1000 «in dooa qnn 150 100 25 eerste blad 11 MS ÜÜÖave: Firma F. VAN DE VELOE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Teief. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen (JUU een ongeluk. UUU Brieven uit de Hofstad FEUILLETON |achter een masker. Beursbeschouwingen VOORWERPEN Politie te Vlissingen gevonden zijn gede- koper), een koperen ie met mansportret en dat inlichtingen zijn ;en paar turnschoenen cialaan 7 paar da- oolwijk, Slijkstraat 7; tje bij Muntjewerf, dameshandschoen bij 35 kindertaschje in, Vlamingstraat 7 j Louws, Pluimstraat inhoud bij Kopmels, hond bij Schoewert, rwegen manicure in Noordstraatlange rasser, Breestraat 9 lendrikstraatbelas- Bankertstraat 62 ;1, Strandgalerij pak rde kinderkous bij v. raat 7 belasting- mstraat 27, Souburg; net inhoud bij Maas, ne portemonnaie met d. Manderestraat 2 as, Zwanenburg Z 2 man, Verkuijl Quak- enhouder bij v. Akke- laarstraat 86 zwart (Slijkstraat 4 parel- 5ellamypark 46 kin- inhoud bij Luyens, luwe ceintuur bij v, 169 broche met por- puistraat 51 broche Ichotsenhoek 9 wan- terl. Nieuwstraat 86 loenen bij Quellerij, |oek bij Hotlebrandse, lerwagentje bij Jan- Loterij 3 Augustus. 4« Lijst. \N 30.—. |28 1692 1727 1946 |84 3230 3393 3477 4502 4802 4842 81 5584 5760 6154 7149 7277 7298 |55 8569 8655 8733 |61 10417 10559 10561 |33 11258 11542 11942 ll4 12555 12687 13551 §43 14418 14427 14500 115287 1543615731 '16931 17278 17296 6918135 18221 18369 k79 19996 20689 -~No. 189 1928-5- '-ai- Jf L' <L krerhaal „Mijnheer pns blad versche- I wordt uitgegeven. |es willen hebben nu voor weinig inlegt. Het boekje met 150 plaatjes |it alles voor den ag verwachten en Jt, kan het boekje ^jworden afgehaald. lURANT". ntant 1 ex. van VLISSIINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten opWalcheren ƒ2.20 per 3maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs.5ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. 0e abonné's in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Gemeentebestuur VERLENGING VACANT1E DER CENTRALE ZEVENDE KLASSESCHOOL Burgemeester en Wethouders van Vlis- singerT brengen ter kennis van belangheb benden, dat zij de vacantie voor de cen trale zevende klasseschoo! (Hoofd de heer j. Butler) met één week hebben verlengd en de lessen deriialve zullen aanvangen cp 21 Augustus a.s. in het schoolgebouw oer voormalige' school D aan de Groote Markt. Vlissingen, 7 Augustus 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. aanvang lessen nieuwe openbare lagere school. Burgemeester en Wethouders van Vlis- I singen brengen ter kennis van beiangheb- 1 benden, dat de leerlingen der nieuwe openbare lagere school aan de Bonedijke- straat (voormalige school D aan de Groote Markt) voorloopig onderwijs zullen ont vangen in de schoolgebouwen aan de Bouwen Ewoudstraaf, alwaar de lessen I aanvangen Dinsdag 21 Augustus a.s. Vlissingen, 11 Augustus 1928. Burg. en Weth. voornoemd, m. LAERNOES, L. b. De Secretaris, F. BISSCHOP. Vacantie. Zuinigheid. Wanbetaling. Na al de wederwaardigheden van con- Igressen en tentoonstelling die we in het laatst van Juli hebben gehad, is thans de rust ingetreder;, de rust van de groote lyacantie. Een groot deel van de Hagenaars (is op reis en een apder deel heeft logies, I waarmede zij de openbare vermakelijkhe- I den van de stad aftippelen. In sommige (huizen heeft men het wissel-systeem nog 1 toegepast; zelfs is men ergens