SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Schelf" ondergaat, geeft goede hoop dat het geleden verlies weer kan worden gced ge maakt. Moge „de Schelde" een tijdperk van onge leenden bloei tegemoet gaan. Onze gemeente kan daar niet anders dan wel by varen. In het komende jaar zullen verschillende zaken, voor onze gemeente van bijzonder ge wicht, aan de orde worden gesteld. Wij noemen de stichting van een nieuw ziekenhuis en de outillage van de haven. Naar ons ter oore is gekomen zou deze outillage zoodanig tot stand kunnen wor den gebracht dat deze de flnancjeele krach ten der gemeente niet te boven gaat. Voor de ziekenhuiskwestie moet ook een oplossing gevonden worden. Wij zullen niet vooruit loopen op de voor stellen welke van Burg. en Weth. te verwach ten zijn, doch wij spreken den wensch uit dat de vorstelijke gift van 2»/2 ton van een oud-stadgenoot het ziekenhuisvraagstuk tot een voor alle partijen bevredigend eind-resul taat moge hebben. Wij eindigen ons. jaaroverzicht met den wensch dat 1929 in alle opzichten een voor spoedig jaar moge zijn. VLISSINGEN, 31 DECEMBER. De „Kota Baroe". Het motorschip „Kota Baroe" voor den Rotterdamschen Lloyd gebouwd op ae werf der Kon. Maatsch. „de Scheldealhier, zal Woensdag naar buiten worden gebracht voor het houden van de proefvaart. In verband hiermede zal bet verkeer over de Schipbrug Woensdag a.s. vermoedelijk van 11.30 tot 2.30 zijn gestremd voor het doorla ten van het schip. De „Kota Baróe" zal medio Januari naar Rotterdam vertrekken. H.B.S.-cIub feestavond. Grand Hotel Britannia. Als de dagen kort zijn en de temperatuur buiten niet van de aangenaamste, als de natuur in één woord gezegd, somber aandoet is het een genot een avondje te vertoeven in gezelschap der blijde, idealistische jeugd, die zich dan voelt, alsof zij de wereld is. Zoo'n avond hebben we Zaterdag genoten, toen „Britannia" haar zalen open had gesteld om de vacantie-genietende H.B.S-rs te doen ge nieten van het geestig programma van den hier welhaast goed bekenden ïtodi Roeiers. Nadat het H.B.S.-strijkje met een heel aardig uitgevoerd nummertje de feestelijkheden ge opend had, trad de voorzitter naar voren om allen een hartelijk welkom toe te roepen, in het bijzonder heeren leeraren en afgevaardig den van andere inrichtingen en een woord van dank te richten tot den heer De Wilde* die, hoewel afwezig, een woord van grooten lof verdiende voor den steun aan het strijkje gegeven, aan den heer Soerewïjn voor het arrangement der zaal en aan een tweetal medeleerlingen voor het steunen door muzi kale bijdragen. Daarna kreeg Rodi Roeiers het woord om ons, met zijn vroolijk en gees tig voorgedragen avonturen we zijn trou wens niet anders van hem gewend over de heele wereld en die ons de karaktertrekken der diverse naties voor den geest riep. Hy liet den Amerikaan zijn spijt uitdrukken, toen hy een duiker* zag bovenkomen, dat hij de reis ook niet onder water had gemaakt in plaats van een dure passage te betalen hij deed den Zwitscherschen gids uitroepen, dac „hier mets verloren" gaat, want de veronge lukten werden prompt opgezochthij kreeg van den Spanjaard op zijn vraag naar een glas melk een toegangskaartje voor de stie rengevechten, kortom hij haalde allerlei in ternationale herinneringen op. Maar ook w het land zelf diepte hy herinneringen op. De hongerige, die het gras in 't voortuintje at. kreeg een uitnoodigmg voor den achtertuin, waar het hooger stond de twee geraffineer de bedelaars verschenen ten