1000 500 300 150 100 25 aak URG (VOND ES DONDERDAG 23 NOVEMBER eFrste BLAD e Pilaren n PAAÜ No. 377 Jaargang 1928 /oud jiljarfirnie F. VAN DE VELDE Jr.. Illalstraat 58-60, YlissiRjen.Ielef.IO. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND rHEN SiVlANl morgens oet weg. 3 ti Stads- en Provincienieuws SPORT LAND- EN TUINBOUW ifRAAT «4. fSTRA<T 7, ,3. O. itannia" VLISS1NGSCHE COURANT MBER TET BESTUUR. osjes or een nuttig voor U I ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. I franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I jjge landen bij wekelijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct 1 ne abonné's in 't bezit eener I polis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. dood gulden bij door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Gegarandeerde oplaag 5100 Ex. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Nederland en België. De correspondent van het „Hbld." te Brus- J(1 meldde gisterenavond Dl de Kamercommissie voor buitenlandsche laten is de kwestie van het Nederlandsch- Belgisch verdrag even ter sprake gekomen. E7 Bk ATI Fasmdonck heeft o.m. zijn bekende opvat- I 6tgen in verband met het Moerdijkkanaal meegedeeld, doch verder is op de zaak niet Ujegaan omdat de minister van buitenland er/zaken afwezig was. Besloten werd dat de beide commissies van Kamer en Senaat amen zullen btjeen komen en dat de minis ter dan zijn standpunt uitvoerig zal ontwik- ft te Middelburg. ctisch zoodat het geheel ordt opgeborgen. S voorradig. iinniiiiniimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ■we collectie JELLEN \RTS EN LJIGD 3 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIHM Een stokje stadsschoon gered. In de gisterenmiddag gehouden vergade- ring van den gemeenteraad te Delft is, na- I dat ongeveer 7 uur over dit onderwerp was I gedebatteerd, met 16 tegen 13 stemmen be- n n i e t tot demping van het Achter- I tm over te gaan. I Tegen deze plannen hadden vele vereenl- I gtnen ln den lande tot behoud van natuur lij stedenschoon met adressen geprotesteerd. angeschreven n prima kwaliteit og en warm, E KOIWEET" en, en, nen ets. ies. Het weder in October. In het algemeen overzicht van het Kon. M Meteor. Instituut over het weder in de vorige maand lezen wij Van 1 tot 3 was de luchtdruk hoog in het IW. en Z., van 4 tot 13 eerst in het O., daarna a het Z. en vervolgens wederom in het W. Ja den 13en lagen gebieden van hoogen luchtdruk zoowel in het ZO. als in het ZW. trokken vele diepe depressies door het 7. en N. Op 30 en 31 reikte de ZW.-lijke I fcooge druk tot Groenland en IJsland. In de I eerste dekade waren NW.-lijke, in de tweede I vooral Z.-lijke winden talrijker dan normaal I de derde dekade kenmerkte zich door een I buitengewoon groot aantal Z.-lijke winden. De gemiddelde windkracht was in de derde I dekade boven normaal. Gemiddeld over de geheele maand was de I cverdagtemperatuur 0.3 gr., het gemiddeld I maximum 0.2 gr., het gemiddeld minimum 101 gr. te hoog. De afwijkingen bedroegen I -0,1 gr., 0.0 gr., —0.6 gr .in de eerste, 1.2 I gr, -0.9 gr., —1.9 gr. in de tweede en 2.2 gr., 116 gr, 2.8 gr. in de derde dekade. De hoog- e temperatuur, 20.8 gr, werd waargenomen I te Maastricht op den 15en, de laagste, 4.3 I gr. te Warnsveld op den 16en. De dagelijk- I Bche temperatuurschommeling was in de eer- I ste en tweede dekade boven, in de derde be- I Deden normaal. De neerslag gemiddeld over het geheele I land, bedroeg 73 mm tegen 78 normaal. In Friesland, Noord-Holland en West-Brabant bleet de hoeveelheid 10 tot 20 in Zuid- Holland en Zeeland 20 tot 30 beneden de Normale. In het midden van het land