n i ij i DINSDAG 3 JULI Bezoekt LOUI en 8ARCHEM 66e Jaargang '1928< [sche Stoomvaart UITINGEN GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON ACHTER EEN MASKER. PR0VINCALE STATEN. No. 155 T_i te JEN, tsen. Adres uwen Ewout- net labines in de :t strand. :SE, Noord- Heerenfiets, kast f20.—, >0, 2e hands we en Pitrie- at 3. WIJCK heeft MGSHUIS ilNGELWEG, 'JE jaar. Aanmel- lingstraat 28 Augustus aan 19 een ruim UIS voorzien. Te aat 19. kt MER rerkeer. Brie- ureau „Vtiss. rg-Rotterdam n plaatsen. ISSAGIERS, N VEE, v. Roti v.m.uut 9 Midd. m.uur 8 8 ekomen: nsport- en Exp. VOS, Telefoon ORN, Telef. 155, OUT, Telef. 282. ENHEK, Tel. 101 16.07 16.15 17.27 18.19 15.55 16.59 17.31 17.40 18.07 19.27' 19.41' 19.54' 20.05' 20.20' 20.28' 20.40- 20.47' 20.56' 21.08= 21.17' 21.26' 21.36= 21.47= 21.56= 19.00 20.42 121.04 16.17 16.33 18.13 20.04 19,51 21.07 21.53 19.49 20.45 21.13 21.42 22.28 22.44 23.02 23.13 23.25 23.45 23.53 VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta ling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE PRIJS Van 1-5 regels: ƒ1.25, voor iederen regel meer 25 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 50 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, voor iederen regel meer 15 cent. MAATREGELEN TER VOORKOMING VAN TYPHUS. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen overwegende, dat in naburige gemeen ten gevallen van besimettelijike ziekte (ty phus) voorkomen, zoodat, ofschoon deze ziekte thans niet in Vlissingen is geconsta teerd, het wenschelijk is, dat door de be volking maatregelen ter voorkoming van genoemde ziekte worden genomen gelet op het advies van de Gezondheids commissie te Vlissingen Waarschuwen dringend de bevolking, in verband met den aanvoer van groenten, vruchten en melk uit nabfriige gemeenten, de melk en groenten goed te koken en alle vruchten vóór het gebruik met gekookt water goed te reinigen. Vlissingen, 3 Juli 192S. Burg. en Wefh. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen gelet op artikel 37 der Drankwet dioen te weten dat bij 'hen is ingekomen een verzoek van iANTONJUS CO RN EL IS VAN OORSCHOT, wonende te Vlissingen om verlof tot den verkoop van alcofholhoudenden drank ande ren dan sterken drank voor de beneden vóórlocaliteit van het perceel Nieuwedijk no. 17 dat vanaf heden, gedurende veertien da gen tegen 'het verleenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij Burgemeester en Wethou ders voornoemd. Vlissingen, 3 Juli 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Hofbericht. De Koningin-Moeder zal dit jaar, als ge woonlijk, den 2en Augustus op Soestdijk doorbrengen. De Koningin vertoeft dan eveneens ten paleize Soestdijk, waar zij, na terugkeer uit het buitenland, voor eenigen tijd de gaste van de Koningin-Moeder zal zijn. Oud-minister Colijn^ lid der Tweede Kamer In de vaqature, ontstaan door het over lijden van den heer J. G. Scheurer, is door het Centraal Stembureau benoemd tot lid van de Tweede Kamer de heer H Colijn, te 's-Gravenhage. Nederland en België. In de memorie van antwoord op het voorioopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp tot goedkeuring van het op 26 October 1927 te Brussel tusscihen Neder land en België gesloten verdrag betreffende intellectueele toenadering tusschen beide landen, zegt de regeering o.m., dat het taal gebruik van te teeren aard is, om a priori 'n bepaalde meening uit te spreken omtrent de door de Technische commissie te volgen t 8 September; arktdag). Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 14) Wat wilt u dat ik doe vroeg Yvonne gretig. Wel, dat u mr. Ravenscar achter op rijdt en op de een of andere manier het adres, op den brief probeert te zien. Als die brief werkelijk voor Phyllis Vaughan onder een anderen naam dan bestemd is, zal' het geen gemakkelijke taak voor u zijn, ben ik bang. Ik zial het in elk geval probeeren, ant woordde het meisje vastberaden. Ik zal zorgen, dat hij geen achterdocht krijgt, ik zal juist heel bescheiden zijn. Ze was van de fiets gestapt, toen de ouïïe man haar had aangesproken, ze sprong er nu vlug op en fietste met een flinke vaiart door, voorbij de pastorie, voor hij de glas in lood-vensters van de Priory en zoo den straatweg op, die leidde naar Wroxford, een langen weg van vier mijlen. Nu en dan kwamen haar voetgangers tege moet, die van de stad) kwamen, maar daar het inwoners van Beacon Audley waren, die ze allen kende, deed ze geen navraag, of mr. Ravenscar ver voor haar uit w*as. Ze wist eigenlijk ook nog niet precies, wat ze zou doen als ze den secretaris zou in halen, maar ze had een vaag idee, dat het dwaas was, om er op te rekenen dat ze er een of ander bewijs door zou krijgen. Maar na de spanning van de laatste da gen op de pastorie en in het droefgeestige vooruitzicht van haar vaders begrafenis gedragslijn op dit punt. Indien in de prac- tijk zich inderdaad' onvoorziene moeilijk heden voordoen, biedt de beperkte wer kingsduur gelegenheid den inhoud van het verdrag te wijzigen. Het weer in Juni. Aan het voo-rloopig overzicht van het weer in de maand Juni, medegedeeld door het Kon. Met. Instituut te De Bildt, is het volgende ontleent Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur 1.6 graad Celsius te laag. In de 3 dekaden waren de afwijkingen resp. l.J/2, 21/2 en 1 graad beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 14en. en 16en resp. 1° boven en 5° be neden normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was V/20. De gemiddele mini mum temperatuur was 1.4° beneden nor maal. De eerste dagen der maand kwam nog vrij algemeen nachtvorst voor. De neer slag was in Z.-Holland 25 beneden nor maal. In het overige gedeelte van. het land was de neerslag normaal' tot ongeveer 10 er boven of beneden. Friesland, Utrecht en, Gelderland hadden een geringe overmaat van regen. De andere provinciën over het algemeen iets te weinig regen. Te De Bildt werden 219 uren zonneschijn waargenomen tegen 192 normaal. Wereldreizigers. De tweede Haagsche Post-wereldreiziger mr. C. P. van Rossem, is gisterenochtend om 11.44 aangekomen na een reis van 65 dagen, 22 uur en 24 minuten om den aard bol langs de route van Philias Fogg. Zitting van Maandag 2 Juli. (Vervolg en slot.) Ingekomen was een verzoek van Burg. en Weth. van Grauw en Langendam om subsidie uit het provinciaal' Wegenfonds voor onderhoud van den weg Hulst Walsoorden met afschriften van brieven terzake van de commissie van beheer en onderhoud van dien weg en van. Burg. en Weth. van Hulst. Dit werd om bericht en raad gesteld in handen van Ged. Staten. Het Provinciaal Verslag. Bij de weder aanbieding- van het provin ciaal verslag over 1927 wees de heer Over- hol op de passage in dat verslag over de werkloosheid in Zeeland, die ook in de Tweede Kamer is besproken en meende, dat uit de mededeelimgen blijkt, dat Ged. Staten zijn voorgelicht door werkgevers en de Werknemers niet zijn gehoord. Hij vroeg of Ged. Staten in het gesprokene in de Ka mer geen aanleiding vinden een nader on derzoek in te stellen en van het resultaat in de najaarszitting kennis te geven. De voorzitter verzekerde dat het vraag stuk van de werkloosheid de volle aandacht heeft van Ged. Staten. De heer Van 't Hoff maakte enkele op merkingen over de opgenomen balans der PZEM. Het verslag werd verder voor ken nisgeving aangenomen. Wijziging van het Reglement van Orde voor de vergadering, w.o. het ambtsgebed. De heer Reilingh zeide, dat het zeker niet te verwonderen is dat de tegenstanders van hef ambtsgebed er zich ook nu niet mede kunnen vereenigen, doch zij moeten zich naar de meerderheid schikken. Men had echter gehoopt, dat de kwestie zoo zou worden geregeld, dat men de tegen standers niet