500 300 150 100 25 DINSDAG FEBRUARI 1000 EERSTE BLAD 67e Jaargang Firma F. If AH DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen, Teief. 10. Postrekening 6028Ï Verschijn! degelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen rubriek :nda Gegarandeerde oplaag 5100 Ex. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND rt Stads- en Provincienieuws kerk- en schoolnieuws marine en leger Pijn in rug en lendenen Klooster&nlsem SPORT BUITENLAND steeds thee In ge! fen betaalde slechts w,t stond zelfs op het pu#t I dame te verloven, 41, I lantel ontvangen had a|, I |ommen, die haar („j I stonden. Op een de sprookjesprins cc; lomen. Zijn bankpa lig van een verduisten," I rankfort a.d. Main, waat I tgemaakt. Op het oogei nter slot en grendel gig verdachte. H(j „„j I net nauw gebracht, t dat de naam 1 No, 48 WLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren/2.20 per 3 maanden, [franco door het gfcheele rijk 2.50. Voor Belgie, Duitschland en Frankrijk3.80. Voor de ove- Lelanden bij wekelijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. det bU zyn Oosterschea WJ. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Klei ne advertenties belreïïendeHtiur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. (26 Februari. 10.00—10.18 Morgen- 3ramofoonmuziek. 10.45 het Kling-trio. 11,45, tok, 12.282.00 Concut 1.002.40 Keukenpraatji 3.00 Gramofoonmuziek, 303.00 Gramofoonmu. uofoondebutanten. Lassance, zanger. 4 6.00718 Concert door ]45 Engelsche les. 8.00— j door H. Poort. 830 iroep-orkest. Kon, man. |rbeid". 10.13 Persbericti. nuziek. 6 uur 1882 M.) fior het K.R.O.-trio. Mo hek. Krontjongliedjes, les. 7.007.28 Cursu! I Cursus Kerklatijn. 8.00 lek. Lifdensoverwegtoj, aan Hooyman. Gewtjd» koor onder leiding van Heusdensche uitzending, I Mannenkoor. Gemengd jemengd koor „Sempn foor „Sursum Cordn", telen, burgemeester van pianobegeleiding. 930 9.38 Kerkdienst. 11.0! |foonmuziek. 12.20 Co .1. Ogden, alt. 1.202.20 1 f.45 Beeldultzending. 2.501 Muziek. 3.55 Franscha I It. 4.35 Voor de scholen, f.35 Kinderuurtje. 6.20 6.38 Nieuwsberichten. I lomuzlek van Beethoven. I flek. 7.45 LezingGJa» n. 8.05 Licht orkestcon. fe. 9.20 Nieuwsberichten, I ■Nieuwsberichten. 10.00 lum in Londen. 10.501 fsmuziek. 1750 M. 1250—2.10 I 5.05 Orkestconcert. 7.05 f Juztek. 8.50 „Cavalleria ft. „La Navaralse", Mea< I onder leiding van De-1 95010.50 Gramo- |15 Muziek voor de scho* nuziek. 12.25—1.50 Or- |50 Orkestconcert. 7001 ^-orkest. 9'50 Sluiten. 11.20—380 Lezingen. I 1.50—7.05 Lezingen. 7.20 Tdoor tango-orkest. M. Lezing door prof. L I— 10.20—11.20 Gramo- Tstconcert. 5.35 DammU" icher Dichterabend, met Norag-orkest. 9.20 Ka- Rosé-trio uit Weenen, 5.20 Dansmuziek. 600 Poneert, georganiseerd flub te Antwerpen. 6451 PHOHI-zender. m van den PHOHI-zen- I in de week van 24 Fe- ,ts vinden op de navol- Maandag 14.00—18.00 -24.00 G.M.T., Wocni- Donderdag 0.00—7.00 -17.00 G.MT., Zaterdag golflengte is 16.88 M. Ipe abonné's in 'i bezit eener Ipolis, zijn GRATIS verze ilen! tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bi] verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. ri. Vertooning zes- Kerk, 8.15 uur. •ri. Filmavond Al erkersbond „Alhambrt" 8 uur. Opvoering revue-veree- lar Kracht", „de Oude ur. Uitvoering Chr. Zang- nna", Concertgebouw XBURG. L Concert. Concert" iert- ea Gehoorzaal, pit nummer bestaat uit 2 bladen. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen; gelet op artikel 37 der Drankwet doen te weten dat bij hen is ingekomen een verzoek van [leonardus Cornelis Maria Speckens, wonende te Vlissingen om verlof tot den verkoop van (uitsluitend van alcoholvrijen drank voor de I beneden-voorlocaliteit van het perceel Coosje Iguskenstraat no. 76 dat vanaf heden, gedurende veertien dagen [tegen het verleenen van het gevraagde ver lof schriftelijke bezwaren kunnen worden in gediend bij Burgemeester en Wethouders I voornoemd. Vlissingen, 26 Februari 1929. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B, De Secretaris, F. BISSCHOP. Actie tegen de Ziektewet. In een gehouden vergadering, bijgewoond I door de besturen van een 12-tal te 's-Gra- venhage en in de omliggende plaatsen ge vestigde ziekenkassen, werd volkomen over eenstemming verkregen omtrent de te voeren actie tegen het huidige ontwerp tot wijziging der Ziektewet. De vergadering keurde unaniem af, dat in ■dit wetsontwerp slechts een deel van de daarvoor in aanmerking komende personen zullen worden verzekerd en dat ondanks alle toezeggingen, aan de uit het volk opgekomen en, waarin plaats is voor allen, geen [gelegenheid wordt gegeven aan de uitvoering I der Zietewet mede te werken. Examen surnumerair belastingen. Op 19 Maart 1929 en volgende dagen zal I te 's-Gravenhage worden afgenomen het exa men voor surnumerair der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen, waaraan uit sluitend kunnen deelnemen zij, die als candi- daat voor het ambt van surnumerair zijn aangewezen. De verzoekschriften om toelating tot dit j examen moeten vóór 9 Maart 1929 bij het I departement van financiën zijn ingekomen, i vergezeld van een bewijs, dat de candidaat I Nederlander is. tuto's en Fietsen 1 jruarl uur 26 6.01 27 6.03 28 6.05 TE VLISSINGEN 1 2.55 15.24 3.35 16.01 4.11 16.37 De Nederlandsche Spoorwegen en de vorst. Van de zijde der Nederlandsche Spoorwegen <wdt er de aandacht op gevestigd, dat de moeilijkheden, door de vorst ontstaan, nog geenszins zijn opgeheven. Terwijl nog een achterstand ingehaald moet worden, hebben de buitenlandsche spoorwegen hun hier te lande loopend materiaal met spoed terug ver zocht, zoodat het wagengebrek zal stijgen. Bovendien zien de spoorwegen zich in ern stige mate door ziekte van het personeel ge handicapt. Het groote aantal zieken werkt zeer ongunstig op de dienstuitoefening. Zoo *'as Zaterdag 23 dezer 5]/2 der conducteurs ziek, tegen 2 >/2 in gewone omstandigheden. Te Utrecht mankeerde 12 in Arnhem 15 van het tractiepersöneel door ziekte, terwijl een veel grooter aantal dan normaal ïioodig was. Het raadhuis te Delft aan een ramp ontsnapt. Vrijdagnacht zou zonder voldoende con sole en snel ingrijpen, het Delftsche stad huis niet door vuur, maar door water zijn feteisterd. De agent-majoor, die omstreeks 11 uur de t°nde door het stadhuis deed, hoorde een Vkkend of knagend geluid in het gebouw. Aanvankelijk leek 't hem toe een knagende JWs te zijn, maar toen hij aandachtiger luisterde, bleek hem het getik daarvoor toch *e regelmatig. De majoor begaf zich naar de Maats vanwaar het geluid kwam, de raads hui. en daar ontdekt^ hij de oorzaak een Sprongen waterleidingsbuis. Door vlug handelen kon een overstroo- hing van het gebouw voorkomen worden, Maar onoverzienbaar zou de schade zijn ge lest, als van 11 uur tot het heropenen van "fit stadhuis, de leiding water had gespoten. Het bleek, dat een waterleidingbuis op «older gesprongen was, en dat bij het ont dooien van het ijs in de buis, het water door de barst ging spuiten. De voorzorgsmaatre gelen bleken afdoende de buizen zitten in een bekisting met turfmolm, maar voor de vorst van dit jaar bleek niets veilig. Het weer in Januari. Aan hel maandelijksch overzicht omtrent het wee" in Januari van het Kon. Ned. Me teorologisch Instituut ontleenen wy Van 1 tot 17 lag een gebied van hoogen luchtdruk in het W. en N. met uitloopers afwisselend naar het O. en Z. Op den 17 ver plaatste het zich naar het Z.W. en Z. en ver volgens naar het O-, daarna werd de druk weer hoog in het NW. en N.O. De Oceaan depressies bleven ver in het Z.W. en W, bij de Azoren was de druk nu en dan zeer laag. In de eerste dekade waren O.-lijke en vooral N.o.-lijke winden talrijker dan nor maal, in de tweede N.-lijke, in de derde N.- lijke en Z.O.