VLISSINGSCHF COURANT 1000 300 100 25 ZATERDAG EERSTE BLAD 66e Jaargang i IC&3© Uitgave: Firma F. ÜAH DF VELOE Ir., Waistraat 58-60, Vlissingen. ïelef. 10. Postrekening 66287 3© JUNÏ Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Brieven uit de Hofstad FEUILLETON No. 133 ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending ƒ3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs.5ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15,ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Jubilea.. Onze gemeentetelefoon jubileert. Op den ten Juli zal het 25 jaar geleden zijn dat de eerste verbinding tot stand gebracht werd. In die jaren is er heel wat veranderd in de zen tak van. dienst. Met één centraal bu reau werd aangevangen, waarmee de oude dienst van de Bell-telefoon overgenomen werd. De dienst had al een kwart-eeuw achter den rug. De gemeente ging nu aan het exploiteeren. Op het oogenblik zijn er vier centrales benevens drie onder-centra les, één voor Rijswijk, voor Voorburg, voor Locsduinen, tewijli ook Wassenaar door een rijkscentrale aan het gemeente-net is aan gesloten. Alles -te samen, zijn er nu 23.500 aansluitingen die rond 33 duizend toestellen hebben. Slechts langzaam komt Nederland wat vooraan in de rij der landen wat betreft het aantal aansluitingen per honderd inwo ners. Het is nog niet ten volle 3 per hon derd Zweden heeft er 7, Noorwegen ruim 6, Zwitserland 5. Voor Den Haag is het aantal dus 5.5, hooger dan het gemiddelde in Zwitserland en bijna het dubbele van het gemiddelde in ons geheele land. Nu moet men wel bedenken dat Den Haag door zijn ontzaglijke hoeveelheid bureaux zeer vele aansluitingen ambtshalve heeft. Precies gaat de vergelijking daarom niet op. Het zou aardig zijn te weten hoeveel woning-aansluitingen er zijn, want de uit breiding moet juist bij deze soort worden gezocht. Het is jammer, dat men niet meer commercieel heeft gehandeld om die soort te bevorderen. De fout was altijd dat het eerste jaar zoo duur was. In de laatste ja ren is daarin wel eenige verandering ge bracht, maar nog niet voldoende. De zgn. aanlegkosten moeten worden afgeschaft en daarvoor in de plaats een eventueele retributie bij opzegging binnen een bepaald aantal jaren. Ook had men een verlaging van den prijs na dat aantal jaren in het vooruitzicht moeten stellen. Gaat men met dat systeem te werk, dan trekt men stellig velen naar de telefoon en vaststaat wei dat ieder die eenmaal een poos het gemak van een aansluiting heeft leeren kennen, niet zoo licht tot afschaffing overgaat. Om te trekken zouden wij er niets tegen hebben om de eerste drie maanden gratis te geven, zoodat het eerste jaar slechts negen maanden kost. Daarnaast moest men de inning niet langer per half jaar stellen, maar wel per kwartaal. Juist nu men de woonhuizen wil trachten te bereiken, moet men begrijpen dat dit een veel gemakkelij ker betalingswijze is dan per half jaar. Wij, hebben hier het vol-automatische systeem dat zeer voldoet. Het werkt zeer goed en zij die in den loop der jaren de vroegere systemen hebben meegemaakt, zullen moeten erkennen dat het aantal fou ten en andere narigheden ongetwijfeld min der is geworden. Wat er nu aan verkeerde aansluitingen voorkomt, is geheel de schuld van de menschen zelf, die het draaien van de schijf slordig verrichten en daardoor ver. keerde nummers oproepen. Wij zijn tevreden over de telefoon, maar vinden dat het tarief nog altijd te hoog is. ACHTER EEN MASKER. Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 13» De post-afdeeling was na zes uur ge sloten, maar Crowe had dezen keer geen postzaken. Hij kwam om zijn wekelijksche inkoopen van thee, tabak, suiker en spek te doen. Hij ging op een omgekeerd vat voor de toonbank zitten, wachtte, en keek on verschillig naar de bezigheden van de win kelierster Ze had juist de brievenbus, waarin de te verzenden correspondentie werd gedeponeerd, leeggehaald en was bezig deze van het poststempel Beacon Audiey te voorzien. Ze zette er vaart ach ter om klaar te zijn, vóór de postwagen straks zou komen. Ik wil u wel even helpen, meneer Crowe, als u haast hebt, maar ik ben hier dadelijk mee klaar, nog een paar