FIJNE HOLLANDSCHE WAFELEN J. W. VAN DER LINDE EN ZONEN SPORT INGEZONDEN STUKKEN Red) spreker antwoordtredeneeren is mooi, maar baden is onderwijs in de praktijk der gezondheidsleer. Over het baden tijdens den schooltijd wordt gemopperd, omdat er daardoor tijd onttrokken wordt aan het onderwijs, waarvoor spreker verwijst naar het ant woord zoo juist gegeven, terwijl er veel bezwaren aan verbonden zijn buiten school tijd, o.a. het geleide, dat juist een der groote voordeelen is. Aan het bezwaar-, dat het kind nog te klein is, wordt tegemoet gekomen, doordat steeds helpsters aanwe zig zijn, terwijl zij, die spreken over de kuip van Zaterdagavond, den welgemeen- den raad krijgen onthoud het kind het douche-bad niet. Waar het schoolbad, het bad in 't alge meen, een sociale maatregel is van de eer ste orde, hoopt spreker dat hij in zijn po gingen gesteund moge worden door het krachtigste argument, dat is het gemoede lijke, opwekkende woord van den onder wijzer. Over deze beide voordrachten volgde een opgewekte woordenwisseling, waarbij de revue passeerden het watergebrek of het slechte water op het platteland, gods dienstige bezwaren, het feit, dat de kinde ren zelf dol zijn op het bad, de financieele bezwaren, die de inleiders alle weerlegde. De voorzitter memoreerde nog eenige punten en dankte voor de groote belang- stelliog, waarna hij de bijeenkomst sloot. De vergaderden begaven zich toen naar het stadhuis, waar ze toegesproken werden namens het gemeentebestuur door den waarnemenden burgemeester, die het be treurde dat de begroeting nu pas kon plaats 'hebben. Hij vertolkte de sympathie van het gemeentebestuur voor de idee schoolbaden en memoreerde de pogingen, die hier in het werk waren gesteld en de plannen, die ge maakt waren voor het oprichten ervan, welke evenwel steeds stuitten op financi eele bezwaren. Hij wees op de zindelijk heid, die de congressisten hedenmiddag op hun tocht over 't eiland - de uiterlijke reinheid zouden aantreffen en sprak de hoop uit, dat de werkelijke reinheid daar voor in de plaats mocht treden. Met een geestig speechje, waarin de heer dr. Josephus Jitta momoreerde, dat hij wel wist, dat De Ruyter op het water geleefd had, maar niet of hij er in geleefd had en er op wees te hopen, dat de jonge genera tie veel in 't water zou zijn en een verwij zing naar den wunstigen invloed van het bad op den gezondheidstoestand, dankte hij den waarnemenden burgemeester voor de uitgesproken sympathie en voor zijn hartelijke woorden. De samenkomst werd besloten met het aanbieten van den eerewijn. Hierna werd een foto genomen, waarna de deelnemers gezamenlijk lunchten om ten slotte een autotocht door Walcheren te maken. Het mooie zomerweer. Er is de laatste dagen volop genoten van het buitengewoon mooie zomerweer. Aan strand en duinen heerschte een gezellige drukte en zeer velen hebben een verfris- schend bad genomen. De temperatuur is anders buitengewoon hoog, zoodat het eerst tegen den avond bepaald lekker aan het strand wordt. Het behoort tot de uitzonderingen dat wij zoo'n buitengewone hitte hebben zonder dat er onweer op volgt. Gisterenavond be gon de lucht eenigszins te betrekken, doch later klaarde het weer op. Na middernacht is er eenige regen gevallen en ook werd eenig ver verwijderd gerommel gehooid, doch van een onweersbui kan niet gespro ken worden, hoewel het eenigen tijd fel gelicht heeft. Heden was het opnieuw echt zomerweer, zoodat