1000 500 300 150 25 an 1845 (Ui) 1 MAANDAG 31 JANUARI 'ERSTE BLAD Stads- en Pro vincienieuws No. V7 67e Jaargang 1929 n nieuwe ml litgavs: Firma F. VAM DE VELDE Ir.. Walstraat 58-60. Vlissinp.Telef. 10. Postrekening 86287 Verschijnt da[B ijks, uitgezonderd op Zondag en aipmeen erkende Christelijke Feestdagen legarandeerete oplaag 5100 Ex. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND KERK- EN SCHOOLNIEUWS Oe Ambachtsschool' Middelburg. |nsdag 15 Januari toll onderdag 24 Januari f fens des voorm. vaal ur bij den directeur! (Molenwater ingang I uitgezonderd des f |ven wordt voor da neren, hulssmeden, ankwerken, Huls. Electrotechniek en len. ;n kunnen worden, leeftijd van 12 jaren ben, en dien van 17 n ingetreden, ngifte moet volgens Nijverheids-onder, geneeskundige ver fden overgelegd, uii of de leerling vool i ambacht, vak of ïamelijk al dan niet ing zal niet worden liitsluitend op grond erweging dat deze riet gunstig luidt. ordt aan oud-leer» van andere Am- I en) die In het bezit Inddiploma zijn de I geboden zich voor achinlst te bekwa- voor het voorloo- zoowel practlsch bch). 35ct. per Dooaje, bij Apotheker» en Drogisten. g-jj. ten Herkei, Hilvereum. ssingen een ;sche Courant". sordt ter ingen, met voor- TER, Boulevard -angekerkstraat 25 illlllllllllillllllliP ileinlje 5 geur gONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, ^anco door het geheele rijk 2;50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- je landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel.Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct a abonné's in 't bezit eener olis, zijn GRATIS verze ild tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot- werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. )lt nummer bestaat uit 2 bladen. DEN helder, schietoefeningen. De Burgemeester van Vlissingen maakt an zeevarenden bekend, dat op 22 Januari L zoo noodig 23 of 24 Januari 1929 een [chietproef zal worden gehouden met mid- lelbaar geschut, opgesteld nabij de begraaf- van Kijkduin, aanvangende ten 10 re v.m. Op het fort Kijkduin en bij het geschut larmede wordt geschoten, zal van één uur poor den aanvang tot het einde der schiet oefening een roode vlag geheschen zijn> Zee- parenden wordt verzocht zicli niet zonder noodzaak op te houden in het onveilige zee gedeelte tusschen de peilingen 120* van het fort Kijkduin en 60° van het Zulderhoofd of van den Watertoren Den Helder tot op afstand van 14 K.M. uit de kust. Vlissingen, 21 Januari 1929. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. I Een officleele Koningin Emma haldigings- nummer van ,J>e Kroniek". Van het door W. H. ten Hoet Parson te Den Haag geredigeerde en uitgegeven luxe andblad „de Kroniek" verscheen een afle- waaraan tal van autoriteiten op het ■gebied van staatswetenschap, letteren en Ibinst hun medewerking verleend hebben, ■waardoor het officieele Koningin Emma I huldigingsnummer een uitgave van blijvende I vaarde werd, waarin het 50-jarig Nederian- I (ierschap van H. M. Koningin Emma op I grootsche wijze wordt herdacht. De geregelde medewerkster van „de Kro- Iniek", baronesse C. L. van Till-den Beer IPoortugael opent de aflevering met een ge- I dicht „Voor H. M. de Koningin-Moeder". Het I prachtige weinig gereproduceerde portret van IH. M. Koningin Emma door Toorop uit de collectie van H. M. Koningin Wilhelmina, is hierbij afgebeeld. Generaal F- de Bas wijdt een artikel aan de I feiten van 50 jaar terug. Hierop volgen tal I van korte huldigingsgedachten. Het stemt I met weemoed de reeks geopend te zien met I bijdrage van wijlen dr. F. van Gheel Gilde- I meester. Hierop volgen