500 300 150 25 WOENSDAG 20 FEBRUARI 1000 EERSTE BLAD UEK No. 43 67e Jaargang 1929 SSINGEK Firma F. VAH DE VELDE Jr., teraal 53-50, ïlissinjen. ïelef. 10. Poslrekening 80281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Gegarandeerde oplaag 5100 Ex. I pit nummer bestaat uit 2 bladen. KAMER-OVERZICHT BINNENLAND Siads- en Provincienieuws STRENGE VORST EN IJSGANG. KERK- EN SCH00LN1EUWS MARINE EN LEGER SPORT oom èh tante t« pakker In huis ge. I vader zooveel mo. palen. en gedurende de Poolster", waarop ptorpedeerd. enkel teeken van aard van oom ■ert bang haar het *n, vlucht de grens liefdevolle boeren. Izoon aangenomen. opgegroeid, verJ kenreis in Holland log in leven was, Itinië had gemaakt lad gedaan berich- leeds verloren ge. i en roerend is het Izijn goede pleeg. |er zün tweede va- boeiend verhaal lanbeyelen. •ruari. 1)0—10.15 Mórgen* poónmuziek. 10.45 kling-trio. 11.45— |.15«—2.0Ö Concert 3.ÖÖ Kindêrma* ilf cursus. 4.00— V d. Pluym: Do |land. 5.00—5.15 Landbouwhalf- landbouwcrêdiet. Omroêp-orkest. hdheidshaifuurtje J Aansluiting van pche opera. „Ca- „I Pagliaccl'1 la tot 11.30 Gra« Jur 1852 M.) Inst. 12,30—1.45 lano en orgel. J. I fluit. 5.00—6.00 ran mej. B. v. d. 1 6.30—7.00 Fran- Iche handêlScöiN Teker P. j. Bis- lo Mevr. Grebe* In-Grebe, piano, p. StaalTwêe* kerkdienst. 11.05 Ik. 12,20 Gramo* pncert (sopraan, lontnuziek. 2.50 I 3,20 Gedichten- luw. 4.05 Lichto raan). 5.05 Con* peruurtje. 6.20 loonmuziek. 6.35 laatje. 7.00 Mu ien. 7.20. Lezing» p. 8.05 O. Gro- fano. 8.50 Natio- I 9,20 Nieuwsbe- 9.50 Nieuws- Isle" of „The ■ra-comique in 120 Dansmuziek. W. 12.50—2.1Ö |estconcert. 7.05 -11.20 Cöncêrfc. pearê. Daarna I Gramofoonmu- ti. 11.30 Gramö- Jtconcert. 5.05 ■7.3O8.15 Gra- |s.2o „Arm wie 3 acten van kmnziek. ?-50 Lezingen. -7.05 Lezingen, avond. Vocaal Iclamatie. 8.20 |tot 11.50 dans- 11.20 Gramo- S.20 Concert, icert en decla- 9.55 Kostüm- -Nachfeier. estcöhcert. 6.50 luziek. 8.50 Or- 1929. jaar in Polen naakt. Nieuwe vd, terwijl de verhoogd, van groot ver- aergie van dit nen de uitzen- zeer eenvoudig zenders ver van deze sta- zy'n voor de ïd zyn. ;ender te Po- dat binnen- sn 38.5 M. zal n Fietsen uur 5.50 5.52 5.54 id 22.55 12.30 VUSSINGSCHE COURANT I ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. I Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending; 3.80, met Zondagsblad4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1-5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct [pe abonné's in 't bezit ecner I polis, zijn GRATIS verze- I kcrd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid lot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. COMITÉ VOOR LENIGING VAN DEN InOOD WEGENS DE STRENGE KOUDE. Ingekomen giften bij Atevr. P. G. Lacrnoes—de Kam Vorige opgaaf 18. IN. N-' 2.50 Totaal 21.50 TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Tandtechnici. Invaliditeitswet. Met de tandtechnici is het een lastige ge- I schiedenis. Men heeft deze menschen vroeger I rustig hun gang laten gaan en toen opeens is I men hen gaan ringelooren. Allerlei fouten en [onbillijkheden zijn toen begaan en men tracht die nu nog eenigermate weg te nemen I door een instelling van een examen waar een gedeelte van hen zich kan onder- werpen. Daarmede is alles nog niet gered want er blijven groepen die gedupeerd worden. Zoo- lang er tandtechnici worden toegelaten blijft I het voortdurend moeilijkheden geven. Sommige leden, o.w. ae heer Duys wilden aan volledig bevoegd verklaarde technici alle bevoegdheden van de tandartsen geven. Dat zou echter ingaan tegen de bedoeling van de J wet en tegen de volksgezondheid. De tandarts t veel meer dan alleen de tandprothese I