500 100 25 ElfWIlftl CO 1Q00 m ""zrzr*iKn 66e «Jaargang1 &CHINE latschappij v. Stool DOMDEMMO jjitgaveTfTrma F. VAK DE VEliE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Teief. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND .No.SOS^ traat 22, Vlissingen, i de voor de door hem inge-l siweiss Zeeppoede; isszeep. ichtigen in de Etalagecf L euwendijk 27, VlissingtJ ke zich bevinden in de- pakjes HAA/MACh/m VASCHMAOim N WINKELIER ÜTSPICEh. 150 oF meer bons y j tuk speelgoed huish. artikel VAil ÖREAO. Apelèn i.wEiS5ZE£Ptn rot mm, I Te koop JONGE GROENENDAUl veken oud (raszuiver). Adres Glacissfraat 105 ij evraagd een DIENSTMEISJE. Adres: Dr.SMITT, Emual Aanmelden na 8 uur. e koop eenverdiepingshi grooten tuin, Kerkhotel park. 'Direct te aanvijl Adres: Onderstraat 27, igraaf Techn. Dienst. tweede MEISJE i raagd om spoedig in m len. Aanmelden bij Mal DOVES, Badhuisstraat9!| 'erstond flink DAGMEISJE raagd. AdresGroenewtj NET MEISJE raagd voor de morgfi| imelden 's avonds lamypark 12 (boven), e huur ruime BOVENWONING de Scheldestraat, f 40.- dresScheldestraat 56tl levrouw JANSEN, Spo-f vraagt een nette DAGDIENSTBODE, ïmelden na 8 uur. ievraagd een bekwame I HUISNAAISTER, idres: Oprit 14 ïige flinke WERKVROtl gevraagd. I Adres Tiidinghal ..Vl'jfJ ''modern wiegje i Te bezichtigen "'j rat 85. /.m.uur"- ;singen-Middelburg-^ tusschengelegen p ïrvoer van passat goederen en vee v.MldA|f Augustus Jiderdag30 dag 31 September erdag 1 andag 3 ïsdag 4 Inlormatll'n te Ueho tterdam N. V. Tr»« :rn. v.h. Erven u. -2018. VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk ƒ3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad ƒ4.75. Afzonderlijke nrs.öct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. ÜUU hand, voet of oog. JLV vl gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN. Een feestviering tot herdenking, dat Koningin Wiihelmina wederom een jaar over Nederland heeft mogen regeeren, behoeft geen verklaring. Zij is zoozeer in waarheid de Lands vrouwe, zoo innig verbonden aan ons nationaal besef, dat de blijheid van ons volk om het bezit van deze Souvereine in haar volle levens- en arbeidskracht, een vanzelfheid is. Een ontbinding in alle factoren, welke tezamen leiden tot dit gevoel van aanhankelijkheid, van dankbare waardeering, zou de beteeke- nis van het geheel verzwakken. Waarom op den voorgrond te stellen de inwer king op ons gemoed van de historische herinneringen aan haar roemrijke voor vaderen en het doorluchtig Oranje-ge- slacht de bekoring der persoonlijke waardigheid en gratie, of de waardee ring voor de dagelijksche toewijding aan de volkszaak Waarom te ontleden onzen eerbied voor haar zelfverlooche ning en moed onze erkenning dat zij ons allen een voorbeeld is in ernst van levensopvatting en door een soberheid, die toch nimmer het vorstelijke schaad de ons besef dat zij het is, die bovenal den Nederlandschen naam hoog houdt in de wereld Al die eigenschappen, het karakter en het leven dezer waarlijk vorstelijke vrouw, doen tezamen voor ons levend worden het beeid der Konin gin, en wij kunnen niet zeggen om welke zij ons het liefste is. Beter is het dan ook, al deze motieven te doen samen vloeien tot een glanzend geheel van dankbaar bewustzijn en dezen dag te aanvaarden, zooals onze kinderen dit doen, die liefde voor het Vaderland en voor de Koningin gevoelen als eenzelfde gedachte en zich verblijden in het na tionaal gebeuren. Theorieën over de waarde van het koningschap missen beteekenis, zoolang geen critiek de waarde kan aantasten van deze Koningin, die naar welken re- geeringsvorm ook, voor ons steeds zal zijn ons Staatshoofd bij uitnemendheid, en die ons blijvend den waarborg biedt, dat ook in deze en komende tijden van wisselegde politieke stroomingen onze gedachten zich vrij zullen kunnen uitle ven en