100 25 No. 183 66e Jaargang 1928 Üiigave: Firma F. VAM OE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen innn suidenbiiievens- r*nn inn^w-Kn UUU hand, voet of oog. Brieven uit de Hofstad FEUILLETON achter een masker. was hii Beursbeschouwingen VAN AMSTEL EN IJ. VLISSINCSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: VoorVlissingen en de gemeenten opWalcheren 2.20 per 3maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België. Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad ƒ4.75. Afzonderlijke nrs.öct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor I III lange ongeschikt- *lll 1UUU heid tot werken. UUU gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Vee. Pisuisse. Beslag. De veetentoonstelling in Den Haag is een buitengewoon succes geweest. Het aantal bezoekers was zeer groot en van heinde en ver zijn ze toegestroomd, 't Was een merkwaardig schouwspel in den Haag overal kwam imien de typische figuren uit alle oorden van ons land tegen, waarbij vooral de vrouwen- opvallen door haar kleurige costuums en haar prachtige hoofd tooi. Zij waren alle op hun Paasch-best en als ze wisten- hoevele dames wellicht ja- ioersch waren op het buitengewoon flat- teuse van de kleedij. En de heenen hebben menig oogje er aan gewaagd, want waar lijk er waren bizonder knappe kopjes en figuurtjes onder. Wij hebben hier wel eens te sterk de gedachte dat boere-vrouwen dik en log zijn met ou<d-modische figuren en leelijke japonnen. Ze zijn er zóó, maar dat er ook andere zijn, die in modieusheid en kieuren'rpracht niet onder doen voor de nieuwste Parijsche snit hebben wij nu weer eens goed gezien. De mode heeft wel haar invloed \doen gelden op de nationale costuums de rok ken zijn kort', de kousen kleurig en de schoentes koket-modern, maar men heeft de mode niet laten tornen aan den verderen vorm, niet aan de hoofdsieraden, niet aan de halsversiering. Het is als een schitterende revue ge weest van Nederlandsche kieederdracbten. De mannen zijn er in de kleedinig niet op vooruitgegaan. Zij hebben de confectie- pakjes in de plaats van de „dracht" geno men en die staan hun in den regel niet. De stijve witte boorden met leelijke dassen, de oud-medische deuk-hoeden, ze staan eer bespottelijk, omdat men ziet dat de dragers ervan zich niet thuis gevoelen in die klee- ren. Neen, de vrouwen -deden verstandiger met zich aan het oude te houden. Zelfs kan velen van haar niet een zekere elegance ontzegd worden. In- mondaine kleeren zou dit misschien anders zijn hoewel er bij zijn die in kleurenpracht en vormen werkelijk het mondaine aardig weten te naderen. De dames en de heeren van het zgn. plateland weten zich best te amuseeren in het Haagje. Zij weten ook waar de beste waren zijn te krijgen we zagen een stel letje ervan in één der eerste restaurants zit ten en- het leek ons zoo dat zij er zich goed op hun gemak gevoelden. Trouwens in dit opzicht heeft een deel van het platteland al een stuk ingehaald van den achterstand', damk zij de veel be tere middelen van verkeer, nu de motoren, de auto's en- de bussen juist op het platte land hun intrede met veel élan hebben ge daan. Het was een kleurige afwiseling in de Haagsche straten en het is niet onmo gelijk dat vele Hagenaars en vreemdelingen die hier tijdelijk vertoeven daarom eens een bezoek aan de tentoonstelling brachten omdat zij dat schouwspel eens wilden ga deslaan. Een daad van bizondere piëteit is ge weest de onthulling van een geschilderd portret van Jean Louis Pisuisse op Scheve- mngen. Daar heeft die goeie Pisuisse heel wat triomphen gevierd en het bewijs ervoor is dat hij zich in Den Haag metterwoon had gevestigd. Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). HOOFDSTUK XXL Spoken op het rif. De avond voor dat het proces tegen Dick n enslade zou dienen, was de herberg van eacon Audley vol gasten, die de kansen van deiv verdachte druk bespraken. Men sJÜ ro°k we' snijden en er hing een w rpe lucht van bier en sterken drank. Er tnee F00t rumoer van stemmen met daar fluit? door ^er en daar 'een zacht gc- Aan u4Van vertrouwelijke mededeelingen. rinavi eene e'nd van de gelagkamer, om ga door een troepje belangrijke toehoor- snr.UW^Micl« Standish bezig een wel- wÜf1!? betoog ten beste te geven. Hij len f umet zekerheid te kunnen vertel- rpok+vF "et resultaat zou zijn van de te al verschefdp lia1 hi^ in den laatsten f'jd hü n;2 Pi "talen gedaan en ofschoon Qfn. P^atziek man bekend sfond, heftrfrhpiïe a onderwerp met zulk een iets 'men hem er van verdacht v«ondeistelliLgedr°nken te hebbefl- Deze want de ïl wa? over'gens onjuist, drinker f, loeke visscher was nooit een die buurtïf öm mi7n manden in geesten onr! zetten. Ik geloof dat de nrustig zullen zijn tot dat deze Het portret is geschilderd door Han van Meegen. een onzer beste schilders, al is nu portretschilderen niet het sterkste fort van dezen in vele opzichten genialen kunste naar. Pisuisse heeft hij heel goed getroffen en vooral de vorm dien hij voor hem koos is zeer goed. Het is een stuk ten voeten uit en de zanger is gekleed fn zijn bekende zwarte cabaret-costuum. De achtergrond is licht-vlammiend, zoodat het volkomen) den indruk maakt van het oogenblik, waarop Pisuisse vóór het voetlicht placht te treden, tusschen den voorhang uit komend en fel belicht door het licht dat uit de zaal op hem viel. De plaats voor dit portret is wel gun stig gekozen, al stond het wat hoog van den grond, zoodat het hoofd van het stuk heel ver in de hoogte staat. Het plaatsen van dit portret is een daad van een der Haagsche weekbladen „Mon dain den Haag" en het strekt de leiders daarvan tot eer dat zij dit blijvend monu ment hebben gesticht. In de onmiddelijke nabijheid van de plaats waar dit beeld thans staat heeft Pisuisse honderden malen het publiek vergast op zijn zang en voordrach ten. Hij was met zijn clubje één der wei nige attracties van Scheveningen en door het internationale karakter juist van bizon dere beteekenis. Hoevele vrienden en ver eerders Pisuisse had bleek duidelijk bij de onthulling van dit zeer mooie stuk ter nage dachtenis. Het grapje van het beslag dat gelegd is op het departement van buitenlandsche za ken en het Rijksarchief is op het oogenblik dat wij dit schrijven nog niet afgeloopen. We noemen het maar een grapje, want eigenlijk is het niet meer dan dat. Het bewijst alleen wat een bespottelijk ver- oudend systeem het is, dat beslag-leggen. In het geval zelf zullen we niet treden, want dit is voor dien' rechter uitvoerig be handeld. Alleen willen wij in aansluiting op de verschillende passages uit het verslag der Algemeene Rekenkamer, die wij verle den week gaven, toch even wijzen op de noodzakelijkheid om in bet algemeen spoed te kunnen eischen van regeerings-bureaux. Daar mocht wel eens een middel op gevon- oen worden. Het geldt niet alleen rijks- bureaux maar ook die van de gemeenten, waar men ook maar willekeurig laat wach ten en dikwijls meer schade veroorzaakt dan men in die bureaux vermoeden kan. Ieder ondervindt dit op zijn tijd en het ergerlijke is soms dat diezelfde bureaux antwoord eischen binnen een paar dagen. Om eens een voorbeeld uit eigen ervaring te vertellen Verleden jaar half September dienden wij een bezwaarschrift in. In Maart kwam antwoord! zonder eenige motiveering maar met de mededeeling dat binnen* vijf dagen betaling moest volgen. Wij vroegen motiveering van de beslissing en ontvin gen die in den loop van Juni met de mede- deeling dat binnen drie dagen moest wor den geantwoord. We lieten bij wijze van proef wachten. Eerst vier weken later kwam bericht dat... binnen vijf dagen moest worden geantwoord... EIBER. STOOMWASSCHERIJ „DE VOLHARDING". Stoomververij Chem. Wasscherij Singel 1 Telefoon 50 VLISSINGEN jonge deugniet goed en wel gehangen zal zijn. Ik begrijp niet hoe je ooit in de buurt van het rif durft