1000 500 300 150 25 nenyto loterii Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen I Pit nummer bestaat uit 2 bladen. ÉÉRSTE BLAD BINNENLAND Stads- ea Provincienieuws SPORT No. 353 ©€»e Jaargang hoofdtrekkiJ onherroepelijk 31 OCTOBER^ hts enkele dagen l°ten alom verkrijgbar !k|e, ongeveer 30 bfl io e» haafd en van ronde hoek]™ i vier koperen haakjes J gevalletje wordt keurig *J elk haakje wordt met ron naam geschilderd van de| er moeten hangen. Tot u, om het rekje aan den rauurl bevestigen en dit mooie en! je is ook alweer gereed, Ier glunderen als ze het ziet j] en boodschappentasch. nuttigs, vind je niet En Jel oma, tafite of een vriendin I i moeder van je eigen vrien.f •assen. Maar je moet natuur-l if de tasch, die ze gebruiken,! ;en is, want aan twee ze niet veel hebben. ;der al een beetje op? Datl er ook iederen dag lekkere Is in gehaald worden, moe« ïaar krachten haar wel be« n je een aardige 1 aken Van raffia. Je neemt I kleuren rood en groen of I wat je maar mooi vindtt De I takt. Je zet 60 k 70 steken! breedte van de tasch. Voor I werk je in eiken ketting-1 c. Bij den 2den toer haak je I 3E -ingsteek, 1 vaste steek om ;en van eiken tv/eeden vas- eersten toer. Begrijp je het? I langzaam en aandachtig toer en bij alle volg afwisselend 1 kettingsteek naar den vasten steek werk I den kettingsteek in den et zoo lang tot de lap, of „matje" 70 c.M. lang is. sren verwissel je van kleur, hechten, hoor Den aüer- je uit enkel vaste steken je 2 reepen, elk 30 c.M. oreed, ook met denzelfden rkt en in afwisselend twee wordt dan dubbel gevou- twee „wanden" worden de gehaakt enklaar is *en bijna. Want er moe- andgreepjes aan de tasch Een tasch zonder hand- maal geen tasch. van de handgreepjes doe e hecht aan bij het begin wanden". Je werkt in eiken asten steek tot je van hebt. Dan haak je 25 verbind* den laatsten kettingsteek, waarmee ieelte van de breedte der laakt dan weer langs e ar het handgreepje begint Ringsteken van het hand- 5 vaste steken. Langs ae n weer met vaste steken breedte van den tweeden op dezelfde wijze net gehaakt, verschrikk ijk enmaal bezig bent èn aan je heusch geen mo» len rdt Auto's en Fietsen uur B.M VLISSINGSCHE COUR IABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. anco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk ƒ3.80. Voor de ove- „•ge landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad ƒ4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct n: fill! f. Ml Ot ÏElOf li, Baislriil 51-50,1 üssin jtn. klif 10. Pislretaiij 6B287 23 OCTOBER ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. In, abonné's in 't bezit eener Ifdlis, zijn GRATIS verze geld tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden .bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Nederland en België. De Brusselsche correspondent van de „N. b Crtmeldde gisterenavond De Katholieke „Vingtième Siècle" meent Ijji haar avond-editie te kunnen mededeelen L verband met den terugkeer der Belgische lexperten uit Den Haag, dat de gedachten- Iwisseling welke zij aldaar hadden met de ■technici van den Nederlandschen water staat, de eerste sedert de verwerping door de [jjederlandsche Eerste Kamer van het tus- lidien beide landen ontworpen verdrag, niet de resultaten blijkt te hebben geleid, lielke men ervan verwacht had. Van weerszijden werden voorstellen ge- ■daan, maar tegenover onze zeer gematigde itellen, zegt het Brusselsche blad, zijn lindere voorstellen geplaatst die, voor wat ■namelijk het hoofdpunt der onderhandelin- i - onze verbindingen met den Rijn be- I treft door de Belgische .experten als on- verdedigbaar zouden worden beschouwd. In Leze omstandigheden, aldus de „Vingtième ■Siècle" verder, valt te vreezen dat de offici- |eele hervatting der besprekingen tusschen Ibeide landen op ernstige moeilijkheden zal I itulten. België heeft te 's-Gravenhage leischen laten