de grondslagen van ons volks bestaan niet zullen worden aangetast. Dat weten wij, en dat verwachten wij van onze Koningin, en vooral daarom dragen wij den wensch voor haar be houd en haar geluk in het hart. Daarin ligt geen overschatting van haar invloed op ons staatkundig leven, die intusschen veel gewichtiger is dan veelal wordt vermoed, want elk kabinet, hoezeer zelf verantwoordelijk, moet het oordeel in winnen van de Kroon en de juistheid van elk voorgenomen plan rechtvaardi gen. Wanneer het gezag der Kroon in handen is van een wijs staatshoofd met hooge opvatting van zedelijkheid en recht, een toetssteen voor de diepere belangen der natie, dan is de invloed daarvan werkdadig, en is het koning schap voor ons geen mystiek begrip, waaruit macht en gezag vanzelven uit stralen, doch wisselt zijn beteekenis, en daarmede onze eerbied en waardeering, "aar de persoon, die de taak vervult. Daarom is Koningin Wiihelmina voor ons het gelukkigste voorbeeld der mo narchie en daarom kunnen wij in vol komen oprechtheid van hart en verstand den wensch uitspreken, dat zij moge regeeren tot in lengte van dagen, en v°or ons moge blijven het symbool van eenheid, saamhoorigheid en rustige kracht. Aan H. M. de Koningin onze eerbie dige en dankbare gelukwenschen op dit ■eest van Nederland ddelburg: B. ^ENH^yf TiJ - W. v. pOSTERHOÜT^p irdrecbt: Óebrs. Onderscheidingen op den Jaardag van H. M. de Koningin. Bij Kon. besluit is benoemd tot Minister van Staat mr. D. Fock, oud-minister van koloniën, oud-gouverneur-generaal van Ne- derlandsch-Indië, te 's-Gravenhage zijn bevorderd: tot grootofficier in de Orde van Oranje- Nassau Mr. dr. J. H. van Roijen, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Wash ington tot grootkruis in de Orde van Oranje- Nassau Mr. dr. W. F. van Leeuwen, oud vice-pre sident van den Raad van State, te 's-Gra venhage tot commandeur in de Orde van den Ne derlandschen Leeuw Mr. Th. Heemskerk, minister van Staat, te 's-Gravenhage tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau Mr. A. F. Leeman, administrateur ter pro vinciale griffie te Arnhem jhr. G. F. van Tets van Goidschalxoord, voorzitter der Kon. Maatsch. van Tuinbouw en Plantkunde, te Zeist Jhr. L. J. Quarles van Ufford, eerevoor zitter van de Ned. Ver. tot Besch. van Die ren, te Baarn J. M. Krijger Jr., voorzitter der Gewes telijke Landstormcommissie Zuid-Holland- West, te 's-Gravenhage M. G. Wagenaar Hummelinck, te Vlaar- dingen, directeur van de Naamlooze Venn. „Hollandia", Hollandsche fabriek van Melk producten en Voedingsmiddelen, eerevoor zitter van de Algemeene Technische Ver eeniging van Beetwortelsuikerfabrikanten en Raffinadeurs tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau Dr. H. A. Poels, wonende te Heerlen, hoofdaalmoezenier voor sociale werken in het bisdom van Roermond zijn benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau Mr. L. C. Besier, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden te 'sGra- venhage tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden de kolonel G. J. D. Bauduin, inspecteur van het wapen der Kon. marechaussée tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden) T. F. M. Schaepman, van het 3e regiment infanterie tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw Prof. dr. Joh. W. Pont, voorzitter der Ne- derlandsch-Zuid-Afrikaansche Vereeniging Mr. I. M. Hijmans, voorzitter van den Raad van Beroep (O.) te 's-Gravenhage Mr. E. L. Jacobson, deken van de orde van advocaten te Rotterdam J. F. C. Arntz, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Nijmegen A. Braat, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Hekelingen Mr. S. baron van Heemstra, Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, te Arnhem Mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in de provincie