500 300 150 100 25 No. 72 67e rgang 1929 DINSDAG lüim: firma I. Vil Dl ÏELBElr.. Msliiil St ill, llissiiiiii. Iele! It. Pnstrskecing K2N 26 MAART Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen [Gegarandeerde oplaag 5150 Ex. EERSTE BLAD G R AT I S GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws fRheumatiek Kloosterbalsem SPORT BUITENLAND u gedroomd Mag Iven aarom ;eneen droom In tAMMA JTaarfc. §.0010.15 Morgen door het Avro- door P. J. Kers. Ik. 5.00—6.00 Ml- lj viool, zang). 6.00 Ivro-fcrio. 7.15—7.45 1 Tooneelhalfuurtje J10.15 Concert. Om- fje Kovalefska, alt. 1-11.30 Dansmuziek. uur 1852 M.) alfuurtje. 12.15— |fc.O.-trio. 1.15—2.00 nuziek. 6.30—7.00 feker Gerh. Krekel- |het monumentale nond. 7.35—6.00 |stor; Katholieken •9.30 Lijdensover- Meditatie door ^.30 Kamermuziek. Kerkdienst. 11.05 foonmuziek. 12.2Q 1 1.20—2.20 Orkest- p-20 Orkestconcert. pdichtenvoorlezing. Muziek. 7.05 Viool- 7.20 Vacantie- ■LezingMycenae, jfopraan. Ensemble 1 Modern Utopies), flans Nissen. 0.20 pkles. 9.55 Nieuws- 1)512.20 Dansmu- §44 M. 12.50— |.05 Orkestconcert. 3.50-11.10 Or- harp. 1.35 en 11.30 Gra- jprkestconcerfc. 5.05 §trio. 7.30 Concert. declamatie. Vo- ften. §3.50 Lezingen. 3.50 115 Lezingen. 7.20 ra in 2 acfcen van lo Gramofoonmu- 1.20 Vroolfjk con- prkestconcert. prkestconcert. 6.50 1.20 Speciaal con- fLIJNEN te Kilindini Tampico hst. n. Batavia Maart van Port |t Ouessant te Amsterdam iMaart Galle 1 Maart Pinisterre §e Aden Jaart V.Singapore jitr.) 22 Maart V. i Maart Perim (art Kaap Race pira van Amst. Perim i Gibraltar van Tanger brt Malta §art Ouessant |te Plymouth ver- CHT 173.6 te La Coruna, p7.6 te Lerwick, d van 26 Maart ke tot Zuidelijke Weinig of geen de lichtbeelden» gebouw, 8 uur. mbare lezing „de uw. 8 uur. G. eert. Concertver» ehoorzaal, 8 uur. lissingen 14.27 14.55 en Fietsen uur 6.51 6.53 LISSINGSCHE COURANT IbONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingenende gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- lige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van I5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. dood gulden bij door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. ■Pit nummer bestaat uit 2 bladen. labonné, |l April Zij, die zich van heden af opgeven als kwartaal- ontvangen de nog vóór verschijnende nummers OtJD-ARCHIEF. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen brengen ter algemeene kennis, dat het Oud-Archief aan het Bellamypark voor het I publiek gesloten zal zijn van 27 Maart 1929 I tot en met 6 April 1929. Vlissingen, 26 Maart 1929. Burg. en Weth, voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Belastingbetaler! op postkantoren. Ingediend is een wetsontwerp tot verhoo ging van het zevende hoofdstuk B der rijks- begrooting voor 1929. Het ligt in het voornemen, de postkantoren in het geheele land voor het betalen van directe betalingen open te stellen. De postadministratie zal wegens haar be moeiingen een vergoeding van 5]/, cent voor elke betaling genieten. Dus moet voor 1929 (aannemende dat de invoering zal ingaan op 1 Juli van dit jaar) op een hoogere uitgaaf worden gerekend van 79.000. Voorts zal de maatregel medebrengen eene uitgaaf van 17.000 wegens kosten van drukwerk. Hier tegenover staat eene verlaging van de bureel- kosten van de ontvangers van 5000 tenge volge van de afschaffing van de zitdagen in de buitengemeenten.' Het instituut van de postbetalingen kan moeilijk worden gemist bij de verdere reor ganisatie van den belastingdienst. De ophef fing van 7 ontvangkantoren der directe be lastingen te Amsterdam en van 2 ontvang kantoren te 's-Gravenhage zou niet mogelijk zijn geweest, indien de postkantoren aldaar niet tegelijkertijd waren opengesteld voor het doen van betalingen in zake directe betalin gen. Door deze reorganisatie is reeds een be langrijke besparing verkregen. Het vernielde Leidsche stadhuis. In het stedelijk museum De Lakenhal te Leiden is thans een tentoonstelling geopend yan schilderijen en teekeningen enz., be trekking hebbende op het door den brand vernielde Leidsche stadhuis. De verzameling is afkomstig uit het gemeente-archief. Onder de tentoongestelde schilderijen vindt men het groote schilderstuk uit het museum, voorstellende den burgemeester Van der Werff