DHTSFAHHIHGS-AVflHD DINSDAG 17 JULI sion „Huis ter Duin Adverteren No. 167 66e Jaargang1 1928 gemeentebestuur VLISSINGEN! delburgsche ppij v. Stoomvaar! BINNENLAND FEUILLETON Stads= en Provincienieuws Op Reis PUROL prijzenvette kalve,(. lagere prijzen schapen f handel, oude prijzen va, handel, prijzen gelijk ajr' I e n. Nieuwe Eigenhei ^estlandsche zand (ronde, (ronde) 5—7 idem za,': idem klei (zand) 7-fl VL1SS1NGSCHE COURANT iVAARTLIJNEN te Amsterdam van ZuiJ uli van Padang n, Batavia' p. 14 Juli Point de Galle L jrlanden" (thuis-r.) 13 ju« |te Batavia van Rot.. (uitr.) 13 Juli v. Genua L Juli te East London varl lisr.) 14 Juli te Antwerpe! p. 14 Juli Ouessant 13 Juli te Singapore pLKOERSEN heden, 16 Juli 1928, dtj |officieel) que-koersen. en verkoopen. j47i/22.473/4 Lon(it ■>8% Berlijn 59.23. 34.62—f 34.65 Pari] ankpapier. 2.49 Ponden 12.011 59.20—59.30 Belrl .60—34.70 Fransch IRBERICHT eterstand 773.2 te Vaieir Iiterstand 748.3 te ingot t den avond van 17 Juli lige Noord-Oostelijke te: wind helder tot lichtte- :r, minder warm. te Vlissingen li N.M. v.m. 1.55 2.48 n.m. 2.17 3.09 Auto's en Fietsen! juli UU] 17 9.41 18 9.40 IDE TELEFOON 3 I ij k rustig Liw week-end. ui ima keuken. CHENKERIJ angekomen lommei, Zweefmolen an, Rodelbaan |tspoor,enz.enz. TheetBin Hotel l'L'nior ri i cr. Verbuur, Koop en Verkoop ii j ic cu Dienstaauvragen, enz, een DAGDIENSTBODE. te melden 's avonds! •levr. LINSE, Kerkhof- Iriame aangeboden II en III klas H. B.S oulevard de Ruyter 16 Icens heeft P1ETERSE K te huur op den druk- een Kapsalon en mol geschikt voor alk ERLOREN: |3ag aan den Oprit eec| :je met gebloemde zit-: te bezorgen tegen be-i Irit 18. 1 E LOOPKNECHT oed loon. GERING, Nieuwstraals [Middelburg-RotterdaE engelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, IEREN EN VEE, Juli 17 18 19 23 v.MSdd, v.m.uur v. Ro% Iv.m.uui. 9 STREMMING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Viis- sin gen brengen ter openbare icennrs dat vanaf heden het verkeer over de brug over de Vlissingsche Watergang, die den Singel en de Schuitvaartgracht ver bindt is'gestremd. Vlissingen, 17 Juli 1928. Rurrr en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, A. DE BEIJL, l-.S. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Viis- sin een brengen', ter voldoening aan artike. 75° ie alinea der Lager Onderwijswet jgvo ,ter openbare kennis, dat bil Raads besluit van 13 Juli 1928 No. 10 aan het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs te Vlissingen een gemeubileerd schoollokaal van school D aan de Groote Markt of, zoo zulks ter voorziening in de noodige schoolruimte voor het openbaar lajgcr onderwijs noo- dig mocht blijken, één gemeubileerd lokaal van school A aan de Coosje Buskenstraat, nader door hun college aan te wijzen, met ingang van het nieuwe schooljaar in bruik leen is afgestaan. Vlissingen, 17 Juli 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, ,A. DE BEIJL, L.S. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brenigen, ter voldoening aan artikel 75, le alinea der Lageronderwijswet 1920, iter openbare kennis, dat bij raadsbesluit dd. 13 Juli 1928, no. 12, aan het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk uitgebreid lager onderwijs, uit de .gemeentekas een bedrag ad 78.50 is beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van een nieuwe kast. Vlissingen, 17 Juli 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, •A. DE -BEIJL, L.S. BEKENDMAKING. Burgemeeser en Wethouders van Vlis singen' brengen, ter voldoening aan artikel 75, le alinea, der Lager Onderwijswet 1920, ter openbare kennis, dat bij Raads besluit van 13 Juli 1928, No. 13 aan het Roomsch