100 WOENSDAG 13 MAART iOOO 500 300 150 25 EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws IRTLIJNEN •RICHT ND A No. ©1 ©Te Jaargang Ï929 liljiit: Firma f, Hü üi ïtlBE Ir.. MiuiSt-tO, Ilissiip.hltl. II. PosIrtWni 8E28T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen Gegarandeerde oplaag 5100 Ex BINNENLAND KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER SPORT ture. 8.20 „Franceses in 5 act-en van d'An* icliten. 10.40 Concert, an. N. Hansen, tenor. 1750 M. 12.502.10 5 Orkestconcert. 7.05 8.20 Concert. Tsche- Pugel, zang. 9.35 en 11.30 Gramo, Orkestconcert. 5.05 tten. 7.20 Symphonie- laarna tot 11120 dans- tzending Dortmunder 11.20—'3.50 Lezingen. 4.507.05 Lezingen, 7.50 Koor-concert f. Samuel Feinberg, Rudolf Bandier, ba- muziek. 10.2011.20 Gramo- ;concert. 3.50 Orkest- van solisten en koor, 15 Opera-uitzending erdi. 10.10 Heruitzen- ie stations. .20 Orkestconcert. 6.50 ofoonplaten. 8.50 Or- van PCX lio ontving de vorige mntal rapporten over den kortegolfzender brieven. n luisteraar in Noord at hij de uitzendingen tving. Hij is de eenige van 350 K.M., zoodat len, hoeveel genoegen Europe esch station kan hij de muziek ;oon beluisteren, want hiermede bedoelt hjj e negers heeft zijn waarschijnlijk in de t apparaat ook in zijn sste zou willen geven 1 luisteraar uit South U.S.A.), dat hij PCJ gen, dat zijn schoon- eheel doof is, de uit- Igen, wanneer zij haar ynamische luidspreker t te Adelaide v. Rott, 10 Maart Ouessant 11 Maart Sagres a ngoon v. Batavia van Batavia n. Rott. Maart Gibraltar Soerabaja van Rott. 10 Maart Fernando 10 Maart te Kilindinï 0 Maart Perim te Batavia van Rott. uisra) 10 Maart van 8 Maart G'ar altar Maart te Genua p. 10 Maart Gibraltar 11 Maart te Londen Maart van Suez Maart te Soerabaja 1 Maart v. Port Said 3. 10 Maart Gibraltar Maart te Coruna aart van Port Said Maart v. Marseille tterdam v. Durban te Kaapstad v. Rott. Maart Gibraltar f Maart te Marseille Maart Finisterre. uisr.) 9 Maart te Be- irt van Bombay naar [aart van Port Said Rott. van New-York ind 775.3 te Stomaw»T tid 741.8 te Janmayen avond van 13 Maart i Foordelijke tot Noord' tig tot zwaarbewolkt, en. Aanvankelijk Iets uto's en Fietsen larfc uur 3 6.29 H TE VLISSINGEN 2.33 14.58 - Filmavond Alg. Ned. nd. Alhambra- en LH" Uitvoering zangveree- ning Vereenigd", ..de 8 nr. Jaaruitvoering Vlls- :lub, Concertgebouw. URG. - Openbar- uitvoering Uitspanning door' In- :aal „de Zwaan", 8 uur. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending./ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 et. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 et., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tégen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bi] verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Nederland en België. Bij de algemeene beschouwingen over de begrooting van buitenlandsche zaken in den Belgischen Senaat heeft het sociaal-democra tische lid Lafontaine terloops gewag gemaakt van den stand van de Nederlandsch-Belgische betrekkingen. Met de conclusies van het ver slag van den rapporteur Segers zeide hij het vrijwel'eens te zijn, maar toch wenschte hij een opmerking in het midden te brengen. Voor heft vraagstuk van de Schelde ziet men blijkbaaï maar twee oplossingen.. Er is er evenwel nog een derde, berustend op de reeds oude stelling, welke échter niet door alle juristen 'werd aanvaard, dat de haven van Antwerpen, feitelijk afgesloten zijnde, België op Nederland een servituut van doortocht heeft, dat behandeld moet worden als een servituut van doortocht door een afgesloten veld. „Het schandaal van Utrecht". Een Havas-telegram uit Parijs meldt, dat Gauvaln in het „Journal des Débats" onder den titel „Het schandaal van Utrecht of van het gebruikmaken van een valsch stuk" een lang artikel publiceert