SPORT VLIEGONGELUK TE HEERLEN. I KogelslinEeren Discuswerpen Speerwerpen Ifl j£°r het aderspat! Speijk" naar de „Hertog Hendrik" en zijn ranggenoot F. H. Kohier van de „Hertog Hendrik" naar de Kooij. Plaatsing als adelborst te Willemsoord. De minister van marine a i. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de hierna genoemde candidate», in alphabetische volgorde gerangschikt, in aanmerking, ko men voor plaatsing als adjudant bij het Kon. Instituut voor de marine te Willems oord' en wel bij de driejarige opleiding voor den zee dienst J. A, Agelink van Renteugem, J A. Bientjes, Th. Brunsting, E. J. Gallas, J. H. Geijs, C. Hos, H.'Th. Koppen, J. H. de Liefde, D. Th. Baron Makay, J. Metz, J. N. J. van der Meij, .A. E. J. Modderman, G. J. Platerink, W. J. Reijnierse, S. C. Rit- sema van Eek en H. Rob bij de vierjarige opleiding voor den zee dienst J. Bussemaker, P. Cool, jhr. P. L. M. van Geen, B. J. Troll en W. J. de Vries bij de vierjarige opleiding voor den ima- rinestoomvaartdienst H. P. Antink en W. D. Reisma. Het Amerikaansehe sehoolschip „Annapolis". Het Amerikaansehe sehoolschip „Anna polis" dat te Antwerpen is aangekomen, heeft 1010 brutto tonnenmaatde staf be staat uit 15 officieren, voorts zijn er 22 fcadetten en 18 manschappen aan boord. Het is ingericht als zeil- en stoom schip en is uiterst confortabel toegerust. De „Annapolis" staat onder bevel van kapitein John F. Hines. Zij werd gemeerd op nr. 37 van het Kempisch Dok. Op 20 dezer zal de „Annapolis" de haven van Antwerpen weer verlaten. De reserve 2e luitenants P J. J. Dekker en C. Bruijnzeel van het 14e reg. inf., die een stormcursus te 's-Gravenhage hebben gevolgd, worden heden in het genot van groot verlof gesteld. Het Olympisch tournooi. Zwemwedstrijden. 100 M. vrije slag da mes. Beslissing,1. Osipowich, Ver. St., 1 m. 1275 sec., (nieuw Olympisch record), 2. Garatti, Ver. Staten, 3. Cooper, Engeland. 4 X 100 M. estafette heeren. Beslissing 1. Johny Weismüller, Ver. Staten, 58 3/5 sec. (nieuw record), 2. Baraimy. Hongarije, 3. Tahaishi, Japan. Torenspringen dames. Beslissing 1. Pinkston, Amerika, 31.60 punten, 2. Cole man, Amerika, 3. Sjökvist, Zweden, 4. Ba ron, Holland. Torenspringen heeren. Beslissing: Desjardins, Ver. Staten, 98.74 punten. 2, Simaika, Egypte. 3. Galitzen, Ver. Staten. 100 M. rugzwemmen dames. Beslissing 1. Braun, Holland, (Olympisch kampioene) 1 m. 22 sec., 2. King. Engeland, 3. Coo- iper, Enigeland. iSchermwedstrijden Beslissing 1 Tersztyanszki, Hongarije, 9 gewonnen par tijen, 2. Petschauer, Hongarije, 9 gewon nen partijen, 3. Brisi, Italië. Waterpolo (vriendschappelijk). Neder land^Bel|gië-Frankrijk combinatie 81- Officieele eindstand Olvmp. waterpolo- tournooi 1. Duitschalnd. 2. Hongarije. 3. Frankrijk, 4. Engeland, 5. Nederland. 6. België, 7. Tsjecho-Slowakije. Bokstournooi. Beslissingen. Vliegge- wichtCavagnoli, Italië wint van Leba- mon, Zuid-Afrika. Korsis, Hongarije wint van Apell, Frankrijk. Korsis kampioen. Batamgewicht. Isaacs, Zuid-Afrika wint van Traynar, Ierland. Tamagnini, Italië wint van Daley, Amerika. Tamagnini kam pioen. VedergewichtDevine, Amerika wint van Biquet, België Van Klaveren, Holland wint van Peralta, Argentinië. Van Klaveren Olymp. kampioen. Lichtgewicht Berygren, Zweden wint van Nielsen, Denemarken. Orlandi, Italië wint van Halaika, lAmerika. Orlandi kam pioen. Licht middengewicht. Smillie, Canada wint van Calatand', Frankrijk. Morgan, Nieuw-Zeeland wint van Laudini, Argen tinië. Morgan kampioen. Mkkienjge wichtSteyart, België wint van Mallin, Engeland. Hermanek wint van Toscani, Italië. Hermanek. Tsjecho-Slowa- kijie, kampioen. Zwaar midden gewichtMiljon, Holland wint van Corhindale, Zuid-Afrika. Michael- sen, Denemarken wint van Sörsdal, Noor wegen. Avendano, Argentinië wint van Pistulla, Duitschland. Avendano kampioen. iZwaarigiewicht Jurando, Argentinië wint van Ramon, Zweden. Jurando kam pioen. Ruitertournooi. ware dressuurproef1 Freiherr van Langen,,Duitschland, 2. Olson, Zweden, 3. Thiel, Tsjecho-Slowakije. 