wij met het weer in den goeden hoek schijnen te zijn. Het weerbericht luidt ook gunstig. Het voorspelt droog weer doch minder warm. Nu, een paar graden minder hitte is wel gewenscht. Tempera turen van tusschen de 82 en 88 graden zijn wel wat al te hoog. Een prachtig geschenk. Naar wij vernemen heeft de directie van de Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier van het te Amsterdam gevestigde „comité Plaatwerk Indië" aangekocht een honderd tal plaatwerken, waarin, aan de hand van ongeveer 400 foto's en een korten beschrij- venden tekst wordt aangetoond wat Neder land in zijn koloniën tot stand heeft weten te brengen. Deze plaatwerken zullen door de directie van „de Schelde" gratis ter beschikking worden gesteld van de scholen en van openbare en bijzondere leeszalen en biblio theken in onze gemeente, waarmede eener- zijds deze instellingen gratis in het bezit komen van een in Indië vervaardigden, rijk geïllustreerden Plantenatlas, terwijl ander zijds het doel van opgemeld comité de kennis omtrent- en de waardeering voor on ze koloniën aan te kweeken, in niet geringe mate wordt bevorderd. Door dit comité (voorzitter dr. C. P. Gunning te Amsterdam; secretaris Joh. Langhout, te Leiden) is dan ook deze medewerking van „de Schelde" op hoogen prijs gesteld en ongetwijfeld zullen de genoemde instellingen de geste van deze maatschappij in niet mindere mate waar- deeren. De inbreker gepakt Dank zij de ernstige nasporingen der politie is Vrijdag te Belgen op Zoom ge arresteerd een vreemdeling, die in het be zit bleek van meerdere voorwerpen, welke alhier bij de verschillende inbraken waren gestolen. Deze vreemdeling is daarop Zaterdag ter beschikking gesteld van den commis saris van politie te Vlissingen en naar deze (gemeente overgebracht. De op hem be vonden voorwerpen, o.a. een gouden hor loge met zilveren ketting, portefeuille, on dergoed, schoenen, een kleerborstel, enz., blijken inderdaad gestolen te zijn bij de verschillende inbraken in den laatsten tijd alhier gepleegd. Wii brengen even in her innering, dat alhier werd ingebroken in den nacht van 28 op 29 Juni in een keet nabij het station alhier, in den nacht van 30 Juni op 1 Juli in een winkelhuis aan de Scheldestraat, in den nacht van 2 op 3 Juli in een bewoonde villa aan den Boulevard Evertsen en in den nacht van 6 op 7 Juli in een bewoond pand aan de Badhuis straat alhier. Nu is het opvallend, dat uit al deze perceelen voorwerpen zijn ontvreemd, welke gedeeltelijk zijn teruggevonden ge worden bij den aangehoudene. Bestelling op fijne Kermis Wafeien worden aangenomen aan de STRANDGALERIJ en WALSTRAAT 98. SST TELEFOON 373. Aanbevelend, Deze vreemdeling, die voorgeeft te Ko penhagen te zijn (geboren en te behooren tot de Deensche nationaliteit, schijnt een internationale dief te zijn. Hij spreekt meerdere talen en geeft voor het beroep van mecanicien uit te oefenen. Eigenaardig is, dat hij (geen enkel identiteitspapier be zit, zoodat het vaststellen van zijn iden titeit, indien althans zijn opgaven valsch blijken te zijn, nog heel wat hoofdbrekens zal geven. Hij ontkent de diefstallen te hebben gepleegd en zegt te voren nimmer in Vlissingen te hebben ver toefd, hoewel bij confrontatie hij door een ingezetene alhier wordt herkend als hier te zijn gezien den avond vóór de inbraak in het perceel in de Badhuisstraat. Deze con frontaties hebben de woede van den aan gehoudene opgewekt. Toen hij