500 300 150 100 25 éérste blad DONDERDAG 4 OCTOBER 66e Jaargang1 firma F. VAK DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen ÓRMF.ENTEBESTUUR Stads» en Provincienieuws .JVO» 192Si VLISSINGSCHE COURANT onNNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. co door het geheele rijk ƒ2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Jige'landen bij wekelijksche verzending ƒ3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs.5ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25cent.Bfjabonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. .bonné's in 't bezit eener De al Polis, zij" kerd tegen GRATIS verze- ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. dood gulden bij door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Oit nummer bestaat uit 2 bladen. dienstplicht. Vijstelling wegens broederdienst. n,. Burgemeester van Vlissingen brengt mrevolge art. 44, 2e lid van het Dienst- Êitbesluit ter openbare kennis, dat door Fi deouteerde Staten van Zeeland, bij hunne tetTten van 28 September 1928 nos 62a m 163/164 voor goed voor den dienstplicht ™n vrijgesteld wegens broederdienst de in geschrevenen voor den dienstplicht dezer facobus'Meulmeestervan de lichting 1928; Herri Antoine Scheij,beier, v. d. lichting 1999 Laurus Hotman, van de lichting '9feeen deze uitspraak kan binnen tien da gen na den dag dezer bekendmaking in be- roep worden gekomen door a den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of diens wettigen vertegenwoordiger; b 'elk der overige, voor deze gemeente ingeschreven personen of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, aan de Koningin te richten moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Ook de Commissaris der Koningin kan binnen denzelfden termijn bij de Koningin in beroep komen. Vlissingen, 3 October 1928. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. ""mnnenund""""" De averij van de H.-N.AJF.C. Omtrent de averij, welke het derde vlieg tuig H.-N.A.F.C. in Britsch-lndië bij Cawn- pore heeft gekrepen, deelt de directie de N. 1. L. het volgende mede Uit een telegram, ontvangen van de be manning, Prillwitz, Wegner en Lischer, blijkt het volgende Op weg van Nasirabad naar Allahabad heeft hetvliegtuig met krachtlgen tegenwind te kampen gekregen, en is, door de duisternis overvallen alvorens het doel was bereikt. De eerste bestuurder heeft toen een landing uitgevoerd op de renbaan van Cawnpore. Hierbij heeft het linkerwiel een lage hooischelf geraakt die op de renbaan lag, en is het linkergedeelte van het landingsgestel beschadigd. Het he den vertrokken vierde vliegtuig heeft een speciale werktuigkundige en het benoodigde materiaal medegenomen. De post werd on middellijk per trein doorgezonden. Het tramverkeer te Amsterdam en Rotterdam. Met de gemeentetram te Amsterdam wer den gedurende de eerste 9 maanden van dit jaar vervoerd 104 millioen passagiers en door de electrische tram te Rotterdam 53 millioen. In de hoofdstad maken dus gemiddeld per dag 380.000 passagiers van de tram gebruik en in de Maasstad gemiddeld 195.000. VLI5SINGEN. 4 OCTOBER. Denkt om die klok. In den nacht van Zaterdag G op Zondag 7 October treedt de normale tijd weder in werking. Men* denke er dus om Zaterdag avond voor men zich ter ruste begeeft de uurwerken1 één uur achteruit te zetten. Na de staking aan „de Schelde". In een uitvoerig sührijven van het Christ. Nat. Vakverbond wordt met 'de meeste stelligheid ontkend, wat door den moder- Metaalbewerkersbond was beweerd dat de Christ. Metaalbewerkersbond aan heti einde van zijn finamcieele kracht was £n dat daarom het voorstel van den rijiks- bemiddelaar tot opheffing der staking aan .de Schelde" was aanvaard en genoemd ^verbond motiveert zijn standpunt als Dit is een pertinente leugen. Al zou dit hku dubbele