1000 500 300 25 ÜrsteT blad No- 66e Jaargang 1^2® H6SCHE COURAKJ VRIJDAG fjijaïs: firm f. Ml DE VELDE Jr., Walstras! 58-60, Vlissingen. Teief. 10. Postrekening 66287 19 OCTOBER Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen KAMER-OVERZICHT Stads- en Provincienieuws TWSi te Melbourne v. Rott van Rott. van Rott.- n. New" 16 Oct. van 'ïoft LKOERSEN len. 18 October 1928, d -officieel) ie-koersen. ;n Verkoopen. fA—f 2.493</4; Berlijn 34.64—34.72 ■'Onden «>9.39— Parjjj kpapier. -ƒ 2.50% Ponden Marken 5936- Francs 34.61—34,75, 9.70—/ 9.81. EERICHT rstand 771.6 te 1 •stand 737.1 te Reykjavik, .en avond van 19 octo» chtige wellicht tijdeiïjk ïstelijke tot Westelijke t tot betrokken, waar» Weinig verandering m Auto's en Fietsen ictober uur 19 5.26 20 5.24 TE VLISSINGEN >er v.m. n.m. 4.13 4,32 4.51 5.13 HO-TOESTEL me aangeboden een nieuw 4 lamps Radio- eel compleet, nder ietters K.E., bu- Courant". omend MEISJE gevraagd agenaarstraat 15. revraagd een degel» uden WOONHUIS parten o'pgang en dat 929 te betrekken is, etters K. B., Bureau rant". cier K, M., (klein ge lette VONINO, Brieven onder No. Heldersche Courant", gevraagd Zitkamer* lers met Keuken, ai- lileerd. Brieven mei (Brieven zonder prijs- rden terzijde gelegd), Bur. „Vliss. Crt". OVENHUIS met vrijen opgang, ïllamypark 13. eieursteliing flink -JE gevraagd orgenuren, niet onder ijversfraaf 17. de ruime ENWONiNG, opgang Noordstraal aanvaarden, Gas, j, Eiecfr. Liclif. bevr. Badhuisstraat mooie AMOFOON beie platen en een eitje voor spotprijs, alstraat 82. jevraagd een Hut-en van de grootte, et 'prijsopgaaf letters - „Vliss Courant". E ARTIKELEN ERKQQPEi'.' VOLDOENDE!!!1 ET OOK ZORGEf 1 KOOPERS ZULKS - adverteert M IN 'T DAGBLAD VLIS5I1NG5CHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- ,ige landen bij wekelijksche verzending/3.80, met Zondagsblad ƒ4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct Pe abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. pit nummer bestaat uit 2 bladen. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. De Volksraad. at minister Koningsberger eenige de- had behandeld, kwam hij van daag tot het voornaamste punt in dit ont werp, I peanen de gelijkstelling der getallen Euro- en niet-Europeanen in den Volks- I ya'ad. De actieve deelneming van het volk I panden Volksraad wordt hierdoor bevor derd en deze opzet is meer in den geest yan den adat der bevolking. Over het algemeen is het voorstel wel met Instemming begroet, al was dan kritiek niet achterwege gebleven, met name op de wijze waarop dit ontwerp is tot stand gekomen. Die kritiek zag echter over het hoofd dat de procedure precies is geweest als altijd, al Hjfct ze formeel niet juist. Alvorens een wetsontwerp in te dienen wordt getracht de Neuswijze van den Volksraad te kennen 1 pudat wanneer later het definitieve ontwerp i advies komt, een deel van het overleg feitelijk reeds is afgeloopen. Dit bevordert i gang van zaken. Zóó was trou- wens al de gewoonte vóór de officieele gang van behandeling die thans geldt, was vast gesteld. De Minister ontkende dat pressie op de Kamer was en werd uitgeoefend met dit ontwerp. Nóch bij'den gouverneur-generaal noch bij de Nederlandsche Regeering is daarvan sprake geweest. Evenzeer ontkende deze bewindsman dat het ontwerp de tegen- 1 stellingen in Indië heeft verscherpt. Natuur lek is er tegenstand ontstaan, maar de Mi- nister is ervan overtuigd dat de tegenstan- ders meenden in het belang van Indië te handelen. Als dat het geval is mag men niet van verscherping der tegenstellingen spre ken. Uitbreiding van het aantal inheemsche leden is in de eerste plaats noodig uit over weging van billijkheid, maar daarnaast ook om ruimere keuze van personen te hebben ook van hen die min of meer tot de oppo sitie behooren. De billijkheid en de rechtvaardigheid heb ben de noodzakelijkheid