1000 500 300 150 100 25 DINSDAG 13 MAART EERSTE BLAD Wie was zij toch? J. F. WOLSKY L~= No. 60 67e Jaargang I|i!im: firma F. Hll Df HEID! Ir.. Ililslriil 58-50. Ilissinp. Tiltl. II. Poslittaiiij 06281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Gegarandeerde oplaag 5100 Ex Stads- en Provincienieuws FEUILLETON Voorjaars Mantelstoffen Voorjaars Costuum stoffen INGEZONDEN STUKKEN SPORT uitbreekt kan men zj prdeel vormen over pn brand en de bluj] branden gelijktijdig j op de snelste en be lerk worden georgant] Ithode gehouden proej Bitterende resultaten od> petreft het snel en brandweer als hel i van de kortegolf-st.. |eer-auto's zijn groot» op de brandweerauto. meer, die de modern! Jheid in de hand geeitf Ik is de vernietigend! 1 te bekampen. luidspreker. perwijzer uit California St. Charles een deraonl len nieuw systeem luiflj Imde Kyie condensat I stelt in staat, om lage tonen zeer zuive Ispreker bestaat uit "escheiden zyn door eet t naar den uitvinde. feen polariseerinrichtinj len een gelykrichtlamp pieuwe vinding is hierin] ïsweegbare onderdeele Ie versterkte stroompjf It diaphragma van dc zonder te voren ck t geplaatste spoelen lof „echte** muziek [station Radio-Toulou«| Iressante proefnemiL, Izen, hoe uitstekend de| joonplaten is. |ngeres Minon Vallin er enkele concerten! Ifcion een uitzending ge-| leze artiste medewerking! Jg aria's uit de opera's] I" en werd, begeleid doorf Ikest van het „Theatre| ■ding van den heer Ver- Jm eenigen tijd tevoren! ■astgelegd en hierbij waj| |de samenstelling opge- van het „Theatre du fedat de zangeres zelfJ In nummer ten gehocre len een gramofoonplaafcl "tule afdraaien. Het oor-l trs werd nu gevraagd I de weergave door gra- luisteraars waren van| pil zeer gering was. was het resultaat, dat! Ivolgende proefneming: Jstrk twee maal achter licht. Maar de omroeper] lede, welk van de twee Irofoon werd uitgevoerd Ie van een gramofoon- Ide luisteraars vergiste] len Ivoor de weergave van| 1 middel van den „piek- fARTLIJNEN p. 9 Maart Finisterre (in Lorenzo Marques Maart Finisterre van Lorenzo Marques I (uitr.) 8 Maart van laart van Marseille laart te Port Said landen" (uitr.) 9 Maart 9 Maart te Antw. Maart van Genua Maart van New-York Maart te Genua 8 Maart van Penang lisr.) 8 Maart van Sin-1 lart Gibraltar, Java n. laart van Tanger 8 Maart Lizard t te Haiffa van Kon- te Beira van Mozam* 8 Maart v. Singapore Maart van Tampico p. 9 Maart Perim Maart Ouessant Boston, Batavia naar aart van Belawan van New-York naaf t te Buenos-Ayres van uto's en Fietsert uur aart 2 6.27 6.29 TE VLISSINGEH VLISSINGSCHE COURANT I ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending3.80, met Zondagsblad J 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ.1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koo'p en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. pe abonne's in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor; gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. pit nummer bestaat uit 2 bladen. VLISSINGEN, 12 MA*RT. j Salarissen van het loodswezen. Volgens het bezoldigingsbesluit zijn de sa larissen voor het personeel van het loods- Ijrezen als volgt samengesteld Loodsschipper j ie klasse (3e, 4e, 5e en 6e district) 4200 4800; loodsschipper le klasse (le en 2e [district) 40004400 machinist bij het .[podswezen (3e, 4e, 5e en 6e district) 3300 I 4100 machinist bij het loodswezen (le en j 2e district) 33003500 zeeloods C3e', 4e, 15e en 6e district) 31003900 zeeloods (le en 2e district) 31003400 hulpzee- I Joods 2100—2900. Rijkspoststpaarbank. Opgave betreffende het postkantoor Vlissingen. Maand Februari 1929. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd 42.075.47 [en terugbetaald- 28.330.90 Derhalve meer ingelegd dan [terugbetaald13.744.57 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank- I lioekjes bedroeg 41. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes afge schreven nominaal100. In onze Tijdinghal. Wij etaleeren een tweetal opnamen van het vertrek van de Nederlandsche Oceano- grafische expeditie aan boord van de „Wille- brord Snellius" een foto van den Zaterdag nacht te Amsterdam gehouden Stillen Om gang van de aankomst van den wereldbe- roemden Poolschen pianist Paderewski, die hier te lande eenige gastvoorstellingen zal geven twee foto's van de aanvaring tusschen de lichter „Jurgens" en het stoomschip „Ana conda" ter hoogte van Schiedam. Jeugdavond. In het gebouw der Christ. Jongemannen- ïereeniging, Noordstraat 34, wordt Donder- a.s., 's avonds 8 uur, een jeugdavond I gehouden. Als sprekers treden op ds. E. H. Naar het Engelsch van CARL SWERDNA. (Nadruk verboden) 2.01 2.33 14.28 14.58 23) ..Dit heb ik vrijwillig gedaan meer dan I een jaar geleden. En op dit besluit wenscli ik niet terug te komen. Dus wilde ik u verzoe- ken, mylord. als ik zoo vrij mag zijn, dat u mij in de toekomst zoudt beschouwen net als u dit in het verleden heeft gedaan als uw beambte die zijn plicht doet, dat u er tevre- en over is." ..Hoe kwam je er toe om je hiervoor aan Ie melden En hoe kreeg je de betrekking „Dat ik solliciteerde naar een betrekking I Van opzichter, had waarschijnlijk daarin zijn grond, dat ik die betrekking toch nog liever zou bekleeden dan menige andere en hoe ik tie betrekking kreeg, och dit was door be middeling van uw rentmeester, mr. Bulteel. Hij is een broer van den directeur op de fa- kriek van mijn vader, zooals u misschien I fteet „Was hy de eenige, die wist, dat je hier tras „Neen, mylord. Nog één ander wist ervan üw nichtje, lady Barbara." j „Wist zij het?" „Ja. Ik had haar eerder al in Londen ge kend. En ik ben niet zoo gelukkig-.geweest, haar te ontloopen als het mij gelukt is, een ontmoeting met mijn vader te vermij den, want ik heb haar aangetroffen den dag *mdat hij en zijn neef in Schorne kwamen. Ik Verzocht haar, mijn tegenwoordigheid alhier Beheim te houden, zoowel voor hem als voor u; en zij is zoo vriendalhjx geweest óm dit te doen. Ik had gehoop, mij* vader het Blaauwendraad en de heer J. W. van Sighem, leeraar aan de Christ, kweekschool te Middelburg. Mandolinc-verecniging „Apolio". Op het Nationaal Concours van den Alge- meenen Bond van Mandoline-gezelschappen, gehouden te Amsterdam op 3, 9 en 10 Maart behaalde de mandoline-vereeniging „Apollo" alhier, onder leiding van haar directeui den heer P. C. Oorschot, Zondag jl. in de eerste afdeeling een eersten prijs met 467 punten (450 p. le prijs). De muziek-verslaggever van „het Volk" bespreekt in de Amsterdamsch ochtend editie van dat blad van 11 Maart de presta ties van de mededingende vereenigingen en schrijft o.m. „Apollo" Vlissingen .(P C. Oorschot) was mooi van klank, evenwichtig en muzikaal." Vlissingsche H.B.S.-cïub. De Vlissingsche H.B.S.