toch giste renmiddag voor nader verhoor uit zijn cel werd gehaald, bleken zijn kleeren in klei ne stukken te zijn gescheurd en was hij spiernaakt Hij gaf te kennen genoeg te hebben van de confrontaties met verschil lende personen daarom zijn kleeren ;te hebben verscheurd, omdat dè politie hem aan andere personen ter herkenning nu niet meer zou kunnen vertoonen. "De aangehoudene is een krachtige jon ge man van -circa 30 jarigen leeftijd. Ver moed wordt dat hij na zijn laatste inbraak in de Badhuisstraat alhier, zich op welke wijze dan ook, dwars door Zeeland naar Bergen op Zoom heeft begeven en onder weg vermoedelijk nog heeft verkocht of achtergelaten alhier gestolen goederen, welke niet bij hem zijn teruggevonden. De ze goederen zijn de navolgende één paar zwart lederen rijglaarzen, een bruine da mesmantel (gummi) aan de binnenzijde geruit, een beige kleurige gabardine hee- renregenjas, een bruine gleufhoed, maat 57, een paar lage zwarte schoenen, maat 45, een beige regenjas, groote maat, een colbertjas van donkere stof geel en bruin gestippeld, zes messen, klein model met nikkelen kopje op het eind van het heft, zes theelepeltjes (alpacca), een zilveren etensvork, twee blikken perziken, merk Keith (blauw met geel etiket, drie blik ken sardines, merk „Delmonte", blauw met geel etiket, een schouderham, twee fles- schen samoswijn, merk superior, zwart tiket, twee flesschen roode port merk A. H„ vijf blikken roode zalm, drie blikken peren, merk Keith, blauw met geel etiket, drie Edammer kazen, 40 vier potjes jam, merk -A.H., een gonje baal, twee blikken zultworst rood met wit etiket, 1 damesmantel, zgn. radio-stof met drie bruine knoopen, 2 beige covercoat kinder manteltjes, één der manteltjes is voorzien van een Olympiade-speldje, het ander van een Olympiade vlaggeije (5 ringetjes), 1 groen kindermanteltje van onderen geplis- seerd, 1 kindercape, wit en zwart gespik keld, 1 kindercape, groen met witte stip jes, 1 beige kindermantel met blauwe zijde geborduurd, 1 grijze mantel (ribstof) met grijze kraagbont, gevoerd met lila stof. Op de voering is een étiquet „Maison de Vries" genaaid, 1 paar grijze damesschoenen, maat 38, 1 donkerblauwe damesmantel met drie zwarte knoopen, 1 paarse japon (crêpe de marocain), 1 kruisvos bont, bruin met zwart, gevoerd met geel satinet, 1 paar lage beige damesjriemschoentjes, maat 40, een linnen waschzMc met vuil lin nengoed t.w. 2 kinderjurkjes, wit geruit, één met lange en één met korte mouwen, 1 katoen gebloemde kinderjurk zonder mouwen, 1 flanellen jurk met bloemen ge borduurd, 10 a 12 paar kinderkousen van verschillende kleuren, 2 witte kinderbroek jes (drrectoirs), 1 wit wollen combination. 12 witte dameszakdoekjes, 3 witte dienst bode schorten voorzien van schouderban den, 1 lichtblauwe dienstbodeschort, 2 halve witte dienstbodeschortjes, 1 wit ka toenen dameshemd, gemerkt L.S., 1 wit katoenen onderlijfje, 1 losse witte dames- kraag. Overname in nieuwsbladen in de provin cie Zeeland verschijnende wordt beleefd verzocht, opdat de eventueele koopers of vinders van de hiervoren genoemde voor werpen zich bij de politie hunner woon plaats kunnen vervoegen, teneinde hiervan mededeeling te doen. Op deze wijze tocii kan de nasporing der vermist wordende voorwerpen ten zeerste worden vergemak kelijkt. De aangehouden vreemdeling is heden naar Middelburg overgebracht en ter be schikking der justitie gesteld. Vele ingezetenen zullen