500 300 150 100 25 No. 67e «Jaorgarttj 1929 DINSDAG IbONNEMENTSPRIJS VoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk f 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- 3 landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct flpie: firma I. IU DE lElOik. Ililstml St-IO. Ilissinp.Itltl. 10. hiintuifliHIT 23 JANUARI Verschijnt dare ijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen jlegarandeerde oplaag 5100 Ex. BINNENLAND I. 6.007.15 Concert door! |o. 7.157.45 Engelsche) ARTLIJNEN Stads- en Provincienieuws AKKER'S Voorde Borst KERK- EN SCHOOLNIEUWS lip zal 25—27 mijl 1 lien 3 jaar worden afgj laudo heeft te Triest e^f, Jon in aanbouw gegevejl ijl zal loopen, zal den n lYork in 6/2 dag afleJ „Conté Azuzzo" wordj )de voor Frank, Int. Mode is een d Ijk levert dat paardje. Jper dan aan iets andei frankrijk de allergrootst 1zy is bijv. van groot Wijnoogst van vijftig (die meestal in het lat inken of dan het 1.300.000 reizigers naar Irengt. lederen en ondergoed ver»! ■927 een waarde van jvan pelterijen 1904 mii.| lof f en 15.270 millioen bar komen dus op megl vijl alle uitvoeren vJ kerk slechts 8.8 milliarj Jautomobielen slechts 1,|| pijnen, likeuren, etc. zei automobielen, algemeene bekendheid I mode-artikelen nog veel Ifficieele cijfers uitwijzet han hetgeen met dive ■wordt verzonden Ig houden met de enorm»! loO.OOO toeristen persooJ lens nemen. De Fransch» Ibben grooter omzet dan| (vereld ook. LISSINGSCHE COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct he abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- lerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. [)Jt nummer bestaat uit 2 bladen. ÏOGRAMMA 22 Januari. 10.0010.15 Morgen, 'oncerfc door het Boris 1 lo Kookpraatje. 2.303.00| .00-4.00 Kniples. 4.0(U| mten. 5.00—6.00 Orgel. jpreking door R. Hou. lermuziek. Het Concert. terman, viool. M. Loe. [aanderman, piano). 9.45 :est onder leiding ■Ditmar, zangeres. (na 6 uur 1852 M.) Joor het K.R.O.-fcrio. 5.301 ramofoonplaten. 6.30-1 J7.30 en 7.308.00 Cur. fr H. C. M. Wijffels De| groote gezinnen. opera van I. Brüll,| phe Opera- en operette» tiding van Ed. Flipse.1 |eden der RotterdamscheJ ipse, piano. 10.35 Kerkdienst. 11.051 framofoonmuziek. 12.20, 1.20—2.20 Orkestcon- 3.50 Muziek. 3.55 Fran» [oncert. 4.35 Lezing. 4.50 iinderuurtje. 6.20 Ge» !5 Nieuwsberichten. 6.53 's van Beethoven. 7.201 .45 Lezing. 8.05 Concert, Ajello, sopraan. H, 5.208.p9 Prof. Russell: 9.20 Nieuwsberichten, Nieuwsberichten. 10.0Q tl's werken. R. Clayson, Koor. Symphonie-or« ismuziek. J750 M. 12.50—2.10 >.05 Orkestconcert. 7.05 iziek. 8.35 „Die Jüdin" en solisten. 12 25—1.50 Orkest- :estconcert. Italiaansche imofoonplaten van Ca- die Jeder sucht", kluchl fid. Muziek van Tauts. II.2012.20 Lessing- |l.503.50 Lezingen. 3i0 14.50—7.05 Lezingen. 7.50 r, klucht van Lessing, 10.2011.20 Gramo- smuziek. 7.20 „Nathan ;h gedicht van Lessing, >or en orkest. 5.20 Orkestconcert. 6.50 sstconcert tot 10.35. p. 20 Jan. Gibraltar p. 18 Jan. Ouessant an Brisbane n. Rott. van Calcutta n. Rott. angoon van Javai fan. te Marseille 19 Jan, Perim 19 Jan. Perim e Rott. van Kurrachee p. 19 Jan Suez Calcutta, naar Java p. 39 Jan. Ouessant Makassar v. Amst. (uitr.) 18 Jan. 19.21 180 alencia 19 Jan. te Antw. Jan, van Montevideo m. van Colombo. van Amst. n. Batavia :r.) 18 Jan. 10.32 u. 75 nd's End 19 Jan. te Aden n New-York n. Rott. te Rott. van Batavia 18 Jan. Ouessant Jan. te Colombo 18 Jan. te Port Said i Batavia n. Amst. P. 19 Jan. Perim Amst. v. B.