viel ongeveer de normale hoeveelheid, terwijl in de oostelijke provincies een surplus aan neer slag werd waargenomen van ongeveer 10 behalve in Zuid-Limburg, waar het tot 25 a 50 steeg. De eerste dekade had over het geheele land te weinig, de tweede te veel Verslag. Onweer kwam vooral voor op den en lOen, verspreide berichten nog op 5 I andere dagen. Het aantal uren zonneschijn op de 5 hoofdstations bedroeg 96 tegen 93 normaal, de 3 dekaden telden respectievelijk 39, 35 en uren. VLISSINGEN, 22 NOVEMBER. Vereeniging ter bevordering der belanegn van slechthoorenden. Gisteren vierde de afdeeling Vlissingen in et zaaltje van den heer Vermeesch het vijf- "g bestaan der handwerkkrans. e v°orzitter opende de bijeenkomst en .ertelde de aanwezigen, dat de handwerk- I ans, opgericht met het doel slechthoorende ®mes> die zelden uitgingen en toch wel eens n verzetje wilden hebben, wekelijks een V()e gen en nuttigen avond te bezorgen, or de afdeeling Vlissingen van zoo grooten was geworden. In deze vijf jaren had den de verkochte of verlote handwerken tel kens het bestuur in staat gesteld datgene te doen, wat anders achterwege had moeten blijven. Namens het bestuur wenschte de presidente den leden met haar energieke leidster, mej. Harthoorn, toe, dat zij nog vele jaren tot eigen vreugde en ten bate der ver- eeniging zouden mogen arbeiden. Een der kransleden dankte daarop het be stuur voor de groote medewerking, die de krans steeds had mogen ondervinden en bood de dames-bestuursleden drie keurige handwerken aan, terwijl het mannelijk be stuurslid een kistje sigaren werd geoffreerd. Daarna werd mej. Harthoorn toegesproken en bedankt voor hare uitstekende leiding, waardoor de stemming op de krans altijd zoo prettig was. Haar werd als souvenir door de leden een zilveren theelepel aangeboden. De trouwe Middelburgsche bezoekers lieten zich ook niet onbetuigd en ven-asten de af deeling met een mooie vaas met bloemen. De beroemde buitenlandsche goochelaar prof. Rebus, die 's middags op de kinder- matinée was opgetreden, verleende nu weder zijn welwillende medewerking om dezen avond luister bij te zetten. Slechts een paar keer onderbroken voor het nuttigen van een kopje thee, was de professor den ganschen avond tn de weer op meesterlijke wijze zijn magische krachten te vertoonen. Met waarlijk verbijsterende vingervlugheid werd ons steeds weer iets anders voorgetoo- verd. De zeer goed bezette zaal beloonde prof. Rebus telkens met een hartelijk applaus en zéér voldaan keerde men tegen half elf naar huis. Begin Januari zal de volgende bijeenkomst plaats hebben. In onze Tijdinghal. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Ned. Centrale Vereeniging tot be strijding van tuberculose, werd gisteren te 's-Gravenhage een nationaal congres gehou den, waarvan onze fotograaf een mooie op name heeft gemaakt. Een vrachtauto van de kistenfabriek Phoenix" uit Halfweg geraakte op den Haarlemmerweg te water. Wij maakten een foto terwijl de wagen weer op het droge ge bracht wordt. De chauffeur kwam er met natte beenen af. Te 's-Gravenhage is plotseling op 80-jari- gen leeftijd overleden de geuens. luitenant- generaal Wouter Cool, oud-minister van oor log en thans lid van den Raad van State. Het schutten door de groote sluis. De beperkte tijd van schutting met de groote sluis, tengevolge van de aanvaring door het Duitsche stoomschip „Smyrna", is van heden af weder opgeheven. Ned. Christ. Reisvereeniging. Gisterenavond hield de afdeeling Walche ren van de Ned. Christ. Reisvereeniging de eerste vergadering in dit winterseizoen in het Militair Tehuis te Middelburg. De opkomst was goed ruim 