500 300 150 25 DINSDAG EERSTE BLAD No. 2S7 6öe Jaargang 1928 1RAMMA e vlissingen Uitgave: Firma F. VAN OF VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Gegarandeerde oplaag 5100 Ex. BINNENLAND NVVhDÉ veü mestdag» vlissingen Stads- en Provincienieuws '7 Brandwonden Kloosterbalsem KERK- EN SCHOOLNIEUWS roote waarde hech- ler negers, die men i n g. Chili is door de ernstigste ;inds April 1927 is m van den schok, rd aan de kust, lag on. Het staat thans 30 personen het le- het aantal dooden lijken te zijn, wan- menkomen. El Têniente zijn te dood, terwijl te La !fers zijn geteld. In het station geheel mta Cruz is zwaar kwamen hier zes ngericht in de ste- rstgenoemde plaats de staatsbank en ield. Te Talca zijn ;n en gewonden te aat echter nog niet ingeroepen. Valparaiso zijn drie rste om even over >evolking van San- iek aangegrepen en schijnt hier echter :ericht. Ook te Val- van beteekenls. log heeft zich per ;even, ten einde de ;erichte verwoestln- nemen en het red- leiden. De gemeen- lillende geteisterde fkondiging van den eenigen tijd duren, mtrent de ramp be- gevolg van de aard en telegrafische ver plaatsen verbroken ziet zoo gezond en best werken. bent zoo knap, kon spelen en toch ecember. 10.00—10.15 Morgen- ihmuziek door het t.00 Kniples. 5.00— 6,00—7.15 Concert trio. 7.157.45 En- 8.05—8.35 Boekbe- cert door het Om- van Nico. Treep. A. Graef, piano. 9.30— Scharroo, majoor der ncert. 10.30 Persbe- ïcert. 6 uur 1852 M.) - het KH.O.-trio. 5.30 6.30—7.00 Duitsche •rklatyn, beginners, latijn, gevorderden. C. F. VerhorstIets Opera-avond. Me]. Immink, alt. Jules ar ten, bas. Het ver salon-orkest. onder xt. 10.35 Kerkdienst. Canterbury Cathe- nieuwen bisschop -2.20 Orkestconcert, Muziek. 3.55 Fran- teert. 4.'35 Lezing 5.35 Kinderuurtje, sberichten. 6.50 Mu- van Schubert. 7.20 Wetenschappelijke de militaire kapel. 0—8.50 Lezing. 9.20 iziekles. 9.55 Nieuws- ;ey Parrot" en „The Iramatische schetsen 1—12.20 Dansmuziek. 1750 M. 12.50— 5.05 Orkestconcert. •11.20 „Die lusti- Lehar. Groot t. 45 ert. t. A. :kt, j.35 - 10.35—11.15 Uit 11.30 Mechanische ïstconcert. 5.055.50 estconcert. 8.20 Het Weragkoor. Daarna oncert. 11.20—4.20 Le- 5.20—7.05. Leziu- arenz, dr. Fortner en Weiss, alt. Prof. W. v. Vultée, piano. Dansmuziek. 7,20 sliederenconcert. Or* jpraan. 9.50 Vroolljke :nding uit het Georg- 50 Orkestconcert. 6.50 concert. 9.35 Concert, iers en ederen. Ito's en Fietsen nber uur 4.17 4.17 v.m. nm* 6.39 729 1.51 843 9.07 9'53 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De salarisherziening der rijksambtenaren. Op de vragen van den heer Lingbeek in verband met de technische salarisherziening van de burgerlijke rijksambtenaren, ant woordde de minister van financiën, dat zijn standpunt tegenover het vraagstuk het vol- gende is Bij een salarisregeling mag niet rekening worden gehouden met de vraag, of een deel van de wedde vermoedelijk zal worden afge dragen aan anderen. Bij een salarisregeling mag wèl rekening worden gehouden met de behoefte. De kinderbijslag, de huwelijkstoelage en de talarisreducties wegens opgehuwden staat tUe in het huidig Bezoldigingsbesluit opge nomen zijn hiermee gerechtvaardigd. Niet Viermee gerechtvaardigd is de versterkte sa larisreductie wegens ongehuwden staat, op een deel der ongehuwden (de onderwijzers) toegepast, daar de éénige ratio, welke men biervoor aanvoertnl. het leven in commu niteit, voor drie-kwart van dit deel der on- jehuwden niet geldt. De centrale commissie voor georganiseerd >verleg heeft daarom voorgesteld, die ver kerkte salarisreductie te schrappen en de Minister ziet geen houdbaren grond om dit foorstel af te wijzen. Wenscht men wegens het leven in com muniteit een