nu weder rusti ger het hoofd des nachts kunnen neer leggen. Huiselijke twist. In de Hurgronjestraat ontstond gisteren avond een huiselijke twist, welke zoo hoog liep, dat de man, die onder drankinvloed verkeerde, zijn vrouw en beide kinderen mishandelde. Buren trokken partij voor de vrouw en toen de beschonken echtvriend de vechtpartij op straat voortzette, snelde een buurman toe met een stuk huut, ten einde de vrouw terzijde te staan. De vech tersbaas voorzag zich hierop ook van een soort balk, en een algemeen handgemeen zou wellicht ontstaan zijn, indien niet op dat oogenbkk een inspecteur van politie ten tooneele verscheen. Deze wist erger te voorkomen en de rust ter plaatse te doen terugkeeren. Het huldeblijk aan H. M. de Koningin- Moeder. Thans kan het resultaat worden gemeld, van de inzameling van gelden en handteeke- ningen voor H. M. de Koningin-Moeder over geheel Zeeland. Het aantal handteeke- ningen in de 109 gemeenten tesamen be draagt 36.739. De bedragen in ieder dezer gemeenten zijn Aagtekerke ƒ42.15 Aardenburg ƒ45 St. Annaland ƒ73.17; Arnemuiden ƒ43.50; Axel ƒ171.11 Baarland 24.67; Biervliet ƒ20.65 Biggekerke ƒ29.31; Borsselen ƒ20.30; Boschkapelle ƒ10.88; Breskens ƒ112.37; Brouwershaven 50 Bruinisse 37.37 Burgh 28.26 Cadzand 23.50 Clinge ƒ83.15 Colijnsplaat ƒ56.24 Dom burg 80.19 Dreischor ƒ40.71 Driewegen ƒ23.63 Duivendijke 26.87 Eede 28.36 Eikerzee ƒ27.30; Ellemeet 9.75 Elle- woutsdijk 26.81 Goes 264.06 Graauw en Langendam ƒ31 's Gravenpolder 28.20; Grijpskerke 32 Groede 58.69 Haamste de f54.20; 's Heer Abtskerke ƒ21.30; 's Heer Arendskerke 129.95 's Heerenhoek ƒ34; Heinkenszand 55.56; Hengstdijk 14.12Hoedekenskerke f36.28 Hoek ƒ51.74; Hontenisse 190.17 Hoofdplaat ƒ30.20 Hulst 119.75 IJzendijke ƒ44.30 St. Jansteen ƒ51.74 Kapelle 32.02 Kats ƒ21.69; Kattendijke 42.49 Kerkwerve 18.65, Kloetinge 107.30 Koewacht 53.45 Kortgene 42.68 Koudekerke 176.26 Krabbendijke 105.78 Kruinin- gen f80; St. Kruis f3.80; St. Laurens f 62.74 St. Maartensdijk 84.65 Melisker- ke ƒ20.07 Middelburg ƒ436.91 Ter Neu zen ƒ202.47; Nieuw- en St. Joosland 50.12; Nieuwerkerk 73.98 Nieuwvliet 12.74 Nisse 28.14 Noordgouwe ƒ54.54 Noord- welle 12.78 Oostburg 119.37 Oost- en West-Stfuburg 84.48 Oosterland 79.20 Oostkapelle 103.08 Ossenisse 4 Oude- lande 29.09 Oud-Vossemeer 90.78 Ouwerkerk 17.90 Overslag 18.55 Ove- zande ƒ55.40; Philippine 21 St. Philips- land 104.61 Poortvliet 55.73 Renesse 25.53; Retranchement 18.73; Rilland- Bath 107.18 Ritthem 18.90 Sas van Gent 119.03; Scherpenisse 78.95 Schoon- dijke ƒ93.90; Schore ƒ25.10; Serooskerke (Schouwen) ƒ9; Serooskerke (Walcheren) 63.91 Sluis 43.34; Stavenisse ƒ50.46; Stoppeldijk 22.05 Tholen 143.10 Veere ƒ52.05; Vlissingen ƒ447.27 Vrouwepolder ƒ22.43; Waarde ƒ18.76; Waterlandkerkje ƒ15.45; Wemeldinge f82.54; Westdorpe ƒ30.80; Westkapelle ƒ61.53; Wissekerke 97.50, Wolphaarstdijk ƒ98.44; Ierseke f70.27 Zaamslag 167.35 Zierikzee 215; Zonnemaire 37 Zoutelande 24.38 Zuid- dorpe 11.94 en Zuidzande 26.50 of in totaal 7291.85. SOUBURG Gisterenavond heeft een inwoner uit deze gemeente op het Jaagpad een luchtballon netje opgevangen, hetwelk blijkens een aangehechte kaart te Calais in Frankrijk was opgelaten. Er werd bij verzocht de kaart op te zenden aan madame Weber te Calais, waaraan werd voldaan. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Bevestiging en intrede. Gisterenochtend, werd de nieuw beroe pen predikant der Ned. Herv. gemeente te Middelburg, ds. P. J. C. van Voorst Vader overgekomen van Lochem in de Nieuwe Kerk bevestigd door zijn zwager, ds. P. G. ae Vey Mestdagh uit Rotterdam met een predikatie naar aanleiding van Markus 1 3. Des avonds deed de nieuwe leeraar in trede in hetzelfde kerkgebouw en had tot tekst voor zijn prediking Hand. 16 14. Aan het einde der godsdienstoefening zoog de gemeente haar nieuwen leeraar toe Ps. 134 3. Beide godsdienstoefeningen werden door een groote schare bijgewoond het ruime kerkgebouw was niettegenstaande de bui tengewone warmte geheel gevuld. Vacatures Ned. Herv. Kerk. Het „Doetinchemsch Weekblad" brengt het halfjaarlij ksche staatje vacante plaat sen in de Ned. Herv. Kerk, bijgewerkt tot 1 Juli 1928. In Gelderland zijn 41 plaatsen vacant, in Zuid-Holland 67, Noord-Holland 43, Zeeland 22, Utrecht 18, Friesland 50, Overijssel 15, Groningen 35, Noord-Bra bant 21, Limbung 4, Drenthe 8, in het ge heel 324. Het getal der vacante plaatsen is toe nemende. Op 1 Juli 1927 309, op 1 Januari 1928 319 en thans 324. Ds. J. Groeneweg, directeur der Chr. Phi- lanthr. Inrichtingen te Doetinchem, merkt er bij op, dat het aantal onbezette predikants plaatsen dus alweer toegenomen is Dat daarbij heel wat plaatsen zijn, die niet kunnen of zelfs niet willen beroepen om welke reden dan ook is bekend en daar om is het aantal „beroepende gemeenten" zeker heel wat kleiner dan 324. Doch laat ons ruim de helft er eens afne men dat is dunkt mij nog al royaal bere kend dan blijven er toch nog meer dan 150 gemeenten over, die graag een eigen voorganger zouden hebben, wetende dat al het werk niet naar den eisch kan geschieden, wanneer daartoe iemand, die toch ook zijn eigen kring heeft te bearbeiden, als consu lent wordt aangewezen. Geref. Kerken. Beroepen te Scharendijke de heer A. van de Weg, cand. te Dordrecht. 25.000 kerken te huur. Onder dezen titel gaf Mc. Calls onlangs een artikel weer van de hand van een Pro- testantschen predikant, waarin het volgende gezegd wordt Volgens een juiste telling kwam vast te staan dat er in den staat Ohio 561 kerken verlaten zijn, vele in bouwvalligen toestand verkeeren, terwijl andere voor alle mogelijke doeleinden gebruikt worden. Bovendien zijn er 194 andere kerkgebouwen, die gedeelte lijk in goeden toestand verkeeren en voor gezelschapsdoeleinden gebruikt worden. Ik mag daaraan wel toevoegen dat er 250 an dere kerkgebouwen zijn, waar zoo goed als nooit godsdienstoefening gehouden wordt. Dat zijn tezamen ongeveer 1000 kerken in den Staat Ohio,' welke men met een uithang bord zou kunnen voorzien Te huur. Daar er in andere staten soortgelijke verhoudingen bestaan, zoo verklaart de pre dikant, is het aantal der leegstaande kerken minstens op 25.000 te schatten. Omtrent de oorzaken van dit verschijnsel loopen de meeningen nogal uiteen. De pre dikant meent echter drie hoofdoorzaken te moeten aanvoeren, namelijk de automobiel, de cinema en de radio. Examens. Eind-examen R. H. B. S. te Oostburg. Afdeeling B. Geslaagd J. P. J. Wage te Sluis, A. L. de Bruijne te Cadzand en A. I. T. Overveld te IJzendijke. Afgewezen 1 vrou welijke candidaat. Zierikzee (Rijkskweekschool). Geëxami neerd 6 mannelijke candidaten. Geslaagd F. Boogert en J. J. Matthijsse, Zierikzee, M. R. Groenewege te Scherpenisse, L. P. Pie- terse en C. Rijk te Ierseke, J. Remijn te Hansweert. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Serooskerke (W.) is benoemd de heer G. Jobse, aldaar. De vacature was ontstaan, doordat de heer J. Wisse het onderwijs na volbrachten diensttijd met pensioen heeft verlaten. De heer J. Wisse was van 1 Mei 1883 tot 1 Maart 1884 onderwijzer aan de openbare school te Cats, daarna te Serooskerke eerst aan de openbare school en vanaf 1 Januari 1901 aan de toen aldaar opgerichte Chris telijke school werkzaam. De afdeeling Walcheren van de Vereeni- ging van Christ. Onderwijzers hield Zater dag te Middelburg een algemeene vergade ring, welke vrij goed was bezocht. Na de gewone opening door den waar nemenden voorzitter, den heer R. van der Welle, werd o.m. medegedeeld dat vele jonge nieuwe leden tot de afdeeling waren toegetreden. Op 't gedei kboek van het a.s. 75-jarig bestaan der vereeniging werd ingeteekend. Sympathie zal betuigd worden aan het in gekomen schrijven van het comité voor de piov. vergadering om dit jaar een excursie te houden naar Gent. Daar de heer B. J. de Meij te Ritthem voor zijn verkiezing tot bestuurslid had be dankt, werd gekozen de heer W. de Wolf te Veere. De heer M. Goote deed als afgevaardigde verslag van de voor- en van de algemeene vergadering te Groningen te houden. in de plaats van wijlen den heer P. Boon werd tot vertegenwoordiger der afdeeling in het comité voor de Provinciale vergade ring gekozen de heer B. H. Lavooij. De heer S. Douma van Grijpskerke hield een inleiding over „De oordeelsdag in onze vertelling op school". Hierop volgde een leerzame discussie. Door zijn vertrek naar Rotterdam nam de heer Douma afscheid van de afdeeling. MARINE EN LEGER De luitenants ter zee A. C. Wakerlin der le, jhr. H. A. van Foreest der 2e klasse, zoomede de officier van den marine-stoom- dienst 2e klasse A. D. Jongkees, allen tijde lijk geplaatst aan boord van Hr. Ms. mijnen legger van „Meerlant", worden 23 dezer te ruggeplaatst als leeraar aan het Kon. insti tuut voor de marine. De officier van den marinestoomvaart- dienst 2e klasse G. H. Klazinga, die be stemd is voor den dienst in Oost-lndië zal Dinsdag a.s. daarheen vertrekken. Met ontslag uit den zeedienst 20 Juli torpedomaker-majóor J. Brou wer. 1 Augustus matroos le klasse J. P. M. J. Sanderse. 14 Augustus schoenmaker F. J. van der Meulen. 16 Augustus matroos le klasse P. Ale- wijnse. 20 Augustus sergeant^majoor der ma riniers H. S. de Vries. 25 Augustus sergeant-hofmeester W. H. Gart. 28 Augustusmachinist-majoor J. Beth- lem. 31 Augustus matroos le klasse P. Faas. 1 September adj.-onderofficier der ma riniers A. C. Klop. 2 September korporaal-kok der mari niers W. J. Löbesteijn korporaal-machi nist G. H. Christiani. Ondervoligende onderofficieren zijn be stemd in September of October a.s. naar Oost-lndië te worden uitgezonden Schipper W. A. Wahlers, bootsman D. J. de Graaff, H. J. Steijn, W. Steijn, W. Gramstad en C. v. Stiphout sergeant-sei ner A. J. Woltering en F. Meijer, sergeant konstabel A. W. Verouden, J. A. v. d. Zande en C. W. Christiani, sergeant-ma chinist J. 