1000 100 GRIEP VRIJDAG 500 300 150 25 EERSTE BLAD IJKE STAND IVo. 45 ©7e Jaargang ve: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Walslraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postraksning S6287 33 FEBRUARI Verschijn! degelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Gegarandeerde oplaag 5100 Ex. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws „Voor de Borst". len den detector ia< -versterking, omdat (j. angst van zwakker® st*. is. Dit laatste ontntoet daar nagenoeg van H J1.-versterf t echter thans ook ea en deze bij plaatkring. er wordt, vooral voor j nag men aan deze^j, wat meer aandach ■e voorname factor is ve, die bij toepassing van aanmerkelijk beter van stations als Hilver. :t roostercondensator detector als regel reedj de nabijheid van entrum van ons land, a vorming op. ns de moeite waard plaatkringdetectie me® en dan tot nu toe het eit en kwaliteit zijn wei aardige eigenschappen bj daarom neemt zelf SINGEN Februari 1929. T R O U W D en M. M. Harting, 34 J. 7 j. en M. Sohier, 24 J. O U W D M. W. Meuldijk, 25 J. en O. Scheepers, 23 j. ÜLLEN: Schreur, z. M. Pieter. J. Le Clercq, geb.de van Dis, geb. Cappon, i geb. Woltering, z, M. of, d. M. C. Kouwen- iten, z. LEDEN: j. B. van Keulen, ja, eduwn. van S. C. Geldof, sen, man van C. E. van I. Hintzen, vrouw van 0. M. A. Arents, vrouw van M. J. Muller, vrow '1 J. P. G. de Wolft Nobels, 74 j. VOORWERPEN van Politie te Vlissingen als gevonden is gedep broche (geldstukjes); leutel2 kinderhand itoklange dameshand1 dat inlichtingen te be- klein sleuteltje bij at 2 huissleutel b( arstraat 10 schaar tt 14glacé handschoa straat 84 damesportt Evertsenstraat 39 Koningsweg 43 g n bij Valk, Mariniers)»' bij Moederzoon, Kanaal toen bij Berting, School handschoen bij Hofman! glacé handschoen b! 1 Quakkelaarstraat 111 alhuijzen, Slijkstraat 22 je in étui bij Volker erportemonnaie met In xtsen, Scheldestraat 46 Kolvenierstraat 18, tan, Noordstraat 4. AARTLIJNEN 1 Febr. van Messina jisr.) p. 19 Febr. Perim te Rott. van Australië 9 Febr. van Santos 9 Febr. v. Pernambuco Febr. van Batavia nW ïrlanden" (uitr./ 19 1 sr.) 19 Febr. van Ad sr.) 19 Febr. v. Djedda van New-Orleans dmi 9 Febr. van Port I 19 Febr. Dover 19 Febr. van Colombo p. 20 Febr. Perim r. te Gibraltar, New-Yorl ee itr.) 18 Febr. 15.08 u. Scilly 19 Febr. Gibraltar 22 Fer. 10 u. te Marsrf te Rott. van Rangoon te vlissingen uari 0.00 12.30 Auto's en Fietsen ENDA - Uitvoering Chr. >sanna", ConcertgeW"" DELBURG. lari Concert. Conc^ meert- en Gehoord VUSSINGSCHE COURANT AB0NNEMEN rSPRIjS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het gehecle rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending./ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25 iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit cener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. COMITÉ VOOR LENIGING VAN DEN HOOD WEGENS DE STRENGE KOUDE. Bij de penningmccstercsse, Mevrouw tapRitmeester is tot heden ingeko nen Vorige opgaaf ƒ917.25 B. v. S- 100.— -amilie K- 5. Totaal ƒ1022.25 Verder ontving het comité van de Gas fabriek 50 mud cokes en van verschillende particulieren diverse giften in natura. Ingekomen giften bij Mevr. P. O. Laernoesde Kam Vorige opgaaf 57.21 Van N. N- 2.50 Totaal 59.71 Ingekomen bij de „Vlissingsche Courant Vorige opgaaf 35.50' Totaal 39.50 VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen maken bekend dat de op 22 dezer vastgestelde lijst, aan wijzende de inwoners der gemeente, die tot iet kiezen van leden van de Tweede Kamer, an de Provinciale Staten en van den Ge meenteraad bevoegd zijn, van heden af tot en met den 16 Maart a.s. op de Gemeente-se- iretarie (3e afdeeling) voor een ieder ter nzage ligt en tegen betaling der kosten in afschrift en stemdistrictsgewijze in uittreksel 'erkrijgbaar is dat tot en met den 9 Maart a.s. een ieder >evoegd is om bij het Gemeentebestuur ver betering van deze kiezerslijst te vragen, op grond, dat hijzelf of een ander, in strijd met ie wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, of liiet behoorlijk voorkomt. Vlissingen, 22 Februari 1929. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. RAADSCOMMISSIEN. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- gen brengen ter openbare kennis dat door den Raad dezer gemeente in zijne 'ergadering van 15 Februari jl. de heer G. 'an Westen is benoemd tot lid der Commis- 'ie voor de Strafverordeningen en tot lid der tommissie voor de Groente- en Fruitveiling. Vlissingen, 22 Februari 1929. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMER-OVERZICHT drag TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Kinderarbeid. Veel drukte om niets was het debat over <je aansluiting van Nederland bij het Ver- in zake den Kinderarbeid in den land ouw, gelijk dit door de derde conferentie te J®nève is vastgesteld. Dat verdrag stelt een Minimum dat beneden hetgeen wij hier te reeds op dit gebied bezitten blijft, dat sommige leden voor de aan- 'aar<3ing ervan niet veel gevoelden. Ook lchtten zij de materie niet geschikt voor een %meene internationale regeling. Daartegenover staat weer dat Nederland 5* verdrag niet kan afwijzen omdat het nu lid is van den Volkenbond. Is het '®rdrag dus voor ons land van geen beteeke- tils> het is dit wel voor andere landen die op *°daal gebted achterblijven. Men zou dus Vêrwachten dat de internationalist bij uit- k> de heer L. de Visser, vóór dat verdrag j|as' Hij noemde het echter een inhoudloos N ïooalö.aiies is naar zijn meening al thans wat van den Volkenbond uitgaat. Het verdrag heeft niet veel om het lijf. Het bepaalt dat kinderen beneden veertien jaar wel lichte landbouw-werkzaamheden mogen verrichten mits het schoolonderwijs voor hen daarvan geen schade ondervindt. Toegelaten is dat de schooluren zóó worden gesteld dat tijd voor die werkzaamheden overblijven zal. Meer niethet is dus inder daad niet meer dan een minimum en de Nederlandsche Regeering kan 't best accep teeren. Ondanks al de drukte die er over gemaakt werd, werd het ontwerp zonder stemming goedgekeurd. Aan de orde waren daarna de wetsontwer pen tot goedkeuring van het op 28 Maart 1925 te Brussel tusschen Nederland en Bel gië gesloten verdrag betreffende de territo riale rechterlijke bevoegdheid betreffende het gezag en de tenuitvoerlegging van rech terlijke beslissingen, van scheidsrechterlijke uitspraken en van authentieke akten, als mede van het bij het verdrag gevoegde addi tioneel protocol en nopens voorzieningen ter uitvoering van het verdrag met België be treffende de territoriale rechterlijke be voegdheid, enz. Slechts eenige juridische discussie had hierbij plaats. Ze werden echter spoedig goedgekeurd. Inplaats van de interpellatieDe Visser over den gewezen Duitschen luitenant Kurt Vogel en zijn gevangenneming kregen we de interpellatie van den heer Hiemstra naar aanleiding van de voorstellen van de bij be schikking van den minister van marine a.i. van 19 Juli 1926 ingestelde commissie inzake opheffing van de marinewerf te Hellevoet- sluis en reorganisatie van die werf te Wil lemsoord. De interpellant hield vandaag zijn toe lichting en morgen antwoordt de Minister en dan komen we er wel op terug. De voorraad steenkolen en levensmiddelen. Door het Tweede Kamerlid den heer L. de Visser zijn aan den minister van financiën, voorzitter van den raad van ministers, de volgende vragen gericht 1. Heeft de regeering kennis