waarin hij o.a. zegt Dus was, zooals wij van den aanvang af veronderstelden, de auteur van het valsche stuk een dier talrijke geheime agenten, die van beide kanten betaald worden en die zoo vel degenen, welke hen betalen als de tegen partij om den tuin leiden, De houding dér Nederlandsche regeering is onbegrijpelijk, Want uit de verklaring van den heer De Geer volgt dat hij met name door het „Handels blad" werd gewaarschuwd voor de aanstaande publicatie. Niettemin bleef hij werkeloos. Na de publicatie van het verdrag waarvan het buitensporige karakter zonneklaar is, ont hield hij er zich van het publiek te waar schuwen, hü vroeg verklaringen aan de re geeringen van Brussel en Londen. Hij vol hardde in zijn stilzwijgen na de besliste ont kenningen van Parüs, Londen en Brussel en gaf geenerlei verklaring voor dit ongelooflijke stilzwijgen. De „Débats" haalt de „Daily Telegraph" aan en zegt dan Gezien een dergelijke ver blinding begrijpt men hoe een groot deel der Nederlandsche openbare meening dupe werd van de Duitsche leugens nopens den oor sprong van den oorlog van 1924 en hoe zü de meest fantastische legendes slikt. Na den brand van het Lcidsehe stadhuis. Bij den brand van het stadhuis is ook ver loren gegaan een groote plattegrond van Leiden. Thans heeft de firma Burgersdijk en Niermans antiquariaat Templum Salomon .s aan Burg. en Weth. ter plaatsing in het nieuwe stadhuis ten geschenke aangeboden een nieuw exemplaar van dezen plattegrond In lijst en achter glas met de wapens en pro fielgezicht en acht gravures door Hagen (1670). In een tot Burg. en Weth. gerichten brief waarin dit geschenk wordt aangeboden tpreekt de firma Burgersdijk en Niermans de hoop uit dat het stadhuis in zijn oude gedaante zal herbouwd worden. In een zeer vaardeerend antwoord deelen Burg. en Weth. mede dit geschenk onder dankzegging te aan vaarden. Ford in Nederland. Te Rotterdam is opgericht de naamlooze Vennootschap „Ned. Ford Automobielfabriek" Welke zal werken met een kapitaal van f 5 millioen, waarvan in Nederland 2 millioen zal worden geplaatst. De andere 3 millioen zullen door Amerikaansche en Engelsche be langhebbenden worden ingebracht. Onder de commissarissen der Vennootschap zullen in <ie eerste plaats zijn eenige kopstukken van tie Amerikaansche Fordfabriek, terwijl boven dien 3 Nederlanders wier namen nog niet be kend gemaakt kunnen worden, zullen worden opgenomen. Op het terrein bijde Van Hel- montstraat, dat onlangs van de gemeente in optie is gekregen tegen een veel lageren Prijs dan men verwacht had voor dezen grond te zullen maken zal een nieuwbouw verrij zen waarin voorloopig de automobielen alleen gemonteerd zullen worden, zooals dit'reeds in Antweipen geschiedt. Voorloopig kunnen de ouderdeelen hiervoor in Nederland nog niet Worden vervaardigd, wellicht dat later, wan neer de onderhandelingen met verschillende Nederlandsche incfustrleelen tot een goed re sultaat leiden dit wel zal kunnen geschieden. De werkzaamheden zullen dan meer en meer borden uitgebreid, Verpachting van staanplaatsen op de kermis By de verpachting van staanplaatsen op de kermis te 's Bosch was een biljet Ingekomen van een combinatie, tezamen tellende 15 bil jetten voor een som van 33584, zonder con currentie. Nog was een biljet ingekomen van een inschrijver, die het geheele kermisterrein wilde pachten voor 24.000. VLISSINGEN, 13 MAART. Tooneelverceniging „Koningin Wilhelmina" Bovengenoemde vereeniging geeft Maandag a,s,, des avonds kwart over acht, een tooneel- en cabaret-avond in Grand Hotel Britannia In achterstaande advertentie worden na dere bijzonderheden medegedeeld. Brandalarm. Hedennacht werd groot brandalarm ge maakt. Het bleek dat de hulp der brandweer was ingeroepen voor een begin van brand in de kopergieterü der Kon. Maatschappij „De Schelde", alwaar