mi coui lien voor Bowls e Advertentiën Wot iïtssggs&fr* WOENSDAG 8 AUGUSTUS "binnenland feuilleton ACHTER EEN MASKER. 66e 1928= S, Spuistraat 6, Tel. 8l| lappij Stoomvaart I Stads= en Provincienieuws 4 Aug. van Kaapstad tu} I itr.) 4 Aug. van Colombo nisr.) p. 6 Aug. Suez No. S86 SELKOERSEN ui heden, 7 Augustus 192); I uur (niet-officieel) hèque-koersen. >en en Verkoopen. 2.49 2.49% Londen L >9% Berlijn 59.39. I ssel 34.63—34.66 pa^ I Bankpapier. j/22.51 Ponden ijml rken 59.3459.45 toi f 34.60—34.70; FranscV )-ƒ 9.80. 1 ERBERICHT rometerstand 769.9 te Miiii.l rometerstand 749.5 te Vest-1 tot den avond van 8 Aio^ :ot matige, later wellichfij.l ende Zuidelijke tot Zuid-1 d meest zwaarbewolkt. lJ ogelijk eenige regen, overi-1 geen regen zelfde temps I •or Auto's en Fietsen! Augustus 9.08 9.06 8 9 10 9.04 iter te Vlisslngen Justus v.m. n.m. 8L.K. 6.51 7.06 9 7.40 7.59 10 8.39 9.11 IM DE Hftn. ALLE GEZINNEN VANI IGEN EN DE OMGEViNïl e Hunr enVerhuor, Koop en Vertwj biedingen en Dlenstnnnvragen, cot I oorultbetallDg, van 1-5 «pi tike regel meer 15 eest Dp moderne [INDERWAGEN :n staat. Van Dishoeckstraat 25,| 'ername aangeboden ierszaakje, Tabak et Sigaren. letters C. X., bure»| ourant". iirect gevraagd •mende Slagersknecht jACs. DE VISSER. sbediende of 2e gevtaagl Ier in het'Kappersvak 1(1 opgeleid. Br. No. 241 ebr. HILDERNISSE, 1W-I LOOPJONGEN N.V. v.h. Gebr. P0LAK| boden Burgers H. Rijwitl Sedo terugtrapnaaf. Elec-I lamp. Bagagedrager. Pr-I 'ransportrijwiel als nieu#'| AU WE, P. Krugerstr. I!| nooie BOVENWOfSI ,an het Bellamypark.D;-| anvaarden. vragenBellamyparkJ ername gevraagd een [GARENZAAKJE. i n met volledige inM;| tters D.A., bur. „VI-OU met ingang van 1 Sep-1 iNEDENWONINO Iraat 21. f 40 per ma» boven te bevragen- n-Middelburg-Rotte^3® ichengelegen plaatsen. ER VAN PASSAOIEfö EDEREN EN VEE, v.Midd. v.m.uur 8 8 igustus Jg 8 ag 9 10 11 13 14 ormatlifl to bekomen] jjf, I B. EEBHOORN. fflï I VL1SSINGSCHE COURANT ft! ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissinigen en gemeenten op Wal- rheren 2.20 per drie maanden. Franco door liét geheele rijk ƒ2.50. Week-abon nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta- ,m|'(z0nderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—5 regels 1.25, voor iederen „gel meer 25 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 50 cent per regel Kleine Advertenties betreflende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 15 regels ƒ0.75, voor iederen regel meer 15 cent. De Koningin en de Olympische Spelen. Hedenavond te negen uur zal H. M. de Koningin ten paleize op den Dam eenige duizenden athleten en officials ontvangen uit alle landen, die aan het Olympisch tour- nooi deelnemen. Tien sportsmen van elk land zijn uitgenoodigd. Tot het tiental be- hooren wat Nederland betreft o.a. de dames' Gisolf (athletiek) en Braun (zwemmen). Het N. O. C. bericht Het ligt in de bedoeling van H. M. de Koningin de volgende Olympische wed strijden bij te wonen Op 9 Augustus de dressuurproeven in het sportpark te Hilversum. Op 10 Augustus des morgens vroeg de uithoudingsproeven in het Sportpark (Mili tary) voor ruiters in de omstreken van Hil versum. Op 11 Augustus des morgens de zware dressuurproeven in het Sportpark te Hilver sum. Des middags de ruiterspelen in het Olympisch stadion te Amsterdam. Op 12 Augustus des middags de ruiter spelen in het Olympisch stadion te Am sterdam. Wijziging van de Arbeidswet. In zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het wetsont werp tot wijziging der Arbeidset1919 zet minister Slotemaker de Bruine nader uiteen waarom een volledige regeling der delega tie, voor zoover betreft de bevoegdheid van den minister en de ambtenaren der arbeidsinspectie om krachtens een alge- meenen maatregel van bestuur gebods- en verbodsbepalingen te stellen, benevens van de aan hen toe te kennen dispensatiebe voegdheden, niet gemist kan worden. De minister kan niet inzien, dat een re geling der delegatie, als voorgesteld is, in strijd zou zijn met het tweede lid van arti kel 55 der Grondwet. Uitvoerig betoogt de minister voorts, dat hij in 't minsit overtuigd is, dat bevoegd heden, die sinds 1&95 wettelijken grondslag vinden in de Veiligheidswet, sinds 1905 in de Caissonwet, sinds 1911 in de> Steenhou- werswet en sinds 1914 in de Stuwadoors wet, thans plotseling bij de Arbeidswet niet aan de districtshoofden der arbeidsinspec tie zouden mogen worden toegekend op grond van vrees voor groote rechtsonze kerheid en het ontstaan eener „ambtena- renregeering". Voorts meent de minister, dat onjuist is de voorstelling, dat de werkgever volkomen afhankelijk gemaakt wordt van de admini stratie, omdat hij niet.meer in wet of alge- meenen maatregel van bestuur vindt, wat hij doen of laten moet, om buiten het be reik van den strafrechter te blijven. Immers zoo wordt aangevoerd, de algemeene maatregel van bestuur bevat de gebods- en verbodsbepalingen en alleen eisclien be treffende de wijze van uitvoering in een bepaald geval worden zoo noodig door de administratie gesteld. tebestuur verzocht, dezen werkloozen geen steun, in welken vorm ook, te verleenen. Het gemeentebestuur heeft den minister geantwoord, dat het inderdaad geen steun zal verleenen aan de weggezonden arbei ders. Geen steun aan de stakende Amsterdamsche werkloozen. In verband met de moeilijkheden, de vo rige week ondervonden bij de werkver schaffing te Ommen, als gevolg waarvan de daar te werk gestelde Amsterdamsche werkloozen weg zijn gezonden, had minis ter Kan aan het Amsterdamsche gemeen- Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 42) Dit was echter opgehelderd toen hij had gezien, dat lord Monksilver een rolletje zilverdraad uit een lade van Ravenscar's kastje had gehaald. Maar voor Elisha zoover gekomen was niet zijn verhaal, vertelde hij hoe hij er toe gekomen was Ravenscar er van te verden ken de hand gehad te hebben in de ver dwijning van Phyllis Vaughan en vervol gens van zijn reis naar Londen. Hij ver wekte een goedmoedige hilariteit door zijn mededeelingen over de impasse waarin zijn naar het vermiste meisje hem had gebracht en hij legde zich met een vriende- 'Jk gezicht neer bij 't zachtzinnige standje 'an den officier van justitie, die hem met winkelende oogen verweet, dat hij de po- tjwethud meegedeeld, dat hij wist waar t duplicaat van het pistool zich bevond. l IJr] antwoorden op sommige vragen van satie 'sver'loor verwekten bepaqld sen- M;?e .verte£enwoordiger van het Openbaar b„ .ne vroeg Waarom was u zoo Bear ng °m de J0n£e dame *e vinden, die mitteeïd verbét? Waarschijn,ijk gecomPr°- xvi~T*n eerste omdat ik graag wilde be valt ?e onschuldig is, waarvan ik - ju overtuig'd ben, antwoordde Elisha. Tpinn?ur voora' omdat ik geloofde en dat lk nog, dat zij de spil was, waar de Uit d.e Metaalindüstrie. De besturen der Ned. Vereen, van Fa brieksarbeiders, Ned. R. K. Fabrieksarbei- dersbond