doen inzien om de grenslijn bij de verdeeling der Volksraads zetels te verleggen. Het aantal zetels, thans voor Nederlanders bestemd, kan nu niet verminderd worden omdat daarvan eenige door andere worden ingenomen. Dit kon tot nu toe wel en het was ook het geval omdat met Europeanen gelijkgestelde inlanders daarvan hebben bezet. Dit zal nu niet meer kunnen. Feitelijk bezetten de Nederlanders tot nu toe niet meer dan de helft der zetels, zelfs zijn ze daar beneden gebleven. In 1921 waren er 24 inheemsche leden en 24 Euro peanen en vreemde Oosterlingen te zamen, dus een inheemsche meerderheid. regeling van 1925 was feitelijk een achteruitgang, want zij maakte het onmoge- lük dat plaatsen van Europeanen werden bezet door anderen. Vandaar dat die rege ling een ongunstigen indruk maakte op de inheemsche bevolking en tot ontstemming leidde. Een bittere, grievende en onverdiende teleurstelling was het voor de leiders der inlandsche bevolking, vooral nog omdat de Regeering van het moederland een andere regeling had voorgesteld. Het heette toen d&t die nieuwe regeling tijdelijk zou zijn en s echts voorloopig, maar juist daarom was er ^00r te waken dat die tijdelijke duur zoo °rt mogelijk zou zijn. Met den nieuwen gouverneur-generaal heeft de Minister dit Pont ernstig besproken voor die bewindsman ar indië vertrok. Men was het er over ens herstel niet langer mocht uitblij- en' ervaringen die de gouverneur-gene- aa opdeed bevestigden de juistheid van oze opvattingen. Hij ontwaarde wel terdege oo e teleurstelling en het leek hem nood- eMjk om aanstonds de fout te herstellen. °en mocht de Minister niet langer aar- en om dit ontwerp in te dienen, waarvan aanneming een belangrijke gebeurtenis Sta t ^an 6en a^eheele herziening der od !mSelins van Indië wilde de Minister van 00genblik niet weten. De instelling een staatscommissie om dit punt weer J te overwesen zou den indruk kunnen ts \r^. huidige toestand niet in orde zullen partieele herzieningen, XX flflflWAA. %ie daarvoor aanleiding bestaat, ten allen den. Er ln overweging genomen kunnen wor- hoofdpunten moet vóór alles rust zijn in de bonden der Staatsregeling. De onom- verklaring van den Minister dat de smS van Maart 1925 een fout was. Werping van het voorstel tot herstel' dezer fout zou een zeer slechten indruk maken en de Kamer wacht zich daarvoor wel. De heer Van Boetzelaer bleef er bij dat uitbreiding van den Raad van Indië met twee inheemsche leden niet noodig was. Van de vyf leden die er zijn kunnen desge- wenscht één of twee inheemsche personen zijn. Het amendement kreeg vrijwel geen steun. Bij de stemming waren slechts 12 le den er voor. Uitbreiding van het aantal leden van den Volksraad dat de heer Cramer wil de, wees de Minister af en verwierp de Ka mer met 59 tegen 20 stemmen. Een jaar vroeger invoering, ook een illusie van den heer Cramer, wees de Minister als onmogelijk af. Dit voorstel werd ingetrokken. Het wetsontwerp werd toen aangenomen met 67 tegen 10 stemmen. De tegenstem mers waren dr. De Visser, L. de Visser, prof. Visscher, Lingbeek, Zandt, Zijlstra, Leenstra, Beumer, Duymaer van Twist en Krijger. Het vóór-stemmen van den heer Feber werd met hoongelach begroet. Waarlijk zijn figuur is niet bijzonder schitterend. Voor den Minister was het een succesje en het lawaai zal nu wel verstommen. VLISSINGEN, 19 OCTOBER. Voorstellen aan den gemeenteraau. Door Burg. en Weth. zijn nog de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan De heeren C. J. Mommaas en A. Botting, beiden alhier, eerstgenoemde zoowel voor zich als voor zijn lasthebber C. Mommaas te Singapore, hebben aan de gemeente in koop aangeboden voor de som van 3250 de na volgende gronden, gelegen ten noorden van de Vlissingsche Watergang, ter totale opper vlakte van rond 21 Aren 8 c.Aren a. ongeveer 14 A. 68 cA. grond, inclusief de