tijdens het beleg van Leiden voor het stadhuis, platen voorstellende oefeningen van de burgerwacht omstreeks 1700 in de groote hal van het raadhuis, een foto van den in tocht van koning Willem II den eersten Juni 1841, een oude platte grond van Leiden, een plaat van een Amerikaansche schans, afbeel dingen van de by den brand verloren gegane gobelins en een aantal foto's van interieurs van het stadhuis en een menigte foto's van den stadhuisbrand. De toestand in de suikerindustrie. In een gisteren te Zevenbergen gehouden vergadering van de Noord-Brabantsche Maatschappij van landbouw, werd de volgen de motie aangenomen De Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw enz., overwegende, dat de suiker bietenteelt en suikerindustrie in zeer moei lijke omstandigheden verkeertdat deze toe stand is ontstaan tengevolge van maatrege len genomen door de regeeringen van alle bieten- en rietsuiker produceerende landen, met uitzondering van Nederland en zijn ko loniën dat in de eerste plaats de coöperatie ve suikerfabrieken zullen ondergaan door deze maatregelen, daar de Nederlandsche spe culatieve suikerfabrieken, vereenigd in een internationale maatschappij, door dezelfde maatregelen in het buitenland extra-winsten behalen van meening dat onze regeering niet lijdelijk mag aanzien, dat zoo'n voor name bron van volksbestaan, vooral voor de landbouwbevolking van een groot gedeelte van ons land door genoemde maatregelen dreigt onder te gaanbesluit de beide Ka mers der Staten-Generaal te verzoeken het initiatief-voorstel van wet tot steun aan de suikerindustrie, ingediend bij de Tweede Ka mer door de heeren Van den Heuvel c.s. aan te nemen. De Ki'oonrywielen. De firma R. S. Stokvis Zonen te Rotterdam heeft ons een Kroonrijwielenprijs- courant voor 1929 toegezonden. Deze prijs courant is voor hen die per rijwiel een uit stapje naar het Gooi en naar Zuid-Limburg willen maken, van bijzonder gemak, omdat zij kaarten van deze streken bevatten. Nog ko men er kaarten in voor van de duinstreken van Noord- en Zuid-Holland. Deze prijscouranten zijn gratis verkrijg baar, zoodat fietser; zeker wel dankbaar de gelegenheid zullen aangrijpen in het bezit te komen van deze practische prijscourant. Een belangrijke opdracht. Aan de heeren Smit en Van der Linde, architecten van de Geref. Kerk alhier, is opgedragen het ontwerpen en het toezicht houden op den bouw van de kantoorgebou wen der Nederlandsche Handelsmaatschappij te Medan en te Batavia. VLISSINGEN, 26 MAART. Spreekuur wethouder van onderwijs. De wethouder van onderwijs zal voortaan iederen Woensdagmiddag om 2.30 ten ge meentehuize spreekuur houden.. Scheepvaartberichten. Hét Engèlsche stoomschip „Alice Marie", dat bij de aanvaring met het Fransche stoomschip „Germaine L. D." zwaar be schadigd werd, zal door de Kon. Maatsch. „de Schelde" worden gerepareerd. Het Fransche stoomschip „Germaine L.D." dat te Rammekens aan den grond is gezet zal, zoo mogelijk, worden geborgen, waarvoor contract is gesloten met twee bergingsmaat schappijen. De vooruitzichten dat schip en lading behouden zullen worden zijn niet on gunstig. Directe belastingen enz. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de ontvanger der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen, A. van der Werff, verplaatst van het kantoor dier mid delen te Middelburg naar het kantoor der di recte belastingen te Groningen. Nagekomen belastinggelden. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar het inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Axel 774.85 en te Breskens f 16 en 10.50. Dit de lucht gegrepen. Sinds eenigen tijd liep te Ter Neuzen een praatje rond, dat vanwege de Philipsfabrie ken te Eindhoven een terrein zou zijn aan gekocht, voor het vestigen eener nederzetting dier onderneming. De „Ter Neuz. Crt." heeft daaraan geen verdere aandacht geschonken omdat geen en kel bekend positief feit daarop wees. Die praatjes werden ten slotte zwart op wit ge drukt in enkele locale bladen, en vonden vandaar hun weg naar de groote pers, het geen begrijpelijk Verwachtingen wekte. Uit een daarna te bevoegder plaatse ingesteld onderzoek kan worden gemeld, dat dit praatje niets anders is dan een sprookje, ge heel uit de lucht gegrepen, voegt de „Ter Neuz. Crt." hieraan toe. SOUBURG. In de gisterenavond gehouden vergadering van het „Groene Kruis" is besloten tot aan koop van een woning in de Pastpoortstraafc om in te richten voor magazijn. Verder werd nog aangenomen Woensdag en Zaterdag a.s. den verkoop van de Emmabloem te doen plaats hebben. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgespro ken Overtreding jachtwet i C. J. B., 23 jaar. metselaar te Nisse, 10 boete subs. 10 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van het ge weer, zulks met bevestiging van het vonnis waarvan beroep. Overtreding visscherijwetW. S., 45 jaar, drukker te Goes, 0.50 boete subs. 1 dag hechtenis. Motor- en rijwielwetovertreding L. G., 27 jaar autobusondernemer te Vlissingen, vrij gesproken, zulks met vernietiging van het vonnis waarvan beroep. Koopen zonder betalen L. v. A., huisvrouw J. F. de R., 46 jaar te St. Jansteen, 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk. Tramwegreglementovertreding W. C. de K., 27 jaar, treingeleider te Aardenburg, ont slagen van alle rechtsvervolging zulks met vernietiging van het vonnis waarvan beroep. Verlaten van hulpbehoevenden C. J. de W., 30 jaar, metselaar te Terneuzen, 14 da gen hechtenis. Mishandeling A. B., 42 jaar, werkman te Zierikzee, 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende z m behandeld F. M. A. van A., 27 jaar, caféhouder te Goes was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de wa penwet (op eenige voor het publiek toegan kelijke plaats wapens bij zich hebben) werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 subs. 15 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen gummistokken. Eisch vrijspraak met vernietiging van het vonnis waarvan beroep. M. de K., 30 jaar, werkman te 's-Graven- polder had hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de jacht wet (jagen zonder schriftelijk bewijs van vergunning) werd veroordeeld tot een geld boete van 25 subs. 25 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het niet inbeslagge nomen geweer 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. Door J. v. E„ 20 jaar, werkman te Nieuw en St. Joosland was hooger ueroep aangetee kend tegen een vonnis van den kantonrechter te Mddelburg, waarbij hij wegens overtreding van de jachtwet (zonder voorzien te zijn van een jachtacte, zich met een geweer in het veld bevinden) werd veroordeeld tot een geld boete van 25 subs. 25 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomen geweer. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. M. M„ zonder beroep, 19 jaar, wonende te Axel, verdacht van het vervalschen van een door den plantenziektekundigen dienst afge geven verklaring van herkomst voor een hoe veelheid van 6000 K.G. aardappels, door in die verklaring 16000 kwam te staan. Eisch 40 boete subs. 40 dagen hechtenis. Uitspraak 3 April. Veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Uitspraak doende in de zaak van M. B., 31 jaar, chauffeur te Den Helder, aan wiens roekeloosheid en onvoorzichtig rijden met een auto hut te wijten was, dat hij op 19 Septem ber 11. met zijn auto een fietsrijdster te Vlis singen aanreed, waardoor dit meisje dusda nige verwondingen opliep, dat zij geruimen tijd in een ziekenhuis moest worden ver pleegd, veroordeelde de rechtbank te Mid delburg heden den verdachte tot een geld boete van 50 subs. 50 dagen hechtenis. Door het O.M. werd een maand hechtenis geëischt. Hooger beroep aangeteekend. Door A. W, v. d, V., te Vlissingen, is hoo ger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waar bij hij wegens overtreding van de warenwet werd veroordeeld tot een geldboete van 100 of 1 maand hechtenis. Eveneens werd door hem hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kan tonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Arbeidswet werd veroor deeld tot een geldboete van 300 of een maand hechtenis. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wehe— Zuurdijk (Gr.) ds. J. P. Scholte te St. Anna te Muiden. Zeeuwsche Ouderlingen-conferentie. Woensdag 24 April a.s. wordt de Zeeuw sche Geref. Ouderlingen-conferentie te Mid delburg gehouden. Referenten zullen zijn ouderling J. C. Jansen, van Terneuzen, met „De lectuur in het gezin", en dr. J. Hoek, van Den Haag, met„De taak der Kerk, met name van de ambtsdragers ten opzichte van de gevaren van het moderne leven." Geref. Gem. Bedankt voor het beroep naar 's-Gravenpolder door ds. A. de Blois te Dirksland. De ware oorzaak van die ellendige pijnen, die ongeschikt raaken voor eiken arbeid, is nog weinig bekend. Maar de ervaring heeft geleerd, dat masseeren met Akker s Kloosterbalsem in staat is, de pijn aanmer kelijk te verzachten. Gij behoeft niet oud te worden, voordat ge oud zijtl ,,Ceen goud zoo goed" Protestantsche liturgie. Bij de jonge Geref. kerk in Hersteld Ver band te Utrecht wordt een liturgische po ging gedaan. Het „Kerkblad" meldt daarom trent De diensten worden geopend met een kleine liturgie naar het Zwitsersche voor beeld zyn er drie liturgieën voor den mor gendienst vastgesteld. Een bepaalde nieuwig heid is, dat in een dier morgendiensten de apou'.olische geloofsbelijdenis door de ge meente gezongen wordt t.w. het geheele symbool in letterlijken tekst, dat „getoonzet" te vinden is in het bekende rapport-De Moor van de Geref. Kerken. Tot onderwijzeres aan de Christ, school te Driewegen (Zaamslag) is benoemd mej. J. J. de Koster alhier. Tijdelijk Ieeraar R.H.B.S. Bij Kon. besluit is benoemd tot tijdelijk Ieeraar aan de R.H.B.S. te Ter Neuzen G. A. den Decker aldaar. MARINE EN LEGER Georganiseerd overleg zeemacht. In de vergadering der commissie voor ge organiseerd overleg zeemacht op Vrijdag 22 Maart, werden o.m. de navolgende voorstel len, uitgaande van de personeelsorganisaties, behandeld 1. Voorstel van den Bond van Christelijk marine personeel om wijziging te brengen in de regeling voor vergoeding van verplaat singskosten, waardoor alleen die vergoeding zal worden toegekend aan het hoofd van een op wettige wijze gevormd gezin. Na krachtige verdediging door den voor- stelledie wees op de misstanden die ont staan uit de thans geldende interpretatie van het voorschrift, wees de regeerings-gemach- tigde er op dat h't dikwerf onmogelijk is om de juistheid van het bestaan van misstanden aan te tocnen, terwijl bovendien werd opge merkt, dat de aangevochten regeling geldt voor het geheele rijkspersoneel, zoodat wijzi ging der regeling of vaststelling eener andere interpretatie niet kon worden in uitzicht ge steld. 2. Voorstel van den Bond van Chr. marine personeel om den minister van defensie te verzoeken om op de Indische regeering in vloed uit te oefenen opdat onverwijid zoude worden overgegaan tot herziening van de sa larissen van het personeel beneden den rang van sergeant dienende in Oost-Indië. Voorsteller toonde duidelijk aan dat z.i. be doelde salarissen beslist onvoldoende zijn spe ciaal voor grootere gezinnen en hij vond hierbij krachtigen steun bij andere organi saties die met voorbeelden den onhoudbaren toes'ind schetsten en het betoog versterkten, doch de herziening wilden uitbreiden tot het geheele personeel beneden den rang van of ficier. De voorzitter achtte thans niet het tijdstip geschikt voor het incidenteel aanhangig ma ken van de gevraagde herziening, onder meer niet omdat reeds in Indië een commissie be zig is met de bestudeering van het vraag stuk der uitzending van korporaals met hun ne gezinnen waarbij ook wel de bezoldigingen zullen moeten worden onder de oogen gezien. 3. Voorstel van den Bond van Chr. marine personeel om in instr. C.O. verplichtend te stellen om bij aankomst in een vreemde zee plaats met een oorlogsbodem of ook voor transporten met een mailboot in een toe spraak van den commandeerend officier of van den transp'-tcommandant te doen wij zen op de gevaren c.q. verbonden aan het passagieren. Hoezeer ook de regêeringsge- machtigde de door voorsteller gegeven be schouwing over den plicht der overheid om voor het moreel en physiek der opvarenden te waken, waarop ook van andere zijde nog de aandacht werd gevestigd, deelde, meende hij met andere leden, dat uitbreiding van de be staande voorschriften niet noodig en ook niet doeltreffend zou zijn. 4. Voorstel van den Bond van Chr. marine personeel om de viering van de verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis voor taan weder te doen geschieden als is voorge schreven voor den verjaardag van H. M. de Koningin. Voorsteller hield hierbij een betoog over de opvoedende kracht, in het bijzonder voor het in opleiding zijnd personeel, van de bedoelde viering, welk betoog bij verschillende leden instemming vond, doch de regeeringsgemach- tigde meende, dat de minister geen uitbrei ding wilde geven aan de bestaande viering, die trouwens voor het geheele rijkspersoneel geldende is. 5. Vo'orstel van de bonden van Marine-on derofficieren, korporaals en Minder Marine personeel om het tropen verlof voortaan te doen ingaan op den dag na aankomst in NeJ land, instede van op den dag zelf, werd door den minister aangenomen. 