30 leden (1/3 van onze af deeling) waren opgekomen, waaronder ook verscheidenen uit Vlissingen. Vóór de pauze werden huishoudelijke zaken behandeld. De agenda van de algemeene vergadering, die in Haarlem zal worden ge houden, werd besproken en als afgevaardig den werden de heer Caljouw (voorzitter) en de heer Klarenbeek (secretaris) gekozen. Ook werd besloten als afdeeling een bij drage te geven aan de vereeniging „Rijwiel pad Walcheren". Daarna hield de voorzitter, de heer Cal jouw, een lezing met lichtbeelden „Wande ling door Middelburg". In gedachten wandel den wij de stad door en stonden nu en dan stil voor de oude gebouwen en gevels, waar bij de spreker interessante bijzonderheden vertelde, die meestal aan onze opmerkzaam heid ontgaan. Voor echte Middelburgers heeft hij zelfs nog heel wat nieuwe dingen verteld. De lezing viel zeer in den smaak, de plaatjes waren mooi, en wij hebben geleerd, dat er in de naaste omgeving ook nog wel wat moois te zien is. Daarover is het niet altoos noodig verre reizen te maken. De tweede voorzitter sloot de goed ge slaagde vergadering. Tentoonstelling van Nederlandsche kunst te Londen. Bij het gemeentebestuur van St. Maartens dijk is van den minister van onderwijs het verzoek ingekomen, de bekende zilveren be kers, te weten een zilveren beker met deksel op balustervoet ter hoogte van 20 centimeter, een cuppa van onderen verguld met gedre ven zilveren schalmornament, een kleine zil veren beker op balustervoet ter hoogte van 10 centimeter en een cuppa in den vorm van een halve ananas, in bruikleen af te staan voor de aanstaande tentoonstelling van Nederlandsche kunst te Londen. Deze bekers zijn in 1923 in bruikleen afgestaan aan den Commissaris der Koningin in Zee land, tot wederopzegging te plaatsen in het Zeeuwsch Genootschap voor Wetenschappen te Middelburg. Aan den Commissaris is thans toestemming verleend, de bekers voor genoemde tentoonstelling af te staan. MARINE EN LEGER Hr. Ms. politiekruiser „Vulcanus" is, onder bevel van luitenant ter zee le klasse C. Meij er, van het toezicht op de visscherij in de Noordzee, te Nieuwediep teruggekeerd. Hr. Ms. mijnlegger „Medusa", onder bevel van luitenant ter zee le klasse C. T. Bollaan, is van Willemsoord naar zijn station Vlissin gen vertrokken. De officieren van den marinestoomvaart dienst 2e klasse J. Dijkstra en H. Koster zijn 14 dezer met het stoomschip „Johan de Witt" uit Tandjong-Priok naar Nederland teruggekeerd. De nieuwe commandant der grenadiers en jagers. Kolonel jhr. E. W. van Holte tot Echten, de nieuwe commandant der brigade grena diers en jagers, de derde commandant welke deze in het eene jaar 1928 heeft, is in 1872 geboren. Hy werd 24 Juli 1893 tweede- en 16 Juni 1897 eerste-luitenant, 1 November 1909 kapitein, 15 November 1919 volgde zijn be vordering tot majoor, 1 October 1924 die tot luitenant-kolonel, commandant van het 22e reg. inf. te Ede en in dit jaar die tot kolo nel, commandant der 2e brigade te Ede. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 De cember benoemd bij het wapen der infanterie tot reserve-kapitein, de reserve eerste luite nants W. Anker, W. Dekker en J. Geense, allen van het 14e reg. en A. P. J. Koopmans, J. A. J. Jansen en P. van Rees, allen van het 3e reg. AANBESTEDINGEN Door den rijkswaterstaat te Maastricht is aanbesteed het maken van een rijvloer en een voetpad van gewapend beton op zes overspanningen van de brug over de Maas bij Grave, met bijkomende werken, behooren- de tot kanalisatie van de Maas. Laagste in- schrijfster N.V. tot Aanneming van werken „Mawe" te Middelburg voor 60.450. VOETBAL. Vlissingen hield Alliance op