300 25 HO MAANDAG 33 JULI No. 172 ddelburgsche ppij v. Stoomvaar Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen innn guidenb,ïievens- rnn 111111 ,an£e ong^chikt- 1111 JLUUU heid tot werken. tlUU BINNENLAND FEUILLETON ACHTER EEN MASKER. Stads= en Provincienieuws 66e Jaargang1 1928— likens ank erd eke- iet ■ngen. oor ZIJ re 'aveb t is de houtskool spijsvertering en blijkt vor ten ge ontlasting te bestrif heiende hennen is de houtsj. uitwerpselen de ge\Vo behouden en, wat niet dien buitengewoon van zich geven, dienti gevoederde kloeken te zijn dat ze de hou laten liggen, kan men :rof poeder flink door n. Dit laatste geldt de kloeken, want die in hun broedtijd hun i igraanvoer, volstrekt zachtvoer. Gewoonlijk^ de stukjes houtskool i er maar aan gewend zi voor pluimvee onmisb; 31, zonder welke zelfs i an eieren onmogelijk 2 neerendeel der voederstoi! el in scheikundige verbind! offen aanwezig en in het Sri oh te laboratorium van wordt het afgescheiden nieuwe verbindingen 1 de instandhouding nioo >aarom is het goed, speci' mexemplaren een theeiep an1 zwavel op het raiifso tien kippen te voegen, (j d te verdeelen roert men door het nog geheele dror Sommige liefhebbers mi bijvoeging van zwavel eten voorkomt. ig bewijst zwavel go bestrijding van mijt en em in het droge zand sten is altijd aan te beveit zwavel in den drink pot nutteloos. In oude tijc daar aan ootk voor hondea zwavel onoplosbaar is i nooit eenige werking nders van ailen leeftijd zcAL lean men hun op meer o) en. Direct ais fosforzif «or zeer fijn gestooten eiJ ijn gebroken metselkalkpi kalkrijke klavermeel, do] ïalen, door fijn geknipt g ongebiusohte kalk, waf op volgen. Waar men n. kampen heeft zal de en goed middel ter verdi asieten blij keu. SommigJ nen zakje met droge, aan de zoldering van Is nu het hok zijn schooi nstens om de drie da; klopt men tegen het 1 wolken verspreiden zich] ikalkdeeltjes dringen do] n en voegen, ok niet vergeten wordt] tot 'het smakelijk mail maar zeer klein kwanturf llichaam is zeer gevoel! g van zoiit. Daarom mi egen waken dat zoute 1 dan ook, buiten bereik d emen we aan een hoeve! voor tien groote kippe niet meer in dan de oplosl tien gram keukenzout. I verwante kruiderijen del is pluimvee. Het is te priil aag en verhoogt onmogtf swarmte, evenmin is M den leg, noch tot broedse] volkomen onbedorven,! te verwerpen. De I zachtvoer ivoor tien kippa zijn dan een schraal thai ïnkwater is ;goed, want til ter bestanddeelen van h] de ziektekiemen, die sonf r aanwezig zijn. Die frisï zijn dieren geeft, htti Dven anderen, die htm di| ruitten en slooten moetef ïette DIENSTBODE om 1 Augustus meena^ te gaan. ragen Wachtkamer lsf ation. September a s. ruime I OVENWONING Te bevragen: Kastetl jeneden. per 1 Aug. een BENEDENHUIS uit 3 kamers, keukt| tuintje. Makelaar POLAK. zoo goed als nieuw I EN HUISORGEL. Tijdinghal „Vliss. Crtj ifde juffr., 25 jaar, z. 1 hulp in de huish., 00] en. Hoog salaris No. 623 „Middelburg] ant", Middelburg. WINKELJUFFROUW) zondags om de 14 dag kct bakkerij VAN lagt -SLAAPKAMER r >n. Brieven met prijs) Iers B. R., bur. „Vl&| v.Midd. Juli v.m.uuf 23 8 24 25 26 27 28 natiën te bekomen. N. V. Tranaport- v~ Erven O. VOS, Telel^ B. EENHOORN. TeleJ- g| OOSTERHOUT, Tetel. »i| abri. BUITENHEK, 1«'-1 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk ƒ3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad ƒ4.75. Afzonderlijke nrs.5ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25 j iedere regel mèer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor dood gulden bij door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Middenstandscongres 1928. Op 4 en 5 September zal te