PUROL kar binnenland No. 185 66e Jaargang 1928— gd." DINSDAG 7 AUGUSTUS SStebëstuur FEUILLETON achter een masker. Stads= en Provincienieuws Het Smetten,Doorzitten en Stuk/oopen der Huid rver uid- -Ex- iieu- uid- aan- had. zich men dige ach- het. iden re- eet een nette ISHOUDSTER plm. 40 a 50 jaar, van ligen voorzien, letters C. U., bureau rrant". t het bekende verhaai I Fordje", dat indertijd I m van een keurig e' f d zal gaarne dit leuke ebben en het als eer. nu voor weinig geld I rkeüjk eer inlegt. Hel papier, geïllustreerd omslag in twee Mea ts 50 cent. Daar voorraad beperkt is, Bon met 50 cent,kan aan het bureau der >CHE COURANT" n f 0.50 a contant en z'n Fordje"' ning: VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- f 2.20 per drie maanden. Franco Soor hét getoete rijk r ƒ2.50. Week-abon- „ementen 17 cent, alles bij vooruitbeta- Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 1—5 regels 1.25, voor iederen reeel meer 25 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 50 cent per regel kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels ƒ0.75, voor iederen regel meer 15 cent. VERLENGING VACANTIE DER CENTRALE ZEVENDE KLASSESCHOOL Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen& brengen ter kennis van belangheb- I benden, dat zij de vacantie voor de cen trale zevende klasseschool (Hoofd de heer I. Butler) met één week hebben verlengd en de lessen dertialve zullen aanvangen op 21 Augustus a.s. in het schoolgebouw der voormalige school D aan de Groote Markt. Vlissingen, 7 Augustus 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 6 Augustus 1928, aan de Naam- looze Vennootschap Stoomvaart Maat schappij „Zeeland", Naamlooze Vennoot schap Wm. H. Muller en Co. alhier op de daarbij gestelde voorwaarden ver gunning is verleend tot het plaatsen van een vervoerbaar benzine-reservoir (auto maat) in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissiqgen, Sectie C, no. 1083 ged., plaatselijk gemerkt Buitenhaven. Vlissingen, 7 Augustus 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris F. BISSCHOP. DEN HELDER. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 8, 9 en zoo noodig op 10 Augustus 1928 zal worden geschoten met geschut te Helder van een batterij nabij het fort Kijkduin en van het fort Erfprins. De schietoefeningen vangen aan te 9 uur vm. Op het werk of nabij de batterij vanwaar wordt geschoten zal van één uur voor den aanvang tot het einde der schietoefening een roode vlag geheschen zijn. Zeevarenden worden verzocht zich niet zonder noodzaak, of niet onnoodig lang op te houden in het onveilige zeegedeelte ge legen tusschen de peilingen 35° fort Kijk duin en 150° fort Erfprins, tot een afstand van 14 K.M. uit de kust. Vlissingen, 7 Augustus 1928. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De Koningin in de hoofdstad. Honderden stonden gisterenmiddag op den Dam te Amsterdam de komst af te wachten van H. M. de Koningin, die onge veer op dien tijd per auto uit Soestdijk ver wacht werd. De wacht, bestaande uit man schappen van de legerpolitie, stond aange treden. Op het afgezette gedeelte had ook plaats genomen de vereeniging De jonge Cacaoplanters, een kindervereeniging uit Weesp, opgericht tijdens de eeuwfeesten der firma Van Houten zij maakten giste ren een tocht naar Amsterdam. Om half zes kwam Hare Majesteit met rrinses Juliana aan. Er klonk allerwegen Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). <1) --Niet vóór drie uur. Ik zal u op tijd la- en halen, 't Hangt er van af, hoe lang Vy- r over zijn pleidooi doet. Nou moet ik vveg om een oogje op onzen vriend te hou- en, ofschoon ik niet geloof, dat hij er op t oogenblik al tusschen uit zal knijpen. •J weet niet neem me niet kwalijk, mr. vrowe dat het „fret" aan het werk is Frl? en..