van ihet aantal weken nebben geduurd, ais thans het geval ge feest is, dan zou de Christelijke1 vakbe- weguiig zorg hebben gedragen dat iedere eek de steun^ pl-us de extra «Deun voor enoote gezinnen, er was geweest. Daar- fNv bestuur van het her u ln z'^n vergadening van 7 Septem- 7"noodige maatregelen genomen, xom een vergelijking met den steun van stoa ai?ere °1ganisaties glansrijk 'door- dp t j'i yern'ouwiiig is klaar en duidelijk mhS it! der Christelijke vakbeweging L p en- Alle gebazel over uitputting van der Méaallbond verdwijnt bij het licht dp Ail?n' spreken van de sterke finan- (W p,^r,aaiSkraoht van dezen bond en die ,s belachelijk, dat in haar geheel. Het de sociaal-democraten nog steeds na elk conflict pogen door val- sche voorstellingen te probeeren de Chr. Vakbeweging te kleaneeren. De Christelijke arbeiders zijn hieraan echter al gewend geraaktdeze taktiek heeft op hen abso luut geen invloed. Tijdens den strijd zijn er vele pogingen gedaan om den' strijd te beslechten. Drie maal heeft de rijksbemiddeüaar zich er me de bemoeid Eenmaal het bestuur van den Metaalbond. De laatste poging van den rijiksbemiddelaar is geslaagd, diank zij een intensieve actie van een tweetal predikan ten, ds. Hartjes en ds. Kruvswijk, en de geestelijke adviseur van de R.-Kath. vak beweging in Vlissingen, kapelaan Groen. Na het voorstel' van mr. Aallberse te heb ben gememoreerd, vervolgt het schrijven De Metaalbond had bezwaar tegen de 1 cent veilhooging over de geheele linie en de \/2 dlag vacantie meer, dan door de organisaties was gevraagd1. Door een gelukkige formtileering van het punt ten aanziien van ihet overwerken door den rij'ksbemiddelaar, werd men het hierover eens. Bleef punt 3, de 1 cent loonsverhoo ging over. Aile organisaties drongen aan daarvan 2 cent te maken. De Metaalbond verklaarde dat dit absoluut niet ging, ter wijl ook de rijlcsbemiddelaar van oordeel was, dat niet verder zou worden gegaan. Men kwam niet tot overeenstemming. Een poging door de leiding van den Christelij ken Metaalbewerkerbond gedaan, om door een verandering van het voorstel de twee de cent te verwerven, mislukte. Een voor stel om het gemaakte compromis voor een 'bepaalden tijd vast te leggen,, om daar door direct de 2 cent loonsverhooging te verkrijgen, mislukte eveneens. De Metaal bond was van oordeel, dat niet verder kon of mocht worden gegaan. Besloten werd toen des Donderdags opnieuw bij een te komen. Door het hoofdbestuur van den Christe lijker! Metaalbewenkersbond werd beslo ten te tra dh ten alles te doen wat mogelijk was om de tweede cent verhooging te ver krijgen, -doch, als dit niet gelukte het voor stel van den rijiksbemiddelaar te aanvaar den en ook voor de leden te verdedigen. Door -de andere organisaties was besloten om eveneens een ernstige poging te doen om de tweede cent te verkrijgen. Mocht dit niet gelukken dan zouden zij verklaren het voorstel aan hun leden voor te zullen Iqggen,, maar bet niet te verdedigen. De conferentie op Donderdag 27 Sep tember kwam. Dezelfde corporaties waren aanwezig. Bijna een uur werd nog onder handeld om de 2e cent er bij te krijgen. Ook door de leiding van den Chr. Metaal bewerkersbond. Toen echter vaststond dat deze er niet zou komen, deelde deze mede, het voorstel te zullen verdedigen in de le den vergadering van den Ghristelijken Bond. De andere organisaties verklaarden het aan hun leden te zullen voorleggen. Het resultaat zou aan den rijiksbemiddelaar worden medegedeeld'. Op Vrijdagmiddag kwamen de stakers in vergadering bijeen. Bij den Christelijken Bond waren 367 le den opgekomen. Na toelichting en verde diging van het voorstel werd gestemd. Het resultaat was 357 vóór aanvaarding van het voorstel, 8 tegen en 2 blanco. Hier mede was de zaak beslist. Want, terwijl de socialistische bond vergaderde werd van dit besluit aan de „moderne" leden meedeelinigr gedaan. Met als gevölg, dat op voorste! van het bestuur besloten werd, bij acclamatie de voorstellen eveneens te aanvaarden. 