1000 500 300 150 100 25 (0MST K0QPER MAANDAG IS APRIL* EERSTE BLAD 67e Jaargang 1929 ERSBOND Postbox 511 liljrn: firma F. UB DE VElDElr.. MM 5I-C0, (lissiijm. Tilil. IJ. Postrekening 1(111 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en elgemoen erkendo Christelijke feestdagen gegarandeerde oplaag 5150 Ex. BINNENLAND Stads- en Provincienieuws BUITENLAND GEMENGD NIEUWS .No. SS aar, solide s Simplex K-rijwielen len geheel lardoor de /en wördt. jnduur li Simplex UIT VOORRAAD ielen i op aanvraag. 695.- 4V„ P.K. ENTEN: j h(wU'l tivAMER P. IPRIL bouw Ie tnippenl RIL A.S. Indië volgens |No. 351 enGroepF, loten loten >bligatie prijzen 1.000.000.— 500.000 250.000.- 100.000.— 10.000.— 2.000.— 1.000.— 750.— 250.— 310.— 9.630.750 contanten lot een prijs I Groep f 3.-. trekking. CO n door de Ibligatiebank Itstraat S65 zenden aan de ssingsche Crt. Groep F. welke in orden voldaan de origineele ande trekking ratis-franco. duidelijk schrijven VLISS1NGSCHE COURANT lABONNEMENTSPRlJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. iFranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f 3.80. Voor de ove- Irige landen bij wekelijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel.Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. IDit nummer bestaat uit 2 bladen. "woede Kamer. PJTRÉE VRIJ. Volkenbondsdag. Ook dit jaar zal op den 18en Mei a.s. de Ialgemeene Volkenbondsdag van de „Vereeni- ging voor Volkenbond en Vrede" plaats heb- ben. Hij zal worden georganiseerd naar het model van voorgaande jaren. Zooveel moge- I lijk zullen de af deelingen van de vereeniging. die thans ten getale van 55 in verschillende plaatsen des lands bestaan, propaganda voe- ren in woord en in geschrift en op allerlei wijzen. Daarbij dient in het oog gehouden dat 18 Mei dit jaar valt op den Zaterdag voor pinksteren, hetgeen voor den Volkenbonds- dag op de scholen de noodzakelijkheid mede brengt om dezen datum een of eventueel twee dagen te vervroegen. I Vergaderingen met sprekers van verschil- lende richting zullen op 18 Mei plaats heb- I ben en reeds is, met het ocg op de verkiezin- I gen van dit jaar, de medewerking van de I hoofdbesturen der politieke partijen inge roepen teneinde hun gunstig advies te ver krijgen, indien do plaatselijke kiesverenigin gen kunnen besluiten om op en ten bate van den vredesbondsdag geen politieke vergade ringen in een bepaalde plaats te houden. Ook dit Jaar zal door de vereeniging een afzonder lijk propogandablad, populair gesteld, in dui zenden exemplaren door het geheele land worden verspreid. Daarnevens zullen aan plakbiljetten, strooibiljetten en nieuwe pro- psgandabroehures, ó.a. over het Kellogg-pact en de algemeene acte van arbitrage van Ge- nève, van doel en streven van de vereeniging melding maken, evenals een speciaal ge schreven, internationaal samengesteld jeugd- blaadje. Alle de middelen van propaganda, die vo rige Jaren in dienst werden gesteld van den arbeid voor den Volkenbond in ons land, zul len ook dit jaar niet onbeproefd worden ge laten. De vereeniging hoopt op gelijke wij7? als voorgaande jaren belangstelling voor haar streven te zullen ondervinden. Begrafenis W. J. F. Juten. Onder groote belangstelling werd Zaterdag I te Bergen op Zoom ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. J. f F. Juten, oud-lid van de Tweede Kamer, de Prov. Staten van N.ord-Brabant en oud- burgemeester van Wouw. In de parochiekerk van O.L, Vrouw Hemel- I vaart werd te 10 uur de plechtige H. Mis van ftequiem opgedragen door den hoogeerw. heer deken dr. Ch. van Dam, geassisteerd door de weleerw. heeren kapelaans Macbiel- I sen en Wolters. Onder de talrijke aanwezigen merkten we I öa. op