zou dwingen daaraan deel te nemen, waar deze in de in onderling over leg opgestelde gebedsformule een naar omlaag trekken der religie zien. Maar men dwingt ook den voorzitter tot een bepaald godsdienstige handeling in het openbaar en al moge dit nu voor den tegenwoordigen voorzitter geen bezwaar zijn, dit kan het voor anderen wel zijn en het lijkt wel of men de benoeming van andersdenkenden wil uitsluiten. Spreker meent dat men een en ander kan ondervangen door te bepalen dat voor de vergadering, zij die dit wen- schen aanwezig kunnen zijn bij een gebed den volgenden morgen, vond ze de op dracht van Elisha Crowe een ware uit komst. Ze voelde zich een jager op het spoor van wild en op dat oogenblik be schouwde ze haar oom's secretaris als den rooden vos, dien ze zelf achtervolgde. Ze had ongeveer twee mijlen afgelegd, toen zij bij een kromming van den weg den secretaris op een afstand van circa drie honderd meter vóór zich zag loopen. Ze realiseerde zich onmiddellijk dat ze hem niet kon inhalen, zonder een plan de cam pagne te hebben opgemaakt, 't Zou onzin nig en onverantwoordelijk zijn om de inge ving van het oogenblik te vertrouwen. Ze sprong van haai fiets, zette die tusschen een paar braamstruiken aan den kant van den weg en ging eens op verkenning uit. Vóór Ravenscar was wéér een bocht in den weg, die hij met zijn gewone groote stappen naderde. Yvonne besloot hem om den hoek te laten gaan, voor zij de jacht begon. In dien tusschentijd keken haar jonge oog-en scherp naar de zich snel ver wijderende figuur vóór haar en het duurde niet lang, of ze zag tot haar groote verras sing eventjes een smal wit vierkant stukje in zijn linkerhand. Dat was in. ieder geval een, goed teeken Het witte stukje was ongetwijfeld de enveloppe, die hij in Bea con Audley niet had durven posten onder het bereik van Elisha Crowe's scherp zien de oogen en het feit, dat hij het stuk in de hand hield, inplaats van het in den zak te steken, waar het zou kunnen uitvallen, wees er op, dat hem aan dit document veel gelegen was. Het zien van dezen brief in- om eens om te kijken, wees er op, dat hij niet veronderstelde, dat hij gevolgd werd. Yvonne hoopte, dat hij het ook verder niet zou doen, want anders zou haar heele plan door den voorzitter of een der leden. Dit gebeurt o.a. ook in classicale vergaderin gen, die geopend worden na het uitspreken van een gebed. Spreker wil' geen voorstel doen, maar afwachten of van rechts tege moet wordt gekomen. De heer Onderdijk zal niet Veel meer zeggen, maar meent dat er hier een con- currentiegeest is tusschen de rechtsche partijen, anders had men er wel eerder mede gekomen. Nu is men bang voor de groepKodde. Spreker stelt voor te lezen ,,in elke zitting der Staten kan men na de in art. 68 der provinciale wet bedoelde opening, door den voorzitter een gebed worden uitgesproken." De heer Overhoff wil beslist het geheele art. 1 zien geschrapt. De heer Kodde zegt, dat het gebed in de vergadering moet worden uitgesproken. Verder zal hij geen principieel debat meer houden. De heer Van der Wart zëgt dat de chr.- historischen de vorige maal zijn weggegaan omdat er een verschil met 'de andere recht sche partijen was, maar nu het eenmaal is aangenomen, staan zij er objectief tegen over. Men moet niet terugkeeren op een genomen' besluit. De heer Overhoff zegt, dat dit toch wel meer gebeurd is, ook met een wijziging van het reglement. De heer Welleman meent, dat hij de vo rige maal zijn standpunt voldoende heeft toegelicht. Het amendementOnderdijk wordt ver worpen met 24 tegen 15 stemmen en daar na het voorstel van Ged. Staten aangeno men met 24 tegen 15 stemmen. De 24 stemmen waren van de aanwezige rechtsche leden en den heer Van Oeveren. De 15 stemmen van de overige linksche leden. Verder gaven de wijzigingen- in het re glement geen aanleiding: tot discussie en werden