Katholiek Parochiaal Kerkbe stuur van den Heiligen Jacobus den Meer dere te Vlissingen de noodige gelden zijn beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van leermiddelen ivoor de onder zijn -be heer staande R. K. U. L. O. school, ten be hoeve van het onderwijs in de Fransche taal. Vlissingen, 17 Juli 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, A. DE BEIJL, L.S. OUD-ARCHIEF. Burgemeester en Wethouders van Viis- sin-gen brengen ter algemeene kennis dat het Oud-Archief aan het Bellamypark" voor het publiek gesloten- zal zijn van 18 Juli 1928 tot en met 11 Augustus 1928. Vlissin,gen, 17 Juli 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, A. DE BEIJL, L.S De Koningin op reis. Het Norsk. Tel. Bur. meldt uit Oslo dato 16 dezer, dat de Koningin na van Fefor via Lom naar Fosheim vertrokken te zijn des anderen daags haar reis voort zou zet ten tot Spiterstulen in Jotumheimen, waar zij tot den 17en blijft om van daar naar Otta in Gudbrandsdalen te gpan van hier zal zij zich met den trein naar een nog niet ratlEn te bekomen: N. V. Traneport- en - Erven O. VOS, Jeleio*! i. EENHOORN, Telel OOSTERHOUT. Telel *5 BU1JENHEK, Xel.1 ACHTER EEN MASKER. Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 24) Ik wacht al een half uur, zei Standish. Nou juffie, als u niet te trotsch bent om een armen visscher een hand te geven, zal ik u naar de boot brengen. Daar staan alle maal manden en andere rommel waarover u zou kunnen struikelen. Verlaat u zich maar op Michael Standish. Hij zal voor u zorgen als de beste vader op de wereld. Phyllis was onaangenaam getroffen door den famïliaren toon van den visscher. Maar ze kon zich op dit oogenblik niet verzetten. Alles wat onaangenaam was ge weest dezen avond en de vorige dagen, was een boete voor het onrecht dat ze Dick had aangedaan. Ze reikte den ruigen visscher haar hand en Ravenscar liep ach ter hen aan naar de boot. HOOFDSTUK XII. Het bevel tot inhechtenisneming. Is mijn plicht, mijnheer Richard wenslade, u te waarschuwen dat u niet verplicht is te antwoorden als u meent*tiat het antwoord in uw nadeel kan worden mtgelegd, maar als u antwoordt, dan zal uw verklaring worden opgeteekend en het «an gebeuren dat dat later tegen u wordt gebruikt. Ik hoef u zeker niet te zeggen hoezeer ik het betreur deze woorden" te moeten richten tegen een lid van uw ach tenswaardige familie. De stem van den coroner beefde een nader bekende plaats begeven aan de spoorlijn tusschen Bergen en Oslo. Nederland en België. In de „Morning Post" komt prof. Geyl op tegen de voorstellingen, de het blad meende te mogen geven. Daar was de in druk gevestigd, dat Antwerpen in een steeds moeilijker parket kwam doordien verbetering in de vaargeul' van de Schelde werd tegengehouden door Nederlandsche belangen. Prof. G. herinnert in dit verband aan.de bekende uitlatingen van Tabri Claes, waar in onzinnig werd .genoemd de bewering, dat de Nederlanders slechte bedoelingen hadden bij hun Scheldebeheer en erkend werd, dat steeds verlof voor de gewensch- te verbeteringen werd gegeven. De Rijksmiddelen. De rijksmiddelen hebben in Juni opge bracht 38.447.181 tegenover 42.868.530 in Juni 1927. Sedert 1 Januari werd ontvan gen 251.670.056 tegenover 258.477.564 in het eerste halfjaar van 1927. De inkomsten van het leeningsfonds 1927 hebben over Juni opgebracht 5.593.845, tegenover 8.646.856 in Juni 1927. In het eerste halfjaar 1928 werd ontvangen een bedrag van 42.943.194 tegenover een be drag van 55.403.165 in het eerste halfjaar van 1927. De trekkingslijsten der Staatsloterij. Er is sprake van geweest, dat op advies van het reclame-bureau van de regeering advertenties zouden worden