6. Voorstel van den bond van Marine-on- derofficieren om een adjudant-ondcrofficier- machinist, werkzaam als instructeur, die niet op toerbeurt naar de tropen wordt uitgezon den, boven de sterkte te voeren, werd door den minister aanvaard, onder opmetking, dat die aanvaarding niet als precedent zal kun nen gelden voor overeenkomstige verzoeken in de toskomst. Van een zijde werden tegen dit voorstel bezwaren aangevoerd. Blijkens een bij het departement van de fensie ontvangen telegram is Hr. Ms. opne- mingsvaartuig „Willebrord Snellius" op reis naar Ned. Indië", Zaterdagmiddag 23 dezer te Algiers aangekomen. Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de luitenants ter zee der 2e klasse P. A. Riedel en L. Brouwer geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willems oord. Bij Kon. besluit van 22 Maart is met ingang van 1 Aprila. aan kapitein ter zee F. A, Buddingh, op zijn verzoek, wegens langduri- gen dienst, eervol ontslag verleend uit den zeedienstb. bevorderd tot kapitein ter zee kapitein-luitenant ter zee H. E. te Winkel, tot kcpitein-luitenant ter zee luitenant ter zee der le klasse J. A. V. Swenker, en tot lui tenant ter zee der Ie klasse luitenant ter zee der 2e klasse I. W. Reijnierse. Bij Kon. besluit van 22 Maart is met ingang van I April, aan den hoofdofficier van admi nistratie der le klasse H. B. van Dam, op zijn verzoek, wegens langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, mot dank betuiging voor de goede diensten, door hem aan den lande bewezen. Twee vliegongelukken. Uit Pensacola in Florida wordt gemeld, dat een vlieg-instructeur van het marine station aldaar, luitenant Roberts, en een leerling werden gedood, doordot hun vlieg tuig, dat juist zou opstijgen, in botsing kwam met een vliegmachine, die landde. Beide vliegtuigen geraakten in brand een leer ling-piloot, die zich in het vliegveld bevond, dat het ongeluk veroorzaakte, werd ernstig door de brandende benzine gewond. Te Mount Gretna in Pennsylvanië is een eendekker van de staatsmilitie naar beneden gestort, waarbij de drie inzittenden werden gedood. Tevens wordt gevreesd dat een groot amphibie-vliegtuig van het Sikorsky-type is verongelukt. De machine, toebehoorende aan de Curtiss-luchtvaaTtmaatschappij, is Vrij dag uit Norfolk in den staat Virgimë ver trokken met een piloot, twee mecaniciens en den bekenden sport- en zakenman Raymond Finucane uit Rochester, om zich naar New- York te begeven. Sedert het vertrek heeft men niets meer van de inzittenden verno men. Talrijke vliegtuigen van het Curtiss- vliegveld en van andere luchthavens, hebben langs de aan inhammen rijke kust tusschen New-York en Norfolk gezocht en ook vaar tuigen van de kustwacht hebben op zee een onderzoek ingesteld, dat echter nog niet tot een resultaat heeft geleid. DE UITVAART VAN MAARSCHALK FOCH. Hedenmiddag heeft de plechtige uitvaart plaats gehad van maarschalk Foch. In alfabetische volgorde kwamen na de Fransche troepen, waarbij natuurlijk de ver schillende wapens vertegenwoordigd zullen zijn, het eerst de Belgische delegatie, aan het hoofd waarvan de graaf van Vlaanderen, de tweede zoon van den koning, staat, vergezeld van den Belgischen minister van landsverde digingen, de Broqueville, en drie generaals. Ze omvatte een detachement met drie offi cieren, vaandel en muziek. Daarna volgde de delegatie der V'ereenigde Staten, aan het hoofd waarvan generaal Pershing stond. Buitengewoon belangrijk door aantal en beteekenis was de Engelsche afvaardiging. Zij omvatte den Prins van Wales, die, zooals men weet, zelf heeft willen komen, hoewel aanvan kelijk zijn broer George' aanwezig was, den veldmaarschalk Lord Methuen, vier maar schalken van het Britsche leger, admiraal Wemyss met vijf opperofficieren van de ma-

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1