Alkmaar het congres van den Kon. Ned. Middenstands bond worden gehouden. Er zal op dat con gres gelegenheid worden geboden om zich uit te spreken over de wenschelijkheid van algeheele afschaffing der Zakelijke Bedrijfs belasting (wijziging van de Gemeentewet), waarvoor de bondspenningmeester, de heer S. F. Lips, een schriftelijke toelichting zal verstrekken. Nog kon worden medegedeeld, dat het bondsbestuur besprekingen voert, ten einde door een deskundig prae-adviseur 't vraag stuk der Ziektewet, dat thans actueel is, te doen behandelen. Bovendien zullen vermoe delijk nog eenige andere onderwerpen op de agenda komen. De ziektegevallen op de „lnsulinde". Zaterdagmiddag te kwart over twee kwam de „Insulinde" na zijn rampzalige reis, waarbij acht menschen het leven verloren, voor de Lloydkade te Rotterdam. Alle vlag gen woeien halfstok, behalve de gele qua- rantainevlag en de „blue Peter", een waar schuwingsvlag ten teeken dat de boot meer dan 7 meter diepgang had. Ook op het terrein van den Rotterdam- schen Lloyd en aan boord van de „Indra- ,poera" was de driekleur slechts half ge- heschen. Aan boord bevonden zich de lijken van mej. Gorter uit Hilversum, die op 19-jarigen leeftijd overleed aan de onbekende ziekte en van mevr. Van der Ven, uit Tilburg, even eens op deze reis gestorven. De weinige passagiers die het schip in Marseille nog niet hadden verlaten, stonden te juichen op het dek. Hun vreugde was begrijpelijk na al de misère van de lange reis kon moeilijk ver wacht worden, dat zij thans nog bedrukte gezichten zouden toonen, doch niettemin moet deze opgewektheid, welke bij enkele passagiers zeer luidruchtig tot uiting kwam, buitengewoon stootend zijn geweest voor de in rouw gedompelde familieleden, die in de loods stonden te wachten totdat het stoffe lijk overschot van hunne dierbaren van boord worden gebracht. Het duurde geruimen tijd eer de bagage van boord mocht worden gehaald pas daarna werd den passagiers vergund het schip te verlaten. Immers nog steeds woei de quarantaie- vlag. De directeur van den gemeentelijken ge neeskundigen dienst te Rotterdam, dr. C. H. van Herwerden, verstrekte aan „de Maas bode" naar aanleiding hiervan en ten op zichte van het onderzoek naar de ziektege vallen de volgende inlichtingen De „Insulande" is onder quarantainevlag den Waterweg binnengekomen, omdat er eerst een onderzoek naar de ziektegevallen moest worden ingesteld. Daartoe zijn de di recteur van den gemeentelijken geneeskun digen dienst, en de waarnemende quaran taine-arts, de heer J. F. A. Rijken, het schip tegemoet gevaren. Zij waren vergezeld van den hoofdinspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid dr. J. Th. Terburgh, den inspecteur dr. J. J. Th. Doyer, terwijl tevens aanwezig waren de drie leden dei- commissie, benoemd door de directie var den Rotterdamschen Lloyd, de prof. P. C. Flu, G. J. W. Koolemans Beynen en P. Th. L. Kan. Het gezelschap ging bij Maassluis aan boord. In overleg met het Staatstoezicht wordt het volgende medegedeeld Aan boord bevinden zich geen zieken Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 29) Die meneer, die hier daarnet was, komt die straks terug om uw man te spre ken vroeg hij plotseling. Dat heeft hij niet gezegd, meneer, antwoordde juffrouw Jenkins, blijkbaar niet op haar gemak. Nu, ik kom nog terug, zei Elisha ter wijl hij zich afvroeg, hoeveel deze onschul dig uitziende vrouw, die zoo dubbelzinnig in haar antwoorden was, van de zaak af wist. Ik kom even over zessen. Dus tot straks Juffrouw Jenkins trok zich in den winkel tertio- alsof ze blij was dat haar bezoeker vertrok en Elisha wendde zich naar de deur. Maar inplaats van