1000 500 300 150 100 25 Wo. 64 lilprt: firma I. Hl ii lillik. llalsM 5S-50, llissinien.tilil. 10. Pislriliiini Stfll NS MAART EERSTE BLAD BINNENLAND Stads- en Pro vincienieuws 67e Jaargang 1929 Verschijnt daselijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Gegarandeerde oplaag 5100 Ex KAMER-OVERZICHT VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vfissingen ende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per3 maanden. Franco dpor het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijkscheverzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van .1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendelluur enVerhmn.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van I —5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. eerste kamer. Vergadering van Vrijdag. Justitie. In den voormiddag heeft de Senaat de be grooting van Justitie afgehandeld om den na middags aan afdeelingsonderzoek 'te besteden, aan allen, die vroeg naar. huis willen, de ge legenheid gevend, 'in stil te smerën. Over reclassesring sprak de heer Heerekens Thyssen. Oud verhaal. Over de toestanden in de gevangenis sprak de heer Hermans zijn nog veel ouder verhaal. Over internationaal pri vaat-recht doceerde de heer Van Lanschot. Ten slotte betoogde de heer Verkouteren over het onverstaanbare spreken van deurwaar ders bij rechtszittingen. Dit laatste onderwerp behoort beslist in de Eerste Kamer thuis. De Minister, heel minzaam, zal nagaan wat hij kan verrichten ter verbetering van de outillage der reclasseeringsdiensten. Toezicht op de reclasseeringsinrichtingen wordt gere geld iedere drie maanden uitgeoefend. Het probleem der zedenmisdrijven is uiterst inge wikkeld bijzonder moeilijk is het waar men komt op het gebied van tegennatuurlijke af wijkingen in sexueel opzicht. Het gaat niet aan, daarop gelijken maatstaf aan t.e /eggen als in het normale. Overigens ligt de Desttij- ding van uitwassen hier minder op het gebeid van justitie, dan wel op dat der in de maat schappij ter beschikking staande instellingen als kérken, vereenigingen, enz. Verder zal de Minister van allerlei onder zoeken, over gevangenissen, celwagens en Spreektalent van deurwaarders. HJj zal hun solo-zang laten bestudeeren. De toestanden in de bijzondere strafge vangenis te Scheveningen kan hij op het oogenblik niet verder nagaan, nu de directeur met ziekteverlof is en de directeur van de Rotterdamsche gevangenis de leiding waar neemt. De begrooting werd goedgekeurd en de Kamer ging naar. huis resp. de afdeelingen. tweede kamer. Vergadering van Vrijdag. Ziektewet, Bij het- begin van dezen dag werd een nog al belangrijke beslissing genomen zonder veel discussie. De heer Van Gijn heeft voorgesteld te breken met het systeem der loonklassen dat als regel gehandhaafd is, doch waarvan de bedrljfsvereeniglgen mogen afwijken. Alle uitvoeringsorganen zullen dan uniform het ziekengeld' berekenen en dat naar een maat staf, die door de ongevallenwetten reeds bur gerrecht heeft verkregen. Hierdoor ontstaat een unificatie der sociale verzekering een een aanzienlijke vereenvoudiging, aangezien niet langer naar het gemiddelde eener loonklasse de premie bepaald moet worden, een systeem dat voor alle betrokkenen steeds bezwaarlijk was. De Minister had tegen deze wijziging geen bezwaar, al had hij indertijd deze wij ziging niet aangebracht omdat hij niet -alles in het Oude ontwerp overhoop wilde halen. De premie zal nu dus worden berekend naar het dagloon, precies dus als bij de Ongeval lenwet. Minder gelukkig was de heer Van Gijn met een ander amendement dat vrijstelling van speciale ziekteverzekering wil mogelijk ma ken als privaatrechtelijk voor het personeel eener