St. Willibrordus en de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders hebben tot de directie van de Ned. Kabel- fabriek {e Delft een ultimatum gericht, in zake gelijkstelling van arbeidsvoorwaarden van losse en vaste arbeiders. Indien omtrent dit punt Vrijdag a.s. geen overeenstemming is verkregen zal Zaterdag 11 Augustus a.s. het geheele personeel den arbeid neerleggen. Het Nederlandsch te Antwerpen. Naar men uit Brussel meldt, is door een groot Antwerpsch warenhuis een proefne ming gedaan op het gebied van het ge bruik der talen inzake publiciteit. Deze firma, welke tot dusver alleen Fransche circulaires en reclamebiljetten rondzond en hoofdzakelijk in Fransch-Belgische bladen adverteerde, stuurde dezer dagen een rondzendbrief aan haar beste klanten, waarin gevraagd werd in welke taal zij het liefst haar mededeelingen zouden ontvan gen. Hoewel dit rondschrijven hoofdzake lijk in het bezit kwam van de gegoede burgerij, waarvan een deel nog altijd meent, dat het Vlaamsch of Nederlandsch te „vulgair" is om door haar te worden gebruikt, verklaarden 80 der aange schreven koopers de voorkeur aan het Ne derlandsch. Aan dit verzoek zal dan ook door de belanghebbende firma gevolg worden gegeven en het valt te voorzien, dat nog andere ondernemingen haar voor beeld zullen volgen. VLISSINGEN, 8 AUGUSTUS. De Kleine Stem. Nadat de kindeven van het kinderkoor „de Kleine Stem" alhier een vijfdaagsch reisje gemaakt hebben naar Nijmegen en daar volop hebben genoten van de schoone natuur, zal dit koor in samenwerking met de zustervereeniging in Middelburg a.s. Vrijdag de Dordtsche „Jonge Stem" tot Woensdag hier te gast ontvangen. „De Jonge Stem?' arriveert om 6 uur te Middel burg en wordt afgehaald met de muziek „Excelsior". Nadat allen een versnapering hebben ontvangen, zal het voor Vlissingen bestemde deel met de tram van 7 uur uit Middelburg vertrekken en vanaf het Betje Wolffplein door de muziek begeleid naar de Willem 111 marcheeren, alwaar de pleeg ouders de kinderen zullen afhalen. De gezamenlijke kinderkoren geven a.s. Zondag een concert in den tuin van het Schuttershof te Middelburg. Nadere aankondiging zal per advertentie in dit blad bekend worden gemaakt. Verbetering van den weg Westkapelle Middelburg. Door de commissie voor verbetering van den weg van Westkapelle naar Middelburg is gisterenmiddag in 'het hotel „Abdij" tc Middelburg een bijeenkomst gehouden waarin de ontwerpen voor dezen belang rijken verkeersweg werden gepubliceerd. Deze weg, die over Zoutelande, Bigge kerke en Koudekerke naar Middelburg loopt gaat door een mooi gedeelte van Walcheren en geeft een prachtig gezicht op de duinen. Aan- de tegenwoordige eischen van het verkeer voldoet deze weg in het geheel niet meer, in de eerste plaats doordat hij veel te smal is, doch boven dien door het groot aantal scherpe hoeken en de onnoodige, dikwijls zeer gevaarlijke krommingen. Het was dan- ook zeer goed te begrij pen, dat er zich een commissie vormde uit vooraanstaande personen uit de gemeenten Westkapelle, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke om een wijziging in den on- heeie tragedie, die zich op de pastorie af gespeeld heeft, om draaide. Ik geloof dat ze is bepraat om de een of andere Don- Quichotte-achtige reden, die zij alleen zou kunnen mededeelen, om te vluchten. Uit haar verdwijning moest met noodlottige zekerheid tusschen den predikant en zijn zoon de