iOOO 500 300 150 100 25 SanapjE itbakksrij VEREEN. VOOR BEROEPSKEUZE IQ JANUARI INBEVEUNG VELDE Jr. No. 1© ©^e gave: Firma F. VAM DE VELOE Ir.. Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 86287 Verschijnt dareijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke .eesttfagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND reit. t/IUTSJES OLE» HERS Stads- en Provincienieuws bij Griep en Influenza incertgebouw te Anut elding van Otto Kli riiduitslagen. In de 5.00—6.00 Kinder in het kerkgebouw Z« er prof. B. Casimir. M H. W. Plentrop, ftet Omroep-orkest on! eep. Henr. Sala, sopra ek. In de pauze een c fit ov.r Het ballet. K.R.O.-kerïdienst en |5—9.20 N.C.R.V. Morge L. Nieuwpoort. li I Weaterlnk, orgel. 10,30 is in de kerk van de |j.) Koor „St. Gregoriu Hupperts. W. Theek ONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, tnco door het geheele rijk 2.50, Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending/3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. door de Deken en ft Brewers. 12.301.30 K, USSINGSCHE COURANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct abonné's in 't bezit eener lis, zijn GRATIS verze- K.B.o.-trto. 1.30—n .J (egen ongelukken voor: door D. Bont, leerj gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. iageveld. 2.00—2.30 Ut erk'van den H. Petrus ^Wlldeerde Oplaag 5100 Ex. leken, organist. 4.30—5,1 Oder leiding van P. Dienst in de Ev. Lui (Spul). 7.30—8.45 Cos f .O. Dameskoor der Wi Sprekers dr. O. Meun F RS I F K LA U de ongehuwde moed, nummer bestaat uit 2 bladen. rd. 8.45—10.45 Concer gOrkestvereeniging ond( [epenbeek. A. de Leeuwi Klein koor onder iel |tkers. 3.50 Lichte muziel F. Thurston, cla (rkdlenst. 5.50 Voorlezta In» en Weth. van Vlissingen vestigen ev drukkelijk de aandacht op, dat wederom or één jaar, dus voorloopig tct 1 Januari nent. 6.05—6.35 Bach Owens, alt. J. Adam 8.20 Studio kerkdieus ■roep. 8.10 Nieuwsberlcl Winter, sopraan. Gen Intefc. 9.48 PianoconcH I Epiloog, 1750 M. 12.20 R, 'Poppenkast „Radio-Pa Irt. Orkest onder leldlhj 8.209.20 Morgen. Dessing-feest. Declaim, ■tconeert. 4.20—5.20 Con. j Wanne-Röhlinghausen, jgen ZShmung. opera li |e getemde feeks). Daar. liek. f.20 Morgenwijding:. 10.5J v.-Symphoniker. 3.50— |20 Die Prinzessin voit puffé van Offenbach, •smuzwk. 10.20 Lesslng-herden- fcert. 2.20 Orkesteoncert Ij Operette-ouvertures en puzlek. 5.20 Orkestconcert. 6.51 &5 „Eva", operette via VACCINATIE. 50, ten behoeve van de toslafing van on- nvijzers, onderwijzeressen en lee.l n;en de scholen, overlegging van een verklaring n een geneeskundige, dat zij met gced ge- of meer dan eens de inenting tegen de kken hebben ondergaan of aan de natuur- '5—2.10 OrkestcohcertBke kinderpokken (veriolae) hebben geleden, muziek. 7.057.50 Gra- et noodzakelijk is dat in verband hiermede ten behoeve van toelating tot de scholen geen genesskun- e verklaring wordt vereischt. Vlissingen, 19 Januari 1929. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. SCHULDVORDERINGEN. Burg. en Weth. der gemeente Vlissingen «■zoeken ieder, die nog iets te vorderen left van de gemeente Vlissingen over het enstjaar 1928, de rekening (en) zoo spoedig ogelijk in te zenden ten gemeentehuize. Vlissingen, 18 Januari 1929. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. vordt ter linger), met voor* UTTER, Boulevard Langekerkstraat 25, BONDENBELASTING EN ONDERHOUD GRAVEN. Burg. en Weth. van Viisslngen herinneren Igenaars enz. van honden aan him ver- Ichting tot het doen van aangifte en be lling der belasting daarvoor ten kantore den gemeente-ontvanger. Eveneens worden belanghebbenden by inderhoud van graven er voor zooveel noo- aan herinnerd, dat ook zij het daarvoor [erschuldigde ten spoedigste ten kantore van inoemden ontvanger moeten voldoen. Vlissingen, 18 Januari 1929, Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. ectie t de (zeer licht) Nederland en België. De correspondent van de „N.R.Ct." te Brus- pel schryft Verschillende Belgische bladen deelen eeni- bijzonderheden mee betreffende de Bel gische technische antwoord-nota welke een dagen geleden aan de Nederlandsche regeering is overhandigd. Al deze bijzonder heden geen besliste vasthouding aan het perste Moerdijkkanaaltrace, eventueele aan- irding door België van een meer ten SVesten gelegen verbinding AntwerpenRijn, komen overeen met wat ik reeds onge veer een maand geleden heb geseind. Aan de actie van het antwoord, dat, zooals bekend al verscheidene weken klaar was, blijkt Ide Belgische regeering dan ook naderhand [nagenoeg niets te hebben gewijzigd. De antwoord-nota maakt ook gewag van [den toestand op de Schelde voor wat betreft iet onderhoud van de vaargeulen, het loods wezen, enz., alsmede van de verbinding te ■.Water tusschen Luik en Rotterdam. HIJ KWAM! ndag amuseeren? Cabaret. 12—2 en 4—6.30 n Cabaret, net als afwisseling I, P. J. 1AAZE. Verlaging accijns gedistilleerd enz. Blijkens het voorloopig verslag van de Eer ste Kamer over het betreffende wetsontwerp ■betuigde men algemeen instemming met de Ivoorgestelde accijnsverlaging. Enkele leden waren van meening, dat J^b lands belang het zooveel mogelijk tegen- Igaan van den smokkelhandel, die vooral aan |de grenzen onrustbarende afmetingen schijnt 1 te hebben aangenomen, eischt en dat tot dit Jóoel de in dit ontwerp voorgestelde accijns- I Verlaging zal bijdragen. Enkele andere leden betreurden, dat van tegeeringswege is toegegeven, dat men den I imokkelhandel niet heeft weten te beteuge- len. Van vele zijden werd erkentelijkheid uitge- 5 iproken voor hc1 aandeel, dat de beweging i der drankbestrijding gehad heeft in de ver- hindering van het drankmisbruik. Het communistisch gevaar voor Indië. Prof. Treub, die, zooals bekend, op het oogenblik in Indië vertoeft, verklaarde, dat hij het communisme geen rechtstreeksch en onmiddellijk dreigend gevaar meer voor Indië achtte, omdat Rusland de leiding van de communistische beweging zoogenaamd over laat aan de nationalisten. Maar als stook- element in de nationalistische beweging is Rusland werkzamer dan ooit. Prof. Treub is dan ook van oordeel, dat de communistische beweging thans onder anderen naam nog veel sterker groeit dan eenige jaren geleden. Op het oogenblik gaat de financieele, zoowel als de moreele en politieke hulp voor drie kwart over Berlijn en wat daar georganiseerd wordt, is, wat de methode betreft, bijna vol maakt. Daarom kan men niet voorzichtig ge noeg zijn ten opzichte van de ontwikkeling van de situatie. De persoonlijke indruk van prof. Treub, d'is niet als voorzitter van den Ondernemers- raad, is, dat de groote meerderheid van de Nederlandsche zoowel als de Nederlandsch- Indische ondernemers het communistisch ge vaar niet zoo inzien. Hij vreest, dat men niet alleen in Indië, maar ook in Holland zeer spoedig tot andere inzichten zal moeten ko men, daar men anders met schade en schande wijs zal worden. De ramp met de reddingboot. Naar men aan het „Hbld." mededeelt heerscht onder kapiteins van zeesleepbooten de volgende meening omtrent de wijze, waar op de ramp met de reddingboot „Prins der Nederlanden" zich zou hebben toegedragen. Rond het gestrande schip staat niet meer dan ruim twee meter water. Bij een woelige zee, zooals Woensdag, is het dal tusschen twee golven zoo diep, dat er slechts weinig water boven den grond komt te staan in het diepste gedeelte van zoo een dal. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de reddingboot, langzaam varend, dicht bij het schip door een hoqge golf is opge nomen, tengevolge waarvan de boot met de voorpiek op den grond heeft gestooten. Juist op dat oogenblik zou de boot dan door een nieuw z ankomende golf gegrepen zijn en over den kop zijn geslagen. Men meent deze ver- ónderstelling te kunnen rechtvaardigen met het feit, dat het berghout vóóraan bij de piek, ernstig is beschadigd, hetgeen dan door het stooten op den grond zou zijn gekomen. De begrafenis van de vijf slachtoffers, is bepaald op Maandag a.s. des middags te twaalf uur. Het is nog niet zeker, dat allen op de begraafplaats te 's-Gravenzande zul len worden ter aarde besteld. De lijken van Meiboom, Timmer en Verwey waren gisterenmiddag nog niet gevonden. De Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van Schipbreukelingen ontvangt van velerlei zijden bewijzen *van deelneming. Zoo hebben de commandant der marine te Wil lemsoord, schout bij nacht Quant, de hoofd inspecteur van de scheepvaart vice-admiraal Fock, de Noord- en Zuid-Hollandsche Maat schappij tot redding van schipbreukelingen en de hoofdinspecteur van het loodswezen op hart-'yke wijze hun deelneming betuigd met het verlies dat de maatschappij getroffen heeft. De Engelsche zusterinstelling, het Commit tee of Royal National Lifeboat Institution heeft een schrijven gezonden, waarin zij haar diep medegevoel met de ramp uitspreekt en haar medelijden uit met de weduwen en kinderen van de dappere mannen, die een verheven offer hebben gebracht bij hun po ging tot redding van schipbreukelingen. Onze instelling die onlangs op dergelijke wijze het verlies te betreuren heeft gehad van een dappere bemanning, ziet in deze ramp op nieuw het bewijs van de gevaren waaraan de bemanning van reddingbooten voortdurend bloot staan en zegent den moed en de huma niteit die de bemanningen der reddingbooten bezielt. VLISSINGEN, 19 JANUARI. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Zooals was aangekondigd sprak Donder dagavond voor de afdeeling Vlissingen van bovengenoemd instituut mej. Zevenhuizen over de geboorte van het kind en wat daar mede in verband staat. Een onderwerp dat zeker wel de belang stelling van heel veel vrouwen heeftde toeloop was tenminste zóó groot dat naar de groote zaal moest worden verhuisd, welke in een oogenblik geheel was gevuld. Daar de lezing niet voor mannen toegan kelijk was, opende het vrouwelijk bestuurs lid, er op wijzende dat onder de vrouwen niet alleen interesse voor bovengenoamd on derwerp bestaat, doch ook dikwijls behoefte door een deskundige op wetenschappelijke manier op dit terrein nader te worden inge- TE VLISSINGEN. Ouders, kiest een beroep voor uw kind in en na overleg met het Bureau voor Beroepskeuze alhier. A.s Dinsdag 22 Januari zitting van 7.30 9 uur in het voorma lig Burger weeshuis aan de Badhuisstraat. Adviezen worden kosteloos verstrekt. licht en het bestuur mej. Zevenhuizen daar om zeer erkentelijk was voor haar bereidwil ligheid tot de vrouwen hierover te spreken. Mej. Zevenhuizen ving haar rede aan met te zeggen, alvorens de verzorging van het Jonge kind te behandelen, zich genoodzaakt te voelen de toehoorderessen eenlgszins op de hoogte fce stellen aangaande den bouw van het menschelijk lichaam, om zoodoende tot een beter begrip te komen over de ge boorte en geaardheid van het kind. Spreek ster wees er op dat door doelmatige behan deling, bijv. veel zonneschijn, eigen voeding, vaste maaltijden, en vooral door een moeder, die (zéker wel in den tijd dat het kindje nog moet groeien en de eerste tijd daarna) zich gezond voedt en leeft en vooral geen alcohol gebruikt, veel kan worden bereikt. Ook stond spreekster lang stil bij de met recht gevreesde geslachtsziekten, er op wij zende dat daarvoor een goede geneeskundige behandeling noodzaak is. Laten de ouders bij zorg over de kinderen toch steeds een arts raadplegen, met spoedige behandeling