-lijke. De gemiddelde windkracht was vooral in de derde dekade beneden nor maal. Gemiddeld over het geheele lancj waren de overdagtemperatuur, het gemiddelde maxi mum en het gemiddelde minimum resp, 3.4, 3.4 en 3.5 gr. te laag, De afwijkingen bedroe gen 4.5, 4.4 en 3 8 gr. in de eerste, 3.2, 3.3 en 5.3 in de tweede, 2.4, 2.7 en 1.5 gr. in de derde dekade. De hoogste tem peratuur, 9.5 gr. werd waargenomen te Ge- mert op den 20, de laagste, 18 1 gr., te Wijster op den 18. Op laatstgenoemden da tum daalde de temperatuur te Wijster en Ak- kruin beneden het aldaar tot nu toe waar genomen Januari-minimum. Te De Bilt wa ren 22 en 23 de eenige dagen met minimum temperaturen boven het vriespunt, het aantal ijsdagen (met maxima beneden het vriespunt) bedroeg 10, de gemiddelde temperatuur was de laagste sinds 1897. De neerslag gemiddeld over het geheele lan bedroeg 20 m.m. tegen 47 normaal, en was over het geheele land beneden normaal, in de meeste provincies 50 tot 65 in Gro ningen 45 in Overijsel 75 in Zeeland 35 Alle 3 dekaden waren te droog. Er vieï sneeuw op een vrij groot aantal dagen, meest kleine hoeveelheden. Onweersbuien kwamen alleen binnen van den 16. Het aantal uren zonneschijn op de 5 hoofdstations bedroeg 51, tegen 46 normaal, de 3 dekaden telden resp. 10, 22 en 19 uren. VLISSINGEN, 26 FEBRUARI. De nieuwe vorstperiode. De meteorologen hebben het aan het rech te eind gehad. De koudegolf welke Oost- Pruisen opnieuw teistert, heeft ook ons land bereikt en hedenmorgen wees de thermome ter op het filiaal van het Kon. Ned. Met. In stituut alhier 5 graden Celsius aan, alzoo ongeveer 9 graden vorst Fahrenheit. Terwijl de normale temperatuur voor heden 37 gra den Fahrenheit is, staat het kwik op slechts 23 graden, dus 14 graden beneden normaal. In gewone winters is een dergelijke tem peratuur al zeer la,ag als deze geregistreerd wordt in de maand Januari en nu zijn wij nog slechts 3 dagen van de lentemaand af. Het schijnt dat Koning Winter ons dit jaar niet wil verlaten. Dat de maand Februari 1929 een record zal aanwijzen wat de koude betreft, staat vast. Wij hebben nog geen enkelen dag zacht weer gehad, 'terwijl Februari ons altijd enkele zomersche dagen schenkt. Schaatsenrijden. Heden werd op den Spuiboezem weer vrij druk schaatsen gereden. Wij zijn werkelijk den tel kwijtgeraakt voor de hoeveelste keer dezen winter de schaatsenrijders de ijzers op „de Kom" hebben ondergebonden. Als de vorst nog mocht aanhouden, zullen de banen van de ijsclub „Vlissingen" morgen middag 1 uur weer geopend worden. Goed afgeloopen. In de Kleine Kerkstraat, hoek Wagenaar- straat, schrok gisterenmiddag een voor een wagen gespannen paard van een passeeren- den auto. Door het steigeren van het dier drong de disselboom door een ruit van een pand ter plaatse. Het ongeluk bepaalde zich alleen tot materieele schade. In onze Tijdinghal. Wij etaleeren eenige foto's van de nationale wedstrijden op de banen van de Amsterdam- sche IJsclub van de huldiging van den piloot Jan Duimelaar te Gilze Rijen van het ontsporen van eenige wagens van den in ternationalen trein aan het Centraal Station te Amsterdam en van den nieuwen zender P.C.K. te Kootwijk. Kamerverkiezingen. Het prov. comité van anti-rev. kiesvereni gingen in Zeeland heeft de candidatenlijst voor Zeeland als volgt vastgesteld 1. J. J. C. van Dijk, oud-minister van oorlog 2. mr. Th. Heemskerk oud-minister 3. dr. J. Seve- rijn, predikant bij de Ned Herv. Kerk te Dordrecht4. H. Amelink, secretaris van het Christ. Nat. Vakverbond 5. mr. H. Bijleveld en 6. mr. H. A. Dambrink te Utrecht. Houthandel voorheen G. Alberts Lzn. Co. In de gisteren gehouden buitengewone al- gemeene vergadering van aandeelhouders in de N.V. houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg waren vertegenwoordigd 291 aandeelen, uitbrengende 53 stemmen. Een der aandeelhouders stelde