-club „V.H.C." geeft Zaterdag a.s. haar jaaruitvoering in het Con certgebouw. Opgevoerd zal worden „de Klimgeit", too- neelspel in 3 bedrijven. Men zie verder de in dit nummer voor komende advertentie. Bandeloosheid. In de Aagje Dekenstraat hadden eenige jongens in een verhuiswagen wat stroo ont dekt, hetwelk door hen alras in brand was gestoken. Passeerende menschen ontdekten het brandje, gelukkig nog bijtijds om het te kunnen blusschen, doch was reeds een gat in een der zijwanden gebrand. Vechtpartij. In de Slijkstraat werd gisteren de assisten tie der politie ingeroepen, omdat 2 broeders elkaar te lijf waren gegaan en een hunner den ander met een mes bedreigde. Door dit politie-optreden werd erger voorkomen. Schoorsteenbrand. In de Vrouwestraat ontstond gisterenmor gen een schoorsteenbrand. Het bleek dat de schoorsteen vol roet zat. De politie requi- reerde een schoorsteenveger, die uit den schoorsteen eenige kruiwagens roet te voor schijn haalde. Met een tweetal minimaxen werd de vuurhaard gebluscht. De Tweede Kamerverkiezingen. Door de centrale van anti-rev. kiesvereni gingen in Zeeland zijn aan de candidatenlijst voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer toegevoegd de heeren P. A. Schwarz te Rilland-Bath, J. F. Heemskerk te Middelburg, J. A. Dominicus te Wemeldinge en D. Scheele te Terneuzen. t Huis zou verlaten, zonder de ontmoeting, die zoo juist heeft plaats gehad. Ware dit zoo geweest, dan zou mijn identiteit u waar schijnlijk nooit bekend zijn geworden. „Spijt je dit?" „Ja dit spijt my wel zeer 1 De plaats, die ik verlaten had, was ingenomen. En zooals ik reeds zeiik had gehoopt dat wij elkaar nooit weer ontmoeten zouden." De koude, harde toon, waarop die woorden geuit werden, deden den graaf onaangenaam aan. Hij liep het vertrek op en neer en stond ineens stil, terwijl hij den jongen man de hand op den schouder legde. „Haydon zóó moet ik je dus nog noe men, daar je niet den naam van je vader wilt dragen ik geloof, dat je je daar ver gist. Je spreekt van je plaats, die „ingeno men" zou zijn De plaats, die je innam in het hart van je vader, zal nooit door een ander daar vervangen worden. Denk dan nog eens aan den tijd, toen je samen waart toen die ongelukkige breuk je niet tegen hem verhard had en dan weet je toch wel, dat hij je groote genegenheid toedroeg „Mylord, u spreekt van de genegenheid van mijn vader voor mij. Nu, ik geef toe, dat hij mij die betoond heeft. Maar hij heeft mijn moeder onteerd en heeft haar het hart gebroken hij weigerde haar bede om mij te zien, toen zij stervende was en hij liet mij een bezoedelden naam na. Dit kan ik hem niet vergeven. Ik dank u intusschen voor uw vriendelijke bedoeling en voor uw vriendelij ke woorden. Hij stond zeker zóó vast in zijn besluit, dat lord Southmoor maa"r geen poging meer waagde. Gilbert Haydon nam afscheid met eerbiedigen groet en lord Southmoor had toen een gevoel over zich of hij ook soms uit een droom was ontwaakt. Maar nog een ster ker ontroering zou hem treffen. Even later kwam lady Barbara binnen en met vriendelijke zachtheid zou hij haar mee- deelen, wat hij wist. Daar had zij recht op, vond hij zij, die Gilbert Haydon liefhad en SOUBURG. Door de vorst is een gedeelte van het fiets pad langs het kanaal tusschen Abeele en Middelburg onberijdbaar, waarom dat ge deelte met takkebosschen is belegd, terwijl een gedeelte langs den dijk voor fietsers ge bruikt kan worden. Ten einde ongelukken te voofkomen is 's nachts een roode lantaarn opgehangen. Van Zondag- op Maandagnacht is deze door een onverlaat in het kanaal ge smeten. Onnoodig te zeggen, dat hierdoor ongelukken kunnen ontstaan. Gevonden voorwerpen. Rijwielplaatje bij Van Nobelen, Ritthem- sche weg B 377 idem bij Janse, Buteuxstr. B 196 zilveren horloge met ketting bij Wil- leboordse, Spoorsraat A 103portemonnaie met inhoud bij P. J. Hendriks Marnixplein C 54. v.h. K, J. QUIST Lange Delft 118 - MIDDELBURG Meest gesorteerd Magazijn In ALLEEN aparte genres. ZIE ETALAGES Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copic wordt niet