opgenomen op de trekkingslijsten der Staatsloterij en dat het alleenrecht van publicatie aan een Rotterdamsche firma zou worden verkocht. In verband daarmede heeft de vereeniging De Nederlandsche Dagbladpers den minis ter van financiën gewezen op de vertra ging, die daardoor vermoedelijk in de pu blicatie in de bladen ontstaan zou en op de moeite, die het overtelefoneeren der lijsten zou veroorzaken. Zij achtte het toekennen van een uitsluitend recht op publicatie aan een bepaald -persoon ook in strijd met de Wet, die bepaalt, dat de trekkingen der Staatsloterij in het openbaar moeten ge schieden. De minister heeft nu meegedeeld, dat aan het aanvankelijk voornemen om wijzi ging te brengen in de publicatie van de uitkomsten der trekkingen der Nederiand- sche Staatsloterij geen gevolg zal worden gegeven. De heer Colijn en de „Standaard". Aan liet hoofd van zijn blad deelt de lieer Cclijn mede, dat hij de politieke lei ding van het blad weer op zich genomen heeft. De ziektegevallen aan boord van het stoomschip „Insulinde". Te ruim 10 uur gisterenmorgen is de Lloyds Rapide uit Marseille aan liet Sta tion D.P. te Rotterdam aangekomen met passagiers van het stoomschip „Insulinde" van den Rotterdamschen Lloyd, aan boord van welk schip naar men weet een keel aandoening heeft geheerscht onder de pas sagiers tengevolge waarvan eenige passa- iers zijn overleden. Onmiddellijk na aankomst van den trein heeft een correspondent van het „Hbld." een ivan de passagiers gesproken en deze was zoo vriendelijk eenige bijzonderheden te vertellen over de zoo trieste thuisvaart, welke hij zoo juist achter den rug had. De „Insulinde" is op 20 Juni jl. van Ba tavia vertrokken. Op de reis naar Sabang is een dame vrij ernstig ziek ,gjeworden, zoodat het raadzaam werd geacht de pa tiënte te Sabang van boord te zetten, ten einde haar daar te kunnen doen verple gen. Voor zoover bekend was bij dit ziek tegeval evenwel geen sprake van keelaan doening,. In Sabang hadden vele passagiers tij dens het oponthoud van het schip in zee gebaad. Weinige dagen nadat het schip Sabang verlaten had werd een dame aangetast door een keelaandoening en na een ziekte van ongeveer drie dagen was de patiënte overleden. In dien tusscheratijd vertoonden zich dergelijke ziekteverschijnselen bij een weinig, toen hij de gebruikelijke waarschu wing richtte tot dezen getuige, die onder verdenking stond en die de laatste erfge naam was van een oud pairschap en een groote bezitting. Opgewonden en uitdagend keek Dick den coroner aan van achter het getuigen- hekje, waar hem net de eed was afgeno men. Het club-lokaal in de „Beacon Arms" stond volgepropt met menschen. O, u behoeft u niet te verontschuldi gen, meneer, zei Dick uit de hoogte. Ik heb niets .le verbergen. Ik zal op iedere vraag antwoorden en niet vergeten dat ik onder eede sta. Geprikkeld door het optreden van den jongen man dat hij onder deze omstandig heden buitengewoon aanmatigend vond, meende de cöroner dat hij voldoende eer had bewezen aan de familie en liet verder alle minzaamheid varen. Ik zal u aan uw woord houden, zei hij kortaf. Hoe was de verhouding tusschen u en uw vader in de dagen die aan zijn dood voorafgingen Heel slecht. Wij hadden een ernstig conflict. Elisha Crowe, die tusschen de toeschou wers bij de deur gedrukt stond, keek stil letjes van den getuige naar Ravenscar, die aanwezig was om het resultaat van de zit ting aan lord Monksilyer te kunnen mede- deelen en voor het geval cU$ hem iets ge vraagd kon worden. De kleine spion merkte op, dat de secretaris treurig het hoofd schudde, toen Dick dit antwoord gaf. En de reden van dit conflict? ver volgde de coroner. Daar hoef