twist voortvloeien waarop Ravens car gespesculeerd heeft. Want die twist zou ten gevolge hebben dat op Richard Wens- lade de verdenking van den moord zou vallen. Het meisje werd zeker niet door zelfzuchtige overwegingen beïnvloed, want daar ze onschuldig was, had ze niets te vreezen als ze bleef. Maar waarom, vroeg de officier ver der, heeft ze vrijwillig in haar afwezig heid volhard, terwijl ze toch wist dat haar inlichtingen over het pistool in het voor deel van haar verloofde zouden zijn Dat deed ze heelemaal niet vrijwillig, antwoordde Elisha veelbeteekenend. Ik denk dat ze geen oogenblik vrij is geweest om te handelen zooals ze wilde. Het is heel goed mogelijk dat ze op het oogenblik in groot gevaar verkeert. Bij deze verklaring ging er een heel ge mompel door de zaal Dick werd doods bleek en moest zich aan den rand van de beklaagdenbank vast houden. Hoewel de toehoorders zich wel interes seerden voor het lot van Phyllis kwijnde de belangstelling tocH tot loré JVtonksilver als getuige a décharge werd Vftfr geroepen. Elisha Crowe had het geheim van diens eigenaardig gebrek goed bewaard, zoodat de oude pair het zonder eenig gevaar voor zijn waardigheid kon laten' voorkomen dat hij had gehandeld in overleg met mr. Crowe door in de laden van zijn secretaris te snuf- houdbaren toestand te trachten te verkrij gen. Deze commissie, waarvan de heer mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, burgemeester van Westkapelle voorzitter is, heeft zich reeds een drietal jaren gelleden met een globaal plan gewend tot Ged. Staten van Zeeland, doch toen werd aangeraden het in werking treden der wegenplannen af te wachten. Nu deze bestaan en de weg op het provinciaal wegenpian voorkomt, is er aan de plannan voortgewerkt en zijn deze in bijzonderheden uitgewerkt. Op de gisteren gehouden bijeenkomst zijn wij in de gelegenheid geweest er ken nis van te nemen. Aivorens over de plannen een en ander nader mede te deelen, zij er aan herinnerd, dat de weg MiddelburgKoudekerke een concessie weg is geweest en de opbrengst eerst van de tollen, later van de rente van het kapitaal dat voor afkoop der tollen werd gegeven, aan de familie Van Doorn toekwam. Thans is deze concessie afgeloo- pen en heeft dé provincie voorloopigi op zich genomen den weg te onderhouden en ook het kapitaal in ontvangst genomen, dat voor den afkoop destijds werd gege ven. Zulks echter in afwachting van een definitieve regeling. De vraag wie in de toekomst voor het onderhoud zal zorgen van de "deelen, die nu bij de gemeenten Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle in onderhoud zijn, is juist- een- der moeilijkste in de kwestie der wégverbetering, omdat die gemeenten meenen, dat het onderhoud in één hand, bijv. van de provincie of van den Polder zaU moeten komen. De bedoeling van de plannen tot verbe tering, welke met onteigening van* gronden enz. geraamd worden op een uitgifte van 550.000, is de weg van Middelburg tot Koud'ekerke een verharden rijweg te ge ven van 5 M. met aan beide zijden een wielerpad en aan de andere deelen een verharden rijweg van 5.50 M. Men denkt zich daarbij een ingewalsten onderweg, daarop een zandb'ed met bestrating van nieuwe klinkers. Zooals boven gezegd, het gaat niet al leen om verb reeding en verbetering van het wegdek, maar in niet mindere mate om het wegwerken van bochten en krom mingen. Daarbij zijn de kommen der ge meenten buiten beschouwing gelaten. Bij