-Ayr es 20 Jan. Perim Geschenk voor Prinses Juliana. Prinses Juliana heeft gisterenmiddag ten koninklijke paleize Noordeinde te Den Haag ■n audiëntie ontvangen tweè dochters van den Lgent van Mr. Cornelis» de jongedames Soe- braptini en Soegiarti. Zij werden daarbij ver- jezeld door haar moeder. De regentsdochters boden de Prinses een door den regent uit Ned-Indië medegebracht Ceschenk aan, bestaande uit een schilderij ban den Javaanschen schilder Mas Pirngadi |een Indisch landschap. De Prinses aanvaardde het geschenk met #n woord van hartelijken dank en onder hield zich eenigen tijd met de dames. Nederland en België. De correspondent te Brussel van de „Daily .Telegraph" meldt dat men in Belgische offi- Icieele kringen terughoudendheid in acht [neemt ten aanzien van den inhoud der nota, die dezer dagen door België tot Nederland is [gericht. De correspondent verneemt evenwel, dat de nota, hoewel vervat in zeer hoffelijke en ver zoeningsgezinde bewoo2*dingen, de redenen uiteenzet, waarom de Belgische regeering niet kan inst'~rmen met de route, door Nederland voorgesteld voor de verbinding van Antwer pen net den Rijn door het Hellegat. België zou, als alternatief voor de Moerdijk- kanaal-route, geneigd zijn een oplossing te aanvaarden, waardoor het voorgestelde Ant- werpen-Ry nkanaal iets Westelijker zou ko men. De nota heeft voorts betrekking op ver beteringen in het beheer over de Schelde en in dn loodsdienst. De Tweede Kamerverkiezingen. Het versterkt hoofdbestuur der Chr.-Kist. Unie heeft vergaderd tot vaststelling van de te volgen verkiezings-taktiek en tot het be spreken vah de groslijst van voorloopige candidaten voor het lidmaatschap der Twee de Kamer. Na uitvoerige beraadslaging werd eenstem mig besloten, ook bij de verkiezing van 1929, uit te komen met één candidatenlijst der Unie, bevattende twintig namen, bestemd voor hefc geheele land. De achttien Kamer kringen werden vereenigd tot zeven groepen, in welke de stemmingen voor de samenstel ling der candidatenlijst zullen worden ge houden. By de breedvoerige bespreking van de per sonen, wier namen door de afdeelingen der Unie tot plaatsing op de groslijst waren op gegeven, trad sterk de wensch naar voren, dat het dagelijksch bestuur der Unie de toe lichting bij deze groslijst, welke, overeen komstig art. 18 der Statuten, moet worden gegeven, zóó zou inrichten, dat daarin aan de groepsvereenigingen met volledige hand having harer volle vrijheid van keuze, toch rekere leiding zou worden geboden. De oppositie-groep in de S. D. A. P. Het bestuur des S.D.A.P. heeft in zijn Za terdag te Amsterdam gehouden vergadering, naar „Het Volk" meldt, besloten, de volgende motie in zake de houding der partij ten aan- fcien van de oppositie-groep op den beschrij vingsbrief voor het verkiezingscongres te brengen Het congres der S.D.AP., gehouden op 16 Februari 1929 e.v.d. te Nijmegen eerbiedigende de vrijheid van eiken partij genoot om in de partij en op den grondslag van hare beginselen eigen opvattingen over partytactiek te verdedigen overwegende, dat het vormen van georga niseerde groepen van partij genooten, die tegenleiding trachten te geven tegenover de door de partijcongressen aangewezen partij leiding, uiteraard desorganiseerend