naar aanlei ding van de voorstellen inzake kapitaalsuit breiding de vraag, of het de bedoeling is spoedig tot een dergelijke kapitaalsuitbreiding over te gaan. De voorzitter antwoordde, dat zulke plan nen op het oogenblik niet bestaan, hetgeen ook reeds uit de toelichting blijkt. De voorgestelde statutenwijziging werd goedgekeurd en er werd besloten daarop de wettelijke goedkeuring aan te vragen. De gasvoorzicning van Zuid-Beveland. In handen van Burg. en Weth. van Goes was gesteld om advies een aanbieding van de Imperial Gas Association te Antwerpen, om aan de gemeenten op Zuid-Beveland gas te leveren, onder voorwaarde o.m. dat èn Goes Bergen op Zoom zich bij deze over eenkomst zouden aansluiten. De directeur der gasfabriek te Goes meent op verschillende gronden voor Goes te moe ten ontraden in dit voorstel te treden. Burg. en Weth. en de gascommissie zijn unaniem tot dezelfde conclusie gekomen. Wel meenen Burg. en Weth. dat in een centrale gasvoorziening economie schuilt, maar dan denken zij deze vanuit de gasfabriek te Goes. Zij stellen daarom voor te besluiten niet in te gaan op bovenbedoeld aanbod en aan de besturen der betrokken gemeenten op Zuid-Beveland mede te deelen, dat de raad gaarne bereid is datgene te doen, wat de tot standkoming kan bevorderen eener regeling, krachtens welke door het gemeente-gasbe drijf te Goes wordt geleverd aan andere ge meenten in Zuid-Beveland en wil mede werken aan het vinden van een voor alle partijen bevredigenden vorm, waarin die le vering zal kunnen geschieden. Aanvaring op de Schelde. Gisterenmiddag is het Duitsche stoomschip „Lippe" van den Norddeutschen Lloyd, me tende 8000 ton, van Chili op weg naar Ant werpen, op de Schelde nabij Bath in aanva ring geweest met het uitgaande Engelsche stoomschip „Ilvington Court". De „Lippe" is ten gevolge van de aanvaring gezonken. De opvarenden, 70 man, zijn door de Belgische sleepboot „Goliath" gered. De „Ilvington Court" is met de voorpiek vol water op de Schelde ten anker gekomen. SOUBURG. De pop, welke bij de verloting van den bazaar van „het Groene Kruis" is gevallen op no. 199 is nog steeds niet afgehaald. Daartoe bestaat tot Zaterdag a.s. gelegen heid tenhuize van mevr. Van Doorn. Na Zaterdag komt de pop, als deze niet is afge haald, weer in het bezit der vereeniging. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. Kalshoven Jr. te Ovezande en Driewegen heeft het beroep naar Hicn en Doodewaard aangenomen en is voornemens Zondag 14 April afscheid van zijn tegenwoordige gemeente te nemen. Ds. A. Timmerman. Zondag heeft ds. A. Timmerman, Ned. Herv. predikant te Ter Neuzen, zijn 40-jarige ambtsbediening herdacht en tevens afscheid van zijn gemeente genomen. Zijn gedachtenispreek hield hij 's morgens naar aanleiding van 1 Tim. 2 na afloop werden op verzoek van den jubilaris geen toespraken gehouden. 's Avonds nam ds. Timmerman afscheid, sprekende over 1 Cor. 2 2, deze woorden „Jezus Christus en dien gekruisigd". Na de prediking richtte ds. Raams uit Hoek een afscheidsrede tot ds. Timmerman namens de gemeente te Ter Neuzen. Namens het provinciaal kerkbestuur en den ring Axel werden den scheidenden predikant ge schenken aangeboden. Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg. De jaarvergadering van bovengenoemde vereeniging werd gehouden onder voorzitter schap van den heer A. Heijboer, die met en kele hartelijke voorden den in 1928 vertrok ken predikant en voorzitter der vereeniging, dr. J. P. Cannegieter herdacht. Spr. haalde diens openingswoorden der vorige jaarverga dering aan, waarin dr. Cannegieter o.a. zeide. dat hij met zijn beide vrijzinnige ouderlingen wel een bescheiden plaats in de Hervormde kerk innam. Nu dr. Cannegieter is vertrok ken en in plaats van den heer Heijboer geen vrijzinnige onderling werd benoemd, is die vertegenwoordiging allerbescheidenst. Niet tegenstaande