versterkte salarisreductie, dan eischt de rechtvaardigheid, de scheidslijn daar te trekken, waar zij aan de ratio beaot*- woordt. Intusschen zou deze maatregel nooit tot stand mogen komen zonder volledige instem ming en medewerking der naast-betrokke nen, zoowel om de teerheid der zaak zelf als omdat zy vertroebeld is door het pleit van sommigen voor een salarisregeling, welke rekening houdt met de vraag, of een deel der wedde vermoedelijk zal worden afgedragen aan anderen. Bedacht behoort trouwens in dit verband te worden, dat het in beginsel niet noodig is, dat ieder behoefte-element in de salaris regeling verdisconteerd wordt. Wèl is noodig, dat zóó men het doet, het rechtvaardig en logisch geschiedt. Olympiade-postzegels. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie brengt aan belanghebbenden in herinnering, dat de Olympiade-postzegels na 31 December 1928 niet meer geldig zijn voor frankeering. De heer Colyn over het koloniale vraagstuk. In een vergadering van de centrale anti- rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Amsterdam, heeft de heer H. Colün, lid van de Eerste Kamer en voorzitter van het centraal comité van Anti-rev. Kiesvereni gingen een politieke rede gehouden over «Het koloniale vraagstuk". Welke houding moet, vroeg spreker, de anti-rev. partij aannemen? De heer Colün meende, dat de anti-revolutionnairen zich hiervan met het oog op de aanstaande Ka merverkiezingen een juiste voorstelling heb ben te maken. Voor wat het volk van Nederland en in het bijzonder de Nederlandsche regeering doet en ook voor wat het zou nalaten, is het ten slotte verantwoording schuldig aan God, Die Indië aan Nederland heeft geschonken. In dit verband noemde de redenaar de roe ping van Nederland in Indië van zedelüken aa*d. Het doel van de anti-rev. koloniale politiek is goed omschreven in het anti-rev. Program, waaraan hü herinnerde. Het doel is, om Indië op te voeden tot een politieke zelfstandigheid binnen het algemeen verband v&n den Staat der Nederlanden, waarbij, volgens spreker ons land de leiding in handen moet houden. De anti-revolutionairen willen het ontwik kelingsproces van langen duur doen zü'n en ziJ stellen voorop, dat Nederland in elk ge val de leiding in dit proces moet houden. Op grond van het door hem ingesteld on derzoek in Indië meende de heer Colijn te kunnen vaststellen, dat de beweging in ons Moederland vóór de losmaking thans' nog Met van groote beteekenis is, hoewel het sentiment aanwezig is om aan die beweging M de toekomst groote uitbreiding te geven. Daarom is het noodzakelijk op die beweging letten en daarom dienen alle staatkundige Partijen in Nederland hun aandacht aan bet koloniale» waagstuk te schenken. Als we spreken van de autonomLsche ont wikkeling en van de politieke zelfstandigheid van Indië, dan bedoelen we hiermede niet aldus de heer Colijn de politieke onaf- hankelykheid, maar wel een graad van zelf standigheid binnen het Nederlandsch staats verband. Weduwen- en weezenrenten. Op 1 November werden 11.208 weduwen- renten en 10.528 weezenrenten krachtens de invaliditeitswet genoten, terwyl op genoem den datum krachtens art. 373 dier wet 68.942 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 22.626 personen een invali- diteitsrente als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, ge regeld in de Ouderdomswet-1919, waren op vorengenoemden datum 123.445 personen in het genot van een als vrucht hunner verzeke ring verkregen ouderdomsrente van drie gul den per week. Uit de Novemberdagen van 1918. Naar aanleiding van de mededeelingen omtrent het bezoek door de heeren Schro der en Israëls van „de Telegraaf" in Novem ber 1918 aan den toenmaligen partijvoorzitter