teruggegeven RECHTSTOESTANDWET AMBTENAREN Mijnheer de Redacteur, Het voorloopig verslag betreffende den rechtstoestand van ambtenaren is thans ver schenen. Met genoegen mogen we constateeren dat althans het grootste deel der leden van de Tweede Kamer, bij het afdeelingsonderzoek, de noodzakelijkheid van een rechtspositie voor de ambtenaren erkennen. Natuurlijk, of liever gezegd jammer, is het, dat de meeningen inzake de uitvoering van het ontwerpwet, zoozeer uiteenloopen. Het voornaamste is wel dat vele leden zich er zeer wel mede kunnen vereenigen, dat het materieele recht in dit ontwerp niet is op gelost. De financieele bezwaren, alsmede het cen- traliseerende karakter, dat een algemeene regeling van het materieele ambtenarenrecht heeft, weegt bij hen zeer zwaar. Daar is, zeggen deze leden, nog altijd ge- zoo meesterlijk zijn geheim had weten te bewaren. Zij zag echter zóó bleek en haar oogen schitterden met zulkeen koortsachtigen gloed, dat hij zich ernstig ongerust maakte, dat er iets niet in orde was met haar. Hij durfde zelf niets vragen, maar gaf zwijgende gehoor aan het gebaar, waarmee zij hem noodde, plaats te nemen. „Oom Alan, ik moet u iets laten zien." „Mij laten zien „Ja.... Iets, wat u een heelen tijd niet gezien heeftZe knielde naast hem neer en vroeg „Zal ik het u dan nu laten zien „Wat bedoel je, kind Lady Barbara deed haar hand open en legde die op zijn knie, waardoor hij dus het gouden hartje kreeg te zien, dat hij nu gauw naar zich toetrok. „Dat moest je niet genomen hebben. Bar bara Waarom heb je het eigenlijk gedaan Je hadt niet in mijn schrijftafel moeten komen." „Maar dit is niet uit uw schrijftafel, oom Alan. Want dit is ook niet het gouden hartje, dat u mij heeft laten zien U heeft dit zelve voor méér dan twintig jaren gezien, toen u het gaf aan uw vrouw Zij drukte op de veer en het hartje vloog open. Huiverend en met een gelaat dat nog bleeker zag dan het hare, boog lord South moor zich voorover en las de woorden, die hij in het hartje zag gegraveerd „Alan aan Isabel. Trouw tot in den dood." Het gleed uit zijn hand en bleef aan het kettinkje haken. Geleid door een plotselinge ingeving, sloeg lady Barbara de armen om zyn hals en barstte in snikken uit. „O, oom, ik ben op „de Berg" geweest en daar zag ik, dat zij het om den hals droeg en ik heb het onmiddellijk herkend Ze ver telde mij, dat haar moeder het haar had om gehangen, toen het schip ten onder ging en dat zij het sindsdien altijd gedragen heeft. Maar zij wist niet dat het openging. Dat Beenwonden Denk niet gering over beenwonden. Bij den last komt het gevaar, wanneer ze niet zorgvuldig worden behandeld. Akker's Kloosterbalsem op de wonde, verzacht de pijn, bevordert de vorming van nieuwe weefsels en werkt ontsmettend. Akker's Kloosterb&lsem „Geen goud zoo goed" legenheid voor, wanneer zulks mogelijk en noodig mocht blijken, immers dan kan zulks in dit wetsontwerp worden geïnsereerd. Wij zijn echter van meening, dat, juist doordat het materieele recht in dit wetsont werp niet is opgenomen, het den ambtenaren voorshands niet zal worden gegeven. Zeer jammer is het echter, dat er leden waren die twijfelden aan de behoefte van een rechtstoestandw^t voor ambtenaren. Volgens deze leden zijn de ambtenaren vol doende beschermd. Het zal voor den ambtenaar niet moeilijk vallen het tegendeel te bewijzen, daarvoor geven de jaren achter ons, voor wat betreft afvloeiing, salarisverlagingen, toepassing en uitvoering der verschillende voorschriften en reglementen, voldoende bewijzen. Neen, een rechtspositie, materieel en for meel, is meer dan noodig, èn voor