1000 500 300 150 100 25 SI Ui» «cl* :erste blad DINSDAG ©etaen No. 67e Josirgané 1929 jERICHTEN ERICHT NDA tügave: firma F. VAN OE VELDE jr., Walstraat 53-60, Misgingen. ïelef. 10. Postrekening 66287 APRIL/ Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Gegarandeerde oplaag 5150 Ex. kARTLIJNEN BINNENLAND Stads- en Provincienieuws 1® KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER lerentie gesloten, e te Praag is Zaterdag I 1 zijn de resultaten sa- de conferentie is geko- niqué wordt gezegd, dat ns is geworden over een Ier golflengten voor den i eenen kant gegrond op tot verdeeling der golf- tvereldomroepvereeniging aan den anderen kant met de bijzondere toe- iropeesche landen, ing der golflengten zal worden waarvoor men )et komen met de nood- voorLereidingen. gemerkt dat slechts een iche volmaking nieuwe le ontwikkeling van den jen. 15 April 1929. ïarkt. runderen267 vette i of lammeren 1362 Koeien 50—52 42% ;en 46—50, 42—45, 39; 571/Ó62% schapen —35 varkens 40, 39, -41, 37—38. en ossen iets williger >rige week; vette kal- idel, iets mindere prtf- mmeren luien handel, veekvarkens tragen kwaliteit als de vorige landel, le kwaliteit als kwaliteit iets hooger. elmarkt. :rs (le kwaliteit)/ 2.30 ïliteit) 1.50—2.10; 3.00—3.50 Zeeuw- 50—1.90 Zeeuwsche poters 1.00—1.50 red star 2.50—2.80; 2.20. and 769.5 te Nordöyan md 749.1 te Valencia, avond van 16 April Oostelijke richtingen. >lkt. Weinig of geen lering in temperatuur. ■makelyklieden, igen enz. Titvoerlng zangklassen losanna", Concertge- - Tooneelvoorstelling, ïbouw, 8 uur. Filmavond, Alge- aalbewerkersbond, AI- lur. Uitvoering Damp ing „Lichaamsont- tgebouw, 8 uur. BURG. Concert Vereeniging Muziek, Concert- ur. ito's en Fietsen 11 uur 7.28 7.30 v' 'E VLISSINGEN C. 10.58 22.54 7.16 19.55 8.54 21,40 LISSIINGSCHE COURANT IbONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingenetide gemeenten op Walcheren/2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk3.80. Voor de ove- Ige landen bij wekeiijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct be abonné's in 't bezit eener lolis, zijn GRATIS verze- lerri tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. 12 April van Sabang l April van Marseille 13 April v. Londen 13 April van Suez r.) 12 April te Duin van Kurrachee n. Rott. p. 13 April Suez 12 April te Port Said r.) p. 12 April Ouessant 13 April Galle April Dover 12 April Dungeness 13 April Finisterre April Finisterre 12 April v. Zanzibar L3 April van New-York >ril van Marseille m" 13 April te Batavia 12 April van Genua Amst. naar Batavia 12 April te Kaapstad I te Amst. van Batavia an Singapore n. New* isr.) 12 April van Ki- April van Colombo April van Halifax 3it nummer bestaat uit 2 bladen. De reis der Koninklijke familie. kn tegenstelling met in verschillende bladen jerschenen berichten, vernemen wij uit be bouwbare bron, dat de Koningin dit jaar leen reis naar Noorwegen zal ondernemen. De verjaardag van Prins Hendrik. Van de zijde van de secretarie van Z,K H. Prins der Nederlanden wordt ons ver- locht het volgende mede te deelen I In verband met het reeds vroeger gepubli- jerde bericht, dat de verjaardag van Z.K.H. Prins der Nederlanden zal worden ge- lierd op 30 April, tegelijk met dien van Prinses Juliana, wordt in overweging gegeven Jan hen, die hun gelukwenschen op eeniger- wijze wenschen aan te bieden, deze wen- |chen niet tot uiting te brengen op 19 April Z.K.H. bevindt zich op dien datum in het luitenland doch op 30 April d.a.v. De Brusselsche „Soir" tegen minister Beelaerts. J De „Soir" wijdt een lang artikel aan de Lolemieken die nog in de Hollandsche pers Lorden gevoerd over de Utrechtsche publi- Ifttie. Het blad vertaalt grapte stukken uit |le commentaren van „het Volk" en besluit „Het Volk" eischt eens te meer een ge- lechtelyke vervolging. Dit is niet noodig. De laak is beslist. Het document-Galet, dat in Landen is gekomen van Van Beuningen via puitschland en dat Ward Hermans voor jcht houdt, is va'lsch evenals alle andere Kocumenten. De valsche stukken van Frank Lebben slechts hen kunnen bedriegen, die Vilden bedrogen worden. Maar indien wij lens aannemen, dat Beelaerts van Blokland Len oogenblik aan de echtheid er van heeft geloofd, dan blijft het toch bewezen, dat, Vanneer hU bij de publicatie van deze stuk ken niet betrokken is geweest, hij iets heeft gezegd, dat niet waar was. En door dit feit feelf heeft hij de partij verloren, zooals dr. Ritter heeft gezegd. Er blijft voor hem niets (anders over dan af te treden. Want wie wil jnog onderhandelen met iemand die een der gelijk spel heeft gespeeld De Utrechtsche documenten. Prof. D. van Embden, lid der Eerste Kamer, komt op tegen de uiting van dr. Ritter, dat |er door den minister van binnenlandscha aken en hem geïnsinueerd zou zijn, dat dr. Ritter zou hebben geweten of althans zou hebben kunnen weten, dat het door hem ge publiceerde stuk niet authentiek was. Dat •vas niet wat prof. Van Embden aan dr. Rit- <er verweet. Maar wèl dat hy in een al of Piet echt stuk bfj de eerste publicatie nl. tendentieuze verminkingen had aange bracht, die ophitsende werking moesten uit benen. Naar aanleiding daarvan heeft prof. [Van Embden gevraagd of het journalisten noet vrij staan, „rampzalige dagen in het feven te roepen naar hun welbehagen". En prof. Van Embden gaat voort„Het ant woord van minister Beelaerts, dat straf rechtelijk optreden „tegen personen die ver- (valschte stukken publiceeren, waardoor zij ons land in beroering en opspraak brengen". Jkon materieel slechts slaan op de bizondere ■soort vervalsching, door mij ter sprake ge- Ibracht, nl. de boosaardige verminking, die de (hoofdredacteur van het „Utrechtsch Dag- |blad" tot zijn last heeft en waarvan hij tel- lkens en telkens de aandacht tracht af te I leiden. De heer D. G. van Beunihgen schrijft aan |de „N.R.ct." „Door afwezigheid las ik eerst heden de I meredeelingen van dr. P. H. Ritter in uw I Zondagochtendblad. Deze bevatten ettelijke onjuistheden, maar |het lust mij niet mij tegen den zich draaien- |den en kronkelenden schrijver te blijven leenden sinds my meer en meer duidelijk [wordt, met wien ik in den persoon van dr. Ritter te maken heb. Evenwel dit moet mij nog van het hart [Dr. Ritter heeft gemeend zijn mij gegeven eerewoord te mogen verbreken omdat „de [i'egeering mijn principaal, hem daarvan zou [hebben ontslagen" en terwijl hij een zin uit een door mij aan hem gericht schrijven aan- haalt, citeert hij (met voorbedachten rade 1 biet hetgeen ik daaraan vooraf liet gaan, I „van uw mijn gegeven eerewoord kan I alleen ik u ontslaanniemand anders kan dat, ook niet cle Nederlandsche regeering, al zou deze nóg zoo zeer mijn principaal zijn". Maar nooit heb ik mij beschouwd of voor gedaan als „agent" van de regeering ik heb nooit anders gehandeld dan als gewoon goed- meenend burger. Hiermede valt 's heeren R.'s poging om de regeering aan te vallen in elkaar, en daar mede de perfide voorstelling als of de regee ring eenige bemoeienis zou hebben gehad met het onderhoud van 15 Februari of daar voor ook maar eenigszins de verantwoorde lijkheid zou dragen, het onderhoud n.b. waar in ik den heer R. juist trachtte te overtuigen toch vooral niet zonder voorkennis van de regeering tot eenige publicatie over te gaan Do regeering is van dit onderhoud, zooals de heer R. zeer goed weet, geheel onkundig ge bleven en heeft er eerst van gehoord door den brief van 11 April van dr. R. aan mi nister De Geer, waarin, dr. R. meende