bijdragen van gene- raai Ph. W. Weber, generaal H. W. van Ter- I wisga, minister mr. Th. Heemskerk, minister mr. P. Rinkverder medewerkers aan dit nummer zijn D. Hans, voorzitter van den Ne- derlandschen Journalistenkring, Willem KIoos, Jeanne Kloos-Reyneke van Stuwe de volledige tekst van het gedicht, dat in be- knopten vorm voor H. M. Koningin Emma gezongen werd Jacqueline Reyneke van Stuwe, L. J. van V^orthuijsen, burgemees ter van Domburg, S. J. R. de Monchy, I burgemeester van Arnhem, pater Borromaeus F de Greeve, F. Kenninck, aartsbisschop van I Utrecht van de Oud-Bisschoppelijke Cleresie, opperrabijn A. S. Onderwijzer, ds. C. F. Wes- terman, prof. P. J. Blok, schout bi) nacht E. Sachse, P. J. de Kanter, voorzitter van het Algemeen Nederlandsch Verbond, mr. J. T. Linthorst Homan, Commissaris der Konin gin, F. J. van Lanschot, burgemeester van '5-Hertogenbosch, W. H. ten Hoet Parson e.a. Herdenking der Unie te Utrecht. De Koninklijke familie zal Woensdag a.s. te 10.53 uur v.m. per trein te Utrecht aan komen aan het Centraal Station en zien daarna per auto naar het Domplein begeven. In de Kapittelzaal van dat gebouw zullen prof. dr. G. W. Kernkamp en dr. J. Th. de Visser redevoeringen uitspreken over de wor dingsgeschiedenis en de beteekenis der Unie van Utrecht. Deze toespraken worden afge wisseld door zang van een dubbelkwartet. Redevoeringen en zang zullen per radio uit gezonden worden. Na afloop te plm. 12 urn- des middags, zullen de genoodigden door de kloostergang naar het Domplein'gaan. De Koninklijk familie zal inmiddels eenige •ogenblikken in de Senaatszaal vertoeven en zich vervolgens naar het plein begeven, waar aan den voet van het standbeeld van graaf Jan van Nassau kransen zullen worden ge legd. Evenals 350 jaar geleden geschiedde na het teekenen der Unie van Utrecht, zullen ge durende eenige minuten de Domklokken lui den, tevens bedoeld als inleiding tot de des namiddags plaats vindende plechtigheid in de Michaëlkerk, 'n verband met de restaura tie van den toren. Inmiddels begeeft de Kon. familie zich weder naar het Universiteitsge bouw, vanwaar Zij een défilé van een groot aantal vereenigingen met zijn vaandels en muziekkorpsen zal gadeslaan. De Koningin-Moeder zal om 1,30 uur naar 's-Gravenhage vertrekken. Ongeveer te 2.30 uur rijdt het hooge gezelschap naar den Domtoren. Langs de Bisschopshof begeeft de Koningin zich naar de St. Michaëlskapel. Te 3.30 uur vertrekt de Koninklijke familie van het Centraal Station. Des avonds zal de Domtoren zoowel in- als uitwendig op schit terende wijze zijn verlicht. Secretaris S.d.A.P. Het „Hbld." verneemt, dat in de Zaterdag te Amsterdam gehouden vergadering van het partijbestuur der S.D-A.P. o.m. aan de orde is gesteld de vervulling van de secretaris vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Werkhoven. Is het blad goed ingelicht, dan werd er besloten aan het in Februari a.s. te houden congres voor te stellen, tot secretaris te be noemen den heer C. Woudenberg, voorzitter van den Algemeenen Nederlandschen Bond van Meubelmakers en behangers en secreta ris van de sociaal-democratische raadsfractie te Amsterdam. vlissingen, 21 januari. Collectanten gevraagd. De ramp van de „Prins der Nederlanden" bij den Hoek van Holland spreekt zeer sterk tot onze bevolking, die voor een gedeelte aan gelijke gevaren blootstaat. Zeker zullen velen te Vlissingen willen bijdragen tot het fonds dat wordt verzameld ten bate van de nagelaten betrekkingen der omgekomen bemanning. Daartoe zal Zaterdagmiddag 26 Januari a.s. algemeen gelegenheid worden gegeven door het houden van een collecte. Het blijkt dikwijls moeilijk