daarin aangelegde bestrating en rioleering, deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A nr. 3378 ged. in bruine kleur op een overgelegde teekening nader aangegeven. b. het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A nr. 3351, zijnde de be strating gelegen vóór het huis van C. J. Mommaas voornoemd aan de Schuitvaart- gracht, in gele kleur op een overgelegde tee kening nader aangegeven c. alle grond liggende ten westen van ge meld perceel A nr. 3351 en ten zuiden van de rooilijn deel uitmakende van het perceel sectie A nr. 3378ged. in groene kleur op een overgelegde teekening nader aangegeven d. het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie A nr. 3366, in blauwe kleur op een overgelegde teekening nader aange geven e. een ongeveer 2 M. breede strook grond langs de Vlissingsche Watergang gelegen, deel uitmakende van gemeld perceel sectie A nr. 3378ged., in roode klem* nader op een overgelegde teekening aangegeven. Adressanten hebben aan dezen verkoop de navolgende voorwaarden verbonden le. dat de kosten van eigendomsoverdracht voor rekening van de koopster zullen komen. 2e. dat de afscheiding van den aan den heer C. J. Mommaas in eigendom toebehoorenden aan de Schuitvaartgracht gelegen tuin door of vanwege de koopster worde verplaatst naar de rooilijn en wel in denzelfden toestand 3e. dat onder den koop is begrepen de grond met de zich daarop bevindende be strating en de daarin aangelegde rioleering, vormende een deel van de Schuitvaartgracht, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sec tie A nr. 3351 en een deel van de Steenhuis- straat, kadastraal bekend gemeente Vlissin gen Sectie A nr. 3366, alsmede een stuk grond vormende een deel van de Schuit vaartgracht, ter breedte van ongeveer twaalf en een halve meter, waarop door de ge meente een bestrating is aangelegd, benevens een strook grond ter breedte van gemiddeld twee meter en gelegen langs de Vlissingsche Watergang, welke in eigendom, beheer en onderhoud aan de gemeente worden overge dragen. Aan de gemeente zal dus worden verkocht alles wat van gemeld perceel Vlissingen Sectie A nr. 3378 aan de heeren Mommaas en Botting voornoemd in eigendom toebehoort, zoodat na den verkoop de heer Botting van de oorspronkelijke weide niets meer in eigen dom overhoudt en de heer Mommaas alleen overhoudt het perceel Sectie A nr. 3350 en de daarnaast achter de beide rooilijnen liggende tuin deel uitmakende van het perceel Vlis singen, Sectie A nr. 3378 in privé en in ge meenschap met genoemden Cornells Mom maas de zes huizen kadastraal bekend ge meente Vlissingen Sectie A nrs. 3360, 3361, 3362, 3363, 3364 en 3365. Waar het bedongen bedrag ad 3250, over eenkomende met 2.21 per M2. als prijs voor den bouwgrond, groot 1468 M2., ons billijk voorkomt en het in het belang der gemeente is te achten, dat zij in het bezit komt van genoemde gronden welke aan gemeente eigendommen grenzen met de zich daar op bevindende bestrating en de daarin aan gelegde rioleering, hebben wij, in overleg met de commissie voor het Grondbedrijf, de eer U voor te stellen, uwe goedkeuring te hech ten aan een bij dit voorstel overgelegd ont- werp-besluit tot aankoop van deze gronden. Bij raadsbesluit van 24 Februari 1928, on der nr. 9a werd aan den heer M. Maas, aan nemer alhier, verkocht een perceel grond, gelegen aan de Badhuisstraat, hoek Singel- weg, ter grootte van 707 M2., o.m. onder voorwaarde, dat het voor het stichten van woningen bestemde gedeelte van den ver kochten grond binnen êèn jaar na de dag- teekening van het raadsbesluit moet zijn be bouwd, zullende, indien op dat tijdstip aan deze voorwaarden niet is voldaan, de gekochte grond, met alles wat zich alsdan daarop be vindt, zonder gerechtelijke inverzuimstelling, om niet aan de gemeente Vlissingen in eigendom terugkeeren en door den kooper aan