komen, Standish, zei een grijsharige schoenlapper. AI sinds ik een jongen was zijn de geesten zoo nu en dan aan den gang geweest. En het voorspelde altijd onheil. Dat is het nou juist, wat ik beweer, zei Michaël. Deadman's Reef is een be stendig gevaar en het zou goed zijn voor Beacon Audley, als de hemel de rest voor eeuwig liet verdwijnen, 't Is een harde dobber voor arme menschen zoo 'als wij om ons brood te moeten verdienen vlak bij zoo'n gevaarlijke plek. Ik heb ze al twee nachten hooren jammeren, toen ik er met mijn boot dient bij1 was en er was een blauwachtig schijnsel over den heelen vuurtoren in den vorm van een galg. Ik zal maar een eindje uit de buurt 'blijven, tot de geesten weer rustig zijn, denk ik. Standish, ik moet je even spreken, zei opeens een rustige stem. In de deur van de gelagkamer stond Ravenscar, met een cape los over zijn avondkleeding geworpen. Hij zag bleek en keek boos. Goed, ik kom ibij u buiten, meneer, antwoordde Michaël, die zich van zijn om standers los maakte en naar de deur stapte. Een paar mannen gaven elkaar een knip oogje. De betrekking van den secretaris van lord Monksilver en de brutale schoonheid uit de visscherskolonie was geen geheim gebleven in het dorp. Toen de beide mannen op straat ston den, wendde Ravenscar zich tot Michaël Standish met een zachte stem, waaruit on derdrukte woede sprak. Jou idioot, siste hij. Om op dezen Vacantie op de beurzen. De nieuwe uitgiften in Juli. De geld koersen in Engeland en Amsterdam beneden die van New-York. De positie der Nederlandsche Bank. Het toekomstig verloop der geld markt. Kunstzijde-aandeelen aan vankelijk flauw op lagere prijzen, later in herstel. - Een teveel aan suiker. In dezen vacantietijd trekken de fondsen- markten doorgaans niet in sterke mate de aandacht en er zijn ook ditmaal geen rede nen waarom het anders zou zijn. Wij heb ben de vorige week wel enkele fondsen ge noemd, welke zich door een beduidende koersbeweging hebben onderscheiden, maar ook hierin zijn toch de omzetten gering. Ook in de afgeloopen week heeft de beurs weer een stil verloop gehad. Er waren trouwens slechts vier beursdagen. Ook op emissiegebied is er weinig be drijvigheid. Het totale bedrag der nieuwe uitgiften in de maand Juli was niet alleen beduidend kleiner dan dat van Juni 85.402.000), 40.136.00) maar ook dan dat van Juli 1927 58.171.00) en deze te ruggang geldt zoowel voor de binnenland- sche als de buitenlandsche uitgiften. Men weet dat vooral' Duitschland den laatsten tijd tot de levendigheid op emissiegebied heeft bijgedragen. Maar ook in dit land is het bedrijf tot een minimum ingekrompen in de maand' Juli kwamen slechts 2 binnen- landsche en 4 buitenlandsche leeningen voor tot een totaal bedrag van 16 millioen Mark, terwijl in de voorgaande maand aan buitenlandsche uitgiften alleen voor 150 millioen Mark, in Mei zelfs voor 430 mil lioen Mark werd geplaatst. Dit wil aller minst zeggen dat de geldbehoeften in Duitschland zijn bevredigd. Maar de hooge geldkoersen in New-York oefenen een druk uit op den koers van buitenlandsche obli gaties, wat ook te Amsterdam reeds merk baar is en voor nieuwe uitgiften worden dus zwaardere voorwaa-den gesteld. De naaste ontwikkvying der internatio nale geldmarkten is in dit verband van het hoogste belang. Het opmerkelijke verschijn sel dat de geldkoersen in een groot deel van Europa (Frankrijk, Engeland en Ne derland) lager zijn dan in Amerika trekt zeer de aandacht. Gaat men enkel met de verhoudingen op de Amsterdamsche geld markt te rade, dan schijnt er niet de minste reden te zijn om hier te lande hoogere geldkoersen te verwachten. Een verhooging van het disconto der Nederlandsche Bank is op grond van de cijfers der laatste week staten vrijwel uitgesloten. Het bedrag der Disconteeringen is gedaald tot een cijfer 46 millioen) dat bijna nimmer lager was en ook de Beleeningen zijn de laatste we ken niet noemenswaard gestegen. Daaren