onderneming op dit punt reeds vol doende is gezorgd. Bij een publiekrechtelijke voorziening is die vrijstelling mogelijk ge maakt, maar tegen een verdere uitbreiding had de Minister en met hem menig ander lid ernstig bezwaar omdat weer tal van Waarborgen noodig zouden zijn. Bij gebrek aan kans op aanneming trok de voorsteller het amendement in. De Minister heeft een verandering in zijn voorstel gemaakt om den schijn weg te ne men dat staking of uitsluiting gelijk gestetó Worden met beëindiging. Voor de toepassing der wet zijn ze alle drie gelijk omdat, de pre miebetaling ophoudt, maar principieel is het anders en daarom wilde men de gelijkstelling liever niet op die wijze vermeld zien. Practi- sche beteekenis had de wijziging niet, behalve óafc nu de premie betaald moet blijven. De kwestie van de particuliere kassen was hu aan de orde en de Christelijk-historischen stelden vpor de gelegenheid voor deelneming van deze kassen aan de uitvoering open te laten. Van tal van zijden werd dit amendement bestreden, door de heeren Nolens, Hicmstra, Van gijn, l. de Visser, die algemeen het eeh achteruitgang vonden, dat een derde catego rie van uitvoeringsorganen werd geschapen. De heer Bakker verdedigde de aangevallen ziekteverzekering, die z.L zooveel goeds had en zoo hoog nam de heer Bakker dit punt dat hi) duidelijk liet doorschemeren dat zijn fractie tegen de wet zal stemmen als de kassen worden uitgeschakeld. Hij was een man des vredes, zei hij, maar als het moet zou hij met het zwaard in ds hand vallen. 'De Minister liet zijn naaste vrienden in den steek en hield voet bij stuk. Die kassen kunnen niet gebruikt worden in het systeem der uitvoering buiten die taak is er nog ar beidsveld genoeg voor de kassen. Buiten de Christelijk-historische fractie was niet veel steun te vinden voor het amendement, dat met 59 tegen 13 stemmen werd verworpen. De heeren Lingbeek, Leenstra en Duymaer van Twist waren de eenigen die hen steun den. Enkele amendementen verdwenen weer spoedig van het tooneel omdat de Minister ze afwees of overbodig vond. Zoo wilde de heer Van Gijn collectieve verzekering bij de Raden van Arbeid mogelijk maken, maar de Minister achtte die bepaling niet noodig om dat de algemeene maatregelen van bestuur deze aangelegenheid kunnen regelen. In de regeling van het ziekengeld is de discussie deze week blijven steken. Er zijn daarbij allerlei amendementen en misschien komen er vóór Dinsdag nog wel bij. De heer Dujjs heeft nog eens gepoogd de ongehuwde moeder in de wet te halen, maar dan zonder verzekering, doch met een steunverleening. Op de amendementen enz. komen wij a.s. •Dinsdag terug. Amsterdam wil de Koningin-Moeder huldigen. In Api*il van dit jaar zal het vijftig jaar zijn geleden, dat Koningin Emma aan de "zijde van Koning Willem III, haar feestelijke intocht in de hoofdstad deed. Om dat feit te herdenken en de'Koningin- Moeder te huldigen, heeft zich in Amsterdam een uitgebreide commissie gevormd, welke zich tot de Amsterdamsche burgerij heeft ge richt, met het verzoek, om moreelen en fi- nancieslen steun. De Koningin-Moeder heeft de toezegging gedaan, dat zij zich voorstelt gedurende het gebruikelijke koninklijke bezoek aan Amster dam, in den loop van dit jaar eenige dagen aldaar te vertoeven. Zij zal dan feestelijk ontvangen worden en een groote reeks van festiviteiten zal aan de orde zijn. Men stelt zich voor een program ma uit te voeren, waarop voorkomen een gedachtenisviering in de Nieuwe Kerk, een zanghulde op den Dam, een voorstelling in heb Stadion en het aanbieden van een hulde blijk. Muziekuitvoeringen; 'stadsversieringen en vuurwerk zullen natuurlijk niet ontbreken. De verhouding tusschen Nederland en België. Binnenkort zal te Den Haag een meeting worden gehouden, betreffende het belangrijke punt van de verhouding tusschen Nederland en België. De meeting zal plaats hebben op initiatief van dén R.