ook een woord van lof niet onthouden worden voor zijn knappe, rustige, zekere leiding, waaraan zeer zeker een belangrijk deel van de behaalde resultaten te danken is, O. Non-actief verleend. Met ingang van 1 Mei tot en met 31 Juli a.s. is aan de telefoniste bij den inter localen dienst G. J Wentzel van het post- en tele graafkantoor te Middelburg op haar verzoek non-actief verleend. Zecuwsche Hypotheekbank. Naar wij vernemen zal aan aandeelhouder» der Zeeuwsche Hypotheekbank worden voor gesteld over het afgeloopen boekjaar een di vidend uit te keeren van 20 Nagekomen belastinggelden. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist, we gens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) is ontvangen bij den ontvan ger der directe belastingen te Goes 150 en 113.56 en bij den inspecteur der directe be lastingen te Hansweert 20. Een oplichter. Een agent van een Belgische suikerfabriek is te Axel de dupe geworden van een zekere» K., vroeger een welgesteld landbouwer, die echter aan lager wal is geraakt en kortelinga door de justitie op vrije voéten werd gesteld. Hij gaf voor een zeer groot kwantum suiker bieten fce kunnen contracteeren en liet zich ongeveer 1000 op voorschot uitbetalen. K. en hefc geld zijn spoorloos verdwenen.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1