^em °P de hielen zit. tusha grijnsde, maar werd toen plotse- b neel ernstig. U begrijpt toch goed, vp neer Scott, dat het een kwestié" van le- en 's om toe te grijpen als hij s. aanstalteu mocht maken om een 0n, Plaats te zoeken In de vreugde van zen triomf mogen we het gevaar waarin verkeert n»et vergeten. za* als een klit aan hem gaan han- hecff Z0° &auw Vyner z>ch bloot gegeven donr antwoordde Scott en hij ging er van cafó!nel wat gebruikt te hebben in het R-ivr. haastte zich naar het hotel, waar ten n^car 'ord Monksilver samen lunch- nnw S Z1^n ter"gweg naar de rechtszaal ontTf.»,1 j maJ'°or Wiibraham, die er wat in n e-n zenuwachtig uitzag, iets zaak aanTnerking genomen het feit dat de op vjjU P°htie-oogpunt zoo glad verliep, v. IPIIJst genomen eigenaardig was. gebeurt^'je V00rbereid op onverwachte zonrtp iS?-n duisterde de commissaris, vonrhui6 jVen stilstaan den ander in het voorbijgaan tóe. gejuich. Door twee jonge meisjes, leden van De jonge Cacaoplanters, werden in het ■paleis bloemen aangeboden. De menigte wachtte nog of de Koninklij ke familie op het balcon verscheen, maar toen de wacht inrukte, verspreidde zich ook 'de menigte. In de Burgerzaal ten paleize had giste renavond het aangekondigde gastmaal ten Hove, in verband met de Olympische Spe len, plaats. Daaraan zaten aan, met de Koningin, Prins Hendrik en Prinses Juliana, de kroonprins van Noorwegen, aartshertog Albrecht van Hongarije en Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, broeder van Prins Hendrik. Kroonprins Olaf was ter rechterzijde van Hare Majesteit gezeten, aartshertog Albrecht ter linkerzijde. De Koningin was met groot gevolg. Er waren een hoofdtafel en drie zijtafels aangericht. Aan de hoofdtafel waren geze ten de vorstelijke personen, benevens de dames en de groot-officieren van het ge volg van Hare Majesteit. In totaal waren er 220 uitnoodigingen voor het gastmaal ver zonden. De tafelversiering was van ver guld-zilver als bloementooi waren ge bruikt oranje gladiolen. De verlichting der zaal geschiedde op de historische wijze met kaarslicht en patent-olielampjes. Na afloop van den maaltijd! begaf de Ko ningin zich naar de troonzaal, en vervol gens naar de galerij, waar zij zich de dames en de heeren van de verschillende Olympi sche Comité's, van de Nationale Sportbon den en van de pers deed voorstellen. De zevende vrouw in de Tweede Kamer. Door het overlijden van den heer mr. S. J. L. van Aalten zal weder een vrouw haar intrede doen in de Tweede Kamer, nl. mevr. Van Ita!ie-van Embden. Naar aanleiding hiervan schrijft „het Centrum" het volgende De zevende vrouw in ons parlement Evenals de sociaal-democratische frac tie zal nu ook de vrijzinnig-democratische een tweede vrouw in haar midden tellen. In een vorige periode had ook de katholieke fractie dit voorrecht. De zevende vrouw in het parlement Het moge er nu bij blijven. Niet, omdat wij eenig bezwaar tegen vrouwen in de Tweede Kamer hebben. Maar zeven is zulk een mooi getal. Zeven is altijd' een zeer bijzonder getal geweest. Noach nam in. zijn ark van iedere soort van diieren zeven stuks vee. Farao droom de van telkens zeven koeien, zeven magere en zeven vette. Rondom Jericho werden zeven omme gangen gehouden door zeven priesters met zeven bazuinen. Zeven waren de gemeen ten van Klein-Azië in het Nieuwe Testa ment vermeld. De eerste Christenen kozen zeven diakenen. Er zijn zeven hoofddeugden en zeven «hoofdzonden. Zeven steden be twisten elkaar de eer Homerus het leven te hebben doen aanschouwen. Op zeven heuvels is Rome gebouwd. Zeven waren ae kleuren van, den regenboog, en zeven zijn de dagen van de week. Bovendien als het zoo blijft, zeven vrou wen in ons parlement, dan kunnen wij, met een klein variant, het den dichter was 't niet Tollens? nazingen Griekenland had zeven wijzen, Zeven vrouwen hebben wij. De Duitsche republiek en de ex-keizer. De berichtgever van het „Hbld." te Ber- iijn telefoneerde gisterenavond Het republikeinsche klachtenbureau te Berlijn heeft naar aanleiding van tele grammen van den gewezen keizer uit Doorn, zich gewend tot den Nederland- schen minister-president