BINNENLAND Stads- en Provinriemetiws SPORT Christelijke verzorging van Icfanlczuinigen. Zaterdagmiddag is te Utrecht de alge- meene vergadering van de Vereeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen in Nederland gehouden. De ondervoorzitter, ds.Ttonner, emeritus predikant te 's-Gravenhage, die de vergade ring leidde, wees er in zijn openingswoord op, dat de vereeniging a.s. Dinsdag 45 jaar bestaat en zij thans na 44 jaar van arbeid beschikt over vijf stichtingen! en ééro kli niek. Spreker «herinnerde voorts aan de ve ten:, die gearbeid hebben om het Leed van de geestelijik-kranken te verzachten en itn dien loop der tijden zijn heengegaaan. Hij herdacht o.a. wijlten, die heeren G. A. Boch en L. W. de Vries van Dennenoord. Het jaarverslag van den. .penningmeester, dat van .een gumstiige financieele positie gewaagde, werd! goedgekeurd'. De iheeren mr. C. S. van Dobbeiv de Bruyro te Bodegraiveni, B. W. Dkma te Dennenoord en dr. B. Wtielinga te Bloe- mendlaal! werden als bestuursleden herko zen. In de plaats van de overleden heeren G. A. Borst, J. C. Flieke en L. W. de Vries, en1 van dien heer mr. V. H. Rutgers, die wegens vermeerdering van werkzaam heden als to.es tuuslid had bedankt, werden als bestuursleden gekozen de heeren B. A. G. Ubink te Groningen, B. Anema te Min- nertsga, j'hr. nir. J. Bedlaerts van Blokland te Oosterbeek en mr. S. de Vries Czn. in den Haag. Drs. H. W. de Groot hield ten slotte een lezing over de toeteekesnte van den gere formeerden grondslag en het doel der ver eeniging voor den. arbeid onzer genees- heeren. Nieuwe schepen voor den Rotterdamschen Lloyd. Gemelct wordt dat de directie van den Rotterdamscheni Lloyd aan de Maatschap pij voor Scheeps- en Werktuigbouw ,,Fij.e- noor" te Rotterdam opdracht heeft gege ven voor den bouw van het motorschip „Kota Tjandi", dat een zusterschip zal worden van de „Kota Inten". Het zal be stemd zijn voor den vrachtdienst op onze koloniën. Zooals men weet, is de „Kota iNopam" besteld bij de Kon. Maatschappij „de Schelde" alhier. De Rotterdamsche Lloyd moet thans nog vier vaartuigen be stellen om zijn onlangs opgesteld program, omvattende den' bouw van twaalf schepen, compleet uit te voeren. VLISSINGEN, 8 OCTOBER. De 2e Vamit Deze tentoonstelling, welke tot stand is gekomen, dank zij het doorzettingsvermo gen van den heer J. J. Quasters, F. Ots en J. Koster, behoort weer tot het verleden. •En als we dan. de rekening zouden moeten opmaken, zouden we zoo oppervlakkig zeggen, dat het comité flink werk heeft gedaan, dat niet voldoende is gewaardeerd, want het bezodk had veel. en veel igrooter kunnen zijn. Een ding staat echter bij ons vast, ml. dat de reclaime dezer dagen hoog tij heeft kunnen vieren. Voordat «dezie Vamit gesloten kon wor den, was er nog wat werk te doen, want er waren in het programma eenige prijs vragen uitgeschreven en het uitzoeken daarvan was, gelijk we zelf konden onder vinden, een tijidroovend werkje. De eerste diende om aan te geven „de mooiste stands". Hoewel de Zuid-Ned. Radio-distri butie maatschappij een vrij groot aantal stemmen op zich vercenigide, waren die uitgebracht op bloemenmagazijn „Flora", IA. van de San-de en J. J. van de Sande toch verre in de meerderheid. Prijsvraag 2 vroeg een benadering van den benoodigden tijd van organisatie dezer 2e Vamit, welke officieel bepaald moest worden op 3 maanden en 3 dagen (95 da gen). De heer K. Adriaanse, Emmastraat 18, was ide inzender van het aantal dagen, dat er het dichtst bijkwam (98 dagen). Vraag 3 en 4 stelden de vr^ajg, hoe laat een