gelden, die een minimum zijn ■beneden hetwelk het onmogelijk is te gaan, lionder de in het spel zijnde belangen in het ■gedrang te brengen. De regeering heeft he illoten er zich aan te houden en de openbare I Beening, die sedert den dag dat de tegen- Istand van een der Nederlandsche Kamers Let resultaat van een moeizaam bereikte overeenkomst, vrucht van wederkeerige con- !S, deed mislukken, haar pogingen met e volgt, is niet minder vast besloten I haar te steunen, ten einde volledige en aïge- I heele erkenning van onze rechten te krijgen. In officieele kringen weigert men beslist Iets naders mede te deelen omtrent den I stand der Nederlandsch-Belgische prélimi- I naire onderhandelingen. Postdienst op Katholieke feestdagen. In antwoord op de schriftelijke vragen I van het Tweede Kamerlid, den heer Vliegen, [inzake de beperkte dienstuitvoering op de [postkantoren in een groot deel van ons land op Katholieke feestdagen, deelt de minister I van waterstaat mede, dat op verscheidene sen op Maria Hemelvaart, Allerheiligen |«n Goede Vrijdag dienstuitvoering plaats heeft, in den geest als door den steller der vra- gen was medegedeeld. Verder markte de mi- uister op, dat in alle daarvoor in aanmer- I king komende gevallen op die dagen gele- I genheid tot het afhalen van poststukken zal I morden gegeven voor zoover dit zonder ver ing van den dienst van het personeel I hogelijk is. Ten aaanzien van dagbladen zal, in verband met het feit, dat deze als regel in [gebundelde pakken worden ontvangen en Erdoor afzonderlijk kunnen worden gesor- teerd, deze gelegenheid in elk geval kunnen borden geboden. Dr. F. E. Posthuma. - NJar aanleiding van een bericht in „de I Td.", als zou dr. F. E. Posthuma ernstig in I aanmerking komen voor het ambt van bur- I ^meester van Borculo als opvolger van jhr. De Muralt, kumien wij uit goede bron J^deelen, dat dit bericht volkomen uit de Ilucht is gegrepen. Lat het hoofdbestuur van den Vryheids- J0^ er ernstige bezwaren tegen zou hebben, I a' dr. Posthuma na zijn verkiezing tot Ka- I herlid zijn huidige functie van directeur der entr. Werkgevers Risico-bank blijft waar- ®iöen, is in zooverre onjuist, dat het hoofd bestuur Posthui van den Vrijheidsbond in dezen dr. 1Uma geheel vrij laat te beslissen en dat Posthuma zelf van oordeel is, dat bij een entueele verkiezing het Kamerlidmaat- |aP hem niet voldoende tijd zal laten voor in ,Waarnemen van twee belangrijke functies t maatschappelijk leven. October Ned. Centraal filmarchief. I 1& 5r *r- A. Slingervelt Ramondt, leeraar I jjej, et ^on- Inst. voor de Marine te Den I ÏHmT'h Nederlandsch Centraal ten »rc een aantal negatieven van films 1902 rif gegeven uit de jaren 1901 en schei»6 ongetwÜfeld van bijzondere histori- ityj aarc*e zÜn- Het zijn de Dam te Am- J ^otterf 0ng,eveer 19011 de Maasbrug te denzelfden tijd huwelijksstoet °n. echtpaar op 7 Februari 1901 van Paul Kruger te Amsterdam op 19 December 1900 intocht van de Bóe ren-generaals te Amsterdam in September 1902 Paul Krug-r te Rotterdam op het Vre- denoordplein 26 Juni 1901opening van de Staten-generaal 17 September 1901 mas- keradefeest te Utrecht 25 Juni 1901intocht van Hertog Hendrik van Mecklenburg en de Koningin het te water laten van den krui ser „Koningin Regentes" op de Marinewerf, waarbij H. M. de Koningin tegenwoordig is. Het dok voor Singapore. De Hollandsche kolonie te Singapore heeft aan den état-major van de vier sleepbooten, welke het eerste deel van «het dok voor Sin gapore aanbrachten, een diner aangeboden in het Seaview-hotel. Aan het diner zaten onder meer aan de commandant van de eerste doksectie, de heer Leehner, de consul- generaal de heer Byvanck, de vice-consul de heer Hesta en kopstukken van den Holland- schen handel, het bankwezen en de scheep vaart. Het diner had een zeer geanimeerd verloop. De heer Leehner hield een redevoe ring, bracht een toast uit op H. M. de