werkt dat het houden van congressen e.d., die niet door of namens bevoegde partijinstanties zyn bijeengeroepen en waar, van den inhoud der Partijbesluiten afwijkende, resoluties worden aangenomen, verwarring moet stichten en on toelaatbaar moet worden geacht stelt vast, dat meeningsverschillen over be ginselen in taktiek der party besproken be- hooren te worden in de vergaderingen der Partij organisatie zelve, en spreekt als zijn uit- drukkelijken wil uit, dat daartoe gestichte an dere groepeeringen zullen worden ontbonden, In het belang van de eenheid en van de fctrijdpositie der partij. De ramp van de reddingboot. De oproep om steun voor de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de ramp met de reddingboot „Prins der Nederlanden" vindt weerklank in de harten van tal van vermogende landgenooten. De „N. R. Ct." heeft reeds 117.000 ontvan gen aan giften. Ook verschillende andere bladen zamelen giften in en hebben bij el kaar ongeveer 25.000 ontvangen. Ons Zeewezen. De vereeniging „Het Nederlandsche Zee wezen", welke vereeniging reeds ruim 25 jaar bestaat en wier orgaan den laatsten tijd we kelijks verscheen is thans met de N.V. Uit- egvers Maatschappy „Amsterdam" overeen gekomen het tydschrift in uitgebreider vorm maandeiyks te doen verschijnen. Het eerste nummer van dit tijdschrift, dat nu den naam van „Ons Zeewezen" draagt, opent met een interessant artikel over Henry Hudson van den beroemden Amerikaan-Ne derlander Hendrik Willem van Loon, welk artikel rijk geïllustreerd is door den schrijver zelf. H. de Booij, secretaris van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding-maatschappy .ver telt van het kranige v/erk door de bemanning onzer reddingbooten verricht gedurende de storm-periode in November 11. Verder treffen wij nog een geïllustreerde beschrijving aan over onze Noordzee-vis- schery. Een verhandeling over het nuttige werk onzer scheepshypotheekbanken, een aardig artikeltje over spookschepen, verschil lende wetenswaardigheden op scheepvaartge bied, en een humoristische bijdrage van Pimpernel completeeren dit nummer, dat een aantrekkelijk uiteriyk heeft gekregen, waar voor de zeeschilder Eden de illustratie voor den omslag teekende. De Ford Motor Company te Rotterdam. Dezer dagen heeft het gerucht gecirculeerd als zou-de Ford-Motor Company 'of 'Holland \an plan zyn haar te Rotterdam gevestigd bedrijf naar Amsterdam over te brengen. Uit een thans verschenen voorstel van Burg en Weth. aan den gemeenteraad, dat reeds in de zitting van Donderdag a.s. zal worden behandeld, biykt, dat dit gerucht on juist is. De Ford Motor Company biyft te Rotterdam en blijkt zelfs de bedoeling te hebben Rotterdam te maken tot invoerhaven voor geheel West-Europa. Volgens het voorstel van Burg. en Weth. heeft de Ford Motor Company of Holland eenigen tyd geleden een aanvraag ingediend voor een industrieterrein, dat gelegen moest zü'n dicht bij het centrum van stukgoederen- aanvoer en tevens dicht in de nabijheid van de binnenlandsch© scheepvaartondernemin gen. De onderhandelingen hebben tenslotte tot overeenstemming geleid. Als koopprijs voor het terrein zal gelden 18 per M2„ de uiterste prys, waartoe Ford, in verband met andere haar gedane aanbiedingen verklaarde te kunnen gaan. Van het ongeveer 28.000 M2. groote terrein zal haar een gedeelte, ter grootte van 15.000 M2. onmiddellijk worden