heeren (resp. dames-) horloge, dat opgewonden was met een paar slagen, •daarna ingepakt en verzegeld1, was blijven stilstaan. Bij opening werd voor het hee renhorloge geconstateerd 2 min. 8 sec., 'voor het dames-horloge 1 uur 42 mm. Weer was de heer K. Adriaanse de inzen der van het dichtstbijzijnde tijdstip, terwijl voor het dameshorloge de gelukkige win naar was Walrave, Vlissingsche straat B 2Tb, Souburg. Terwijl het comité met deze werkzaam heden bezig was, ging het op de tentoon stelling, welke gisteren, maar vooral Za terdag een grooten toeloop had igehad, ilustigjes voort. De zangeres Nelly de Vries gaf haar populaire liedjes ten beste en werd daarvoor door de standhouders beloond met een bloemengarf, haar over handigd door de vertegenwoordigster van Maison Cody. Joop van Leeuwen liet zich evenmin onbetuigd en werd beloond door een hartelijk toespraakje van den heer Van Laarhoven, vertegenwoordiger van Ruijs' Handelsvereeni/giing, die ook met een gees tig toespraakje den uitslag der prijsvragen had békend gemaakt Beide artisten, die den laatsten avond nog even „unverfroren" bezig waren als de vorige, dankten de gevers, maar Joop knoopte daaraan, na mens beiden een woordje van dank vast aan het comité het Vlissingsche publiek, dat, zooals hem reeds van vroeger bekend is, makkelijk en prettig is om mee te wer ken, de standhouders, maar niet het minst aan de schitterende begeleiding van het huisorkest, onder leiding van den heer Haaze, waardoor het werken een plezier was geworden. Intusschen was het reeds over 10 uur geworden, zoodat de tijd van sluiten daar was. Toen kwam een half uurtje van zoo veel mogelijk uit elkaar slaan, want om half elf zouden de standhouders nog eenige gezellige uurtjes samen doorbrengen. Tot slot brengen wij nogmaals hulde aan de werkzaamheid en de taaie volharding- van het comité, dat niet opgezien heeft te gen- hard werken. derdag de reis naar Middelburg onderne men om de markt te bezoeken, komt het ons niet ongewenscht voor, ook eens een totaal beeld van dit bezoek te geven gedurende het geheele seizoen. Wij kregen de beschik king over de cijfers over het tijdvak van 14 April tot ultimo September en bleek, dat alleen op de Donderdagen van Breskens naar Vlissingen 30099 van die welkome be zoekers werden overgezet, tegen 27696 in hetzelfde tijdvak van 1927, dus dit jaar 2403 of ruim 8.67 meer. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Door bovengenoemd! instituut worden dezen winter cursussen gegeven in de mo derne talen. Hiervoor kan men zich opge ven morgenavond van 8 tot 10 uur in het voormalig» weeshuis, Badhuisstraat. Baldadigheid Door de politie werd1 proces-verbaal op gemaakt tegen een» 26-jarige fabrieksarbei der, dfte baldadigheid! pleegdie aan een re clamezuil van de Vamit, geplaatst op het Befje Wolff plein, namelijk door daarop ge plaatste planten af te rukken. Onder drankinvkted. De politie hieeft gisterenavond ween ma- rineschepel'ing aangehouden., die onder drankinvloed aan het vechten was in een café. Later wercf hij ter beschikking van zijn commandant gesteld. Voorts zag de politie zich genoodzaakt een wielrijder te arresteeren, die eveneens onder drankinvloed rijdende was op zooda nige wijze, dat de aigemeene veiligheid in gevaar werd gebracht. Vreemdelingenverkeer. Nu wij ook dit jaar weer meermalen ge wezen hebben op 't groot aantal badgasten van de Belgische badplaatsen, die op Don Stow-aways. Zaterdag en Zondag werden door de politie gearresteerd een viertal stow aways, afkomstig va»n de hier passeeretide