tocneele en de schoolknaap liet de moeilijke renteberekening even uitvoeren dooi* de opgetc-lefoneerde Tn- caisobank. En daar tusschendoor kwamen voordrach ten als van den stotterenden boerenjongen of geschiedenis van de vrouw, die reuzenpech had (op één dag de meid wggeloopen, een vaas gebroken ?n ten slotte de echtgenoot „dronken" thuisgekomen;. Dat de lachsalvo's niet van de lucht waren, is licht te begrijpen. Toen het 6trykje weer een nummertje ten beste gegeven had, was het goochelen zonder apparaat aan bod. Wie de handigheid van Rodi kent, wie weet dat hij de lm m de luren legt, waar ze zelf bij staan of zitten, zal wil len gelooven, dat hij ook met dit nummer groot succes behaalae. Na de pauze vertoonde hij een sterk toertje in het overbrengen dei* gedachten door een dasspeld, welke, achter in de zaal verstopt was, vrijwel onmiddellyk te vinden. Jammer dat hij bij dit experiment, waarvoor absolute stilte dringend geboden is, gehinderd werd door drukte en dat hij ook gehandicapt werd door den blijkbaar zich.niet sterk kunnende concentreerenden geleider, In de rustpoos, die Roetcrs nam, om een weinig op verhaal te komen van dit zware kunststukje, gat een der leerlingen, ae hee: Pot eenige interessante, schitterende proeven van zjjn kunst om uit flesschen muziek te halen. Het slot van den officieelen avond werd gevormd door caricatuur en snelteckenen van Rodi Roeiers, die in het vorige nummertje met het telefoonboek een interessante proeve van gedachtenlezen had gegeven. Waar we een paai* maanden geleden reeds geschreven hebben over de schitterende teekenvaardig heid van dezen „duizend"-kunstenaar, zouden we dit pro memorie kunnen vermelden. We moeten echter ditmaal iets zeggen over zijn truc-teekening een ton met ervoor een hondje, Diogenes geheeten die, als hij het commando hoort, erin verdwijnt. Roeter? commandeert, één, twee, drie, en de heele zaal brult verdwijnt. Het diertje blijft echter zitten en Rodi verdwijnt, om eenige oogen- blikken later weer te verschijnen, daar hij daverende toejuichingen in ontvangst moest nemen, welke hem onder gierende lachbuien worden gebracht. De voorzitter sluit, eigenlijk wel wat laat want het was ondertusschen ruim half 1 geworden de officieele bijeenkomst en hoopte, dat het meerendeel der aanwezigen nog ecnigen tijd bijeen zou blijven, waartoe de veerende dansvloer wel uitlokte. Een gouden jubileum. De heer C. Baljé, werkzaam als bankwer ker bij de Kon. Maatschappij „de Schelde", herdenkt heden' zijn 50-jarig dienstjubileum by die maatschappij. In den loop van den voormiddag op het kantoor ontboden, had hij aldaar de hartelij ke gelukwenschen van de directie in ont vangst te nemen, benevens een geschenk in enveloppe, bestemd tot aankoop van een sou venir. Voor de rest van den dag werd hem vrijaf gegeven om die in den familiekring te kunnen doorbrengen. Daarna begaf de heer Baljé zich weer naar de machinefabriek, waar hem, by monde van den werkmeester, den heer C. M. Kok, na mens zijn chefs en zijn mede-werklieden eveneens gelukwenschen met zijn jubileum werden aangeboden, benevens tastbare blij ken van belangstelling en kameraadschap. De bazar voor den kinderspeeltuin. Zaterdagavond ia de bazar, welke alhier is gehouden van 22 tot 29 December jl. ten bate \'an de oprichting van een kinderspeeltuin gesloten. Allereest bracht de voorzitter van het co mité dank aan allen die hun krachten heb ben gegeven om dezen bazar te doen slagen. Om allen persoonlijk te bedanken zou te veel tijd