de gemeente Vlissingen weder moeten worden overgedragen. In een overgelegd adres verzoekt de heer M. Maas om bovenbedoelden termijn van be bouwing te verlengen met een tijdvak van 6 maanden, aangezien hij wegens drukke werkzaamheden bezwaarlijk den grond bin nen den vastgestelden termijn kan bebouwen. Wij merken hierbij op, dat bovenomschre ven voorwaarde niet aan alle besluiten tot verkoop van grond wordt verbonden, ten einde te voorkomen, dat met den door de gemeente verkochten grond wordt gespecu leerd. Gedurende tal van jaren heeft de gemeente de koopers van gemeentegrond aan deze o.i. goede bepaling gehouden, zoodat wij ten einde geen precedent in deze te scheppen afwijking er van moeten ontraden. Op grond van het bovenstaande, hebben wij de eer U voor te stellen om op het adres van M. Maas voornoemd, afwijzend te be schikken. Door verschillende eigenaren van stukken grond, gelegen ten noorden van de Vlissing sche Watergang vormende een gedeelte der Schuivaartgracht, Eedestraat en Steen- huisstraat en in gele kleur op een over gelegde teekening nader aangegeven zijn verklaringen afgelegd, dat zij deze gronden met de daarop zich bevindende bestrating en de daarin aangelegde rioleering aan deze gemeente kosteloos in ingendom, beheer en onderhoud afstaan. Tevers verzoekt J. C. van Splunder, te Roo sendaal uwen raad om van hem in eigendom, beheer en onderhoud over te nemen het per ceel grond sectie A nr. 3382, vormende een deel der Steenhuisstraat met bestrating en rioleering, groot 34 M2. en mede in gele kleur op de overgelegde teekening aangegeven. Waar genoemde bestrating en rioleering door de gemeente is goedgekeurd, hebben wij de eer U voor te stellen, deze stukken grond met de zich daarop bevindende bestrating en de daarin aangelegde rioleering in eigen dom, beheer en onderhoud over te nemen. Rectificatie. In het laatste gedeelte van het artikel van den heer H. G. van Grol in ons nummer van rgisteren staat dat onze gemeente in 1863 rond 3000 inwoners u-' *->---♦■ "vel z\jn rond 13000. Het resultaat van „de Schelde"-staking van meer dan plaatselijk beteekenis. In de „Metaalbewerker" orgaan van den Christ. Metaalbewerkersbond schrijft H. W(etselaar) onder bovenstaand opschrift het volgende Na de beëindiging van het conflict zetten wij ons nog eens tot een rustige overweging van de bereikte resultaten. Dan zijn er cijfers die spreken, doch ook feiten, die niet in getallen zijn weer te geven. Om met het laatste te beginnen kan en mag geconstateerd worden, dat de getoonde kracht van de arbeiders een factor is, die niet meer uitgeschakeld kan worden. De invloed, de beteekenis en de kracht van de georganiseerde arbeiders is duidelijk ge demonstreerd. Daarmede zullen de leden van den Metaalbond nu meer dan ooit rekening moeten houden. Erkenning der organisaties en volledig overleg over de arbeidsvoorwaarden in den breeden zin van het woord is hetgeen, wat door den strijd een stuk nader is gebracht. De georganiseerde arbeiders hebben daar recht op Het allerbeste is, dat de Metaalbond in na volging van wat in het buitenland wordt ge propageerd, ernstig gaat medewerken om door meer georganiseerde verhouding te be vorderen den industrieelen vrede. Dat kan door het afsluiten van een collectief contract, waarin plichten en rechten worden omschre ven. De staking aan „de Schelde" zal in deze richting niet zonder invloed blijven. Immers, voorheen was het mede de directie van deze onderneming, die het verkrijgen van zulk een contract tegenhield. Het eigenaardige van de situatie na den strijd is nu, dat dit bedrijf met zijn algemee- ne arbeidsvoorwaarden aan de spits is ge komen. Dan krijgt de oplossing van het conflict nationale beteekenis. In alle plaatsen waar leden van den Metaalbond hun bedrijf uit oefenen, komt nu de vraag van volledige doorbetaling der Chr. feestdagen