en er hem op merkzaam op gemaakt, dat door deze voortdurende politieke activiteit van Wil helm II niet alleen het gastrecht van Ne derland wordt misbruikt, maar tevens een bedreiging voor den Europeescfien vrede wordt geschapen. Voorts ziet het bureau in deze actie een poging om het tegen woordige politieke stelsel in Duitschland te ondermijnen. In antwoord hierop heeft het klachten bureau tvan minister De Geer een brief ontvangen, waarin de minister meedeelt. De rechercheur knikte bijtia Onmerkbaar. Ofschoon het onmogelijk scheen dat de verdachte zou kunnen ontkomen aan een veroordeelend vonnis, waren de aanwezi gen in de rechtszaal toch buitengewoon benieuwd naar het pleidooi van mr. Vyner. Het was merkwaardig hoe zeker van zijn zaak de verdediger scheen, toen hij op stond om zijn pleidooi te houden, en de beroemde advocaat had nog geen vijif» mi nuten gesproken of iedereen was over tuigd dat hij sterkere argumenten tot zijn beschikking had dan „een plotselinge aan val van verstandsverbijstering" waarin zijn cliënt den moord zou hebben gepleegd. Hij begon heel rustig met zijn dank uit te spreken voor de onbevooroordeelde wij ze waarop de zaak was behandeld. Hij gaf toe, dat de bewijzen tegen zijn cliënt zoo overtuigend waren, dat er geen speld tus schen te krijgen was. Maar hij had iets ontdekt, dat het openbaar ministerie en de politie onbekend was en waardoor hij hoop te te bewijzen dat de verdachte ondanks alle bezwarende getuigen-verklaringen, on schuldig was. De Voorzienigheid was tus- schenbeide gekomen om te beletten dat een jonge man langer onschuldig moest lijden voor de daad van een ander. Dominee Wenslade, ging de advocaat vooirt, had het doodelijk schot niet van zijn zoon ontvan gen, met wien hij ongelukkigerwijze juist tevoren een twist had gehad, maar was met voorbedachten rade vermoord door 'n buitengewoon sluwen boosdoener, die voordeel uit dezen twist had getrokken, dien hij bovendien zelf eerst aangestookt had, om zoodoende een mogelijke verden king van zich zelf af te leiden. De persoon had het pistool, waarmee het schot was ge lost, op zoodanige wijze in de boekenkast dat de aandacht van de Nederlandsche re geering op deze aangelegenheid gericht blijft. Controle op vreemdelingen. In de „Hotelhouder" wordt er over ge klaagd dat onze politie strenger is gaan toezien op de vreemdelingen die ons land bezoeken. Terwijl het vroeger voldoende was, dat de leider van een gezelschap zijn naam opschreef in het vreemdelingenboek, vraagt de Haagsche politie thans alle na men. Het blad meent dat de vreemdelingen, speciaal de Amerikanen, dit minder prettig zullen vinden. De „Nieuwe Courant" vindt deze klacht overdreven, te meer waar de maatregel juist genomen is ter beveiliging van de vreemdelingen. De verwachting was nl., dat met de Olympische Spelen ook interna tionale misdadigers naar ons land zouden komen. Het is niet goed den dag te prij zen vóór de avond gevallen is, maar tot heden heeft men nog geen bijzondere be zoekers opgemerkt. Om ze echter op te merken is het noodig te weten, wat voor vreemdelingen, er binnenkomen. Er is nl. een lijst aangelegd met de namen en por tretten van meer dan 2Ö00 internationale misdadigers. Om de controle zoo vrucht dragend mogelijik te maken, is aan de ho telhouders verzocht de namen van alle be zoekers op te geven. Dat de maatregel het vreemdelingen verkeer in ons land zou tegenhouden, be twijfelt de „Nieuwe Crt." Integendeel, het moet den vreemdeling goed doen te be merken, dat er zooveel mogelijk voor de veiligheid van zijn goed en leven wórdt gezorgd. VLISSINGEN, 7 AUGUSTUS. Zitting gemeenteraad. De eerstvolgende z^nS van den &e~ meenteraad zal niet gehouden worden op den. laatsten Vrijdag van deze maand, doch op Donderdag 30 Augustus. Het conflict aan „ae Schelde". Het aantal werkwilligen is gisteren met 1 en heden met 2 vermeerderd en bedraagt thans 421 Openstelling Stedelijk Museum. Wij vestigen er de aandacht