Overijssel, te Zwolle Jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer, Commissaris der Konin gin in de provincie Groningen, te Gronin gen Mr. P. S. Gerbrandy, lid van Gedep. Sta ten van Friesland, te Sneek G. H. P. Bloemen, lid van Gedep. Staten van Overijssel, te Oldenzaal H. J. Lubberman, inspecteur van het Staatstoezicht op krankzinnigen en krank zinnigengestichten, te 's-Gravenhage Dr. J. J L. van Rijn, vertegenwoordiger van Nederland in het Permanent Bureau van het Internationaal Landbouwinstituut te Rome Mr. P. G. van Tienhoven, voorzitter van de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonu menten in Nederland, te Amsterdam Dr. F. A. H. Schreinemakers, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden Dr. H. J. Laméris, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht Dr. A. Kluyver, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Groningen Ir. W. H. L. Janssen van Raay, hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft Dr. A. H. M. J. van Rooy, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam; Mr. W. H. Drucker, hoogleeraar aan de Nederlandsche Handelshoogeschool te Rot terdam Dr. Th. J. A. J. Goossens, hoogleeraar aan de Roomsch-Kath. Handelshoogeschool te Tilburg Dr. W. H. Mansholt, geneesheer-directeur van het Algem. Prov. Stads- en Academisch Ziekenhuis te Groningen Tyo H. van Eeghen, secretaris van direc teuren der Ver. voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag, te Aerdenhout W. A. van Konijnenburg, kunstschilder, te 's-Gravenhage Dr. Fred, van Eeden, letterkundige, te Bussum de schout-bij-nacht mr. J. G. Jager de kapitein ter zee W. C". A. Vink de adjudant van H. M. de Koningin in buitengewonen dienst de generaal-majoor J. H. Borel, inspecteur der infanterie, tevens waarnemend inspecteur van den vrijwilligen landstorm generaal-majoor H. Z. A. van de Roemer, commandant der IVde divisie generaal-majoor C. a. Prins, commandant der lilde divisie generaal-majoor A. van Mens, inspecteur der cavalerie, tevens commandant der lichte brigade Ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur bij de Zui derzeewerken Ir. J. M. H. R. Kersemaekers, te 's-Herto- genbosch, hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in Noordbrabant Jhr. mr. E. L. Elias, te Driebergen, secre taris, chef van den algemeenen dienst der Nederlandsche Spoorwegen W. Noorduyn, te 's-Gravenhage, plaats vervangend lid en plaatsvervangend voor zitter van de Commissie voor de Stuurlieden examens ter Koopvaardij G. J. Hofker, te 's-Gravenhage, inspecteur der Posterijen en Telegrafie in algemeenen dienst C. R. Th. baron Kraijenhoff, te Utrecht, lid van het dagelijksch bestuur der Algem. Nederlandsche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer Dr. G. Holst, wonende te Aalst, gemeente Waalre, directeur der laboratoria voor we tenschappelijk onderzoek der Naamlooze Venn. Philips' Gloeilampenfabrieken, te Eindhoven. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau M. J. H. Leijendekkers„ voorzitter der Nederlandsche vereeniging „Neerlandia", te Mechelen Pater J. C. Hoyng, praeses der St. Joseph Vereenigingen in Duitschland E. Sijberda (zich noemende en schrijvende E. Sijperda), predikant bij de Nederland sche Herv. kerk te Tjamsweer Dr H. W. ter Haar B.zn., predikant bij de Ned. Herv. kerk te Deventer Dr. B. Wielenga, predikant bij de Geref. kerk te te Amsterdam R. E. Sluiter, predikant bij de Christ. Ger. kerk te Assen Ch. van Elmpt, dekeii en pastoor te Zut- phen J. Zwart, pastoor te Zaandam J. Haaitsma, directeur van de strafgevan genis te Rotterdam W. M. C. Langlois van den Bergh, direc teur van de tuchtschool te Ginneken A. Iemhoff, directeur van het Doorgangs huis „Hoenderloo" te Hoenderloo L. L. Offermans, commissaris van politie te Kerkrade, tevens commissaris van