stoomschepen „Wielingen", „Cuba" en „Lina Perone". De stow-aways behooren tot de Poolsche en Duitsche nationaliteit. Tegen hen1 zijon politiebevelein uitgevaar digd dat zij» over de grenzen des rijks zul ten worden geleid. Sch^epvaartberichten. Heden zijn alhier binnengekomen en ver trokken ina gebunkerd te hebben het Grieksche stoomschip „Anestasios Pate- tos" en het Belgische stoomschip „Schel- tdestad". Vereeniging tot verzekering tegen de kosten van zxekenhuisverpleging op Walcheren. Toen in het voorjaar van dit jaar door het bestuur van het Middelburgsch Zieken fonds het initiatief werd genomen om ook. voor Walcheren te komen tot de oprichting van een Vereeniging tot verzekering tegen de kosten van ziekenhuisverpleging, hebben wij dit plan direct met sympathie begroet en dat dit niet alleen bij ons het geval is ge weest, blijkt wel uit het schitterende succes, dat mede dank zij de krachtige propaganda door het voorloopig bestuur voor het stre ven der vereeniging, is verkregen. Op 1 October jl. is de vereeniging feite lijk in werking getreden en dit met niet minder dan 7886 leden en 2900 kinderen, dus samen 10786. Deze leden en kinderen zijn verdeeld over de volgende gemeenten Middelburg 5220 leden en 1593 kinderen (w.o. op 't Zand 126 en 97 en op den Noordweg onder St. Lau rens 57 en 15) tot 6813 Arnemuiden 655 leden, 370 kinderen, totaal 1025 Oost- en West-Souburg 517, 240 en 757 Grijpskerke 143, 67, 210 Domburg 170, 69, 239 West- kapelle 69, 24, 93 Nieuw- en St. Joosland 365, 193, 558; Veere 93, 20, 113; Koude- kerke UI, 75, 186 Oostkapelle 88, 32, 120; Gapinge 84, 50, 134 Ritthem 144, 49, 193 Meliskerke 20, 16, 36 Bïggëkerke 108, 53, 161. Van de plattelandsgemeenten ontbreekt dus alleen Zoutelande, daar Gapinge een deel van de gemeente Vrouwepolder is. Maar ook Vlissingen valt niet onder deze opgave, wel hebben ook personen uit die gemeente medegewerkt, maar o.a. tengevol ge van de progressieve tarieven in het gast huis aldaar is besloten een afzonderlijke zustervereeniging op te richten, en zullen ook zij, die zich reeds uit Vlissingen aan meldden naar die vereeniging worden ver wezen. Het dagelijksch bestuur van de Walcher- sche vereeniging bestaat thans uit de heeren mr. W. J. Woldringh van der Hoop, voor zitter, L. Onderdijk, secretaris-penningmees ter en H. j. van Geuns. Besloten is, al was de fatale termijn voor aangifte om van de voordeeligste regeling gebruik te maken met 1 October verstreken, alsnog hen die zich nu aangeven, en dat zijn er in de vorige week reeds weer velen geweest, en die bereid zijn vanaf 1 October contributie te betalen, ook nog van die re geling te profiteeren. Wij zijn in de gelegenheid geweest een blik te slaan in de administratie der vereeni ging, die door krachtigen arbeid van den heer Onderdijk en zijn helpers tot stand is gebracht. Een zeer duidelijk en practisch kaartsysteem, waarbij gemeentegewijze te werk is gegaan, en dan "weder onderverdee ling in leden, die per week, maand, kwar taal, half jaar of jaar betalen, maakt het mogelijk steeds een volledig overzicht van deze duizenden leden te hebben. Op de kaar ten kan ook eventueel worden aangeteekend als van de uitkeeringen gebruik mocht wor den gemaakt. Tevens is het door dit systeem mogelijk later statistieken aan te leggen, die zullen aantoonen o.a. op welken leeftijd on der de aangeslotenen de meeste ziekenhuis verpleging voorkomt. Gisterenmiddag ontstond in de Korte- delft te Middelburg een ibegin van brand in een uit Vlissimgen afkomstige auto. Toen de politie met minimaxen ter