300 150 100 25 DINSDAG 34 JULI No. 1V3 66e Jaargang1 1928= Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, VFissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND FEUILLETON ACHTER EEN MASKER. Stads= en Provincienieuws Vacantie PUROL VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS:VoorVlissingen en de gemeenten opWalcheren2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending ƒ3.80, met Zondagsblad ƒ4.75. Afzonderlijke nrs.5ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor 4f|nft gulden bij levens- prtrt Kill lange ongeschikt- l| JLUfJU heid tot werken, tlUU gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. De Noorsche reis van de Koningin en Prinses. Omtrent de reis van de Koningin, deelt men van bevoegde zijde mede, dat na een verblijf van twaalf dagen te Feifor, waar zij den tijdl benutte met schilderen en het maken van k'lleinere tochten in de omge ving, besloten, was tot een achtdaagschen bergtoer door Jutenheinen, net grootsche Noorsche hooggebergte, op dezelfde wijze, dooh door een ander gedeelte als vorig jaar. 'De weersomstandigheden werden echter van dien aard, dat, ook in verband met den zwaren sneeuwval, de verdeie voortzetting van deskundige zijde werd ontraden. Te Spittertulen (ivan. waaruit de ze mededeelingen chd. 17 dezer komen), gelegen tussohen Goldköppigen en Glit- teertind de hoogste toppen van Noor wegen moest de tocht opgegeven en in de lager gelegen streken worden afge daald, waar men per trein naar Finse ver trok, met het voornemen van daaruit ver schillende tochten naar Stalheim, Voss en verdere plaatsen te maken. Het Noorsch Tel. Bureau meldde giste renavond uit Oslo Koningin Wilhelmina heeft uitstapjes in de omstreken van Finse gemaakt. Zon dag heer H.M. met prachtig weer twee toppen beklommen, terwijl Prinses Juliana een skitocht maakte. Het is op het oogen blik winterweer te Finse en Prinses Juliana is zeer enthousiast over de ski-sport. In tegenstêflimg met vroegere berichten wordt nu medegedeeld, dat de Koningin over Oslo naar Nederland' terug zal koe ren. Het verblijf van H.M. in Noorwegen duurt tot einde Juli. Nederland en die tentoonstellingen in België Thans heeft de Nederlandsche regeering besloten, dat voor zooveel het departement van koloniën betreft, zal worden deelgeno men aan de wereldtentoonstelling voor 'ko loniën, zeevaart en Vlaamsche kunst, wel ke in 1930 te Antwerpen zal' worden ge houden. Deze deelneming zal slechts be perkt zijn en van ambtelijken aard. De ziekte van Stenhuis. Dezer dagen is de heer Stenhuis uit het ziekenhuis gekomen, waarin hij enkele da gen voor een klinisch onderzoek was op genomen, Het onderzoek heeft uitgewezen naar hij aan „het Volk" meedeelt, dat hij geen enkele organische ziekte heeft. Ook de psychische inzinking is grootendeels hersteld. Een en ander heeft er toe geleid, dat de heer Stenhuis de redactie op zich genomen heeft van een onafhankelijk soci alistisch maandblad, dat bij den uitgever Em. Querido zal verschijnen. Doorverbindingen in sluitingstijd. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft bepaald, dat als bij het on derzoek ivan ingediende aanvragen om te lefonische doorverbinding blijkt, dal de aangeslotenen, die belang hebben bij een gemeenschappelijke doorverbinding op een interlocalte geleiding, er bezwaar tegen hebben, dat hun gesprekken in doorverbin ding gevoerd, wederkeerig kunnen worden afgeluisterd, in overleg met den districts hoofd) ingenieur moet worden nagegaan, of niet het oog op de bij de aangeslotenen aanwezige neventoestellen, de extra-wek- kerschake.Sng kan worden toegepast en hoe groot de daaraan verbonden kosten voor" technische voorzieningen zijn. Zijn deze gegevens bekend, dan zal aan belang Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 30; Ravenscar veranderde plotseling van tac- teik. Tot nu