-Kath. Vredesbond Jn Nederland. De Belgische senator, de Zeereerw Pater Rutten, en een bekend Nederlander, zullen daar het woord voeren. Voor deze meeting zal ongetwijfeld veel belangstelling bestaan. Werkloosheid. Het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen heeft gisteren, naar „het Volk" meldt, het volgend telegram aan den minister van bin- nenlandsche zaken gezonden Ondanks de dooi vermindert de werkloos heid in de verschillende bedrijven nog maar zeer langzaam. De bij het N.V.V. aangesloten Bouwvakarbeidersbond heeft 7000 werkloozen, waarvan 5000 zijn uitgetrokken, de Schilders- gezellenbond 17.000 werkloozen, waarvan 1350 zijn uitgetrokken, de Fabrieksarbeidersbond 4000 werkloozen, waarvan 2700 zijn uitgetrok ken, de Landarbeidersbond 1062 uitgetrokke- nen, waarvan de meesten niet vallen onder de ultvriesregeling van binnenlandsche zaken, de Straatmakers 300 uitfgetrokkenen, de Transportarbeiders 5000 werkloozen, waarvan 3500 ultgetrokkeen. In verband met deze cijfers dringen wij er bi) uwe Excellentie op aan, den uitkeerings- termijn voor de uitgetrokken leden opnieuw te verlengen. Het drama te Grootegast. De voorzitter van het comité Grootegast, mr. H. E. Oving, deelt ons mede, dat thans ongeveer ƒ34000 bij elkaar gebracht is voor de nagelaten betrekkingen van de slachtof fers bij het drama te Grootegast. De verantwoording van de ingekomen gel den heeft in de Groningsche dagbladen ge staan. Een dezer dagen zal'het fonds afge sloten worden. Intusschen heeft het Comité aan een aan tal Levensverzekeringsmaatschappijen aan biedingen gevraagd voor premievrije uitkee- ring. Binnen veertien dagen hoopt men een beslissing te nemen, op welke wijze het bin nengekomen geld het beste besteed zal kun nen worden. De redders van de „Salento". Gisterenmorgen zijn in het gebouw van de reedersvereeniging te IJmuiden, de opvaren den van de IJmuidensche reddingsboot, die hebben deelgenomen aan de poging tot red ding van de opvarenden van het bij Bloe- inendaal gestrande Italiaansche stoomschip „Salento", waarbij de roeier P. Visser om het leven kwam, gehuldigd. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op nemens de Nederlandsche regeering, gepen- sionneerd vtce-admiraai C. Fock, hoofdin specteur van de scheepvaart te Amsterdam en P. S. v. Schaaft', insp. van de scheepvaart te Rotterdamnamens het hoofdbestuur dér Noord-Zuid-Hollandsche Reddingsmaat schappij P. L. Lucasse en II.de Booy na mens het plaatselijk bestuur te IJmuiden dr. Rutte, S. Koster en W. A. Dolman. Dr. Rutte opende de bijeenkomst met een hartelijke speech, waarin hij de aanwezigen welkom heette en Ih herinnering bracht, het geen in den morgen van 26 November is ge schied. Spreker gaf uiting aan zijn groote bewondering voor den moed van' de dappere redders, die hun lofwaardig pogen helaas niet met succes bekroond hebben gezien. Hierna verkreeg vlce-admiraal- Fock het woord hij bracht den dank der regeering aan de redders over en overhandigde aan ieder hunner een eeremedaille met oorkonde. De ambtenaarssalarissen Het comité ter behartiging van de alge meene belangen van overheidspersoneel kwam Donderdag te Amsterdam in vergade ring bijeen. Medegedeeld werd, 4at eind Maart een speciaal propaganda-orgaan .zal verschijnen, waarin de jongste herziening van het Bezol digingsbesluit en de rechtspositie van het overheidspersoneel besproken zullen worden. De uitgave wordt bedoeld als inzet van een actie, welke een algemeene verhooging van het salarispeil van het