4. Wallon, Fankrijk, 5. Versteeg, Holland. Zware dressuurproef landenklassement 1. Duitschland, 2. Zweden, 3. Nederland. Samengestelde wedstrijd. Landenklasse ment uitslag: 1. Nederland, 2. Polen, 3. Noorwegen. Individueel: 1. Tahud de Mortagnes, Nederland' (Olympisch ruiterkampioen). 2. De Kruijff, Nederland, 3. Neumann, Duitschland. De laatste dag van de Olympische Spelen. Aan „de Maandagmorgen" ontleenen wij over den laatsten dag de volgende bijzon derheden Te 1 uur was de tocht naar het stadion gisteren reeds enorm Files van auto's en trams brengen de duizenden en duizenden, die getuige wilde zijn van de sluiting der Olympische spelen, maar het stadion, dat met zijn honderden vlaggen en versierin gen als in zijn Zondagsche pakje prijkt- De weg naar het Stadion is zwart van de menschenmassa'sdie zich in die rich ting begeven. De venters doen goede za ken. Te 2 uur is het Stadion propvol. Uitver kocht De perstribune is overbezet. iHet middenveld is herschapen in een groote en grootsche hindernisbaan. Het witte hout der hindernissen met het roode der flankeerende vlaggetjes, steeks heerlijk af op het groene gazon. Het blijkt o.i. de mooiste en fraaiste meubileering van het middenveld, die ihet Stadion ooit gehad heeft en die men er ooit heeft aanschouwd. Te 2.35 uur wordt de komst der Konink lijke familie aangekondigd. Het geheele Stadion rijst op en terwijl het Wilhelmus over liet veld klinkt, uitgevoerd door de kapel der Grenadiers en Jagers onder lei ding van luitenant Boer uit Den Haag, verschijnt H. M. de Koningin, H.K.H. Prin ses Juliana en Z.K.H. Prins Hendrik met gevolg op de eeretribune terwijl luide hoe ra's deze entrée vergezelden. De koninklij ke familie neemt plaats op de frontloge recht tegenover de Marathonpoort. H.M. was om 2 uur vanaf het koninklijk paleis met een calèche, bespannen a la Daumont, vanaf het Paleis op Den Dam weggereden. Overal langs den weg werden de vorstelijke personen door een geest driftige menigte luide toegejuicht. H. M. de Koningin weid binnengeleid door den president van het l.O.C. comité de Baillet Latour, H. K. H. Prinses Juliana was vergezeld door den voorzitter van het N.O.C. "baron Schimmelpenninck van der Oye, Prins Hendrik draagt de generaals uniform. Als de koninklijke familie heeft plaats genomen beginnen de wedstrijden met hin dernissen voor ruiters. Als ooit een sport zich ineens populair gemaakt heeft dan is het wel deze sport. Dit was telkens af te leiden uit de indruk wekkende spanning die zich van het pu bliek bij schier ieder nummer demonstreer de en de ongehoord luide bijvalsbetuigin gen als een ruiter liet parcours zonder fou ten had afgelegd. Daverende toejuichingen waren dan zijn deel. Ook ondere individu- eele prestaties, er waren er van de aller hoogste klasse werden met luide ovaties vaak beloond. Er waren 47 deelnemers in geschreven, vertegenwoordigend 16 natio naliteiten. Holland, Noorwegen, Spanje, Italië, Zwitserland, Hongarije, Zweden, Tsjecho-Slowakije, België, Duitschland, Portugal, Argentinië, Japan, Vereenigde Staten en Polen. Chili was niet verschenen. Het parcours bedroeg 720 M. met 16 hindernissen w.o. de triple barre en de hindernis met sloot, beide zeer moeilijk te nemen. 'Na de verschillende wedstrijden werd de Olympiade 1928 gesloten. Luide hoera's stegen op uit de compacte menigte. En toen HM. 