500 300 150 100 25 Crescent EERSTE BLAD No- T€i Jtei^r/gotsjg üilpi: Firma F. HF BE VE1DE Ir.. Mini! il-EO, Vlisaigpn.Ttlci. 10. PisMuiniBSEBI 30 MAART Verschijnt degelijks, uitgezonderd op Zondag on algemeen erkende Christelijke Feestdagen 1000 Gegarandeerde oplaag 5150 Ex. BINNENLAND Stads- en Provincienieuws L van ww CSU bon is gro^ CIGARETTES Hiet de Paaschdagen j 1 KEES HELDER 1 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: VoorVIissingen en de gemeenten op Walcheren/2.20 per3maanden. Franco door het geheele rijk 2JO. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad4.75. Afzonderlijke nrs. Set. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffendeHnur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 4 bladen. WEGENS HET PAASCHFEEST ZAL DE „VLISSINGSCHE COURANT" MAANDAG 1 APRIL NIET VERSCHIJNEN. Huldiging van de Koningin-Moeder te Amsterdam. Den 12en Juni a.s. zal in het Stadion te Amsterdam een grootsche huldiging der Koningin-Moeder plaats vinden in den vorm van een jubeumlspel, waaraan uit alle lagen der Amsterdamsche burgerij zal worden deelgenomen. Ook van de zijde van leger en vloot zal hieraan worden deelgenomen, na een keuze uit hen, die zich vrijwillig hier voor beschikbaar stellen, nl. detachementen van de Kon. Ned. marine en van het korps mariniers. Voorts zullen de Kon. Militaire Kapel en de compagnie politietroepen, zoo wel het bereden als het onbereden gedeelte medewerking verleenen. Door de artillerie uit de residentie worden twee stukken geschut met bediening beschikbaar gesteld voor het geven van saluutschoten. De bazuinblazers van de huzaren uit Amersfoort zullen ver moedelijk ook aan de feestelijkheden deel nemen. Prinses Juliana naar Londen? Een Engelsch blad bevat een bericht over de vier „most marry-able European prin cesses", waarin wordt gezegd, dat deze waar schijnlijk een deel van het a.s. seizoen te Londen zullen doorbrengen. Het zijn de Spaansche infanta's, die bij haar grootmoe der, prinses Beatrice in Kensington Palace, zullen verblijven, verder prinses Ingnd, de dochter van den kroonprins van Zweden, die haar grootvader, den hertog van Connaught zal bezoeken, en de vierde Prinses Juliana. Van Prinses Juliana wordt beweerd dat zij een uitstekend paardrijd ster is en zich er veel van voorstelt in Rotten Row te rijden. Padvindcrs-defilé voor Prins Hendrik. Op den Tweeden Faaschdag houdt het Leger des Heils zijn jaarlijksch Padvinders congres, hetwelk zal plaats hebben te 's- Gravenhage en geleid wordt door comman dant Bouwe Vlas, de opperbevelhebber van de Padvinders-troepen in Nederland. Deze zal bijgestaan worden door den jongelieden- seerefcaris van den arbeid onder de jeugd in Nederland, brigadier J. Wijkhuizen. Des morgens heeft een groote samenkomst plaats in de groote zaal van den Dierentuin. Aan deze bijeenkomst zullen ongeveer duizend padvinders(sters) deelnemen. Om 12.30 uur zal de opstelling der troepen plaats hebben op 't Malieveld, alwaar de padvinders (sters) voor Prins Hendrik zullen defileeren. Hierna volgt een marsch door het centrum van Den Haag naar het terrein van de voormalige Oranje Nassau kazerne, waar gedurende den middag demonstraties zullen worden gehou den. Dit jaar zullen voor het eerst afgevaar digden van Leger des Heils-padvinders-troe- pen uit Engeland, Duitschland, Frankrijk en Denemarken aan dit congres deelnemen. Handels- en kantoorbedienden. Het jaarverslag over 1927 en 1928 van den Algemeenen Nederlandschen Bond van Han dels- en Kantoorbedienden vermeldt o.m. het ledenaantal, dat van 7796 in 1927 met 1337 leden steeg tot 9133 op 1 Januari 1929, het geen 40.2 is van het totaal aantal georga niseerde handels- en kantoorbedienden in Nederland. Naar beroepen ingedeeld bestond het le dental per 1 Januari 1929 uit kantoorbedien den 5415, winkelbedienden 1790, magazijnbe dienden 773, reizigers 1155. De werkloosheid verminderde door de op leving in handel, industrie en scheepvaart, voor een deel ook, omdat bedienden, die geen kans meer hebben een plaats te verkrijgen, elders een