het omleggen der wegen is zoo eenigszins mogelijk rekening gehouden met het be waren van beplanting en verder natuur schoon. Aan Ged. Staten zijn reeds de détaii- teekeningen toegezonden voor het wegvak WestkapelleZoutelande, waarvan de kosten 172.000 zijn geraamd, mede om dat hier aan beide zijden van den weg een sloot van, 3 M. breedte is gedacht. De voornaamste verkeersverbeteringen die in hef plan voorkomen1 zijn de volgen de Op het dee! MiddelburgKoudekerke zullen worden weggenomen de beide boch toen bij Slot ter Hooge, dus voor en na het passeeren van de steenen banken en dit door een rechten, weg van het begin van den Abeelschen weg tot aan 't Hiemke. Verder de bocht bij de zgn. Hooikist, zoo dat van den Kriekenweg tot den Boeden- weg een rechte weg komt. Ten slotte wor den even voor den molen een paar boch ten weggewerkt. Tusschen Koudekerke en Biggekerke wordt een bocht afgesneden bij den Duin weg en een groote voor den overgang over de trambaan. Tusschen Biggekerke en Zoutelande wordt een groote verbetering aangebracht bij de snijding van de trambaan, doordat op den eersten hoek, waar de baan in het zicht is de weg recht doorgetrokken wordt en dus 3 hoeken, waaronder een vlak naast de trambaan worden vermeden. Wanneer de hofsteden Werendijke en klein Werendijke zijn gepasseerd worden ook eenige bochten weggewerkt en loopt de geprojecteerde weg recht op den ouden tol af, terwijl ook verder voor Zoutelande nog enkele krommingen- zullen verdwijnen. Tusschen Zoutelande en Westkapelle blijft de weg door het vroon loopen tot het zgn. Snabbeldorp. Daarna zijn vele af snijdingen en wegwerken van lastige rech te hoeken ontworpen en zoo zal o.a. het laatste deel van hetwelk men om zoo te zeggen den Westkappelschen vuurtoren van alle kanten kon aanschouwen, recht op dien toren aangaan. felen om iets te vinden dat den argwaan van den ouden man zou bevestigen. De eenige andere getuige die nog werd gehoord was Yvonne, die vertelde hoe ze met behulp van Dominick er voor gezorgd had, dat Ravenscar den vorigen avond' een uurtje van hui-s was weggelokt, zoodat ze in de gelegenheid was haar oom, die bijna nooit door Ravenscar alleen gelaten werd, onder vier oogen en zonder vermoedens te wekken, te spreken gekregen had en hoe ze toen de rol magnesium-metaaldraad van lord Monksilver had gekregen. En nu stonden Dick Wenslade en zijn zuster in de gang, waar de eerste niets deed dan handen schudden en felecitaties in ontvangst nemen. Het was al spoedig bekend dat het dappere meisje meer had gedaan om hem te helpen dan uit het ge tuigenverhoor was gebleken. Plotseling baande de commissaris zich een weg door de menigte en op zijn vraag Ik heb toch eerlijk gespeeld* niet waar antwoordde Yvonne met een zonnigen glimlach, die hem1 heel gelukkig maakte, maar hij had niet veel tijd voor zij.n aange name overdenkingen, want Dick pakte hem bij den arm. Luister eens, commissaris, zei hij, dit is nu allemaal heel mooi, maar laten we nu alstublieft verder gaan. Allereerst moe ten we nu aan miss Vaughan denken. Yvonne zal' moeder en lord Monksilver naar huis brengen en ik ben zoo vrij u mijn hulp aan te bieden. Hebt u een bevelschrift tot arrestatie van Ravenscar De rechter heeft er geen geteekend direct na de uitspraak van de jury, maar ga even mee naar mijn kanier. Dat door al deze ontworpen veranderin gen de afstanden tusschen genoemde plaatsen korter zullen worden, spreekt van zelf. De