het Tweede Kamerlid Jacq. Vos, de hoofdinspecteur van het lager onderwijs van dit district, de heer Verbeeten en verschil lende notabelen, uit Bergen op Zoom en om geving. Chrlstiaan Huygens herdacht. Zaterdag heeft in het groot auditorium der Leidsche universiteit de plechtige her denking plaats gehad van den 300sten ge- boortedag van Christiaan Huygens, den grooten wis- en natuurkundige, vooral hekend door zijn uitvinding van het zakuur werk. Achtereenvolgens voerden het woord prof. dr. L. van Stallie, mr. C. van Vollenhoven en prof. Zeeman, die allen de belangrijke plaats ran Huygens in de wetenschap in het licht stelden. Vervolgens betrad prof. Emile Picard, van de Académie franqaise, secretaris voor het leven van de Academie van Wetenschappen te Parijs, het spreekgestoelte. De spreker wijdde voornamelijk uit over Huygens' slin gerproeven en besloot met de opmerking, dat het een groote eer voor Nederland is, dat één sïlner zonen zulke nieuwe banen voor de Wetenschap geopend heeft. Hierna voerden nog het woord prof. dr. A. F. Holleman en dr. C. A. Crommelin. Alle sprekers werden aan het slot luide toegejuicht, terwijl prof. Emile Picard onder luid handgeklap het spreekgestoelte betrad. Vrijwel alle deelnemers aa i de plechtigheid hl de aula, begaven zich na afloop naar de tentoonstelling in het gebouw van de Sterre nacht, waar de Huygeniana, in hoofdzaak bijeengebracht dank zij de goede zorgen van dr. Crommelin, werden bezichtigd. VLISSINGEN, 15 APRIL. Voorstellen aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. zijn nog de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan Door het bestuur van den polder Walcheren werd ons in het begin van den zomer van 1928 verzocht of door hem den grond, welke bij het uitdiepen van de Watergang uitgegra ven werd, gestort kon worden op een tweetal aan de gemeente in eigendom toebehoorende perceelen weiland, gelegen nabij den Singel- weg, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie B. No. 1418 en 1419, welks /erpacht zijn aar, A Goedegebure tot sn met 24 November 1933, teger, ƒ120 per jaar. Tegen de inwilliging van het verzoek van genoemd bestuur bestond bij ons college gesn bezwaar, aangezien door hst stortsn van dsn uitgegraven grond de laag gelsgen perceelen niet onbelangrijk opgehoogd zouden worden. Met ingang van 27 Juli 1928 werd met het storten van den grond bsgonnen, zoodat vanaf dieh datum door dsn pachter geen gebruik meer gemaakt kon worden van hst weiland. De billijkheid brengt mede, dat den pachter vanaf 27 Juli 1923 ontheffing van het betalen van de pacht wordt verleend. Aangezien het zich laat aanzien, dat het weiland ongeveer November 1929 weder ge schikt zal zijn om als zoodanig gebruikt te worden, hebben wij de eer voor te stellen Goedegebure ontheffing van het betalen van de pacht te verleenen voor het tweede half jaar 1928, ad f 60 en het geheele pachtjaar 1929 ad ƒ120. Bij uw besluit van 24 Februari 1928, no. 80, gewijzigd bij raadsbesluit van 30 Augustus 1928, no. 23, werd aan den heer J. E. J. Jurry, alhier, verkocht een perceel grond in het Villapark, ter oppervlakte van 523 M2. tl45,5 M2. bouwgrond en 379.5 M2. tuingrond). In een overgelegd adres verzoekt de heer Jurry thans alsnog te mogen aankoopen een stuk grond ter oppervlakte van rond 49 M2., grenzende aan het door hem bij bovenge noemd raadsbesluit aangekochte perceel. De bedoeling van adressant is om met het oog op een regelmatigen tuinaanleg, de ach- tergrens van het perceel ongeveer evenwijdig aan den gevel te brengen. Indien het verzoek van adressant wordt in gewilligd, wordt eenigszins afgeweken van het destijds door vastgestelde verkavelingsplan van het