naar 'buiten te stappen, slipte hij voorzichtig achter een gobelin tapijtwerk dat tusschen een paar antieke kasten hing. Hij had zich nog nau welijks in zijn schuilplaats geïnstalleerd of "'J zag tot zijn. groot genoegen dat er hier en daar gaten in het tapijtwerk waren, die nem in staat stelden om een oogje te hou- rïu-P a"es> wat er in den winkel gebeur de. Hij vermoedde dat Ravenscar terug zou Komen om den eigenaar te spreken en het was zijn bedoeling om, als dit mogelijk was, te zien en te hooren wat er zich tus schen die beide mannen zou afspelen. De ciughotiding die de vrouw had getoond, H-nT &ewaarschuwd dat het «niet ver standig zou zijn om meer over Ravenscar meer. Uit de ingewonnen informaties en het onderzoek van passagiers en bemanning schijnt het meest waarschijnlijk, dat de ziek tegevallen aan roodvonkbesmetting zijn toe te schrijven. Behalve de ernstige gevallen zijn er tal rijke zeer licht verlqópende gevallen voor gekomen. Na het onderzoek is het schip tot het vrije verkeer toegelaten op de volgende voor waarden 1. Het geheele schip zal ontsmet worden. 2. Het vuile linnen en de voorwerpen van bemanning en passagiers, welke als besmet te beschouwen zijn, zullen worden ontsmet. 3. Een verder onderzoek naar de oorzaak derziekte zal door het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, in samenwerking met den geneeskundigen dienst en de genoemde com missie worden ingesteld. Zeeland op de fototentoonstelling „Nederland in Beeld". Onze Amsterdamsphe correspondent schrijft. In het Stedelijk Museum alhier is Zater- dajg voor het publiek geopend de fototen- toon steking „Nederland' in Beeld", waartoe dfe gemeentebesturen van Amsterdam, Rot- terdm en Dordrecht en tal van vereenigin- gen en vooraanstaande personen in den lande hun medewerking verleenden. 'Beschermheer der tentoonstelling is de burgemeester van Amsterdam, de heer W. oe Vluig.t, voorzitter de -heer C. R. T. baron Krayenhoff. Deze tentoonstelling heeft ten doel de talrijke vreemdelingen, die hier tijdens de officieöle Olympiade zullen vertoeven, in een kort tijdsbestek een juist beeld te gé ven van het natuurschoon, dat allerwegen in Nederland wordt gevonden, de belang stelling daarvoor te wekken en het touris me in het alfgemeen te bevorderen. Wij brachten Zaterdag, speciaal met het oog op de Zeeuwsche inzendingen Zee land heeft een afzonderlijke afdeeling op de tentoonstelling een bezoek aan deze expeditie en constateerden met groote in genomenheid, dat het comité er in (ge slaagd is een collectie foto's bijeen te brengen, waarvan verwaicht mag worden, dat zij inderdaad in alle opzichten aan het omschreven doel zal beantwoorden. ■Dit vooral ook omdat een groot aantal van de ingezonden foto's vakkundig be zien, niet alleen schitterend «geslaagd mo gen heeten, maar ook wijlii zij blijkbaar artistieke en aesthetische waaide bezitten. De inzendingen uit Zeeland, Westland, Limburg en Brabant en onze talrijke vis- sohersdorpen zijn uit der aard wel het meest interessant. Zij. geven'een beeld' van ook aan eigen land'genooten nog zéér véél onbe kend schoon, in stad en dorp, en niet het minst aan onze stranden. In het bijzonder trekt in de Zeeuwsche afdeelinig (tuinzaal) de aandacht de emi nente weergave van verscheidenheid in natuurschoon, ex-terieurs en kleederdrach ten der Zeeuwsche steden en dorpen. Een praiahtig havengezicht uit Vlissin gen geeft Kees Helder (Middelburg) te be wonderen met „Voor de bui binnen" het sombere en dreigende in het luchtruim en de reflexen hiervan op huizen en schepen zijn met verrassende juistheid weergegeven. Van. Helder zijn ook nog aanwezig keurige en typische opnamen als „Lijntje", een Daniburgsche vrouw, lezende in haar Bij bel 's Heer Arendskerke, kerkinterieur met den voorlezer en zijn aandachtig luisterend auditorium ent twee gezichten uit Middel burg, waarvan de besneeuwde Kuipers poort met de oude omgeving stellig een ju weeltje van fotografische kunst en kunst opvatting genoemd mag worden. te vragen. Elisha's geduld werd eenige uren op de proef gesteld, maar even na zessen ge beurde het onverwachte Ravenscar en de antiquair, die op twee stokken voortstrompelde, kwamen samen den winkel binnen. Ze hadden elkaar blijk baar nog niet lang geleden ontmoet, want hun „begroeting" scheen nog niet heele- maal afgeloopen. Het was erg vervelend, dat ik je nu juist den eersten dag, dat ik veilig uit kon gaan niet thuis trof omdat je doodsbe nauwd. bent, dat je een of ander koopje ontgaat, mopperde Ravenscar. De zaken gaan vóór van den wind kunnen we niet leven, repliceerde de oude. Ik kwam eigenlijk om eens precies van je te hooren, zei Ravenscar, het ant woord van den antiquair negeerend, wat er eigenlijk gebeurd is, dat het meisje zoo plotseling wegliep. Je telegram was na tuurlijk te voorzichtig opgesteld, dan dat ik het daaruit kon begrijpen. Elisha kon uit zijn schuilhoek zien dat de antiquair zijn metgezel met een sluwen blik aankeek toen hij vroeg Had je dan geen gelegenheid de bijzonderheden van het meisje zelf te hooren Dat doet er niets toe ik wil jouw lezing van het geval hooren, antwoordde Ravenscar ontwijkend. Luister dan maar als je het zoo. graag weten wil, gromde de oude Jenkins. Het was een rechercheur van SG»trtand Yard die haar aan het schrikken hij en nog iets, dat ze in het avondblad las. Maar dat zou haar niet op de vlucht gejaagd hebben, vervolgde de antiquair op spotten- den toon, als ze voor dien tijd niet iets had „Markttypen", een beeld uit Vlissingen met de karakteristieke groep koopvrouwen en don passe ere wlen jongeling, is een meesterlijke schilden? en completeert deze keurige inzending op schitterende wijze. Een niet minder voortreffelijk geslaagde kunstfoto van Vlissingen alles op deze tentoonstelling is in groot formaat ach ten we „Na de ivangst", voorstellende een groep meisjes, geschaard bij visohmanden in de buurt van de haven met op den ach tergrond eenige over den kademuur leunen de mannen. Inzender van deze foto is L. E. T. Elink Schurrmain, van wien ook een aardige opname uit Ritthem huisje en boomgaard in zonnesohijn aanwezig is. Noemen we van de inzenders, die door hun fotografische kunstwerken de Zeeuw sche afdeeling mede tot een der meest aantrekkelijke van de expeditie maken nog VV, J. Frijhoff gezichten van Mid delburg (oude stad) F. F. Bins groep melksters in boschje te Ritthem, tafereelen uit Schouwen en Zierikzee (uit laatstge noemde plaats de sierlijke poort met om geving) C. Ulrich Zoutelande en Veere. lm de landelijke collectie, ingezonden door «de Afg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, wordt Zeeland nog op waardige wijze gerepresenteerd door „Aan het badien", een vermakelijk strand tafereel uit Domburg Ook zijn er in enkelle vereenigimgs-inzendimgem nog foto's uit Vlissingen, Middelburg. Goes enz. aan wezig en voorts vele gekleurde transparan ten in verliicihte vitrines, alle betrekking hebbende op mooie plekjes in Zeeuwsche steden en dorpen. Tot de bekroonde inzenders uit de Zeeuwsche afdeeling behooren F. F. P. Bins le prijs 600) en N. I. B., plaquette C. Ulrich, 4e prijs 60) L. E. T. Elink Schuurman, bronzen medaille Kees Hel der Optochrom Geelfitter en de speciale N.LB.