'de Koningin zich van haar zetel verhief om het Stadion te verlaten, werd door alle aanwezigen het Wilhelmus gezongen met muziekbegelei ding, waarna ineens deze nationale uiting oversloeg in een donderende ovatie ter eere van Hare Majesteit. Deze ovatie was spontaan en hartelijk en scheen geen einde te nemen. Bij den uitgang van het Stadion hadden zich duizenden verdrongen en brachten ook daar taan de koningin en prinses Juliana een herteüjke hulde. Onder het roepen van „Leve de Koningin, leve de Prinses" ver lieten de vorstelijke personen tusschen een dichte haag van mensdien het Stadion plein. Te kwart voor 8 uur stroomde het Sta dion leeg. De duizenden verspreiden zich verder over de stad, terwijl een fijne motregen neersijpelde. Postduiven. Wedvlucht-uitsla- gen van de postduiven-vereeniging „de Vriendenkring", gehouden op de navolgende stations 5 Augustus Brugge los 8 uur. Eerst aan komende duif om 8-33-20 uur. De prijzen werden als volgt behaald le pr. gebr. Wisse 2e, 5e, 8e, 15e, 16e en 19e pr. B. G. Thijssen ,- 3e, 4e en 7e pr. H. Naaktgeboren 6e pr. G. Jacobs 9e, 17e en 20e pr. C L. Berting 10e, 11e en 12e pr. K van Belzen 13e, 14e en 18e pr. J. C. van Beers. 12 Augustus Quivrain los 8 uur. Eerst aankomende duif om 9-34-48 uur. De prijzen werden als volgt behaald le. 3e, 7e, 8e, 9ee 13e. 16e en 19e pr. G. Jacobs 2e, 12e en 15e pr. B. G. Thijssen 4e en 11e pr. gebr. Wisse 5e en 6e pr. H. Naaktgeboren 10e en 14e pr. W. v. d. Voorde 17e, 18e en 20e pr. K. van Belzen. Stand kampioenschap voor de eerste vijf deelnemers is als volgtB. G. Thijssen 69 punten H. Naaktgeboren 66 punten K. van Belzen 20 punten gebr. Wisse 20 pun ten J L. van Beers 10 punten. Een ernstig vliegongeval. Een ernstig vliegongeluk heeft Vrijdag avond tegen 9 uur op de Templiner See bij Potsdam, niet ver van de luchtschiphaven, plaats gehad. Daar werden proeven genomen met de nieuwgebouwde Fransche vliegboot, welke bij het neerstrijken op het water plotseling omsloeg. Het ongeval werd van den oever bemerkt en de chef van de luchtscheep- vaartwerf Lehrle snelde oogenblikkelijk met een Franschen piloot, met een zekeren Lohman en een mecanicien met een motor boot naar de plaats van de ramp. In het midden van het meer, ongeveer 100 meter van de plaats van de ramp, vloog de motor van de boot door onbeken de oorzaak plotseling in brand. Daardoor ontplofte de aanwezige benzinevoorraad en vlogen huizen-hooge vlammen omhoog. Door den geweldigen luchtdruk werden Lohman en de piloot uit de boot geslingerd en kwamen in het water terecht. Andere booten snelden direct toe en trachtten hulp te verkenen. Door de geweldige vlammen was het niet zoo spoedig mogelijk tot de boot door te dringen. Eerst na geruimen tijd kon men den chef van de luchtschip haven en zijn begeleider uit de brandende boot redden. Ook de twee in het water gestorte mannen werden opgehaald. Helaas konden de levensgeesten bij Lohman en den piloot niet meer opgewekt worden. De beide anderen hadden ernstige brandwonden aan het geheele lichaam en werden, na het aanleggen van een nood verband, in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Gisterenmiddag werd te Heerlen een vliegdemonstratie gegeven. Van een der machines, de K.L.E.N.N.—Daimler D 572, bestuurd door den piloot Gesper uit Bonn, werkte de motor niet regelmatig. Na een kort onderzoek ging de piloot niettemin de lucht in voor het geven van een demonstratie in het uitwerpen van postzakken. Toen de machine eenmaal bo ven het terrein gecirkeld had, weigerde de motor. De vliegmachine ging in glijvlucht naar beneden en vloog tegen een berghel ling op, waartegen de tribune was opge bouwd. Drie personen werden op slag ge dood. Het zijn mevrouw Schobbe uit Heer len en de heeren Debye uit Schinnen en Meek uit Brunssum. Zwaar gewond wer den een viertal personen. De vliegmachine is totaal vernield. De •piloot is slechts licht gewond en is in ar rest gesteld. Enkele uren na het ongeluk was de justitie uit Maastricht ter