zoo goed mogelyk heenkomen heb ben gezocht. Aan de leden werd over de twee jaren 149.388.78 uitgekeerd, terwijl de steun door bemiddeling van den bond door crisis-com missie, Maatschappelijk Hulpbetoon enz. op 175.000 kan gesteld worden. De instelling „De Bron" keerde uit 7000. Verder memoreert het verslag de actie ge voerd tot invoering der rijkswinkelsluiting in de arbeidswet voor winkels, voorts de actie „wordt geen kantoorbediende", de actie te gen het alleen-provisiestelsel der reizigers, enz. Uit het schildersbedrijf. De Bond van Nederlandsche Schilderspa troons heeft thans zijn beslissingen in zake het vacantie-vraagstuk aan de samenwer kende arbeidersorganisaties medegedeeld, zoo meldt „het Volk". De vacantie, tot het ver leenen waarvan men principieel bereid is, wenscht men niet te baseeren op een daar voor te stichten fonds. De werkgevers ver klaren, bereid te zijn aan de regeling mede te werken, wanneer de gezellenorganisaties voor de patroons bonboekjes ter beschikking stellen, waaruit de werkgever elke week een bon ter waarde van drie procent van het loon aan de arbeiders geeft. De uitkeering van het vacantiegeld zou dan door de gezel lenorganisaties moeten plaats vinden. Over dit voorstel zal de moderne schilders- gezellenbond op het buitengewoon congres van heden beslissen. Zonneschyn. Het April-nummer is voorzien van een omslag-teekening van E. H. ten Tarmsen van der Beek. De tekst wordt gevormd door de bekende aardige kinderverhalen, gedeel telijk geïllustreerd. De kinderen kunnen deelnemen aan drie April-wedstr\jden.waar voor in het geheel 30 mooie boeken als prij zen worden uitgedeeld. De tweede wedstrijd is meer voor de groote kinderen bestemd, terwijl de derde wedstrijd meer voor de kleintjes bedoeld is. i VLISSINGEN, 30 MAART. Voorstellen aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. zijn nog de volgende voorstellen aan den gemeenteraad genaan Onder weder aanbieding van het in uwe vergadering van 28 December jl. om advies in onze handen gestela adres van P. de Vis ser en anderen, eigenaren en bewoners van perceelen aan den Hoogeweg d.d. 7 December jl. cm het onderhoud van dezen weg voor re kening van de gemeente te nemen, hebben wij de eer U het navolgende mede te deelen. De Hoogeweg komt voor op den door Ge deputeerde Staten van Zeeland vastgestelden Ligger van de wegen en voetpaden in deze gemeente. Hierbij zijn mede als onderhoudsplichtigen van dezen weg aangewezen de aanpalende landgebruikers en de gemeente Vlissingen. Krachtens artikel 57 van het Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland wordt in deze aan de gemeente opgedragen het houden van d::i weg, met instandhouding der wisselplaatsen, minstens op de bij den ligger aangewezen afmetingen, het vlak en effen houden van de bermen, het steeds bekwaam houden van de tot afv. ..1 ring' dienende in of op den weg zich bevindende werken. Tot de taak der aanpalende landgebruikers dus die van adressanten behoort het schoonmaken en zuiver van alle ruigte hou den van de werken, niet tevens bestemd tot geregelden afloop en afvoer van het binnen water van den polder, het aftappen van het regenwater en het bevorderen van den afloop van het water, het slechten der sporen, hco aanvullen van gaten, putten en slagsporen en het effenen en het eggen van den weg. Ia hoofdzaak bepaalt deze zorg zich slechts tot het gelijk maken van de wagensporen, welke hiet door de wandelaars worden aangebracht en zoo nu en dan door het storten van ecnig koolasch. De vernielingen van den weg geschieden bovendien in het natte seizoen en wanneer de oogst van het land wordt gehaald, terwyl de weg in het seizoen niet als wandelweg wordt gebruikt. Wij brengen U echter in herinnering dat eeüige jaren geleden de Hoogeweg in werkver schaffing door de gemeente op hare kosten op flinke wijze werd verbeterd. Met het oog op het vorenstaande kunnen wy den aan adressanten opgelegden onder houdsplicht niet onbillijk noemen en wen- schen dezen dan ook gehandhaafd te zien. Ten einde hun echter in het onderhoud