zakken zaagsel aan het smeulen waren gegaan. Daar de brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, werd de hulp der brandweer ingeroepen, die vrij spoedig met volledig materiaal ter plaatse verscheen. Zü behoefde echter geen dienst te doen, daar het personeel van „De Schel de", intusschen met eigen middelen het vuur had gebluscht. Scheepvaartberichten. Gisteren is alhier op de haven gekomen met averü het Deensc'ne stoomschip .Hertha Moerok", bestemd naar Gent. Dit schip is in aanvaring geweest met het Noorsche stoomschip „Nelsson" bestemd naar Antwer pen. De „Hertha Maersk" zal aan de Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier worden gerepa reerd. Oplichting. Naar Middelburg is uit Schjedam overge bracht de aldaar wonende N., die er van ver dacht wordt zich te Middelburg aan oplich ting te hebben schuldig gemaakt. De man is heden ter beschikking va de justitie gesteld. Botsing tusschen tram en voertuig. Dinsdagnamiddag heeft onder de gemeente Zaamslag een botsing plaats gehad tusschen een trein van de Zeeuwsch-VIaamsche Tram weg Mü- en een wagen. De bestuurder van den wagen liep daarbij dusdanige verwondin gen op dat hü korten tijd na het ongeval is overleden. SOUBURG. Gemengde zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning". De Zwaan. Voor een zeer goed bezette zaal gaf boven genoemde vereeniging gisteravond haar eer ste uitvoering in dit jaar. Nadat de voorzitter, de heer J. L. Bouff, een kort openingswoord had gesproken, waarin hy o.a. de aanwezigen welkom heette, speciaal den Eere-Voorzitter, Burgemeester Jhr. van Doorn mitsgaders Mevrouw van Doornvan Lokeren Campag ne, werd onder leiding van den directeur, den heer B. Vleugels, met de afwerking van het pi-ogram een aanvang gemaakt. Een keur van liederen is daarna ten ge- hoore gebracht. Begonnen werd met het „Bondslied" van Ed. Flipse, wat frisch en met elan werd gezongen, alleen domineerde er een sopraan. Men bedenke toch, dat men een deel van een geheel is en gezamenlyk iets moois en goeds moet bereikenpersoonlijke opvattingen gelden niet. Het koor zong cappella, wat op zich zelf een zeer groote verdienste vormt, omdat de zang dan zuiver natuurlük Is, gespeend van bügeluiden,( maar ook omdat men geheel op elkaar is aange wezen en allen steun van piano of orkest mist. „En dat valt niet mee", zeggen de zangers. Over de vertolking van het programma als geheel mogen we tevreden zün. Wat de even wichtigheid van het koor betreft ditde so pranen behoeven eenige versterking, evenzoo de tenorenbeide stemgroepen moeten meer gebruik maken van kopstem de alten zün te prüzen, de bassen vormen een mooien, donkeren onderstroom. De ensemble-klank zal er veel door verfijnen als de falset maar benut wordt, het schreeuwende en schorre karakter van eenige hooge tonen is dan ver dwenen. Een stipt opvolgen van de wenken van den directeur bevelen we dan ook met klem aan. Voorts één oog voor den dirigent en één voor de muziek, opdat gelijk en op tijd begonnen en geëindigd wordt. ^Niet klagen" van Kools werd keurig inge zet en met bewustheid voorgedragen. Van voordracht gesproken, die hebben we den ge- heelen - -o"3 bewonderd, men weet en be grijpt inderdaad wat men zingt, alleen in het gedicht \an Guido Gezelle „Als de ziele luis tert" kregen we den indruk, dat de tekst niet geheel Td door- en aangevoeld. Van Loot's .Lentedauw" hebben we bepaald genoten deze zeer moeilijke compc 'e met b* r vele hindernissen en obstakels werd lofwaardig en mooi doorzichtig verklankt, terwyl de cli max in het middelste vers treffend tot uiting kwam en ook het melismatisch 2*-gen ge roemd mag worden. In „Oho gij trotsche deerne van A. Dregert werd een mooi con trast gelegd tusschen het derde en de beide eerste verzen en „spraken de alten" „Idylle" van Wierts ook niet gemakkelyk