uitoefenen. De heer Duys wilde de dubbel gsviseerden alsnog een examen laten afleg- gen, maar daar moet de Minister zich tegen verklaren, ook in verband met de eischen [der wet op het Hooger Onderwijs en de waarde der academische examens. Andere leden wenschten weer hen cok toe te laten die pas na 10 Juni 1913 zich hebben I gevestigd- Ook dit moest de Minister sterk ontraden, want in 1925 heeft men juist alleen t hen gedacht, die vóór genoemden datum I waren gevestigd, aan wie onrecht was be- I gaan. Andere leden wilden tot het examen I toelaten hen, die na 1926 geen stukken heb- I ben ingediend en de heer Suring heeft dit in I een amëndement belichaamd. Ook daartegen I moet de Minister zich verklaren. Het amendementSuring strekte om hen I toe te laten aan wie het bewijs van viseering I is geweigerd. Dan bleven alleen buiten de I wet zij die geweigerd hebben hun stukken I aan de commissie in te zenden. De Minister I bet ten slotte aan de Kamer de beslissing, I maar vóór het zoover was, breidde de heer Suring zijn amendment nog uit zoodat ook I óe laatste categorie er nog onder zal vallen. Dit amendement werd door de Kamer I aangenomen. Het aartal personen dat er nu nog buiten valt, zal wel klein zijn en het is dus te verwachten dat nu de geschiedenis een eind heeft. Alleen zal het nu noodig zijn de positie der I technici in het algemeen tegenover die der I tandartsen af te bakenen. Volgens velen bestaat de tandheelkunde,. I voor negen tienden uit techniek en voor één tiende uit wetenschap. In het buitenland zijn meermalen technici professor in de tandheel kunde geworden niet-universitair-gevormde Personen dus. Eén hoogleeraar in Heidelberg was dit kon den Minister int^resseeren I slotemaker van zijn vak Minister Slotemaker heeft dus andermaal *Ün wetje niet gekregen zooals hü het wou. De wijziging der Invaliditeitswet die behal- V(i een technische heziening eenige ultbrei- ding brengt was ook natuurlijk naar sommi ss meening niet vérstrekkend genoeg. De beer Loerakker betoogde dat verhooging van j te leeftijdsgrens en van de loongrens beiden ^'enschelijk was en de heeren Snoeck Hen- kemans en Smeenk waren het daarmede cens maar de Minister wees dat af op grond van de hooge kosten die in de millloenen zul ten loopen. Daartegen kon de Kamer niet op- Brandgevaar in raadhuizen. Het lid van de Eerste Kamer, de heer Pp- tek, heeft aan den minister van binnenland de zaken en landbouw de volgende vragen teteld 1. Acht de minister, het niet noodig, en is zijn excellentie bereid te onderzoeken, of de wijzen van verwarming en verlichting in raadhuizen van geschiedkundig en, of bouw kundige waarde, als bijvoorbeeld die te Mid delburg, Bolsward, Nijmegen, Haarlem, Maastricht, Zierikzee, Brouwershaven, Delft, Veere, 's-Gravenliage, enz. van zoodanigen aard zijn, dat gevaar voor brand geacht mag worden zoo gering te zijn als mogelijk is 2. Indien zulks in één of meer gevallen niet aldus mocht zün, is de minister dan in staat en bereid te bevorderen, dat ten opzichte van zulke gebouwen zoodanige maatregelen genomen worden, dat, menschelykerwijze ge sproken, een ramp, als die, welke ons land van een zoo kostelijk bezit als het Leidsche stadhuis beroofde, niet weder zal kunnen voorkomen VLISSINGEN, 20 FEBRUARI. Leniging van den nood wegens de strenge koude. Het dames-comité verzoekt ons nader të villen melden dat de ontvangen kledingstuk ken, schoeisel, enz., hedenmiddag in de Wil lem III zijn gesorteerd geworden, zoodat de uitreiking daarvan nog niet heeft kunnen plaats hebben. Wanneer dit zal geschieden zal door het comité nader worden vastgesteld en in ons blad worden bekend gemaakt. De temperatuur is hedennacht