van belang hebbenden op, mede met het oog op het vreemdelingenbezoek, dat het Stedelijk Museum in het Bellamypark dagelijks is geopend van 105 uur én des Zaterdags van 25 uur. In onze Tijdinghal. Wij etaleeren een foto van de commis sie van redactie voor het gedenkboek aan H. M. de Koningin-Moeder, in verband met haar aanstaand 50-jarig verblijf in ons land. Een cycloon heeft Zaterdag boven Mid den-Limburg groote verwoestingen aan gericht. Op onze foto is duidelijk te zien hoe de wervelwind huishield te Heijthuizen. In het Sterkamp te'Ommen wordt van 2 tbt 10 Augustus een internationaal con gres gehouden. Wij maakten een foto ter wijl de heer J. Krishnamurti een lezing hield. Onder de andere foto's van actueele ge beurtenissen noemen wij nog de installatie van den heer J. de Vries tot burgemeester van Herwijnen. Een goedkoope trein. Woensdag 15 Augustus loopt een goed koope trein 2e en 3e klasse van de sta tions aan de lijn VlissingenrRoosendaa! naar Rotterdam D.P. met een boottocht door de Rotterdamsche havens met een der salonbootën van de reederij Top Smit Co. en naar Den Haag en terug. De dienstregeling voor dezen trein is in onze Tijdinghal opgehangen. De deelnemers kunnen zich weer op de bekende voorwaarden tegen regen verze keren. van de studeerkamer van den predikant bevestigd, dat, toen mr. Wenslade zich aan zijn schrijfbureau zette, de beweging van den stoel, waarop hij was gaan zitten, de trekker overhaalde zoodat de kogel hem van achter in het hart trof. Zoo'n sluwe en duivelsche valstrik had in de geschiedenis der misdaad nog nooit iemand opgezet om zijn alibi te kunnen bewijzen. De moeilijk heid om den draad waarmee het pistool was bevestigd, onmiddellijk te vernietigen na het gebruik, was overwonnen op geraf fineerd vernuftige wijze door het gebruik van magnesium metaaldraad, waarvan fo tografen zich wel bedienen en dat zóó be vestigd was, dat de vlam van het afgaande schot er mee in contact moest komen en het draad deed verteren zonder dat het een spoor achterliet. De advocaat verklaarde deze theorie tot in alle onderdeelen te kun nen bewijzen en hij zou dan ook de invrij heidstelling van Richard Wenslade vragen niet uit overwegingen van clementie maar om de eenvoudige reden, dat iemand an ders dan hij de daad. moest hebben voor bereid en daarna gepleegd. Hij, de pleiter, stond hier thans meer als aanklager dan als verdediger en hij zou er dadelijk*toe overgaan, zijn getuigen op te roepen. Maar voor hij dat deed wilde hij in verband met de verrassende feiten, die aan het licht waren gekomen, een naam noe men den naam van iemand, die ze ont dekt had en die een inwoner was van Bea con Audley, een oud-detective, die in jon ger dagen in Amerika een groote reputatie had gehad en die, aangetrokken door het ingewikkelde probleem en gesteund door zijn bekendheid met de betrokken partijen, in het strijdperk was getreden om te voor komen dat onschuldig bloed zon worden Een nieuwe telefoonkabel. Einde Augustus zal begonnen worden met den aanleg van den telefoonkabel Roo sendaalMiddelburg. Het werk zal vier maanden duren. De klompenindustrie in Zeeuwsch- Vlaanderen. Door het comité van actie ter verbete ring van den toestand in de klompenindus trie in Zeeuwsch-Vlaanderen, is aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw een adres gezonden, waarin wordt aangedrongen op een maatregel ter voorkoming van verdere «vermindeing van het houtgewas in die streek, die thans be dreigd wordt met geheel verdwijnen, door de gemakkelijke bepalingen betreffende uitvoer daarvan en gemakkelijken invoer in België, waardoor gebrek aan hout voor de klompenindustrie steeds grooter dreigt te worden. Door een tijdelijk verbod zal het aantal geschikte boomen toenemen het hout goedkooper worden en de con currentie met de Belgische klompenindus trie vergemakkelijkt. SOUBURG. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 10 Augustus 1928, des namiddags twee uur. Punten1 van behandeling 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Verslag toestand der gemeente. 4. Aanbieding gemeenterekening. 5. Vaststelling rekening Burgerlijk Arm bestuur. 6. Subsidie aan de inrichting voor 'doof stommen-onderwijs te Rotterdam. 7. Geldleening kosten fallissem-ent Alge- meene Woningbouwvereeniging. 8. Circulaire Ged. Staten betreffende het instellen van districts-schoolartsen. 9. Rioleering. 10. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim. 11. Bezwaarschriften schoolgeld. f T o e 1 i c h t i n g. Punt 6. Er is in onze gemeente een doof stom kind, hetwelk de.n leerplichtigen leef tijd heeft bereikt en dus een school moet bezoeken. Dit kind kan natuurlijk geen ge wone school bezoeken, waarom de vader in onderhandeling is met de inrichting voor doofstommen-onderwijs te Rotterdam. De verpleegkosten welke 350 per jaar bedragen en het leergeld worden door de vereeniging in overleg met de ouders naar draagkracht vastgesteld. Daar voor elke soort van onderwijs door de gemeente krachtens de wet een bijdrage moet wordep betaald, stellen Burg. en Weth. voor aan bedoelde inrichting een subsidie te verleenen van 200 per jaar gedurende den tijd dat het kind de inrich ting bezoekt. Punt 7. Voor de betaling in 1927 van de annuïteiten ten behoeve van de Algemeene Woningbouwvereeniging verleende voor schotten is een kasgeldileening aangegaan, daar over de dienstjaren 1926/1927 en 1927/28 de rijksbijdrage niet werd uitge keerd. Thans zijn de bijdragen over die twee dienstjaren vastgesteld op 8122.09 en 8145.89, alzoo te zamen f 16267.98 In verband met de van kracht geworden uitdeelingslijst van het faillissement der bouwver- eeniging zal aan de gemeente worden uitgekeerd - 1963.66 benevens 742.50 zijnde de door6 de huurders betaalde borgstellingen tijdens het fail lissement en dus voor dezen moet worden gereserveerd. Behoudens dit laatste bedrag wordt dus ontvangen 18321.64 Zooals gezegd bedraagt de af te lossen kasgeldleening - 20000. zoodat er een tekort is van - 18231.64 1768.36 Het is U bekend, dat besloten werd om de door de huurders vóór het faillissement gestorte aandeelen terug te betalen, vergoten. Deze man was mr. Elisha Crowe, vroe ger verbonden #aan Pinkerton's bureau, aan wien de rechtbank en de jury het te dan ken hadden dat het niet een vonnis zou wor den dat een afschuwelijke gerechtelijke dwaling zou geweest zijn. Toen mr. Vyner zoo ver gekomen was, ontstond er een klein tumult dicht bij een van de deuren der gerechtszaal, dat veroor zaakt werd door het haastig vertrek van eenige aanwezigen. De advocaat hield even op, terwijl hij in de richting keek vanwaar het lawaai kwam en zag toen den presidee- renden rechter veelbeteekenend aan. Ik stond op het punt, mylord, u verlof te vragen een der getuigen in het belang van den verdachte opnieuw te hooren, zei hij. Maar ik ben bang dat het niet gaan zal, op het oogenblik ten minste niet. Hij scheen het raadzamer te vinden om er vandoor te gaan en daar heeft hij natuurlijk het recht toe, omdat hij niet gedagvaard is door den verdediger. Over welken getuige hebt u het vroeg de rechter. Ik bedoel mr. Carter Ravenscar, ant woordde de verdediger. 't Is misschien toch wel goed zijn naam nog eens in de gang uit te roepen, ofschoon ik vermoed, dat er geen antwoord zal komen. En dat vermoeden werd bevestigd, want er werd tevergeefs geroepen om „Carter Ravenscar" en de deurwaarder kwam terug om daar officieel melding van te maken. De getuige was niet in de buurt van de rechtszaal. 