werd goed gezongen, de verschillende typische toonschilderingen werden aardig tot uitdruk king gebracht. „Egoismus" van N. v. d. Lin den werd mooi genuanceerd evenals Wierts' „Och, kon ik u vergeten" (de bassen waren hier ad-rem), en het „Hollandsch liedje" van Jager schalde vroolük door de zaal. Natuur- lyk Holland ik vind je zoo mooiLaten we maar eens een heel klein tikje chauvinistisch gestemd zün, 't is ook niet altüd het land van mist en regen Nog werd een „Kerst lied" van Diamant gezongen. Afgezien van het lelt, dat dit lied magnifiek gegeven werd. heerlyk en luisterrijk een Kerststemming suggereerend, vinden we dit genre niet pas send op een voorjaarsuitvoering, o.i. prijkt dat beter op een winterprogram. Tot slot heeft men Kuntze's „Domme Hans" gezon gen, opgewekt, zuiver van rhythme en alle stemgroepen uitkomend waar zulks moest, waardoor een succes werd behaald, dat her haling moest plaats hebben. Of was het een episode uit eigen leven,, die men nog eens gaarne hooren wilde Hoe het zü. het is een lief, prettig, geestig nummer, waar men op een vroclyken avond met genoegen tweemaal naar lusitert. Met vaste en kundige hand heeft de heer Vleugels zijn koor geleld eb. onze kennisma king met de vriendelijke Souburgsche vereeni ging is er dan ook esne van hoogst aangena- men aard geworden. Een vergehjking met vorige uitvoeringen kunnen we niet trekken, aangezien we in het byna 40-jarige bestaan van U. d. I. de eer hebben mogen genieten van de primeur van een muzikaal verslag. De rest van den avond was gewyd aan too- neel ter opvoering van de lustige familie geschiedenis in drie bedrijven „MÜn vrouw", waarmede zeer veel succes werd ingeoogst en het slot.... vanzelf een gezellig samenzijn, waarbü menig offer aan Terpsichore werd gebracht. O. Door leden der Landbouwvereeniging te Oost- en West-Souburg is besloten tot het bouwen can een bewaarplaats voor poot- aardappelen, welke 500 H.L. zal kunnen be vatten. Reeds is voor 300 H.L. toezegging ge daan. Deze bewaarplaats zal tegen Augustus e.k. gereed moeten zün. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar 's Gravenhage door ds. W. J. de Wilde te Reitsum. Classicalc Zendingsraad voor Walcheren. Het bestuur van den classicalen Zendings raad classis Walcheren van de Ned. Herv. kerk heeft zich aldus samengesteld ds. J. F. Ossewaarde, Grüpskerke, voorzitter ds. S. J. M. Hulsbergen, Vrouwepolder, secretaris mevr. van Voorthuijzen, Domburg, penning- meesteresse de heer Koopman, Middelburg, administrateurds. J. de Visser, Middel burg de heer A. Petermeyer, Middelburg de heer B. de Jager, Vlissingen ds. E, H. Blaauwendraad, Vlissingen ds. J. W. Swaan, Domburg, redacteur Djailolo-blaadjeds. H. van Ooyen, Ritthera de heer J. Kleinepier, Zouteland ds. R. ten Kate, Koudekerke. Het Zendingsfeest zal worden gehouden op 3en Pinksterdag. Als sprekers zullen optreden dr. Brouwer, Zendingsdirector ds. Blaauwen draad te Vlissingen en ds. van Voorst Vader te Middelburg. Geref. Kerken. Beroepen te Batavia dr. G B. Wurth te Oost- en West-Souburg. De Geref. kerk te Middelburg heeft den regiments-commandant verzocht, godsdien stige by eenkomsten te mogen houden onder leiding van eigen ambtsdragers op het uur waarop de legerpredikanten hun samenkom sten met de soldaten houden. Geestelijke verzorging van militairen. De kerkeraad der Geref. Kerk van Middel burg betuigde instemming met het werkpro gram der Nat. Chr. Onderofficieren-vereeni- ging en besloot den regiments-commandant te verzoeken godsdienstige samenkomsten te mogèn houden onder leiding van eigen ambtsdragers gedurende het uur, waarop de legerpredikanten hun bijeenkomsten houden. Afschaffing van kerkcollecten. Te 's-GravenhageWest is in de laatstge houden vergadering van den raad der Geref. Kerk een belangryk rapport van de finan- cieele