werd vaak erger voorkomen. Na in den breede te hebben verteld over den bouw, groei en geboorte van het kind en zij door haar sobere en juiste woordenkeus ons het schoone hiervan aantoonde, nok in verband met de moeder en de natuur, die bij gezond zijn weer alles normaal regelt, wan neer maar alle voorschriften kunnen worden opgevolgd als voldoende rust enz. liet spreek ster ons heel duidelijk voelen het moordda dige en gevaarlijke van moedwillige versto ring der zwangerschap, vooral daar dit ge woonlijk ruw-weg door onbekwamen wordt verricht en de noodlottige gevolgen lichame lijk of moreel, ja zelfs de dood, dan ook niet uitblijven. Dat bij alles groote reinheid zeer, zeer noo- öig is zal ons zeker wel duidelijk zijn geble ken en kan door practische toepassing in dezen voor kind en kraamvrouw zooveel worden bereiktook in verband hiermede het vieze gebruik van fopspenen, waar de kin deren zoo ze 't maar konden zeggen, heusch zelf niets op gesteld zijn. De voeding, welke een groote rol speelt, werd lang besproken. Vooraan natuurlijk de moedervoeding en zoo dit heelemaal onmo gelijk is dan zeker geen pap in den eersten tijd. De groote kindersterfte in Brabant en Zeeland wordt grootendeels geweten aan het gebruik van meelspijs voor heel jonge kinde ren, nooit in 't begin zwaar-, doch doelmatig voeden. Dat de houding van de ouders op de klei nen van grooten invloed is liet spreekster uitkomen door er op te wijzen, dat waar de volwassenen druk of zenuwachtig doen een kind dit overneemt, zelfs een dier' zal dio onrust meemaken. Om de kinderen tot kalme, normale menschen op te voeden is het noodig zelf rustig ons werk te doen, daar het voor beeld hier zeker gevolg zal hebben. Boven dien bereiken we met kalmte en overleg veel meer dan door jachten en haasten. Een nauwkeurige beschrijving werd gegeven van het grootbrengen van te vroeg geborenen in de couveuse. Verder wees spreekster op aard en aanleg van de kinderen, dat toch de ouders waar geen lust of geschiktheid tot studie was hier nooit bij de kinderen op moesten aandringen, doch in overleg met de(n) onderwijzer(es) of het bureau voor beroepskeuze het a.s. beroep van de kinde ren bepalen en voor het meisje vooral een waar haar vrouwelijke aard zich ten volle in kan ontplooien. De moeilijke leeftijd welke de kinderen op 13- en 14-jarigen leeftijd doormaken werd niet vergeten en duidelijk gemaakt. Spreekster verwees naar de goede adres sen in onze onmiddellijke omgeving, waar raad en steun wordt verstrekt als de wijk verpleging, huisbezoekster, schoolarts, die kosteloos advies geeft, consultatie-bureau en dan nog de heilzame vacantie-kolonles, die de kleinen dikwijls weer gezond en blozend naar moeder terug kunnen zenden. Laten de vrouwen toch steeds aan deskundigen advies vragen. Een leek geeft vaak, hoe goed ook gemeend, verkeerden raad. Spreekster besloot deze nuttige en met toe wijding voorgedragen lezing met de hoop uit te spreken iets te hebben mogen bijdragen voor de goede verzorging van het jonge kind. Het vrouwelijke bestuurslid bedankte mej. Zevenhulzen voor haar boeiende en leerrijke rede, die door de talrijke aanwezigen van het begin tot het eind niet' dan met de grootste aandacht kon worden gevolgd. Was door de verhuizing naar de groote zaal de lichtbeelden-vertooning onmogelijk gewor den, de groote duidelijkheid waarmee mej. Zevenhuizen ons vertelde deed het gemis hiervan niet voelen en zullen zeker zeer velen een goeden raad en wenk, al was 't zonder plaatje, niet vergeefs mee naar huis hebben genomen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de Arbeidsbeurs zijn ingeschreven2 vrouwelijke kantoorbedienden, 1 letterzetter, 6 opperlieden, 4 grondwerkers, 2 metselaars, 1 timmerman, 6 schilders, 6 schoenmakers, 2 leerling koperslagers, 