in Gelder- Land in een woonhuis en de Gelderschen (zitten in den Haag. Veel opgang heeft dit I ruilen niet gemaakt, omdat het niet in het I voordeel van de huisvrouw is, die haar I huishouden houdt en dus niet ten volle kan (mee igenieten van d!e vacantie. Juist voor de huismoeders is het noodig aangenaam dat zij eens in het jaar eens ?n poosje uit haar gedoe zijn. Zij zijii im- ïmers altijd in touw en kennen heel weinig ■rust. Met het ruil-systeem waren zij echter ■nooit vrij, want zij behouden daarbij de be- islommeringen van het huishoudelijk leven. IHet eenige wat van dit stelsel het-voordeel (is. is het goedkoope. Alleen de reiskosten ■komen er bij, maar anders gaat het gewone ■leven door. Wie dus over een groot gezin ■en een kleine beurs beschikt, is het stelsel Pog aan te bevelen, maar het gaat dan ten ■koste van het genoegen van de vrouw des ■huizes. Over het algemeen heeft men tegenwoor dig voor reizen heel wat meer geld over dan (vroeger en in vele gezinnen wordt geregeld [gespaard om er 's zomers een poosje uit te Runnen. Dat is een gelukkig verschijnsel, Uil het Engelsch van HEADON HILL. 1^ (Nadruk verboden). stelde voor dat Yvonne en Elisha ■n \whet Z0l,den mee wandelen. Ma- or ilbraham zou zeker graag het ver- Ij g uit Elisha's eigen mond willen hooren; Jaarna zou de oude heer Yvonne naar de laan'6 Ia,nnen brengen en dan naar huis j Het drietal kwam juist bij het hek, toen IV yiIn2e oogen van een auto zichtbaar ien J ,°P de') weS van Wroxford en na 1 naive minuut stopte de wagen op Afj geroep. rit* .»f.?mrrdssaris luisterde aandachtig naar pnededeelingen van Elisha. BiiïJ §ehjk, zei hij tenslotte. We liid ot aan het einde van de dorpsstraat ■cast J" n voe^ verder gaan langs de fan nïï?ar Wat doe J'i daar, E>ick Ben je l0eJ met ons mee te gaan Ja, wat kei er* 1 van ze&£en Dat is dunkt me, x? wraakzuchtig, vind je niet iriinr .e"s> ze' Yvone gedecideerd. Be- fvtr mie n\?' hunkert naar nieuws feat hf>t ,.ailShan Als Ravenscar merkt, Vlijen u't is, kunt u hem er mis let hanr ïr'isen om te zeggen, wat hij I toar gedaan heeft. ledwee'^°ec* c,an' stemde de commissaris lroer K°^'-nu ^vonno de zaak van haar Rt oiaa+' ,lad' Maak daar achter Ien. (w!f V00r meneer Wenslade, man- Irowe. avond> miss Yvonne en Mr. want niets doet zoo goed als een tijdje los te zijn van alles, van je werk en je om geving. je buren en je vrienden. Het groote gemak van het reizen heeft gemaakt dat ieder er aan mee kan doen en dat voor ieders beurs wel een reisje is te vinden. Jammer is wel, dat het verre reizen de men- schen nog te veel aantrekt, waardoor zij te veel aan reiskosten uitgeven, te veel tijd aan de reis zelf besteden en zij het goed- kooper en beter dichtbij hadden kunnen vinden. Maar daarin zal wel op den duur verandering komen. Het feit dat iedereen er thans op uittrekt, is op zichzelf al ver heugend. Met eenige zuinigheid is altijd wel iets over te leggen dat voor dit goed doel be steed kan worden. Van zuinigheid gesproken, ons werd de zer dagen een geval meegedeeld, wat weer een aardig licht werpt op de zuinigheid der overheid. Den Haag bezit eenige nood- scholen. Dat zijn houten barakken, die daar worden opgeslagen waar gebrek aan school ruimte bestaat. Het is wel een duur zaakje dat verplaatsen van die barakken, maar het us gemakkelijk. Een dier noodscholen stond al een tijdje op een zelfde plaats en zij werd kort geleden keurig