overgedragen, op het restant zal ztf een recht van voorkeur hebben voor 3 jaren tegen btealing van 0.10 per M2. per jaar. In afwachting van het gereed komen van de bebouwing zal de gemeente met den meesten spoed één van de Nenytchallen te harer beschikking stellen, van gemeentewege over te brengen naar een aangrenzend ter rein. De kosten van overbrenging zullen be dragen 40 k f 50.000. Als huurprijs zal Ford betalen 15.000 per half jaar. De gemeente zal voorts zorg dragen voor den bouw van een steiger, die 32.000 zal kosten en zal worden verhuurd voor 2500 per jaar, ongeacht kadegeld ten bedrage van 2250. Deze transactie is voor de Ford Motor Company wel zeer voordeelig en wel in die mate, dat een minderheid in hefc college het aangaan er van ontraadt. In vergeiyking met de opbrengst van minder gunstig gelegen terreinen van 25 a 26 per M2. is een koopprijs van 18 per M2. zoo aan den lagen kant dat daarvan een ernstige verstoring van de pryzen-politiek der gemeente wordt ge vreesd. Voor de meerderheid heeft hefc belang van het behoud van het bedrijf van Ford voor Rotterdam den doorslag gegeven. Burg. en Weth. stellen den gemeenteraad voor te besluiten tot het aangaan van deze transactie. De begrafenis van de slachtoffers van de reddingboot. Aan de geopende groeve werden gisteren by de begrafenis van de slachtoffers van de ramp van de reddingboot te Hoek van Hol land treffende woorden gesproken. Met gevoelens van diepsten weemoed, al dus de burgemeester van Rotterdam, staan wij hier rondom de graven van Van der Klooster en een deel zyner bemanning. Het is my een behoefte te getuigen van de groote ontroering, welke op dit oogenblik niet alleen door Rotterdam, maar door geheel Nederland gaat. Met grooten eerbied gedenken wij de dooden en onze innige deelneming gaat uit tot de nabestaanden. Groote eerbied jegens de helden, die in de uitoefening van hun plicht en in hun poging om anderen te redden, hefc eigen leven op offerden. Deelneming met de gezinnen, met de weduwen, die wisten, hoe gevaarlijk het beroep was. Ik heb, aldus spreker, de vaste overtuiging, dat de nagedachtenis van deze ridderlijke mannen steeds in herinnering zal blijven en dat daarin ook tot uiting zal komen bhjven- de deelneming met hen, die achterbleven. Ik dank je, mannen, voor wat ge geweest zyt, ook als voorbeeld voor ons geheele land en wat ge gaaft, hefc beste wat ge geven kondt. Uw asch ruste in vrede. De heer Jas, commissaris van Rotterdam, zeide te spreken uit naam van geheel Hoek van Holland, namens alle ingezetenen, geen uitgezonderd, wanneer hij hier vertolkte de diepe smart, die allen aangegrepen heeft, toen hefc ongelukkig gebeuren bekend werd. Acht brave burgers togen uit toen de zee hol stond en bange uren zyn doorleefd toen het eerste gerucht zich verspreidde, dat de boot was omgeslagen. Aan de berghaven stonden de bewoners van Hoek van Holland ten getale van honderden, daar saamgestroomd niet als nieuwsgierigen, maar gedreven door eigen vrees, eigen hoop en helaas eigen smart. In den donkeren, dreigenden nacht zyn de mannen uitgetrokken om hun kameraden, die de zee had genomen, te zoeken. In koude en noodweer hebben zy rondgezwalkt langs de kust, maar niets gevonden. De zee had haar prooi reeds gegrepen. Nooit zouden zij hun acht makkers levend terugzien, vyf zyn als dooden weergekeerd, en van drie weten wij nu nog