brug over cfe Eendracht. Ir. G. Kuypers te Amsterdam onder wiens directie de brug over de Eendracht is ont worpen en gebouwd, schrijft het volgende De ijzeren overspanning wordt in ver band met den grooten afstand 100 K.M.) en de geringe breedte van het vaar water van Kinderdijk naar Tholen ver voerd op een wijze, als tot dusver nog niet of zelden is toegepast, nl. op twee paar gekoppelde schuiten, achter elkaar varend, en door sleepbooten getrokken. Het gevaarte weegt ongeveer 700.000 K.G. en steekt bijna 18 M. boven den wa terspiegel uit. De complete brug, welke het eiland Tho len met den vasten Noord-Brabantschen wal moet verbinden, bestaat uit landhoof- den en pijlers van gewapend beton, uit enkele kleinere spanningen vam dit mate riaal en voorts uit genoemde ijzeren over spanning, wier hoofdliggers in vorm afwij ken van de tot dusver in Nederland ge bouwde groote ijzeren bruggen. De hoogte neemt zooals gebruikelijk toe naar het midden van de' brug, de* bovenrand is ech ter niet boogvormig, doch bestaat uit vijf rechte gedeelten, waardoor een slank ge heel verkregen wordt. Haar vrije spanning van 100 Meter wordt slechts bij een enkele brugoverspanning in Nederland overtroffen. Ze is ingericht voor zwaar rij- en voor stoomtram verkeer. De stoomtramlijn uit Bergen op Zoom wordt dan ook tot in de kom der gemeente Tholen doorgetrokken. Voorts is er rekening mede gehouden, dat de' bovenbouw der brug zonder al te groote kosten versterkt kan worden ten dienste van een locaalspoorweg, welke het eiland Tholen met westelijk Noord-Brabant zoude verbinden. Haar onderbouw is daar op reeds berekend. Toen gisterenmorgen het water zijn hoogste stand bereikt had, bleef de Tho- lensche brug nog met één punt op de juk ken rusten, welke vóór de werf Kloos in de Noord zijn gebouwd de drie andere steun punten waren vrijgekomen. Men heeft toen in de bakken aan de zijde, waar de brug geheel en al vrij was gekomen ballast ge pompt en daardoor kwam te omstreeks half tien óók het laatste steunpunt vrij. Het was toen zaak, de brug zoo spoedig mogelijk weg te sleepen en dat is voor spoedig gebeurd. Men heeft de bakken met hun geweldigen last ter zijde gevaren en te vier uur in den middag zou men met het transport beginnen. Gisteren dacht men tot Dordrecht te varen, waar de vier aan- eengekoppelde bakken, die de brug dragen, in de zeehaven worden gelegd. Donderdag hoopt men met het transport bij Tholen aan te komen. Het overbrengen van de brug van de werf op de jukken en van de jukken op de bakken geschiedde door de firma Bijker uit Haarlem. Het sleepwerk wordt verricht door de firma De Wit uit Rotterdam. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. In de gisteren gehouden vergadering werd rapport uitgebracht over de wijziging in art. 39 van het regiement op het gods dienstonderwijs, ten doel hebbende „te streven naar heiligmaking", te vervangen door „de heiligmaking na te jagen". De commissie van rapport is verdeeldde meerderheid wil dit voorstel verwerpen, de minderheid wil het definitief vaststellen en aan de hoofdelijke stemming van de leden der provinciale kerkbesturen. De conclusie van de meerderheid wordt met 12 tegen 7 stemmen aangenomen. De heer Tammens brengt rapport uit over een schrijven van den raad van beheer met betrekking tot de telling van de leden der gemeente. Besloten wordt aan den raad van beheer te antwoorden, dat bij de telling hij niet verder terug moet