toe had hij Elisha behandeld alsof hij hem als een halven idioot be schouwde. Nu hij echter begreep, dat deze etn deel van zijn gesprek met den antiquair had pehoord.en van plan was naar Scotland Yard te gaan, nam de zaak een ernstiger wending. De groote secretaris van lord Monksilver stond naar het manneke te kij- ken, alsof hij van zijn gezicht zou willen aflezen, wat hij van hem te vreezen had. Het leek Ravenscar voorloopig het beste te probeeren op goedaardige manier hem aan het lijntje te houden. Kijk eens hier, meneer Crowe. Men woet soms wel eens rekening houden met jbvazen en het lijkt me wel toe, dat u bezig bent een buitengewone boosaardige en noodlottige dwaasheid te begaan, zei hij. Voor ik er toe besluit mij met u in een nadere gedachtenwisseling te begeven, zou jk toch wel eens willen weten wat u eigen lik voor verdenking koestert, dat u dreigt naar Scotland Yard te zullen gaan. Dat is een eerlijke vraag, antwoordde |di$ha, en ik zal die eerlijk beantwoorden, 'k zou de autoriteiten vertellen, dat ik re- jjen heb om te gelooven, dat miss Vaughan nier is geweest of misschien nog is onder den naam van miss Smitt en dat ik in het °?zit van mr. Jenkins een casette heb ge zien waarin twee duel-pistolen, behooren te 2|jn, maar die er nog slechts één bevat. Ze hebbenden worden meegedeeld, dat een oplossing, waarbij het geheim van hun ge sprekken gewaarborgd is, kan worden ver kregen, mits zij bereid zijn, elk een gelijk üeet der kosten van de vorenbedoelde technische voorzieningen aan het rijk Ie vergoeden tegen betaling ineens. De aan dacht wordt er voorts op gevestigd, dat de perceelen, bij de extra-wekkerschakeling betrokken, door twee, resp door drie sig nalen moeten werden gewekt. Mocht een der bij de extra-wekkerscha keling betrokken aangeslotenen de- bedoel de kosten in haar geheel willen vergoeden, dan wordt hiermede uiteraard genoegen genomen. Een jubileum-nummer. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van den Bond van Smedenpatrons in Nederland, is een jubileum-nummer ver schenen. In dit nummer zijn de voornaamste le den van den Bond aan het woord. Het be vat voorts verschillende foto's, o.a. van de leden van het hoofdbestuur. Daaronder treffen wij aan den heer J. A. Contant te Koudekerke, die sedert 15 jaar lid1 van het hoofdbestuur is. Ook komt in dit nummer een portret voor van. den heer G. BJiek te Middelburg, die in 1900 te Middelburg den Bond op richtte. Hij is thans sedert 1920 eere-Iid van den Bond. Jn verschillende artikelen wordt in deze jubileumuitgave het doel en streven van dén Bond uiteengezet en gewezen op de groote beteekenis van organisatie, omdat de eenling niets vermag en aansluiten bij de organisatie plicht is. In een ander artikel wordt gewezen op de onmisbare samenwerking tusschèn theorie en praktqk. Van 2428 Ju.1i wordt in het Jaarbeurs gebouw een jubileumtentoonstelling ge houden. Daar zijn bijzonder interessante inzendingen, w.o. bedrijven in werking. Herstellingsoord. Zaterdag is te Amsterdam de iliedenver- igadering gehouden van de Herstellings oord-vereeniging 18351905 voor Spoor wegpersoneel, die een herstellingsoord •voor 45 volwassenen er. een herstellings oord voor 40 kinderen, beide te Vordten, heeft. De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer H. R. Krapels. Het jaarverslag en de batons en winst- en verliesrekening over 1927 werden goedge-* keurd, evenals de begrooting voor 1929 sluitende met een totaal van 38.100. De verpleegprijs voor particuliere vol wassenen werd op 3 per dag en voor particuliere kinderen beneden 15 jaar op 2.50 per dag bepaald, waarbij inbegre pen geneeskundige hulp (geen soeciaifsti- sche) en medicijnen^ De leden en hun te hunnen laste zijnde huisgenooten worden op geneeskundig ad vies geheel kosteloos verpleegd, ongeacht den duur d'er verpleging. Een staking