Rijks politie A. J. Heuff, commissaris van politie te Dordrecht, tevens commissaris van Rijkspo litie H. J. Spitzen, lid van de Prov. Staten van Noordbrabant, te Ginneken M. Cox, voorzitter van de Coöp. Handels vereniging van den Noordbrabantschen Christ. Boerenbond (N. C. B.), te Veghel; Joh. M, Vos, voorzitter der Coöp. fabriek van Melkproducten „het Anker", te Roo sendaal Mevr. W. J. H. M. Ketelaarvan Gogh, te Amsterdam H. J. Koster, huismeester in het krank zinnigengesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom Ds. Is. Voorsteegh, voorzitter van den Bond van Christ. Oranje-vereenigingen in Nederland, te Gouda W. van Raamsdonk, penningmeester van de Kon. Nat. Vereeniging tot Steun aan miliciens, te Amsterdam Jac. de Vries Sr., commissaris voor de Organisatie van den Nationalen Bond „het Mobilisatiekruis", te Hilversum H. G. W. Sprenger, kassier, directeur van de N.V. Leeuwarder Courant, te Leeuwar den J. M. J. Thomassen, redacteur van „de Nieuwe Koerier", te Roermond N. Broèkhuijzen, voorzitter van den Ned. Korfbalbond, te Baarn J. F. Stadhouders, oud-hoofd der openbare m.u.l.o.-school te Roosendaal Chr. van Isterdael, solo-violoncellist van het Residentieorkest te 's-Gravenhage. Louis de Vries, tooneelspeler, te Amster dam Antoon H. J. Molkenboer, kunstschilder, te 's-Gravenhage de luitenant ter zee der le klasse H. J. van der Stad, het versiersel te dragen met de zwaarden de luitenant ter zee der le klasse R. van Tijen, het versiersel te dragen met de zwaarden de officier-vlieger der 2e klasse M. F. El- kerbout, het versiersel te dragen met de zwaarden de officier van den marine-stoomvaart dienst der le klasse D. W. Claasen, het ver siersel te dragen met de zwaarden de officier van den marine-stoomvaart dienst der le klasse G. A. W. Wagenaar, het versiersel te dragen met de zwaarden de officier van den marine-stoomvaart dienst der 2e klasse J. N. Kramer, het ver siersel te dragen met de zwaarden de officier van gezondheid der le klasse J. J. Louwerse, het versiersel te dragen met de zwaarden F. de Lange, bewaarder van de hypo theken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Breda J. S. Brouwer, te 's-Gravenhage, oud-in specteur van den Rotterdamschen Lloyd J. R. de Brouwers, te Baarn, oud-gezag voerder bij de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland" Dr. P. J. H. van Ginneken, directeur der Coöp. Beetwortelsuikerfabriek „Zeeland" te Bergen op Zoom A. van den Haspel, te Nieuw-Lekkerland, directeur der Naamlooze Venn. L. Smit en Co's Scheeps- en Werktuigbouw te Kinder dijk N. F. Allan, wonende te Wormerveer, di recteur van de Naamlooze Venn. Vereenigde Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder n Zonen, te Amsterdam L. L. Gerzon, mededirecteur der Naaml. Venn. Gebrs. Gerzon's Modemagazijnen, te Amsterdam Ph. J. Stokvis, oudste directeur der Naam looze Venn. W. J. Stokvis' Koninkl. fabriek van Metaalwerken te Arnhem Ir. A. L. W. J. H. Bonemeijer, directeur van de Aardewerkfabrieken „De Sphinx", te Maastricht Ds. W. H. Gispen, te Scheveningen, voor zitter van de Geref. Vereeniging voor Drank bestrijding P. J. S. Serrarens, te Bilthoven, gemeente de Bilt, secretaris van het Internationaal Christelijk Vakverbond Ir. J. C. Lokker, onderdirecteur der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Eindhoven J. M. Meijer, te Amsterdam, eerste-pen- ningmeester van den Christ. Nat. Werk mansbond C. A. Soffers, rector te Oosterhout (N.- B.), geestelijk adviseur van „De Hanze", R.