de plaats niet. Geen der dapperen heeft ooit aan dit einde gedacht, want er was- niemand, die twijfelde bij het heengaan, de „Prins der Nederlan den" was hecht en sterk en stuurman Van der Klooster een kundig, bedachtzaam man. Niemand beter dan hy was bekend op de Maasvlakte, geen betere ploeg mannen, dan hy in dien ongelukkigen nacht had, kon ooit byeengebracht worden. Onze gedachten, aldus spreker, gaan uit naar de nabestaanden, die treurend achter blijven. Onze smart is diep, dieper dan die elders in ons land gevoeld wordt, want wij kenden eenmaal deze dooden. Laat ons dus onze zware maar ihooie verplichting goed bewust wezen om op deze plaats de heilige belofte af te leggen, steeds en waar ook, mee te werken het lyden der achtergebleven ge zinnen te verzachten door raad en daad. Dapperen, groote dappere kerels, uw assche ruste in vrede. Daarna sprak baron Sweerts de Landas Wyborgh namens het bestuur der N. Z. Hol- landsche Reddingmaatschappij. Er heerscht, aldus spreker, algemeen groote droefenis over dit tragisch ongeluk. Diepe deelneming gaat uit naar de betrekkingen en eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van de acht kloeke helden, die hun leven lieten. Groot vertrouwen had het bestuur der Maatschappij in de kwaliteiten van Van der Klooster en zyn bemanning en ln de zee waardigheid tevens van de „Prins der Neder landen". Met gerustheid zag men dan ook de boot heengaan, geen oogenblik denkend aan de gruwbare catastrophe. Op 't onverwachtst kwam het bericht van 't noodlottig gebeuren. Nederland telde acht dappere mannen minder, menschen, wier da den nooit te hoog zijn te schatten. Talryke mooie reddingen volbracht schipper Van der Klooster en in deze laatste viel hy met zijn kranige mannen. De Maatschappy zal hun namen steeds in hooge eere blijven houden en spreker gaf de verzekering, dat alles gedaan zou worden om ook in hefc stoffelyke hun nabestaanden fce steunen. Namens de Lethlandsclie regeering bracht vervolgens consul Van Hulok een eerbiedigen groet over. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door den heer De Koe, en den heer Kievit, de laatste namens den Centralen Bond van Transportarbeiders. Namens de familieleden van elk der vier overledenen sprak ten slotte de heer Jas woorden van erkentelijkheid tot de vertegen woordigers van de Koningin, den minister van waterstaat, den burgemeester van Rot terdam, alle overige autoriteiten en het pu bliek. Daarna daelden een voor een de kisten onder doodsche stilte in de graven. De aangry pende plechtigheid nam een ein de. De menigte verliet het kerkhof, waar alleen nogachterbleven de familieleden, een zaam, alleen met hun diepe smart. VLISSINGEN, 22 JANUARI. De omzet op het P. T. T.-kantoor in 1928. Aan hefc post- en telegraafkantoor alhier werden in 1928 behandeld 42103 verzonden telegrammen. 19795 ontvangen telegrammen. 8026 opgenomen en verder geseinde tele grammen. 52084 uitgaande interlocale en internatio nale telefoongesprekken. 50960 inkomende idem. 448 verzonden fcelefoonoproepberichten. 336 ontvangen idem. 678.073 locale telefoongesprekken. 14620 verz. aangeteekende stukken. 15734 ontvangen idem. 35927 gestorte postwissels tot een totaal bedrag van ƒ399.966.01. 22107 uitbetaalde idem ƒ621.135.16. 95 gestorte postbewyzen 512.55 f2. 119 uitbetaalde idem 647.17 f2. 28861 verzonden postpaketten. 