plaatse. Nader meldt men ons Het aantal slachtoffers is tot 4 gestegen. Vannacht is nl. een der zwaargewonden, wiens identiteit nog niet kon worden vast gesteld, in het St. Joseph-ziekenhuis be zweken. Over het algemeen maken de overige gewonden het redelijk wel. Alleen de toestand van mevr. Van den Berg uit Maastricht baart nog de grootste zorg. De piloot Gesier is na het verhoor door den officier van justitie in arrest gehouden. Aan „de Courant" ontleenen wij nog de volgende bijzonderheden Op zeer geringe hoogte en in plaats van elders te dalen, streek de vliegenier over het achter de tribune gelegen veld om te trach ten dwars over deze tribune op het vliegveld neer te komen. Het publiek elders op het ter rein had aanvankelijk niets gemerkt, doch zij die op de tribune waren, bespeurden het ge vaar dat achter hen opdoemde. Juist werd beneden de tribune afgeroepen, dat zij die nog een passagiersvlucht mede wilden ma ken, naar voren en naar beneden moesten komen. Daarom waren reeds eenige personen op gestaan. „Bukken, bukken werd er plotse ling geroepen. Op dat oogenblik raakten de vleugels van het vliegtuig het publiek. De machine kwam hierdoor nog een meter dichter op de heuvel-tribune, schuurde met den romp nog even over den grond om dan aan den rand van den heuvel naar beneden te storten en over den kop te slaan. Een doodsche stilte en vlak daarop een angstig geschreeuw deed zich hooren. Op den rand boven op den heuvel lag een bloe dende massa, terwijl onder aan den voet van den heuvel eenige personen, die aan de passagiersvlucht mede wilden doen en daar voor naar beneden waren gekomen, roer loos neerlagen. Op de tribune zelve zaten en lagen tus schen een gewirwar van tafeltjes, omgeval len stoeltjes en gebroken glaswerk gesticu- leerende, schreeuwende en kermende men schen. Minstens 20 waren er gewond-en ve len geheel in de war. Een vijftien meter van de "plaats van het gebeurde stonden de waarnemende burgemeester v^n Heerlen, de heer Schreuder, leden van het comité en enkele Duitschers. Deze laatsten snelden naar de machine, draaiden haar om over den kop en trokken den vliegenier Gesper uit den stuurstoel. Hij was korten tijd bewuste loos, dqch bleek slechts onbeduidende won den te hebben opgeloopen. Van alle kanten kwam het publiek toe- loopen. De talrijke politie en marechaus sees te paard wisten op bezadigde en tact volle wijze het veld weder vrij te maken. Toen kon het andere vliegtuig, dat zich nog in de lucht bevond, dalen. De Heerlensche afdeeling van het Nederlandsche Roode Kruis en een ziekenauto waren op het veld aanwezig. De manschappen snelden toe om onder leiding van hun commandant, dr. Widdershoven, de eerste hulp te verleenen, terwijl de eveneens aanwezige geneesheeren dr. Hustinx en dr. Vögeiers ook hulp ver leenden. Mevrouw Schobben, geb. Gemmeke, uit Heerlen, die juist drie weken geleden in het huwelijk was getreden, was door den pro peller geraakt. Het lichaam was nagenoeg in tweeën gesneden. Zij leefde nog even en een geestelijke, die toevallig op het terrein aanwezig was, be diende haar. Toen gaf zij den geest. Haar man stond als razend van smart naast haar. Een weinig verder lag het lijk van den 23- jarigen J. de Beye uit Schinnen, den eenigen zoon van zijn ouders. Hij was met zijn neef en een kameraad, die gewond werd. opge staan om naar beneden te gaan en aan de passagiersvlucht deel te nemen De derde doode was ook een jongeman, de mijnwer ker Nic. Meex, wonende in de Pr. Hendrik laan te Bussum. Met gebroken schedel werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Me vrouw Van der BergJanssens uit Maas tricht, die met haar zesjarig zoontje de de monstraties bijwoonde, werd gewond. Het kind stond erbarmelijk naast zijn moeder te schreien en werd door den koster van Heer- lerheide