zonder hoofdelijke stemming aan genomen. t Electrificatie van de Middengroep. De heer Catshoek vraagt of als Zierïk- zee nog tot aansluiting besluit die gemeen te alsnog het recht van distributie houdt. De heer Van der Weijde zegt dat toezeg gingen van vroeger zijn vervallen door latere wijzigingen. De heer Catshoek wil een definitief ant woord. De heer Van der Weijde zegt, dat Ged. Staten deze zaak dan nog nader moeten bezien. Spreker kan geen definitief ant woord geven. Uitvoering van de Provinciale Wet. De heer Van 't Hoff meent, bij het twee de deel van dit voo'rstel, nadat het eerste zonder hoofdelijke stemming is aangeno men, dat hier een te groot; delegatie van macht plaats heeft, die in de praktijk niet noodig is gebleken. Spreker dringt er dan ook op aan die delegatie, die door art. 132 en 135 der wet mogelijk is, niet te verlee nen. De heer De Baare meent, dat de huidige toestand niet bewezen heeft, niet in het be lang cfeT provincie te zijn. Spreker heeft dan ook niet begrepen waarom overdracht wordt voorgesteld. Als het is om het den Statenleden makkelijker te maken, dan kan spreker voor zijn fractie verklaren dat zij er zelf wel voor zal zorg dragen. De heer Adriaanse acht het hier een zeer principieele kwestie en dat ook de praktijk niet be noodzakelijkheid heeft aangetoond van deze wijziging, staat voor hem vast. Het stellen van een limiet is ook zeer moei lijk. Spreker kan dan ook geen termen vin den om voor het voorstel te stemmen. De heer Van Dusseldorp ontkent, dat men de macht van de Provinciale Staten wil verkleinen. Het is echter door verschil lende provincies noodig geoordeeld dat deze wijziging werd aangebracht in de wet. Het gaat hier om beslissing door Ged. Staten van kleinere kwesties. De rechtsge dingen zijn opgenomen, omdat die ook bij koopen, ruilen enz. van grond aan de orde kunnen komen. Inlicht, bij 't Verfraaiings Gezelschap te Lochem. in duigen vallen. Zoo gauw Ravenscar uit het gezicht was, haalde ze haar fiets weer te voorschijn, sprong er op en ging haar „slachtoffer" met een vaart achterop. Ze reed zoo vlug, dat toen ze den hoek om sloeg, Ravenscar maar weinige meters voor haar uit liep, met gebogen hoofd, alsof hij diep in gedachten was. Ze trilde van emo tie, toen ze zag, dat zijn linkerhand nog altijd heen en weer slingerde met den brief er in. Nou moet het mompelde zc. Met een beetje geluk zal ik bij hem zijn, voor hij me hoort. Diep gebogen over het stuur, trapte ze zoo hard ze kon. De weg was hard en dróóg, zonder zand, dat zou kun nen knarsen en daardoor haar aanval ontij dig verraden en Yvonne prees zichzelf ge lukkig, dat ze haar fiets altijd zoo goed smeerde. Ze had zoo'n vaart en reed zoo geluidloos, dat ze vlak bij Ravenscar was, voor hij zich nauwelijks een halven slag om kon draaien om te zien wat er achter hem aankwam. Met kracht kwam het voor wiel tegen zijn beenen aan, zoodat hij om tuimelde en den brief losliet. Ook Yvonne viel, maar met de lenigheid van een jonge kat sprong ze direct weer op haar voeten. Ze dacht aan Elisha's raad om haar bedoeling niet te verraden en begon eest den gevallen man te helpen. Met eer oogopslag zag ze, dat de brieLsnet het adres naar beneden, was gevallen, juist binnen het bereik van den bezitter. Ze deed of ze heelemaal' niet op den brief lette en of spireerde haar tot een vermetele onderne ming. Dat hij er niet aan scheen te denken al baar aandacht bij den aangeredene was. Wel, meneer Ravenscar riep ze met een goed voorgewende verrassing. Ik ben maar blij, dat u 't bent en niet een De vrouwenmoordenaar Prat, die te Marseille terecht stond. Deze foto, die langs radio- grafischen weg toegezonden is, toont ons een moordenaar van zes^ vrouwen, waaronder ook eemiHollandsche vrouw. De heer Welleman acht het juist dat de Staten het heft in handen houden, maar heeft wel gedacht, dat