't Doet er niet veel toe, zei mr. Vyner opgewekt. De afwezigheid van mr. Ravens car is slechts een bevestiging temeer van wat ik zei. We kunnen het uitstekend zon verzacht en geneest men met Doos 30-60. Tube 80 ct. Bij Apotfc~«a Drogisten waarvoor een bedrag zal noo dig zijn van 1342.50 3110.86 Burg. en Weth. stellen U mitsdien voor een geldleening aan te gaan van 3110.86 tegen een rente van ten hoogste 5 's jaars, met een jaarlijksche aflossing van ten minste 200. Punt 8. Evenals dit het geval- is met de schoolbesturen zijn ook Burg. en Weth. niet eenstemmig over de instelling van districts-schoolartsen. De meerderheid van Burg. en Weth. is in principe voor het in stituut schoolartsen, doch acht het wen- schelijk omtrent de financieele zijde van het vraagstuk nadere gegevens van Ged. Staten te verkrijgen, daar de van dat col lege ontvangen circulaire op dat punt wel aan duidelijkheid te wenschen over laat. De schoolbesturen zijn niet bereidt zelf een financieel offer te brengen, wat Burg. en Weth. verklaarbaar achten, daar de le den der vereenigingen voor bijzonder on derwijs toch ook al moeten mede betalen aan de door de gemeente zelf 'e dragen kosten, waar echter tegenover staat dat die kosten der vereenigingen toch weer in re kening bij de gemeente kunnen worden gebracht als kosten voor een goeden gang van onderwijs. Punt 9. In verband met een goede loo- zing van het rioolwater uit de Buteuxstraat achten Burg. en Weth. het wenschelijk eerst over te gaan tot rioleering van den Padweg, waarvan een kostenberekening wordt overgelegd en wat den voor dit jaar uitgetrokken post voor rioleering niet zal te boven gaan. De begrooting voor het leggen van een rioleering in den Padweg worden in totaal geraamd op 2750. Punt 10. Wegens vertrek heeft de heer A. Stahlie bedankt als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Thans wordt voorgedragen de heer P. Areredse. Het bestuur der Vereeniging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel, Oranjeplein, deelt aan Burg. en Weth. mede, dat het op de instelling van districts-schoolartsen geen prijs stelt en ingevolge daarvan tot geen offers bereid is voor bovenbedoelde instelling. Het bestuur der Vereeniging C. V. O. heeft aan Burg. en Weth. medegedeeld dat er in principe wel een meerderheid in haar bestuur is voor bovengenoemd doel. Doch het bestuur wensebte dit meer op 'bescheidener schaal te zien uitgevoerd. Maar moet tot haar leedwezen mededee- len, dat zij om financieele redenen geen offers daaraan kan bijdragen. Gevonden voorwerpen. Zilveren damesketti-ng bij1 Hubregtse, Vrijburgstraat C 106 belastingplaatje bij Vermaat, Wachtpost 66, Vliss. weg be lastin gplaatje bij J. Vrij, Vliss. straat B 275; portemonnaie met inhoud bij Crucq, Braam straat B 103a. ZOUTELANDE. Gedurende de maand Juli zijn in deze ge meente ingekomen Pieternella Harpe, van Koudekerke. Adriana Barbera Schrijver, van Goes. Vertrokken zijn Jan Adriaan Marie v Anrooy, naar Rosmalen. Elisabeth Jantje üole en zoon, naar Rosmalen. der hem stellen in, de getuigenbank, we zul len hem binnenkort terugzien in de bank van de beschuldigden. Hebt u voorzorgsmaatregelen geno men kwam de scherpe vraag van den rechter. Zeker, mylord, was het antwoord. Een ervaren ambtenaar van Scotland Yard heeft mijn instructies HOFDSTUK XXIII. De verdwenen detective. Twee uur later kon Dick Wenslade de gelukwenschen van zijn familie en vrienden in ontvangst nemen. De uitspraak van de jury „niet schuldig" was heel spoedig ge volgd op het resumé van den presideeren- den rechter, dat de onschuld van den ver dachte in het licht stelde. Een andere uitspraak was ook niet te Verwachten na de verklaring van Elisha Crowe, dat hij in de studeerkamer op de pastorie sporen had gevonden, die er op wezen dat het pistool automatisch was afgevuurd. De oude man voegde er aan toe dat hij al was begonnen fe zoeken met het vermoeden iets te zullen vinden wat in deze richting zou leiden. Het gebruik van het eigenaardige moordwapen had hem op dat idee gebracht. De ontdekking van den verschroeiden boekenlegger en de schroef achter de „Fla- vius Josephus" had zijn vermoeden beves tigd ofschoon het lang had geduurd eer hij begrepen had hoe het pistool was afgegaan daar alle sporen van een of andere verbin ding met draad of koord waren uitge- wischt. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1