'Bij den R.-Kath. Bond en de Syndicalis tische Federatie van Metaalbewerkers was eveneens schriftelijk 'gestemd. Het resultaat was, dat met overgroote meerderheid de voorstellen van den rijiksbemiddelaar wer den aanvaard. En zoo behoort deze mach tige strijd om sociaal recht en vooruit gang tot het verleden. Dinsdag is de arbeid hervat. Het resultaat is bevredigend. De Chris telijke feestdagen' zullen in het vervolg worden betaald Een week vacantie, de P&nksterweek, is gewaarborgd. Daardoor krijgt de oplossing van dit conflict voor de metaalindustrie zelfs nationale betee- ken/is. De loonsverhooging was niet be vredigend, dooh het feit dat imet Januari •cle 48-urige wenkweek wordt ingevoerd zonder loonderving, wat bij „de Schelde" niet vaststond vergoedt veel. De vraag of bij vasthouden, dus doorstaken, de 2e cent zou zijn: verkregen, is een speculatieve vraag. De leiding van den Christelijken Metaalbewerkersbond! was van oordeel, dat deze niet verkregen zou worden. Dit oondeef steun/die op het feit, dat slechts na 18 weken staken dit compromis er was gekomen en dan nog wel na heel wat onderhandelingen, terwijl ook naar 'het oordeel van den rijksbemiddelaar niet meer bereikt zou worden. Daarenboven meende ide Christelijke Bond, dat gelet ook op an dere belangen, langer doorstaken, niet ge oorloofd was. Heel Walcheren leed onder den voortdluur van de staking. Terwijl ten leste het bereikte resultaat van beduidien- de beteekenis is voor de ontwikkeling van gezonde sociale verhoudingen in de me- toad!industrie. Op al deze gronden werd het advies gegeven de verkregen oplos sing te aamvaanden. Dank past aan allen, die hebben gehol pen en gesteund. Dank inzonderheid aan het comité in Zeeland, dat zijn arbeid met resultaat bekroond ang. Doch bovenal dank aan God, Die gegeven feaeft, waarom zoo vurig was gevraagdde «ervolle vre de na een zwaren strijd. Naar aanleiding van de mededeelingen, die de voorzitter van den Metaalbond, de heer J. Goedkoop, heeft gedaan, schrijft de neer P. Danz, voorzitter van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond, aan „het Volk" „Wat de heer Goedkoop, de voorzitter van den. Metaalbond. heeft medegedeeld omtrent mijn becijfering van de resultaten van de actie aan „de Schelde", kan den toets der critiek niet doorstaan. Als de heer Goedkoop mijn uitlatingen in de ver gadering te Vlissingen wat beter gelezen had dan hij blijkbaar gedaan heeft, zou hij zijn beschuldigingen aan mijn adres zeker in de pen gehouden hebben. Ik heb niet beweerd, dat het resultaat van die staking 200.000 voor de arbeiders heeft opgebracht. Wat ik beweerd heb, is „dat de voorstellen van den rijksbemid delaar rond twee ton kosten". Ik heb aan deze uitlating laten voorafgaan, dat de di rectie van „de Schelde", vóór en tijdens de staking, beweerde, niet verder te kunnen gan dan 78.000. Hieruit blijkt, dat ik niet gezegd heb, uóch bedoeld heb te zeggen, dat die twee ton als stakingsresultaat is te beschouwen. Men uitlatingen berusten op feiten. De feien zijn deze Het bemiddelingsvoorstel hield in le. doorbetaling van de Christelijke feestdagen met vol loon (vroeger 50 2e. drie dagen vacantie met vol loon (vroeger met 50 eni bovendien nog V/2 dag, nl. Vrijdag en Zaterdag extra. Voor dezen anderhalvan dag (feitelijk twee dagen) werd bepaald, dat, afs cr in eenig jaar geen dividend werd uitgekeerd, dat dan de betaling ervan wel zou geschieden, doch dat de tijd daarvan in overwerk zou moeten worden ingehaald 3e. Een algemeene loonsverhooging van één cent per uur 4e. Kompensatie, met gemdideld twee cent per uur, voor de twee