vorderen, doch een bijzonder woord vin dank bracht spreker aan den hopman Van Dyk met zijn padvindersorkest en de pianis ten Van Tatenhove en Kwist die het muzikale gedeelte van den bazar geheel belangeloos voor hun rekening hadden genomen. Ook aan den heer B. Rodoe bracht spreker nog een bijzonder woord van dank voor de vele werkzaamheden, die hij in het belang van den bazar heeft verricht. Vervolgens zeide de voorzitter dat we te vreden moeten zijn met het behaalde succes, hetgeen in hoofdzaak te danken is aan de neringdoenden in deze gemeente. Voldaan zijn wij echter niet. Het aantal bezoekers is verre beneden de verwachting gebleven. On danks dit laatste zullen de baten nog wel meevallen. De aanwezigen werden uitgenoodigd Woensdag 2 Januari ajs., 's avonds 8 uur in de kazerne Koning Willem III tegenwoordig te zyn by de openbare uitloting om de prijzen direct te kunnen medenemen. De padvinders zullen deze uitloting met vol orkest bijwonen. Dat belooft dus een pret- tigen avond te zullen worden. Aanhoudingen. Zaterdagavond is uit Rotterdam ter be schikking van de politie alhier gesteld een 17-jarige jongeman, hier thuisbehoorend, die in de Maasstad stroomloos was aangetroffen. Nog werd voor een tweetal dagen een even eens 17-jarige jongeman aangehouden, die ten nadeele van zijn vader een bedrag aan papieren geld had ontvreemd. Waar dit geld grootendeels was terugge vonden en de vader geen klacht tegen zjjn zoon wenschte te doen, is dit jnogeroenseh, na ernstige vermaning der politie, aan zijn ouders teruggegeven. Nog werd gearresteerd door de recherche, naar wij vernamen, in de vestibule van het postkantoor alhier een jongeman, die zich ter plaatse allervreemdst aanstelde. Bij nader onderzoek bleek de aangehoudene vermoede lijk niet goed bij het hoofd te zijn. Hij ver bleef hier in een hotel. Door de zorgen der politie is zijn familie in kennis met zijn toe stand gesteld. Een berooving. Gisterenmiddag is door de politie gearres teerd een 29-jarige jonge man, die er van werd verdacht in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn kameraad met wien hij dan nacht samen had doorgebracht, te hebben heroofd van een bedrag van ongeveer ICO. Ket ontvreemde geld is door de politie terug gevonden en in beslag genomen. De aange houdene is heden naar Middelburg c verge- bracht, waar hij ter beschikking van de ju stitie is gesteld. Een schoorsteenbrand. Gisterenmiddag bluschte de politie een schoorsteenbrand in een perceel in de Leliën- laan, welke brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Een kind verbrand. Gisterenavond is in een woning in de Gist- straat te Middelburg een begin van brand ontstaan, doordat een petroleumlampje dat bij een wiegje stond, is omgevallen, terwijl de bewoners afwezig waren. In het wiegje lag een kindje van 4 maanden, dat zulke ern stige brandwonden bekwam, dat het onmid dellijk naar het gasthuis moest worden over gebracht, alwaar het kort daarop is over leden. K&t brandje werd door de politie met een minimax gebluscht. De Broederband te Middelburg. De coöperatieve broodbakkerij en ver- bruiksvereeniging „de Broederband" te Mid delburg zal over 1927—1928 voor de afdeeling bakkerij'7y2 en voor de afdeeling winkel 4J/2 aan de leden uitkeeren. Het aantal leden daalde van 1458 tot 1448 Vooral door de veflaging der prijzen 'daalde de omzet in de bakkerij met 2686 en in de winkels xnet 5259.80/2. De moord te Oostburg. Zooals men zich nog wel zal herinneren werd ongeveer 14 dagen geleden, nabij