zich over de regeering te mogen beklagen, wat juist alleen hierdoor mogelijk is geweest door dien ik een andere opvatting had en heb van een eenmaal gegeven woord dan de heer Ritter, in hoe moeilijk parket ik daardoor ook komen zou. Radio-kwestie te Venlo. Het Tweede-Kamerlid Kleerekoper heeft den Minister van Waterstaat gevraegd, of het juist is, dat de Minister een doorzend vergunning heeft verleend aan een radio- distributeur te Venlo, onder voorwaarde, dat, voor zoover mogelijk, steeds onverkort twee Nederlandsche programma's moeten worden doorgezonden, maar dat het gemeentebe stuur het doorgeven van het gesproken woord van de V.A.R.A. wil beletten. En zoo ja of de Minister dan maat regelen wil nemen. VLISSINGEN, 16 APRIL. Het beheer van de Schelde. De Brusselsche correspondent van de „N.R. Ct." meldt In de bijeenkomst van den ministerraad, gisterenmiddag onder voorzitterschap van premier Jaspar gehouden, heeft Hymans, de minister van buitenlandsche zaken, aan zijn collega's een uiteenzetting gegeven van de vraagstukken inzake het internationale ré gime van de Schelde, welke zijn eigen depar tement, het departement van spoorwegen, posterijen, telegrafie, telefonie en zeewezen en dat van openbare werken raken. Deze vraagstukken zyn het voorwerp van voort durende besprekingen tusschen de hoofdamb tenaren van deze diensten. Teneinde de sa- ihenwerking op dit gebied te bevorderen, be sloot de ministerraad in het departement van buitenlandsche zaken een interministerieele commissie der Schelde samen te stellen, waarin hoofdambtenaren der drie betrokken departementen zitting hebben. Besloten werd ook bij den koning een ontwerp-besluit in te dienen, waarbij een raadgevend comité van de maritieme diensten der Schelde wordt op gericht, onder de benaming Comité Consul- tatif des Services Maritimes de l'Escaut. In onze Tydinghal. Heden etaleeren wij een tweetal foto's van de te waterlating van het motorschip „Poe- lau-Bras" van de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" een reproductie van Chr. Huy- gens op 50-jarigen leeftijd van den eersten prijswinnaar Bully, van de hondententoon stelling te Rotterdam een foto van de werk zaamheden bij het stoomschip „Eugenia", dat tijdens den November-storm op den dijk bij Den Helder liep een portret van den heer Emiel Hullebr^eck, Vlaamsch dichter-zanger, die 24 April te Amsterdam gehuldigd zal worden in verband met zijn 25-jarig jubi leum een portret van wijlen den heer mr. L. N. Roodenburg, oud-lid der Tweede Kamer en van den gemeenteraad van 's-Gravenhage, die op 62-jarigen leeftijd is overleden. Een opgraving. Bij de werkzaamheden aan de nieuwe sluis zijn opgegraven een tweetal groote, blijkbaar ivoren tanden, lang plm. 4 d.M. Het is nog niet dadelijk te zeggen van welk dier zij afkomstig zijn. Schcepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Gaboon", dat Vrijdag jl. bij het lichtschip Wandelaar op een gezonken wrak is geloopen en bij Ram- mekans op het droge is gezet omdat het wa ter maakte zal hedenmiddag naar Antwer pen worden gesleept om daar in een dok te worden gerepareerd. Ambachtsschool te Middelburg. Gisterenavond werd in het schoolgebouw de jaarvergadering gehouden van de Veree niging „de Ambachtsschool" 'onder voorzit terschap van den heer mr. A. A. de Veer. Door den secretaris-penningmeester, den heer F. Caljouw Tzn., werd het jaarverslag uitgebracht, waarin wordt herinnerd aan het overlijden van den heer A. F. Noest, die se dert 1906 bestuurslid was als vertegenwoor diger der schilderspatroonsvereeniging. On afgebroken heeft hij sinds dien tijd de be langen der Ambachtsschool, speciaal die der af deeling schilderen, behartigd Zijn advie zen werden steeds op hoogen prijs