Ged. Staten van Zeeland er als de kippen bij zouden zijn van de wijziging der wet gebruik te maken. De heer De Baare acht de verdediging van het voorstel zeer zwak en wijst er op, dat de beoordeeling van wat een kleinig heid is, toch ook bij Ged. Staten zal blij ven berusten en dit alleen reeds acht hij een bezwaar. Het voorstel wordt verworpen met 30 te gen 9 stemmen. Met de leden van Ged. Staten stemmen alleen voor de heeren Du- moleijn, Mes en Van Waesberghe. Verpleging behoeftige blinden. De heer Joziasse acht het verkeerd dat de provincie zich begeeft op het terrein van armenzorg. Het voorstel wordt aangenomen, waarbij de heer Joziasse geacht wordt te hebben tegen gestemd. Subsidie Handelsonderwijs. Het voorstel wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Subsidie proeftuin. Ook dit voorstel wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Tramlijn HoofdplaatBreskens. Over dit voorstel wordt niet gediscus- seerd en gaat het onder den hamer door. Benoeming buitengewoon lid Ged. Staten. Na de pauze wordt tot lid der Staten bedoeld bij art. 89 der Prov. wet herbe noemd de heer Wallien met 23 stemmen, tegen 7 op den heer Kakebeeke, 1 op den heer Van, der Wart en 9 blanco. Bij deze stemming was ook de heer Wallien aanwezig. Verbetering weg ZierikzeeBrouwershaven. Het voorstel om de subsidie voor verbe tering van den weg. ZierikzeeBrouwers haven te verhoogen van 240.000 op 277.500 in verband met de verbetering der traverse door Zonnemaire, mits die ge meente een subsidie verleend van 10.000, heeft in alle afdeelingen aanleiding tot be sprekingen gegeven. Een lid meende, dat meerdere gebouwen zullen moeten worden verwijderd, wat wel anders zou hebben gekund. Een ander lid wijst op de noodzakelijke onteigeningen. Van de zijde van Ged. Staten wordt opge merkt dat het onbewoonbare huisjes be treft, wat op zifch zelf reeds nuttig kan worden genoemd. Alleen vervanging van enkele schuurtjes en aankoop van tuin grond zal kosten medebrengen. Een ander lid meent dat afgeweken wordt van den gestelden weg, en het storten van het be drag voor onderhoud in de wegenkas der provincie. Hij zou dit ook nu opgeno men willen zien. Een ander lid meent dat niet volgens een bepaald systeem wordt gewerkt. Van de zijde van Ged. Staten vreemde. Ik begrijp zelf niet, waarom ik niet gebeld heb. Ik hoop, dat u niet boos op mij bent en dat u zich niet erg bezeerd hebt door mijn, stommiteit De secretaris deed alle mogelijke moeite om op te staan, zoodra hij den brief zag liggen. Hij keek er een oogenblik angstig naar en het meisje zag aan zijn gezicht, dat hiji blij was, dat de adreszijde naar beneden lag. U hoeft zich niet te excuseeren, zei hij hoffelijk. Er is niets aan mij gebro ken. Ik ben alleen een beetje geschrokken, maar dat zal met een paar minuten wel over zijn. Yvonne raapte haar fiets op, die geluk kig geen averij had opgeloopen bij het „rammen" van mr. Ravenscar, en zette het voertuig tegen een boom. Toen nam ze haar zakdoek en sloeg daarmee het stof van den man af, terwijl ze schijnbaar zóó ging staan, dat ze zich tusschen hem en den brief bevond, waarop al haar hoop was gevestigd. Eerst stond ze er met den rug naar toe, maar langzamerhand draaide ze zich om en bukte opeens, alsof ze den brief juist op dat moment pas ontdekte, om hem op te pakken. Hallo riep ze uit, u heeft van den schrik een brief laten vallen. Ik zal hem even voor u oprapen. Haar vingers grepen de enveloppe en ze had deze net omgedraaid om het adres naar boven te keeren, toen de lange rech terarm' van Ravenscar uitschoot en haar pols in een ijzeren greep gevat werd. Met een zachten kreet van pijn liet ze den brief weer vallen en draaide zich ver schrikt naar haar aanvaller. Met een zucht bukte hij zich en raapte den brief zelf op. Nadat hij hem in zijn jaszak had gestoken, wordt toegegeven, dat als regel