het gehucht „Klein Brabant" onder de gemeente Oostburg, nabij een hooiberg in de onmiddel lijke nabijheid van haar woning, een 18-jarig meisje aangetroffen, voorover liggende in een sloot, dat by nader onderzoek bleek den hals te zijn afgesneden met een in de nabijheid van het slachtoffer liggend scheermes. Aan vankelijk werd aan zelfmoord gedacht, doch het sectie-onderzoek wees uit. dat hier een moord was gepleegd. De marechaussee ring onmiddellijk een uitgebreid onderzoek aan en ook de justitie uit Middelburg vertoefde eenige malen ter plaatse en werden toen verschillende personen, waaronder ook een zekere De R„ de buurman van het slacht offer gehoord. AI onmiddellijk ontstonden om verschillende redenen ernstige verdenkin gen tegen dezen laatste. De politie wist hoe langer hoe meer belangrijke en minder be langrijke aanwijzingen te ontdekken, die De R. als den dader aanwezen, met het gevolg, dat deze thans heeft bekend zich aan den lafhartigen en met voorbedachten rade ge- pleegden moord te hebben schuldig gemaakt. De moordenaar werd heden naar Middel burg overgebracht ter beschikking van de justitie. SOUBURG. Zaterdagavond gaf de gymnastiekvereeni- ging „Volharding" alhier, een openbare uit voering in de zaal van den heer Van Sluijs te West-Souburg, ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan. Wat de uitvoering betreft mogen wy gerust constate eren, dat zij een uitstekend verloop had. Wederom heeft Volhardinggetoond. haar naam eer aan te doen door te volharden in het streven naar vooruitgang in haar gymnastiekuitvoeringen, wat dan ook weder om was waar te nemen in de wijze waarop de verschillende nummers van het programma werden uitgevoerd. Vooral bracht nummer 15, uitbeeldlngs- gymnastiek (Pan de Boschgod), door dames en no. 16, Boerendans, uitgevoerd door meis jes, welk laatste nummer op verzoek herhaald werd. Ook de plastische standen waren heel mooi. Den directeur der vereenïging, den heer R Besuyen uit Vissingen, evenals den heer J. J. Huijsman werden bloemen aangeboden. Afgevaardigden van de zustervereeniging „Wilhelmina" uit Middelburg, complimen- bloemenhulde. Het ter afwisseling opgevoerde kluchtspel „Hij is onschuldig", droeg er het zijne toe bij, dezen avond tot een recht gezéllige te maken. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hilversum ds. A. C. Diederiks te Kruiningen. Geref. Kerken. Ds. H. A. Wiersinga, laatst- lijk te Medan, met verlof hier te lande, die beroepen is bij de Ger. Kerk alhier, heeft zich voor drie maanden verbonden aan de Ger. Kerk te Bussum, tot het verleenen van hulp diensten. Beroepen te Arum (Pr.) de heer S. van Wouwe, eand. te Vllssingen. Bedankt voor Anna Jacobapolder de heer A. de Bonüt, cand. te Zwijndrecht. Christelijke Onderwijzers. De Unie van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeressen heeft haar jaarlijksche al- gemeene vergadering gehouden in hotel Noord-Brabant te Utrecht. In zijn openings woord wees de voorzitter,, de heer P. Zwitser, te Rotterdam, op de stijgende lijn, die te be kennen was in het ledenaantal. Door dit toe nemende ledental komt er weer nieuw leven in dc Unie. En dit nieuwe leven beteekent weer streven naar verbetering van de positie van de onderwijzers en onderwijzeressen. Want met den uitslag van de pogingen tot salarisverhooging is men niet tevreden. Maar ook in de Unie zelf moet nog meer gedaan worden. Er zijn vele christelijke onderwijzers en onderwijzeressen, die nog niet tot de Unie zijn toegetreden