eigen terrein er met 32 onder. Zondag 11. Een gevaar lijke klip werd hiermede omzeild. De bezoe kers speelden technisch beter dat de thuis club en hadden met de rust dan ook al een 21 voorsprong. Vervolgens werd het 31 voor de bezoekende club, maar vóór het einde wist Alliance den achterstand nog tot 32 in te loopen. Onbedreigd gaan onze rood witte stadgenooten nog steeds aan den kop. Ze hebben nu nagenoeg de helft van het te spelen competitieprogram achter den rug. Als er ooit een kans op verovering van het kampioenschap is geweest, dan is ze er nu, temeer omdat de overige clubs elkaar de punten afhandig maken en er in onze afdee ling geen enkel elftal is aan te wijzen, dat zoo sterk op den voorgrond treedt als Vlis singen. Een zeer gunstig teeken is ook dat onze plaatselijke club dit seizoen ook uitwed strijden weet te winnen. In het begin van het vorig seizoen toen we er zoo goed voorston den, waren de uitwedstrijden voor ons even- zooveel onoverkomelijke moeilijkheden. De beide wedstrijden in Roosendaal bijv. die vorig seizoen 3 verliespunten opleverden, brachten nu 2 overwinningen. De plaatselijke ontmoeting tusschen Breda en Bredania eindigde in gelijken stand. Dit gaf de verhouding goed weer. Toch had Bre da kunnen winnen als het met ontijdig en ontactisch was gaan verdedigen. Bredania wist toen gelijk te maken. De andere plaat selijke wedstrijd tusschen Zeelandia en Mid delburg eindigde in een gelukkige 10 over winning voor de thuisclub. Qua spel verdien den de beide partijen eigenlijk een 0—0 uit slag. Gudok zorgde voor een vervroegde St. Ni- colaas-surprise door Dosko op den Raaijberg een punt te ontfutselen. Zou het uitkomen van L. Schollaert (ex-Willem II) by Gudok reeds van invloed zijn Eén der Dosko-doelpunten werd bovendien nog uit een strafschop gescoord. Tot slot bleef Dongen thuis met normale cijfers de baas over Roosendaal^ Zondag a.s. speelt Bredania uit tegen Don gen. De Bredanaars moeten hier oppassen om geen nederlaag te lijden. We geven Don gen een mooie kans thuis. Zeelandia trekt naar Roosendaal en zal daar met Roosendaal moeite genoeg hebben. De nederlagen, die Roosendaal, dat thuis flink van zich afbijt, daar krijgt te incasseeren, zijn zeer eervol. Wij houden het voorloopig op een punten verdeling. Middelburg speelt thuis tegen Dosko. Een lastige wedstrijd voor de Braban ders in deze periode des jaars. Op den Raaij berg won Dosko van Middelburg met 21. Thans zullen de cijfers wel in het voordeel van de Zeeuwsche club zijn. Vlissingen onderneemt de verre reis naar Tilbyrg om daar Gudok partij teven. Al gaat het Zondag a.s. tegen de hekkesluiters, onderschat daarom de tegenpartij niet, rood- witten Ook Bredania werd op het Gudok- veld, eenige weken geleden, door die fout bijna geslagen. Zondag a.s. is precies de helft van ons competitie-program gespeeld. Het slot van de eerste helft moet een overwinning zijn. INSIDER. Biljarten. Gisterenavond speelde in het café van den heer Verbeek alhier de „professor de billard", de heer Solien uit Rot terdam. De belangstelling was zeer groot. De „prof" speelde een partij tegen den kam pioen van Vlissingen, den heer Hoornix. Het spel van den heer Solien getuigde van zijn meesterschap op het groene laken. In 3 beur ten maakte de heer Solien een partij van 550 caramboles met als hoogste serie 394, al- zoo een gemiddelde van ÏSS1/^. Zijn schitte rend spel trok terecht de algemeene bewon dering van de biljart-liefhebbers. De Olympische Spelen in Los Angeles. Hoewel nog 4 jaar ons scheiden van de Olympische Spelen in Los Angeleos, is men toch reeds druk met de voorbereiding van de spelen bezig. In de