geëindigd. De staking bij de firma M. van Dam en Zoon, textielfabrikanten te Enschede, om een week vacantie met behoud van loon, is gisteren geëindigd. Er waren door een tiental stakers buiten de organisatie om met de firma onderhandelingen gevoerd, waarbij deze had toegezegd drie dagen vacantie met behoud van loon te zullen geven. Op deze voorwaarde gingen be doelde arbeiders (gisterenmorgen weer aan het werk. Met het oog hierop en gezien zullen intelligent genoeg zijn om uit deze gegevens hun eigen conclusie te trekken en ik ben zoo vrij te gelooven dat die zullen overeenstemmen met de mijne. En die zijn dat het ontbrekende pistool in Beacon Audley werd gebruikt Juist. Ravenscar draaide zich met een sombe ren glimlach naar Jenkins toe en vroeg Op welken datum is miss Smith, de jon ge dame, die ik u had aanbevolen om uw goederen te catalogiseeren, bij u in dienst getreden Den veertienden van deze maand, was het antwoord. En het ongelukige incident op de pastorie van Beacon Audley had den vijf tienden plaats, ging Ravenscar voort, ter wijl hij zich weer tot Elisha wendde. Het zou heel dom van u zijn, meneer Crowe, als u niet inziet, dat de politie een andere ge volgtrekking zal maken, die veel meer voor de hand ligt, indien u er in slaagt, de politie te overtuigen dat miss Vaughan en miss Smith een en dezelfde persoon zijn. Begrijp goed, dat ik dat nooit zal erkennen. Maar omdat het haar bezwarend materiaal tegen den verdachte zal versterken, zal de politie waarschijnlijk aannemen dat u gelijk hebt. De jonge Wenslade heeft zich zelf bij het inquest bloot gegeven, door toe te geven dat er een' liefdesbetrekking bestond tus- schen bem en miss Vaughan. Ze waren verloofd en de vermoorde predikant heeft zich, zooals zijn zoon zelf verklaard heeft ten sterkste tegen deze verbintenis verzet. Nu meent u vast gesteld te hebben, dat een der veroofden hier haar toevlucht heeft ge zocht in een winkel, waar alweer volgens u, het wapen waar de misdaad is gepleegd, vandaan komt. Als u nu de data die mr. het feit, dat thans reeds 35 van de 150 stakende arbeiders ;«et werk hadden her vat, werd in een stakersvergadering giste- en op advies van het bestuur van de Een dracht besloten deze staking thans op te heffen. Een bespreking dienaangaande met de firma aangevraagd' werd geweigerd, zoodat men zonder m-er genoegen moest nemen met de toezegging van drie dagen vacantie. Gisterenmiddag bij de hervatting van het werk zijn eenige arbeiders niet meer tot de fabriek toegelaten. De staking heeft juist tien dagen geduurd. VLFSSINGEN, 24 JULI. Het conflict aart „de Schelde". Het aantal werkwiligen is heden met 1 verminderd. In onze Tijdinghal. Zaterdag 21 Juli vierde te Soesterberg de Bond' vanTeehnisch Personeel bij de Lucht- vaart-Afdeelirag het 10-jarig bestaan. Onze foto toont de ontvangst der bezoekers in het vliegkamp door den commandant der luchtvaartafdeeling; luitenant-kolonel van den generalen staf J, H. Hard'eraberg. Door bestuur en genoodigden weid een krans gelegd op het monument voor „Onze gevallen Kameraden". Van 20 tot 24 Juli wordt op de Kager- plassen te Warmond de jaariijksche Kaag- week gehouden. Een foto uit den wedstrijd voor Regenboogklasse A bij het ronden van de boei. De zes-Meter klasse in actie. Op 20, 21 en 22 Juli organiseerde de Aero Club te Rotterdam een internationaal concours voor sportvliegtuigen. Deze wed strijden, die uitsluitend voor sportvliegtui gen zijn, zullen jaarlijks wederkeeren. Een moment van het overnemen van het esta fettestokje, gewonnen door Nagant (Ant werpen, Navigation Club). De Clifford Hamrron-Trophee, che ieder jaar wordt uitgereikt aan den, vlieger, die in een jaar de beste pestatie levert (en die Geysendorfer reeds in znij bezit had) werd voor 1927 uitgereikt aan luitenant Koppen. Een foto tijdens de rede van luitenant Kop pen