meegenomen, om later bij zijn moe der in het hospitaal gebracht te worden. Ook zwaar gewond werd voorts overge bracht een man, voor wiens leven men vreest, doch dien men nog niet heeft kunnen identificeeren. De slager Leo Kusters uit Hoensbroek had een ernstige buikwonde en werd eveneens naar het ziekenhuis vervoerd. S. Hertzdahl uit Heerlen kreeg lichte in wendige kwetsuren en een beenwond. De heer Otermans werd aanvankelijk naar zijn woning in Heerlerheide vervoerd, waar drie ribben en een been gebroken bleken te zijn. Ook hij werd later in het ziekenhuis opge nomen. Zooals boven vermeld kregen in to taal ongeveer twintig personen verwondin gen, welke echter van lichten aard waren. Deze konden zich, na verbonden te zijn, naar huis begeven. Het „Volk" meldt -nog de voigende bij zonderheden Met een geweldigen slag kwam de ma chine tusschen de toeschouwers terecht, menschen, stoelen en tafels in haar vaart meesleurend. Het toestel sloeg daarna over den kop en kwam, totaal vernield, op het acht meter lager gelegen terrein terecht. Onder de aanwezigen ontstond een paniek. Op het plateau, zoowel als tegen de helling lagen dooden en gewonden. Onder de vernielde tafels en banken lagen man nen en vrouwen te kermen. Het meeren- deel der slachtoffers scheen door de vleu gels va-n het toestel te zijn geraakt, terwijl ook enkelen door de schroef werden ge troffen. Onmiddellijk werd medische hulp ingeroepen. Het Roode Kruis en vele dok toren uit Heerlerheide en Heerlen snelden te hulp. De drie dooden werden weggebracht, terwijl men de gewonden naar nabijgele gen huizen vervoerde. Nadat een voorloo- pig verband was gelegd, werden zij naar het St. Josef-hospitaal te Heerlen over gebracht. Reeds heel spoedig verspreidde zich het bericht van het ongeluk in de mijnstreek en tot laat in den avond begaven zich ve len naar het terrein de Schelsberg om de op het plateau aangebrachte verwoestin gen in oogenschouw te nemen. Den geheelen avond bleef het publiek in onzekerheid over de namen der dooden, en het lot der gewonden. In liet St. Josef- hospitaal wilde men geenerlei inlichtingen verstrekken, zelfs niet over den toestand der zvtfaar gewonden. HET FEEST VAN DE DUITSCHE GRONDWET. Het feest van de Grondwet werd Zater dag begunstigd1 door mooi weder, zoodat een groote menigte zich naar het plein van den Rijksdag had begeven om getuige te zijn van het begip van het feest. De voor gevel vian den Rijksdag was geheel ge tooid met de rijkskleuren. Van weerskan ten van de groote trap waren er levende blauwe hortensia's er waren masten op gericht waarvan aan den eenen de zwart- rood-gouden vlag van het rijk woei, en aan den anderen de zwart-wit-roode militaire vlag met in het midden de rijkskleuren. Aan de overzijde van het plein, waar de staatsopera stond, is de tribune voor eere- igasten opgericht. Ook die was versierd met vlaggen en bloemen. Aan acht hooge pa len wapperden de vlaggen van de acht Bondsstaten. In de stad werd goed gevla/gd. In de groote zaal van den Rijksdag, die eveneens versierd was, vond de grootsche plechtigheid plaats. Eenige minuten voor twaalf verscheen de rijks,president Von Hindenburg, vergezeld van den rijkskanse lier Herman Müller, voor het gebouw. De rijikspresident werd door de menigte met gejuich 'begroet. In het voorportaal werd iiij ontvangen door den afgevaardigde von Kardorff, den vice-president van den Rijks dag, en door Severing, rijksminister van binnenlandsche zaken. Toen de rijkspre- dent in de zaal verscheen, verhieven alle aanwezigen zich van hun plaats. Toen be gon de plechtigheid. lEerst zong een koor een toepasselijk lied, waarna prof. dr. Radbruch, oud-mi nister, een feestrede hield. Spreker zeide, dat zijn rede een woord van dank was voor hen, die de republiek steunen en een woord