commissie in behandeling genomen. In dit rapport wordt aangedrongen op de invoe ring van uitsluitend vaste bydragen met af schaf fing^ van de kerkcollecten. De kerkeraad heeft de voorstellen der commissie met algemeene stemmen aan vaard. De afschaffing der genoemde collec ten zal door de commissie met de gemeente wüksgewüs worden besproken. Christ. Geref. Kerk. Op het tweetal te Rot terdam-Zuid komt voor ds. J. B. G. Croes te Gouda, vroeger alhier. Examens. Voor het examen als machinist, diploma A, is geslaagd de heer C. Huijssen, leerling van de De Ruyterschool. Herstellingsoord voor onderwijzers te Lunteren. Volgens het verslag over het exploitatie jaar 1928 van dit herstellingsoord, was het aan'-l toegelaten patiënten gedurende dat jaar 136 tegen 117 in 1927. Dezen waren 14 mannelijke en 122 vrouwelijke patiënten. Van de 133 patiënten, die in 1923 het her stellingsoord verlieten, bleven 7 te kort om gunstige resultaten te mogen verwachten, terwül 12 na korteren of langeren tijd onge schikt bleken voor sanatoriumverpleging. Van de overigen zijn er 11 hersteld, 35 veel ver beterd, 54 verbeterd en 14 onveranderd ver trokken. De gemiddelde duur van het verblijf was byna 2/2 maand. De aftredende leden van de commissie van beheer, de heeren M. Mieras Jr. en P. W. Akkerman, werden her benoemd. In het personeel kwam geen ver andering. De "gebouwen, terreinen en inventaris be vinden zich in goeden staat. Aan pensiongelden werd ontvangen 23.619.12 tegen 10.067.75 in 1927. Aan verschillende patiënten werd reductie verleend, totaal tot een bedrag van 4772.75. Met groote dankbaarheid wordt geconsta- terd, dat de belangstelling in het herstellings oord onverzwakt blijft. Tal van bijdragen werden ontvangen. Belastingontduikin g. De rechtbank is Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaken van vyf landbouwers en veehouders, van het eiland Voorne, die heb ben terecht .gestaan, terzake, dat zij een zeer belangryk deel van hun effectenbezit voor de vermogensbelasting hadden verzwegen en als gevolg daarvan ook hun aangifte voor de be lasting niet nauwkeurig hadden opgegeven. Het OM. heeft in al deze zaken boeten van 10.000, sub. 6 maanden hechtenis gevraagd. De rechtbank heeft twee van de verdachten veroordeeld tot 10.000, twee tot 12.500 en één tot 13.300, met bij elke boete een ver vangende hechtenis van zes maanden. De inbraak te Arnhem. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak van de inbraak in de Hofstraat. De Amsterdamsche inbrekers, die op hee- terdaad waren betrapt, werden ieder tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De koop man te Amsterdam, die de daders den weg wees en den zoon, van wien het plan tot de inbraak in de ouderlüke woning was uitge gaan, werden eveneens ieder tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De eisch was tegen de vier verdachten twee jaar. Een strafzaak van tien jaar geleden. In de strafzaak, welke niet minder dan ongeveer tien jaar geleden heeft gediend voor de rechtbank te Maastricht, heeft het ge rechtshof te Amsterdam, dat zich met de behandeling in revisie van deze zaak heeft bezig- gehouden, gisteren arrest gewezen. Het betreft hier een geval uit den na-oor-, logschen smokkeltüd, waarbij de thans 43- jarige metselaar en rijwielhersteller J. J. B. gerechtelyk vervolgd was geworden, terzake dat hy op 30 September 1918 te Rumpen- Brunssum door het openbreken van een kast zich wederrechtelijk 14.000 mark heeft toege ëigend, welk geld toebehoorde aan zekeren Lodewük Peters. Een en ander hield verband met de levering door B. aan P. van een partü platina by een later onderzoek zou volgens P. gebleken zijn dat die partü platina in wer kelijkheid uit stukjes fietsspaak bestond. Op 18 Juni 1918 veroordeelde de Maas- trichtsche rechtbank B. tot twee jaar gevan genisstraf, waarna