Villapark. Waar deze afwijking bij ons college geen bezwaar ontmoet, doch o.i. in het onderhavige geval eerder wenschelijk voorkomt, hebben wij de eer overeenkomstig het advies van de commissie voor het grondbedrijf, voor te stellen den door adressant in koop aange- vraagden grond te verkoopen tegen den daar voor vastgestelden prijs van ƒ2.50 er M2., alzoo tegen een koopsom van 122.50, ten bate van het grondbedrijf en voorts onder de ge bruikelijke voorwaarden. De Emmabloem. De opbrengst van de Emmabloem-collecte hier ter stede was 1014.88. Het comité verzoekt ons zijn dank ever te brengen aan alle dames, die tot het verkrij gen van dit schitterend resultaat hebben medegewerkt. Turn feest en op Pinkster-Maandag. De tumfeesten op 20 Mei (2en Pinksterdag) te ei ganiseeren door de vereeniging „Vlissin gen Vooruit" zijn reeds geruimen tijd in voor bereiding en naar ons door genoemd bestuur werd medegedeeld zal zeer zeker een groot aantal turnvereenigingen aan 'de wedstrijden en demonstraties deelnemen. De V. C. „Vlissingen" heeft wederom als de vorige keer bereidwillig haar poorten open gesteld om de turners aldaar de gelegenheid te geven hun sport te demonstreeren. Het eere-comité is thans samengesteld en bestaat uit de volgende heer m jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Konin gin in Zeeland, beschermheerC. A. van Woelderen, burgemeester, voorzitter leden M. Laernoes, wethouder, P. G. Laernoes, wet houder, G. van Westen, wethouder, Mr. N. Groenewegen, voorzitter Kon. Ned. Gymnas tiek Verbond, Amsterdam, W. de Graaf, voorzitter Zeeuwsch Brabantsche Turnbond Middelburg. Herm. Snijders, Heemstede, de ondercommandant der marine te Vlissingen. do garnizoenscommandant te Vlissingen, de directeur van het Nederl. loodswezen, Vlis singen, de inspecteur van het Belgisch loods wezen, Vlissingen, mr. J. Smit, directeur der Kon. ir.--.tsch. „de Schelde", H. C. Wesseling, directeur der Kon. maatsch. „de Schelde", J. B. K. Boom, d'recteur havenbedrijf, J. G. van Niftrik, Dordrecht, J. C. Paap, dr. A. Staver- man, D. L. H. van Raalte, G. A. Waller, di recteur der m&aLwha i „La Indien de weersgesteldheid zal mogen me dewerken zal onze gemeente weer in het tee- ken van belangstelling staan, daar ook alle pogingen in het werk worden gesteld om ook uit België turnvereenigingen naar de wed strijden te krijgen. Burgemeester en Wethouders hebben zich bereid verklaard de besturen ten stadhuize te ontvangen. Een Luisterbijeenkomst. Daartoe in staat gestefd door de medewer king van de af deeling V.A.R..A belegde de afdeeling S.D.AP. en VUssingsche Bestuur- dersbond gisterenochtend een luisterbijeen komst in het Concertgebouw, die zeer goed bezocht was. Zoowel de door een kinderkoor gezongen liederen als het muzikale gedeelte kwamen goed door en waren best ver staanbaar. De rede, welke werd uitgesproken door den heer A. B. Kleerekoper, lid van de Tweede Kamer, de zoogenaamde „Oproerige Krab belaar" van „Het Volk", werd met volle aan dacht gevolgd. Naast deze luisterbijeenkomst z\jn nog ve len bij vrienden en kennissen gaan luisteren, zoodat mag worden aangenomen, dat de spreker wel beluisterd is. Zijn rede betrof hoofdzakelijk de binnenkort te houden inza meling voor het verkiezingsfonds „Nou wij". Zooals immer, was ook ditmaal de techni sche verzorging van deze bijeenkomst in handen van de technische commissie der af deeling V.A.R.A, Gevonden rijwieL Sedert eenige dagen bevindt zich aan het politie-bureau een oud heerenrijwiel, ver waarloosd, voorzien van belastlngmerk in étui, ongemerkt, geen handvatten, achter velgrem en bagagedrager. De politie verzoekt inlichtingen over dit rijwiel, dat 's nachts op straat werd aange troffen. Vechtpartij. Zondag kreeg een man bij een vechtpartij in een café met een biljart-queue een slag op het hoofd, waardoor de man werd ge wond. Aangifte bij de politie terzake mishande ling, volgde. Behoeftige, Zaterdag werd door de politie alhier aan- getreffen een behoeftige man, aan één zijde geheel verlamd, omtrent wiens verblijfplaats door den burgemeester van Aardenburg radiografisch inlichtingen waren gevraagd, omdat men voor een ongeluk vreesde. De man werd naar Zeeuwsch-Vlaanderen voortgeholpen. Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Zaterdag werd bij Zwanenburg een zwaluw waargenomen. Zou de komst van dezen trek vogel de inluiding van het lenteweer betee- kenen Wij hebben tot nog toe niet veel van de lieve lente kunnen bemerken. Wij hopen nu maar dat wij deze zwaluw als een lente bode mogen beschouwen. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Gaboon" is Zaterdagmiddag veilig nabij Rammekens omhoog gezet, tot dichting van de gaten in den bodem. Gisteren is binnengekomen de Engelsche motorschoener „Rennis" van Londen met een lading ijzerafval voor Middelburg. Examens. Voor het examen als machinist diploma O is geslaagd de heer J. C. Joosse, leerling van de De Ruyterschool. Vrije middag voor winkelpersoneeL Door de afdeeling Middelburg van den Alg. Bond van Handels- en Kantoorbedien den is, nu de wettelijke regeling te dier zake uitblijft, besloten actie te voeren voor het toekennen van een vrijen middag in de week aan het winkelpersoneel, zooals trouwens reeds bij de coöperaties en enkele groote za ken bestaat. Thans is begonnen met de fir ma Vroom en Dreesmann en dit met het gewenschte resultaat. De firma heeft zich ten volle tot medewerking bereid verklaard. Ingaande 1930 wordt de wekelijksche vrije middag ingevoerd. Bij wijze van overgang wordt dit jaar tot na de vacanties één vrije middag per 14 dagen en daarna 2 in de 3 weken gegeven. Het betreft hier 24 manne lijke en vrouwelijke bedienden. De afdeeling zal thans ook bij andere zaken overleg ulegen. Nachtelijke razle. In d?n nacht van Zaterdag or 'dag werden de omwonenden van de Sc .ia.vlot- te Middelburg opgeschrikt door een helsch kabaal. Dit was ook op grooten af stand door een agent van politie vernomen, die zich per rijwiel er heen begaf en be merkte, dat een huwelijksfeestje geëindigd was met een'vechtpartij, die op straat werd voortgezet. Tegen enkele personen werd wegens het verwekken van dit burengerucht proces verbaal opgemaak.t DE EISCHEN DER GEALLIEERDEN. Volgens de Amerikaansche pers zouden de Amerikaansche deskundigen te Parijs niet accoord gaan met de cijfers der Duitsche jaarbetalingen. Volgens de „New-York He rald" hebben de genoemde cijfers niet de in stemming van Owen Young en zouden in het geheel niet overeenstemmen met de opvatting der Amerikanen. Dit wijst er op, dat de eischen der ijverige geallieerden hooger zijn dan Amerika en naar men zegt ook Japan het zou wiUen zien. Misschien zal Owen Young zich gedrongen voelen om tijdens de besprekingen lagere cijfers voor te steUen. Indien men bedenkt, dat de geallieerden acht dagen hebben noodig gehad om van hun vor dering 100 millioen mark te laten vallen, moet men er op rekenen, dat nog langdurige en moeizame besprekingen noodig zullen zijn. De „Vossischs Zeitung" meent goede rede nen te hebben om aan de sommen, die de meeste Fransche en Engelsche bladen in ver band met de aan Schacht door de schuld- eischende staten voorgelegde memorie, wor den genoemd, te twijfelen. Ze twijfelt zoowel aan het kapitaliseeringsbedrag van 38 mil liard, als aan de annuïteiten van 1.7 tot 2.4 milliard, alsmede aan de bepaling van een tijdperk grooter dan 37 