gesteld. Zijn nagedachtenis zal in het bestuur in eere worden gehouden. Met dankbaarheid kan wederom terugge zien worden op het afgeloopen jaar. Het on derwijs ging geregeld voort en met voldoe ning kan op de verkregen resultaten worden gewezen. Het gebouw wordt steeds beter in orde ge bracht. Evenwel is gebleken, dat zoowel de rioleering als het dak hoog noodig verbeterd dienden te worden. De rioleering werd af doende in orde gemaakt. Het herstel van het dak moest met het oog op het vergevor derd seizoen tot het volgend voorjaar wor den uitgesteld. De rekeningen o\er 1925 en 1926 werden door den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen goedgekeurd. Omtrent die over het jaar 1927 wordt nog corresponden tie met het departement gevoerd. In 1928 telde de vereeniging 2 eereleden, 31 leden en 40 belangstellenden. De contri buties brachten 251 op, terwijl van ver schillende particuliere instellingen te zamen 135 werd ontvangen. Van de teekenaca demie werd een bedrag ontvangen ter be schikking van het bestuur, teneinde daarvan eenige uitgaven te bekostigen, welke het nut tig vindt en niet in de rekening kunnen worden opgenomen. In de samenstelling van het personeel kwam gedurende het jaar 1928 geen veran dering. Over het algemeen kan worden verklaard, dat gedrag en vlijt der leerlingen voldoende waren 28' leerlingen verlieten tusschentijds zonder diploma om verschillende redenen de school en 7 werden tusschentijds toegelaten. De nieuwe cursus is aangevangen met 221 leerlingen, welke over de verschillende groe pen als volgt waren verdeeld lste klasse 22 timmerlieden, 7 meubelma kers, 9 electro-technikers, 6 schilders, 30 smeden en bankwerkers, totaal 74. 2e klasse 19 timmerlieden, 7 meubelma kers, 9 electro-technikers, 3 schilders, 23 smeden en bankwerkers, totaal 61. 3de klasse 17 timmerlieden, 4 meubelma kers 10 electro-technikers, 4 schilders, 22 smeden en bankwerkers, 6 behangers en stoffeerders, totaal 65. Machinisten-cursus 21. Van de leerlingen zijn 145 niet in de ge meente woonachtig, terwijl er 10 vrijstelling van betaling van schoolgeld kregen. Het verslag werd goedgekeurd, evenals de rekening, die een eindcijfer aanwijst van 97.390.05. Tot bestuurslid in de vacature van wijlen den heer A. F. Noest werd gekozen de heer A. Heijboer en in de plaats van den heer A. L. J. Goethals, die bedankte omdat hij de gemeente metterwoon heeft verlaten, de heer jhr. J. L. Boreel. Herkozen werd de heer ir. H. C. Gliijsen. Commissie Zeeuwsch-Vla anderen uit den Raad van Overleg. Te 's-Gravenhage vergaderde onder presi dium van dr. L. G. Kortenhorst, de com missie Zeeuwsch-Vlaanderen uit den Raad van Overleg. In deze commissie zijn de R.-Kath. cen trale vereenigingen der werkgevers, boeren, middenstanders en arbeiders gelijkelijk ver tegenwoordigd. Bij de behandeling der vracht- en per- sonentarieven op den veerdienst Terneuzen- Vlissingen werd opgemerkt, dat, ofschoon door den minister een belangrijke verlaging der vrachttarieven zal worden voorgesteld, de tarieven voor personenvervoer eveneens aan zienlijk verlaagd moeten worden, temeer daar Zeeuwsch-Vlaanderen reeds genoeg nadeel ondervindt van zijn isolement. De aangewe zen weg in deze is, dat er tusschen boot-, tram- en spoorwegen een goede samenwer king heerscht. De aandacht der commissie blijft in de eerste plaats gevestigd op het ka naal Axel-Hulst, waarvan het overleg thans in een vergevorderd stadium verkeert. Bij de behandeling der waterleidingkwestie bleek, dat de verplichte aansluiting een der groote struikelblokken was, die de totstandkoming dezer onontbeerlijke instelling in den weg staat. Er is een zeer uitgebreide, dikwijls zeer per soonlijke agitatie gevoerd tegen de waterlei ding, een agitatie