opgeschilderd. Nauwe lijks was dat gebeurd of de school werd af gebroken om verplaatst te worden. Natuur lijk was het met de keurige beschildering daardoor afgeloopen. Dit is zoo'n typisch staaltje van de bureaucratie. Het'onderhoud van deze gebouwen ressorteert, gelijk te be grijpen is, onder een andere afdeeling dan het beheer dier gebouwen. Samenwerking bestaat er in den regel tusschen zulke af- deelingen niet en de gevolgen zijn dan ook, dat noodeloos geld wojjdt uitgegeven. Het passen op de kleintjes is nu eenmaal een deugcf die in overheidsbureaux niet al te best bekend is. Een ander staaltje. De secretaris van een Examen-commissie zendt zijn oproepings brieven rond, maar vergeet dat stadsport maar vijf cent is. Op alle brieven die hij in den Haag voor de stad zelf verzendt was toch zeven en een halve cent geplakt. De bewuste secretaris was uit een provincie stadje afkomstig, waar misschien van dat stadsport weinig of geen gebruik ge maakt wordt. 't Zijn maar kleinigheden, doch bij parti culieren komen die dingen niet voor. Onlangs heeft het niet onvermakelijk ge val zich voorgedaan, dat een rondschrijven van het gemeentebestuur aan al zijn afdee- lingen om toch vooral het uniform-formaat papier te gebruiken, juist werd gedrukt op een abnormaal formaat. Het geval werd in de pers gesignaleerd, niet zonder hilariteit. De verklaring kwam echter er was nog voorraad abnormaal formaat en men bezig de dat bij voorkeur voor bizondere gelegen heden, waartoe ook deze omzendbrief ge rekend werd. Overigens houdt men niet zoo strikt de hand er aan, dat het normaal formaat wordt gebruikt. Nog heel dikwijls ziet men brieven niet een paar regels op een heel groot vel. Dan wordt die brief in een groote enveloppe gestoken. Veel bezuiniging levert dit alles waarschijnlijk niet op, maar als onderdeel daarvan en als prikkel om altijd zuinig te zijn, kan het vasthouden daaraan geen kwaad. Het proces over het beslag op het depar tement van Buitenlandsche Zaken en het Rijksarchief 'heeft het resultaat gehad, dat wij verwachtten. Een ministerie laat een dergelijk geval niet doorgaan als het niet weet goed in zijn bewijzen te zitten. Trou wens het geval was nogal mal en het is maar gelukkig dat het dezen afloop heeft gehad, want anders had men licht een her- De auto reed zoo snel de dorpsstraat door, dat Dick nauwelijks zijn plaats tus schen inspecteur Pearman en een agent had ingenomen, toen ze alweer moesten uitstappen. De legermacht bestond uit ma joor Wilbraham, de inspecteur, drie agen ten en Dick. De chauffeur moest in de auto blijven. Maakt u zoo weinig mogelijk geluid, was het bevel van den commissaris, toen ze zich op weg begaven naar de groep hutten. De visschers hangen aan elkaar als •klitten. Als Standish Ravenscar verbergt, is het best mogelijk dat de anderen hem hel pen op de loer liggen. Het was nieuwe maan, zoodat het heel donker was, maar Dick kende ieder plekje van de kust en wees den weg. Ze moesten zoo spoedig mogelijk sergeant Scott zoe ken, die wel niet op het strand zou geble ven zijn. maar zich waarschijnlijk schuil hield achter de hut van Standish en die wel te voorschijn zou komen als zij na derden. Maar dit vermoeden werd niet bewaar heid. Toen de mannen tot vlak bij de hut waren genaderd, scheen uit de ramen geen straaltje licht. De omtrekken van StandislTs hut wer den vaag aangeduid door het licht van den vuurtoren, maar van Scott was geen spoor te bekennen. Toen ze er ongeveer twintig meter vam verwijderd waren, liet de com missaris halt houden en overlegde met in specteur Pearman, -'t Is eigenaardig, meneer, antwoordde Pearman. Ik vertrouw het zaakje niet. 