Ko ningin en huldigde den état-major en de bemanning van de sleepbooten voor de schitterende prestatie. Daarna las hij een telegrafischen gelukwensch voor van den hoofdinspecteur van de scheepvaart in Den Haag. Vervolgens spraken de heeren Hesta en anderen. Kapitein Verschoor verhaalde ten slotte eenige voorvallen van de reis en zegde dank namens den état-major voor de hartelijke ontvangst, waarbij hij speciaal dank bracht aan den heer Hesta en den heer Bert, van de stoomvaart-maatschappij Nederland, voor zitter en secretaris van de Hollandsche club, die de regeling der feestelijkheden in han den hadden. De bemanning van de sleepbooten maakte een autotocht onder leiding van enkele be stuursleden van de club, waarna verver- schingen werden aangeboden. VLISSINGEN, 23 OCTOBER. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist, we gens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en of vermogen (ge- wetensgeld) is ontvangen bij den ontvanger der directe belastingen te Vlissingen 16.32 onder letter B. Feestavonden. Zaterdagavond belegde de Alg. Ned. Me- taalbewerkersbond een feestavond voor le den en genoodigden in het „Concertgebouw" en de „Oude Vriendschap" ter viering van de bereikte resultaten aan „de Schelde". Bei de zalen waren stampvol (ongeveer 1200 man), aldus lezen wij in „het Volk". De voorzitter bracht dank aan allen, die in de dagen van strijd steun hebben verleend, in welken vorm dan ook. Namens den Vlissing- schen bestuurdersbond werd aan mevrouw Van Spanning voor alle opofferingen die zü zich tijdens het conflict had getroost, een stofzuiger overhandigd, hetgeen een hulde aan alle stakersvrouwen inhield. Ook na mens de S.D.A.P. werden de stakersvrouwen gehuldigd, aan mevrouw Van der Peijl werd een bloemstuk aangeboden. De feestrede werd uitgesproken door Dantz, die de behaalde resultaten nog eens weergaf. Wij, aldus spreker, moeten echter niet te lang rusten op de behaalde resulta ten wij moeten opnieuw flink aanpakken. Medewerking aan dezen avond verleenden de muziekkapel Höfelein-Bekker, Sternheim en Meier Hamel. In onze Tijdinghal. Wij etaleeren nog enkele foto's in verband met de feesten te Breda. In het Militiegebouw te Amsterdam heeft een internationaal damtournooi plaats ge had. Wij geven een foto tijdens een der wed strijden. De Philips-harmonie uit Eindhoven heeft een bezoek gebracht aan Amsterdam en o.a. enkele nummers gespeeld in de bierbrouwerij „de Gekroond Valk", waarvoor zij getrakteerd werden op enkele glazen Vollenhoven's bier. Zondag werd te Venlo de voetbalwedstrijd Zuid-Nederland—Luxemburg gespeeld. De burgemeester van Venlo deed den aftrap. Een lezing. In de Christ. Ger. Kerk in de Kasteelstraat zal Donderdag a.s., der avonds 8 uur voor de Christ. Ger. mannen-vereeniging „David" als spreker optreden ds. J. B. G. Croes uit Gouda, met het onderwerp „Een strijdbare held", De electrificatie. Naar wij vernemen zou er thans tusschen de P.Z.E.M. en de Société Annonyme over eenstemming bereikt zijn inzake de overne ming van het bedrijf der Société door onze provinciale electriciteits-maatschappij In de a.s. winterzitting van de Prov. Sta ten zal waarschijnlijk een voorstel in dien geest ter tafel worden gebracht. Mocht in de Staten geen meerderheid voor overname van het bedrijf der Société te vinden zijn, dan zou de laatste ook bereid zijn een contract voor stroomlevering op veel gunstiger voorwaarden dan vroeger met de P.Z.E.M. af te sluiten. Het Kuban-kozabken koor. Het beroemde Kuban-kozakken-koor geeft Donderdag a.s., des avonds 8 uur, een uitvoe ring in den schouwburg te Middelburg. Dit koor is reeds in verschillende plaatsen van ons land met groot succes opgetreden. De „N.R.Ct." schrijft o.a. Een aantal zan gers, die over prachtige natuurstemmen be schikken. In den samenzang zijn de presta ties van het koor voortreffelijk. De forti zijn klankrijk en