voor de microfoon. Een goedkoope trein. Woensdag 1 Augustus loopt weer een goedkoope treim 2e en 3e klasse ivan de stations van de lijn VlissingenRoosen daal naar Rotterdam en 's-Gravenhage. De trein vertrekt van hier om 5.55, aan komst Rotterdam D.P. 8.52 en 's-Graven hage 9.21. Tiet vertrek uit 'srGravenhage is vast gesteld! om 19.26 en uit Rotterdam D.P. om 19.59 en de aankomst allhier 23.01. Deelnemers kunnen zich bij het nemen van een plaatskaart verzekeren tegen ïegen. Scheep vaartberichten. Het gisterenmiddag alhier van Bremen aangekomen Fransche stoomschip „Helene Vieljeux" heeft op de reis brand gehad in de bnnkerkolen. De bunkers zullen hier ge heel worden geledigd, waarna weder 1200 tons zullen worden ingenomen. Een schuur verbrand. Gisterenavond ongeveer 9 uur is de jlandbouwsohuiir van den landbouwer D. te Vrouwepolder en staande onder die ge meente een prooi der vlammen geworden. Jenkins genoemd heeft in het oog houdt, zult u moeten toestemmen dat er alle tijd is geweest om het pistool per post of per spoor naar den anderen verloofde te zen den, zoodat hij daarmee de daad heeft kunnen plegen die hem ten laste is gelegd. Gelooft u ook niet dat uw spiohdiensten alleen ten gevolge zullen hebben dat u den strop om den nek van den jongen Wens lade nog wat sneller en steviger aantrekt Dat geloof ik zeker niet, antwoordde Elisha. Ik kan me toch werkelijk niet voor stellen, dat u iéts zou kunnen winnen bij wat u zich voorstelt te doen, zei Ravens car. Uw noodlottige tusschemkomst zal geen ander resultaat hebben dan dat u de politie een verklaring aan de hand doet van de manier waarop Dick Wenslade in het bezit kwam van het wapen waarmee de 'dominee is doodgeschoten. Ik begrijp niet dat u dat zelf niet inziet. Oppervlakkig beschoöwd klinki uw redeneering wel juist, stemde Elisha na lang nadenken onwillig toe. Neem dan mijn raad aan en ga rustig terug naar Beacon Audley, zonder u verder te bemoeien met zaken waarvan u de por- tée niet begrijpt, zei Ravenscar bescher mend. Deze dwaasheid om naar Scot land Yard te wiien gaan, zal heusch bui tengewoon noodlottige gevolgen hebben voor hen, die u tracht te helpen en ik kan niet ontkennen, dat het mij persoonlijk ook ten zeerste in ongelegenheid zou brengen. Het is niet voor de poes om van mede plichtigheid verdacht te worden en het feit dat men gehandeld heeft in het belang en voor de eer van zijn meester zou zeker niet als verzachtende omstandigheid gelden. Elisha erkende dat hij voor het oogenblik Een vrij groote hoeveelheid hooi ging mede verloren. Verzekering dekt de scha de. De oorzaak van dén brand is onbe kend. Het hulpkantoor te Domburg. Het hulpkantoor te Domburg is tot en met 31 Augustus in rechtstreeksche tele graaf gemeen schap gebracht met het kan- roor Rotterdam. Ongelukken. Gisterenmiddag is de 64-jarige land bouwer A. in t' A. te Serooskerke bij het putten van water uit een op zijn weiland gelegen put om daarmee zijn koeien te laven, vermoedelijk achterover van een plank geslagen die over den waterput lag en verdronken. Een 4-jarig meisje te Breskens is in een onbewaakt oogenblik uit een zolderkamer tje in de dakgoot geklommen en op straat gevallen. Het kind was onmiddellijk dood. Zondag is de heer J. van Bortel uit Zie- rikzee bij het zwemmen aan het strand te Renesse in drijfzand terecht gekomen en verdlronken. Zijn meisje, die eveneens in het water was, wist zich nog te redden'. Een autobus in een sloot gereden. Te Renesse is Zondagmiddag een auto bus met negen personen uit Steenbergen door het te ver uitwijken voor een auto van den weg gekanteld en in een modder sloot terecht gekomen. Vier der inzitten den, die glaswonden aan hoofd, armen en beenen hadden gekregen, hebben zich on der geneeskundige behandeling gesteld. De vijf anderen kwamen met den schrik en een bemodderd pak vrij. Hengstenkeuringen. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft bepaald dat de gewone keuringen van tot dek king bestemde hengsten in het najaar 1928, welke alleen door de Stamboekcommissiën zullen geschieden, zullen worden gehou den in Zeeland (alleen voor type trek paard) 19 October te Zierikzee en Middel burg 23 October te Kattendijke 24 Oc tober te Hulst25 October te Axel26 en 27 October te Oostburg. Uit de Belgische badplaatsen. Zaterdag kwamen te Oostende niet min der dan 5 mailbooten binnen, met resp. 700, 1200, 1100, 1050 en 650 passagiers, alzoo op dien eenen dag in totaal 4700 passagiers. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Afscheid ds. E. H. Blaauwendraad. Zondag 22 Juli 1.1. nam ds. E. H. Blaau wendraad, Herv. predikant te Oudwouöe en Westergeest afscheid van zijne gemeen te wegens vertrek naar Vlissingen. Het kerkgebouw te Oudwoude, dat ook bij gewone beurten de hoorders van deze dubbele gemeente ternauwernood kan be vatten, bleek nu te kltein. De dienst begon met het zingen van Fs. 33 7 em 11Na het votum en de zegen bede las de leeraar Gal. 5 256 10 en ging hij voor in gebed. Daarna werd ge zongen Ps. 43 3, 4, 5. Het afscheidswoord) werd verbonden aan Gal. 6 9a „Laat ons goeddoende niet ver tragen^' en achtereenvolgens werd de ge meente bepaald bij den achtergrond, de aanleiding, den inhoud en het gevolg van dleze vermaning, telkens in verband met dit uur van afscheid. de nederlaag geleden had. Ravenscar's re deneering klopte als een bus en als hij zijn verdenking aan de politie zou mededeelen, zou hij zoo goed als zeker de zaak voor Dick nog erger maken dan deze op het oogenblik was. Hij beschikte niet over de middelen de plausibele theorie van Ravens car te weerleggen. Ravenscar had niets bekend maar bedektelijk veel te kennen gegeven en daarmee heel wat vasten grond onder Elisha's voeten weggenomen vooral door de voorstelling dat zijn optreden een uitvloeisel was van zijn liefde voor lord Monksilver. Heel goed heeren, misschien hebt u gelijk en gaat de zaak mij niets aan, zei de oude man, terwijl hij de houding aannam van een boerschen bemoeial wiens ij delheid danig gekwetst was. Ik Iaat de zaak maar loopen en ga naar huis terug zonder verder in al die modder te roeren. Ik wensch de heeren goeden avond. Quasi beleefd deed Ravenscar de glazen deur open om den onwelkomen bezoeker te laten vertrekken. Ik geloof, mijn waarde, dat het beter is dat u gaat, lachte hij, voor 't geval dat dat prachtige tapijt daar u op nieuw zou verleiden tot indiscretie. Hij loodste het manneke den winkel door en de straatdeur uit en keek hem na tot hij door het drukke verkeer was opgeslokt. Toen keerde hij naar het kantoor terug en vereerde dera antiquair met een tevreden knikje. Dat zag er een oogenblik leelijk uit, zei hij, maar het liep gelukkig met een sisser af want hij had wat teveel hooi op zijn vork genomen. Maar ik heb een ap peltje te schillen met een zekere jonge da- ime, die me dien boerenkinkel op mijn dak heeft gestuurd. Mr. Thomes Jenkins snoof en grinnikte. Ter verzachting en genezing van stukgeloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid', mug gebeten en zonnebrand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, Tube 80 ct. In aanleiding daarvan zong de gemeente Gez. 31 4, 8. Nu vollgden de gebruikelijke toespraken, waaruit bleek, dat al was de tijd ook kort •geweest dat predikant en gemeente aan elkandter verbonden geweest waren, het daarom beiden niet minder moeilijk viel de gelegde banden te verbreken. Na het dankgebed nam allereerst ds. Griffijn van Kollumerzwaag het woord, die straks als consultent der gemeente zal op- tredten. Hij sprak niet alleen namens het classicaal bestuur en den ring, maar mede in opdracht van de classicaie zendings commissie, waarvan ds. Blaauwendraad voorzitter was en namens de