't Kan zijn dat Scott het verstandiger vond om een eindje uit de buurt te blijven en dat hij ergens aan den zig-zag weg zit in dat geval zal hij ons niet gehoord hebben. Het Bestuur voor Beroeps keuze houdt gedurende de maand Augustus geen zitting Heropening van het Bureau op DINSDAG 1! SEPTEMBER. haling ervan gezien. Misschien geeft dit ge val de Regeering eens aanleiding om de kwestie van beslaglegging te herzien. Het lijkt ons, dat alleen de overheid dit recht moet hebben en dat het niet aan onderge schikte menschen als deurwaarders moet worden overgelaten. Deurwaarders nemen altijd slechts zeer eenzijdige kennis van zaken en handelen op bevel van één partij, zonder overleg met de tegenpartij. Over het algemeen heeft het optreden van een deur waarder niets te beduiden dan wat bang makerij, maar het is dan ook gewenscht, dat zij met 'hun middelen niet verder dan dit effect moeten kunnen gaan. Voor de groote steden vooral was een centraal lichaam ter bestrijding van wan betaling dringend noodig, want dit kwaad woekert hier welig, bevorderd door de grootte der, stad, die maakt dat de wanbe talers telkens naar een anderen hoek van de stad verhuizen en daar opnieuw met hun praktijken beginnen. Door het huurkoop- stelsel is de wanbetaling zeer bevorderd en het lijkt ons dat het allen plicht der over heid was, daaraan eens paal en perk te stellen. EIBER. Het „doóde seizoen. Vraag naar Beleggingswaarden. Buitenland sche aandeelen vast. Kunstzijde on regelmatig. Vaste iendenz voor Pe- troleumwaarden. Rubber en Suiker beter gedisponeerd. Ruime geld markt. De hooge disconto-rente aan de New- Yorksche beurs houdt nog altijd de ge moederen bezig. Men is trouwens in de financieele wereld blij dat er althans een ding van beteekenis is waarmede men zich bezig kan houden want het is op en om de beurzen akelig stil. Men noemt de Augustusmaand aan de Theems het „doo- de seizoen" en wie zelf zijn vacantie kan kiezen, knijpt er in dezen tijd tusschen uit. De beursverslagen geven soms wei den indruk alsof er in eenig fonds nog al wat gaat, maar dergelijke opmerkingen worden veelal gemaakt „pour besoin de la cause". Op die wijze loopt er nog wel eens een vischje in de fuik. Maar het groote publiek neemt aan den fondsenhandel thans geen deel en' omdat er daardoor aan de geld markt geen zware eischen worden gesteld, blijft deze ook in ons land ruim en kan de Beleggingsmarkt daarvan profiteeren. De 4 a 4J4 Nederlandsche Staatsleeningen en ook die van Indië zijn zeer in trek Deze vraag zal vermoedelijk wel eenigen tijd blijven aanhouden, mede in verband met de extra-uitloting van 13 millioen obligaties der 5' Nederl. Indische leenin gen van 1915, 1916 en 1917, voor welke stukken dan herbeleggnify moet worden gezocht. In het algemeen schijnt het pu bliek den laatsten tijd meer op beleggings waarden dan op speculatieobjecten ge charmeerd te zijn. Ook op de aandeelen- markt zijn het voornamelijk de betere soorten, welke worden gevraagd. Deze week stonden enkele buitenlandsche soor- Ik denk dat het 't beste is, om regelrecht naar de hut te gaan en eens te kijken of er ook iemand is. Dan maken we meteen lawaai genoeg om onzen vriend te waar