rijkspersoneel wil be reiken. Verder kon worden medegedeeld, dat in een en twintig gemeenten de oprichting van plaatselijke comité's, bestaande uit de afdee lingen van de aangesloten bonden, is voor bereid. De „Statendam". De HollandAmerika-lljn zal binnenkort een nieuw schip in de vaart brengen. Den Ilen 'April zal uit Rotterdam een nieuwe passagiersboot naar Amerika vertrekken, die er aanspraak op maakt, het mooiste en grootste vaartuig te zijn. dat de Nederland sche vlag voert. Voor velen zal de „Staten dam" geen onbekende klank zijn. Inderdaad is dit al de derde maal, dat men dezen naam kan vinden bij de vloot van bovengenoemde maatschappij. De eerste „Statendam" heeft lange jaren dienst gedaan-Aan nummer twee was een droevig lot beschoren. Men had het bijna af op de scheepswerf te Belfast, toen de wereldoorlog Uitbrak. Men zal zich herin neren hoe iedereen, die zich in die dagen in het buitenland bevond, zoo gauw mogelijk naar huls terugkeerde. Een schip vertrekt nu eenmaal niet zoo gemakkelijk uit. een vreem de stad, als een mensch. Het gevolg was, dat niet de Holland-Amerika-lijn, maai', de geal lieerden gebruik maakten van de diensten der „Statendam". Ze overleefde dit slechts enkele jaren. Vlak vóór den' wapenstilstand werd ze getorpedeerd. Thans is wederom een „Statendam" her boren, die haar voorgangsters verre overtreft in grootte en luxieuze inrichting, 700 voet is ze lang, 82 breed en ze heeft een inhoud van 30.000 ton. Gedeeltelijk werd ze gebouwd te Belfast, bij „Harland's Wolff". Toen sleepten 12 sleepböotcn het gevaarte naar Wilton's scheepswerf te Schiedam, waar het werd voltooid. 1673 passagiers kunnen er een plaats vin den. Is het te verwonderen, dat voor de voortbeweging, van het schip en de bediening der gasten in dit paleis 600 menschen noo dig zijn De eerste klas is zóó weelderig in gericht, dat zelfs de verfijnste niet behoeft te klagen over gebrek aan comfort. Er zijn een gymnastiekzaal, een Turksch bad en zelfs een zwembassin. Ook aan de kinderen is gedacht. Een speelkamer met allerlei speelgoed kan hen prettig bezighouden, terwijl de ouders daardoor des te beter kunnen genieten van de heerlijkheden, welke hun in deze luxieuse omgeving worden aangeboden. De tweede en derde klasse zijn eenvoudiger ingericht, maar men heeft ze volstrekt niet stiefmoederlijk bedeeld. Ook hier zijn eén balzaal, een rookkamer en ruime wandeldek- keh, waar gelegenheid is om de aan boord gebruikelijke spelen te beoefenen. VLISSINGEN, 16 MAART. Kamerverkiezingen. De ons gisteren door V.D. verstrekte me- dedeeling betreffende de candidatenlfjst voor den Vrijheidsbond in den kieskring Middel burg, was onvolledig. De Centrale Middelburg van den Vrijheids bond heeft nl. op de lijst veor den kieskring Middelburg geplaatst 1. mr. G. A. Boon, 2. jhr. R. R. L. de Muralt, 4. mi*. J. Eerasmus, te Oostburg 6. de heer C. G. Hage te Brui- nisse 8. mej. mr. E. C. van Dorp en 10, den 'heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel. De nummers 3, 5, 7 en 9 worden door den kring Dordrecht aangewezen. Het Haydn-kwartet. Het departement Vlissingen der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, biedt een buitengewonen muziek-avond aan, welke Dinsdag 26 Maart, des avonds kwart over acht, in het Grand Hotel Britannia wordt gegeven. Dan zal het Ilaydn-kwartet optre den, bestaande uit de heeren Kramer, De Groot, Van den Bosch en Lij sen, leden van het Concertgebouw-orkest te Amsterdam. Het programma bevat vóór de pauze het kwartet Op. 74 no. 3 van J. Haydn en het kwartet Op. no. 6 (bes gr. t.) van L. van Beethoven en na de pauze het kwartet Op. no. 10 van Claude Debussy. De persbeoofdeelinger» over het optreden van dit kwartet zijn