welke de commissie in veel opzichten zeer moet afkeuren. Door deze be strijding, grootendeels door geheel ondeskun- digen gevoerd, is toch een zoodanig wantrou wen tegen de waterleiding in den op het oogenblik voorgestanen vorm gezaaid, dat naar het oordeel der commissie, misschien alleen redding is te verwachten van een en bloc aftreden van raad van commissarissen en raad van toezicht. Mocht ook daarna de zaak niet te redden blijken, dan zou, naar de commissie ver neemt, de gemeente Hulst trachten met re- geeringssteun een eigen waterleiding tot stand te brengen. Bevestiging en intrede. Ds. A. C. Diederiks, overgekomen van Krui- ningen, werd Zondagmorgen bevestigd bij de Ned. Hervormde Gemeente van Hilverusm door Ds. N. P. E. G. van Uchelen, aldaar, met een predikatie over 2 Cor. 5 20. De gemeen te, die in grooten getale was opgekomen, zong aan het eind van dezen dienst Ds. Diederiks toe Ps. 134 3. Des namiddags verbond Ds. Diederiks zich aan zijn nieuwe Gemeente. Hij hield een intreepredikatie over Filipp. 3 714. In 't bijzonder handelde hij over vs. 10 a „Opdat ik Hem kenne en de kracht Zijner opstanding". Aan het einde werd Ds. Diederiks toegesproken door Ds. van Uche len namens Gemeente, Kerkeraad en Ring. Hij sprak in hartelijke bewoordingen de blijdschap uit, die er heerschte over de komst van den 4en herder en leeraar en liet toezingen Gez. 91 vs. 3. Onder de talrijke aanwezigen bemerkte Ds. Diederiks verschillende vrienden op uit zijn vorige gemeente Kruiningen. Bevestiging ds. C. J. Schweitzer. In de Nieuwe kerk te Amsterdam is ds. C. J. Schweitzer, gekomen van Workum, door ds. T. G. van Reeuwijk bevestigd als predi kant van de Ned. Herv. gemeente te Am sterdam. DS; Van Reeuwijk had tot tekst gekozen Markus 6 37. Besloten werd met een korte toespraak. Nadat ds. Schweitzer op de be kende vragen, geantwoord had met „Ja, ik, van ganscher harte werd toegezongen Psalm 67 1, de eerste vier regels, op toepas selijke maniet gewijzigd. Blikken in de Openbaring. Naar ons werd medegedeeld, zal van prof. dr. J. H. Gunning, wiens honderdsten ge boortedag volgende maand herdacht wordt, diens hoofdwerk „Blikken in de Openbaring" hetwelk sinds tal van jaren is uitverkocht, nu een tweede onveranderde herdruk ver schijnen by N.V. J. M. Bredée's Boekh. en Uitg. Maatsch. Rotterdam. De Heilige Bloedprocessie te Brugge. De heer Achille E. F. Delad, conservator van het Stedelijk Museum te Brugge, schrijft het volgende Dit jaar zal de weergalooze Heilig Bloed processie op Maandag 6 Mei te 10.30 uur cle schilderachtige straten en pleinen van Brug ge doortrekken. Vele der Bijbelsche groepen zullen vermeerderd en verbeterd en twee nieuwe voorstellingen zullen bijgevoegd wor den. Als telkenjare wordt een reusachtige toe loop van toeschouwers verwacht, die het ver keer, het kijken en het onderdak komen erg bemoeilijkt. Daarom ben ik getrouw aan mijn gewoonte de Hollanders overal te helpen waar ik kan bereid om de belangstellenden alle noodige inlichtingen te verstrekken be treffende dezen vermaarden godsdienstigen stoet en vooral over het logies en het huren van zitplaatsen aan venste.s in particuliere huizen, waar de processie voorbijtrekt. Deze zitplaatsen worden van jaar tot jaar zeldza mer en het is alleen te danken aan de mede werking van de plaatselijke pers en aan mijn bekendheid met alle inwoners, dat ik ver leden jaar aan alle aanvragen heb kunnen voldoen. Dit jaar zal men niet lang mogen dralen. Tot het bekomen dezer inlichtingen is insluiting van een internationale antwoord coupon, verkrijgbaar aan alle postkantoren bij het schrijven noodig. Verleden jaar heb ben velen dit verzuimd en is dit voor my een vrij dure historie geworden. Gebrek aan eetlust slechte