25321 ontvangen idem. 7013 ter invordering aangeboden kwitan ties 164.275.45 J/2. 13323 geïnde kwitanties ƒ290.024.01. 9060 inlagen Rykspostspaarbank 465.807.43. 5547 terugbetalingen Rijkspostspaarbank 512.472.59. 79 stortingen R.V.B. ƒ556.69. 4481 uitbetalingen R.V.B. 47.087.121/2. 20843 stortingen postcheque en girodienst 3.693.530.27. 8060 uitbetalingen idem 3.721.882.60. 15221 uitbetaalde kwitanties invaliditeits- en ouderdomsrente 193.151.71. Verkocht werd aan postzegels, frankeer zegels, briefkaarten en andere postwaarden 96.122.05 aan beurszegels 11.199.— aan plakzegefe ƒ12.957.35 aan statistiekzegels 3045 aan rentezegels 15.848.75 aan rijwielmerken ƒ14.625. De geheele geldelijke omzet bedroeg 13.874.915.14. In onze Tijdinghal. wy etaleeren een tweetal foto^ van de be grafenis van de vier slachtoffers van de reddingboot „Prins der Nederlanden" te Hoek van Holland, nl. schipper Van der Klooster en de matroozen Sterrenburg,, Van Asperen en De Groot. Een overzicht van de 4 lijkkis ten op het kerkhof. De burgemeester van Rotterdam de heer mr. P. Drooglever Fortuyn aan het woord. Te Haarlem is overleden de heer J. G. Nijk oud-directeur van de kweekschool aldaar. Een portret van den heer C. Woudenberg, voorzitter van den Alg. Ned. Bond van Meu belmakers en Behangers, die zal worden voor gedragen voor de benoeming van secretaris van de S.D.A.P. Op Schiphol te Amsterdam hebben giste ren verscheidene belangstellenden vergeefs gewacht op het vliegtuig PH-AEN, dat van Belgrado uit Zondag de laatste etappe van de Indische thuisreis zou afleggen. Eenige heeren zetten de voor de bemanning van dit vliegtuig bestemde bloemetjes buiten. Een fGto van de belangstelling voor het be zoek van een groot aantal Duitsche vertegen woordigers aan den ex-keizer te Doorn. Keizerin Hermine de echtgenoote van den ex-keizer gaat haar wandeling maken. De wyziging van de spelregels der Nederlandsche Padvinders. Het troep-comité van den Rannefttroep te Vlissingen, heeft de volgende motie aange nomen Het troep-comité van den Rannefttroep te Vlissingen, op 16 Januari 1929 in vergadering byeen ter bespreking van de door het bestuur van de vereeniging „de Nederlandsche Pad vinders" aangebrachte wyziging in artikel 3 sub a der spelregels, overtuigd dat elke dwang inzake godsdienstige beginselen nadeelig moet worden geacht voor de verdere ontwik keling van de padvindersbeweging in Neder land, verklaart, na kennisneming van de ver schillende artikelen terzake in het leidersblad en de dagbladen, in te stemmen met de zlenswyze van de redactie van de „Nieuwe Rotterdamsche Courant", neergelegd in het artikel „Niet meer van dezen tijd", voorko mende in het avondblad D van 15 Januari jl., geeft ernstig in overweging de vroegere ver- houdigen te herstellen, besluit eenstemmig deze motie ter kennis te brengen van den raad en het bestuur der vereeniging, de districtscommissarissen en de afdeelingen, en gaat over tot de orde van den dag. Tegen BRONCH/T/5 1 Los het in de bronches i p x vastzittende slijm op, ver gemakkelijk het opgeven, verzacht de snijdende pijn van het veelvuldig hoesten en versterk Uw ademhalingsorganen met de snel ea krachtig ingrijpende, onschadelijke ABDUSIROOP der directe belastingen en accijnzen te Mid delburg (buitengemeenten) opgeheven en worden de tot dat kantoor behoorende ge meenten Arnemuiden, Grijpskerke, Nieuw- en