eenigszins tegemoet te komen hebben wij geen bezwaar, dat voortaan hun door de ge meente eenige hulp wordt verleend bij het verharden van den weg. Op grond van het bovenstaande stellen wij U voor dienovereenkomstig te beslissen en adressanten in dien zin te berichten. Het is ons gebleken, dat eenige vloeipalen en trappen in de Vluchthaven in een zoo- danlgen slechten staat verkeeren. dat het dringend noodig is, deze zoo spoedig moge lijk te verbeteren, aangezien de veiligheid van de te meren vaartuigen van het Belgisch Loodswezen niet meer verzekerd is. In overleg met den inspecteur van het Bel gisch Loodswezen is door ons nagegaan op welke wijze in deze, verbeteringen moeten worden aangebracht. Alle rookers weten, dat bankbiljetten van F. 25.- meer waard zijn dan- die van F. 10.-, hoewel het beide bank biljetten zijn. Zoo is er ook verschil in cigarettenbons. Er zijn echter rookers die daaraan niet denken. Hun geven wij den wenk bij hun winkelier eens te vragen naar het Crescent geschenkenalbum. Daarin zullen zij zien, dat er minder bons noodig zijn voor de fraaie geschenken,zoodatelke bon dus eigenlijk veel meer waarde heeft. Als voorbeeld geven wij een prachtigen Engelschen voetbal Nr. 3, die reeds voor 120 Crescent-bons verkrijgbaar is (360 punten). U'nUwaWbefer/ «5, j Met bons van dubbele waarde (3 punten). De kosten van de door ons noodig geachte verbeteringen, worden geraamd op rond 1800, weshalve wij de eer hebben uw ver gadering voor te stellen ons een crediet tot een zoodanig bedrag te verleenen voor het aanbrengen van eenige nieuwe vloeipalen en trappen in de Vluchthaven alhier. De kosten kunnen h- 'reden worden uit den post „onvoorziene uitgaven" der gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1929. Luxor-Theater. De opiumholen van Hawaii De haan in den korf. Twee interessante journalen brengen op namen van overal, een grappige tweë-acter, Eigenhaard is goud waard, met de zotste en dolste tafereelen, wekt groote vroolijkheid. Dan volgt „De Haan in den korf", spelend in een pastorale omgeving, later in Berlijn. Peter Abendoot, de held van het verhaal, is de Don Juan van zijn dorp, aan eiken vinger een meisje. Op zekeren dag krijgt onze Peter bericht, dat een oom uit Ncw-York hem 3 millioen dollar heeft nagelaten en uitgeleide gedaan door vele dorpsche schoonen, trekt hij naar Berlijn om bij een advocaat zijn erfdeel in ontvangst te nemen. Het toeval brengt hem in aanraking met een bankiersfamilie, wie hij zijn fortuin vertelt, en de bankier, die een dochter bezit, geeft onzen aanstaanden milllonair een onbepaald crediet. De zaken zijn nog niet geheel geregeld, en de bankier en diens vrouw benutten dezen tijd van af wachten. cm den haan in den korf te doen. wat hen ook gelukt. Doch 't. gaat bij de doch ter niet „aus Liebe", zij had haar hart reeds verpand, en als Peter dit snapt en bovendien zijn favoriet uit zijn dorp hem nog komt op zoeken, gebruikt hij een aardige truc om uit den korf te geraken, 't welk hem ook gelukt. De rest laat zich begrijpen. Met het inmid dels gearriveerde geld en zijn dorpsche dahlia gaat hij naar zijn geboorteplaats terug. Een leuke film met aardige vondsten. Het tweede hoofdnummer is een spannen de, zij het een ietwat ingewikkelde film van het detective-genre, welke door alle mede spelers uitstekend wordt vertolkt en daarom een zeer goed werk genoemd mag worden. De opzet is royaal en breed, fraai van en- scèneering en monteering met mooie natuur- tafereelen, terwijl het intrinsieke door boeien de episodes wordt omspeeld, alvorens het tot klaarheid komt. Deze rolprent nader te be schrijven zou aan het genot van ze te aan schouwen en te beleven afbreuk doen, liever laten we de bezoekers zelf de kansen en den uitslag berekenen. En dat is een zeer onder houdende tijdpasseering. waarvoor, met de feestdagen, ieder wel ruimschoots 'gelegen heid zal hebben. De pianist slaagde er ook nu weer in, zijn taak naar behooren te vervullen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Bij de Arbeidsbeurs zijn ingeschreven 2 vrouwelijke kantoorbedienden, 2 letterzetters, 1 timmerman, 1 schilder, 3 schoenmakers, 1 autogeenlasscher, 2 hulpscheepmakers, 1 leerling-loodgieter, 3 aanhouders, 1 electri- cien, 1 constructeur-teekenaar, 1 trimmer, 3 giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiK 1 naar het Fotografisch 1 Atelier van ii BELLAMY PARK 38 t| voor het maken van Uw portret, j ZOftDAGS GESLOTEN. 