krachtig, de pianissimi buig zaam en week. De „Tel." zegt dat de groep der Kuban- kozakken over 't algemeen over prachtige stemmen beschikt. En een zeer diepe en se rieuze muzikaliteit, welke zich in een soepel volgen aan den leider, Wladimar Drigailo, overgeeft. Hij speelt met groot gemak op zijn verrukkelijk instrument en vindt de kleuren die ontroeren en de effecten in hun onver wachte weelde. Uit de Staatscourant. Bij Kon. besluit van 18 October is herbe noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Oostburg mr. J. Erasmus. Bij Kon. besluit is met ingang van 16 Oc tober benoemd tot rijkshavenmeester van het kanaal van Ter Neuzen N. J. C. Lambrecht- sen van Ritthem. De oudste Zeeuw overleden. Eenigen tijd geleden overleed de oudste ingezetene der provincie Zeeland, mej. Assel- man, te Hengstdijk. Voor zoover bekend, was toen de oudste Zeeuw de heer L. Wisse te Kamperland, die het volgend jaar zijn honderdsten verjaardag hoopte te vieren. Deze is echter Zondagmor gen op 99-jarigen leeftijd overleden. SOUBURG. De alhier in de afgeloopen week gehouden jaarlijksche collecte ten bate van het Nederl. Roode Kruis heeft 27.98 opgebracht. KERK- EN SCHQOLNIEUWS Verwarming St. Jacobskerk. Bij ds. De Voogd is weer een gift ingeko men van 100 voor de verwarming der St. Jacobskerk. Het bedrag, dat sedert Januari bijeen is gebracht nadert thans de 6000. Ned. Ilerv. Kerk te Rotterdam. Voor een Herv. Kerk in het Nieuwe Noor den te Rotterdam is bijeengebracht een som van 100.000, terwijl gecommitteerden voor dit doel ruim 1000 in kas hebben. Dezer dagen is nog een gift van 500 ingekomen. Er is echter nog 100.000 noodig. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Puttershoek door ds. A. Scheele te Ka- pelle voor Scharendijke door ds. P. Raits- rna te Oldekerk. Ds. A. Steyling f Te Apeldoorn is in den ouderdom van 59 jaar overleden ds. A. Steyling, emeritus predikant der Geref. Kerk van Naarden. Ds. Steyling diende te voren de kerken van St. Laurens, Gapinge en Axel. De stad zonder tempel. Men herinnert zich, schrijft onze Amster- damsche correspondent, dat de bekende pre dikant van Sloterdijk, dr. J. W. P. Ie Roy, reeds verscheidene jaren werkzaam is voor de stichting van een kerkgebouw in Amster dam-West. Onder het alarmeerende op schrift „Stad zonder tempel" vroeg hij in verschillende kerkelijke bladen om gaven voor dien bouw, wijzend op het speciaal geval waarvoor de Ned. Herv. gemeente van het kleine Sloterdijk zich geplaatst zag toen de gemeentelijke annexatie haar indeelde by het nieuwe Amsterdamsche stadskwartiex (West) met haar circa 80.000 bewoners. De kleine dorpskerk bleek hiervoor ten eenen- male onvoldoende en ligt bovendien geheel achter in het oude dorp. Dank zij de onvermoeide propaganda van den predilant vloeiden de giften uit het ge heele land ruimschoots toe, ook uit Amster dam, en kon in het voorjaar reeds een aan vang worden gemaakt met den bouw der zoozeer begeerde kerk. Teneinde nu de kos ten van inrichting en onderhoud te kunnen bestrijden „West" zelf is geen kapitaal krachtige wijk besloot men, op voorstel van den zakelijken voorganger, aan de ach terzijde van de kerk een aantal woningen in te bouwen en deze te verhuren. Dit is zeker iets geheel nieuws voor een moderne stads kerk, maar het practische van deze exploi tatie kan niemand ontgaan. Voor het huren der woningen is nu reeds veel animo. De kerk zelf is uitwendig bijna voltooid en de wonin gen komen bègin 1929 gereed. Een en ander brengt nu ook de noodzake lijkheid mede van het beroepen van een tweeden predikant, waartoe dezer dagen door den kerkeraad van Sloterdijk-Amster- dam (West) besloten is. Het provinciaal kerkbestuur wenscht hiervoor echter geen toestemming te verleeneh, alvorens het aan tal verhuurde zitplaatsen in de nieuwe Jeru- zalemkerk voldoende biykt en vervolgens moet komen vast te staan dat de oude Sloter- dijksche