'C. de Ligt, T. N. Bleeker, D. Schenk, sergeant-bottelier J. J Sinjongo, sergeant-torpedomaker O. van Os, H. van der Oud, G. F. Franken en 1. Mark, ser geant-hofmeester W. van Hall. Vereeniging van Technici der Kon. Marine. Bij de Koninklijke marine is door een personeelsgroep beneden den rang van of ficier en behcorende tot de technische af- deeliiigen, een nieuwe organisatie in het leven geroepen, nl. ae vereeniging „De Vereeniging van Technici der Koninklijke Marine" goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 17 April 1928, welker statuten in de Nederlandsche Staatscourant zullen wor den geplaatst. Met de oprichting van vorengenoemde organisatie wordt beoogd, alle technici bij de Koninklijke marine in één organisatie onder te brengen, en de thans bestaande vakgroeponganisaties daarin te doen oplos sen. Waar over het algemeen de wensche- lijkheid werd geuit om tot één organisatie voor het technisch personeel te komen, is door de tot standkoming van de vereeni ging van technici der Koninklijke marine aan veler wenschen voldaan. Belanghebbenden, die zich bij de 'veree niging wenschen aan te sluiten, worden beleefd verzocht zich schriftelijk, met op gave van adres, of persoonlijk te wenden tot het bestuur der vereeniging, waarvan bet secretariaat is gevestigd 'Binnenhaven no. 27, Den Helder. Bij het 14e regiment infanterie te Middel burg en Bergen op Zoom zijn, met ingang van 1 Augustus, benoemd tot vaandrig de dienstplichtige sergeanten-titulair J. F. Bas- tiaanse, J. H. Appel, A. J. van Dijke, J. Catsman, P. Daniëlse, J. J. Poelman, I. P. Schippers, A. H. F. Hamerlinck, D. W. F. de Haas, E. Bats, P. Minderhoud, A. J. de Klerck en M. J. Tolhoek. Het vooroefeningsinstituut. De minister van oorlog heeft het volgen de ter kennis gebracht van den inspecteur van den vrijwiüigen landstorm In verband met den uitgebreiden arbeid welke daaraan is verbonden, hetzij voor de gemeente-secretariën die de vereischte opgaven verstrekken dan wel voor het personeel van het .vooroefeningsinstituut, dat de noodige gegevens uit de registers ter secretarie overneemt," en gelet op de algemeene bekendheid welke het vooroefe ningsinstituut nu in den loop der jaren overal in den lande heeft verkregen, acht ik het niet noodig dat aan alle jongelieden van de jaarklasse, welke in aanmerking komt voor deelneming aan de vooroefenin gen, een persoonlijke kennisgeving aan de desbetreffende bepalingen wordt gezonden of gedaan". In verband met bovenstaande heeft de inspecteur Ivan den vrijwilligen landstorm medegedeeld, dat het geenszins de bedoe ling is de propaganda minderkrachtig te voeren. Besprekingen moeten worden ge houden en vergaderingen worden uitge schreven. Het toezenden van een persoon lijke mededeeling aan de betroffen jonge lieden moet achterwege blijven. VOETBAL. Gisteren werd voor de serie wedstrijden van „Middelburg" op het terrein bij de meelfabriek de wedstrijd WalcherenMid delburg gespeeld mét 04 tot uitslag. Marine Sanatorium-fonds. De wedstrijd welke gisterenmiddag ge speeld zou worden tusschen Vlissingen I Marine elftal, is na een uur spelen afge broken moet worden, met (gelijken stand (33), daar het wegens de enorme warm te voor de spelers verder geen doen was. De datum waarop deze wedstrijd over gespeeld zal worden is bepaald op Zater- dag 21 Juli, 's ivonds 7 uur. Waar beide ploegen elkander niets toe gaven, belooft het voor a.s. Zaterdag een mooie match te worden, zoodat een gang naar den Koudekerkschen weg niet teleur zal stellen. Een vliegenier door den bliksem getroffen. Bij het zoeken van bessen hebben drie personen in een moeras op 12 K.M. af stand van Chatsworth het deerlijk ver minkte en met brandwonden overdekte lijk van den Mexicaanschen vlieger Emilio Carranza getvonden. Naast den ongeluk kige lag zijn vernield vliegtuig, dat met een boom in botsing was gekomen, waar door de beide