tegen heeft de Nederlandsche Bank haar positie in het buitenland kunnen versterken door aankoop van buitenlandsche wissels, zoodat zij tegen eventueelfc geldopvragin- gen bestand is. Nu in de Vereenigde Staten de hooge geldkoersen gehandhaafd blijven en de bankiers daar minder willig zijn om Euro- peesche leeningen te financieren, laat het zich aanzien dat na verloop van eenigen tijd op Londen en Amsterdam een beroep zal worden gedaan. Ook afgezien' daarvan zou een blijvende verhooging der geldremte in Amerika op den duur haaf invloed op de markten in Europa niet missen. Daar komt bij dat tegen het najaar de groote oogsten, welke zoowel in de Unie als in Europa ver kregen zullen worden, moeten worden ge- avond te gaan drinken, terwijl alles er van afhangt om zoo min mogelijk de aandacht te trekken, 't Is beter dat je naar huis gaM om te slapen voor je ongelukken maakt en den heelen boel bederft. Wel meneer, wat scheelt u antwoord de de visscher goedmoedig. Ik heb niet meer dan twee glazen gedronken in de laatste drie uur, dat is niet genoeg om me slaperig .te maken. Ik ben net zoo nuchter als de rechter morgen, die den jongen Wenslade zal laten ophangen Je bent nuchter, dat is waar, gaf Ra venscar toe. Maar dat maakt je gedrag nog erger. Dominick, de butler van het kasteel, vertelde me dar je dronken was en over Ella en mij zat te zwetsen. Dat ik een lady van haar zou maken en dat jij dan niet meer hoefde te werken. Wel, allemaal leugens en geklets bromde de visscher. De man moet zelf dronken zijn geweest of heelemaal gek. Hij was een poosje geleden in de gelagkamer en ik heb nooit op die manier over Ella en u gesproken of over iets dergelijks. Ik ben wel een goeie sul, meneer Ravenscar, maar den eersten den besten keer dat ik dien kerel zie, zal ik hem zijn hersens in slaan. Ravenscar gaf niet dadelijk antwoord. Hij was onthutst. Standish was in het minst niet onder den invloed van alcohol en hij geloofde wat de man over zijn stilzwijgend heid had gezegd. Hij kende immers het sluwe, geslepen karakter van zijn mede plichtige veel te goed om te gelooven dat deze zijn mond voorbij zou praten. Maar in dat geval was het valsche getuigenis van Dominick buitengewoon verontrustend 1 Maar toen hij wat verder over het karak financieerd en oök uit anderen hoofde de voorraden moeten worden aangevuld. Re gel is dat de geldkoersen in het tweede halfjaar hooger zijn dan in de eerste zes maanden. Een en ander weerhoudt (Te di rectie der Nederlandsche Bank van een* discontoverlaging, welke door den stand der rekeningen alleszins gewettigd zou zijn. De directie heeft trouwens in haar laatste verslag opgemerkt den discontovoet zooveel mogelijk te willen stabiliseeren. Ten onzent is daggeld goedkoop, maar wordt voor Prolongatie af en to'e nog 4 en 41/2 genoteerd. Voor Buitenlandsche obligaties is de belangstelling verminderd. Dit is wel opmerkelijk omdat deze week een aflossing plaats vond van 4 millioen 4/z Nederland 1917 en voor herbeleg ging thans weinig binnenlandsche obliga ties te vinden zijn, welke een hooger ren dement laten. In het algemeen is het trouwens op de effectenkantoren merkbaar dat er voor be legging minder geld beschikbaar is dan vorige .jaren, wat in1 verband wordt ge bracht met den slechten gang van zaken in het landbouwbedrijf, waarover verleden jaar geklaagd werd. Allicht dat dit nu be ter wordt als gevolg van den overvloedigen oogst. Op de aan deel enmarkt te Amsterdam zijn enkele fondsen tengevolge van den uiterst geringen handel in koers afgebrokkeld. Aanvankelijk leden Kunstzijde-aandeelen onder de prijsverlaging van het product in Amerika, maar later hebben de koersen zich kunnen herstellen. Voor Suikerwaarden is de laatste dagen weer een flauwere ten- denz ontstaan in verband met lagere no teeringen te New-York. Cuba schijnt 300.000 ton suiker naar Europa te hebben verkocht uit een voorraad, welke eigenlijk voor