en.die toch wel degelijk de zelfde ideeën hebben als de Unie. Deze nog niet aangeslotenen moeten bekeerd worden en daarvoor is weer noodig propaganda. Dat de salariskwestie mislukt, althans slechts ten deele is bereikt, is zeer zeker niet nadeelig voor de Unie geweest, want juist door het strijden voor een zelfde doel wordt de eenheid verkregen die men wenscht. Spreker wijdde vervolgens eenige woorden aan de salarisver hooging, zooals men zich die had voorgesteld en hoe die was geworden. Indertijd waren bepaalde salarissen gewaarborgd door de autoriteiten, maar deze waarborg is inge trokken. Spreker drukte dit in de navolgende woorden uit„door machtsmisbruik en het breken van hun woord heeft hu (de Staat) 22 millioen ingetrokken." Nopens het salaris-vraagstuk sprak de ver gadering unaniem haar goedkeuring uit over hetgeen het bondsbstuur daarvoor gedaan had. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. P. Jungcurt Jr., bleek, dat het leden tal in het a^eloopen jaar met 129 was toe genomen. De vraag van de afdeeling „Lutten", of er niet iets op te vinden was, dat de tot hoofden van scholen benoemde Unieleden niet uit de organisatie behoefden te treden, deed heel wat stof opwaaien. Ook de afdeeling Am sterdam was voor de samenwerking tusschen onderwijzers en hoofdonderwijzers in groeps verband. immers dan had de Unie kans een uitgebreider scheidsterrein te krijgen. De afdeeling Arnhem en Franeker ver klaarden zich echter pertinent tegen de toe lating der hoofdonderwijzers in de Unie. Een beslissing over deze kwestie werd dan ook nog niet genomen. Mr. de Jonge schetste den grooten strijd dien men had moeten voeren in lie subcom missie, om de belangen van de onderwijzers tot hun recht te doen komen. In deze com missie. die door 6 organisaties was samen gesteld. hadden 12 leden zitting. Om nu met de vijf andere organisaties tot een compro mis te komen, bleek werkelijk een bijna on overkomelijke kwestie. Maar toch hebben de onderwijzers nog van 5A millioen. die ver deeld konden worden, 2.8 millioen verkregen. VOETBAL. Het Zuiden. Ie klasse. Eindhoven Eindhoven—N. A. C. gestaakt met rust 02 3e klasse A. Vlissingen Vlissingen 2—Zeelandia 2 4—2 Middelburg Walcheren—Goes 1—2 HulstHulsb—Sinoto 40 Terneuzen Terneuzen—Zierikzee 10—0 Voor een nieuw wereld-vliegrecord. Het wereldrecord van de vlucht over den langsten afstand staat op het oogenblik op naam van de Italianen Ferrarln en Del Prete voor hun vlucht van 7163 kilometer van Rome naar Natal (Brazilië). De Amerikaan Oliver Le Boutillier en kapi tein Lewis Yancy zullen trachten, dit record te verbeteren met een vlucht van Pernam- buco naar New-York (8000 Kilometer). Het vliegtuig, dat momenteel nog in de Vereenigde Staten is, zal per boot naar Per- nambuco worden overgebracht. Vandaar hoopt Le Boutillier en zijn metgezel in den loop van Januari op te stijgen. HET KELLOGG-PACT. Ht is bekend, dat staats-secretaris Kellogg in een geheime zitting van de senaatscom missie voor buitenlandsche zaken zijn vre- despact heeft verdedigd. Thans zijn omtrent deze zitting meer bijzonderheden bekend ge worden. Kellogg heeft o.a. verklaard, dat in het verdrag niets staat, waardoor de Ver eenigde Staten verplicht zouden zijn, oorlog te voeren tegen een mogendheid, die in strijd met het pact zou handelen. Het pact verhindert een onderteekenaar evenmin, maatregelen te treffen, indien zijn veiligheid bedreigd wordt. Dat alles bly'kt uit de briefwisseling, die voor de onderteekening van het pact