traversen voor rekening der gemeenten moeten ko men, maatr uitzonderingen blijven toelaat baar. Het blijft mogelijk een fonds te vor men voor wegen, die buiten het wegen fonds vallen. Verder wordt opgemerkt, dat het vreemd aandoet dat men zoo spoedig met een wij ziging in. een besluit komt, doch een ander lid meent dat er voldoende redenen zijn nu de gemeente Zonnemaire er een betrekke lijk groot bedrag voor over heeft, al heeft hij overigens liever dat de wegen buiten om de gemeentekom worden geleid. Dit onderschrijft een ander lid ook in het be lang van het snelverkeer. Een lid van Ged. Staten wijst er op, dat de wijziging een gevolg is van het voorstel van Zonnemaire. Dit lid wijst er op, dat ook volgens het nieuwe voorstel een bocht wordt ver flauwd, doch enkele leden vinden de bocht te scherp en tekort, en geven de voorkeur aan den weg buiten de kom. Enkele leden vinden '10.000 voor een arme gemeente als Zonnemaire te veel en vragen zich af of de ingezetenen wel met het besluit van den raad accoord gaan. Vanwege Ged. Sta ten wordt er op gewezen, dat de gemeente meent groot belang bij de traverse te heb ben. Zonnemaire zou later toch in groote kosten vervallen vooir verbetering en ver breeding van den weg en van den oprit in het bijzonder. Op een vraag wordt geant woord, dat aan, de bezwaren van de heeren Mol en Geelhoed wel zal kunnen worden tegemoet gekomen. Ged. Staten wijzen er op, dat het hier niet gaat om een wijziging van een besluit. Het betreft een onderwerp, dat destijds nog niet voor beslissing rijp was, doch het kwam hun ongewenscht voor de uitvoering van het geheele werk er op te laten wach ten. De Staten wisten dat er voor de ver betering in de kom van Zonnemaire nog een nader voorstel1 was te wachten. Het is niet de bedoeling geweest van. het lid van het college dat voor gevallen, als het on derhavige een fonds wordt gevormd. Ged. Staten handhaven hun voorstel. De heer Timmerman meent, dat het niet juist is dat Zonnemaire een arme oremeente is, het is juist een welvarend dorp. De snelheid in de kom kan toch altijd worden beperkt. Ook heeft spreker geen bezwaar tegen het afbreken van enkele huisjes en schuren, maar hij vraagt of over den prijs reeds een accoord is getroffen zoodat men niet voor verrassingen komt als te Brou- zei hij met een flauw lachje U moet me heusch niet kwalijk nemen, dat ik me zoo kon vergeten. In ieder geval zijn we nu quitte Ik moet toch wel een beetje van streek zijn dooir mijn val en ik realiseerde mij niet direct, dat het een vriend was, die de goedheid had, mij den brief te willen aanreiken. Ik deed alsof u een vreemde was, die nieuwsgierig was naar het adres op de enveloppe. U bent nog heel jong, miss Wenslade, maar u bent wereldwijs genoeg om te begrijpen dat een man in mijn positie heel' dikwijls brieven heeft, waarvan hij het vertrouwde karakter heeft te beschermen. Ik had er geen idee van, dat de brief van zooveel belang was, antwoordde Yvon ne koel. Dat is hij ook werkelijk niet, behalve misschien, voor een enkelen vreemde, zei Ravenscar met een lachje. Ik zou de laatste zijn om mij in uw zaken of die van mij-n oom te willen men gen, meneer Ravenscar, zei ze onverschil lig. Uw brief of het adres er van, inte resseerde me absoluut niet, maar omdat ik de oorzaak van uw val was, beschouwde ik het als van zelf sprekend dat ik den brief voor u opraapte. En nu zal ik maar doorrijden, anders kom ik te laat in Wrox ford voor mijn boodschappen. Ze sprong op haar fiets en reed weg, in het besef, dat dit het ergste van haar avontuur was, dat ze nu genoodzaakt was, haar tocht voort te zetten voor een pseudo- boodschap, nadat ze gefaald had. Maar ze begreep, dat het noodzakelijk was om te doen, alsof ze naar Wroxford moest, daar haar houding anders te doorzichtig zou zijn. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1