jaren. Over de gron den, die het blad aanleiding tot dien twijfel geven, laat hét zich niet uit. Indien evenwel de cijfers toclr juist mochten zijn, overtreffen ze, zegt de „Vossische Zeitung", de somberste verwachtingen. In denzelfden geest laten alle bladen zich uit. Het eenige lichtpunt wordt genoemd dat het memorandum niet door Owen Young geteekend is. WEER EEN GEHEIM DOCUMENT ONTDEKT. Naar uit Rome aan „de Courant" gemeld wordt publiceert het „Giornale dTtalia" een document, waarin, naar beweerd wordt, alle bijzonderheden worden gegeven omtrent de organisatie van komitadzji's door Joego slavië voor een eventueelen aanval op Italië. Het blad verklaart, dat het document authentiek is en afkomstig van den genera- len staf in Belgrado. Het moet beschouwd worden aldus het blad, als een onthulling van feiten, die reeds lang vermoed werden. In het document, dat uit 60 artikelen be staat, wordt een volledige handleiding ver strekt voor de komitadzji's gedurende vre- des- en oorlogstijd. Hun voornaamste taak is het toepassen van de juiste middelen om op het gebied van den vijand terreur uit te oefenen, de bevolking te demoraliseeren en de vijandelijke troepen ongeschikt te maken voor den strijd. De komitadzji's dienen gere- cruteerd te worden uit legerofficieren en vrijwilligers, die physiek daarvoor geschikt zijn. De komitadzji's worden speciaal opge leid voor de guerilla, waartoe o.m. behoort hét in brand steken van huizen en het be smetten van waterbronnen. Na afloop van de opleiding zal elke soldaat gedurende eenigen tijd in het vijandige lani moeten wonen, ten einde de taal te leeren. De generale staf te Belgrado zal intusschen uniformen van het buitenlandsche leger gereed houden voor verdeeling onder de komitadzji's. In vredes tijd zal speciaal gelet moeten worden op het organiseeren van opstandige bewegingen on der de bevolking van den toekomstigen vij and. EEN TOESPRAAK VAN DEN PAUS. De Paus ontving den hoogen raad voor het werk voor de verbreiding van het geloof, waarvan kardinaal Van Rossum voorzitter is. Alle te Rome wonende leden van den raad waren aanwezig, evenals de leiders der na tionale raden, die naar Rome waren geko men voor de jaarvergadering. Kardinaal Van Rossum las een adres van hulde voor, waarin hij zich gelukkig prees te kunnen mededee- len, dat dit jaar het werk voor de katholieke missie een som groot 54 millioen had kunnen inzamelen, hetgeen zeven millioen meer was dan het vorig jaar. De kardinaal maakte van de gelegenheid gebruik om den Paus de vreugde der leden van den raad te betuigen over de verzoening tusschen den Heiligen Stoel en Italië, en hem de gelukwenschen aan te bieden met het jubileum van het heilig ambt. De Paus antwoordde, dat hij zich ver-' heugde over de resultaten, door het werk der verspreiding van het geloof bereikt. Er bleef "chter nog veel te doen voor de k:\lhcliek missies en voor de prediking van het evan gelie aan de volken. Wat verricht was kort worden beschouwd als een cLoppel iu den oceaan. Ook wat de verzoening betreft tusschen den Heilige Stoel en Italië was de Paus van meening, dat wat verricht was veel, doch dat wat nog te doen overbleef nog méér was. Wat te doen bleef was een loyale, trouwe, eensge zinde uitvoering van wat was overeengeko men, en daar dit alles het heilzaamste en be langrijkste deel was van het groot evenement, was het slechts natuurlijk dat dit ook hefc moeilijkste deel vormde, des te moeilijker naar gelang de vijand van al het goede, die niet tevreden zou kunnen zijn met wat was tot stand gekomen, niet zou nalaten, wanneer hij de kans kreeg, moeilijkheden in het leven te roepen. De Heilige Stoel hoopte derhalve bij alle vrome zielen