-K. Ver. van den Handeldrijvenden en In- dustrieelen Middenstand in het bisdom Breda J. J. Fanoy, controleur le klasse bij het Binnenlandsch Bestuur Th. F, H. Zurhake, agent ^er Stoomvaart- Maatschappij „Nederland" te Soerabaja L. A. Willemse, gezagvoerder van het stoomschip „J. H. Menten" van de Bataaf- sche Petroleum Maatschappij tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: C. M. Dozy, consul met den persoonlijken titel van consul-generaal, te Boekarest A. M. Bloem, predikant bij de Ned. Herv. kerk te Chaam, secretaris van het Prov. kerkbestuur van Noordbrabant en Limburg; A. F. M. Sweens, kanunnik, president van het Groot-Seminarie in het bisdom 's Her togenbosch, te Haaren J. A. F. Kronenburg, rector in het kloos ter van de Redemptoristen te Vaals D. Schuitmaker, hoofdcommissaris van po litie te Utrecht Mr. Th. M. G. Treussart ridder van Rap- pard, inspecteur van het Rijkstucht- en Op voedingswezen bij het dep. van justitie, te 's-Gravenhage Dr. H. W. E. Moller, voorzitter der Ver. „Ons Middelbaar Onderwijs in Noordbra bant", te Tilburg; J. Th. Boelen, voorzitter van de Ver. „Hendrick de Keyser" te Amsterdam A. M. Gorter, voorzitter van het Genoot schap „Arti et Amicitiae" te Amsterdam de kapitein ter zee J. F. Osten, het ver siersel te dragen met de zwaarden de kapitein-luitenant ter zee M. H. van Duim. het versiersel te dragen met de zwaar den de kapitein-luitenant ter zee C. ter Poor ten, het versiersel te dragen met de zwaar den de hoofdofficier van den marine-stoom vaartdienst der 2e klasse G. C. Carrière, het versiersel te dragen met de zwaarden de hoofdofficier va^i administratie der 2e klasse L. Hollaar, het versiersel te dragen met de zwaarden de referendaris bij het departement van marine D. J. Sonne L. C. baron van der Feltz, inspecteur der directe belastingen, enz. te Apeldoorn Jhr. H. W. Wttwaal van Stoetwegen, in specteur der directe belastingen enz. te 's Gravenhage, le afdeeling P. H. Gallé, te Amsterdam, directeur van de fiiiaalinrichting van het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut aldaar P. S. van 't Haaff, te 's-Gravenhage, in specteur voor de scheepvaart Z. G. P. Marcella, te Rotterdam, voorzit ter van den raad van beheer van het Natio naal Zeemansfonds L. P. J. M. Truffino, te 's-Gravenhage, in specteur der Postereijen en Telegrafie in al gemeenen dienst Dr. T. Bijleveld, te Leiden, controleerend geneeskundige der Rijksverzekeringsbank J. Goedkoop, directeur der Kromhoutmo- torenfabriek te Amsterdam J. van Dusseldorp, te 's-Gravenhage, voor zitter van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" H. van der Masch Spakler, te Amsterdam, voorzitter van het departement Amsterdam van de Nederl. Maatsch. voor Nijverheid en Handel Dr. F. Pont, predikant met buitenlandsch verlof, laatstelijk bij de Evangelische ge meente te Batavia Pastoor J. H. D. Engbers, te Jogjakarta is toegekend: de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud, aan den opperseiner G. H. Nottrot, uit te rei ken de medaille met de zwaarden den loodsschipper der le klasse T. Kooi man in zilver, aan den konstabel-majoor T. P. Stam, uit te reiken de medaille met de zwaarden dén torpedist-majoor J. Bakker, uit te rei ken de medaille met de zwaarden den opperziekenverpleger H. Welp, uit te reiken de medaille met de zwaarden den schrijver-majoor P. H. Essers, uit te reiken de medaille met de zwaarden den sergeant der mariniers A. van Brum- melen, uit te reiken de medaille met de zwaarden den gepensionneerden opzichter-machinist bij 's Rijks kustverlichting M. J. Bestelink in brons, aan den korporaal D. J. Matze, uit te reiken de medaille met de zwaarden den korporaal-hofmeester G. T. van Zutphen, uit te reiken de medaille met de zwaarden den matroos-kok bij het Loodswezen P. Witte in zilver, met de gekruiste zwaarden, aan: den adjudant-onderofficier-administrateur A. Geschiere van het 3e regiment infanterie; Bij Kon. besluit is benoemd tot Staats raad in buitengewonen dienst Hr. Ms. bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter de heer mr. R. J. H. Patijn, voorzitter van de commissie van advies in zake