gevoerd is. Daarom achtte Kellogg het noodig, dat de senaat het verdrag slechts met eenig voorbe houden of met bepaalde interpretaties zou aannemen. Alle rechten van de Vereenigde Staten, met inbegrip van de erkenning van de Monroe- leer worden door het pact volkomen gewaar borgd. Kellogg kondigde verder aan, dat de Ver eenigde Staten aan de komende conferentie van de voorbereidende ontwapenings-com- missie zullen deelnemen en dat zij vertegen woordigd zullen zijn door dezelfde delegatie, die ook de vroegere besprekingen bijwoonde. De Vereenigde Staten zullen dus wederom door den gezant Hugh Gibson vertegenwoor digd zijn. DE FRANSCHE SENAAT. Na een vrij langdurig debat nam de Senaat in zijn geheel het voorstel aan over de on- vereenigbaarheid van het lidmaatschap van het parlement met zekere ambten. De tekst verbiedt aan de parlementsleden de functie aan te nemen o.a. van lid van den raad van beheer in maatschappijen, die financieele voordeelen van den Staat genieten en van financieele maatschappijen, die een beroep doen op den spaarzin. Een der artikelen ver biedt aan de parlementariërs melding te ma ken van hun titel op de documenten van een financieele onderneming. Het ontwerp be paalt sancties en voorziet een procedure van vervallenverklaring van het lidmaatschap van het parlement. DE OORLOGSVLOOT VAN TTALIE. De „Popoio d'Italië", het orgaan van Mus solini, deelt mede, dat de Italiaansche regee ring voornemens is, de oorlogsvloot uit te breiden en dat zy zich de daarvoor benoo- digde middelen door het opleggen van nieuwe belastingen wil verschaffen. Ter motiveering van het plan der regeering betoogt het blad Het pacifistisch gepraat is zinledig en gro tesk geworden. In werkelijkheid is de bewa peningswedloop levendiger en in grooter om vang dan voorheen hervat. Italië is in een binnenzee gelegen, terwijl zijn aanvoeren ge controleerd en afgesneden kunnen worden. Voor het betrekken van ijzer, kolen en pe troleum is het op het buitenland aangewezen en deze grondstoffen zijn zoowel in oorlogs- als in vredestijd onontbeerlijk. Om die reden is de bescherming der zeewegen een levens voorwaarde voor de onafhankelijkheid van Italië. Indien het Italiaansche volk onafhan kelijk wil blijven, dient het nieuwe belastin gen op zich te nemen. In het algemeen politieblad verzoekt de commissaris van rijkspolitie, verbonden aan de Nederlandsche Centrale inzake Falsflca tlën, gerchtshof te Amsterdam, namens de politie te New York. opsporing en aanhou ding van Michaï Miller, geb. 3 Juli 1888 In Polen, alias Harry Morris, Frank Klein, Frank Berman, Jacob Cohn, „Local" Cohen, ver dacht van vervalsching van Travelers chèques der American Express Company. Reeds in Augustus 1928 is de opsporing verzocht en werd door genoemde maatschappij op de ar restatie een belooning gesteld van 100 dollar. Begin December vertoefde Miller te Parijs, doch toen hy zich ontdekt waande, wist hij) te ontkomen, met achterlating van twee kof fers, op één waarvan een etiket geplakt is van het Victoria-hotel te Amsterdam. De mogelijkheid Is niet uitgesloten, dat hij hier te lande verblijft. Uit het tuchthuis Lauerhof te Lubeck rijn drie gevangenen ontvlucht. Zij maakten van een defect aan de lichtleiding gebruik om uit de werkkamer te ontvluchten, verbrijzel den een traliewerk en wisten zoo naar buiten te komen, waar zij over den muur ontkwa men. De politie begon spoedig de achtervolging, doch kon geen spoor van hen vinden. Ver moedelijk hebben zij medeplichtigen