Fransch-Engelsch HQEDENDOOZEN KWATTA P. A. TER WEER HOUTEN FRANS TIMMERMAN. Tandarts KNOOP MANOEUVRE CHOCOLADE Tnet Heine Advertenties Dam N 2, Middelburg Adverteert in de „Viiss. Courant" GQEDKOGPE TREIN WOENSDAGMIDDAG Chocolade eten is best, KWATTA eten 't allerbest Middelburgsche Maatschappij v. Stoomvaart -s— NO. 1 Uitgave; Firma F. U DE V MARKTBERICHTEN Rotterdam, 17 Juli. Veemarkt. Aanvoer 165 paarden 32 veulens 922 magere runderen 512 vette runderen 415 nuchtere kalveren 208 vette kalveren 177 schapen of lammeren 74 biggen 7 bok ken of geiten 170 graskalveren 17 over- loopers. Prijzen per !/2 K.G. Vette koeien 50 58, 47—49, 33—40 ossen 50, 45—471/2, 42'/2i gewonen handel, handel gelijk aan gisteren stieren 4546, 42i/2, 38 kalmen handel, weinig veranderde prijzen kalve ren 671/2—72'/2, 56—60, 45—47'/2, zeer stillen handel, niet prijshoudend. Prijzen per stuk Melkkoeien 200400 kalf- koeien 200400 stieren 110—550 pinken 100150 vaarzen 165220; werkpaarden 200300, flauwen handel, prijzen stationair slachtpaarden 100 175 hitten 120175 veulens 75 130 fokkalveren 825, zeer slechten handel, lagere prijzen biggen 914 overloopers 1830, kalmen handel, prijshoudend slachtkalveren f 1015 biggen per week 1.301.60 graskal veren 3070, flauwen handel, prijs houdend. CORRESPONDENTIE N. N. Wij kunnen uw stuk onmoge lijk plaatsen en willen U dit gaarne monde ling toelichten. Red. STOOMVAARTLIJNEN „Aagtekerk" 15 Juli te Melbourne v. Rott. „Arendskerk" (uitr.) p. 15 Juli Sagres „Buitenzorg" (uitr.) 15 Juli v. Port Said „Edam" 15 Juli te Tampico van Rott. „Flandria" (uir.) 13 Juli van Bahia „Grijpskerk" (thuisr.) 14 Juli te Suez „Insulinde" (thuisr.) 15 JuH v. Marseille „Jan Pieterszoon Coen" (thuisr.) 16 Juli te Suez „Kambangan" (uitr.) 16 Juli te Port Said „Karimata" 15 Juli te Batavia van Amst. Koningin der Nederlanden" 15 Juli te Am sterdam van Batavia „Nias" (uitr.) p. 15 Juli Vlissingen v.Artw. „Orania" (thuisr.) 14 Juli te Pernambuco Radja" 14 Juli van Batavia n. Amst. „Rijperkerk" 16 Juli te Port Natal van East London „Rijndam" (thuisr.) 16 Juli van Plymouth „Saparaoea" (thuisr.) p. 14 JuH Gibraltar „Salabangka" (uitr.) 15 Juli te Genua „Slamat" (uitr.) p. 14 Juli Perini WISSELKOERSEN No-teering van heden, 17 Juli 1928, des voorm. 11 uur (niet-officieel) Cheque-koersen. Koopen en verkoopen. N'ew-York 2.48142.48% Londen 12.08—12.08% Berlijn 59.22— f 59.28 Brussel 34.58—34.66 Parijs 9.70—f 9.76. Bankpapier. Dollars 2.47J4—2.49% Ponden 12.07—12.09% Marken 59.20— 59.31 Belgische Francs 34.5534.69; Fransche Francs 9.689.80. WEERBERICHT Hoogste barometers-tand 774.9 te Valen cia. Laajgjste barometerstand 748.3 te Jan- mayen. Verwachting tot den avond van 18 Juli Matige Westelijke tot N.-Westeiijke wind. Droog weer. Koeler 's ochtends. Later wei nig verandering in temperatuur. Hoogwater te Vlissingen Juli v.m. n.m. Woensdag 18 2.48 3.09 Donderdag 19 3.39 2.56 Vrijdag 20 4.23 4.39 Zaterdag 21 5.09 5.24 Zondag 22 5.54 6.06 Licht op voor Auto's en Fietsen. Juli uur Woensdag 18 9.40 Donderdag 19 9.39 Vrijdag 20 9.39 Zaterdag 21 9.37 Zondag 22 9.36 RADIO-PROGRAMMA Woensdag 18 Juli. Hilversum, 1060 M.12.302.00 Lunch- muziek door het Trio Groeneveld. 2.30 Aansluiting van het Kurhaus te Schevenin- gen. Kinder-matinee. 4.005.00 Maak het zelf door mevr. C. SchaakeVerkozen. 6.007.45 Concert door het Omroep-or- kest. Lea Zweers, sopraan. Egb. Veen a.d. vleugel. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o.l. v. Georg Schneevoigt. Elly Mey, piano. In de pauze voordracht door Willem van Cap- pellen. 10.30 Persber. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend NCRV-uitzendingen. 12.30 I.45 Concert. Mevr. R. A. v. d. Horst Bleekrode, piano. H. v. d. Horst Jr., cello. H. Hermann, viool. 