de amb tenaren èn voor de lichamen waaronder de verschillende ambtenaren ressorteeren. Immers, indien de ambtenaar weet en voelt dat zijn positie volkomen wordt verzorgd, zal hij zich ook volkomen kunnen geven voor zijn opgedragen taak. Onder de huidige omstandigheden valt het den ambtenaar wel eens zwaar, omdat hem vaak de noodige lust en energie a.h.w. kunst matig wordt onthouden. En wat zal het den militairen ambtenaar, den onderofficier in het bijzonder, wel zeer verbazen, wanneer hij ontwaart, dat ook ver scheidene leden het met de regeering eens zijn, nl. dat de militairen in het ontwerp rechtstoestandwet niet thuis behooren Zij spraken daarbij het vertrouwen uit, dat voor deze categorie van landsdienaren spoe dig een afzonderlijke regeling der rechtspo sitie tot stand zou komen. Wanneer men echter daarbij even terug denkt aan de woorden gesproken door Z.Exc. den Minister van Defensie op een vraag van een lid der Tweede Kamer, betreffende de rechtspositie van het militair personeel, waarbij de minister verklaarde te zullen over wegen in hoeverre het noodzakelijk is voor het militaire personeel een afzonderlijke re geling in te voeren, dan rijst rechtmatige twijfel of het uitgesproken vertrouwen der hier genoemde heeren verwezenlijkt zal wor den. weet zij nu nog niet. Dat moet u haar ver tellen. O, denk toch eens aan Ze heeft steeds vlak bij u gewoond en daar heeft u niets van geweten uw eigen dochter, het eenig kind van uw vrouw HOOFDSTUK XVI. De sneeuw, die heel den dag al gedreigd had, was gaan vallen, zoodra het avond werd om acht uur vi,el ze dik en velden en wegen waren overdekt met een wit kleed. Maar hoe gezellig en warm het ook daar was de vrouw en de heer des huizes op „de Berg" stonden onder de portiek naar buiten te staren ontsteld en bezorgd. Er was iets niet in orde op de hoeve. Een paar maal was mr. Garland tot aan het open hek getreden en was dan teruggekeerd met een dikke laag donzige sneeuw op hoofd en schouders. Hij was nu bezig de witte vlokken af te schudden, terwijl hij vroeg „Wanneer zei je ook weer dat je haar voor het laatst gezien hebt, vrouw „Zoowat om een uur of zes even nadat lady Barbara weg was. Ik was boven geweest en toen ik naar beneden ging, ontmoette ik haar bij haar kamer. Ik zei zoo iets van dat mr. Haydon zoo lang wegbleef, maar zij gaf geen antwoord, sloeg enkel de armen om mijn hals en kuste mij liep haar kamer weer binnen en schoof den grendel op de deur. Ik vond het vreemd van haar, want het was niets voor Klok om je op die manier te kus sen ik riep haar toe of er ook iets aan scheelde of zij misschien ziek was of hoofd pijn had en- zij riep terug dat zij wel wat pijn in het hoofd had maar dat zij heel gauw zou beneden komen. En ik dacht niet meer over haar, tot mr. Haydon nu een half uur geleden thuis kwam en zij weg was. „Maar waar kan zij dan toch heen zijn gegaan vroeg mr. Garland, andermaal in de duisternis turend. „Wat zou ze buiten hebben te doen Wij vragen ons dan ook af, waarom toch Waarom moet de militaire ambtenaar uit zonderlijk worden behandeld, te meer nog, waar het hier slechts geldt het administra tieve recht Erkend is immers reeds, dat de clausule betreffende het beroep bij opgelegde straffen voor de militairen niet van toepassing behoeft te zijn, waardoor dus het eenigste punt waar bij het militair gezag zou kunnen worden aangetast, daardoor is komen te vervallen. Nogmaals, rest dus uitsluitend het admi nistratieve recht, wat dus niets, maar dan ook niets uitstaande heeft met het militair gezag als zoodanig. Het schijnt intusschen, dat die eigenaar dige