St. Joosland, Serooskerke, St. Laurens, VeerQ en Vrouwepolder, gevoegd bij het kantoor Middelburg (stad). Aangespoeld. Op hefc Zuiderstrand te Westkapelle is aangespoeld een groote sloep, gemerkt aan den voorsteven „IJ." van buiten wit en van binnen grijs geschilderd. In de sloep bevonden zich, vastgebonden, 5 roeispanen. Op last van den burgemeester strandvonder is hefc bootje opgeborgen. Directe belastingen. By beschikking van den minister van fi nanciën wordt met 1 Juli a.s. het kantoor De Aardenburgsche clectriciteits-kwesiie» In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad var Aardenburg werd na geheime zitting besloten in te gaan op het voorstel van Burg. en Weth., om de exploi tatie der gasfabriek over te nemen, mits de P.Z.E.M. en de Industrieele maatschappij „MABEG" aan de gemeente een bedrag van 17.000 in eens uitbetalen, en de P.Z.E.M, zich verbindt zonder goedkeuring der ge meente en der MABEG geen electrischea stroom te leveren binnen de kom der ge meente en op de wegen buiten de kom tot daar, waar zich reeds gasleidingen bevinden. Dit besluit is een gevolg van een conferentie, gehouden te Middelburg op uitnoodiging van den Commissaris der Koningin, tusschen da gemeente Aardenburg, de PZEM en de MABEG. Gevolgen van den Richtingsstryd. In „Ons Lampje" schrijft ds. J. W. P. lö Roy, Ned. Herv. predikant te Sloterdijk o.a* ook 't volgende EigenaardigTientallen en nog eens tien- tallen-minder-vriendelijke menschen hebben mij menigmaal te kennen gegeven, wanneer onze kerk overvol was, dat dat enkel en al leen v/as ,,'fc naloopen van een persoon". En dat was niet goed en omdat 't niet goed was, daarom deden zij er niet aan mee. Het ging enkel en om het Woord en om 't Woord al leen. Ik viel die vrienden natuurlyk altyd bij, maar dacht tevens „Maar jullie zyn precies 't zelfde Pas maar eens op, dat er iemand komt van over de groote zee, zoo plotseling als een ster aan den hemel, dan is er geen beter dan hij". O, de menschen, alle men schen, ook zij, dien den mond vol hebben van ,,'t Woord en 't Woord alleen hebben 'fc zoo graag gansch en al naar hun smaak. Daar waar je de spyzen eet als by moeder thuis, daar zyn ze 't beste. Zondagochtend is 'fc overduidelyk gebleken, dat 't zoo zit en an ders niet. De kerk zoo goed als leeg. Heb gaat niet om 't Brood maar om de goed-ge- smeerde en dun-gesneden boterhammetjes, zorgvuldig belegd met ham of rookvleesch. Ik ken er, die zouden 't liefst aan beide kanten gesmeerde boterhammen hebben met aan den eenen kant ham en aan den anderen kant rookvleesch. Bevestiging en intrede. Ds. J. Vasseur, gekomen van Veendam, werd Zondag bij de Vrije Evang. Gemeente van Ierseke tot zijn arbeid ingeleid door Ds. M. van der Vis, consulent van Goes, die sprak over 2 Cor. 12 10. Na de bevestiging werd gezongen Ps. 134 3. Des middags hield ds. Vasseur, door wiens komst een vacature van 5 jaren beëindigd werd, een intree-predikatie over 2 Cor. 4 7, Slotzang was Ps. 121 1. Ouderlingen en ziekenbezoek. Prof. dr. G. Ch. Aalders schrijft in 'net (Geref.) „Ouderlingenblad" een artikel over de vraag Ziekenbezoek mede een zaak der Ouderlingen Dit artikel besluit aldus In de practyk zal het meestentyds wel zoo gaan, dat het ziekenbezoek hoofdzakelyk door da Dienaren des Woords geschiedt. Toch kun nen de ouderlingen daarnevens de zieken

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1