ik geen geheim van te ma ken, antwoordde de getuige zonder te ha- Chineesch passagier en niet lang nadat de ze verschijnselen zich hadden voorgedaan was ook hij bezweken. Daarna nam het aantal zieken gestadig toe, tengevolge waarvan het geneeskundig personeel daig en nacht in touw is geweest. Er bevond zich toevallig een militair dok ter als passagier aan< boord en deze ge neeskundige heeft onmiddellijk zijn hulp aangeboden. Hij heeft een koksleerling door operatief ingrijpen het leven kunnen redden. Naar ons werd verteld heeft een vrou welijke passagier, mej. Hoekendijk, zich als verpleegster aangemeld en ook zij heeft veel werk verricht. Aan boord heerschte groote ongerust heid onder de passagiers, vooral de moe ders waren zeer beangst voor hun kinde ren.' Voordat Aden werd aangedaan, waren er dooden overboord gezet en deze droeve plechtigheden het overboord zetten van het stoffelijk overschot van een marine officier gebeurde virk* militaire eer heb ben groote verslagenheid onder de passa giers gebracht. Bijkans de geheele Teis heeft het schip in rouw gevaren en waar anders muziek of spel de reis verkort, heerschte nu een droevige stilte. Een oudere dame en een officier vara K.P.M. zijn ook aan boord gestorven, maar hun ziektegevallen hadden met de keelaandoe ning niets te maken. In Aden zijn twee dooden aan land ge bracht. Hier kwam ook serum aan boord en in deze haven werd een gedeelte van het eerste klasse dek als hospitaal inge richt. De ziekte maakte nog voortdurend slachtoffers en het aantal patiënten heeft stellig wel honderd bedragen. Toch waren de aandoeningen nu van minder ernstig karakter. In Suez werd aan alle passagiers gele genheid gejgeiven zich te laten inenten. Nadat verscheidenen van dezen maatregel gebruik hadden gemaakt, werd verder ge stoomd naar Port Said, waar het schip ko len innam. De passagiers mochten hier evenwel niet van boord en velen zijn hier door gedupeerd, omdat zij hun Indisch geld niet wisselen konden en omdat zij geen Europeesche kleeding konden koo- pen. Op den avond van den dag waarop het schip Port Said is binnen ge loop en, heeft het deze haven weer verlaten en op weg van Port Said naar Marseille kwam het radiotelegram binnen, dat van diphthe- ritis, zooals men aanvankelijk had ge vreesd geen sprake was, maar dat het bac- teologisch onderzoek had uitgewezen, dat men met een zware angina te doen had. In Marseille is het geheele schip ont smet en nadat een Fransch dokter het schip had vrijgegeven, konden passagiers het schip verlaten. De „Insulinde" .stoomde verder naar Rotterdam met aan -"noord het stoffelijk overschot van twee dames. In het geheel zijn gedurende deze reis acht passagiers overleden, waarvan zes tengevolge van de angina. De warmte. Volgens het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut luidden de warmte-cijfers van Zondag als volgt8 uur 's morgens 73.8 Fahrenheit 2 uur 's middags 86.9 Fahren heit 4.30 uur 90.1 Fahrenheit era 's avonds om 7 uur 88.5 Fahrenheit. Dit is de waar neming van de temperatuur in de schaduw. Gisteren was de temperatuur vergeleken bij Zondag heel wat gedaald. Om twee uur was de temperatuur in de schaduw Woensdagavond - 8 uur in den tuin van Willem III G. ARBOUS declameert. Zang van „DE VOLKSSTEM". G. VAN DER HOUVEN spreekt Toegankelijk voor allé modern ge- organiseerden en huisgenooten en leden en donateurs van het Instituut. peren. -Om billijk te kunnen zijn tegen over den doode. ben ik dankbaar voor de gelegenheid deze reden in het publiek te kunnen mededeelen. Ik had mijn vader mijn engagement meegedeeld met miss Phyllis Vaughan, de dochter van kapitein Vau- ghan, de gouvernante van mijn