kerk er niet op achteruit ging. Deze minder aangename toestanden op ker kelijk terrein zijn mede een gevolg van de annexatiewoede van Amsterdam, welke ook voor de burgerij allerlei bezwaar meebrengt. Zoo bijv. ressorteeren de bewoners van West ambtshalve onder het vroegere Sloterdijk en zijn zij verplicht zich voor aangelegenheden betreffende den burgerlijken stand etc. op de secretarie van het oude dorp te vervoe gen. Afstand bijna een uur. Als een staaltje van buitengewone ver draagzaamheid dezer Sloterdijksche gemeen te kan nog dienen, dat zij onlangs besloot haar kerk op Zondagen tijdelijk af te staan aan de Gereformeerde gemeente, wier hulp kerk verplaatst wordt. De diensten van ds. Le Roy of diens plaatsvervanger zullen nu een half uur vroeger eindigen om de Gere formeerde gemeente gelegenheid te geven haar diensten nog in den voormiddag aan te vangen. RECHTSZAKEN Bioscoopwet en Zondagswet. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, nam gisteren conclusie in de zaak van R. U., bioscoophouder te Leiden, die door den kantonrechter aldaar was veroordeeld tot 1 boete wegens overtreding van art. 4 der Zondagswet op Eersten Paaschdag 1928. Voor de muziek hadden Burg. en Weth. geen toestemming gegeven. De bioscoophouder was echter de meening toegedaan, dat hij zich alleen aan de bioscoopwet te- houden had. Zooals men zich herinnert, had mr. Mar- chant namens requirant voor den Hoogen Raad betoogd, dat het geheele bioscoopbe- drijf valt or.der de bioscoopwet, welke geen ruimte laat voor toepassing op de bioscoop van art. 4 der Zondagswet. Uit de regeling voor de bioscooponderne mingen, in de bioscoopwet getroffen en uit de by de totstandkoming van de wet gewis selde stukken blijkt volgens den advocaat- generaal, dat de wetgever bedoeld heeft op de wyze van exploitatie van de bioscoop een toezicht in te stellen, o.a. door een centrale rijkskeuring van de films en door te bepa len in hoeverre en op welke wijze de gemeen tebesturen bevoegd zyn voor het bioscoopbe- dryf regelingen te treffen. Eén en ander werd vastgesteld, omdat de considerans van de wet zegt, maatregelen dienden te worden getroffen ter bestrijding van de zedelijke en maatschappelijke gevaren van de bioscoop. De houder der vergunning, is d^in ook ver plicht te zorgen, dat de exploitatie van zijn bedrijf niet geschiedt in strijd met de goede zeden of de openbare orde (art. 7). Neemt men dit in aanmerking aldus de advocaat- generaal dan meen ik, dat de vraag of er buiten de bioscoopwet ten aanzien van de bioscopen nog ruimte is voor deze belangen, toestemmend moet worden beantwoord. Im mers aan andere maatschappelijke of rede- ïyke belangen dan die, voortvloeiende uit de gevaren, welke de bioscoop als zoodanig mee brengt, heeft de wetgever in de bioscoopwet geen aandacht geschonken. Een zoodanig ander zedehjk en maatschappelijk belang is dat der Zondagsrust, waarvoor in de Zon dagswet voorschriften zyn gegeven. Terecht heeft de kantonrechter overwogen, dat in de bioscoopwet geen uitzondering op de bepalin gen der Zondagswet is gemaakt en evenmin de beginselen dezer beide wetten met elkaar in wedstrijd zyn. Ik acht alzoo het bioscoop- bedryf evenals andere openbare vermakelijk heden, onderworpen aan de bepalingen van de Zondagswet. De advocaat-generaal concludeerde mits dien tot verwerping van het beroep. Het arrest van den Hoogen Raad werd be paald op 3 December. Alarmpistolen geen vuurwapenen. De Hooge Raad, uitspraak doende in de zaak van den wapenhandelaar v. D. te Rot terdam, heeft uitgemaakt, dat de alarmpisto len niet tot de vurwapenen gerekend behoo- ren te worden en de verkoop ervan dus niet valt onder de wet op de vuurwapenen. De Hooge Rad baseerde zijn uitspraak op de overweging, dat volgens de algemeen gangbare opvatting een vuurwapen dient tot het toebrengen van lichamelijk letsel, terwyl een alarmpistool bedoelt