minuten, zei de vrouw. - Gaat u gerust uw gang, juffrouw Jarnac ik heb heelemaal geen haast, ant woordde Crowe gemoedelijk. Het is heel verstandig van u, vóór sluitingstijd maar vast te beginnen. Dan bent u er direct mee klaar. Er zullen niet veel menschen zijn, die hun brieven op het laatste moment in de bus doen, denk ik. Bijna niemand, zei de postmeesteres. Alleen de secretaris van lord Monksilver lcomt altijd op het nippertje met de brieven van de Priory, maar hij is ook eigenlijk de eenige. Inderdaad zei Elisha op een toon, alsof deze mededeeling iets nieuws voor hem was en daarop bleef hij met zijn korte beentjes op en neer schommelen en keek Op dit bedrijf dat slechts door een heel klein deel der bevolking gebruikt wordt, mag haast geen winst worden gemaakt. De tot nu toe gemaakte winst is te groot geweest en dat is bij dit bedrijf, dat nog lang niet algemeen is, niet goed. Van de 115 duizend woningen in Den Haag zal waarschijnlijk ter nauwernood 10 zijn aangesloten en dat cijfer is te laag. We betalen thans eer, tarief dat berust op het aantal oproepingen. Hoe grooter het aantal aansluitingen is hoe grooter het aantal ge sprekken wordt en hoe meer kans er is dat men in een hoogere klasse van het gesprek- ken-tarief verzeild raakt. Wij wenschen dit bedrijf gaarne geiuk op zijn zilveren feest, brengen het ook gaarne hulde en hopen dat het met groote snelheid zich zal uitbreiden en daardoor zijn tarieven zaf verlagen. Aan een ander jubilé, ook op 1 Juli te vieren, thans van een particuliere onderne ming, willen wij ook een woord wijden. Het is de bekende kunst-drukkerij Lank- hout, die op dien dag 75-jaar bestaat, leder kent dien naam, die op duizenden kunst- reproducties te vinden is. In den loop der jaren heeft deze firma de techniek der kunstdrukkunst zeer opgevoerd en tal van affiches en handelsdrukwerken ieveren daarvan het bewijs. De beste Nederland- sche etsers en graveurs zijn op haar ateliers aan het werk geweest en werken er nog geregeld. Het is interessant een dergelijk bedrijf eens in oogenschouw te nemen. Vijf en zeventig jaar geleden begon de heer Lankhout, die aan de topografische afdee- ling van de Regeering verbonden was, zijn drukkerijtje met één gezel. Thans werkt er een tachtig man en zijn de nieuwste procé- dé's en de nieuwste machines er om hun werk uit te voeren. Naar wij hoorden zijn plannen in overweging om een tentoonstel ling te organiseeren, waarop een overzicht gegeven zal worden van de ontwikkeling van dezen tak van drukkunst. Voor het publiek zal dit zeer interessant zijn, want voor het overgroote deel is deze kunst wel een heel diep geheim. Al zal het niet geluk ken dit geheim te ontsluieren, een vergelij king van de resultaten dezer kunst in deiv loop van driekwart eeuw zal toch een blik doen slaan in de groote technische ont wikkeling die in dezen tijd is doorgemaakt. Deze drukkunst is een belangrijke scha kel tusschen de Kunst en het publiek, dat met kunstrijke reproducties in ieder geval kan medeleven met de Kunst en zich op goedkoope wijze woning-versiering kan verschaffen. Op dit gebied valt nog heel wat te verbeteren. Het is dikwijls nog af grijselijk wat er in de huizen aan den wand hangt en dat kon zooveel beter met wel licht minder geld dan men nu voor zgn. heusche kunstwerken uitgeeft, die eigenlijk volkomen waardeloos zijn. De drukkerij; Lankhout heeft voor de kunst-ontwikkeling van ons volk ontegen zeggelijk veel gedaan en haar past daar voor een gelukwensch en een woord van hulde en dank. EIBER. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Buqg. en Weth. zijn de volgende voorstellen aan aen gemeenteraad gedaan Reeds geruimen tijd is door ons aan den minister van waterstaat betoogd, dat, om de goede kansen van de haven van Vlissin- met een onverschillig gezicht naar het stempelen, tot juffrouw Jarnac klaar was, om hem te helpen. Hij was dien dag heel langzaam en aarzelend bij het doen van zijn bestellingen, zoodat de vrouw achter de toonbank hem plaagde met zijn beslui teloosheid, terwijl ze hem er tevensXan herinnerde, dat hij twee dagen vroeger was* met zijn wekelijksche inkoopen dan gewoonijk. De wederzijdsche scherts rekte het