plaatse kwam was bet vuur reeds met een emmer water igebluscht. Doordat de auto vlak bij de buizen stond, mag deze goede afloop ze ker worden toegejuicht ZOUTELANDE. Zaterdagmorgen is te Zoutseiandie op 'het trand liet dijk aangespoeld van een» on geveer 30 jaren oud' zijnd1 manspersoon. iHet was bijna geheel ontkleed en die iden titeit is niet meer vast te steMen. Op het ihemdi kwamen de letters O. N. in rood' KERK- EN SCHOOLNIEUWS Geref. Gemeente. Bedankt voor lerseke ds. G. H, Kersten, te Rotterdam. Vereen, van Christ, onderwijzers. Zaterdagmiddag hield de afdeeldng Wal cheren» van. de vereeniging van Chr. Onder wijzers in de Chr. Kweekschool te Middel burg een aJgeaneene vergadering, welke goed bezocht was^ Na de gebruikelijke opening deelde de voorzitter, de heer R. v. d. Welle, mede, cfat hij in. de laatste bestuursvergadering tob voorzitter was gekozen en dat de heer W. de Wolf te Veere zijn benoeming tot bestuurslid heeft aangenomen. Hij riep eenige nieuwe ledem een hartelijk welkom toe.. De heer De Meij' van Ritthem hield daar na een lezing over Marnix van. St. Al- degonde. Vrij uitvoerig gaf hij aan dezen vrijheidsheld uit het begin van den 80-jari- gen oorlog een levensbeschrijving. ,Hij liet» ook duidelijk ziemt, wat Marnix op kerke lijk, staatkundig en letterkundig gebied ge daan heeft in het belang van land en kerk. Meer in het bijzonder werd ook melding gemaakt van het 14-jarig verblijf van Mar nix op zijn kasteel te West-Souburg. Naar aanleiding der lezing volgde eeni ge discussie. Examens. Voorde akte hoogere wiskunde slaagde Zaterdag" dé heer D. P. Meijer te St. Lau- -rens. 400 sollicitanten voor één vacature. Naar aanleiding van een oproep voti Burg. e,n Weth. van Arnhem hebben zich ruim 400 sollicitanten voor een betrekking van onderwijzer of ondewijzeres aange meld. In verband met dit groot aantal sol- •citaties ligt het in het voornemen van \Burg. en,» Weh., om evenals dat in Amster dam en Den Haag gesohiedt, een lijst van benoembaren) aan te leggen, waarop een 20- a 30rtat sollicitanten wordtd' geplaatst, dat voor een benoeming in aanmerking •komt. Komen er vacatures, dan kunnen deze doo.r ee.ti keuze uit deze lijst worden aangevuld. Op deze wijze wordt het voor Burg. en Weth. overbodig om in de eerst volgende jaren opnieuw oproepingen te plaatsen. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroondeeld wegens: als bestuurder van een rijwiel, niet behoorlijk uitwijken naar links bij 'het inhalen' van een voertuig, geen motorrijtuig of rijwiel zijnde L. P. te Middelburg 5 b. s. 5 d. h. als bestuur der van een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken naar rechte bij het ingehaald worden door een motorrijtuig, terwijl door hem idie wensch in te halen, het verlangen dat (uitgeweken worde, kenbaar gemaakt is L. G. te Vlissingen 15 b. s. 15 d.h. als bestuurder van een rijwiel, buiten noodzaak d'e linkerzijde van den weg hou den A. L. te Oost- en West Souburg 10 to. s. 10 id. h. Da. G. te (Coudekerke 3 ib. s. 3 dl h. J. W. S. te Oost en West Souburg 5 b. s. 5 d. h. A. W„ igedo- micileerd te Rotterdam 5 b. s. 5 dl h. als bestuurder van een motorrijtuig in een bocht binnen d'e bebouwde kom een er ge meente, met hetgeen (door hem bestuurd wordt, niet de rechterzijde van den weg houden G. M. S., tie Delft 1 b. s. 1 d.h. als bestuurder van een motorrijtuig daar mede een weg, welke voor het verkeer met motorrijtuigen in één richting gesloten is, in die richting berijden B. L. B. te Roosendaal 3 b. s. 3 d. h. als eigenaar en houder vani een motorrijtuig, met