schuwen. Met Majoor Wilbraham aan het hoofd liepen nu de mannen op de hut van Stan dish toe. De commissaris riep iets en toen er geen antwoord kwam, rammelde hij aan de deur. Deze bleek niet op slot te zijn daarop opende Wilbraham haar en trad de hut binnen. Maak eens licht, zei hij tot een van de mannen die een lantaarn droeg. De agent deed wat hem gezegd werd. De politie uitte een kreet van schrik, want midden in het vertrek ontdekte hij het beweginglooze lichaam van Scott, ter wijl het bloed dat uit een wond aan zijn hoofd stroomde, over den vloer liep. Allemachtig Hij is neergeslagen, riep Pearman, terwijl hij zich over het lichaam heenboog. De commissaris knielde neer en legde zijn hoofd op het hart van den gewonde. Het duurde een heelen tijd, voor hij op keek. Het hart klopt nog, maar heel zwak jes, zei hij terwijl hij opstond. Een van de mannen moet zoo vlug als hij kan naar den chauffeur teruggaan en die moet een dokter uit het dorp halen. Ik durf de ver antwoording niet op me te nemen, hem te bewegen. Een der agenten verwijderde zich snel en terwijl Wilbraham bij Scott bleef, werd de hut nauwkeurig door Pearman en de an dere agenten doorzocht. Er was echter geen spoor van Ravenscar of Michaël Stan dish te vinden en ook Ella bleek ver dwenen. ten op den voorgrond, o.a. eert. Fransche banken, aandeelen Chade en obligaties Kilo-Moto. Van Binnenlandsche hadden aandeelen Philips aanvankelijk van winst nemingen te lijden, maar konden ze zich later weer herstellen. Voor Kunstzijde-aan- deelen, welke in het begin der week een flauw verloop 'hadden trad later ook eenig herstel in. De tendenz voor deze waarden blijft echter ongedecideerd in verband met de berichten uit het buitenland over prijs verlaging. Uit Amerika werd gemeld dat de fabrieken daar contracten hadden afgeslo ten beneden de geldende noteeringen en een dergelijk verschijnsel doet zich ook in Engeland en Duits.chland voor. In laatstge noemd land hebben de Kunstzijdefabrieken zelfs bij de regeèring aangedrongen op verhooging der invoerrechten. Hiertegenr over staan wel bemoedigende mede deelin gen van de directie der Verein. Glanzstoff en der I. F. Bemberg, het schijnt toch dat over de geheele linie met een verslapping der bedrijvigheid moet worden gerekend. Verwonderen behoeft dit overigens niet, want over heel de wereld wordt de pro ductie van kunstzijde nog voortdurend uit gebreid. lntusschen worden de pogingen om de geheele kunstzijde-industrie in één groote belangengroep samen te brengen voortgezet. Vooreerst is echter de sugges tieve invloed, welke er van deze plannen op het publiek uitging, gebroken. De overige industrieele aandeelen hou den zich flink op prijs. Margarine-Unie blij ven ook ten onzent in navolging van Lon den voor beleggingsdoeleinden gevraagd. Aandeelen Centrale Suiker heeten voor goed ingelichte kringen uit de markt te worden genomen. Een vaste stemming heerscht er voor Pe- troleum-aandeelen. De uitkomsten van het tweede kwartaal 1928 waren voor de Ame- rikaansche olie-maatschapijen algemeen be ter. De beperking der productie loopt wel niet zoo voorspoedig als gewenscht wordt, maar zij gaat gepaard met een toeneming van het verbruik, zoodat voor enkele olie soorten de prijzen kunnen worden verhoogd. Een aanwijzing voor een beteren gang van zaken vindt men ook in de uitbreiding van het aantal verkoopfilialen in de V. S. door de Koninklijke, die