aan de orde. Op dit punt zijn er nog een groot aantal leden, die krampachtig vasthouden aan het minimum van de landelijke regeling, 50 pet. voor den verzuimden tijd. De directie van „de Schelde" had in het xverleden daar zeer ern stige bezwaren, zelfs principieele bezwaren tegen. Deze zijn nu, blijkens de mededeelin- gen in de brochure van den heer Goedkoop, vervallen. Gelukkig mogen wij nu neerschrijven. Ge lukkig voor de arbeiders in Vlissingen. Ge lukkig voor de metaalbewerkers in het land. Dit opent een perspectief, dat door krach tige actie nader moet worden gebracht, dat straks de landelijke loonregeling van den Metaalbond niet meer wordt ontsierd door de uit den tijd zijnde bepaling, dat voor het ver zuim op de erkend Christ, feestdagen 50 pet. van het loon wordt vergoed. De Zeeuwen hebben dit door hun strijd verworven Dan is het tweede resultaat van den strijd, de week vacantie met Pinksteren, eveneens van landelijke beteekenis geworden. Vóór de staking was het zoo, dat er nog wel kans. was op betaling van de Christ, feestdagen, doch van volle doorbetaling der drie vacantiedagen wilde de directie absoluut niets weten. En nu 4 f2 dag vacantie met behoud van loon. De vacantie valt in de Pinksterweek, zoodat van Zaterdagmiddag tot den daarop volgenden Zaterdagmiddag de fabriekspoorten worden gesloten, met behoud van loon. Waar lijk, dit is een vrucht van onzen strijd, die alleen de offers waard zijn geweest, welke werden gebracht. Dit temeer, daar straks met een beroep op wat in Zeeland verworven werd, ook in het land een betere regeling van de vacantie dringend aan de orde komt. Zoo zal blijken, dat de eensgezinde worste ling der Zeeuwen vér over de grenzen van Walcheren's eiland van beteekenis is en wordt. Voeg daaraan toe, dat -de Metaalbond openlijk heeft verklaard, dat bij de verkor ting van den werktijd op 1 Januari, de twee minder te werken uren zullen worden ge compenseerd, dan heeft men van de drie be langrijkste en meest den doorslag gevende zaken van het compromis melding gemaakt en hare beteekenis voor het geheele land voor oogen gesteld. Materieel en moreel is de strijd aan „de Schelde" van groote beteekenis geweest voor de geheele metaalindustrie in Nederland, f In onze Tijdinghal. Wij hebben in onze Tijdinghal twee foto's geëtaleerd betreffende de huldiging van den heer L. van der Steen, welke Zaterdag in het Grand Hotel Britannia heeft plaats gehad. De foto's zijn vervaardigd door den heer Ch. L. Dert alhier. Voor postzegelverzamelaars. Het loket voor postzegelverzamelaars is aan het postkantoor alhier morgen ereo~'»-"* t half 4 tot 5. Partijgewest Zeeland der S.D.A.P. Blijkens het jaarverslag van het gewest Zeeland der S.D.A.P. groeide het gewest sinds September 1925 van 20 afdeelingen met 667 leden tot 23 afdeelingen met 1045 leden, al dus meldt „het Volk". Door de vergadering van den partijraad is besloten dat Zeeland bij de a.s. Kamerverkie zingen, weder met de kieskringen in Noord- Brabant en Limburg zal gecombineerd wor den en met eenzelfde candidatenlijst zal uit komen. In de vergadering van de drie betrok ken besturen met het partijbestuur is reeds een verkiezingscomité voor het Zuiden ge vormd, bestaande uit de voorzitters en secre tarissen der drie besturen, van welk comité de heer Lindeijer secretaris-penningmeester zal zijn. Aan brandwonden overleden. In het gasthuis te Middelburg werd dezer dagen opgenomen een kind uit het gezin D. te Arnemuiden, dat ernstige brandwonden had bekomen. Het kind is thans aan de bekomen verwon dingen overleden. Provinciale Staten. Ged. Staten stellen nog voor enkele bui tengewone werken uit te doen voeren in 1929. Ten eerste aan den steiger te Stavenis- se, die reeds eenige jaren in versleten en D005MERKEN VAt DUIFZEEP HEBBEN NU DE WAARDTVArl EEN ZEEPPOEDERDUIFJE BRATISPP AANVRAAG ONZE