5.006.00 Kinderuur tje o.l.v. mej. S. Groeneweg. Nellie Stemer- ding, zang. Helena Stok, piano. 6.006.30 Gramofoonmuziek. 7.30—800 Spreker W. J. Pieper Cactussen. 8.00 Concert. D. Lusschen, fluit. M. E. Bouwmeester, orgel. Spreker Ds. G. J. Waardenburg Stanley Jones, Christus langs den Indischen heil weg. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. II.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladecon cert (alt, tenor). 12.50 Dansmuziek. 1.20 2.20 Orkestconcert. 4.20 Lezing: The week ly menu. 4.35 Licht klassiek concert (piano, viool, cello). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dans muziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Landbouwber. 7.35 Pianomuziek van Mozart. 7.45 Lezing Happiness. 8.05 Variété en een schets ,,Ag and Bert". B. B. C. dans-orkest. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing How to appre ciate pictures. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Ham let", van Shakespeare. 11.3512.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Klassieke kwartetten. 4.055.05 Orkest concert. 8.50—11.20 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 496 M. 11.3512.15 Pianomuziek en zang. Schubert en Goethe. I.252.50 Orkestconcert. 5.156.00 Van bloemen, dieren en kleine kinderen. Con cert (Piano, declamatie en zang). 6.20 7.15 Tuin concert. 8.35 Concert. Philharmo- nie-orkest. Rheinperle kapel. Zangkoor van Gross-Oberbilk. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.50—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Or kestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.30 ,,Rund urn die Liebe", operette in 2 acten van O. Strauss. 10.5012.50 Concert. Kermbach-orkest en Lotte Appel, sopraan. Hamburg, 395 M. 4.35 Voorlezing van sprookjes. 6.20 Qrkestconcert. 8.20 Sym- phonie-concert. Daarna tot 11.20 Cabaret en dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmu ziek. 6.50 Kamermuziek. 8.35 Gramofoon muziek. 8.50—10.35 Fragmenten uit de opera „Faust" van Gounod. VAN AMSTEL EN IJ. De berooving in het trapportaal. Beschuldigingen inzake Mr. Wijsman door den redacteur van Sola Fide". De klacht van Horecaf. Modern schutten en een belangrijke stads uitbreiding. Men zal zich mogelijk nog wel herinne ren dat we indertijd schreven over de ge heimzinnige zaak van den heer I., redac teur van" „Sola Fide" (Door het geloof alleen) en de beroering die zij in kerke lijke en politieke kringen alhier verwekte. In verband met de dezer dagen plaats ig.ehad hebbende behandeling voor het Amsterdamsche Gerechtshof is zij thans weder op veler lippen. De aanleiding tot deze opzienbarende zaak is de volgende De heer 1., die behalve zijn functie aan „Sola Fide", ook het ambt van armenbe zoeker bekleedt begaf zich verleden jaar op zekeren dag naar een der kazernewo ningen in de Quellijnstraat, ten einde een bedeelde uitkeerinig te doen. Toen de heer I. zich in bedoelde woning naar een hoog gelegen etage wilde bege ven, werd hij echter in een donker trap portaal onverhoeds aangegrepen en met een bijtend/ vocht in het gelaat geworpen, mishandeld en van zijnportefeuille, inhoudende ruim f 600, beroofd. De onbe kende dader wist, ondanks het hulpgeroep .van den heer I. die trouwens half be wusteloos was te ontkomen. Onmid dellijk riep de heer 1., wiens gelaat ver wond was en kleederen igehavend waren, de hulp in van een in de buurt surveillee- renden politie-agent, waarna op 't politie bureau van de berooving aangifte werd gedaan, 'De recherche stelde noig dienzelfden dag een uitgebreid onderzoek in, ook in het huis aan de Quellijnstraat, bij bekende straatroovers etc., zonder evenwel licht in deze