het rijtuig over een weg laten rijden, terwijl het rijtuig niet voorzien is van een spiegel M. J. S. te Vlissingen 3 b. s. 3 d. h. idem met een. voertuigG. K. te Aagtekerke, ontslag van rechtsvervolging P. de K. te Heinkenszandi 3 b. s. 3 d. h.als be- stuunder van een rijwiel daarmede rijden over een weg op zoodanijge wijze, dat de veiligheid van, bet verkeer wordt in gevaar gebracht P. H. J. te Middelburg 3 b. s. 3 dl h. P. W. M. te Js Heerenhoek 15 b. s. 15 d. h. als bestuurder van een rij wiel, daarmede over een weg rijden, zon der dat ihet rijwiel voorzien is van ten minse één rem M. van B. te Arnemuiden 3 b. s. 1 w. tuchtschoolJ. J M. te Mid delburg 10 b. s. 2 w. tudhschool als be stuurder van een. rijwiel, daarmede tus- schen een -half uur na zonsondergang en een half uur vóór zonsopgang over een weg rijden, zomder dat het rijwiel voorzien was van een een helder wit licht uit stralende lantaarn.K. A. te Meliskerke 5 b. s. 5 d. h. J. L. P. F. te Middelburg, 3 b. s. 3 d. h. J. H. t H. te Oost en West Souburg 5 b.s. 5 d'. h.als bestuur der van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van één der in art. 34 der mo or- en rijwielwet genoemde ambtenaren »het rijbewijs vertoonen: C. A. O. te Goes 0.50 b. s. I d. h. G. M. S. te Delft 10 b. s. 10 h. strooperij J. W. te West- kapelle 5 b. s. 1 w. tuchtschool K. v. B. te Westkapelle 5 b. s. 1 w. tuchtschool niet zorgen, dat een, op zijn last op den, openbaren weg geplaatst voorwerp be hoorlijk verlicht is J. de M. te Wemel- dinge 5 to. s. 5 tdC h. idem een door hem op den openbaren weg geplaatst voor werp J. Oh. K. te Middelburg 3 b. s. 3 IdL h.op den openbaren weg een trek dier laten staan zonder de noodige voor zorgmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen J. M. te Zou telande 10 b. s. 10 d h. rumoer ver wekken, waardoor de nachtrust kan wor den» verstoordC. A. dé P. 15 b. s. 15 d. h. P. J. 15 b. s. 15 d. h„ beiden te Mid delburg zich in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg. be vinden G. C., ged'omilileend te Rheden 115 b. s. 15 d. h. J. G. Z. te Utrecht 10 b. s. 10 d. h. P. J. W. te Middelburg 15 b. s. 15 d.h.zonder daartoe gerechtigd ite zijn in d'e maand Juni loopen op eenig hooilandP. C. K. te Vlissingen 5 b. s. 5 d. h. zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grond, waarvan de toegang op een voor hem blijkbare wijze door den rechthebbende is verbo- idieniG. P. te Domburg 5 b. s. 5 d. h. M. S. te Arnemuiden en L. M. te Arnemui den, beiden geen straf opgelegd wegens de lichtheid van het feit en de omstandig heden waaronder het is gepleegd Me. Ja. v. K. he Wemeldinge f 3 b, s. 3 d. h.G. de J. te Waarde f 5 b.s. 5 d. h. J. v. B. te Vlissingen 15 b.s. 15 d. h. P. D., ge- domicileerd te Middelburg 15 b. s. 15 d. h. le. terwijl men jaagt niet voorzien zijn- van een jachtacte, 2e. jagen in gesloten jachttijd, 3e. terwijl men jaagt op grond, waar een ander tot heib genot van den jacht gerechtigd is, niet voorzien zijn van een sohrifteiijk bewijs van den tot dat genot gerechtigdeC. M. te Gapinge, 1 maand tuchtschool voorwaardelijk met een proef tijd' van twee jaren in de gemeente Mid delburg, terwijl men tot den dienst bij de brandweer is aangewezen, bij inspectie van en exercitie met de spuit, bij wel ker bediening men is ingedeeld, niet te genwoordig zijn J. v. d. H., te Middel burg f 0.50 b. s. 1 d. :h. in de gemeente Vlissingen op den openbaren weg binnen de bebouwde kom wateren anders dan in de (daartoe bestemde bakken J. L. te Vlissin gen 5 b. s. 5 d, h. in de gemeente