der S.D.A.P., den heer Vliegen gebracht, schrijft de heer Schroder in „de Telegraaf" „Dat de bedoelde démarche buiten de voorkennis der directie heeft plaats gehad is juistdat mr. Israëls en ik de bevoegdheid misten „namens haar" op te treden, is dus ook juist. Hierby zij aangeteekend, dat wy niet namens haar optraden, doch ik, met mr. Israëls als adviseur, optrad namens mijzelf, dat de directie nimmer van deze démarche is in kennis gesteld, omdat het onderhoud met den heer Vliegen slechts van informatori- schen aard is geweest en geen enkele wyzi- ging in de houding van „de Telegraaf" te weeg bracht." „Het Volk" voegt hieraan het volgende toe: Tot zoover de heer Schroder. Inderdaad verstrekte hy aan den heer Vliegen „slechts de informatorische mede- deeling", dat hy „Telegraaf" en „Courant" ter onzer beschikking wilde stellen. Intusschen zou het wel van belang zyn te vernemen, of de heeren Schroder en Israëls, vóór hun „démarche", ook niet hebben over legd met den heer H. M. C. Holdert, die wel geen lid der directie is, maar daarentegen de feitelijke baas. Voor de helden der zee, „Het Volk" verneemt, dat een aantal der groote scheepvaartmaatschappüen, assuran tie-firma's en eenige mode-magazijnen voor nemens zyn een fonds van een millioen gul den te formeeren, waaruit men zich denkt eventueele nagelaten betrekkingen van omge komen kusthelden financieel te steunen, als mede de redders na hun daden een belooning te geven. De vloot en de West. In „Onze Vloot" lezen wü In den tüd dat er geen sprake was van petroleum, toen er geen Panamakanaal be stond, toen de handelsbetrekkingen tusschen de Pacific Coast en onze Oost en Oost-Indi sche bezittingen van weinig beteekenis wa ren, en Curasao alleen beteekenis en belang had, omdat het evenals nu onder den rook van Venezuela lag, waren er altyd Neder landers, wij zeggen altyd een of meer schepen gestationeerd in de Caraibische Zee. Tóen zelfs bestond korten tüd de betrekking van „commandant der scheepsmacht in de Caraibische Zee". En nu, nu de beteekenis van Curasao uit een strategisch oogpunt vertienvoudigd is, nu de petroleumindustrie van Curasao een eiland gemaakt heeft, waarvan de tonnen- maat van in- en uitgaande schepen, die van Amsterdam overtreft, nu er steeds groeiende handelsbelangen bestaan tusschen Oost-In- dië en de Pacific Coast, belangen, waarvan men 30 jaren geleden zelfs niet droomde, nu tengevolge van de doorgraving van het Pa namakanaal, dat deel van het rijk der Ne derlandsche staatsmarine het belang om de Vaderlandsche driekleur aan die kust te ver- toonen, zooveel makkelyker en voor zooveel minder geld kan vertoonen dan uit Oost- Inaië mogelijk is, nu waait in de Caraibische Zee byna nooit onze vlag van een oorlogs schip. En als niet onmiddellijk Ingegrepen wordt, als niet met spoed schepen worden aange vraagd, die de drie dubbele functie kunnen en o.i. moeten vervullen, van reserve voor de minimum-vloot in Indië, voor stationeering in de Caraibische Zee en vlagvertoon overal in de wereld, dan zal op één na de grootste koloniale mogendheid binnenkort, als de paar aftandsche oorlogsschepen, die wij behalve wat in Indië noodig is nog bezit ten. het tijdelijke met het eeuwige hebben verwisseld, in de besliste onmogelijkheid zijn om Nederlandsche belangen, waar ook op de wereld, te dienen of te verdedigen. Dan zul len communisten en vaderlandsloozen jui chen, dat de penny-wijze politiek van een Nederlandsche regeering, die zegt 's lands belang te willen dienen, hun idealen heeft verwezenlijkt. Het weer in November. Volgens het door het Kon. Ned. Instituut samengestelde voorloopige overzicht van het weer in de afgeloopen ma^nd November was de ochtendtemperatuur