de Vier. Staten bestemd was. Geruch ten dat Cuba voor het vervolg van een oogstbeperking zal afzien, deden ook geen goed aan de markt. Want er is thans een overvloed van suiker in de wereld. De vreemdelingen-aftocht spoedig verwacht. Gevaren eener groote stad. Het C. S. Comité e.a. ver richten nuttig werk. Millioenen- werken. De abnormale drukte,waarvan de hoofd stad thans het tooneel is. zal er wel het meest toe bijdragen dat de reactie, die door zakeumenschen wordt voorzien, on middellijk na de sluiting der Olympiade op 12 dezer intreedt. Het verkeer in onze stad die ondanks de sportteer, door de Olympische Spelen geschapen, toch nog voor alles handelsstad blijft is momen teel van dien aard, dat de rustige burger zich het liefst niet in het centrum waagt of zijn zaken daar zoo spoediig mogelijk per tram-retour afdoet. Op den vreemdeling maakt dat gejaagde en het moeilijk te regelen verkeer, zooals bijv. op het beruchte gedeelte Leidsche plein hoek Overtoom (boschjes), waar men nooit een verkeersagent ziet, en Kal- verstraat hoek Dam of Reguliersbreestraat Muntplein een onaanigenamen indruk. 't Is er levensgevaarlijk en wie den moed heeft in een of andere richting over te steken riskeert een val of aanrijding. Op deze kruispunten, waar, wat den Over toom betreft, verleden jaar een 24-jarige slagersknecht als gevolg van een aanrijding het leven Het, diende men althans het systeem van den Haagschen inspecteur Snethlage te volgen en wielrijders te ver ter van den butler nadacht, troostte hij zich met de overdenking dat het nauwelijks te gelooven was, dat deze een bijbedoeling had. Hij was een loslippige, oude babbel kous, die allen tijd had den wijn van zijn meester vaker te proeven dan noodig was. Waarschijnlijk was het verhaal over Stan dish, dat <de butler hem na het diner had toevertrouwd, het gevolg van een extra glas port in de dienkeuken. Ik zal toch eens aan Dominick vra gen, waar hij dat verhaal vandaan heeft, als ik op de Priory terugkeer, zei Ravens car tenslotte. Ik geloof dat ik een beetje te hard van stapel ben geloopen, Standish, maar ik ben ook (doodzenuwachtig van avond om je de waarheid te zeggen van de uitspraak morgen hangt ook zooveel voor mij, af en voor jou. Is alles in orde op het rif Uitstekend in orde, meneer. En weet je zeker dat er niets is uit gelekt Niets. Ik heb ze gezegd dat het er weer spookt en ze zullen dus heelemaal niet verbaasd zijn, zelfs als ze wat zouden zien of hooren. Niemand zou er naar toe durven, voor geen zak vol daalders Nog vorderingen gemaakt met het meisje Voorloopig niet erg, maar dat zal op de boot wel in orde komen, of later. Met mijn kameraad, Nick Sharman, is alles in orde. Hij. gaat met klei van Fowey naar Hamburg. Hij zal overmorgen nacht op de kaap zijn om ons aan boord te nemen. Het meisje moet mee, goedschiks of kwaad schiks en als ze spektalkel maakt, komt dat op rekening van de spoken. Als we een maal aan boord zijn, zal er geien haan meer plichten af te stijgen, hergeen reeds een groote verbetering zou zijn. Hoe denkt het bestuur van het thans haast niet te berei ken grootsche A.M.V.J.-gebouw hier over De heele Amsterdamsche verkeersrege ling dient touwens te worden herzien. Zoo zullen de vreemdelingen blijde zijn, wanneer de Amsterdamsche Olympiade weer tot het verleden behoort en zij, voor zoover hun 'verblijf in Nederland nog strekt, in rustige steden of badplaatsen hun v ermaak kunnen zoeken. Bovendien laat de veiligheid in de stad thans veel te wenschen over. Afdoende maatregelen hiertegen zijn bij een zoo groot vreemdelingen bezoek als tijdens de Olympische Spelen wel niet te nemen, zooals uit de belanigrijke juweelendiefstal len in een drietal eersterang9hotels, waai de bewaking toch uitnemend is. op zich zelf reeds blijkt. Ook de beroovingen van. nagenoeg iede- ren dag op de trams en in het Stadion zijn een gewoon verschijnsel tijdens groo te internationale