Nieuw- en. Sint Joosland met een motor rijtuig binnen de bebouwde kom der ge meente iharder rijden dan 20 K.M. per uur J. v. W. te Zaltbommel 15 b. s. 10 d. h. idem met een motorrijwielJ. L. te Oost en West Souburg 10 b. s. 10 d. h. a.s vader van een kind, waarvoor hij aan sprakelijk is, niet zorgen, dat het kind, als leerling op een lagere school ingeschreven en geplaatst is, 'die school geregeld be zoekt J. W. L. te Grijpskerke 10 b. s. 10 d. h. L. J. te Serooskerke 10 b. s. 10 d. h. C. L. te Serooskerke 10 b. s. 15 d. h. S. M. te Grijpskerke 15 b. s. 15 d. h. J. K. te Meliskerke 15 b. s. 15 d. h. A. M. te Oostkapelle 15 b. s. 15 d. h. H. v. d'. \V. te Domburg 5 b. s. 5 d. h. S. P. te Domburg 1 b. s. 1 d. h. in de gemeente Vlissingen waren afleveren (verkoopen) ten aanzien waarvan niet vol daan wordt aan de eischen gesteld krach tens de warenwet 1919, met uitzondering van artikel 16 dezer wetW. H. te Vlis singen f 10 b. s. 10 d. ih. A. J. te Oost en West Soubuiig 5 b. s. 1 week tucht school terwijl het hem uit den aard zijner betrekking niet vrijstaat in een (tram) rij tuig gaan, terwijl de trein in beweging is J. P. L. ite Middelburg 10 b. s. 10 d. h. zonder vergunning van den Commissaris der Koningin over de kanaalgronden, wel ke geen openbare wegen zijn, met een voertuiigi rijdenD. de B., te Middelburg 5 b. s. 5 dl. h. in d'e. gemeente Vlissin gen, wanneer in het belang der openbare orde voor het verkeer een bepaalde rich- tinjg moet worden aangewezen, zich daar aan niet onderwerpen,F. J. G. v. S. te Vlissingen 2 d. h. met een of meer ande ren wederrechtelijk op dén openbaren weg een ander op hinderlijke wijze blijven vol gen: P. J. W, C. H. en G. H. allen te Vlis singen, ieder 1 d. h. le de kennisgeving, voorgeschreven in art. 7 der Vleeschkeu- ringswet 1919 niet overeenkomstig de daar bedoelde voorschriften doen, 2e. in de gemeente Middelburg als houder van een (gestorven slachtdier in strijd' handelen met het bepaalde in artikel 10 der verordening •op den vee- en vieeschken ringsdienstJ. A. L. te Middelburg itiwee maal' 25 b. s. twee maal 10 d. h. als bestuurder van een motorrijtuig, op 'den weg met hegeen door hem wordt bestuurd,, niet behoorlijk uitwijken naar linies bij het inhalen van eew rijwielG. A. B., te Vlissingen 25 b. s. 25 d. h. met niet ontvankelijikverkla- ring idler civiele vordering, zijnde het gevor derde bedrag hooger dan 50. MARINE EN LEGER „De Ruyter" en „Evertsen". Blijkens een» bij het departement van defensie ingekomen bericht zijn Hr. Ms. torpedobootjagers „De Ruyter" en „Evert- sen" onder bevel van den. luitenant ter zee le klasse H. Ferwerda op hun uitreis naar Oost-Indië den 4en October te Marseille aangekomen. De „Kortenaer" naar West-Indië. Het ligt in het voornemen van de regee ring om Hr. Ms. torpedobootjager „Kor- tenaer" in het begin van November naar de West-Indische koloniën te zenden om daar gedurende eenigen tijd gestation- neerd' te blijven. Bevorderingen bij de marine. Met ingang van 9 October Korporaal- kok J. C. Heeren tot sergeant-kok. Met ingang vajn 7 October Sergeant der mariniers C. P. J. Stikkelman tot ser geant-majoor der mariniers. Met ingang van 31 Augustus Stoker olieman P. van der Put tot korporaal-ma chinist idem J. Veldhuis tot idem idem J. Bekker tot idem idëm M. Boshart tot idem. Hr. Ms. politiekiuiser „Vulcanus" is van het toezicht o-p cfe visscherij in de Noord zee te Nieuwediep teruggekeerd, terwijl de politiekruiser „Triton" voor dat doel van Nieuwediep is vertrokken. Bij beschikking van den minister van