zuster. Mijn vader gaf zeer krachtig zijn misnoe gen hierover te kennen jn ontsloeg het meisje op staanden voet. Nadat zij de pas torie verlaten had, sprak hij de verdenking uit dat ze een ring had gcs.olen, die mijn moeder kwijt was. Ik beschouwde deze be schuldiging niet alleen a's een grove be- leediging, maar ook als een bedenksel ach teraf. Den volgenden morgen werd miss Vaughan's hoed gevonden op den rand van de klip en ik twijfel er niet aan dat ze zich naar beneden heeft gestort, tengevolge van den laster van mijn vader, die haar ter oore moet zijn gekomen. Deze meening wordt, geloof ik, algemeen gedeeld. Toen hij dit zei richtte de jonge man zijn toornige oogen op de jury en de toehoor ders en verspeelde daarmee heel wat sym pathie. Want men vond zijn houding we! wat heel erg uitdagend. Het ontging Elisha Crowe niet, dat Ra venscar ondanks zijn steeds droeviger ge zicht, zich stilletjes in de lange, witte han den wreef. Dan mag ik dus aannemen, ging dé coroner voort, dat u den morgen van den dood van uw vader nog zeer gebelgd op dezen was, daar u geloofde dat hij miss Vaughan onrechtvaardig den dood had ingedreven Dat mag u gerust aannemen en zelfs nog meer dan dat. Toen ik de trap afging en het schot hoorde, dat mijn vader moet 74.9 Fahrenheit en Zondag 86.9' Fahren heit. Ofschoon de temperatuur wel hoog is, hebben wij nojg; lang geen record-dag. Eenige jaren geleden was de hoogste temperatuur bij (avond 7 uur) 94.1 Fah renheit. VLISSINGEN, 17 JULI. Stremming verkeer. Blijkens bekendmaking van Burg. en Weth. is het verkeer over de brug over de Vlissingsche watergang, die den Singel en de Schuitvaartgracht verbinidt, gestremd. Jan van Riemsdijk. Strandhuis. Het was goed gezien van den heer üos- terhuis om den Riemsdijk-avond van Vrij dag uit te stellen tot gisterenavond. Nu kon men tenminste rustig genieten van het programma, dat ons de voordrager voor zette, zonder gestoord te worden door mu ziek op de tent, zooals het geval zou zijn geweest op den eerst vastgestelden avond. In afwijking met andere keeren, dat Van Riemsdijk optrad, was het program inter nationaal, gelukkig voegen we er bi], slechts voor een klein deel, want de Hol- landsche, en de in dialect gehouden voor drachten, sloegen veel en veel meer in dan het buitenlandsche deel van het repertoire, dat ten gehoore werd gebracht door Neke Hildebrand, die ons het meest kon bekoren in haar, in 't Duitsch voorgedragen Zigeu nerlied, waarin ze zeer verdienstelijk werd begeleid door mr. W. van Riemsdijk. Het Nederlandsche deel van den avond was voor rekening van Van Riemsdijk Sr., die ons deed genieten in zijn satire op de slan ke lijnen die den zegen „in 't bezit" te zijn van een jaloersche vrouw ter dege liet uit komen. Hoe vlijmscherp was zijn voor dracht van den trekhond, waarbij hij in zijn begeleidend woord zijn groote liefde en de vaak slechte behandeling van dien men schen vriend liet uitkomen. En hoe heke lend was zijn liedje op de „scharrelton" (Charleston), hoe eenig waren daarbij zijn mimiek en lichaamsbewegingen. Maar geen zijner voordrachten haalde het in innigheid bij „de olde scheper", teekening van een langzamerhand verdwijnend persoon op de Veluwe, geen beter kijk werd ons op folk loristisch gebied gegeven dan door dat lie ve liedje over „het vensterken", geen be tere beschrijving kon ons worden gegeven dan in zijn liedje „leve de boeren", geen schitterender parodie op het gebruik van vreemde woorden en het doen van rare dingen werd ons voorgezet dan in het ge sprek der beide Riemsdijken en in het liedje van Zomergasten. Na de pauze gaf het trio eenige oud-Holandsche liedjes uit de 17e eeuw, die door de voordracht