gehad en het is ook niet onmogelijk, dat de stoornis in het licht met opzet is verporzaakt. Tijdens een jachtpartij in het Pelaboe- hansche heeft zich een drama afgespeeld. De Armeniër Vardon, die grootendeels van de jacht leefde, jaagde op zwinen en schoot een groot zwijn aan, dat neerval. Vardon ging er heen om het genadeschot te geven, waarbij hij zich voorover bukte, waarop de hadji- hoof ddrij ver hem van achtjren aanschoot met een schot loopers. Een lotjper drong Vardon in de rechterborst, onder let sleutelbeen, een andere in de buik. Vardoi stortte neer, ba dend in zijn bloed. Een ajdere jager Barkey hoorde het schot, ging ntar de plaats waar het gevallen was en tref Vardon aan, die naar het ziekenhuis werd Vervoerd. De hadji is opgespoord, naar den vedana van Pela- boeanratoe gebracht en later naar Soeka- boemi voor een verder oiderzoek. Voor het leven van Vardon wordt enstig gevreesd. Een pseudo prins en prin ses. Omtrent de arresttie van den pseu- do-prins Croy, worden uitBerlyn de volgen de bijzonderheden gemeld: Sedert maanden werden uit verschillende goote Duitsche ste den berichten ontvangen ver oplichting van hotels en restaurants en 5ver verduistering van goederen, waarbij er )eeds op werd ge wezen, dat hiervan een hofgeplaatst persoon werd verdacht. Alle bestoken waren in con tact geweest met een sjie gekleed heer, die zich Von Ahlersberg, prij Croy of anders noemde. Te Berlijn stapte onlajs in een eerste rangs hotel Unter den Li3en een heer van middelbaren leeftijd af, eenige apparte menten huurde en zich !s prins Croy in schreef. Hij bracht een hoek aan bekende kleermakers en juwelis, bestelde sjieke kleeren en kocht nattrlijk zonder con tant te betalen kostbar, ringen en andere kleinoodiën. Het toeval wie echter> dat te gelijkertijd de werkelijke rins Croy in een hotel in de nabijheid va:den Potzdammer Platz arriveerde en zoodade gingen de re keningen van den vermeden broeder naar den echten prins, die hierer natuurlijk zeer verwonderd was. De gast fc het hotel Unter den Linden verdween echr zonder de reke ningen van het hotel en vi een dokter te be talen. De recherche ontdekte, t de geraffineerde oplichter slechts geduren een paar dagen Berlijn had verlaten en té teruggekerd was in een hotel in het westetler stad, waar hij zich baron Von Thelen nmde. Eer hij weer met zijn streken kon begien, verscheen de politie, die hem inrekendHij bleek de voor malige koopman Max Fiitein te zijn. Terwijl de boekhoud van een firma te Kopenhagen Zaterdag eere werkzaamheden in de brandkast verrichtttdel de zware deur toe, en aangezien geen r aanwezigen, be halve hij zelf, in het berijm een sleutel was, zat hy gevangen. Men visde, dat de boek houder door gebrek aan :ht het bewustzijn zou verliezen. Aangezienj er over klaagde, dat de lucht in de kast cht begon te wor den, werd de brandweer jlarmeerd, die door het sleutelgat gecomprserde lucht in de kast perste. Eerst na genen tyd kwam een der firmanten op het kaor en kon met zyn sleutels den boekhoudert zijn onaangena me positie bevrijden. Een ijselijk ongelukrwekte een groote opschudding in de buuran den straatweg BergenRoeulx te Hav De stoomtram, komenait de richting van de markt te Havre, ber© de halte van het kasteel, toen de machbj in de bocht, een snelrijdende auto zag ogen. Hij poogde te stoppen, maar de auto f reeds te zeer ge naderd. Een hevige bag had plaats. De auto, een torpedo Rena werd door de lo comotief verbryzeld era vier inzittenden kwamen op de straaenen