gemiddeld over de vyf hoofdstations 2.4 graad Celsius te hoog. In de eerste dekade was de temperatuur nor maal, in de tweede en derde dekade respec tievelijk 4.2 en 2.9 graad boven normaal. De grootste afwykingen kwamen voor op den lOden en den 22sten met respectievelyk 6 graden beneden en 7 graden boven normaal. De gemiddelde maximumtemperatuur was 2 graden, het gemiddelde minimum 3.5 graad boven normaal. Behalve op den lOden en llden kwamen minimumtemperaturen bene den het vriespunt bijna niet voor. Over het geheele land berekend, viel meer dan de dub bele normale hoeveelheid neerslag. In Noord en Zuid-Holland, Zeeland en Zuid-Limburg was de neerslag 60 tot 90 procent, in de ove rige provincies 100 tot 150 procent boven normaal. De neerslag over het geheele land was grooter dan in de laatste 38 jaren in November is voorgekomen. Te De Bilt werden 44 uren zonneschijn waargenomen tegen 57 normaal. VLISSINGEN, 4 DECEMBER. Onder de gewelven van het Eeuwige Godshuis. Gisterenavond mochten we in de Luth. Kerk, evenals in het vorige seizoen, komen onder de bekoring van de voordracht van dr. Van Bemmel van Hoorn, die met bovenge noemd onderwerp de tweede winterlezing hield. Wat een gave, om zoo te spreken, zóó het gehoor te boeien en gevangen te houden in den cirkel van bewondering. Een verslag van zoo iets subliems kan niet anders zijn dan een zwakke stameling om eenigszins weer te geven, dien rykdom van indrukken ontvangen bij een redenaar van professie, welke een klankenrijkdom tooverde, streelend voor het gehoor. Wat een studie van en een inzicht in de hedendaagsche problemen, wat een voordracht by het reciteeren van ver zen, wat een zuiverheid van taal en stijl, wat een rythme, wat een beelding, wat een into natie van stem. Spreker begon ongeveer aldus Alle eeuwen door heeft de Menschheid gebouwd d'r Tempels in Egytpe, in Hellas, in Israël. De Basilica's uit Constantijn's da gen, de Romaansche en de Gothische kathe dralen deden Ruskin spreken „Geloof en hoogere wyding lagen van de eerste tot de 15de eeuw in ieder bouwwerk van geestelijke strekking Spreker wil ons brengen onder de „Gewel ven van het eeuwige Godshuis", hy wil ons spreken van de verdieping op religieus ter rein in onzen dag, van de verwyding van den religieuzen horizon. Zoo sprak Jezus Chris tus, van „den Vader aanbidden in Geest en in Waarheid". Dr. Van Bemmel spreekt eerst over het socialisme in onzen tijd. Hendrik de Man in zijn époque-makende boek „De Psychologie van het socialisme" draagt niet alleen naar veren de religieuze momenten, die in het socialisme werken, maar zegt, dat de geheele voorstellingssymboliek van de socialistische arbeidersbeweging van Christelijken oor sprong is. Uitvoerig staat spreker bij dit be langrijke deel uit het werk van De Man stil en liet ons zien hoe deze persoonlykheid ge- teekend is door het antwoord, dat hij gaf op de vraag „in welken jong-socialistischen kring hy zich liet indeelen „In mijn soci aal wereldbeeld zijn geen toestanden, maar slechts bewegingentallooze bewegende beelden die telkens anders door licht en schaduw van het oordeel relief krijgen Het socialisme is een nieuw soort religie in zyn geheel 1 aldus besloot spreker. Niet alleen in het socialisme is verwyding van religieuzen horizon, ook in het Militai risme. Hoe gruwelyk is de consequentie van het militair isme. Hoe doorschokt ons de „waanzinstragiek van het oorlogslot, dat menschen ertoe veroordeelt de fouten van het eigen oordeel te boeten, door omzetting van him beste motieven in hun slechtste daden." In de kerken is verwüding van den religieuzen horizon tegenover het militairis- Me. Het doel van den Wereldbond van Kei ken is, naar het woord