te zijn de noo- dige collectanten ongeveer 40 voor der gelijke collecten te vinden. Daarom doe ik in dit opzicht een beroep op de offervaardig heid der bevolking en verzoek degenen, die zich als collectant beschikbaar wensclien te stellen, mij daarvan schriftelijk bericht te willen zenden vóór Donderdag a.s. Vrijdagavond ten 8 uur zal de collecte ten stadhuize worden voorbereid. De Burgemeester, VAN WOELDEREN. Orkestvereeniging „Vlissingen". Vrijdag 25 Januari ajs. geeft bovengenoem de vereeniging haar eerste donateursconcert in het Concertgebouw aan de Emmastraat. Deze vereeniging, die altijd stond in het toe ken der belangstelling bij de Vlissingsche ingezetenen, zal zich ook zeker bij dit con cert in een talrijk gehoor mogen verheugen. Als solist is geëngageerd de heer H. Bril, solo-violist te Rotterdam. Aan den vleugel zal hij begeleid worden door de directrice der vereeniging, mevr. R. Brand—Bekker, aan wie dit zeker is toevertrouwd. Van bovengenoemden solist schreef de „N. R. Ct." o a. het volgende Bij het tweede Vooruitgang-concert door het „Rott. Philh. Orkest" werkte als solist de heer Herman Bril, een der eerste violen van het ensemble mede. Hij speelde het Concert No. 3 van Saint-Saëns, en heeft daarmede een zeer goeden dunk van aanmerkelijk kunnen ge geven. Want deze violist, die buiten allen twijfel over een groote dosis muzikaliteit be schikt, in wiens spel warmte en overtuiging leven, wiens cantilene bekoort door zangerig heid, beschikt over een aanmerkelijke tech niek. Na deze gunstige recensie wekken we gaar ne op bovengenoemd concert te bezoeken. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Ongetwijfeld een der moeilijkste vraagstuk ken is de geslachtelijke voorlichting. Door den loop der eeuwen is de moraal zoo ge worden, dat liefst zoo weinig mogelijk en dan nog in duistere bewoordingen door de ouders met de kinderen over dit onderwerp wordt gesproken. Een onderwerp, dat allereerst door de ouders met de kinderen dient te worden besproken. Nu komen de kinderen van elkaar juiste en onjuiste dingen te we ten, die het wonderbare van het leven lee- lijk maken. Bovendien is het noodzakelijk de kinderen goed voor te lichten, omdat ze an ders onwetend en dientengevolge blootge steld aan de gevaren van het leven het ouderlijk huis moeten verlaten. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling meende goed te doen ook op dit terrein van voorlichting te moeten dienen en vertoont Donderdagavond a.s. in de „Alhambra"-bios- coop de film „Geslachtelijke Voorlichting". In tegenstelling met andere voorstellingen zullen alle modern georganiseerden met hun vrouwen tegen denzelfden prijs als de leden en donateurs van het Instituut deze voor stelling bij kunnen wonen. De eerste voorstelling begint om half acht, de tweede om kwart over negen. Voor verdere bijzonderheden zie men ach terstaande advertentie. Inlichtingen op een adres. Naar aanleiding van het adres van W. A. P. L. Broeksma, magazijnbeheerder le klasse (adjudant-onderofficier) bij het mobilisatie centrum van het 14e regiment infanterie, te Vlissingen, houdende verzoek om toekenning van de aan zijn rang verbonden jaarwedde, heeft de minister van defensie aan de Kamer inlichtingen verstrekt, waarin hij o.a. opmerkt, dat de magazijnbeheerders 2e klasse tot de le klasse kunnen Worden bevorderd zoodra bij het wapen, waarvan zij herkomstig zijn, op de candidatenlijst voor adjudant-onderof ficier geen namen meer voorkomen van ser geanten-majoor of opperwachtmeester met een hoogere anciënniteit dan de hunne. Na dat de onmiddellijk boven adressant op de candidatenlijst voorkomende titularis