1 ijzer werker, 1 auto- geenlasscher, 3 hulpscheepmakers, 1 leerling- loodgieter, 3 aanhouders, 2 metaaldraaiers, 1 stoker, 1 constructeur fceekenaar, 1 trimmer, 1 machinist, 1 bankwerker, 1 smid, 1 vuur werker, 1 fraiser, 1 pypaanlegger, I photo- graaf, 2 slagers, 3 koks, 1 boerenarbeider, 1 visscher, 2 magazijnbedienden, 2 colporteurs, 1 chauffeur, 6 transportarbeiders, 2 varens gezellen, 7 kantoorbedienden, 1 huisknecht, 35 losse werklieden, 1 portier, In totaal 115 personenvorige week 117 personen. Luxor-Theater. Rex, het duivelspaard. De groote cirsus-sensatle. Rex, het duivelspaard, is in het eerste hoofdnummer „de held". We zouden bijna schrijven Rex speelt zyn rol met elan. 't Is werkelijk bewonderenswaardig, wat de dres suur bij dit edele dier heeft weten te berei ken. 't Is een lust om hem te zien werken, daarbij somwijlen gesecondeerd door zijn „echtgenoote". Lady. Rex is de schrik van de Indianen, die bloedige wraak aan hen ge zworen heeft, omdat zij hem als veulen mis handeld hebben. Hij achtervolgt hen, desnoods over bergen en door de rivieren, en vermor zelt hen onder zijn hoeven. Doch er is veel meer in deze echte Indianen-film. Er zijn heele kudden bisons, troepen mustangs, een heele stam Indianen, groote ruitergroepen met de bescherming der kolonisten belast. We zien het leven van de Roodhuiden en hun dansen, wij zien ook den strijd tusschen Blank en Rood de overvalling van een huif wagen-trein en een fort. En d&t alles speelt zich af in een wonderschoone omgeving, in de prachtigste landschappen. Een film, waar van we genoten hebben, die ons gevangen heeft gehouden van begin tot einde door de vele mooie tafereeïen en de geweldige massa regie. Een film, waarin we onze boeiende jeugdverhalen zien uitgebeeld met al hun verschrikking en onmenschelijkheid, maar ook met hun romantiek en gezonde sensatie. Een spannende film, der werkelijkheid nabij Een staaltje van prima regie Het tweede hoofdnummer houdt er even eens de spanning in. 't Is een keurige speel film, met geheimzinnig gedoe, waarin gegrie zeld wordt en waarin Jaqueline Logan op eminente wijze de hoofdrol vervult. Het sen- sationeele ligt echter niet in het circus zelf, zooals men bereids uit den titel zou afleiden. De sensatie wordt veroorzaakt door een ge heimzinnige moordenares, die niemand min der is dan.... Och neen, gaat U dat zelf maar eens ontdekken. Dat is dubbel aardig. Natuurlijk is er een interessante revue met fraaie gekleurde opnamen van de badplaats Riga en spannende paardenwedstrijden op het ijs voorts is er een mooie sportfilm, waarin gedemonstreerd wordt wat de wind vermag by vlieger-, water- en ijssport bene vens een leuke twee-acter „De zingende her tog", waar braaf om gelachen is. De pianist was als steeds goed op dreef en illustreerde verdienstelijk. Alhambra-Theater. Hotel Boulevard. De Man met de Hispano. Een hctelHoeveel levenspaden kruisen zich hier Hoe grillig baant het noodlot zich zijn weg en hoeveel geheimen wonen hier deur aan deur Lachen en weenen, ernst en luim versmelten en korte ontmoetingen van vreemde menschen vlechten hun fatum dooreen. Wat daar niet alles in het hotel woont de man, die fraude heeft gepleegd en nu op de vlucht is gegaan, de negerbokser, de gra vin, incognito met haar secretaris, de hotel- dief, de anarchisten met de mooie Spaansche zangeres, die hun geheime agente is, en nog vele anderen, en ieder draagt zijn eigen ge heimen mee. Ook Annie, die van beroep geen kamer meisje, maar studente is. Een jonge geleerde, haar vriend, doet een dwazen stap in ..Hotel Boulevard", waardoor een reeks verwikkelin gen beginnen. Ten slotte weet Annie in een paniek haar geliefde te redden, waardoor al les in orde komt. Behalve de geleerde. Die komt heelemaal niet, daar hij in Annie's ka mer blijft. Toch ook in orde ^^MIJNHARDT'S Let vooral op den naam Sansplrin daar dne tabletten ncttia beschermd lijn tefltn namaak en vervalsching Prij» 25. 