van den Oud-Kath. Bisschop Paschek „den arbeid te oecomeni- seeren, d.i. een in de diepte des Evangelies wortelende bovennationale gemeenschap te organiseeren, tot vervulling van het gebod tier broederliefde. Het Volkenrecht klopt aan de deur, het slot is nog niet om, maar de grendels zün weggeschoven." Verwyding van den religieuzen horizon is ook in het Christendom. Er komt verwijding van zestiendeeuwsche formuleering, van wel willende bekrompenheid. Ontwikkelde Chris tenen hebben het Bagynenhof van antieken bouw verlaten. „Christus is niet de Columbus der Religie, maar de Religie zelf". Christus' persoonlijkheid moet centraal wezen. Maurice Goguel schreef in het eind van zyn grootsche werk „alleen de geschiedkun dige werkelykheid van Jezus' persoonlykheid, veroorlooft ons te verstaan de geboorte en ontvouwing van het Christendom, die zonder haar zou blijven een raadsel en mirakel." In het laatste deel zette spreker uiteen hoe het individueele leven tot de hoogste aanbidding zal komen, als 't zich stelt onder de gewelven van 't eeuwige Godshuis. Hit kille, bedompte keldergewelven, waar het levensbrood beschimmelt, moet de Chris ten. worden uitgeleid in de zondoortrillende zomersfeer van het leven, waar God tot God en de mensch tot mensch wordt. Georg Brandes noemt Hamlet een Gothisch Genie. Zoo zal ook voor ons gelden „Het onbedachte helpt ons vaak vooruit, waar 't diepst dóórdachte faalt, en 't moet ons lee- ren, dat daar een Godheid is, die vormt ons doelen Waar 't kenmerk van onzen tijd in al zijn geledingen is „haastig en heftig", zal de mensch onder de wijde gewelven van het eeuwige Godshuis stil worden en het „zilv'ren klokkenspel der eeuwigheid hooren vloeien." „De hoogste wereldsymphonie zullen de kinderen der menschen nooit verstaan in een bedompt keldergewelf, maar onder de wyde gewelven van 't eeuwige Godshuis." Met deze laatste woorden eindigde de begaafde spreker. Een avond was het, die nog rijke stof zal geven tot nadenken enbewondering. In onze Tijdinghal werden o.s. nieuwe foto's voorgehangen Op de R.-Kath. begraafplaats te Noord- wijk werd Zaterdagmorgen een der aange spoelde lyken van het stoomschip ..Salento" ter aarde besteld. Eenige foto's van deze droeve plechtigheid, die werd bygewoond door familieleden uit Italië overgekomen. Van de deelnemers aan de gisterenmorgen in 'het departement van binnenlandsche za ken bijeengekomen vergadering van het Per manente Bureau van de Fédération Interna tionale de Laiserie .onder voorzitterschap van minister Kan. Van den nieuwen voorzanger der Nederl. Israël, gemeente teDen Haag. den heer H. Rabinowitcz. Eenige opnamen tüdens de feestelyke wedstrijden ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Bad- en Zwemin richting te Hilversum. Van de prijsuitrei king te Amersfoort aan de officieren van den militairen rijschool. Van de onthulling van den gevelsteen in het Treubstambuis te Voorschoten, ter eere van de drie gebroeders Treub. Van de opening door Prins Hen drik van de groote tentoonstelling van Spaansche schilderyen en beeldhouwwerk in Pulchri Studio te Den Haag Cabaret-voorstellingen. In „de Oude Vriendschap" worden Zater dag en Zondag a.s. cabaret-voorstellingen gegeven door het gezelschap van Cris de la Mar uit Amsterdam. Men zie voor bijzonderheden achterstaan de advertentie. Scheepvaartberichten. Het Duitsche stoomschip „Fehmar" is al hier aangekomen van Ostende om een la ding tinafval in te nemen met bestemming naar Engeland. Het graf van graaf Willem II. Men is bezig een gat te maken in den muur van de Koorkerk te Middelburg, om daardoor de zerk binnen te brengen, die zal worden geplaatst op het graf van graaf Wil lem II van Holland en