-ipiaquette. Ongetwijfeld zal deze welgeslaagde fo totentoonstelling, welke tot 15 Augustus dagelijks van 105 uur in ons Stedelijk Museum geopend zal zijns niet nalaten de aandacht te trekken van de talrijke vreem delingen, die straks onze stad zullen be zoeken en velen opwekken van meer nabij kennis te maken mér de schoone streken daar in beeld gebrav t Rectificatie. In de Finamcieele Kroniek van Zaterdag jl. werd gezegd dat er thans voor de pand brieven voor de Nederlandsch-Amenikaan- sche Hypotheekbank ca. 35 dat is rond 35 millioen betaald wordt. De aandachtige lezer zal hebben begre pen dat dit een drukfout was, en 10 mil lioen moet zijn, gelijk ook uit het vervolg van het artikel duidelijk werd. Een historische gebeurtenis voor de radio. Voor de radio-telefonie te Batavia is een tweede historische gebeurtenis ge bracht. Er is namelijk een kruisgesprek ge houden tusschen Hollandsche, Engelsche en Duifsche journalisten ,te Batavia met col lega's in Holland. De verbinding werd tot stand gebracht via de stations voor draad- looze telefonie Bandoeng en Kootwijk. Het overbrengen van de stem was zeer zuiver en duidelijk. De correspondent te Batavia van de „London Times", de heer Hunter had een onderhoud van zes minuten met zijn Ho'lilandschen collega van de „Daily Mail" den heer Antheliffe en een Holland sche journalist had eeri' onderhoud met madame de Gubernatis, de Hollandsche correspondente van de „Petit Parisien". Twee Duitsche journalisten te Batavia spraken tenslotte met Berlijnsche collega's. De heeile demonstratie duurde ongeveer anderhalf uur. VLISSINGEN, 23 JULI. Het conflict aan „de Schelde". Het aantal werkwilligen is heden, vol gens opgave van de directie, met 2 ver meerderd. Volgens opgave van werknemerszijde is slechts 1 man meer aan den arbeid gegaan, daar de tweede die heden het werk hervat heeft, reeds aan den arbeid geweest is, doch wegens ziekte eenigen tijd niet heeft kunnen werken. Na dagen van blijkbare rust en onver schilligheid begint men thans weer werk willigen te volgen en van huis af te halen, meestal per rijwiel, waarbij men dan, zoo als wel te begrijpen is, een druk gebruik van die bellen maakt. In onze Tijdinghal. In de omgeving van Nijmegen weiden de vierdaagsche afstandsmarschen gehouden vanwege den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Op onze foto overhandigt mi nister Lambooy de toegekende onderschei dingen. De athletiek-vereeniging „Sparta" uit Nijmegen, die ook aan de oefeningen heeft deelgenomen, wordt door de adspi- ranten van deze vereeniging Nijmegen bin nengeleid. Donderdagmorgen is het eerste geheel ijzeren spoorwegrijtuig aan de Nederl?,nd7 sche Spoorwegen afgeleverd. De firma J. J. Beynes te Haarlem 'heeft het gebouwd. Een van de voordeelen' vam den all-steelcar is, dat de uitwerking bij spoorwegrampen op ijzeren rijtuigen lang niet zoo verschrikke lijk is als bij houten. Een foto van het ijze ren; spoorwegrijtuig, dat 21.80 meter lang is en een gewicht heeft van 50.000 kilo. Wij etaleeren nog een fo'to van mej. Leibbrand te Stavoren, ^e kranige Zuider- zee-zwemster. Den 29en Juli hoopt mevr. Esther de Boer:van Rijk haar 75en jaardag te her denken. Zij is dan tevens 55 jaar aan het tooneel verbonden. Wij geven het portret van deze bekende actrice. Het Strandhuis. Donderdag treedt in het Strandhuis op de dichter-zanger mr. A. W. Kamp. In de „N. R. Ct." troffen wij een bijzon- WAT ALS TOESPIJS OP TE DIENEN 15 MENIGMAAL VOOR DE HUISVROUW EEN lASUGE VRAAG PROBEER DAN EENS EEN BORD VOEDZAME VLUG KOKEHDE HAVERMOUT OP VELERLEI WJZEN GEMALKELUK TE BEREIDEN gezien iets wat een onnoozele sukkel vergeten heeft, toen hij een lieve en vlijtige jonge dame aanbeval om mijn mooie din gen hier te catalogiseeren. Wanneer je in het kantoortje komt, zal ik het