gaan dan tot de laatste generatie, zoodat zij, wier ouders zijn gedoopt of tot de Hervormde Kerk zijn overgegaan, bij de telling moeten worden medegeteld. Dezelfde brengt rap- De werkkamer van den commissaris was onder hetzelfde dak als de zittingszaal van de rechtbank, in een anderen vleugel van het mooie stadhuis van Wroxford. In dit vertrek vonden ze Elisha Crowe en inspecteur Pearman, de laatste een beetje verlegen met zijn figuur toen Dick binnen kwam. Elisha had Dicks's ontroerde betuiging van dankbaarheid reeds beneden ontvan gen. De jonge man voelde dat er een men- schenleeftijd noodig zou zijn om de hulp van den ouden man te kunnen vergelden. Nu hebben we met alle gevoelsover wegingen afgedaan tot we Ravenscar te pakken hebben, zei majoor Wilbraham kort. En dat zal gebeuren, zoodra ser geant Scott, die hem op de hielen zit, ons vertelt waar hij uithangt. Misschien is er al een boodschap van hem. Scott beloofde, zich zoo gauw als hij kon, met mij in ver binding te stelen. Hij belde het politiebureau op en zijn gezicht werd hoe langer hoe ernstiger toen hij naar het antwoord luisterde. Neen, zei hij terwijl hij opkeek, er is niet getelefoneerd en er is ook geen tele gram of boodschap gekomen. Ik vind het vreemd want het is al twee uur geleden dat zij de rechtszaal verlieten. We kunnen niets anders doen dan kalm afwachten.Wat zegt u ervan, meneer Crowe Elisha zag er uitgeput en zenuwachtig uit. De reactie na de inspanning was dui delijk merkbaar bij >den ouden man, temeer daar hij vreesde ondanks zijn openlijk suc ces ten slotte toch nog te zullen falen. Hij voelde dat hij zijn hoofcl nooit meer rechtop zou kunnen dragen als Phyllis Vaughan iets overkwam door de nederlaag van Ravens- port uit over een voorstel van ds. P. Brui ning te Krommeniedijk tot wijziging van eenige artikelen op de predikants-trakte- menten. De conclusie van het rapport strekt tot afwijzing, waarmede de Synode zich vereenigt. De heer Van Paassen brengt rapport uit over een voorstel van de heeren Tammens en Pols om in art. 1 van het reglement op de predikantstraktementen een bepaling op te nemen, waardoor wordt aangewezen, dat met 2500, 3000 en 3500 zuiver traktement wordt bedoeld. De meerderheid der commissie adviseert tot aanneming, welke conclusie evenwel wordt verworpen. Het orgel voor de Nieuwe Hervormde Kerk (Elthetokerk) te Amsterdam. Door de kerkbouwcommissie der Elthe tokerk te Amsterdam is als deskundig ad viseur aamgeztiht voor het nieuw te bou wen orgel in die kerk de heer Frans Has selaar, organist der Westerkerk te Am sterdam. --Reeds direct werd vastgesteld, dat dit instrument er een zoude zijn van het aller modernste type, nl. met rein-electrische fractuur. Het orgel wordt geplaatst boven het spreekgestoelte, terwijl de organist zijn plaats vindt geheel aan de andere zijde der kerk. Orgel en speeltafel zijn uitsluitend door electrische kabels met elkaar verbon den. De stroom wordt geleverd door een krachtmotor met direct gekoppelde ventila tor voor windvoorziening, terwijl hierbij wordt aangekoppeld een omvormer instal latie voor het verkrijgen van zwakstroom voor de magneten." De speeltafel wordt uitgevoerd in eikenhout met ebbenhout. Deze speeltafel zal verplaatsbaar zijn. Het front zal worden gebouwd in over leg met den architect der kerk, den heer Kruyswijk, te Amsterdam. De bouw van dit orgel zal een jaar vor deren, doch het zal gelijk met de kerk kun nen worden