schrikaanjaging. Deze uitspraak in hoogste instantie is uitge lokt, omdat de Rotterdamsche politie zich op het standpunt had gesteld den verkoop van de moderne alarmpistolen, die in vorm bijna geheel met de gewone pistolen overeenko men, te moeten verbieden. MARINE EN LEGER De torpedobootjagers. Blykens bij het departement van defensie ingekomen bericht zijn Hr. Ms. torpedoboot- jagers „de Ruyter" en „Evertsen" gisteren van Fort Said vertrokken met bestemming naar Djeddah. Hr. Ms. torpedobooten Z 5 en Z 6 zyn van Nieuwediep te Amsterdam aangekomen voor het houden van oefeningstochten. D^ luitenant ter zee le klasse A. S. Pinke, die is overgeplaatst van de onderzeedienst- kazerne naar de marinekazerne te Willems oord, is belast met de kaderopleiding. De officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse A. Pezie, onlangs uit Ocst-Indië teruggekeerd, wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Van Speyck" te Nièu- wediep. Kapitein ter zee D. Mensertf In den ouderdom van 75 jaren is te 's-Gra venhage overleden de heer D. A. Mensert, gepensionneerd kapitein ter zee, ridder 4e klasse in de Militaire Willemsorde. De thans ontslapene heeft meer dan 20 jaren deel uitgemaakt van het officierskorps der Koninklijke Marine. Geboren in 1853 werd hij adelborst le klas se den len September 1871, waarna in 1874 zyn benoeming volgde tot luitenant ter zee 2e klasse. In 1895 verliet hij als kapitein-luitenant den zeedienst. Vijf jaren later, den 31en. Augustus 1900 werd hem de titulaire rang van kapitein ter zee verleend. Kapitein T. J. Reeser, van het 5e regiment infanterie en werkzaam onder de bevelen van den chef van den generaien staf, wordt 31 dezer eervol van die detacheering ontheven en overgeplaatst bij den staf van het wapen on der gelijktijdige werkzaamstelling als leeraar aan de Kon. militaire academie te Breda. Oud-militairen. Het comité van actie der samenwerkende bonden van oud-militairen van land-, zee macht en koloniën heeft in een adres aan de Tweede Kamer verzocht bij de a.s. behande ling der begrooting medewerking te verlee- nen, opdat de regeering volledig rechtsher stel geeft voor de gepensionneerde oud-mili tairen, door den achterstand in pensionnee- ring weg te nemen ten opzichte van de nieu we gepensionneerde militairen en de oud burgerambtenaren. Voorts is in een adres aan de ministers van financiën en defensie verzocht medewer king te verleenen, opdat in plaats van een steunverleening een algemeene pensioenher ziening tot stand kome. De winterdienst der K. L. M. De K. L. M. deelt mede, dat de overgang van den zomerdienst in den winterdienst dit jaar by zonder geleidelijk verloopt. Moet dit ongetwijfeld voor een deel worden toegeschre ven aan het gunstige najaar, aan den anderen kant blijkt uit de vervoercyfers duidelijk, dat van het luchtverkeer ook in den winter een steeds toenemend gebruik zal worden ge maakt. Passagiersvervoer en lading handha ven zich in het algemeen goed. Op de lijnen Parys en Londen is het zelfs zeer druk, ter wyl dagelijks voile ladingen op deze routes worden overgebracht. Op de lyn naar Scandinavië is het aanbod van lading bevredigend, maar onbekendheid, by het publiek, dat de lijn naar Malmö thans ook gedurendeden winter geëxploiteerd wordt, maakt het reizigersvervoer op deze route nog onbevredigend. De vermiste Oceaanvlieger Mac Donald. Omtrent den vlieger Macdonald zijn nog steeds geen nadere berichten ontvangen. Het radiostation van Portishead ontving Zondag van het stoomschip Mirach bericht dat dit stoomschip op 53 graden 3 minuten N.B. en 43 graden 42 minuten W.L. een lichtverschijn sel heeft gezien, dat waarschynlijk door een ontploffing werd veroorzaakt. Het tydstip waarop dit waargenomen is, valt echter een uur voor het oogenblik, waarop het vliegtuig van Macdonald door het Nederlandwhe

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1