de ondervonden tegenwerking en teleurstelling door de rechtzinnige meerder heid, wees de voorzitter met klem op het aan sturen naar de Hervormde kerk, al zal dit z.i. niet altijd even gemakkelijk vallen. Als een aanklacht tegen ervaren onrecht, staat hier het eigen kerkgebouw, welke aanklacht nog zal worden vergroot door geestelijken arbeid van een predikant uit datzelfde huis (Ned Herv. kerk) met medewerking van een ge diplomeerd godsdienst onderwijzeres In het lijvige jaarverslag van den secreta ris, den heer A. J. Barto, wordt in een alge meen overzicht het voor de vereeniging zeer belangrijk! jaar genoemd een jaar van har den arbeid Een jaar van tegenspoed en te genwerking eenerzijds, doch anderzijds van opgewekt en eendrachtig vereenigingsleven. Vooral wordt dank gebracht aan den heer Heijboer en dr. Cannegieter en de hoofdbe stuursleden. de heerei? G. A de Ridder, ds. K A, Beversluis en J. C. Paap. Ook ontbre ken niet zeer waardeerende woorden aan het adres van dr. Cannegieter over zijn 15-jarigen arbeid te Middelburg. Dank wordt gebracht aan de vele geestverwanten, die het mogelijk maakten, dat, door de weigering van ortho doxe zijde om een vrijzinnigen predikant te beroepen, ten slotte toch in de voorziening der godsdienstige behoeften kon worden voor zien door het benoemen van ds. H. J. Kastein. tot voorganger der vereeniging. Herinnerd wordt voorts aan het treurspel met de kerkvoogden der Ned Herv. gemeente, als gevolg waarvan de vereeniging zeer tot haar spijt een 33-tal leden hun lidmaatschap deed opzeggen, De hoop wordt uitgesproken, dat men in de toekomst de vrijzinnige lid maten toch recht zal doen wedervaren. Het ledental bedroeg op 31 December jl. 308. Over het kerkbezoek in eigen huis wordt gezegd, dat dit op den duur regelmatiger eh beter blijkt te zijn. Van de 327 te verhuren plaatsen waren er per 31 December 160 ver huurd. Dr. J. Helder. Zondag heeft in de Kleine Kerk te Zierik- zee ds. Hoekstra in een rede naar aanleiding van Mattheus 4 4 herdacht het feit, dat dr. J. Helder, de oudste predikant in de Ned. Herv. kerk, zijn 90sten geboortedag dien dag bereikte. Na afloop der predikatie sprak dr. Helder een woord van dank en werden de aanwezigen de gelegenheid aangeboden bij het verlaten van het kerkgebouw den 90- jarige de hand te drukken. Vele bloemstuk ken werden den jubilaris aangeboden. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Scharendijke door den cand. J. Ousso- ren te Woerden. Protestantsche feestdagen. In dit jaar is het 400 jaar geleden, dat Luther aan de evangelische Christenheid zijn zgn. kleinen catechismus heeft geschonken. Op den 20sten Januari 1529 gaf Luther de eerste drie stukken uit, de andere volgden in Maart 1529. Het geheel verscheen in boek vorm voor de eerste maal in Mei van liet jaar 1529. In Duitschland vierde men dit jubileum reeds op den 20sten Januari. Toch is ook in Mei van dit jaar nog een gedenkwaardige dag te vieren, nl. den dag van het protest van Spiers. De Duitsche Evangelische gemeente in Den Haag zal Zondag 3 Maart gedenken, dat Luther zijn catechismus voleindigde. Voorts zal de voorganger van deze gemeente, pastor Herbst, op Maandag 4 Maart in een gemeen tevergadering een voordracht houden over het ontstaan en de waarde van Luther's catechismus. Op 20 cn 21 Mei (Pinkstermaandag en Dinsdag) zal in Spiers herdacht worden de Rijksdag van 1529, waarop z^s vórsten en veertig rijkssteden zich verzetten tegen de door de meerderheid besloten maatregelen tegen de nieuwe leer, die daardoor den naam „Protestanten" ontvingen. Te dier gelegen heid zullen in de Paltz tal van herdenkings godsdienstoefeningen worden gehouden van een daarvan zal ook de Haagsche pastor Herbst de leiding hebben. Te Nijmegen is overleden de heer L. J. K. A. Jeekel, oud-kapitein ter zee. De kapitein A. G. C. Reijers, van het de tachement 14e regiment