defensie is de officier van den marine stoomvaartdienst der 2e klasse A. de Jong, den 8en October a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De luitenant ter zee 2e klasse der Kon. marine-reserve M. J. van der Burgt is ont heven van zijn plaatsing aan boord van het wachtschip te Vlissingen en met groot verlof vertrokken. De officier van gezondheid 2e klasse der zeemacht W. H. H. Krul is overgeplaatst van Hr. Ms. politiekruiser „Vulcanus" naar het marinehospitaaJ te Willemsoord. De officier van gezondheid 2e klasse N.-I. leger J. Goslings, sedert 1 dezer niet meer op non-activiteit, zal' zijn bestem ming naar Oost-Indië volgen per stoom schip „Tambora", dat 17 dezer vertrekt. Ondervolgende onderofficieren zijn be stemd' in de maanden November, Decem ber of Januari a.s. naar de tropen te wor den uitgezonden Konstabel-majoor H. de Smit en P. M. de Kramer sergeant-konstabel P. J. van Menen; H. J. Gottmer en A. Claudius sergeant-seiner L. C. Weeda en C. J. Nie- boer torpedomaker-majoor M. Plooster en B, D. H. Tortike sergeanf-machinist ,A. J. Buijze, L. C. H. Worrell en J. W. Reuser monteur-majoor G. Hauer en G. J. W. Keppeds sergeant-monteur P. C. Kos bottelier-majoor C. J. Reijnhout sergeant-ziekenverpleger F. W. Netten, K. J. Schmale en J. A. Proest sergeant schrijver S. L H. Smits ser<r€ meester G. A. Loesberg, M. Faas^nu - Sustrath. enH-K. Met ontslag uit den zeedienst - 6 October sergeant der mariniers i n Buis. IT.i 20 October sergeant-monteur E u nius van wachtschip Willemsoord Ms. „Hertog Hendrik". aar^ De bevolen overplaatsing van den geant-monteur A. J". vaij der Bijl van* - derzeedienstkazerne naar „Herto? H-w0,1" is ingetrokken. dr|k" 0-1 N VOETBAL. le klasse. Tilburg NOAD-—MVV Dien' Bosch BWEindhoven 2e klasse A VlissingenDongen 2—1. Na een mooien en boeienden wedstriiii heeft Vlissingen wederom gewonnen n! rood-witten hebben deze overwinning even wel niet cadeau gekregen. Het spel vanC gen was zeer goed en g^ooven wij dat deze club het een heel eind zal sturen dit seizoen. Het is een pittige ploeg, met spelers die stuk voor stuk hun plaats waard zijn Zij heeft een voorhoede die zeer bewegelii en vlug is en eenige flinke schutters er in De halflinie was ook zeer goed. Vooral öe spil is een zeer tactisch speler, dié met zui ver aangegeven ballen steeds de voorhoek aan het werk zet. De beide backs zijn riet kwaad, doch wat traag en konden zich niet altijd vlug genoeg herstellen. De doelverde- diger was puik. Wij hebben hem, zij het dan ook met eenig geluk, vele moeilijke bal- len zien stoppen. Vlissingen schijnt haar juiste opstelling gevonden te hebben. H« vlotte weer bijster goed. Van Peenen wordt i steeds beter in de voorhoede. Hij diene ech ter zijn linkerbuurman niet te veel te ver- waarloozen. Als de rood-witten nu maar be grijpen, dat er voor iéderen wedstrijd, on verschillig welke, -aangepakt moet worden Wie weet waar of ze dan eindigen op hei ranglijstje Vlissingen, wij hoorden dezen middag al iets fluisteren over een kam pioenschap. Stelt de Vlissingen-aanhang, die is niet weinig, niet teleur en blijft met de zelfde animo spelen, ook al mocht het eens tegen zitten. Twee volledige elftallen stellen zich onder leiding van den heer P. Koster voor een uit- verkocht huis op. Kokelaar wint den toss en verkiest met zon tegen te spelen. Dongen neemt den bal mee naar voren en zit al dir j reet voor het Vlissingen-doel. Deze aanval wordt afgeslagen en gaan de rood-witten den keeper van Dongen eens polsen. De spelers zitten flink op den bal. Het spel gaat razend