genomen van de steeds meer vernomen geruchten omtrent het dreigend tekort aan brandstoffen en het opdrijven van de prijzen ervan 2. Heeft de regeering eveneens kennis ge nomen van de stijging der prijzen van aard appelen en groenten en van het gevaar, dat er bestaat, dat eventueel ook aan deze en andere levensmiddelen gebrek zal ontstaan 3. Vindt de regeering het niet dringend noodzakelijk, dat er onmiddellijk krachtige maatregelen worden getroffen tegen prijsstij ging en tekort van artikelen sub 1 en 2 ge noemd, zoo noodig door inbeslagname van de aanwezige voorraden, ten einde zooveel doenlijk een rechtvaardige distributie er van te waarborgen Als de dooi invalt. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid den heer Bulten, betreffende het spoedig nemen van maatregelen ter zake van ijs- en overstroomingsgevaar bij sterk inval lenden dooi, luidt het antwoord van den heer Van der Vegte, minister van waterstaat De in de vraag bedoelde maatregelen zijn genomen. Zij vinden hun grondslag in artikel 17 van de Waterstaatswet 1900 en de voor schriften, die ter uitvoering daarvan zijn gegeven Nederland cn België. De correspondent van de „N. R. Ct." te Brussel seint De commissie voor buitenlandsche zaken uit den Senaat heeft gistêrenochtend het laatste deel van het rapport van minister van staat Segers besproken. Deze bespreking duurde verscheidene uren en was hoofdza kelijk gewijd aan het deel van het rapport betreffende de Nederlandsch-Belgische be trekkingen, welk deel 30 35 pagina's be slaat. In het rapport van Segers komt geen beslissing meer voor van de souvereiniteits- rechten van Nederland op de Schelde en wordt ook niet meer gewaagd van een eveii- tueele openstelling van de Wester-Schelde voor Belgische oorlogsschepen. Alleen kwes ties van zuiver economischen aard worden er in behandeld. Het rapport, dat met 9 stemmen werd aangenomen (5 socialistische leden der commissie stemden blanco) con cludeert tot het steunen van het standpunt der regeering inzake de kanaalverbinding AntwerpenMoerdijk. De rapporteur en de meerderheid der commissie zijn van oordeel, dat wat in 1919 en 1925 aan België werd ge boden, slechts als een minimum-voldoening kan worden beschouwd. Het thans door Ne derland voorgestelde tracé kan in geen geval .worden aanvaard. Alleen met een kleine wij ziging van het oorspronkelijke ontwerp Ant werpenMoerdijk, waarbij ook Bergen op Zoom zou worden aangedaan, zou België ge- naegen kunnen nemen. Indien het verdrag van 1925 was aangenomen, zou een loyale concurrentie tusschen Antwerpen en Rotter dam mogelijk zijn geweest, maar intusschen heeft Nederland het Julïanakanaal gegraven voor schepen van 2000 ton, waardoor alle concurrentie voor Antwerpen onmogelijk ge maakt wordt. De onderhandelingen tot dus verre met Nederland geveerd, zouden vol gens den heer Segers niets hebben opgele verd. Hij blijft nog steeds de meening toege daan, dat het gewenscht is, deze kwestie met Nederland alleen te regelen, maar indien België geen voldoening mocht verkrijgen voor wat de Schelde en de verbinding Ant werpenRijn betreft, dan zal het zich wel verplicht zien, dit vraagstuk te internationa liseer en. De Unie van Utrecht en België. Een B.T.A.