uren, die met ingang van Januari korter zouden worden gewerkt. De heer Goedkoop betwist punt 4 als sta kingsresultaat en zegt, dat compensatie van zelf spreekt, en dat de directie daarop reeds had gerekend. Dat compensatie \:r minder te werken uren vanzelf spreekt en dat niemand in den Metaalbond er aan denkt om bij afloop der z.g. armoevergunningen het weekloon niet op hetzelfde peil te houden, is in strijd met de feiten. Ik wijs er op, dat eenige jaren ge leden bij de Metaalbond-leden Wilton en Piet Smit te Rotterdam hef werk moest worden gestaakt om compensatie der minder te wer ken uren te bemachtigen. En dat nog on langs de directie van de werk „Gusto" te Schiedam de werkweek van 50 uur op 48 uur terugbracht, zonder Iooncompensatie. Ik vestig er voorts de aandacht op, dat, als de directie van „de Schelde" voornemens was de aanstaande werktijdvermindering te compenseeren, zij dan daarover bij geen en kele gelegenheid heeft gerept en ik vraag wat dit punt dan beteekende in het bemid delingsvoorstel. De directie beweerde steeds, en zij deed het ook in de conferentie van 23 Augustus ji., dat het bedrijf niet meer dan de toege zegde 78.000 kon dragen en dat onze eisch, die ƒ161.000 zou kosten, onmogelijk inge willigd kon worden. Ik houd staande, dat het bemiddelings voorstel, volgens een berekening op door de directie verstrekte cijfers, rond twee ton ver tegenwoordigt. hi onze Tijdrnghaf. Een foto van het brandende stoomschip „Yser" uit Antwerpen, dat op weg was naar Bordeaux en tengevolge van ontploffing van chrysoliet in brand vloog. Maandag werd het stoomschip „Yser" naar Antwerpen ge sleept. 1 October was het 25 jaar gele den, dat de heer A. Mulder tot hoofd der Nutsschool te Eindhoven werd benoemd. Ter gelegenheid hiervan vond een officieele huldiging en receptie plaats in Hotel Royal aldaar. 1 October vond op de Noordzee de proefvaart plaats van het motortankschip „Turicum", gebouwd door C. van der Gies- sen Zonen's Scheepswerven, Krimpen a.d. Lek eni voor rekening van Camillo Eitzerr Co. te Oslo. Het schip heeft een laadvermo gen van 11.000 ton en is voorzien van twee WerkspoorDieselmotoren elk van 2400 P.K. Het schip gaat door de sluizen van IJmuiden de Noordzee op. Uit de Fran- sche bladen blijkt, dat de vrees bewaarheid is, dat het bij Valence verongelukte ltaliaan- sche vliegtuig, dat van Spitsbergen terug keerde, het toestel van majoor Penzo is en dat deze bekende aviateur tot de slachtof fers behoort. Foto van majoor Penzo. De wereld rond in een notedop. Te Amsterdam is gearriveerd de bejaarde heer Thos. Dra ke, die in een klein Amerikaansch schoener- tje den Atlantischen Oceaan is overgestoken en thans in de havens zijn bootje, waarop zich tal van. curiositeiten, orni. interessante schelpen en zeegewassen bevinden, tegen een geringe vergoeding Iaat bezichtigen. Het bootje heeft ligplaats aan den Spieringstei- ger bij het station te Amsterdam. In het Grand-Theatre te Amsterdam (dir. B. A. Mullens) worden gastvoorstellingen gege ven voor de Difraën-operette van de we reldschlager operette „No ,no, Nanette". Di- fraën en Hanzi Goetze in „No, no, Nanette". De opslagplaats voor de costuums in ge bouw „Amicitia", waar de costumier de heer Hoogendijk ruim 3000 costuums verzorgt. Do heer Caspara Barterra, de regisseur van de Italiaansche Opera. Foto van een inzending op de Utrechtsche Fruit- en Tuin bouwtentoonstelling De Domtoren van Utrecht geheel vervaardigd van appels. Zij tiekt bijzonder de aandacht der bezoekers, doordat in den toren een radio-loudspeaker is aangebracht, van waaruit de muziek door het geheele gebouw weergalmt. De ferryboot. In „Zelandia" troffen wij het volgende be richt uit Breskens aan „Maandag 1 October, met het stormweer, was niet de ferryboot maar wel de gewone boot in de