eerste plaats zal het be staande Stadion te Los Angelos uitgebreid worden. Het kan nu 100.000 toeschouwers bergen, men zal ruimte maken voor 135.000 kijkers. Voorts komt er een zwemstadion voor 50.000 toeschouwers. In dat stadion komt tevens de wielerbaan en de gelegen heid voor boksen en krachtsport. Het ligt in de bedoeling aan alle deelne mers vrij reizen door Amerika te verleenen, bovendien zal al het mogelijke worden ge daan om hét verblijf voor de deelnemers zoo aangenaam en gemakkelijk mogelijk te ma- ken.Voor propaganda en voorbereiding heeft men reeds thans de beschikking over ander half millioen gulden De geheele organisatie zal enorme sommen kosten, die voor de helft te Los Angeles en voor de andere helft door een inzameling in Californië bijeen gebracht zullen worden. Stroo als voedsel. Voor de herkauwende dieren is stroo een uitstekend voedingsmiddel. Het kan, omdat het te weinig voedende deelen bevat, niet als hoofdspijs dienen. Echter wel ,als er een vol doende hoeveelheid krachtvoeder bijkomt. Van alle voedingsmateriaal is stroo het rijkst aan ruwe celstof, vooral dat van winterkoren, 't Stroo van zomergraan bevat gemiddeld iets minder celstof, doch wat meer eiwit, en is daarom beter verteerbaar dan het winter- korenstroo. Gerst- en haverstroo verdienen de voorkeur daarop volgt tarwestroo, terwijl het stroo van rogge het hardst is, en daardoor het moeilijkst verteerbaar. Het stroo van peulvruchten (erwten, boonen, wikken) is wel rijker aan eiwit dan het korenstroo, doch de celstof is minder licht verteerbaar. Vooral is dit het geval met boonen- en wikkenstroo. Het laatste, dat al buitengewoon hard is, dient daarom het best als schapenvoer. Van het peulstroo heeft dat van linzen, met 7 procent verteerbaar eiwit, de meeste voederwaarde daarop volgen het boonenstroo met 4 k 5 pet., en 't erwtenstroo met ongeveer 3 pet. verteer baar eiwit. Evenals bij het hooi is ook bij het stroo de graad van rijpheid, waarop het ge was gemaaid is, van invloed op de samenstel ling en de verteerbaarheid. Hoe rijper de zaden of granen by het oogsten zijn, des te harder is het stroo en des te minder ook zijn voederwaarde, met de meerdere rijpheid neemt namely k het gehalte van eiwit af en wordt het bedrag aan ruwe celstof grooter. Ook door stroo lang te bewaren, wordt het als voedsel minder geschikt, zoodat het in den vóórwinter het best is te gebruiken. Niet al leen is stroo bij krachtvoeder als granen, za den, koeken en zemelen uitstekend als maag vulling, doch het gaat ook bij de voedering van de waterrijke knollen en wortels, en het sappige groenvoer, de opblazende werking van deze tegen. Stroo, dat besmet is met roest of meeldauw, of aangetast is door bladluizen en, zooals gebleken is, ook het stroo van geile gewassen, veroorzaakt niet zelden, vooral by paarden, zenuwziekten, en is daarom als voe der af te keuren. Met het toedienen van lu- pinenstroo moet men eveneens voorzichtig zyn de bitterstoffen of alcaloïden, welke daarin voorkomen, veroorzaken soms ziekelij- LOUIS DOBBEIFIANN-ROTTERDAH ke verschijnselen (lupinose). Ook gedroogd aardappelloof heeft bij runderen vaak een nadeelige uitwerking. Ziekten bij vruchtboomen. Een ziekte, die zich vooral bij den pere boom vertoont, is de schurft. De bovenste bastlaag en de daaronder ligende cellagen sterven af, in 't bijzonder aan de jongere tak ken, terwijl men bij buitengewoon droge zo mers deze ziekte meer ziet optreden dan bij natte of normale zomers. Sterke bemesting en verjonging van den boom, door vele tak ken sterk in te snijden, zijn de beste middelen tegen dit kwaad. Als ziekten van 't hout zijn vooral te