betoogingen, tentoonstel lingen e.d. in alle landen, en het doet "het Hollandsch hart in ieder geval goed, dat de zakkenrollers, voor zoover men ze op hee- terdaad betappen kon, tot dusver vreemde lingen (Italianen, Finnen en Polen) bleken. Hoewel hiermede niet bewezen geacht kan worden, dat zich, onder het zakken- en portefeuillerollersgilde te dezer stede geen Hollanders bevinden of Hollanders in het algemeen eerlijker zijn en vreemdelingen respecteeren. Waartegen men zich echter wèl wape nen kan, maar dat vele bezoekers van de hoofdstad blijkbaar niet willen, is het aan- knoopen van connecties met onbekende personen. Wij hebben hierbij nu eens niet het oog op ontmoetingen en relaties met vrouwspersonen, doch meer de kennisma king met 'onbekenden in café's, voorko mende jonge en oude „gidsen" op straat en zelfs met kinderen. 0e annalen der kinder- en zedenpolitie zouden er van kunnen getuigen dat derge lijke kennismakingen dikwijls even gevaar lijk, zoo niet gevaarlijker zijn, dan ontmoe tingen met vrouwen van verdacht allooi. Waarvan men er thans in het centrum zelfs vindt die zich met het oog. op de Olympia de hebben geïnstalleerd als eerzame si garen- en sigarettenwinkeliersters, ver koopsters van heerenmodeartikelen en manufacturen, doch het al even weinig ernstig met hun nieuw beroep meenen als de twee ex-mondaines uit Canter's „Kaf- verstraat." Natuurlijk zijn er ontmoetingen, zoo men wil kennismakingen, die onmogelijk te vermijden zijn. Bijv. iemand staat, ter wijl ge des avonds rustig langs een der mooie grachten, burgwallen of plantsoenen wandelt, plotseling voor u stil en maakt de juiste opmerking, dat het stadsschoon zich 's avonds beter bewonderen laat dan overdag bij geroezemoes en druk verkeer. In bijna alle gevallen zal het dan ge- wenscht zijn, dat ge hiermede volmondig instemt en tegelijk vlug doorloopt, voor zichtigheidshalve een of ander druk punt of tram in het oog houdend. Een fruithandelaar uit de Betuwe, die dit dezer dagen verzuimde en ais gevolg van een soortgelijke inleiding met het hem on bekende jongmensch een gesprek aan knoopte, zag zich weinige minuten later plotseling voor de keuze geplaatst tien gulden te betalen of aan een surveilleerend rijwielagent te worden overgeleverd, onder een der meest onteerende beschuldigingen. Althans werd hiermede door het laagge? zonken individu gedreigd. Persoonlijk zou den we in zoo'n geval onmiddellijk zélf de hulp der politie hebben ingeroepen en het ware in het algemeen te wenschen dat iedereen dit deed, waarmede dan de groot- naar ons kraaien. Ik wil wedden dat ze in. Hamburg als een lam mee aan boord gaat van de Amerikaanse he boot. Prachtig, zei- Ravenscar. Ik zal zorgen dat je tijdig op de hoogte bent van de uitspraak, want vergeet niet dat het heele plan daarmee staat of valt. Als het onverhoopt op een vrijspraak mocht uit draaien, hebben we de boot niet noodig. Dan hangt onze veiligheid aan een kleine installatie onder in den toren. Dat begrijp je toch zeker goed Ik begrijp het volkomen, antwoordde Michaël met een stem, die duidelijk ver ried dat hij hoopte dat van die „kleine in stallatie" geen gebruik zou gemaakt be hoeven te worden. Dam ga ik naar huis terug, zei Ra venscar, terwijl hij zich omdraaide en dan zal ik Dominick eens onder handen nemen. Goeden nacht, en als ik het soms eens niet raadzaam zou vinden om je terug te zien, veel succes dan in Amerika. Ik zal er voor zorgen dat je geregeld je geld ontvangt en wanneer ik mijn doel bereikt heb, kun je er op rekenen, dat je je- deel in eens krijgt. Maar de secretaris werd door een krach- tigen, maar niet onvriendelijken druk van een hand teruggehouden. U zult goed voor Ella zorgen, meneer en bij baar blijven als ik weg ben vroeg Michaël ernstig. O, maak je maar niet bezorgd over Ella, lachte Ravenscar. Er zal werkelijk heel goed voor haar gezorgd worden. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1