geheimzinnige zaak te kunnen bren gen. Inmiddels werden, zooals gebruikelijk is, de lijfkleederen van den heer I. door den politie-deskundiige, den heer Van Ledden Hulse'bosch, aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Deze ontdekte op de jas inderdaad een scherpe vloeistof en scheuren, doch geen afdrukken van an dere vingertoppen dan die van den heer I. Bovendien stelde het microscopisch onder zoek vast althans volgens den politie deskundige dat de scheuren, winkelha ken en het vocht te voren kunstmatig moesten zijn aangebracht en niet plotse ling, door middel van geweldpleging, Ook de verklaring van den politie-agent met betrekking tot de houding en handelwijze van den heer I., kont na de berooving, de den ernstig twijfelen aan de juistheid van diens klacht. Volgde weldra een aanklacht van de politie tegen den heer I. wegens vermoedelijk tvalsche aangifte van een strafbaar feit. De rechtbank stelde nadien ook harerzijds nog een onderzoek in, doch kon tot geen andere conclusie komen, dan dat de heer I. de berooving 'in het trappor taalfingeerde Zij veroordeelde hem dan ook tot 3 maanden gevangenisstraf. In liooger beroep bevestigde het Am sterdamsche Gerechtshof dezer dagen het vonnis der rechtbank, doch verhoogde de strafmaat tot 4 maanden. Behoudens de te verwachten a.s. behan deling voor den Hoogen Raad, is de zaak met deze strafprocessen toch nog geens zins van de baan, want de talrijke geest verwanten van den heer 1. organiseeren momenteel een actie om hun leider, de, naar zij beweren, elven onrechtvaardige als vernederende straf te besparen. Aan vankelijk werd „Sola Fide" gesteund door bekende, anti-roomsche Amsterdamsche predikanten, w.o. behoorende tot de Geref. (Herv.) Staatspartij, wier namen vroeger aan 't hoofd van het blad stonden afge drukt. Deze schijnen zich inmiddels te hebben teruggetrokken, althans hun na men komen niet meer in het weekblad voor. De heer 1. stond hier tot dusver in hoog aanzien, en allen die hem kennen zoo verzekerde men onsweigeren te geloo- ven. dat hij zich zóu hebben schuldig ge maakt aan een zoo laaghartige komedie als hem ten laste is gelegd. Van daar dat zijn blad nog steeds in den kerkdijken boekhandel wordt verkocht, zelfs door een ouderling der Ned. Herv* Gemeente (Kin kerstraat), terwijl de annonces en giften hem toestroomen. I.zelf beweert het slacht offer te zijn van een complot, waarbij ook hooggeplaatste en rechterlijke personen betrokken zouden zijn. Dit o.m. omdat 1. in „Sola Fide" meermalen compromittee- :ende onthullingen heeft gedaan, o.a. in de moordzaak-Wijsman, en bepaalde per sonen als daders en medeplichtigen heeft aangewezen. Deze geheele affaire, waar van we, terwille van de neutraliteit, de details ongenoemd laten, komt ten slotte in een politiek en kerkelijk licht te staan. Men mag dan ook A^erwachten dat na de beslissing van den Hoogen Raad, wanneer die eventueel ongunstig mocht zijn voor den redacteur van „Sola Fide", de minis ter van Justitie in de zaak gemengd zal worden en de geestverwanten van den lieer I. in d Tweede Kamer zich niet on betuigd zullen laten. Ook kan een ernstig onderzoek naar de pertinente beschuldiging van I., dat men mr. Wijsman heeft doen verdwijnen om de behandeling van een bij hem in onderzoek zijnde strafprocedure onmogelijk te maken, Avaarbij I. zelfs een persoon aanwijst, op den duur niet uitblijven. Wij hopen onze lezers zooveel mogelijk van deze geheimzinnige en geruchtmaken de zaak op de hoogte te houden. Niet zonder verbazing namen Ave kennis van hetgeen de voorzitter van „Horecaff" dezer dagen heeft medegedeeld over een tot dusver nog ongekende slapte in het hotelbedrijf en het wegblijven van vreem delingen uit ons