vaart." Ofschoon het ons reeds bekend was, dat dit bericht eep zeer verkeerden en tendieu- sen aard hèeft, hebben wij ter bevoegder plaatse een onderzoek ingesteld. Reeds in Juni jl. werd ons medegedeeld, dat men hoopte op 15 Juni de boot in dienst te stélen na een grondige inspectie en haar dan onafgebroken te laten varen tot 15 September, wat als een zeer lange periode was te beschouwen, alvorens de boot weer werd opgelegd. Het is nog later geworden, want eerst in den loop der vorige week is de „Koningin Wilhelmina" naar de binoen- haven overgebracht en zal daar een paar weken liggen voor machine-inspectie en grooten schoonmaak, zooals op haar tijd met iedere boot het geval is. Als men daar nog bij rekent, dat er Maan dag toch geen sprake was van storm, maar hoogstens van wat veel wind, dan vragen wij ons af hoe de berichtgever van „Zelan dia" aan zulk een bericht is gekomen. De 2e Vamit Het was gisterenavond op de tentoonstel ling reeds aardig vol en toen bleek, dat de maatregel van het aangeven der richting zeer goed was. Maar toch zou daarvan be trekkelijk weinig terechtgekomen zijn, wan neer aan den ingang der groote zaal niet een verkeersagent had plaats genomen, die onverbiddelijk iedereen afwees, wie vanuit de gang de groote zaal wilde binnendringen. Zijn duidelijk zichtbare manchet wees de richting naar de kleine zaal aan. Gelijk de lezers uit onze beschrijving in het vorig nummer weten, is in de kleine zaal een stand van de Zuid-Nederlandsche Radio- Distributie-Maatschappij. We moeten ten haren opzichte een kleine rectificatie aan brengen. De voorstelling harer inzending is het zendstation Kootwijk, wiens beide mas ten het eigenlijke gebouw flankeeren. Dan dienen we, volledigheidshalve even te ver melden, dat de firma Fret gisteren nog een stand in elkaar heeft getimmerd ter bekend making van haar fabrieksmerk de „Zeeian- dia deur". De gezelligheid op de tentoonstelling, waar volop van mechanische muziek kan ge noten worden, wordt niet weinig verhoogd door de tonen van de huiskapel van het Concertgebouw, onder leiding van den heer Ch, Haaze, welke kapel ook de begeleiding heeft der beide artisten, mevr. Nelly de Vries en de heer Joop van Leeuwen, die reeds dadelijk gisteren met hunne liedjes heel wat applaus in ontvangst hadden te ne men. Ze zullen er de stemming, als die er nog niet is, wel inbrengen. Na dezen eersten avond twijfelen we er dan ook niet aan, dat de Tentoonstelling voor haar sympathiek doel een eind zal vooruitschieten in de goede richting. Luchtpostzegels. Tot en met 10 October a.s. zijn aan. het postkantoor alhier verkrijgbaar gesteld luchtpostzegels voor Ned. Oost-lndië met overdruk en wel .in de waarderr van 0.10, 0.20, 0.40, 0.75 en 1.50. Deze lucht postzegels zijn bedoeld als antwoord voor brieven van hieruit naar Ned.-Indië ver zonden. Scbeepvaartberichten. Heden van Middelburg naar Londen ver trokken het Engelsche stoomschip „Student", na een lading hout gelost te hebben. Van en over onze Adverteerders. Van de fabrikanten van Jurgen's Bona ontvingen wij een exemplaar van een re clameboekje getiteld „Het goed dat Bona verspreidt", welke brochure in den loop van enkele dagen huis aan huis bij alle inwoners van Nederland door de post zal bezorgd! worden. Dit in meer kleuren' gedrukte humoris tisch reclameboekje vestigt de aandacht op de voordeelen die het gebruik van met melk bereide „Bona" biedt. Besmettelijke ziekten, ln de week van' 2329 September kwa men in Zeeland 8 gevallen van buiktyphus voor, nl. 1 te Koudekerke, 4 te Middelburg, 1 te Souburg en 2 te Vlissingen. Voor roodvonk werden 8 gevallen aan gegeven, nl. 1 te Hontenisse, 3 te Souburg, 2 te Renesse en 2 te Sas van Gent. ZOUTELANDE. Ingekomen en vertrokken personen ge durende September VertrokkenPieterneUa Harpe, naar Koudekerke. Wilt