infanterie alhier zal instede van 25 Februari tot en met 2 Maart, van 4 tot en met 9 Maart a.s. worden gede- Blijf daarmee toch niet loopen. Akker's Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk rot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen. „Geen goud zoo goed" tacheerd in de legerplaats bij Harskamp tot het volgen van een herhalingscursus voor mortier van 8. De kapitein H. P. van Vuuren van het 3e regiment in fanterie wordt 1 Maart a.s. ont heven van zijn detacheering bij het korps mariniers en met ingang van dien datüm overgeplaatst bij het 9e regiment infanterie. De dezer dagen verschijnende legerorders zullen een ministerieele beschikking bevatten blijkens welke ter voorkoming van brand het stoken van eierkolen moet worden beëindigd aangezien gebleken is, dat niettegenstaande het zooveel mogelijk nakomen van de gege ven voorschriften ten aanzien van het stoken dier kolen toch teerafzetting in den schoor steen plaats heeft. Biljarten. Het wereldkampioen schap voor amateurs is behaald door den Belg Moons, die alle 7 gespeelde partijen van 400 punten gewonnen heeft. Hij heeft in het geheel 171 beurten gehad en een gemiddelde van 16.37 behaald en .een hoogste serie van 165. Onze landgenoot Dommering won 2 van de 7 partijen. Hij behaalde 2103 punten in 158 beurten, alzoo een gemiddelde van 13.31. Zijn hoogde serie was 169. Het. hoogste gemiddelde in het concours werd behaald door Van Belle, nl. 20.59. Hij won echter slechts 5 van de 7 partijen. Zijn hoogste serie was 172. Kampioenswedstrijden Zeemacht. De vice-admiraal, commandant der marine te Willemsoord brengt ter kennis, dat do sport- en gymnastiekschool op 21, 22 en 22 Maart a.s. gedurende de diensturen gesloten zal zijn en ter beschikking wordt gesteld van de commissie tot het organiseeren van kam pioenswedstrijden en van het bestuur der sportvereeniging „Zeemachtdat het perso neel der Koninklijke marine, waaronder in de eerste plaats de leden van de sportvereeni ging der Zeemacht voor zoover de belangen van den dienst zich hiertegen niet verzettent in de gelegenheid moet worden gesteld, de> wedstrijden geheel of gedeeltelijk bij te wo nen dat reclamebiljetten voor deze wedstrij den nader rechtstreeks door den secretaris der commissie tot het organiseeren van kam pioenswedstrijden zullen worden toegezonden. De „Italia"-expeditie. Over het vooruitzicht van verdere opspo ringen naar Amundsen heeft professor Sa- moilowtsj zich als volgt uitgelaten. Op de vraag „Meent u, dat het nog zin heeft, een onderzoek in te '.ellen naar den vermisten Amundsen antwoordde Samoilowitsj „Naar Amundsen niet. Amundsen is verloren. Dit bewijzen de wrakstukken van de Latham, die men gevonden heeft. Dat men echter nog het overschot van de „Italia", of zelfs de met dit overschot weggedreven zoogen. ballon- groep nog terugvindt, is niet onmogelijk. Dé hoop is in alle geval gering. Het is echter gelukt, de opsporing voort te zetten. Ook naar den in 1897 met een ballon naar de Pool ge vlogen Zweed Andree heeft men vier jaar gezocht, tot men eindelijk het overschot van den ballon vond. In Italië zijn reeds de mid delen voor een reddingsactie beschikbaar ge steld. Misschien zal ik deelnemen aan de reddingsactie. Men heeft daarover in Italië reeds gesproken maar de „Krassin" zal niet van de partij zyn. Deze is slechts daar op zijn plaats waar het geldt in korten tijd alle krachten aan te wenden. Er moet een onder zoek worden ingesteld aan de W.N W.-kust van Frans Jozefland. Men zal twee kleine vliegtuigen, een motorboot, honden, alles na tuurlijk in den zomer, mee moeten nemen. DE CONFERENTIE VAN DESKUNDIGEN. De conferentie van deskundigen heeft de conclusie gehoord der subcommissie van vijf over het transfer-vraagstuk, waarin het me- canisme uiteengezet wordt, dat zou kunnen

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1