uitbundig succes hadden. Op dezen avond, die schitterend ge slaagd is en waarin de lacunen, tusschen de voordrachten in, heel verdienstelijk wer den aangevuld door de huiskapel, mag de heer Oosterhuis met voldoening terugzien. Een schoolreisje. Begunstigd door het prachtigste zomer weer maakten gisteren de leerlingen der 7e en 6e klasse der Bijzondere school voor Geref. onderwijs in de Kasteelstraat een uitstapje naar Arnhem. Reeds des morgens te 6 uur van hier vertrokken arriveerden de kinderen met hun begeleiders te 10 uur te Arnhem. Na een wandeling door do stad en de fraaie omgeving werd des middags na het middagmaal gebruikt te hebben een bezoek gebracht aan de Indische tentoon stelling. Ook werd het dierenpark bezich tigd. Onnoodig te zeggen dat de kinderen volop genoten van het vele mooie en be zienswaardige dat de schoone stad aan den Rijn oplevert. Met den trein van 12 uur keerde het ge zelschap in opgewekte stemming alhier weer terug. Dit reisje zal ongetwijfeld bij de kinderen in langdurige aangename her innering blijven voortleven. hebben gedood, was ik op weg naar de studeerkamer niet om hem te vermoor den maar om openlijk herroeping van zijn beschuldiging van hem te eischen. Hij had die reeds ingetrokken bij de politie, maar dat was mij niet voldoende. Ik wilde dat hij zijn insuniatie zou terugnemen te genover iedereen die er van gehoord had, of hem anders eens goed vertellen hoe ik over hem dacht. Een zacht gemompel deed zich in de zaal hooren. Dick was in het dorp even gezien als zijn eerwaarde vader gehaat ge weest was en het publiek in de zaal besefte dat hij zich door zijn laatste mededeeling veel kwaad berokkende. Immers, feitelijk bekende hij dat hij op weg was geweest om den twist uit te vechten waarvan een moord misschien het noodlottige gevolg was geweest. Vreemd genoeg was rechercheur Scott van Scotland Yard de eenige aanwezige, die aan de beteekenis van deze ontboeze ming twijfelde. Hij is óf onschuldig, óf een grootere dwaas dan hij lijkt, fluisterde hij tegen in-" specteur Pearman. U begrijpt natuurlijk welke uitlegging van uw woorden het meest voor de hand ligt? zei de coroner. Ik begrijp het, maar die voor de hand liggende uitlegging zal een verkeerde uit legging zijn. U kunt gaan zitten, zei de coroner op strengen toon. Inspecteur Pearman ging heel onopval lend zoo staan, dat hij zich tusschen de getuige en de uitgangsdeur bevond. De coroner nam thans het woord voor zijn uiteenzetting van het probleem dat de Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonnebrand, moet men op reis voor zien zijn van Doos 30, 60, Tube 80 ct. Ontspanning voor stakers. Woensdagavond 8 uur heeft weder een ontspanningsavond voor stakers plaats in den tuin van de Willem III. Naast de zang- vereeniging „de Volksstem" treedt de be kende declamator G. Arbous op. Deze de clamator is hier ter stede reeds bekend en zal ongetwijfeld zijn publiek weten te boeien. De secretaris van den Alg. Ned. Metaal- bewerkersbond, de heer Van der Houven, houdt een korte toespraak. De tuin is toegankelijk voor alle modern georganiseerde stakers en hun echtgenoo- ten en de leden van bij den Vlissingschen Bestuurdersbond aangesloten organisaties en leden en donateurs (en huisgenooten) van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling. Voor een groot aantal zitplaatsen is gezorgd. In onze Tijdinghal. Zaterdag had te Rotterdam de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen burgemeester Wytema. De stoet passeerde het raadhuis, waarvan wij een overzichtsfoto geven. In de Staatsmijn „Hendrik" te Heerlen heeft een ernstig ongeuk plaats gehad, waarbij verschillende dooden en gewonden