land, in vreeze hier geen logies te zullen vinden. Wij schreven onlangs reeds, dat te leurstellingen wegens te hoog gespannen verwachting van "de financieele resultaten der Olympiade niet zijn uitgebleven. Doch dat het Amsterdamsche hotelbedrijf reden tot klagen heeft, was ons onbekend en kunnen we voorshands nog niet als geheel juist aannemen. Immers verklaarde het Olympisch Comi té in April j.l., in zijn vergadering met de pers, dat de beschikbare hotelruimte in de hoofdstad geheel Avas besproken, waarom het in overleg was getreden met de ver- eeniging voor vreemdelingenverkeer „Het Koggeschip" om te trachten kamers bij particulieren te vinden. Vandaar dan ook de oprichting 'van het bekende huisvesting bureau onder leiding van den heer Dellen. Wie tijdens de vele voetbalmatches hier het groot aantal vreemdelingen heeft waargenomen betwijfelt dan ook zeer of het Amsterdamsche hotelbedrijf wel zoo gedupeerd is. Men zou dit eerder kunnen gelooven van de talrijke café-restaurants, in 't bijzonder de gelegenheidszaken die speciaal met het oog op de Olympische Spelen werden opgericht. Deze hebben veel schade ondervonden van het eigen aardig feit, dat de restaurants in het Sta dion een buitengewone aantrekkingskracht op het publiek hebben uitgeoefend en vooral de sportmenschen daar en nergens anders wilden zijn. Zoo vernamen we o.m. van de O.V.V.-maatschappij dat de leve rantie van melk en zuivelproducten aan het Stadion tot dusver enorm is geweest. Ket gebeurde zelfs dat na de aflevering van 'n 100 kilo boter, terwijl het personeel nog niet in de fabriek terug was, opnieuw van uit het Stadion getelefoneerd werd om een Getrouwd B. A. VAN DER WERF en JOZ. J. KORT, die, mede namens wederzijdsche familie, bedanken voor de vele blijken van belangstelling, vóór en bij hun huwelijk ontvangen. Vlissingen, 16 Juli 1928 De Heer en Mevrouw KL1N- GEBEIL—Bruining geven met blijdschap kennis van de voor spoedige geboorte van hun Zoon JACOB. Middelburg, 16 Juli 1928. Heden overleed te Rot- g terdam, onze beste Oom, I JOHANNES VAN DER MUSSELE, 1® in leven gepens, Hoofdcom mies der Dir. Bei., Inv. en Acc. en Broeder in de Orde Ivan den Ned. Leeuw, in ^|den ouderdom van 70 jaar. J. BOGERD en Familie. Vlissingen, 16 Juli 1928. Kasteelstraat 88. De Heer en Mevr. NIEBOER Manse betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, vóór en bij hun huwelijk ontvangen. Vlissingen, 16 Juli 1928. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen bij dezen hun hartelijken dank aan ieder die heeft medegewerkt aan de redding van hun Zoontje, inzonderheid aan de Heeren PEETERS en WOLF en Heeren Politie. Familie C. DE JONGE, joost de Moorstraat 5. Opleiding Akte L. O. en Handels-correspondentie (Oedipl. Fransch M. O. Engelsch M. O. A B) Leeraar R. H. B. S. voor de reis, in 5 maten. houdt morgen ALLEEN avond-spreekuur. met „verzekering tegen regen" van Vlissingen t/m. Roosendaal naar Rotterdam en Den Haag (Tentoonstelling Nederl. Trekpaar op WOENSDAG 25 JULI. Zie aanplak- en strooibiljetten. belangrijke zending... boter. Melk kon er op bepaalde tijden niet gjenoeg aangevuld worden. Wij twijfelen intusschen niet of de ba lans van de hotel- en restaurant-exploita tie alhier, die men in den regel toch niet in het voorseizoen pleegt op te maken zal aan ?t eind ook nog wel meevallen. Want het valt niet aan te nemen dat de menschen, die de dezer dagen gepubli ceerde uitverkochte Stadion-wedstrijden zullen bijwonen, voornemens zijn op straat te bivakeeren of een weltoebereid maal te versmaden Het stadskwartier Amsterdam-West, ge bouwd naar het grootsche ontwerp van dr. Berlage, geniet iederen zomer de belang stelling van de talrijke hier verblijvende groepen