je laten zien. Elisha kon van achter het gobelin niet verstaan wat Ravenscar antwoordde, maar hij had nog het volle gezicht op de beide mannen, toen ze achter de glazen afschei ding stonden en de oude Jenkins de casette opende. Hij had het deksel nog niet geheel geopend, toen een deur achter in het huis piepte en de vrouw binnen kwam. Ze sprak geagiteerd. De woorden kon Elisha niet verstaan, maar hij begreep heel goed, dat ze verslag uitbracht van zijn bezoek. Ravenscar's gezicht werd hoe langer hoe boozer en terwijl hij de vrouw ruw bij de schouders pakte, duwde hij haar het kan toor uit naar de keuken. Toen lichtte de antiquair het deksel hee- Iemaal op en nam een voorwerp uit de ca sette dat hij1 voor zich neer legde, terwijl hij sluw en boosaardig naar zijm bezoeker gluurde. Elisha zou er een lief ding voor hebben overgehad om te hooren wat de oude zei en te kunnen zien wat er uit die doos te voorschijn was gekomen. Maar dit was absoluut onmogelijk van de plaats af waar hij zich bevond. Maar als hij zijn schuilplaats prijsgaf zou hij zich kunnen overtuigen van wat er zich daar achter die glazen wand afspeelde. Die impuls was onweerstaanbaar hij slipte achter het ta pijt weg en sloop onhoorbaar naar dep glazen scheidswand. Toen hij vlak bij was, draaide Ravenscar plotseling zijn boofd om tn zag hem. Er bleef voor Elisha mets an ders over dan de deur te openen en bru taalweg naar binnen te stappen. Neen, doet u geen moeite de casette te sluiten of te verbergen, zei hij rustig, toen de antiquair een snelle beweging maakte om de doos dicht te doen en weg te stoppen. Ik zie wat u daar hebt, het duplicaat van het pistool, waarmee de do minee van Beacon Audley werd doodge schoten. HOOFDSTUK XV. De terugtocht van Elisha. De beide mannen, die op deze manier door Elisha waren verrast, keken hem met zulke verwilderde oogen aan, dat de kleine man dankbaar was dat hij de revolver die hij in zijn zak had, dadelijk zou kunnen grijpen. De spanning werd gebroken door Ravenscar die .in een spotfènden lach uit barstte. Werkelijk meneer Crowe, zei hij op sarcastischen toon, ik had er geen notie van dat u uw reputatie als menschelijk fret ook buiten Beacon Audley op die ma nier zou ophouden. Ik begrijp dat u me vandaag gevolgd bent en de brutaliteit ge had hebt juffrouw Jenkins uit te hooren over een legendarische miss Smitt. Legendarisch is inderdaad het juiste woord, antwoordde Elisha kortaf. Ze is ons allebei beter bekend onder den naam van Phyllis Vaughan. O, is dat de bedoeling, zei Ravenscar •met een glimlach. Ik denk dat ik wel weet hoe u daar aan komt een ongeluk kige botsing die ik had met een fiets op den weg naar Wroxford, niet waar Ik was toen al een beetje verbaasd over deze eigenaardige aanrijding Gelooft u niet, dat het beter zou zijn, dat u uw operaties als amateur-detective beperkte tot Beacon der gunstige recensie over het optreden van den heer Kamp in den „Haagschen Kunstkring" aan. Daarin wordt mr. Kamp een reiziger in vroolijkheid genoemd, on navolgbaar leuk voordrager van eigen rei zen en verhalen, ad-rem rijmchroniqueur en die nu ook zanger geworden is. De „N. R. Ct." is vol lof over dezen dichter-zanger. Hij heeft een verrassend goed voor het genre geschikte stem en hij heeft een keur van goed geslaagde liedjes gezongen. Deze recensie bewijst voldoende dat mr. Kamp zijn auditorium aangenaam weet be zig te houden en Donderdag wel een druk bezoek in het Strandhuis te wachten zal zijn- De rijkswaterstaat heeft het leveren en inhangen van vier sluisdeuren met onder- deelen en het leveren van een reservedeur voor de keersluis te Vlissingen gegund aan de N.V. Ned. Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmateriaal genaamd „Werkspoor" te Amsterdam voor 189.445. Het vernieuwen van de dekken van de Bonzijbrug en de Schorebrug over het ka naal door Zuid-Beveland is'door den rijks waterstaat gegund aan den heer A. van der Straaten te Hansweert voor 12.800. Een Evangelisatie-Samenkomst. Morgenavond om 8 uur wordt in de Nieuwe Middelkerk 'n openbare Evangeli satie-Samenkomst met lichtbeelden gehou den, uitgaande van de Geref. Evangelisatie- vereeniging, waarbij als spreker zal optre den ds. D. Ringnalda van Middelburg en en heer J. J. Laernoes. Tevens zal de Chr. zangvereeniging „Hosanna", directeur de heer H. Bommeljé, haar medewerking ver- leenen. Zie verder achterstaande adver tentie. Zonnebrand. Wij vernamen dat enkele personen hun werkzaamheden niet kunnen verrichten omdat zij het slachtoffer zijn geworden van zgn. zonnebrand. Zij waren in zee te water geweest en zonder zich behoorlijk af te dro gen zich daarna in de brandende zon gaan koesteren. De gevolgen bleven niet uit, daar zich blaren op hun beenen vertoonden en zij nu verplicht zijn eenige dagen rust te Jie- men. Laat dit een waarschuwing voor anderen zijn om. wanneer men in zee geweest is, zich dadelijk goed af te drogen. Rijwieldiefstal. Wederom heeft men Zaterdag van den openbaren weg een rijwiel weggehaald, dat tot op heden spoorloos is verdwenen. Dit is het tweede rijwiel dat in de afgeloopen week is weggenomen. Opnieuw geven wij daarom wielrijders in ernstige overweging hun karretjes niet on afgesloten op den openbaren weg achter te laten. Een aanrijding. Op den boulevard Evertsen werd een 8- jarig meisje door een wielrijdenden jongen aangereden. Het meisje kwam hierdoor te vallen en kreeg een diepe wonde in het rechterbeen. Zij werd door een arts ver bonden. Volgens ooggetuigen reed de jongen te woest en te hard. Lastige schepeling. Gisterenmiddag moest de politie assisten tie verleenen o-p het Zweedsche stoomschip ..Emely", hetwelk aan het bunkerstation alhier lag, daar een der matrozen, een Audley en daar met den eersten den besten trein weer heen gaat Ik ben bang dat u, evenals ik, vanavond den laatsten trein niet meer zult halen wat een gevolg is van den zakelijken ijver van mr. Jenkins. Ik zal zeker naar Beacon Audley teiug gaan, zei Elisha onverstoorbaar kalm, maar pas als u me verteld hebt waar Phyllis Vaughan is en hoe u beiden in het bezit komt van het duplicaat van het pistool, waarmede mr. Richard Wenslade zich de beschuldiging op den hals gehaald heeft, dat hij zijn vader vermoord heeft. U bent even brutaal als dom, hoonde Ravenscar. U moet zien dat u dat idee fixe kwijt raakt, meneer Crowe, anders zal de een of andere directeur van een krank zinnigengesticht belang in u gaan stellen. Iedereen weet immers 'dat die arme Phyllis Vaughan zich verdronken heeft omdat ze, terecht of ten onrechte, verdacht werd een ring van mevrouw Wenslade gestolen te hebben. En wat het pistool aangaat, mijn vriend Jenkins kan u gerust stellen met de verzekering dat ik een oude klant van.hem ben en dat hij me die casette liet zien met een gewoon zakelijk doel. 't Dient tot niets dat u probeert me dat wijs te maken, zei Elisha bedaard. Ik was in den winkel toen u beiden binnen kwam en ik hoorde heel duidelijk de ver klaring dat het vertrek van het meisje te wijten was aan een bezoek van een amb tenaar van Scotland Yard. En ik geloof dat ik heel wel begrijp waarom hij hier is ge weest. Als u me niet Ireel gauw de inlich tingen geeft die ik verlang, dan ga ik regel recht van hier naar Scotland Yard om te vertellen wat ik hier gezien en gehoord heb (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1