als vanzelf, sprekend on verdeeld gunstig. Zoo schrijft de heer P, Tig- gers, recensent van het tijdschrift „de Mu ziek" o.a. het volgende Het Haydn-kwartet heeft met zijn optreden een voortreffelijken indruk gemaakt. Het kwartet musiceert doorgaans in een fijn muzikale gestemdheid, bescheiden, met kennis van zaken en tech nisch gedisponeerd. Het „Beethoven"-kwartet;vooral liet adagio werd. prachtig in stijl gespeeld. En wie een adagio van Beethoven boeiend kan spelen is een muzikale persoonlijkheid van niet alle- daagsche beteekenis. De „Haagsche Courant" De vier musici zijn uit den aard van hun geschooldheid kunstenaars en hun kwartetspel getuigde van de strenge discipline, die hun door hun plaats in het Amsterdamsche orkest eigen is. De aanwezigen hebben door geestdriftig ap plaus getoond, dat zij de prestaties van dit op hoog peil staand kwartetspel, getuigend van grondige studie, op hoogen prijs stelden. Dcoe beoordeelingen zijn meer dan vol doende teneinde de muziekliefhebbers te overtuigen dat iets buitengewoons staat te wachten en wU vertrouwen dat de poging van het Nuts-departement om kennis te ma ken met deze geschoolde musici zal worden gewaardeerd en een volle zaal daarvan, het bewijs zal leveren. Luxor-Theater. Journaal. Koko Zeeman (teekenfilm). Electrische vonken (comedie). Destinée (Napoleon-film). Het Jacht der zeven zonden (U.F.A.) Ziehier Luxor's menu voor de komende week. afwisselend, delicieus en superfijn. Een journaal, we zouden het niet gaarne missen in het program geef er ons desnoods maar twee. 't Is zoo'n heerlijk iets, in enkele minuten even de wereld door te kruisen en de voornaamste feiten en bijzonderheden op allerlei gebied in beeld te zien. Inderdaad zeer interessant en daarbijnaturel. Toch •hebben we voor de handigheid, trucs en kunstvaardigheid in een teekenfilm van dit gehalte ook alle bewondering en amuseeren we ons best eenige oogenblikken met een nonsens-comedie. Och dat mag er ook wel even bij zoo'n ragoutbroodje met meer meel dan vleeschbestanddeelen. Dan de Napoleon-film spelende in een voor Frankrijk moeilijk tijdperk (17951799 Het Directoire) en daardoor o.a. behandelende Napoleon's schitterenden veldtocht naar Italië in 1796. Eerst krijgen we een getrouwe af spiegeling van de uitgaande wereld in die dagen, die zich overdag zoowel als 's nachts Jn óen tuin van het Palais-HoyHl verdringt. Daar is een elegante' menigte, schoone burge ressen als Tallien en Josephine de Beaü- harnais, bekende figuren als Barras en Tal lien, daar wemelt het van de muscadins. Daar zijn echter ook een schoone Italiaansche Floria (Isabelita Ruiz) en haar pleegbroeder Carlo, diemen begrijpt het. smoorlijk verliefd is. Napoleon, om de situatie van het Directoire te redden, tot commandeerenden generaalbenoemd trekt ten strijde en hu volgt een lofwaardige reproductie van het krjjgsvertoon uit diedagen. De acteur, die Napoleon speelt, weet de allure van den klei nen korporaal aardig te benaderen en typisch IS b.v. het moment, waarop hij in een kern achtige toespraak de geestdrift bij de ont moedigde soldaten weet te doen herleven. Vit historisch-oogpunt is dat alles heel belang wekkend, evenzoo het paradeeren en het na de overwinning, binnentrekken van de stad Milaan. Ook in dien tijd wist men van spion- nage, er waren dan andere Heine's en Her mans', die de zaak in rep en roer brachten. Men zal 't bevroeden, 't waren de twee Ita lianen, die een rol speelden. En nu was bo vendien de donkeroogige Floria niet op haar landgenoot maar op een Franschman verkik kerd Maar 't kwam toch terecht. Napoleon won, de Italiaan boette met z'n leven en Floria kreeg haar uitverkorene. Een rolprent grootsch van opzet, mooi van