van waarschuwing voor hen, die de republiek moeten dienen. Het feest van de Grondwet is een levend deel van de Grond wet zelf. De Grondwet van Weimar is een stuk van het passiespel van 1914, waarna de eensgezindheid van het Duitsche volk de Grondewet van Weimar tot stand bracht. De eensgezindheid kan niet worden aangetast door partijfantasie, die vaak het Duitsche volk -dreigt te vernielen. Ten slot te sprak prof. Radbruch nog over de ont ruiming van de bezette gewesten. Na de rede bracht de rijkskanselier Her mann Müller een drietal Hochs uit op de republiek en op het Duitsche volk. Hier mede stemden de rijkspresident en alle aanwezigen in. Onmiddellijk na de plech tigheid inspecteerde de rijkspresident, be geleid door Gröner, den rijksverdedigings- minister, de voor den Rijksdag opgestelde eere-compagnie rijksweerbaarheid. DE RIJNLANDONTRUIMING. Naar de Engelsche bladen melden, heeft de stap, welken Duitschland bij de verschil lende mogendheden in zake de ontruiming van het Rijnland heeft ondernomen, weinig resultaat opgeleverd, daar Frankrijk ter stond te kennen heeft gegeven, dat aan een ontruiming zonder compensaties niet te den ken valt. De „Echo de Paris" schrijft, dat het groo te offensief van Duitschland inzake de ont ruiming van het Rijnland thans zal beginnen. Duitschland wil terstond zijn kaarten openleggen en zoo ver gaan, als het kan. Indien Frankrijk's eischen verder gaan dan Duitschland biedt, zal Duitschland definitief afzien van de onderhandelingen, die dan toch geen kans van slagen hebben en wach ten, totdat de bezettingstermijn in 1930 en 1935 afloopen. Stresemann speelt zijn troeven uit. Zijn Locarno-politiek moet thans tot het doel voeren of mislukken. Het blad schrijft verder, dat de Duitsche regeering zal moeten inzien, dat voor de ontruiming compensaties moeten worden ge boden. Stresemann heeft opdracht ontvan gen om over de ontruiming te onderhande len. Duitschland ontkent, dat er eenig ver band bestaat tusschen het vraagstuk van de Oostelijke grens en de ontruiming van het Rijnland en wil ook geen permanente con trole over het Rijnland. De eer en de politie ke belangen zullen Frankrijk gebieden, zijn Poolsche bondgenooten niet in den steek te laten. Bij de onderhandelingen zal het er dus om gaan, of een overeenstemming tusschen de Fransche en Duitsche opvattingen tot stand kan komen. STEPHAN RADITSJ f Volgens berichten uit Agram komen nog onafgebroken uit heel Kroatië bewijzen bin nen van deelneming met het overlijden van Raditsj. Uit alle deelen van het land komen menschen aan, om den doode de laatste hulde te bewijzen. De toeloop is zoo groot, dat het geheele verkeer soms in de war dreigt te loopen. Een eindelooze stoet trekt door de zaal, waar het lijk opgebaard ligt. Aan beide zijden van de katafalk is een eerewacht van Kroatische sokols met getrokken sabels op gesteld. Ontelbare bloemstukken hebben de zaal als het ware in een tuin herschapen. Bij dit droevig défilé spelen zich vaak aandoen lijke tooneelen af. Tal van personen drukken een kus op de lijkkist, anderen breken in tranen uit en willen niet weggaan Gisterenmorgen had de begrafenis plaats. Voorloopig werd Stephan Raditsj bijgezet in het graf naast Paul Raditsj en dr. Basa- ritsjek, zoodat alle slachtoffers van den Skoeptsjina-moord in één graf vereenigd zullen zijn. HET SOCIALISTENCONGRES TE BRUSSEL. Op het socialistisch congres heeft Van- dervelde een manifest voorgelezen, dat door de politieke commissie was opgesteld en dat, naar hij mededeelde, aldaar met eenparigheid van stemmen, met uitzonde ring van de stem der Engelsche Indepen dant Labour Party, was aangenomen. Het manifest zogt, dat ondanks de be loften d'er regeeringen de vrede der wereld nog niet is verzekerd dat het kapitalisme aggressiever is dan ooit