medewerking te vinden van het gebied, waarvoor alle hulpe van God is toegezegd. NAAR HET EINDE VAN DEN OPSTAND In MEXICO. In Mexico schijnt het verzet der opstan delingen meer en meer in elkaar te zakken. De rebellen, die door den over de grens der Ver. Staten gevluchten generaal aangevoerd werden, trekken zich volgens de laatste be richten in een wanordelijke vlucht naar héb Noorden van het land terug, dcor dè regee- ringstrospen -achtervolgd. Het tweede leger van de opstandelingen zou door een sterkere troepenmacht van de regeering ingesloten zijn en het hoogstens nog twee dagen kun nen volhouden. Ook de derde groep der op standelingen trekt voor de regeeringstroepen naar het Noorden terug, blijkbaar om op Amerikaansch gebied te ontsnappen. DE VERBANNING VAN TROTZRL Uit Constantinopel wordt gemeld, dat Trotzki Zaterdag in een gesprek met pers vertegenwoordigers verklaard heeft, dat hij na de afwijzing van zijn verzoek om zich !ri Duitschland te mogen ophouden, de hoop nog niet had opgegeven, dat een of ander land hem gastvrijheid zou willen verleenen. Zijn teleurstelling over de Duitsche weige ring kwam echter duidelijk tót uiting. RUSLAND EN DE VREDE, De bladen publiceeren een rapport, dat Rykof heeft uitgebracht uit naam van de regeering op de conferentie van de sovjets van het district Moskou. Rykof legt den na druk op de voortdurende pogingen van de sovjetregeer;ng om den vrede te handhaven en zegt, dat het protocol van Litwinof reeds geratificeerd is door alle deelnemers, terwijl het pact van Kellog nog niet van kracht is geworden. Het protocol van Litwinof en het pact van Kellogg zijn geen garanties tegen het oorlogsgevaar, doch zij maken de voor bereidingen tot den oorlog moeilijker. Oorlog is dit jaar minder waarschijnlijk dan twee jaar geleden. Dit is een succes van de vrede lievende politiek van het sovjetbewind. Dit oogenblik van respijt moet benut worden voor de economische nationale ontwikkeling en de consolidatie van de verdedigingscapaciteit der unie van sovjet-republieken, aangezien geen enkel vredesverdrag waarborgen kan geven tegen den oorlog. Met betrekking tot de Russisch-Engelsehë betrekkingen wijst Rykof er op, dat de breuk tusschen Engeland en de sovjets niet beant woord heeft aan de berekeningen van zyn veroorzakers. De pogingen, om een economi sche boycot door te zetten, en de berekeningen' inzake *n economische kracht in de unie van sovjet-republieken hebben gefaald. Ondanks de opschorting van den graanuitvoer is de al gemeene uitvoer uit Rusland grooter gewor den en heeft de sovjet zijn verplichtingen, tegenover het buitenland nagekomen, zelfs vóór den vasten datum. De aankomst van de Engelsche delegatie moet niet overschat wor den. De sovjetregeering kan niet in onderhan delingen treden over belangrijke operaties, tenzij op voorwaarde van een weeropnemen der diplomatieke betrekkingen. Een opwindende strijd met een krank zinnige heeft zich te Voelkshagen in Mecklen burg afgespeeld. Sedert verscheidene jaren woonde daar een oud-strijder, die in den oorlog een ernstige zenuwziekte had opge daan, welke langzaam aan tot krankzinnig heid is overgegaan. Aangezien de man ge vaarlijk voor de gemeenschap begon te wor den, ontvingen twee agenten opdracht heul naar een zenuwinrichting over te brengen. De man had echter kennis van dit plan gekre gen en verbarricadeerde zich in zijn woning, terwijl hij dreigde een ieder, die hem te na kwam te zullen neerschieten. De twee agen ten riepen daarop de hulp van nog twee an dere in en trachtten de woning binnen te dringen. De krankzinnige begon echter te "'•'"ten, zoodat één r":r gesvouj

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1