IL mind&t wel Uw tavatv f floept dLcuv eenb een paftje. LOUIS D0BBELM ANN ROTTERDAM KERK- EN SCHOOLNIEUWS (Het bericht, dat ds. W. Reddingius te Dokkum door die Vrijz. Hervormden te Middelburg beroepen was, is voorbarig. Da R. behoort wel tot dte dioor hert be stuur uitgenoodigde sprekers, en is van dfeze sprekers het laatst opgetreden de (keus van de ledenvergadering is aanstaan de Vrijdag. Samenwerkende Zendings-corporatiea Hoewel de inkomsten van de maand September (dank zij uitkeering van een belangrijk legaat) .niet lager zijn dan ver leden jaar, zijn en blijven er zorgen. De achterstand, in vorige maanden ontstaan, is nog niet ingehaald. De hoofdbesturen blijven echter rekenen op veler hulp telkens weer immers werd voorzien in de bthoeften En nu nadert de Zendingsweek (411 November a.s.) in de groote steden heb ben de werk-comité's de voorbereiding reeds ter hand genomen. Ook nu zuilen de kleinere gemeenten zich stellig niet onbe tuigd laten. Bedacht dient evenwel te worden, dat in de komende weken het Zendingswerk de zelfde financieele eischem stelt als in alle andere maanden vau het jaar, en dat dus ook iu de maand October hulp dringend noodig is. Ger. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Baarland door den heer E. I. F. Na- wijn., camdi. te Groningen. Beroepen te Sharemdlijke (Z.) ds. R. Haitsma te Oldókerk (Grom.) Geen bruidje met pagehaar. De „N.Rott.Crt." meklt d"at in de laatst igiehouden kerkeraadsvergadering der Ge reformeerde gemeente aldaar (kerk Boe zemsingel, predikant da G. H. Kersten) is besloten, geen huwéij-ken meer kerkelijk te doen bevestigen van paartjes, waarvan de bruid' zonder noodzaak zich het haar heeft laten afsnijden. Hollandsche Kerk te Roubaix (N, Fr.) De heer J. Rijks, predfikant van de Hol landsche gemeente te Roubaix in Noord- Frankrijk, zar hier te lande eenige spreek beurten vervullen tot steun- van deze eenige Hollandsche Kerk in Frankrijk. Ds. Rijks hoopt o.a. op te treden in Amsterdam, Alkmaar, Amersfoort, Arn hem, Deventer, Groningen, Haarlem, Hen gelo, Léden, Leusden, Loosduinen en Utrecht. Op Woensdag 21 November a.s. zal de heer Rijks voor de radio spreken over het ontstaan, werken em leven van die ge meente en de Hollanders, die irr Noord- Frankrijk wonen. Bedoelde gemeente bestaat bijna 70 jaar en neemt aLs Hollandsche gemeente een bijzondere plaats in onder de buitenland- sche Protesttantsche gemeenten. Ze is echter arm, maar doet zelf wat ze kan. De heer F, J. W. Boogaard, vroeger onderwijzer aan de Marnixschool te Weste Souburg, thans hoofd der Chr. school te 's-Heer Hendrikskinderen, is benoemd tot hoofd van een nieuw te openen Chr. school te Vlaardingen. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. Door de kantonrechter te Middelburg is heden uitspraak gedaan in de zaak tegen F. J. G. v. S. te Vlissingen, verdacht van overtreding van art. 17 A.P.V. Vlissingen, het zich niet onderwerpen aan de bevelen der politie, en verdachte overeenkomstig den eisch van den ambtenaar van het openbaar ministerie veroordeeld tot een hechtenis- straf van twee dagen. Ordeverstoring in een raadszitting. Voor de rechtbank te Rotterdam diende gisteren de zaak tegen het communistisch raadslid C. van Burink wegens ordever storing in de raadszitting van 29 Maart jl. Door het O.M., waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, werd vijftig cents boete of één dag, hechtenis geëischt. Men zal zich herinneren, dat in de be wuste raadsvergadering een voorstel aan de orde kwam tot het zenden van werk- iootzen naar Overijssel. De heer Van Burink stetde naar aanleiding daarvan een motie voor, die echter van geen der overige le den steun mocht ondervinden, wat voor hem aanleiding was zich zeer op te win-

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1