in dienst gesteld. De bouw is opgedragen en zal worden uitgevoerd aan de orgelfabrieken A. S. J. Dekker te Goes. Ds. W. H. Oosten f Na een zeer korte ongesteldheid is gis teren in den ouderdom van 64 jaren te Scheveningen overleden ds. W. H. Oosten, emeritus-predikant van de Geref. Kerk al daar. Aanvankelijk onderwijzer, aanvaard de ds. Oosten na zijn opleiding aan de Theologische School te Kampen de bedie ning des Woords te Middelburg op 26 Oc tober 1890, deed 10 October 1897 te Enk- huizen intrede1 en 6 Augustus 1905 te Sche veningen. Te Scheveningen had het werk der Evangelisatie vooral zijn aandacht. Hij gaf zich aan het werk van Zondagsschool en strandzending en arbeidde er onder de militairen. Als vice-vooritter van Bethsaïda, vereeniging tot ondersteuning van den ar- Öeid onder de visschers, bracht hij bij her haling enkele weken te Lerwick door, ter behartiging van de geestelijke belangen der daar vertoevende zeelieden. In October 1925 nam hij in de Bethelkerk te Scheve ningen. Op dien dag vierde hij tevens zijn 35-jarige ambtsbediening. De Orde van de Ster. Den tweeden dag van het thans te Om men gehouden wordende Internationaal Congres van de Orde van de Ster, hield lady Emile Luteyns 's ochtends een voor dracht onder den titel „The chieves of time". Ter verklaring van dezen titel be gon zij met haar gehoor te vertellen hoe haar eenigen tijd geleden een nieuwe be- teekenis van het uit de Evangeliën bekende beeld van dep gekruisten Christus tusschen de twee, eveneens aan het kruis genagelde misdadigers, is opgegaan. In het licht van deze nieuw beteekenis zag zij te eener zijde van de Centrale Figuur het „verleden" ge kruisigd, te anderer zijde de toekomsr. 's Middags was het kamp voor het pu bliek opengesteld. Ruim een 1000-tal bezoe kers maakte van deze gelegenheid gebruik. Zij hadden tevens gelegenheid om aanwe zig te zijn bij een rede van Krishnamurti die hij dezen keer in het Fransch uitsprak, en tegelijkertijd in het Engelsch in druk' verscheen onder den titel „Life is the car en hij verweet zich, dat hij het meisje niet had gevonden vóór de slag was ge vallen. Ik zou niet langer meer wachten dan een half uur, zei hij. Dan moeten we •zelf beginnen te zoeken, en de beste plaats waar te beginnen zal de Priory zijn. Ik geloof niet dat hij dezen afloop heeft zien aankomen en als hij geen voorbereidende maatregelen heeft getroffen voor een vlucht moet hij daar heen gegaan zijn om geld en kleeren te halen. De commissaris vond dit een uitstekend idee en opperde bovendien het denkbeeld om door een paar agenten le laten nagaan of Ravenscar ook in de stad was gezien. Dit onderzoek was niet zonder resultaat. De kassier van een van de banken deelde mede dat Ravenscar, net voor de bank ge sloten werd zoowat zijn heele saldo had opgevorderd, een heel1 belangrijke som. Niemand had echter iets van Scott ge zien, maar er was ook bijna niemand die den Londenschen beambte kende. Nadat het half uur verstreken was zon der dat er iets gehoord was van Scott, ging het viertal in de auto van majoor Wilbra ham naar de Priory, Dick, de majoor, mr. Crowe en inspecteur Pearman. Lord Monk silver werkte in elk opzicht bij het onder zoek mee. Maar het had niet het minste resultaat. Niemand had den» secretaris gezien sinds hij 's morgens na het ontbijt naar de straf- ziting was gegaan. De vier mannen keken elkaar hulpeloos aan. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1