snel op en neer. Zoowel Sayes als zijn overbuurman moeten eenige schoten keeren. De eerste corner is voor de gasten. Deze gaat uit. Als Verhulst goed aan Van Peenen doorgeeft, schiet deze juist naast. Vlissingen wordt iets sterker. De vleugel KokelaarVan Maris is zeer gevaarlijk. Een hoekschop op het Dongen-doel schiet Verhulst over. Een aanval der leerlooiers sticht eenige verwarring in de Vlissingen- achterhoede. De Buck redt evenwel fraai. Verhuist schiet hard in, doch de keeper ver richt een pracht safe. Nogmaals brengt de Dongen-keeper opluchting door een scherp gezetten corner weg te stompen. In deze periode bepaald Dongen zich tot enkele uit vallen. De Vlissingen-voorhoede, goed ge steund door de middenlinie, komt steeds terug. Doelpunten blijven echter uit. Van Peenen gaat door alles heen. Zijn schot is echter niet hard genoeg, zoodat de keeper kan ingrijpen. Quellerij is wat onzeker, waardoor eenige hachelijke momenten voor het doel ontstaan. Sayes stopt achtereenvol gens een hard schot van den middenvoor en een schuiver van den fechtsbinnen. De rech tervleugel van Dongen is zeer actief. De Buck en Vierhout hebben hun handen vol aan dezen vleugel. Nadat Sinke heeft voor gezet, gaan de wit-zwarten er vandoor. Ze hebben reeds alles gepasseerd, maar Sayes weet door uitloopen het gevaar te bezweren. Een vrije trap op het Dongen-doel komt bij Van Peenen, deze schiet over. De Buck grijpt eenige malen goed in en plaatst den bal keurig naar de voorhoede. Sinke zet bij een aanval van Vlissingen eigenlijk iets te scherp voor. De keeper wilt den bal vangen, doch Verhulst is een tikje vlugger en via zijn hoofd verdwijnt het leder in de touwen 10. Dongen beantwoord dit punt meteen aanval, die door de backs onschadelijk wordt gemaakt. Als Kokelaar een door Sinke genomen corner inschiet, denken we Vlissingen voor de tweede maal te zien doelpunten. De keeper kan echter op bet laatste oogenblik den bal nog wegtippen. De eerste 45 minuten zijn dan verstreken en geeft de 10 voorsprong voor Vlissingen o.i. de juiste verhouding weer. Na de rust is Dongen het eerst aan het woord. Een vrije trap op het Vlissingen- doel kopt de middenvoor prachtig in. De bal komt juist op de lat en gaat over. Don gen heeft de eerste tien minuten het spel geheel in handen, zonder evenwel gelijk te kunnen maken. Vlissingen het gevaar in ziende, gaat weer beter aanpakken. Van Peenen neemt den bal mee naar voren, geeft door aan Kokelaar, die onhoudbaar inschiet 20. Het spel wordt minder. Schijnbaar ra ken de spelers vermoeid. Een onverwachts hard schot van Van Peenen treft doel. Na niet den grensrechter van Dongen geconfe reerd te hebben, schijnt de scheidsrechter overtuigd te zijn dat dit punt in buitenspel positie gemaakt is, zoodat dit derde geannuleerd wordt. Jammer voor het mooie schot van Van Peenen Dongen komt weer los. Het Vlissingen-doel ontkomt -een paar keer ter nauwernood aan een doorboring- Het zit de leerlooiers niet mee. Bij een val van Vlissingen krijgt Van Maris een kans. Zijn schot gaat naast. Dongen blijft hard voor een tegenpunt zwoegen. Eindelijk hebben de wit-zwarten succes, als de rechts binnen scherp inschiet en dit schot Sayes te machtig blijkt 1—2. Dongen, hierdoor aangemoedigd, komt nogmaals terug- Fe keeper is echter niet meer te verschalken- Hei einde wordt aangekondigd en heeft Vlissingen een zwaar bevochte zege op de Dongenaren behaald. Scheidsrechter Koster heeft dezen, niet moeilijken wedstrijd, zeer goed geleid. insider.

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 2