-telegram uit Brussel meldt In antwoord op een vraag van den afge vaardigde Joris aangaande de rede, die pro fessor Gerritson te Utrecht gehouden heeft ter herdenking van de Unie van Utrecht en bij welke gelegenheid deze spreker, volgens den heer Joris, zich gerechtigd achtte de eenheid van België aan te vallen door te verklaren, dat een deel van zijn bevolking in opstand is tegen de bestaande orde, ver klaarde minister Hymans, dat de Belgische regeering, zoodra zij kennis gekregen had van de betreurenswaardige manifestatie te Utrecht, de aandacht van de Nederlandsche regeering op deze feiten gevestigd heeft met de ncfodige opmerkingen. Verhooging steenkolenprijs. De Staatsmijnen in Limburg hebben de prijzen van de stukkolen met 1 per ton verhoogd. Uit Duitschland worden. wegens de over stelpende drukte, voorloopig geen eierkolen en gietcokes naar ons land uitgevoerd. Winkelsluiting op Zondag. De gemeenteraad te Delft heeft met 23 tegen 2 stemmen zich uitgesproken voor een regeling van de winkelsluiting op Zondag. VLISSINGEN, 22 FEBRUARI. Wethouders-vacature. De heer M. J. Harts heeft met ingang van 23 Februari ontslag genomen als wethouder. De gemeenteraad zal dus uiterlijk 8 Maart moeten vergaderen om in deze vacature te voorzien, want een desbetreffend artikel in de Gemeentewet bepaalt dat de verkiezing ter vervulling der plaatsen die door ontslag, overlijden, of om andere redenen openvallen, geschiedt binnen 14 dagen na het openvallen. STRENGE VORST EN IJSGANG. Sinds de hevige vorstperiode heeft het gis- gisteren voor het eerst buiten de zon gedooid. Tegen den avond is de temperatuur weer gedaald en om 7 uur gisterenavond stond de thermometer weer precies op het vriespunt. Hedennacht heeft het opnieuw flink gevroren, want de thermometer is ge daald tot —4 graden Celsius en hebben wij dus weer 7 graden vorst Fahrenheit gehad. In de hedenmorgen gehouden vergadering van Burg. en Weth. is besloten in verband met de buitengewone omstandigheden ten gevolge van de weersgesteldheid, om alle ge huwde werkloozen en kostwinners te werk te stellen bij het opruimen van sneeuw in de stad. Daartoe kunnen zij zich aanmelden bij de Arbeidsbeurs (stadhuis). De loodsdienst Antwerpen-Vlissingen vice versa is in beperkte mate hervat. De zgn. „vliegende post" van den Neder- landschen loodsdienst beN. of beW. lichtschip Schouwenbank is voorloopig ingetrokken. Het stoomloodsvaartuig van de zgn. „vlie gende post" tusschen Wandelaar en West Hinder heeft voorloopig den motorschoener bij het lichtschip Wandelaar vervangen. De vooruitzichten voor toenemenden dooi zijn nu gunstig. In het Noorden is de anti cycloon verdwenen onder den invloed van lage barometerstanden uit het Oceaangebied. Over Midden'- en Zuid-West-Europa hangt nog een anticycloon, die ons wind moet bren gen uit het Zuiden. Het gevolg Is, dat gelei delijk minder lage temperatuur mag verwacht worden. Gisterenmorgen waren reeds hoog in den hemel veder- of cirruswolken zichtbaar, welke wijzen op een warme lucht in de hooge at- Een pijnlijke keel, een kuchje Past op, in eens hebt Gij het. Verlies geen tijd, maar neem dadelijk de krachtig ingrijpende Akker's Abdijsiroop, samengesteld uit kruidenextrac ten met bijzondere geneeskundige werking. Doodt de ziektekiemen, verwijdert de slijm, stilt merkwaardig snel den hoest, zuivert de ademhalingsorganen en versterkt de borst. Bevat geen verdoovende of schadelijke be- standdeelen en heeft géén nadeeligen invloed op eetlust of de maag Dit is het geheim van de snelle werking bij griep, influenza en keelaandoeningen van de vanouds bekende mosfeergebieden. Het is te verwachten dat die „wafmere" lucht binnen een paar dagen ook ons bereiken zal. Het einde van de strenge vorst is dus in zicht. Het „Hbi. van Antwerpen" schrijft Men verwacht dat vandaag de scheepvaart van en naar Antwerpen terug normaal zal wezen. De grootste „comble" is, dat er feitelijk nooit reden heeft bestaan om het tegendeel te laten veronderstellen. Inderdaad, den dag toen wij het fameus bericht van het loodswezen mededeelden, mel dend dat het bestuur geen loodsen meer be zorgde, berichtten wij tevens dat de „Penn- land" en de „Poseidon" 's anderdaags zouden vertrekken. De „Red Star Line" en de reederij van de ..Poseidon" hadden dus meer betrouwen dan het bestuur zelf en vonden loodsen om hun vertrouwen te deelen. En al de loodsen, die sindsdien gevaren hebben, ondervonden geen den minsten hin der van het ijs, dat zij doorsneden als ware het boter. Als ge nu vraagt, van wie 't bevel is uit gegaan, de Schelde voor de scheepvaart ge sloten te verklaren, is er niemand die ant woordt. Wij weten alleen dat, als de schepen al volop vaarden, de heer Urbain, algemeen be stuurder van den loodsdienst, naar Antwer pen spoorde en op de rivier kwam zien hoe nu werkelijk de toestand was. Ons dunkt dat dit tochtje wel had mogen ondernomen zijn geweest vóór dat het bestuur voor het ijs capituleerde. Gisterenavond kwamen in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg, op initiatief van den heer W. J. Hoencamp. enkele dames en heeren bijeen om te bespreken of het ook gewenscht was een inzameling te houden voor extrasteun aan de minder met aardsche goederen bedeelden, gezien de hevige koude, die er geheerscht heeft en die ons nog niet geheel verlaten heeft. De heer Hoencamp zeide werk als dit ook op vorige woonplaatsen reeds meermalen ter hand te hebben genomen. Met waardeering voor al hetgeen door armbesturen en diaco- niën en ook door velen in stilte wordt gedaan om armoede te lenigen, is hij en waren dit ook alle anderen van meening, dat er nog veel meer te doen is, vooral ook voor de zgn. stille armen, die o.a. goed bekend zijn bij de vereeniging tot bezoeken der armen. De heer Hoencamp mocht van twee heeren reeds giften van 25 ontvangen en van een viertal andere personen kleinere bedragen, in totaal f 58.50. Na ampele besprekingen, werd besloten Za terdagmiddag eene collecte langs de huizen te houden. Een commissie werd gevormd bestaande uit mej. J. W. Ermerins en de heeren W. J. Hoencamp, G. M. Mes, L. M. Helder en C. Joziasse, die de zaak verder zullen regelen. Voor het aanwijzen der gezinnen, die voor steun in aanmerking komen, zal overleg gepleegd worden met personen, die zich steeds met armenzorg bezig houden, terwijl de commissie gaarne zal vernemen als men gevallen in zijn omgeving kent, die voor een bijzondere uitkeering in natura aanleiding geven. Bethesda. In de rubriek „Uit de gemeente" in het „Vlissingsch Predikbeurtenblad" wordt door ds. A. de Voogd de belangrijke beslissing ten opzichte van „Bethesda" gevallen, besproken. Wij nemen het slot van deze beschouwing over Ik stem van harte in met den wensch van „Bethesda's" voorzitter in de „Vliss. Cou rant" van Maandag 11. Moge over 10 jaar erkend worden, dat „Bethesda" een zegen is. Aan „Bethesda" is de prachtige taak ge* geven te bewijzen, dat het Evangelie zijp veroveringen maakt niet door geweld, niet door machtsposities, niet door „met het zwaard te slaan" de kracht van het Evangelie, het groote wapen der Christelijke gemeente, dat is het Kruis. Het is die opof ferende liefde, die zichzelf vergeet om te helpen en te redden,. Zoo moge „Bethesda" het bewijs leveren, dat het Christendom niet hooghartig is, maar zachtmoedig en nederig van harte. En het bewijs, dat het Christendom niet drijve- rig is al is het dan ook imperialistisch ook bij 't veroveren van de wereld willen we niets weten dan Jezus Christus en Dien gekruist. Het Lied. De Oude Vriendschap. Voor het Instituut voor Arbeiders-ontwik keling trad gisterenavond als spreker op de heer Sanderse uit Amsterdam. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter den heer J. de Meij, die mede deelde dat de muzikale illustratie voor dezen avond was opgedragen aan de leden van „de Volksstem". De heer Sanderse begon zijn rede met de mededeeling dat hij meer speciaal zou spre ken over het volkslied. Hij stelde de vraag wat is het volkslied En om daar een ant woord op te geven, ging hij negatief te werk door te zeggen wat er niet onder te verstaan is. In de eerste plaats niet het zoogenaamde straatlied (bijv. Valencia), dat op een of an dere manier populair is geworden dc ken merken er van toch zijn van vorm en in houd edel en vertolking der gemeenschaps- gevcelens. Ook beschouwde spreker het lied gecomponeerd door componisten tct het volkslied dat soort liederen toch draagt den stempel van persoonlijke gevoelenseigen visie, eigen individueele opvatting van den tekst ligt er in. Vandaar, dat eenzelfde tekst verschillende componisten kan inspireeren tot geheel, verschillende bewerkingen. Een volkslied wordt dan ook niet gecomponeerd, maar het is ontstaan men weet niet hoe. Spreker ging de muziekgeschiedenis in het algemeen na, die nog betrekkelijk jong is, voor 1830 kende men geen concert, en ook het bespelen van instrumenten is van later eeuwen. De ontwikkeling der muziek is in Europa anders dan daar buiten, waar Chi- neezen, Egyptenaren, Joden, zelfs de oude Grieken een vrij hoogen trap van ontwikke ling bereikten. In West-Europa was de eenige muziek die, welke bij den eeredienst der Katholieken werd gemaakt en die nog niet overal gelijk was. Deze liturgische mu ziek werd door paus Gregorius geregeld. In de Middeleeuwen werd de volksmuziek ge bracht door reizende muzikanten, deel uit makend van troepjes zwervers, welke voor 't eerst uit het Oosten instrumenten mee brachten (trom, pijp, luit, cither, trompet enz.) en die niet erg gezien waren bij adel eii geestelijkheid, omdat ze, heen- en weertrek- kend, te veel wisten en die zoo ongeveer vogelvrij verklaard waren het dooden van een muzikant werd gestraft met 100 stoksla gen op de schaduw maar die het volk leerden dansen en zingen. In die tijden en wat later nog ontstond de vorm van volks kunst. die zich uitte in het ontstaan der muziek bij het handwerk (arbeidsliederen), ctie gebouwd was op het rythrne van den ar beid, waarna het aantal volksliederen zich z.endëroogen uitbreidde en niet alleen het handwerk, maar ook andere onderwerpen bezingend. Spreker stelde tegenover elkaar de kerkelijke muziek, die eenstemmig werd gezongen en waarin na uitbreiding tot meerstemmigheid geen enkele stem domi neerde en het volkslied, dat zuiver ontstond door gemeenschapsgevoel, van het eene land naar het andere ging, steeds populairder werd en het langzamerhand van het litur gische gezang won. Als verdedigingsmiddel werden nu volksliederen door de kerk over«s genomen en van geestelijke teksten voorzien. Plet eigenaardig geval doet zich dan voor, dat dergelijke liederen later weer volkslied wor den. Vele Geuzenliederen bijv. waren kerk liederen, die oorspronkelijk volksliederen wa ren geweest. Spreker gaat ook illustratief het lied van de jonge garde na in zijn ontwikkeling en eveneens een oud Boete liedje en het Wilhelmus. Na nagegaan te hebben hoe verschillende componisten den meerstemmigen zang, die zijn hoogtepunt bereikt, toen de instrumenten verbeterd wer den, en de nieuwe kunstvorm, de opera be sproken te hebben, die een eind maakte aan den meerstemmigen zang, komt spreker tot ae muziek in den canon-vorm, waardoor de zang zich meer leent tot- gemeenschappelijke uiting van vreugde. Van dezen liedvorm werden door de leden van „de Volksstem" eenige illustraties gegeven. (Drie ganzen Een vreemde, arme snuiterSpotliedje Wordt wakker) .Tusschen de uitvoering daar van wees spreker er op, dat de volkeren, die weinig componisten hebben geleverd, een grooten schat dezer volksliederen bezitten, dat, hoe minder muzikaal theoretisch de bqk

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1