was aangesteld tot adjudant-onderofficier-admi nistrateur zonder toekenning van de aan dien rang verbonden bezoldiging was er geen be zwaar ook aan adressant den hoogeren rang te verleenen, doch het zou onbillijk zijn je gens de boven hem staande adjudanten- onderofficieren, nog niet in het genot der hoogere bezoldiging zijnde, indien hem wel die hoogere jaarwedde werd toegekend. Schaatsenrijden. Ofschoon het na de ijsperiode hard is gaan dooien, was het ijs nog niet verdwenen. Dat is gisteren wel gebleken, x, J>nt hoewel het in den nacht van Zaterdag op Zondag slechts enkele graden heeft gevroren, was het ijs op de banen der ijsclub „Vlissingen" gisteren weder berijdbaar en hebben daar heel wat schaatsenrijders van de ijssport genoten. Op de bevroren plassen bij Zwanenburg waren ook heel wat rijders en hedenmiddag werd de Spuiboezem weder bereden. Ook op enkele vesten te Middelburg werd druk gereden. Openbare vergadering anti-rev. kiesvereeniging. De anti-rev. kiesvereeniging houdt morgen, des avonds 8 uur, in het Militair Tehuis een openbare vergadering, waarin als spreker zal optreden de heer mr. J. A. de Wilde, lid van de Tweede Kamer en wethouder van 's- Gravenhage. Ned. Chr. Vrouwenbond. In het Tehuis voor Militairen wordt Woensdag a.s., des avonds 8 uur een vergade ring gehouden door den Ned. Chr. Vrouwen bond. Als spreekster zal optreden mej. Spoor maker uit Goes met het onderwerp „Het leven van Bunyan". Het gesprokene wordt toege licht met lichtbeelden. De film liberalisme. Door de afdeeling Vlissingen van de Libe rale Staatspartij „de Vrijheidsbond", zal Donderdag a.s., des avonds kwart ever acht, in de Luxor-bioscoop worden vertoond de film „Liberalisme". De toegang is vrij. Gevolgen van drankmisbruik. Zaterdagmiddag verleende de politie assis tentie in de Slijkstraat, alwaar familieleden onder elkaar ruzie hadden en een hunner bezig was het glaswerk te vernielen. Deze, die onder drankinvloed verkeerde, werd uit de woning verwijderd. Denzelfden avond arresteerde de politie een beschonkene in de Prinsenstraat, wiens zoon eenige oogenblikken later zijn vader kwam „opeisohen". Zoonlief bleek echter der mate mede onder drankinvloed te verkeeren dat de politie hem eveneens ter ontnuchte ring insloot. smeerd. De politie wees hem op het onge- wenschte van dit middel. Nadat het tuig hooger was aangebracht, mocht de bestuur der het paard weder gebruiken. Schoorsteenbranden. De politie werd Zaterdag tweemaal gealar meerd voor schoorsteenbranden in de Spul straat en in den Koudenhoek. Het bleek dat de schoorsteenen niet behoorlijk geveegd wa ren geworden. Hü gebruikte wagensmeer. Door de politie werd een voerman aange houden die een paard gebruikte dat een wonde onder het borsttuig had. Het bleek dat da man de wond met wagensmeer had Inge Stukken voor den gemeenteraad van Middelburg. Voor de Woensdag te houden vergadering van den gemeenteraad van Middelburg zijn de volgende stukken als ingekomen ter le zing gelegd Een adres van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders en den Nederlandschen Federatieven Bond van personeel in over heidsdienst, waarin mede gezien den strijd in de aannemerswereld, wordt aangedrongen op uitvoering van werken in eigen beheer. Een schrijven van de Société Anonyme te Vlissingen, waarin mededeeling wordt gedaan van het overgaan van haar bedrijf aan de P.ZE.M. met ingang van 1 Januari jl. De P.ZE.M. heeft zich verbonden loopende con tracten, dus ook voor de stroomlevering aan Middelburg, zooals dat laatstelijk is gewijzigd stipt na te komen. De waarborgsom kan ten name van den nieuwen concessionnaris wor den