thans in Venezuela een der rijkste oliegebieden exploiteert, wat te vens wil zeggen dat de kostprijs van het product tot een minimum kan worden be perkt. Aan de buitenlandsche beurzen blijft men daarom voor de aandeelen Koninklijke vast gestemd. Van de overige Lokale afdeelingen zag het er op die der Rubberaandeelen veel beter uit. De meeste aandeelen konden enkele procenten monteeren. Men is van meening dat de eventueele stijging van den export uit de Engelsche gebieden na 3 November a.s. op welken datum de res trictie wordt opgeheven, thans voldoende in den rubber prijs is verdisconteerd. Deze laatste is deze week te Londen enkele pun ten opgeloopen. Ook voor Suikerwaarden was de markt niet ongunstig. De Visp heeft eenige par tijen tegen den ouden prijs kunnen afdoen, terwijl op de tweedehands-suikermarkt de prijzen iets hooger waren. De gunstige maaicij.fers doen bij de meeste faorieKen een recordoogst verwachten, zoodat de ra ming voor de bij de Visp aangesloten fa brieken in totaal 47.969 ton is verhoogd. Voor Tabaksaandeelen en Scheepvaart waarden bestaat niet de minste belang stelling. Gelijk in den aanvang reeds opgemerkt, blijft de Geldmarkt hier ruim. Prolongatie De Inspecteur meldde het resultaat aan zijn chef. Haal de menschen uit de volgende hut uit hun bed en vraag of ze vanavond ook iets gehoord of gezien hebben van de Stanishen, zei Wilbraham. En kijk of de boot van Standish er noe ligt. Het kan zijn, dat ze naar zee zijn gevlucht, in de hoop dat een of andere voorbijvarende boot ze oppikt. Dick, die bekend was met de visschers- bevolking, ging met den Inspecteur mee. De naaste hut stond eenige meters verder op en op hun geklop werd door een man, in nachtgewaad met een brandende kaars in de hand, argwanend de deur geopend. Wel allemachtig Dat is de jonge meneer Wenslade riep hij met geveinsde hartelijkheid. We hebben vanavond al van den goeden afloop gehoord, maar ik had niet gedacht dat ik u zoo gauw zou zien. Is er iets waarmee ik u van dienst kan zijn Dat hoop ik Horrocks, antwoordde Dick, die den man kende als niet zoo bijster betrouwbaar. Dit is Inspecteur Pearman uit Wroxford. Er is van avond iemand vermoord, tenminste zoowat, in de hut van Standish. Heb je misschien op de een of andere manier iets verdachts opge merkt Vermoord herhaalde de man. Nee meneer, ik ben met den vloed naar huis ge gaan en na dien tijd heb ik niets gehoord. Maar ik ben om zeven uur al naar bed ge gaan, omdat het morgen vroeg dag is met de visscherij. Ik zal de vrouw eens vragen. Martha riep hij de kamer in, heb jij van avond soms nog vreemde geluiden ge hoord Een vrouwestem antwoordde iets onver STOOMWASSCHERIJ „DE VOLHARDING". Stoomververij Chem. Wasscherij Singel 1 Telefoon 50 WÊÊ VLISSINGEN noteerde 31/2 a 3% en was gemakkelijk verkrijgbaar. De vrees voor een verdere verhooging van het New-Yorksche disconto, die op den koers der Amerikaansche beleggingswaar den reeds eenigen tijd een druk uitoefende, blijft ook hier de fondsenmarkt beinvloe- den. Berlijn had een zeer onregelmatig verloop men duchtte er bij een verhoo ging van het disconto te New-York, een zelfde maatregel te Londen. GEMEENTERAAD TE SOUBURG Zitting van Vrijdag 10 Augustus 1928, des middags ten 2 ure. Voorzitter de heer jhr. H. A. van Doorn. Aanwezig alle leden. De notulen van het behandelde in de vorige vergadering werden goedgekeurd. Door den voorzitter werden eenige