weer iets gedaald. Aan het filiaal van het Kon. Ned. Met. Instituut alhier wees de thermometer 9 graden Celsius aan of 16 graden Fahren heit, zoodat het den afgeloopen nacht 16 gra den Fahrenheit heeft gevroren. De zeldzaam strenge vorst welke wij gedu rende de maand Februari hebben gehad, heeft weder bewezen hoe de natuur onze ha ven begunstigd heeft. Terwijl de haven te Antwerpen zeer veel last van het ijs on dervindt, is Vlissingen voor alle schepen bereikbaar, evenals dat in den strengen win ter van 1890 op 1891 het geval was. Toen viel de winter echter veel vroeger in en kwamen de meeste schepen naar binnen, zoodat de binnenhavens door een groote vloot bezet waren. Thans blijven bijna alle schepen op de reede geankerd, in afwachting op den in vallenden dooi, terwijl verschillende schepen naar buitenlandsche havens zijn gedirigeerd en anderen weer naar Antwerpen zijn opge varen. Wat mag de oorzaak zijn dat de schepen niet binnenkomen en hier hun lading lossen Het schijnt dat de aandacht niet mag geves tigd worden op de gunstige ligging van onze haven en deze daarom opzettelijk wordt ge negeerd. Zooveel is echter zeker dat evenals in 1890/1891 bewezen is, ook nu Vlissingen weer een ijsvrije haven is gebleken. Niet dat er geen ijs in onze havens zou zijn, dat spreekt vanzelf. De zeldzaam hevige vorst heeft ook hier het zeewater gestold, doch door den sterken vloed wordt het drijfijs bij opkomend water de rivier de Schelde opge stuwd, zoodat men hooger op veel last van het ijs ondervindt, terwijl dan hier voldoende open water is voor de schepen om binnen te komen. Mocht de vorst nog eenigen tijd aanhouden dan zullen zeker nog wel meerdere schepen hier een veilige ligplaats zoeken en dan zal er misschien ook kans bestaan dat tot lossing van sommige schepen wordt overgegaan. De vorige week Vrijdag zou hier het Belgi sche .stoomschip „Anversville", dat van den Congo kwam, zijn passagiers in onze buiten haven hebben ontscheept. Plotseling kwam evenwel een contra-order uit Antwerpen en is dit schip toen naar Zeebrugge vertrokken. De passagiers hadden als zij hier ontscheept waren geworden hun plaats van bestemming zeker een etmaal eerder kunnen bereiken. De gunstige ligging van Vlissingen als aanloopliaven is met dezen ijvsgang zeker ten duidelijkste gedemonstreerd. Wij hopen dat de verwachtingen welke van de nieuwe aan- loophavn worden gekoesterd, later werkelijk in vervulling mogen gaan. Hedenmorgen ls een boot naar Breskens vertrokken en vandaar weer teruggekeei-d. Hedenmiddag zal, zoo mogelijk, nog een reis VlissingenBreskens en terug worden gemaakt. Uit Ter Neuzen is hedenmorgen hier een boot aangekomen en zijn twee reizen van hier naar Ter Neuzen gemaakt. Gisteren is hier nog binnengekomen de Nedevlandsche schoener „Roelflna", komende van Londen en bestemd naar Antwerpen. Heden is binnengekomen het Engelsche stoomschip „Nidd", komende van Goole. Door het loodswezen te Antwerpen is be paald dat schepen die een behoorlijke vaart kunnen ontwikkelen, mogen opstoomen. Daarna zijn sinds gisteren verschillende schepen die hier op de reede geankerd lagen, naar Antwerpen vertrokken en heden zullen er nog meerdere volgen. Ook zijn vele schepen van Antwerpen afge komen. Aan het „Hbl. van Antwerpen" ontleencn wij de volgende berichten De toestand op de rivier is onveranderd, maar, wat het beheer van het Loodswezen ook moge beslist hebben, de vaart voor groote zeeschepen blijft mogelijk, zooals bewezen is door de Maandag en, Dinsdag plaats gehad hebbende aankomsten en vertrekken. Het Amerikaansche st. „Saco", Maandag uit onze haven vertrokken, liet per radio weten dat de vaart niet gehinderd werd door