40 en 75 ct. Een Ufa, in de bekende perfecte afwer- king en populaire spelers alsMady Chris tians, Harry Hardt en Erna Morena, zorgen voor vroolijk, pittig spel. De Hispana uit het tweede hoofdnummer is een schitterende, koninklijke wagen, waar in een jonge man de aandacht in het weel derige Biarritz tot zich trekt. Iedereen ge looft, dat de man rijk is, ook de vrouw, die hem lief heeft. Dit dwingt hem een leugen achtig bestaan te leiden. Natuurlijk leidt dit tot een crisis, waaruit hij in een spannende episode door een vriend ten slotte gered wordt. The happy End is ook het gewilde einde. De rolprent munt uit door heerlijke natuur opnamen en luxueuse, smaakvolle interieurs. Prachtige tuinen en gebouwen zijn een ware attractie. Van het bljprogramma noemen wij vooral het Pathé-nieuws. In onze Tijdinghal. Wij etaleeren nog een foto van de red dingboot .prins der Nederlanden", welke de vorige week is verongelukt. De boot spoelde bij Rokanje aan. Een kijkje uit Hoek van Holland, waar tal rijke huizen, ten teeken van rouw, de vlaggen halfstok hebben uitgestoken. Ook kapitein Slis heesch de vlag halfstok, nadat hy van zijn vergeefschen tocht was teruggekeerd. De fabriek van meetwerktuigen van dr. M. de Wit te Hengelo (O.) heeft op haar dak- de grootste wyzerthermometer ter wereld ge kregen. Het gevaarte wijst de temperatuur aan van de buitenlucht. De Rembrandtzaal in het Rijksmuseum te Amsterdam was Woensdagavond voor da eerste maal electrisch verlicht. De Nacht wacht werd door electrische lampen besche nen en bood een prachtige aanblik. Donderdag werd door mgr. J. D. J. Aenge- nent de nieuwe R.-Kath. Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwe Gracht tg Haarlem, plechtig ingewijd en geopend. Concert Gemengde Zangvereeniging. Door de Gemengde Zangvereeniging werd gisterenavond in het Concertgebouw een uit voering gegeven van ,Pas Lied von der Glocke" van Max Bruch. Met deze korte mededeeling moeten wij volstaan. Wij kunnen nl. niet voldoen aan den eisch van het bestuur der vereeniging dat hei) eenige zeggenschap zou hebben welken ver slaggever wij naar de uitvoeringen van ge noemde vereeniging wenschen te zenden. Onze lezers weten nu waarom zij geert verslag van de „Gemengde" in ons blad aantreffen. Orbestvereeniging „Vlissingen". De Orkestvereeniging „Vlissingen", direc trice mevr. R. BrandBekker, geeft Vrijdag 25 Januari, des avonds 8 uur, een concert avond in het Concertgebouw. Als solist zal zyn medewerking verleenen de heer H. Bril, violist te Rotterdam. Men zie verder de in dit nummer voorko mende advertentie. Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding. De Geref. Vereeniging voor Drankbestrij ding houdt Donderdag a,s., des avonds 3 uur, een openbare vergadering in het lokaal Noordstraat 34. Als spreker zal optreden ds, J Smelik van Zevenbergen met het onder werp „Sterker dan Stedenbedwingers". De toegang is vrij. Een propaganda-film. De afdeeling Vlissingen van den Centraler* Bond van Transportarbeiders zal op Donder dag 31 Januari a.s. in de „Alhambra"-bios- coop een filmvertooning geven. De film 13 geheel gewijd aan de propaganda en laatj zien het bondswerk, de verschillende werk zaamheden in de groote havens, het bagger bedrijf, de zeevisscherij en een groot gedeelte van de Zuiderzeewerken. De vierde acte demonstreert het verwoestende werk van den oorlog en het optrekken van de betoogers voor den vrede. „Het Volk" en „de Voorwaarts" schreven over deze film bij de eerste vertooning tg Rotterdam schitterende recenties. Zie voor nadere bijzonderheden achter staande advertentie.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1