vreemdelingen en provincialen Met voorbijzienimg van vele fouten in de architectuur en ongerieflijkheden, waar over de alleen de bewoners kunnen oor- deelen, valt er inderdaad veel moois in deze landelijke stadswijk te bewonderen. Zoo zagen we er dezer dagen een zeer eigenaardige of wel moderne manier van schutten in toepassing gebracht. De oude sluizen van weleer passen natuurlijk niet in een hyper-modern stadskwartier en waar de tuinders uit het aangrenzend polderland hun onontbeerlijke producten .toch aan de Amsterdamsche markt moeten brengen, heeft men aan het einde van de vaart door Plan-West een vernuftige electrische schutinstallatie in werking gesteld. De be diening) van het toestel geschiedt door een machinist, gezeten in een hoog gelegen, beweegbare cabine. De volgeladen groen- tenschuiten varen aan de stadsgrens een nauAv polderkanaal binnen. Daar worden ze opgenomen door een zich onder het wa ter bevindende lift van getralied ijzer, die hen eenige meters boven den ,gfond op heft, dan verplaatst naar het aangrenzend kanaal, Avaar het water op stadspeil staat, en de schuiten daar vervolgens Aveer neer laat. De bediening gaat zóó vlug en eenvou dig in haar werk, dat op drukke tijden eenige honderden schuiten binnen 20 a 30 minuten van het polder- in het stadswater geschut zijn. Elders in Plan-West, nabij Sloterdijk, trekt thans de aandacht van de vele daar passeerende wielrijders en automobilisten een woest terrein, genzende aan genoem de gemeente en den Haarlemmerweg, dat momenteel bouwrijp gemaakt wordt ten behoeve van een nieuwe uitbreiding van liet toch reeds zoo omvangrijk westelijk stadsdeel. Dit terrein is feitelijk niet anders dan een groot moeras, jaren lang braak liggend en gemeden. Het benoodigde zand voor 't opspuiten, afkomstig uit het zaad rijke IJmuiden -Ave zullen onze lezers op deze Avarme dagen maar niet met cijfers 'vermoeien wordt door middel van bui zen in ongelooflijke hoeveelheden naar het terrein gevoerd en daar ingestampt, terwijl de pompmachines dag en nacht function- neeren om het moeraswater af te voeren. Men vindt daar trouwens een heel complex machines voor allerlei doeleinden, w.o. het zandzuigen en transport, aanwezig. 't Is een omvangrijk werk, Avaarmede uiteraard aanzienlijke sommen en veel ar beidstijd gemoeid zijn. Men rekent op deze aan het water ont woekerde vlakte eeni,g,e duizenden huizen te kunnen bouwen, zoodat het aantal be woners van Plan-West, thans reeds 80.000 bedragende, over enkele jaren wel tot meer dan 100.000 zal gestegen zijn. Gezien het betrekkelijk overcompleet aan woningen in onze nieuwe stadswijken, kwam dit cultiveeren ons eerst een ge waagde onderneming; voor, doch men ver zekerde ons bij een bezoek aldaar, dat deze huizen spoedig genoeg bewoond zul len zijn. Corres Pondent. *3 V, het goedkoope Matinée om 2.30 uur. Loge 0 33, le 0.20, 2e 0.15, 3e 0.10. Als twse hoofdnummers; Hei élille Alarm De kuisclie tnajeer Als extra nummer het optreden van het fameus {Slayers 3ric met hun BUITENGEWOON repertoire. IETS ZELDZAAMS BOVENWONING te huur, geschikt voor het verhuren van kamers. Van alle gemakken voorzien. Brieven letters B. J., bureau „Viiss. Courant". SLAAPKAMER te huur gevraagd, zonder ontbijt. Brieven letters B. N., bureau „Viiss. Courant". EEN DAGDIENSTBODE gevraagd. AdresSteenhuisstraat 12. Gevraagd voor direct een bekwame Hotei-Hulsknecht. Adres Tijdinghal „Viiss. Crt" Te koop voor den spotprijs van f4600, zes en veertig honderd gulden, een zeer net onderhouden Huis met Pakhuis aan de Coosje Buskenstraat en een net Eenver' diepingshuis voor f3400 in de Baljuwstraat. AdresMakelaar POLAK, Droogdok 9. Bij franco inzending van 250 Kwatta Soldaatjes kan men