overgeschreven. De P.ZE.M. heeft ten bewijze van haar accoord verklaring met bo venstaande mededeeling dit schrijven mede onderteekend. Een adres van de Zuid-Nederlandsche Radio-distributie Maatschappij, directeur de heer P. C. Oorschot, waarin wordt medege deeld, dat zij ook te Middelburg een distri butieinstelling wenscht te vestigen, voorloo- pig voor de uitzendingen der beids Neder- landsche stations en binnen afzienbaren tijd ook van buitenlandsche, terwijl ook uitzen dingen kunnen worden gegeven van concer ten te Middelburg, alsmede van grdmofoon- muziek en ook de uitzending van beeld-te legrafie in vergevorderd stadium van beproe ving verkeert. Voor de distributiebegeleiding van 4 draden vraagt zij toestemming voor het overspannen van openbare straten en pleinen. Vervolgens een voorstel van Burg. en Weth om lid te worden van de afdeeling Zeeland van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten tegen een entréegeld van 38 en een jaarlijksche contributie van 25. Nederlandsche Reisvereeniging. De lezing welke Donderdag a.s. in het Schuttershof te Middelburg zal plaats heb ben, is voor leden zonder seriekaart toegan kelijk tegen 50 cent en niet voor 30 cent zoo als abusievelijk in het vorig rummer werd gemeld- De schoolartsen-quaestie te Middelburg. De afdeelingen Middelburg van het Neder landsch Onderwijzers Genootschap, den Bond van Nederlandsche Onderwijzers en de Ver eeniging „Volksonderwijs" hebbeh gezamen lijk een adres tot den gemeenteraad gericht met dringend verzoek het orstel van Burg. en Weth. inzake de aanstelling van een me dicus-ambtenaar, o.a. belast met de taak van schoolarts, Woensdag aan te nemen. Van de Zeeuwsch-Vlaamsche grens. Voor het a.s. zomerseizoen hoopt men ge reed te zijn met de electrische tramverbinding tusschen Knocke en Zeeuwsch-Vlaanderen. De nieuwe lijn zal loopen langs Oosthoek, Retranchement en de hoeven van het Haze- gras. Waar de weg van Retranchement met dien van Schapenburg samenvloeit, zal de tram den straatweg verlaten en is men voor nemens het douane-station te vestigen. De Belgische badplaatsen langs de kust rekenen op grooten toevloed van plezierrei- zigers langs de nieuwe lijn, omdat men ze via Breskens dan alle in korten tijd zal kunnen bereiken, immers tot de Fransche grens haast is ze dan doorgetrokken. Omgekeerd moet de verbetering ook gunstig werken op het be zoek aan Walcheren. Met ongeduld verwacht men ook, wanneer de lijn Ter NeuzenPyramideHoofdplaat Bteskens voor passagiers zal opengesteld wor den. Naar verluidt, kon men in minder dan een uur op een proeftocht den afstand Ter Neuzen Breskens afleggen. Deze communica tie zal ook veel bijdragen tot versnelde ge meenschap tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren, vooral voor de zuidelijker ge legen plaatsen. Zachte zeden I Twee mannelijke indivi duen, vergezeld van een gelijk aantal vrou welijke uit de heffe des volks, slobberden Woensdagavond In een paar uur te Schaar beek de kleinigheid van elf flesschen „Cham- pie" oftewel „schuimwijn" naar binnen. Ruzie met den kroegbaas ontstond, de revolver werd natuurlijk getrokken dat schijnt er zco bij te hooren en een ijlings toegesnelde politie man werd neergelegd. Stervend droeg men hem naar het gasthuis. Een allerstrengst verbod op het dragen en in bezit hebben van vuurwapens met gepeperde straffen bij over treding was ?