evangelisatie te Kollum. Daarna sprak oudterling L. Visser na mens kenkeraad en gemeente, terwij'll hij dc laatste verzocht haar scheidienden, voor ganger toe te zingen Ps. 134 3. Ten slot te werd' het woord gevoerd door kerk voogd G. v. d. Schaaf namens kerkvoog den en notabelen der beidte gemeenten. De godsdienstoefening werd beëindigd met het zingen vara Gez. 3 6 en den zegen. Aanwezig waren ds. Griffijn van Kol lumerzwaag, ds. Wessel van Burum en ds. Steenbeek van* Senhuizum. Afscheid en intrede. In de oude Minderbroederskerk der Ned. Herv. gemeente te Roermond hebben Zon dag de bevestiging en de intrede plaats gehad van ds. J. B. Netelenbos, gekomen van Heinkenszand. Als bevestiger is des modgens opgetreden de emiritus-predikant ds. D. Muller van Haaritem, die sprak over I Corinthe 4 1, 2. Des avonds heeft ds. Netelenbos tot zijn nieuwe gemeente ge sproken over I Corinthe 3 11, welk bij belwoord op het koor der kerk is te lezen. In dezen dienst, door den burgemeester van Roermond' bijgewoond, hebben tevens gesproken de heeren ir. F. Schlingemann, ouderling der gemeente, ds. W. Bax, prae- ses der classis van Maastricht, en ds. P. A. C. Douwes, consulent. De mooie, door planten versierde kerk, was druk bezocht. Synode der Herv. Kerk. De quaestor-generaal bracht rapport uit over de kleine toelagen aan personen en gemeenten. Aan personen wordt toege staan 6840, aan gemeenten 2500. Tot predikant-lid van de Synodade com missie wordt gekozen ds. G. van Dijk te Anjum, tot zijn secundus ds. Gravemeijer te 'S'-Gdavenhage. Tot ouderiiin.g-lid van de Synodale commissie J. W. Bolt, oud ouderling te Groningen tot zijn secundus H. C. C. Franck, ouderling- te Veenhuizen. Tot lid in den raad van beroep voor de predikantstractementen jhr. dr. W. A. Bee- laerts van Blokland. Tot lid van den pen sioenraad ds* A. G. H. van Hoogenhuyze te Amsterdam. Tot leden van den raad van. beheer voor de predikantstdaktemen- ten worden benoemd mr. J. H. Bybau en mr. A. W. van Holthe tot Echten. Tot ISd van het algemeen college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen wordt benoemd dr. G. J. Weyland en tot zijn secundus ds. C. J. van Paassen. Als buitengewoon lid van het algemeen college van toezicht wordt benoemd de Ik hoop dat jij zekerder bent van je jonge dame dan ik v.an je boerenkinkel, zei hij. Die kleine meneer Crowe leek me lang geen domkop, ofschoon jij hem te slim af was. Dat was heef goed die rede neering vara je over Scotland Yard. Het deed me bepaald plezier om -er naar te 'luisteren Maar je hebt mij ook op een prachtig idee gebrachtik weet nu ten minste, wie dat pistool heeft gegaptVuur- wapens uit dien tijd zijn heel duur, maar het kan iemand nog duurder komen te staan als hij ze steelt Inmiddels was Elisha bezig een goed koop hotel op te zoeken, waar hij den nacht zou kunnen doorbrengen, en onderwijl kwam hij meer en meer tot de overtuiging dat liet leven en de eer van Dick Wenslade afhingen van het vinden vara Phyllis Vau ghan en van een bevredigende verklaring van haar verblijf in den winkel in Wardour Street. Voor dien tijd zou Elisha zijn mond raiet open kunnen doen, want zonder deze verklaring van het meisje zou hij inderdaad den strop om Dick's nek toehalen. Hij leed vooral onder zijn nederlaag, om dat hij bij intuïtie voelde, dat die impasse waarin hij was geraakt handig veroorzaakt was door zijn tegenstander om zijn verdere werkzaamheden te beletten en deze conclu sie vervulde hem weer opnieuw met grooten angst voor het welzijn van zijn jonge be schermelinge. Die kerel zou nooit zoo onbeschaamd hebben durven optreden, dacht hij bij zich zelf, als hij niet overtuigd was geweest dat ze voor goed haar mond zal houden. Hoe komt hij aan die zekerheid, vraag ik me af. En waar is het kind in vredesnaam (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1