gedachtegang, waarbij de militair nog altijd wordt beschouwd als iets uitzonderlijks, zooiets als te leven buiten de gev'one ge meenschap, geïsoleerd, ja, als onmondig be hoort te worden behandeld, nog altijd hoogtij viert, zelfs bij de meest vooraanstaande en ontwikkelde menschen schijnt die gedachte gang nog krachtig post te vatten. Wij vragen daarom in allen ernst aan de leden der Tweede Kamer, wanneer straks het wetsontwerp in openbare behandeling komt, om de militairen de plaats in de rij van het ambtenaarskorps toe te kennen, waarop zij recht hebben en dus her. te doen deelen in het aangekondigde wetsontwerp, hetgeen naar wij hopen op de voor de ambtenaren meest gunstigste voorwaarden zal worden aange nomen. EENIGE AMBTENAREN. Automobilisme. Gisterenmiddag heeft majoor Seagrave op het strand van Daytona in Florida zijn eerste officieele po ging tot verbetering van het wereldsnelheids- 1 record ondernomen en ofschoon hij de ge hoopte 240 mijl niet gehaald heeft, is het hem toch gelukt het record van Keech met bijna 24 mijl te verbeteren. Het was laag water en er stond een flinke bries toen de majoor zijn Gouden Pijl besteeg. De baan was ongeveer 9 mijl lang, nl. 4 mijl om vaart te krijgen, dan de afgebakende mijl die voor de recordpoging telde en daarna 2 tot 4 mijl om de machine weer tot rust te krijgen en uit te loopen. Het gemiddelde van een rit in beide rich tingen zou na omrekening voor het nieuwe record gelden en in noordelijke richting met wind mee legde Seagrave de afgepaalde mijl af in 15.55 sec. en in omgekeerde richting, een kwartier later, in 15.57 sec., zoodat de wind over dien korten afstand slechts een „ongun- stigen" invloed bleek te hebben gehad van 1/50 sec. Daarna togen de experts aan heb rekenen en eenigen tijd later verkondigden zij, dat 1 mijl in 15.56 sec. een uursnelheid beteekende van 231.36246 mijl. Het bestaande record van Keech was 207.55 per uur. „Dat mag de hemel weten Maar daar kan ze een goede koude mee vatten Hoor je nog niets, vader „Zijn mr. Haydon en Tom samen gegaan?" vroeg Garland. „Neen. Mr. Haydon is naar het Huis en Tom naar het dorp gegaan. Maar laten wij binnen gaan, vader. Ik ben half-bevroren en met al ons uitkijken krijgen wij ze toch niet eerder terug." Nauwelijks waren de oude lui binnen of er werd weer luide op de deur geklopt. Tom trad binnen en sprak opgewekt ,,'t Is alles in orde, hoor „Heb je haar gevonden Waar is ze Heb je haar bij je riepen vader en moeder door elkaar. „Neen. Maar ze zal hier dadelijk zijn. Mr. Haydon heeft haar gevonden. Hy zag ze juist en zou het u gaan vertellen. Daar zijn ze zeker.... Net als katten Er werd andermaal aan de deur geklopt Tom deed open en stond versteld.... want daar traden de beide gedaanten binnen van lord Southmoor en lady Barbara. Toch nog goed kenbaar hoe zeer ook oversneeuwd door dat eindje loopen van het hek naar het huis. Zij zagen er beiden bleek en ontdaan uit. Lord Southmoor was zelfs zoo opgewonden, dat het hem niet eens trof, hoe ontsteld de luitjes op „de Berg" leken. Onverwijld ver telde hij de geschiedenis van het gouden hartje in zoo weinig mogelijke woorden. Het was het souvenirtje, dat hij aan zijn vrouw had gegeven zijn jonge vrouw, waar ze misschien niet eens van gehoord hadden, die dit wist hij zeker tot hem was geko men, toen hij vrij was, maar bij een schip breuk was vergaan. Het droeg dan ook haar naam en den zijne. Hij zou hun het pendant er van laten zien. Dit hield hy hun voor, met trillende hand en terwijl zyn oog vochtig was van ontroering. (Slot volgt.)

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1