°ker niet overbodig, ook te on zent evenmin. Te Dendermonde verscheen een heerschap voor de „juges", die zijn „schatz" bij een liefdevolle omhelzing eenigen tijd geleden met een scheermes bewerkte. Hij vloog in den „amigo", maar nu is alles „pais en vreê", geen vuiltje meer aan de lucht tusschen het kop», peltje. Snikkend smeekte ze hem geen zware straf op te leggen, want zoo spoedig mogelijk na het verlaten der cel willen ze in 't hu* welijksbootje stappen. Prettig vooruitzicht bij deze „gloeiend aaneengesmede zielen" nu de heerlijke, eerste kennismaking i souburg. Opgave der personen die zich in deze ge* meente hebben gevestigd of deze hebben ver* laten, gedurende de le helft der maand Januari 1929. Gevestigd: J. Schuitema en gezin, Bermweg B 5, vafl( Vlissingen. J. Kip, Van Teijlingenstraat B 238, van Vlissingen. Mej. W. Jacobse, Kanaalstraat B 17, van Grijpskerke. Mej. M. P. Vos, Abeelsche weg A 249, van Bergen op Zoom. W. Boone en gezin, Tuindorp D 49, van Vlissingen. Mej. Joz. S. Blommert—Van der Endt, Braamstraat B 124, van Den Helder. Gez. M. J. en J. M. van der Wart, Vlissing sche straat B 263, van Middelburg. Vertrokken: Mej. C. v. d. Werken—de Punder, Noord* straat A 9, naar Den Helder. J. H. N. S. de Jong en gezin, Middelburg* sche straat A 184, naar Delft. C. J. H. Verweü en gezin, Vlissingsche straat E 1, naar Blaricum. K. H. Moraal en gezin, Vlissingsche straat E 3, naar Rotterdam. Mej. J. C. van Splunder, Ritthemsche straat B 387, naar Utrecht. P. W. J. Steins, Burchtstraat B 349, naa? Den Haag. Mej. J. Hofman—Hulshof en kind, Nieuw* straat B 74, naar Groningen. Mej. C. J. Adriaanse, Vlissingsche straat B 322, naar Middelburg. Vrijdagavond vierde onder veel belangstel* ling de Christ. Meisjesvereeniging „Wees eert zegen" haar 7e jaarfeest in „Rehoboth". Dr, Ubbink opende de samenkomst op de gebrui kelijke wijze, waarna de avond werd door gebracht met zang en voordrachten. Door dé vereeniging zijn in het afgeloopen jaar 59 stuks lakens etc. aangekocht, gezoomd en on* der behoeftige msnschen verdeeld. „Rehoboth" was overvol, wel een bewijs daè het werk van „Wees een Zegen" bij zeer velen op Souburg gewaardeerd wordt. Dr. Ubbink sloot met dankzegging. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent eert gevonden vingerring bij Luijk, Vlissingsche straat B 278. RITTHEM. De ziekenkas „Onderlinge Hulp" hield Vrij dagavond haar algemeene jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in 1928 was ontvangen ƒ334.74 en uitge geven ƒ205.92. Alzoo een goed slot van 128.82. Aan zieken is uitgekeerd ƒ130 voor 104 ziektedagen 1.25. De vereeniging telt thans 63 leden. De aftredende bestuursleden J. Breel, J. M, Cevaal en A. W. Osté werden met bijna al gemeene stemmen herkozen. Besloten werd om voor het jaar 1929 dea duur van uitkeering bij ziekte of ongeval te bepalen op 6 maanden. Naar aanleiding van een ingekomen cir culaire van 't Nederlandsch Verbond van Ziekenkassen, om bij de regeering te reques- teeren ten einde deze kassen te doen blijven bestaan, werd besloten het request by voor aanstaande personen en werkgevers in de ge meente ter teekening aan te bieden. Daar het gemeentebestuur ook een derge lijke circulaire van het N.V.Z. had ontvangen, zeide de burgemeester, die ter vergadering was uitgenoodigd, zijn volle medewerking toe. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep (toez.) naar V/aarde ds. N. H. Kuiperi te Oudenbosch. Ter nagedachtenis aan dr. F. van Gheel Gildemeester. Te 's-Gravenhage heeft zich een commis sie gevormd om ter blijvende gedachtenis aah dr. F. van Gheel Gildemeester, die onlangs zoo plotseling aan zfjn veelomvattenden ar beid onttrokken werd, te geraken tot stichting van ee Tehuis voor Christelijke belangen, vooral ten dienste van de NedL Herv. gemeente te 's-Gravenhage. Het schijnt in haar voornemen te liggen oxrt

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1