noemen droge en natte (gewone) kanker, en de gomziekte. De kanker is een zeer verbreide, vooral bij den appelboom voorkomende ziekte, en kan deels als indi recte, tengevolge van vroegere ziekte, deels als directe ziekte, beschouwd worden, daar ze zich niet zelden, ook zonder vroegere kwalen, hier en daar op overigens gezonde boomen vertoont. De ziekte ontstaat in den bast en de jongere houtlagen, v/aardoor 't sap wordt vervoerd, of bestaat in woekering van wond randen, die steeds afsterven, tegelijk echter nieuwe randen vormen, welke op hun beurt door den kanker weer worden aangetast, en afsterven, en zoodoende wordt zoo'n kanker- wond van jaar tot jaar grooter. De oorzaken dér ziekte kunnen van verschillenden aard zijn. In verreweg de meeste gevallen is wel de ongunstige toestand van den bodem, en de ondoelmatige bemesting de oorzaak. Verder ontstaat hij tengevolge van vorstplekken, door storingen in den sapstroom (veel snoeien zeer laat in 't voorjaar), en komt ook vaak onder overigens gunstige omstandigheden voor bij oudere, afgeleefde soorten, als zoete grauwe Reinet, Bellefleur e.a. Ook herinneren we er aan dat kanker vaak ontstaat door bloedluis. De ondoelmatige bemesting, ge voegd bij onzen arm aan minerale stoffen zijnden bodem, werken de kanker zeer in de hand. Zoo worden nog vele boomgaarden enkel met stalmest bemest, waardoor elk jaar veel stikstof, veel meer dan noodig is, aan den boom wordt toegevoerd, terwijl de kali in zeer kleine hoeveelheid wordt bijgebracht. Deze overvloedige stikstofbemesting zet den boom wel tot grooten wasdom aan, want stikstof „drijft" daar echter de vruchtboom ook veel kali noodig heeft, kan 't hout, dat door die sterke stikstofbemesting nog laat in 't najaar groeit, en nog steeds als 't ware wacht op de aan te voeren kali, niet rijp worden, omdat niet alle voedingsstoffen aanwezig zijn. 't Hout is dus nog laat in werking, d.w.z. 't groeit nog laatonder aan de bladstelen, dus onder de oogen, die 't volgend jaar zullen uitbotten, hoopt zich een hoeveelheid sap op, doch dan komt ineens de winter de groei houdt plotse ling op, dewijl de bladeren bevriezen en 't sap, dat nog zoo overvloedig bij de oogen opge hoopt is, bevriest, en 't hout en 't oog in de nabijheid er van bevriezen mede, en zoo ont staat een dood oog. 't Volgend jaar ziet men om dat doode oog een kringetje dood hout, en hier vindt een kleine zwam, de kanker- zwam, een goeden bodem en tiert er welig. Van jaar tot jaar breidt zich zoo'n kring uit, en gaat men met zijn stikstofbemesting op dezelfde wijze voort, dan zal in enkele jaren de geheele boom verkankerd zijn. Wenken en mededeelingen. Afgevallen bladeren van vruchtboomen, die door bladluizen aangetast zijn, moeten verza meld en verbrand worden. Alle andere be strijdingsmiddelen in den zomer hebben an ders maar half succes Jonge eenden krijgen lichtelijk krampen, als ze al te koud water drinken. Eveneens vatten ze spoedig kou, als men ze te vroeg op 't water laat, want het zachte dons geeft wei nig beschutting. Verkeerd is ook de veel ver spreide meening, dat nat weer jonge eenden tierig maakt. Integendeel is er geen vogel soort# die in den eersten ontwikkelingstijd zóó gevoelig daarvoor is, en die men zoo zorgvuldig mogelijk daartegen moet behoeden. Door velen wordt het inwinteren der bijen in 't najaar in kelders, leege pakhuizen enz., aanbevolen. Deze wijze van doen heeft haar voor- en nadeelen, en is slechts geschikt voor bepaalde gevallen. De bedoelde ruimte moet droog, gelijkmatig koel en zeer rustig zijn. Komt dit samen, dan overwinteren de bijen

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1