aard olie-aangelegenheden, oud-lid van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, oud-secre taris-generaal van het departement van bui- tenlandsche zaken. Bij Kon. besluit is de schout-bij-nacht jhr. G. L. Schorer benoemd tot adjudant in bui tengewonen dienst van H. M. de Koningin. Bij Kon. besluit zijn de volgende titulaire rangsverhoogingen verleend de titulaire rang van vice-admiraal aan den gepensionneerden schout-bij-nacht ti tulair J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg de titulaire rang van schout-bij-nacht aan de gepensionneerde kapiteins ter zee A. J. Gooszen en C. L. van Buuren de titulaire rang van kapitein ter zee aan den gepensionneerden kapitein-luitenant ter zee J. J. de Vries en den gepensionneerden kapitein-luitenant ter zee titulair A. M. van Roosendaal de titulaire rang van generaal-majoor aan den gepensionneerden kolonel der mariniers C. N. Cazaux van Staphorst de titulaire rang van luitenant-generaal aan den gepensionneerden generaal-majoor van het wapen der infanterie jhr. A. F. K. Graswinckel en den gepensionneerden kolo nel met den titulairen rang van generaal- majoor van het wapen der artillerie W. C. baron Roëll de titulaire rang van kolonel aan den gepensionneerden luitenant-kolonel van het wapen der Kon. marechaussée jhr. J W. F. von Schmidt auf Altenstadt den gepensionneerden luitenant-kolonel van het wapen der cavalerie baron J. M. van Boecop den gepensionneerden luitenant-kolonel van het wapen der infanterie H. Dijserinck den gepensionneerden luitenant-kolonel van het wapen der infanterie L. D. L. M. Coenegracht den gepensionneerden reserve-luitenant kolonel van het wapen der infanterie dr. N. van Wingen den met den titulairen rang van luitenant- kolonel gepensionneerden majoor-kwartier meester van het dienstvak der militaire ad ministratie C. W. F. Doorman den gepensionneerden luitenant-kolonel titulair van het wapen der artillerie F. A. Hoefer de titulaire rang van luitenant-kolonel aan: den gepensionneerden dirigeerenden paar den arts met den rang van majoor P. C. Muijzert den gepensionneerden majoor van het wa pen der infanterie A. L. P. Vogel den gepensionneerden reserve-majoor van het wapen der artillerie H. R. Boeree den eervol ontslagen reserve-majoor van het wapen der infanterie H. L. de Wijs de titulaire rang van majoor aan de ge pensionneerde kapiteins van het wapen deT infanterie P. A. Sernée, S. J. B. Maier, C. W. van Ginkel en A. T. Bloem de titulaire rang van kapitein aan den eervol ontslagen eerste-luitenant van het wapen der artillerie J. J. van der Eijk de titulaire rang van ritmeester aan den gepensionneerden eerste-luitenant van het wapen der cavalerie J. Daniels de titulaire rang van luitenant-kolonel 4 aan den gepensionneerden majoor der in fanterie van het Nederlandsch-Indisch leger K. Th. Engelbert van Bevervoorde. Bij Kon. besluit is aan den oud-hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat ir. J. P. Wijtenhorst, te Groningen, de persoonlijke rang verleend van hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat. Bij Kon. besluit is de gouden eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een lof felijk getuigschrift toegekend aan J. M. A. C. van Dongen, ter zake van zijn moedig gedrag in de Poolstreken. Minister Beelaerts te Genève. Minister Beelaers van Blokland is gis teren, vergezeld) van prof. Francois, te Ge nève aangekomen om heden deel té nemen aan de thans geopend wordende 51 e zitting van den Volkenbondsraad, onder voorzit terschap van den minister van buitenland- sche zaken van Finland, Procope. Deze raadszitting zal wel de laatste voorloopig zijn waarin Nederland een zetel zal beklee- den. iDe voornaamste taak van minister Beelaerts in deze raadszitting is het uit-

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1