1st© klasse werk. jj -Billijke prijzen.- s Iets aparts in elk genre ff machinisten. 1 bankwerker, 1 brander, X fratser, 1 ^penlegger, 2 koks, 1 sigarensor- teerder, 1 tuinman, 1 visscher, 1 winkelchef, 1 kellner, 1 chauffeur, 1 expediteursknecht, 3 varensgezellen. 5 kantoorbedienden, 1 ste notypist, 20 losse werklieden. In totaal 6-5 personen vorige week 73 personen. Bij Philips te Eindhoven kunnen ge plaatst worden jeugdige ongehuwde arbei ders, leeftijd 20—26 jaar voorts in België op de steenfabrieken losse werklieden, leef tijd 20—40 jaar. Inlichtingen bij de Arbeids beurs. Alhambra-Theater. Wien, Wien, nur du allein. De Zwarte Piraat. Een vroolijke operette-film met hoogst komische verwikkelingen, welke uit velerlei verwarringen voortkomen, speelt in het oude, vroolijke, levenslustige Weenen, waarover een waas van gezellige romantiek ligt. Er Is een onderdanige prins-gemaal, die zijn baantje bij zijn bazige vrouw beu is, en een slippertje maakt raar de oude keizerstad. Er is een v/aaröig hofdametje, dat ook sterk sympa thiseert met het maken van een uitstapje in alle eer en deugd en vroolijkheid om een oogenblik de onaangename sfeer van kweb belen, conventie en gehuichel te ontvluch ten. Er is het bal in Weenen, er zijn tal van vroolijke momenten, waardoor de rolprent, dank zy mede het pittige spel van Liane Haid, een aangename verpoozing wordt, waartoe de muziek, die uitstekend illustreert* lofwaardig meewerkt. Niemand minder dan de populaire, spor« tieve Douglas Fairbanks speelt de hoofdrol in „De Zwarte Piraat". Dit zeedrama is een bladzijde uit de geschiedenis van her bloed dorstig volk der zeeroovers, die in vroeger eeuwen de hooge zeeën teisterden. Het is een verhaal over de oude Boekaniers, de Spaan sche zeehavens, de zwarte vlag der brand- schatters, de groote galjoenen met goud be laden, de desperado's en heel de bonte won derwereld der zeven zeeën van eertijds. Vertoornd over den dood zijns vaders weet; „De Zwarte Piraat" zich in het vertrouwen der zeeschuimers te dringen, ja, wordt hun aanvoerder. Wat hun verderf wordt, nadat eerst de onverschrokken jongeling ontdekt is, tot verrader uitgekreten, en geboeid de plank moet afwandelen. Toch brengt „De Zwarte Piraat" redding. Hoe, dat zeggen wij niet. Men zie dit liever zelf. Het filmwerk geeft een oplossing geheel in styl met de wildheid dier dagen. De geheele rolprent wordt in kleuren weer gegeven. zoodat men wel voldaan na dit programma huiswaarts keert. Vooral ook Pathé allerlei en Ufa-Wereldnieuws dragen hiertoe bij. Bezoek Engelsche journalisten. De Engelsche journalisten die een bezoek aan ons land brengen, zijn gisterenavond "met den laatsten trein hier aangekomen en hebben hun intrek genomen in het Grand Hotel Britannia. Het gezelschap bestaat uit ongeveer 100 personen. Hedenmorgen werd de fabriek der Kon4. Maatsch. „de Schelde" bezichtigd. Na verschillende andere bezienswaardighe den in onze gemeente in oogenschouw te hebben genomen, o.a. de havenwerken, zul len de journalisten per auto-car een tocht door Walcheren maken en een bezoek wor den gebracht aan Middelburg, Veere, Dom burg' en Westkapelle. Het gezelschap keert Maandag met de mailboot van hier naar Engeland terug. C. K. W. O. Door bovengenoemde vereeniging zal Don derdag a.s. in het Concertgebouw een decla matie-avond gegeven worden en Vrijdag avond te Souburg in „Rehoboth". In beide samenkomsten zal als declamator optreden de heer Siebesma uit Voorburg. De declama tie zal afgewisseld worden door muziek. Dit zal voor dit seizoen de laatste avond zijn. Men zie verder achterstaande adverten tie.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1