vleuels waren beschadigd. Carranza was Donderdagochtend om kwart over zeven uit Roosevelt Field voor een non-rtop vlucht naar Mexico-City op gestegen. Klaarblijkelijk is zijn toestel reeds een paar minuten na het vertrek door den bliksem getroffen.. Buiten verantwoordelijkheid der redacU* De copie wordt niet teruggegever Geachte Redactie, Volgens uw blad van jl. Zaterdag, zie verslag van den Raad alhier, spreekt onze Burgemeester als volgt De voorzitter herhaalde nogmaals dat hij' vertrouwen heeft in de stakers, doch wij moeten paraat zijn wanneer er zich relletjes voordoen. Hij ontkende den heer Van Oorschot dat hij niet boven de par tijen zou staan. Hij staat in voortdurend contact zoowel met de directie van „de Schelde" als met vertegenwoordigers van arbeiderszijde. (cursiveering van mij, Sp.) Onze geachte burgemeester gaat hier on behoorlijk buiten zijn boekje. Dat hij met een verantwoordelijke verte genwoordiging van de arbeiders in dit con flict betrokken ook maar in eenig, laat staan in voortdurend contact staat, moet onder- geteekende, die er toch wel iets van afweet, pertinent betwisten Wij vestigen hierop nadrukkelijk de aan dacht, omdat wij geen enkele verantwoor ding kunnen aanvaarden voor wat achter ons rug om wordt bekokstoofd. 2Teifs niet, al doet dit een Burgemeester. Mijnheer de Redacteur, U dankend voor de verleende ruimte, F. v. SPANNING. (Wij hebben den burgemeester met boven staand schrijven in kennis gesteld, die ons mededeelde dat het zijn bedoeling is ge weest te laten uitkomen dat hij voor beide partijen toegankelijk is en dat hij zich dus wel degelijk boven de partijen stelt. Hij heeft meermalen ook met arbeiders gesproken over het conflict en als zooda nig was zijn uitdrukking bedoeld dat hij met beide partijen contact heeft. STAKERS EN WERKLOOZEN. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U, om opname van on derstaande in uw veelgelezen blad. In het wekelijksch overzicht in uw courant betreffende 'den staat van werkzoekenden, gegeven door de Gem. Arbeidsbeurs alhier, staan steeds een of meer kellners ingeschre ven, waaruit blijkt, dat er nog steeds meer aanbod dan vraag is om genoemde werk krachten. Wat is nu echter het geval Er werken thans in enkele zaken des Zaterdags en Zondags personen die voorheen nooit het beroep van kellner hebben uitgeoefend als kellner, terwijl zij als georganiseerd arbei der bij hun resp. bonden staan ingeschreven en dus ook evengoed als ieder ander staker, hun reglementair en steun ontvangen. Het gevolg is, dat zij dus in gunstiger positie komen dan wanneer de staking er niet was, doch dit gaat dan ten koste van menschen, die in genoemd vak geen werk kunnen vin den en zoodoende ten laste van de gemeen schap worden aangewezen. Hoe wordt iemand genoemd, die, hoewel geen werk. dus ook geen inkomen heeft, wanneer hij op een fabriek gaat werken waar staking is? Past zooiets voor een georganiseerd, dus steuntrekkend, staker Ik betwijfel ook sterk of de stakingsleiding een en ander goed zou keuren. In de hoop dat bovenstaand moge bijdra gen tot het wegruimen van dergelijke mis toestanden, opdat nog niet meer werkloozen, die toch al in veel ongunstiger levensom standigheden verkeeren dan stakers, door dergelijke handelswijze worden getroffen. U, mijnheer de redacteur beleefd dank zeggend voor de verleende gastvrijheid. Een werklooze kellner

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 2