o. a. een keurig echt Schwaneberger Jeugd-postzegelalbum bekomen. betreffende Hnur enVerhuur, Koop en Verkoop Dienstaanbiedingen en Dlenstaanvragen, enz. Prijs bij vooruitbetaling, van 1-5 regels f 0.75, elke regel meer 15 cent Te koop NIEUWE TUINBANKEN. Adres: Paardenstraat 37. Te huur een Kamer, Keuken en Slaapkamer, voor f3.per week. Adres: Aagje Dekenstraat 91. Ter overname H. B. S. Boeken klasse I—V. AdresScheidestraat 61 boven. NET MEISJE gevraagd voor halve dagen en Vrijdags den geheelen dag. Adres: Palingstraat 24. Te koop bij inschrijving een MELKW1JK 60 Liter. Biicven letters B. K., bureau „Viiss. Courant". Vlissingen-Middelburg-RotterdaW en tusschengelegen plaatsen. VERVOER VAN PASSAGIERS, GOEDEREN EN VEE, Juli Woensdag 18 Donderdagl9 Vrijdag 20 Zaterdag 21 Maandag 23 Dinsdag 24 Informatica te bekomen; Rotterdam N. V. Transport- en Ondern. v.h. Erven O. VOS, Tel 2708—2018. Middelburg: B. EENHOORN, Tel"- V Villi.: W. v. OOSTERHOUT Tel". Dordrecht: Qebr». BUITENHEK. T"- v.Midd. v.m.uur 8 8 v. Roti. v.m.uu' ElC' Telefo" VL abonnementsp Franco door het ge! rige landen bij wek( De abonné's in 't i Polis, zijn GRATI kerd tegen ongelukl Dit nummer a. Uit Reeds meerdere onderwerp „de Beurs toch is het wenschelij het blijde einde is v< en gesukkel, het voö herhalen en hier en aan te vullen met wat hebben opgeleverd. Men heeft in de m de laatste jaren is da lanceerd, dat de Beur en reeds meerdere m sproken. Merk waardij de behoefte aan een stede al zeer vroegt voelen en wel reeds i dit mogelijk is Juis maken, lijkt het mij artikel uitsluitend te denis van Vlissingen van zijn bestaan en economische geschied beurs hangen nauw s grijpt. De oorsprong van ken in de gunstige lig overvaartplaats naar V wat nu Zeeuwsch-1 wordt en het land daa Vlissingen aan den ovt of Wielingen gaf „de Zwin, den breeden z< en Muiden, de toegan lagen, dus „binnendoo Natuurlijk was Vlissini zooals men vele Zeeland, maar met toonen, dat Vlissingen naar Sluis. Wie beke looflijken bloei van V in de 14de eeuw, za deze ligging tegeno Danime, tegenover B sen te water bereikbai noemd mag, worden e ook voorstellen, dat Vlaanderen zeer innig, Ook te innig want H kerke evenals Heer Pit hielden in de Holland gen in de 2e helft der Vlaanderen. (Waarsc van Vlissingen dat maar deze was er nog wijs waren deze amb Zuiden georiënteerd. Toen Floris V na - uit Engeland in 1290 met eigen oogen aan: nen voor den nieuwe zijn ontijdigen dood gekomen. Het veer eenige jaren later reed üjke som jaarlijks Willem III, den eerste: het Henegouwsche hu den moord op Floris V verving, zoo reeds Gerolfszoon, vervolg Heer Lam, die ook was. Later had zijn het in pacht. Deze Lam was een eigenlijk als 's graver °P het „Steenhuu^" of van reeds sprake is 1264 en dat een leen schen graaf, (de naa mnert er nog aan) al houwd door Heer Wi Horis V immers had gekocht van den met Heer Gilüsszn. van de aangrenzende c Vlissingsche bodem vM schikking stond. Toen graaf Willem III aan c 1304. wachtte hij niet ^"nieuwe haven te dü8 zijn beslag had Koopmanshaven (nu L s|faat). Zoo ook moe sticht zijn tusschen wordt nog vaak 1328 terwijl het ouc de eerste helft der 14e de kerk ten Oosten va "u's stond er ten W waar nu de zaak van uitbreiding van het Z* „het allerbelang graaf Willem in het jaa 'n,^n stadsrechten kre e'e artikelen van dit te doen zien, var SWeest is voor het r tim criersten Soe gever sin«i onsen havene smghe versoecken, of waerf' en vast geleid «ert in onsen lande" den f" woeIigen tijd V|jocreemden koopmi ;lsasjn§sche haven be «aarborgd in het gehi SeSs'aCvigen Hollanc 2"X00rt so >'ebl snit. Setl'Ouwen «ezeven SedaeJ s ttl hebben toolvr

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 4