Zeeland, Roomsch koning, die in 1255 aldaar werd begraven. zijn pijnlijk en duren lang omdat de huid vernield is. Akker's Kloosterbalsem er op verdrijft dadelijk de pijn, doet de blaren verdwijnen en ge houdt geen litteekens. „Geen goud zoo goed' Het graf had in den loop der eeuwen veel geleden, maar wordt thans op kosten van het rük hersteld. Onder de zerk wordt dan weer herplaatst de kist met schedel en been deren, die thans in de Abdijgebouwen wordt bewaard, terwijl ook de ornamenten, die op het graf behooren en nu in het museum van het Zeeuwsche genootschap der wetenschap pen stónden, worden herplaatst. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is toegekend de bronzen eere-medaille der Oranje Nassau-orde aan H. Roth, winkelbediende bij de firma D. J. Dronkers te Middelburg. Natuurschoon op Walcheren. Het natuurschoon van Walcheren was vroeger veel prachtiger dan thans. De vele buitenplaatsen met haar dichte bosschages en de lommerrijke wegen zijn bijna alle ver dwenen. Het land is meer productief gewor den. Toch heeft Walcheren iets van haar schoonheid overgehouden en kan het nog met recht Zeeland's tuin genoemd worden. Het is echter te betreuren, dat het houtge was langzaam maar zeker wordt gerooid en ei meestal geen nieuwe aanplanting plaats heeft. Weer zijn dezen winter eenige boom groepen, die het land zou schoon stoffeeren, ten doode opgeschreven. Zoo byv. ruim 50 boomen om de algemeen® begraafplaats te Ritthem, in welke gemeente de boomgroepen toch al zoo schaarsch zijn. Gelukkig vergoedt de prachtige lange boom- dijk met zijn 5 rijen boomen eenigszins dat gemis. Verder zullen de boomen in den Schorer polder en ook verscheidene in een paar an dere polders onder Nieuw- en St. Joosland worden gerooid. Van de boomen aan den Noordweg bij St. Laurens hebben wij reeds melding gemaakt, doch het polderbestuur zal wel tot nieuwe aanplanting overgaan. Maar een deel van de prachtige groep boomen aan den Rükebuurt- weg onder Serooskerke zal dezen winter voor goed verdwijnen. Afdeeling Zeeland Vereeniging van Ned. Gemeenten. In het Schuttershof te Goes werd Zater dag een drukbezochte vergadering gehouden van vertegenwoordigers van gemeentebestu ren, teneinde de wenschelijkheid te bespre ken van de oprichting van een afdeeling Zeeland van de Vereeniging van Nederland sche gemeenten. Het initiatief tot deze vergadering was uit gegaan van de burgemeesters van Middel burg, Vlissingen, Rilland-Bath, Terneuzen, Wissekerke, Clinge, Bruinisse, Tholen, Oost burg en Goes. Na een inleiding van den heer mr. Jon ker directeur der vereeniging, werd in prin cipe tot oprichting van bovenbedoelde af deeling besloten. Een commissie werd be noemd, die statuten en huishoudelük regle ment zal ontwerpen. In een volgende ver- gaaermg zal een bestuur worden gekozen^ Bond van harmonie- en fanfare- vereenigingen In hotel „Centraal" te Goes is Zaterdag de jaarlyksche algemeene vergadering ge houden van den Bond van Harmonie- en Fanfare vereenigingen in Zeeland. Tot be stuursleden werden gekozen de heer M. A. Ronnjn te Domburg en J. Hage te Ierseke. Besloten werd in 1929 weder een concours te houden op den tweeden Pinksterdag. De plaats zal nader worden vastgesteld. Op 28 Augustus 1929 zal ter herdenking van het 50-jarig bestaan van de vereeniging „E. M. M." te Cortgene, aldaar een festival worden gehouden. Ds. M J. G. J. van de Poll f Ds. M. J. G. J. van de Poll, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Bunnik is Zondag tij dens den dienst op den kansel in elkaar ge zakt en zonder tot bewustzyn te zijn geko men des middags overleden. De overledene, die 54 jaar is geworden,

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1