me- dedeelingen gedaan, o.a. dat de rekening der gemeente over 1926 door Ged. Staten is goedgekeurd. Overgelegd werd het verslag over den toestand der gemeente over 1927. Het verslag werd voor kennisgeving aangenomen. Aangeboden werd de gemeenterekening. Tot het nazien daarvan werden benoemd de heeren Hildernisse, Suurmond en Leen- houts. Vastgesteld werd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, nadat de heer Hil dernisse namens de commissie had gerap porteerd, dat alle bescheiden in orde waren bevonden. Hierna kwam in behandeling het voor stel van Burg. en Weth. om aan de inrich ting voor doofstommen-onderwijs te Rot terdam een subsidie te verleenen van 200 per jaar voor een kind uit deze gemeente. Den heer Jobse heeft het verwonderd dat in afwijking van de gewoonte niet is afgewacht hoeveel wij in dit geval ver plicht zijn te betalen. Spreker gelooft ech ter niet dat wij tot subsidie verplicht zijn. Hij heeft tegen het voorstel bezwaar, daar hij heeft vernomen dat de betrokken vader een vrij flink inkomen heeft Daarom ziet hij! de noodzaak er niet van in d'at de ge meente steunt. Uit financieele overwegin gen zal hij tegen het voorstel stemmen. De heer Suurmond vindt het bedrag erg hoog. Hij vraagt op welken grond deze som van 200 steunt. Hij acht het de roe ping van de betrokken ouders om het bes te voor hun kind te zoeken en dan hebben zij recht op steun. Doch als hij ziet dat een schoolgaand kind in de gemeente maar 75 kost, dan vindt hij 200 te hoog. Als de gemeente 75 geeft, acht hij dat voldoende. Spreker wijst er op dat dit bedrag weer op de loopende begrooting komt, en haast in elke vergadering worden gelden aange vraagd en dit acht hij bedenkelijk. Spreker stelt dus voor 75 subsidie te geven. De voorzitter leest een schrijven voor van den directeur der doofstommen-inrich ting, waauit blijkt dat uit Zeeland 4 kin deren zijn opgenomen, die allen door de staanbaars en Horrocks keerde zich weer naar zijn bezoekers. Neen heeren, zei hij, ze heeft niets gehoord. Maar is Stan dish of zijn dochter niet thuis Neen, die zijn er niet, antwoordde Pearman kortaf. Waar heeft Standish zijn boot liggen Horrocks wees naar een donker vöbr- werp. Daar ligt ze. Maar als u het niet vertrouwt bij dit slechte Jicht, zal ik er wel even heengaan om te kijken! De Inspecteur wees het aanbod van de hand en liep zelf met Dick naar de boot. Ze streken een lucifer af en lazen het op schrift „The Foam King. M. Standish, Beacon Audley". Ik vertrouw dien kerel maar half, maar dit is in ieder geval de boot van Standish, zei hij. Ze kunnen dus niet naar zee gegaan zijn, of het moet met een an dere boot gebeurd zijn. Hij heeft alleen deze boot, antwoord de Dick, dat weet ik zeker. Dan zijn ze over land gevlucht en dan kunnen ze nooit ver af zijn, zei Pearman. Laten we naar het zig-zag pad gaan om te kijken of we ook een spoor van hen kun nen vinden. Ze zijn dien weg wel langs gegaan, want ze zuilen het we] niet riskeerd hebben, om door het dorp te gaan. Ze gingen terug en terwijl ze weer voorbij de hut van Standish kwamen, za gen ze juist den dokter naar binnen gaan. Ze wachten niet op nieuws omtrent Scotfs toestand, haalden alleen maar een lan taarn en «iepen naar het pad. De bodem was hard, zoodat ze geen afdrukken van voeten konden zien, maar bij de tweede wending stond Pearman plotseling stil. (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1