fotografie, rijk van montering met vele spannende oogenT blikken, vooral tusschen de beide Italianen, die daarin éminent spel leverèn. Een tikje langzamer draaien, zal het genot van 't aan schouwen van dit kunstwerk beslist verhoo- gen. Over de tweede hoofdfilm moeten we kor ter zijn. Ze is er ook eene van superbe ge* halte. We hebben ze letterlijk verslonden, al past dat niet aan een diner. Er zit actie, spanning en leven in. Ook deze is van bree- den opzet, getuigt evenzeer van welverzorgde regie en heerlijk, tintelend spel. vooral van de hoofdfiguur Brigette Helm. Een program, dat moet zien of liever, om in den aanvang-stijl te eindigen gerechten, die moet consumeeren Alhambra-theater. Vlammende vleugels. Een grootsche creatie der Paramount I Suizende granaten, als torpedo's wegge* schoten üit voortijlende vliegmachines, knet terende mitrailleurs, links en rechts van den bestuurder, propellers, die dè roofvogels voortdrijven boven de slagvelden, onver-» schrokken aviateurs, die zoo aan den dool gewend raken, dat zij verheugd naar de han gars snellen, als de alarm-signalen worden gegeven, rijen march eerend e soldaten, pro ducten van het oude geslacht, dat bovenal den haat en de hardheid kent door eigen desillusies, colonnes medemenschen, als ieder ander', maar nu geëtiquetteerd door de pers als „de vijand", die door kogelregens uit de vliegtuigen worden weggemaaid, bravoure- stukjes van luchtheklen, die loopings en vol- plané's uitvoeren als dagelijks (en ook als nachtelijk» werk. afweerkanonnen, clle him vervaarlijke projectielen de ruimte in slinge-» ren, observatieballons, waarvan de beman ning zich met parachutes redt als de vijande lijke vliegers de bolle gevaarten naar beneden halen, in puin geschoten dorpen, bloed, vuur, tranendit alles en nog veel meer heeft de Paramount tezamen gebracht in de film „Wings". Wings" werd een „bestseller" onder de films en de Paramount had haar schlager. De Metro Goldwijn speelde „de Groote Para de" uit. Tox „What Price Glory", welaan, Paramouut kwam met „Wings" en daarmede zijn de drie grootst opgezette oorlogsfilms meteen genoemd, want alles, wat daarna ge komen is, bleef imitatie. „Wings" is een stevig kluifje voor het or kest. dat de begeleiding verzorgen moet. Al de geluiden door speciale machines voortge bracht, versterken den indruk en wanneer bij het platschieten van een geheel dorp. het in slaan van de bommen vergezeld gaat van ontploffingen in het orkest, waarvan wij in onze stoelen opspringen, weten wij voor eens en voor al, wat dit krijgsrumoer van de ze* nuwen vergt. Twee jonge aviateurs houden van hetzelf de meisje. Zij twisten kort. voor dat zij de lucht in moeten om een gevecht op leven en dood met de Duitschers aan te gaan. Een der knapen wordt neergeschoten achter dft Duitsche linies, maar ontkomt, weet een Duitsch vliegkamp te bereiken en steelt er een machine. Daarmee vliegt hij naar de Amerikaansche linie terug, maar wordt door zijn kameraad en medeminnaar voor een Duitscher gehour den en met een kogelregen, welke hem het leven kost, begroet. Er is sterke dramatische spanning, de bei de jongens zijn pr'achttypen- Clara Bon is het meisje. is goed. maar wij stellen ons gewoonlijk zulke heldinnetjei anders voor, wat minder wereldwijs vooral. Deze film „Wings" zal niet gauw worden geëvenaard, zij is. in een eigen genre, zeker een evenement, in filmland Moge deze geweldig opgezette rolprent een steentje bijdragen tot een hecht gebouw vajrt een waarachtig verbond der volken, die nog steeds gemakkelijk gescheiden werden en tel kens dreigen te worden gescheiden door een opzweepende pers, wier gemakkelijke slachj-

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1