dat het Kelloggr pact verminkt is door niet goed te praten voorbehouden van sommige regeerin,gen en nog in waarde is gekleineerd daar het pact een doode letter zal biijven, wanneer de arbeiders zich niet vereenigen om dc politieke macht eindelijk te veroveren ter uitbreiding van het pact over de geheele wereld zonder uitzondering. VLISSINGEN AAN ZEE. Bij buiig weer eii .regenvlagen Is menigeen geneigd tot klagen, Die voor plezier aan zee vertoeft. Bestendig weer en zonnestralen, Voor wie in duin of bosschen dwalen, Is 't geen men allereerst behoeft. Tot hiertoe valt op 't weer te boffen, Wie uit is, heeft het best getroffen, Geen wonder dat het Vlissings strand Attractie heeft voor vreemdelingen. Die in het zeebad duiken, springen. Zich koest'ren in het warme zand. Ze zitten prettig in de stoelen, Terwijl ze zich ontlast gevoelen. Van 't dagelijksche zorgenpak En telkens met verbazing staren Naar schepen, die kort langs hen varen Op het beweeglijk watervlak. Des avonds, als de zon haar stralen Ter westerkim doet nederdalen In gouden gloed en kleurenpracht, Is ieder even opgetogen, Gezonde slaap sluit dan de oogen, Tot weer een nieuwe morgen wacht. Wij, hier gewonnen en geboren, Al kan ons 't schouwspel nog bekoren, Wij tellen 't alles niet meer mee. 't Zijn vreemdelingen, die het roemen, rt Een ideale badplaats noemen, De badplaats Vtissingen aan zee X. DE ENGELSCHE ZEEMACHT. Bridgeman, de Engelsche minister van marine heeft in een intervieuw nogmaals de geruchten tegengesproken volgens welke de verdere werken aan de vlootbasis te Singa pore zouden uitgesteld zijn in verband met de aanstaande onderteekening van het ver drag Kellogg. Er kan geen sprake van eenig uitstel zijn, zeide de minister ee.n paar kleine moeilijkheden tusschen het departe ment van marine en de schatkist zijn slechts de oorzaak van een iets langer tempo in de uitvoering sedert eenigen tijd deze moei lijkheden zullen thans echter zeer spoedig worden uit den weg geruimd. Engeland, zoo ging de minister voort, heeft meer dan welk ander land ook voor de ontwapening gedaan. Het moet trouwens waken over de vrijheid der zee, zonder wel ke het in korten tijd door den honger zou kunnen overwonnen worden. GRAAF T' K1NT DE ROODENBEKE. Op 715-jarijgjen leeftijd is overleden graaf t' Kint de Roodenlbeke, voorzitter van den Belgischen Senaat. De overledene studeerde in de rechten en behaalde te Leuven in 1874 den doc torstitel. Reeds in 1872 maakte hij deel uit van de buitengewone zending naar 's-Gra venhage, ter gelegenheid van het 25e ver jaringsfeest van de troonbestijging van den koning van Nederland. Zijn inmenging in de politiek begon vooral omstreeks 1874 toen werd hij ver kozen als provinciaal raadslid voor Oost- Vlaanderen vervolgens werd hij secreta ris en onder-voorzitter van denzelfden raaó. In 1891 werd hij volksvertegenwoordiger voor het arrondissement Eekloo en bleei dit tot in 1900. In Mei 1900 werd graal t' Kint de Roodenbeke tot senator verko zen.. Hij werd ondervoorzitter van den Se naat in 1911 en werd hij herkozen in 1918 op 29 November als de Kamers weer bij een geroepen waren. Ten slotte werd1 hij ibij den dood van ba ron de "Favereau tot voorzitter van den Se naat verkozen. Bij de politie te 's-Gravenhage is aangifte gedaan van een poging tot afper sing gepleegd door den 24-jarigen handels- reiziger j. de J. Deze vroeg zijn patroon alleen te spreken in diens kantoor aan de Schalkbuijgerstraat. Toen de beide mannen bij elkaar waren, vroeg de J. aan zijn pa troon een bedrag aan loon, dat hij naar zijn meening nog te vorderen had. Ook eischte hij een borgstelling van 1000 te- i rujgj. De patroon weigerde echter het geld te geven. Volgens de verklaring van den patroon had' de J. nooit een borgstelling gestort. De handelsreiziger