terecht. Het trampersoneel en de refers snelden toe en vonden twee dooden heeren Victor Jo seph Ghislain, 55 Jaar cgraanhandelaar te Houdeng-Aimarles, enerdinand Delattre, 54 jaar oud. gemeente-fanger te Maurage, Beide mannen hadden) schedel gekloven. De twee andere autoiilisten lagen roer loos op den grond ultg<jktook rij braken den schedel. Een hunrfle heer Emmanuel Bicke, 56 Jaar oud, har&gent te Carnières, gaf een weinig later difeest. De overleven de. Luciën Ghislain, fc-ar oud, zoon van het eerste slachtoffer, teert in hopeloozen toestand. Hij wordt ini kliniek te Bergen verpleegd. Het parket ter leiding van on derzoeksrechter Delciette, stapte ter plaatse af. In de Breslauerstó in het Oosten van Beriyn ,is Zaterdagti en gisterennacht slag geleverd. In een de café's van deze straat hebben de Harfesche timmerlieden hun vereenigingslokapen paar Hambur gers, die tot deze vertjing behooren, had den het enkele dagereden aan den stok feing „Altijd Trouw", over dat van de Hl waarin allerlei misl kenrollers. scuteneul deze wijk zyn georgJ e»het Volk" gemeld. Door deze misdad terdagavond een grd zulke feesten, waar| menjfeving elkaar hefc niet alleen fafc t#e. Toen het wat li paar zich te herinnJ enkele dagen geledl elegant gekleede bol hoogen hoed, verschl timmerlieden en lied" een glas bier te dri de gelagkamer een f achter hun eigen Trouw" dadelijk wel droogd. Op het ges| kwamen de andere 1 eenigingslokaal en Voor de overmacht I rug toen de politiq van hen meer te in overleg met de pfl onheil tp voorkomerf den in de buurt eel Niets kwaads verf uren later vier Han klopten aan de gesf vlogen de leden eigen café uit en b| te bewerken. Kun dere Hamburgers men duchtig aan waren thans met i tendocders gewapeli De politie was aanv] de minderheid. Dit seling dertig tot 4(1 uit leden van ander! aangesloten vereef sprongen, door „Alt! waarscliuwd. Toen genoeg verfcegenwo- te zuiveren, verdwd kende richting. Oq stervende en drie overleed onderweg drie ernstig gewond den van het eerstel huis gebrachtma leven kunnen word! In het café zelf iï gen. De reserve-mol het opsporen van f scheidene patrouili Tot nu toe werd no| gevonden. Toen een Duf voorstelling gaf, Schiisser door hem ernstig in de| verwondde. Onder paniek. Het geluk| spoedig den leeuw hun kooien terug I ser naar het zieker! Men gelooft dat hl de twintigste keerl wild dier is aangef Eenige dagen) nabijheid van het eche stoomschip Tengevolge van schip niet onmiddi Dinsdag jl. bralf aan boord van het| zulk een omvang i bemanning ernst! moeite gelukte h<T zetten, waarin twil verlaten. De tweecf het uitzetten. VerJ manning sprongerj om het lecen te deel in bewustelool Ten slotte gelukte bevindenden manj uit te zetten en Eén lid der bmanj Het P a r| wezen. De j den Paryschen gj bracht omtrent keerswezen te Pail dat op vier grootj des middags tusscf deld 450.000 wage| in 1924. Ten einde de stl te ontlasten zijn plaatsen van de beschikbaar gestd nen vrijgemaakt f van auto's. Met sche garages mo^ tusschen heeft verlof gekregen of ge te maken, well auto's. Verder bleek ul Parijs 1500 verkef groot aantal byl dienst gewond weT K r a n s e I sieren wy vaak met bloemen en I Van onze eersij kend, dat zy dJ Wy weten evenw der Egyptenarenl in bet graf gavef ningen heeft me| deze kransen bloem. Geliefde^ men, de vrouwe! men bood ze welkomstgroet, 2 hoofd en hing tenaren leerden I raars ln het larf bloemen, nl. uiti als merjolein, sal

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 2