zijn te betreuren. Wij geven een kijkje op het voorplein van de mijn na het ongeluk. Aan den Amsterdamschen straatweg is de „Dikke Molen" geheel afgebrand. Zondag is te 's-Bosch de groote proces sie met plechtigen omgang gehouden. Wij geven een overzicht met op den voorgrond den praalwagen, voorstellende „De terug keer van het wonderbeeld in den Bosch". Een goedkoope trein. Woensdag 25 Juli loopt een goedkoope trein 2e en 3e klasse van VlissingenRoo sendaal naar Rotterdam en 's-Gravenhage. De trein vertrekt 5.55 van hier en komt te Rotterdam D.P. aan om 8.52 en te 's-Gra venhage om 9.21. Het vertrek is bepaald uit 's-Gravenhage om 19.26 en uit Rotterdam D.P. om 19.59 en de aankomst alhier om 23.01. Bij het nemen van plaatskaarten kunnen deelnemers zich weer tegen regen verze keren. Een woesteling. De Deen die verdacht van verschillende inbraken te dezer stede, gisteren door de politie alhier aan de justitie te Middelburg werd voorgeleid, is een echte woesteling. Wij meldden reeds dat hij in de cel alhier zijn kleerera van het lijf heeft gescheurd. Dit spelletje heeft hij nog eens herhaald, nadat de politie alhier hem van nieuwe kleeren heeft voorzien. Op* de tram heeft hij reeds zijn pet weggeworpen. Toen hij in de cel in het gerechtsgebouw te Middel burg was ingesloten, heeft hij de deur van dit verblijf vernield en heeft dit vernielings werk in de verdachtenkamer voortgezet. Hij heeft ook kans jgjezien om niet minder dan 17 ruiten te ve'rnielen.Zijra poging om te trachten de vrijheid te herkrijgen is hem niet gelukt, daar de rijksveldwachters ge waarschuwd werden die toen afdoende maatregelen hebben genomen om het ge vaarlijk heerschap veilig op te bergen. Onbestelbare brieven. Lijst van aan het postkantoor alhier ge durende de le helft der maand Juli terug ontvangen brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven Binnenland Burgemeester en Wethouders, Utrechtde Courant het Nieuws van den Dag, Amsterdam Secre taris van den Pensioenraad, Den Haag. Briefkaarten Binnenland Mej. A. van Bakhorst, Rotterdam mej. Willi Gorissen, Amsterdam mej. J. D. Peters, Den Haag. jury had op te lossen. In de eerste paats deelde hij mede, dat de scherpzinnige re chercheur die de plaatselijke politie bij het onderzoek ter zijde stond, ondanks zijn ijverige nasporingen in Londen en elders niet geslaagd was den laatsten eigenaar van het wapen, waarmee de misdaad' was gepleegd, op te sporen. Nog steeds werden de pogingen in deze richting voortgezet en men hoopte nog immer op succes. Wat de jury echter te doen had, was te overwegen wie het ouderwetsche duel-pistool dat ten slotte een bruikbaar moordwapen was ge bleken, in dit geval met fataal gevolg had gebruikt. De ligging van het pistool dicht bij de deur van de studeerkamer en de wonde in het lichaam van den doode deden veel vermoeden. De deur waarbij het pistool lag, was de deur naar de hall en de wonde bevond zich in den rug van den verslagene, waaruit bleek dat dominee Wenslade uit de richting van de hall-deur was neergeschoten, juist toen hij aan zijn schrijftafel wilde gaan zitten, met het ge zicht naar het tuinraam, dat naar het gras veld leidde. De mogelijkheid dat het schot uit den tuin door het open raam heen was gelost, kon dus buiten beschouwing blijven, vooral ook door de mededeeling van lord Monksilver, wiens verklaring bevestigd werd door die van zijn secretaris, mr. Ra venscar. De eenige persoon die uit de openstaande deuren te voorschijn was ge komen, was mr. Richard Wenslade, die toen hij zijn oom en diens secretaris zag, om hulp had geroepen omdat zijn vader doodgeschoten was. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1