het gerechtshof te Den Bosch er nog zes maanden bü deed. B. ging in cassatie, maar de Hooge Raad verwierp het cassatie-bero#p, met het gevolg dat B. zijn straf volledig heeft uitgezeten. Bijzonder heden, welke naderhand aan het licht kwa men, gaven echter den Hoogen Raad aan leiding, rivisie te bevelen. Op 17 December van het vorige jaar werd de zaak. naar het Amsterdamsche gerechtshof verwezen. Dp luitenant ter zee der le klasse der ma rine-reserve J. M. Moerdyk wordt den 18en Maart a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Bü het departement van defensie is bericht ingekomen dat Hr. Ms. „Hertog Hendrik" te Willemsoord is teruggekeerd van de oefe- ningsreis naar de Mlddellandsche Zee. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine 31 Maartsergeant-monteur G. ten Klejj en sergeant-seiner N. Geldhoff van de Kooij naar de Mok 3 Aprilsergeant-ziekenver pleger C. de Vries van het wachtschip te Wil lemsoord geplaatst bij het marine-hospitaal; 13 Maart bootsman W. Ossendorp van de Kooij naar het wachtschip te Willemsoord de bevolen overplaatsing van den sergeant monteur J. Hubregtsen van de Kooü naar de Mok is ingetrokken. De hoofdofficier van administratie der 2e klasse E. G. P. van Süpveld, intendant der zeemacht in de v stelling van Den Helder, wordt den 16en Maart van deze betrekking eervol ontheven en te Amsterdam geplaatst voor de overname van de betrekking van chef der afdeeling centrale magazynen van klee ding en levensmiddelen der marine bij het marine-etablissement aldaar, welke betrek king hem den len April d.a.v. wordt opge dragen. Hij wordt, vervangen door den hoofdofficier van administratie der 2e klasse' J. Dolk, die voor' dé overname van de hem met 16 Maart opgedragen betrekking van intendant der zee macht in de stelling van den Helder, den 13en Maart t.v. te Willemsoord wordt geplaatst. Kapitein J. F. W. Hendriksz. van het 14e regiment infanterie, wordt overgeplaatst van Bergen op Zoom naar Middelburg. VOETBAL. Programma voor Zondag 17 Maart. Internationaal. N ederlandZwitserland Het Zuiden. Ie klasse. P.S.V.—Eindhoven N.O.AX).Wilhelmina. Roer mond—NA .C LongaWillem H. B.V.V.M.V.V. 2e klasse A. DoskoVlissingen. GudokMiddelburg. Breda—Bredania R.B.C.Zeelandia. DongenAlliance. Luchtvaart. Het vliegtuig van de Kon. Luchtvaartmaat schappij, dat gisterenochtend uit Londen naar ons land is vertrokken, is wegens mist te Lympne geland, en het vliegtuig, dat van Amsterdam naar Engeland is vertrokken, is gisteren geland op het vliegveld alhier en zal heden weder vertrekken. i Hollandsche deelneming aan een buitenlandschen vliegwedstrijd. Voor de eerste vliegwedstrijden van dit jaar, de Cinque Ports Flying Club Easter Meeting, is ingeschreven door drie Holland sche sportvliegers. Het zyn de heeren L. Re- dele, H. Pander en M. Vlaming, die onze kiemen op deze, te Lympne aan het einde dezer maand te houden wedstryden, zullen vertegenwoordigen. Zij zyn allen leden van de Rofcterdamsche Aero Club, welke, zooals bekend, de beoefening van het vliegen ais sport hier te lande introduceerde. De heeren Redele en Pander zullen in de wedstrüden uitkomen op twee Pander-lesvliegtuigen, ter wyl de heer Vlaming met zün eigen Pander- vliegtuig heeft ingeschreven. De aan deze meeting verbonden wedstrü den worden hoofdzakelijk gevormd door een stervlucht naar Lympne, een handicap snel heidswedstrijd en een scratch-race voor be roepsvliegers. In den stervlucht maken de Hollandsche deelnemers geen slechte kans, terwyl daarentegen de kansen in de handicap race bepaald minder gunstig zijn door het betrekkelyk zeer geringe motorvermogen der te gebruiken vliegtuigen. Deze types Pander zijn voorzien van 60 paards motoren, terwül zty in dezelfde klassen zullen moeten uitkQ*

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1