CADEAU-CID5 ALS lKON-ZEEPFABR-QE DUIF-DEN DDLDÊRf verganen toestand verkeert en thans zoo, dat het hoe langer hoe bezwaarlijker wordt dit kunstwerk in stand te houden en vernieuwing geen langer uitstel gedoogt. De kosten wor den geraamd op 100.000. Ten tweede de steiger enz. te Kortgene ia Ten tweede de steiger enz. te Kortgene. Hier is de toename van het verkeer over het Kortgeensche veer oorzaak van de wensche- lijkheid, de kruinsbreedte van den 529 M. lan gen veerdam te Kortgene te vergrooten van 5 tot 7 M. met gelijktijdige verbreeding der kunstbaan. De kustbaan komt dan van 3.50 op 4.60 M. en komt er een rijwielpad van 1.50 M. breed. Nabij het zee-einde van den veer dam zal de verbreeding zooveel meer bedra gen, dat een directe aansluiting verkregen wordt met het landeinde der laagwaterbrug. De kunstmatige verdediging van de wettelijke flank van den dam zal met deze werken ge paard gaan. De kosten worden globaal ge raamd op 15.000. Ten derde den straatweg Schoondijke— Belgische grens, die de directe verbinding vormt tusschen Walcheren en een deel van Westelijk ZeeuwschVlaanderen met Gent, Antwerpen, Brussel en met zuidelijk en oos telijk België, terwijl voorts een belangrijk deel van het verkeer tusschen oostelijk en weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen zich langs het wegvak tusschen de Ponte brug en den weg naar Turkeije beweegt. Het komt Ged. Staten waarom wenschelijk voor, tot verbetering van dezen weg, overeenkomstig de eischen van het proviciaal wegenplan, waarop hü is ge plaatst, over te gaan, in de eerste plaats van het deel SchoondijkeIJzendijke waarla- gs op een wegberm de trambaan ligt en voors hands geen rijwielpad aanwezig is. Voorge steld wordt aan het begin en het einde van dit deel twee vakken, samen 2610 M. te ver- breeden tot een kunstbaan van 4.50 M. breed en daarnaast ee-* rijwielpad van 1.50 M. De kosten ad ƒ38.000 zullen voor 50 pet. uit de bijdrage aan de provincie uit de rijkswegen- belasting worden terug ontvangen. Ged. Staten stellen voor genoemde som men beschikbaar te stellen en hen te mach tigen de werken uit te voeren. Uit de Staatscourant. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de ontvanger der directe belas tingen, enz. J. Busscher verplaatst van het kantoor Zierikzee naar het kantoor Eindho ven, buitengemeenten. Bij fcon. besluit is met ingang van 1 No vember 1928, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Weert C. F. L. A. Zandee, thans commies der posterijen en telegrafie. Opbloei Zeeuwsch-Vlaanderen. De vier samenwerkende katholieke sociale organisaties, die den Raad van Overleg vor men, hebben een commissie ingesteld, die tot taak heeft te onderzoeken op welke wijze middelen kunnen worden aangewend om den economischen opbloei van Zeeuwsch-Vlaan deren te bevorderen. Op 12 October 11. is deze commissie in Den Haag geïnstalleerd door mr.dr. L. N. Deckers, voorzitter van den raad van overleg. In deze commissie hebben zitting, voor de Alg. R.- Kath. Werkgeversvereniging, dr. L. G. Kor- tenhorst, voor den Ned. R.-Kath. Boeren- en Tuindersbond, de heer A. E. Langenhorst, di recteur der R.-Kath. Landbouwwinterschool te Hulst, voor den Nederl. R.-Kath. Midden standsbond de heer Em. Lockefeer, te Hulst en voor het R.-Kath. Werkliedenverbond, de heer A. J. Loerakker te Schoten-Haarlem. Tot voorzitter van de commissie werd dr. L. G. Kortenhorst gekozen, terwijl als secre taris aan de commissie werd toegevoegd mr. F. Houben te Den Haag. Verschillende concrete punten, die in de eerste bijeenkomst naar voren kwamen, zul len onder de aandacht van de Tweede Ka mer gebracht worden. Een benoeming. Tot administrateur van de Roepstem, or gaan van de Katholieke Jeugd ver eenigingen in het Bisdom Breda is benoemd de heer E. Geerards te Koewacht.

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1