spijsvertering. schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver- Ai. stopping, maagpijn en 7 hartwater, genezen spoedig na gebruik van Foster s Maag- piilen, het tonische laxeermiddel. sfter's Maagpillen verkrijgbaar 0.65 per flacon- Een eigenaardige onderwijzers-benoeming. Men schrijft aan de „N. R. Ct." De raad der gemeente Ierseke heeft be noemd tot onderwijzer aan de openbare la gere school aldaar iemand van 57 jaar, die sinds meer dan 20 jaar niet meer in school heeft gestaan. De benoemde komt niet voor op de verplichte lijst van wachtgelders en was tegen den uitdrukkelijken wensch van den inspecteur in door Burg. en Weth. op da voordracht geplaatst. Het zal de waag zijn of de minister ontheffing zal verleenen van de verplichting om iemand van de wachtgel- derslyst te benoemen. Overtuigde voorstanders van openbaar on derwijs zullen nu gaan overleggen of thans voor hen de tijd en de noodzakelijkheid er ia om neutrale bijzondere scholen te gaan op richten. De laatste jaren is het een voortdurend gesol met de belangen van het openbaar onderwijs. Tot tweemaal toe bijv. weigerde de raad gelden te voteeren voor verbetering aan de schoolgebouwen, door Ged. Staten voorgeschreven, zoodat deze het vorig jaar hun goedkeuring aan de begrooting ont hielden. Tot onderwijzer aan de Chr. school té Nieuw en St. Joosland is benoemd de heer J. Dronkers te Ierseke. De moord te Giessen-Nieuwkerk. De procureur-generaalbij den Hoogen Raad, mr. A. Tak, heeft aan een medewer- f ker van „het Volk" medegedeeld, dat de verhooren te Dordrecht zoo spoedig mogelijk zullen afloopen en dat daarna met den meest mogelijken spoed revisie zou worden aangeyraagci. „Het Volk" heeft een onderhoud gehad met ds. A. Winckel, docent aan de Theologi sche School te Apeldoorn, die gevangenis predikant te Leeuwarden is geweest. Daaruit blijkt, dat ook ds. Winckel overtuigd is van de onschuld van Klunder en Teunissen. Openbare vermakelijkheid op Zondag. De Hooge Raad heeft gisteren behandeld het cassatieberoep van iemand te Vlaardin- gen tegen een vonnis van den kantonrechter te Schiedam, waarbij hij wegens het houden van een openbare vermakelijkheid op Zon dag is veroordeeld tot 1 boete. De Vlaar- dingsche politieverordening bepaalt nl. dat te Vlaardingen binnen een afstand van 50 nieter van een kerkgebouw gedurende de godsdienstoefening geen bioscoopvoorstellin gen mogen worden gegeven. De procureur-generaal, onmiddellijk con clusie nemende, achtte de voorgedragen cas satiemiddelen ongegrond en concludeerde tot verwerping van het beroep. De Hooge Raad zal op 27 Mei arrest wyzen. q Blijkens bij het departement van defensie ontvangen bericht is Hr. Ms. opnemingsvaar tuig „Willebrord Snellius" Vrijdagavond 12 dezer Suez gepasseerd. De luitenant ter zee le klasse jhr. W. Bo reel, is van zijn plaatsing bij den dienst ia Oost-Indië hier te lande teruggekeerd. By beschikking van den minister van de fensie is de eerste luitenant der mariniers, L. Langeveld, dienende by de marine-kazer ne te Amsterdam, den 8sten Mei a.s. ter be schikking gesteld is de eerste luitenant der mariniers J. A. J. de Bruijn, dienende bij de afdeeling mariniers te Rotterdam, den 8sten Mei a.s. ter beschik king gesteld. De kapitein-luitenant ter zee J. T. Furst- ner, werkzaam by het bureau marine-staf van het departement van defensie, is bestemd om kapitein-luitenant ter zee J. van Reede 1 November op te volgen als directeur van de hoogere marine-krijgsschool te 's-Gravenhage. De officier van den marine-stoomvaart dienst le klasse titulair J. A. de Veer is ge plaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hendrik" als chef van het machine- kamerpersoneel.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1