greep zijn patroon i toen aan en er ontstond een worsteling Een der buren, die het lawaai hoorde, kwam toeloopen en scheidde de twisten den. De politie heeft de J. in bewaring gesteld. Nader meldt men uit Egmond aan I Zee, aangaande het ongeval, waarbij twee kinderen door den stroom in zee werden gesleurd Tot drie uur Zaterdagmiddag toe heeft men tevergeefs getracht de levens geesten van het eerst geredde kind op ff wekken. Te vier uur is het tweede kind aan- gespoeld niet ver van de plaats, waar z beiden te water waren geraakt. Het eene I kind was afkomstig uit Hillegersberg, kef andere uit Delft. Beiden waren onderga bracht in het vacantiekoloniehuis „Zeyhuis van de Christelijke Vereeniging. Zater dagmiddag is de heer F. K. uit Rotterdam f met zijn motorrijwiel op weg naar Den Haag, nabij de Julianalaan te Delft, me! groote snelheid in botsing gekomen met een motor met zijspan. De heer F. K. werd over den weg geslingerd en kreeg een beenbreuk en een schedelfractuur. Hij werd naar j'e! Gasthuis te Delft vervoerd en is daar een""1 uren later overleden. De heer B. uit d Haag brak zijn linkerbeen. Ook deze w< naar het Gasthuis te Delft vervoerd. 7 negenjarig meisje te Fijnaart is onder eej vrachtauto geraakt en met beenbreuk f hersenschudding opgenomen. Uit de n* vier de Dommel te Valkenswaard is het li| opgehaald van een 38-jarigen man, dlfC dert Donderdag vermist werd. Door nOs onopgehelderde oorzaak kwam een koor man uit Bergen op Zoom, toen hij per door het dorp Kruisland reed en een vrad auto moest passeeren, met dezen auto botsing, tengevolge waarvan de man ej ernstige hoofdwonde bekwam en zijn a brak, zoodat hij ter verpleging moest j den opgenomen. Een auto, bestuurd a den heer Burger uit Hilversum, reed 0 een defect aan de stuurinrichting even o ten Naarden in de Wetering. De auto s' I met de wielen boven water. De vee101J I Pronk, die tegenover de plaats van 'het 1 geluk woont, begaf zich direct te wate h j wist den heer B„ die met zijn hoo modder zat te redden. De tweede inzit» 'olledigi Afbletiek 100 M. 200 M. 400 M. 800 M. 1500 M. 5000 M. 10.000 M. 110 M. horden I 400 M. horden 3000 M. hindernis •4 X 100 M. estafette 4 X 400 M. estafette Koeelstooten Hoojspringen Verspringen Hinkstap- spronR PoIsstokhooK Marathonloop Tienkamp 1100 M. dames "l M dames 4 X 100 M. lestlette dames 1 Hoocsprinsen dames Discuswerpen dames 01) Na P. Wil P. Wil R. Ral D. O. ff. E. V. Ri P. L. S. Af fq n. T.o T. A. J. KuJ P. o-< C. HoJ E. ff. P. Kinl E. ffaJ M. Odl S. W. E! OuJ P. J. E. Robl L. Rad Cafherl H. Kon pamesturnen (Driekam[| landentournooi Persoonlijke overwinninl Kek Brug (Springen Dames: 400 M. vrije slagI 200 M. schoolslagl 4X100 M. estafetf 100 M. rug. 100 M. vrije slag.| Torenspringen. Schoonspringen Waterpolo: Heeren: 1500 M. vrije slag 200 M. schooslag 100 M. rugslag 400 M. vrije slag I 4X200 M. estafettl 100 M. vrije slag. Torenspringen. Schoonspringen Lee stuurman E. stuurman gttbele sculi lie! ™.n,der. stuurir,an [Lt s,u"rman yy va u 11 e1 01011 ui' vol 'fid. I wist den heer B„ die met zijn hoofa,11» 1 modder zat te redden. De tweede inzi'tte 1 de zoon van den heer B., wist zichzei veiligheid te stellen. Op den Amefst0^. schen weg bij Naarden heeft een Ê'Uk pIaats gehad, f L" bussum reed I K*van den wel laai t» straatweg! Kh „geve" Een auto. Fn knn ?leren 2aten' r(! Ld H„n'et.meer uitwijkel lokto a- Ve"'er °P r» dTOdVpoedls fer pl t- EI°°.d do°r schedeifr J 7 hr|nd T 15 maan1 loofi spe,en achter fr gestikt" afv2erput 1 IpannL Het vool Hevel sin» van eel fö °2 °P hoL De vrtJ fok af h„°F ,de kar zatl fond nter a ^Vam 200 1 l'Oilfs rten j een °"4 ruiWften md consfatl I?" dr C voor een wid loevor'den 0p den wel F«ian werfe een booi| era zeer ernstig!

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 2