den ijsgang. De loods van de „Saco", te Vlissin gen aangekomen, keerde denzelfden avond nog met de Amerikaansche stoomboot „Cran- ford", van New-Orleans via Le Havre, terug. Dinsdag vertrokken uit onze haven nog de st. „Patagonier". „Alster" en ,Xumme". Met de eerste stoomboot is de heer Urbain be stuurder van het Loodswezen, medegegaan die een onderzoek aangaande de bevaarbaar heid van den stroom zal instellen. Zonder eenige moeilijkheid te ondervinden zijn Dinsdag namiddag nog drie schepen uit Antwerpen vertrokken. Het waren de „Leven- bridge", op ballast varende, de „Mina Horn" en de „Tulsa", beide geladen. Met deze vertrekken is het klaar en duide lijk bezien dat het stopzetten van den loods- dienst minstens voorbarig is geweest. Alhoewel het in den dag soms schijnt dat de dooi is ingetreden blijft de temperatuur rond den middag toch nog beneden vries punt. 'r 's Nachts schijnt de thermometer van 10 graden onder 0 niet weg te krijgen te zijn. Dat is nog ver van dooi, zooals men ziet. In de dokken valt ook geen verandering in den toestand aan te stippen. Op bevel van den Havendienst blijven de stadstoogbooten er dag en nacht rondkruisen om het water vrij te houden. Dank zij dezen maatregel is het den schepen mogelijk ieder oogenblik de dokken te verlaten. Ongelukkig genoeg is de toestand op de Schelde nog niet beter zoodat nog geen aan vragen door bevelhebbers van schepen in de dokken verblijvende, zijn gedaan om uit te varen. Drie stadssleepbooten hebben Dinsdagmor gen het ijs aan de Kruisschans en in het Ka naaldok gebroken. Om de Kruisschanssluis te ontzetten werd Dinsdagnamiddag een poging gedaan door den heer De Meulemeester, ad junct-havenkapitein. De havenoverheid verklaart thans alle dok ken bevaarbaar en alle schepen die in of uit willen varen kunnen dit ongehinderd doen. De werkloosheid in het havenbedrijf is thans zoo goed als algemeen. Het aantal werklooze havenarbeiders bedraagt thans bij de 9000. Naar ons wordt medegedeeld door de lei ding van den Belgischen Transportarbeiders bond beloopt de uitkeering aan werklozen steun per week van 300 tot 400.000 fr. Van een anderen kant liggen te Antwerpen en in de omgeving tal van nijverheden stil bij gebrek aan kolen. Met tientallen met kolen geladen schuiten, voor de nijverheid bestemd, liggen hier of daar in het ijs geblokkeerd. Nog meer schepen, te Vlissingen op de reede liggende, ontvingen order om naar vreemde havens te stoomen. Zulks was het geval met de „Arucas", die naar Madera wordt afgeleid de „Ayresome", de „Chaldon" en de „Jenny", naar Gent en de „Ringen" naar Newcastle. Wat de „Bacchus" en de Achilles" aan gaat deze zijn in de haven van Vlissingen binnengeloopen. De „Stanislas" heeft orders ontvangen naar Terneuzen te varen. De stoomschepen „Shildon", „Gerda Kunst- mann" en „Pylades" kregen te Vlissingen or der om naar Zeebrugge te varen en er te lossen. De „Absalon" gaat naar Gent, de „Porto" naar Rotterdam en de „Randsfjord" na ge bunkerd te hebben, is terug in zee gestoken. De „Arversville", die Zaterdagnamiddag te Zeebrugge aankwam, is er Maandag met het lossen van haar lading begonnen. Het bericht als zou de „Anversville" naar Rotterdam gaan is dus onwaar. Consulaatwezen. Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer H. J. M. van Raalte erkend en toege laten als vlcc-consul van Denemarken te Vlissingen. Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Februari 1929. Brieven (binnenland)Van Riemsdijk, Rot terdam wed. Volkrijk, Sas van GentRe dactie Adm. Krul's Maandblad. Rotterdam. Briefkaart (binnenland): L. Kole, Amers foort. Brief (buitenland): Contraflo Condenser and Kinetic air Pump Co., London E.C. Briefkaart (buitenland): Henkelman. Kü- kük Deutschland). Verduistering. Bij de politie te Middelburg heeft zich aan gemeld een persoon die mededeelde zich te Vlissingen aan verduistering te hebben schuldig gemaakt. Hij zal ter beschikking van den commissaris van politie te Vlissingen worden gesteld. Registratie en domeinen. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de ontvanger M. A. Schouten van het kantoor der registratie no. 1 en succes sierechten te Middelburg naar het kantoor der registratie en domeinen te Dordrecht. Houthandel v.h. G. Alberts. In de a.s. buitengewone algemeene verga dering der N.V. houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg zal een voorstel tot statuten wijziging in behandeling komen. Deze statutenwijziging houdt verband met de nieuwe wet op de naamlooze vennoot schappen, waardoor het wen—'.elijk is voor 1 April a.s. eventueel in eerstkomende jaren gewenschte wijzigingen reeds nu aan te bren gen. De wijzigingen maken het, zoo zulks later noodig zou blijken, o.a. mogelijk tot kapitaals- uitbreiding over te gaan, terwijl mede enkele artikelen, waarvan de toepassing in de prak tijk bezwaren opleverde, worden herzien. Een begin van brand. Gisteren ontstond in de bovenwoning van den Grand Bazar Fransais te Middelburg een begin van brand veroorzaakt dcor een elec- trisch kacheltje. Men slaagde er in den brand spoedig te blusschen. Van Breskens naar Wieringen per fiets. Twee arbeiders uit Breskens die hadden vernomen, dat te Wieringen volop werk was, maakten met het doel, werk te vinden, de heele reis per fiets. Alle breede wateren, die daarbij geprsseerd moesten worden, konden pr fiets worden bereden. Jammer, dat de reis tevergeefs was, daar ook te Wieringen geen werk was te vinden. Postvervoer voor Oost - Zeeuwsch -Vlaanderen. In verband met de vertraging, waaraan de correspondentie voor Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren onderhevig is bij verzending via Vlis- singen-Breskenswordt thans de geheele briefpost voor dit gebied via Antwerpen ver zonden. Verzending van waardebrieven en postpak ketten geschiedt nog steeds via Vlissingen- Breskens. SOUBURG. Eenigen tijd geleden werd in deze courant mededeeling gedaan van een door den heer Meijer alhier gevangen zeemeeuw met een ring aan een zyner pooten, gemerkt B 715 P. Strovgaard, Viborg Danmark. Aan dit adres werd door den heer Meijer geschreven en mededeeling van een en ander gedaan. Thans gewerd hem een dankbetuiging hier voor met de mededeeling, dat op twee eiland jes, Sealand en Moën te Denemarken, circa 60.000 meeuwen geringd zijn, waarvan reeds van een 2000 bericht is ontvangen waar deze waargenomen zijn. Het ringen der vogels had plaats in den voorzomer van 1927 en heeft ten doel den trek dezer dieren, voor een we tenschappelijk doel, te bestudeeren. Bedrukte lijsten met vragen ter invulling werden even eens gezonden, met verzoek deze. wanneer in onze omgeving meerdere geringde vogels werden aangetroffen, te willen invullen en opzenden. Gaarna wil de heer Meijer hieraan voldoen. Worden dus geringde meeuwen aan getroffen, knip dan den ring voorzichtig door laat den vogel vliegen en zend den ring aan A. Meijer, rijwielhandelaar te Souburg en gij dient hiermede een wetenschappelijk doel. Is de ring te moeilijk te verwijderen, neem dan alleen het no. op, dit is ook voldoende.en geef dit op aan bovenstaand adres. Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen een licht bruine jonge hond (zwart bovendek) bij J. Bazen, Nieuwe Vlissingsche weg C 174, een belastingplaatje bij Mabilot, Tuindorp D 21 een tabaksdoos, bij W. Nijsse, Braamstraat B 31 zakje met zakdoeken en portsmonnaie bij Van Sabben, Ritthemsche straat A 129. tAió dneigt Ds. J. van Dorp te Londen. Onder groote belangstelling van de leden der Nederlandsche kolonie te Londen is Zon dag de nieuwe predikant der Ned. Herv. ge meente te Londen in de Hollandsche kerk in Austin Friars bevestigd door prof. J. Linde boom uit Groningen, die tot tekst van zijn preek had gekozen uit Lukas 12. Ds. Van Dorp koos als tekst voor zijn in treerede de woorden uit Genesis XII vers I. De zending in moeilijkheden. Waarschijnlijk in verband met de alge meene malaise tengevolge van de koude, heeft men tot nu toe weinig aandacht ge schonken aan den noodkreet der samenwer kende zendingscoropraties om ook in 1929 in de behoeften van het zendingswerk te voor zien. Terwijl er elke maand 77.000 noodig is, kwam er in Januari niet meer dan 28.000 binnen en in Februari vloeien de inkomsten nog trager. Tot op 13 Februari werd slechts f 12.000 ontvangen. De besturen verkeeren daardoor in de noodzakelijkheid om nog eens op de behoeften van het zendingswerk de aandacht te vestigen en op spoedige hulp in verband met het openen der kredieten voor Indië gedurende het tweede kwartaal aan te dringen. Ds. H. A. Wiersinga, beroepen predikant al hier, ontving uit zijn vorige standplaats, Me- dan (N. O.-I.), telegrafisch een gift van 500 voor de diaconie der Geref. kerk alhier. Het Leger des Heils. De officieren van het Leger des Heils in Nederland zijn Maandag voor hun jaarlijksch congres in de Congreszaal re Amsterdam, bijeengekomen onder leiding van comman dant Bouwe Vlas. Een der sprekers was de Britsch-Indische kolonel Narayana Mut- hiah, lid van den Hoogen Raad en leider van het Madras- en Teloegoe-Territorieook sprak luitenant-kolonel Gordon Simpson, vertegenwoordiger van het InternationaaL hoofdkwartier. In de middagvergadering werd bij accla matie besloten, een telegram van hulde te zenden aan generaal Higgins, die juist dien avond in ec .1 bijeenkomst in Londen werd ge ïnstalleerd. Heden is het congres voortgezet om het morgenavond te betluiten met een openbare meeting in het Concertgebouw. Examens. De heer Ir. A. Minderhoud, geboren te Wil- helminadorp, thans rijksbijenconsulent te Wageningen, promoveerde heden aldaar, aan de landbouw hoogeschool, tot doctor op proefschrift „Het leven en werken der ho ningbijen". De luitenant ter zee le klasse W. H. Teten- burg, de officier-vlieger 2e klasse P. S. Everts en de officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse J. H, Hol terman worden bij do Mok geplaatst. De officier-machinist le klasse W. J. Mantz wordt overgeplaatst van de onderzeedienst- kazerne te Willemsoord naar 's rijks werf al daar, om z'ati voor te bereiden voor de be trekking van chef der af deeling werktuig bouw. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse L. C. Kooien is overgeplaatst van 's ryks werf te Willemsoord naar de ka zerne voor den onderzeedienst. De marinekazerne te Willemsoord is weder in dienst gesteld. De dienstplichtigen der lichting 1923 van het 5e regiment veldartillerie, niet afkomstig van het voormalige regiment vestingartillerie, komen in twee gelijke gedeelten als volgt te Amersfoort voor herhalingsoefeningen onder de wapenen de onderofficieren 4 Maart en 2d Augustus, de korporaals en soldaten II Maart en 5 September. Vertrek met groot verlof 27 Maart en 21 'September. Biljarten. KSmpTóëriscfêap Vlis singen, gehouden in hotel „Monopole" alhier. Uitslag der gisterenavond gespeelde par tijen P. Haaze 150 punten in 46 beurten, gemid deld 3.27, hoogste serie 19 J. Notenbaard 147 punten in 45 beurten, gemiddeld 3.27, hobgste serie 19.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1