oponthoud in den winkel, zoodat juf frouw Jarnac om vijf minuten voor zes nog al de boodschappen voor haar klant moest inpakken. En toen kwam plotseling Ravenscar met geluidlooze stappen den winkel binnen, een pakje brieven in de hand. Toen de secreta ris Elisha voor de toonbank zag zitten, hield hij zijn pas een ondeelbaar oogenblik in. Maar daarop liep hij met een korten knik naar de toonbank en gaf zijn brieven' over de ijzeren afscheiding aan de post meesteres, uitgezonderd één bnef, dien hij handig uit de anderen zocht, en achter hield. Zonder verder iets te zeggen dan een onverschillig „goeden avond" draaide hij zich om. bleef alweer één moment besluiteloos bij de brievenbus staan en liep toen vlug de straat op. Het zal mij benieuwen of er niet eeni ge overeenkomst was tusschen het hand-, schrift op liet adres van dien brief en het „pootje" van kapitein Vaughan, dacht Eli sha. Waarom deed hij hem niet in de bus, ofschoon hij het half van plan scheen te zijn Vertelt u eens, juffrouw Jarnac, vroeg hij daarop langs den neus weg, als hij nu eens na posttijd was gekomen, had hij de brieven dan nog -in Wroxford kunnen afgeven O, best als het de moeite waard is, was het antwoord. De bus wordt in de gen te veriioogen, zoodat ook de voor hare verbetering besteede belangrijke uitgaven meer productief tzulUen worden, het beslist noodig is, dat zij zal voldoen aan den eisch van een bodemdiepte van 12 M N.AJ\, in plaats van 10 M. N.A.P., zooals arti kel 1 der wet van 25 Juli 1919 (Staatsblad nr. 515) aangeeft. Waar 'het vroeger den minister voor kwam, dat de wettelijke vastgestelde diepte aanvankelijk voldoende kon worden ge acht voor het te verwachten gebruik van de haven door de zeevaart, ook voor wat betreft het bunkeren van steenkolen, heeft d<e minister ons vroeger geantwoord, dat het niet in zijn bedoeling lag voorshands aan de nieuwe haven een grootere diepte te geven. Thans heeft echter de minister van wa terstaat ons meöedeeld, dat ook door hem nu de wenschelijMieid is overwogen om bij de verbetering van de buitenhaven te Vlis singen, teneinde de kansen voor het aan doen van deze haven te vergrooten, deze thans geheel of gedeeltelijk te brengen op een grootere diepte dan in de wet van 25 Juli 1919 (Staatsblad nr. 515) is voorzien, welk schrijven dus geheel onze instemming heeft. Zou de buitenhaven op een blijvende diepte van 12 M. N.A.P. worden ge bracht dan is daarmede een pitgaaf van ongeveer 105.000 gemoeid. In deze kosten zouden volgens ge noemden minister belanghebbenden' behoo- ren deel te nemen naar verhouding van hunne bijdrage in de kosten van het ge heele werk op den voet van de regeling vastgelegd in artikel 2 der hiervoren ver melde wet van 25 Juli 1919. Wij brengen U hierbij in herinnering, dat door uwen raad bij besluit d.d. 30 April 1920 nr. 12 de bijdrage voor de gemeente werd bepaald op 500.000, welk bedrag krachtens de tusschen het rijk en de ge meente gesloten overeenkomst, te begin nen, in het jaar 1929 zal moeten worden betaald in 20 jaarliiksche termijnen elk groot 25.000. Waar de minister ons verzoekt te wil len bevorderen, dat een evenredig deel de zer kosten voor rekenisig van de gemeen-^ te wordt genomen overeenkomstig de bij drage in. de kosten van het geheele werk en het brengen van de haven, op een groo tere diepte in overeenstemming is met den reeds vroeger door ons geuiten wensch, bebben wij de eer U voor te stellen dien overeenkomstig wei te willen besluiten. In verband met het eindigen van de met den Staat gesloten huurovereenkomst be treffende het strand nabij het Grand-Hotel hebben de met den ontvanger der registra tie no. 2 en domeinen te Middelburg .ge voerde onderhandelingen, welke geruimen tijd in beslag namen, tot resultaat gehad, dat het strand wederom kan worden ge huurd op de voorwaarden in 'n overgelegde concept-overeenkomst vermeld, waarbij de bestaande huurprijs van 150 's jaars blijft (gehandhaafd. Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer U voor te stellen genoemd strand voor den tijd van 10 jaren en tegen een huursom van 150 per jaar te huren over eenkomstig déze concept-akte en ons col lege te machtigen dit besluit uit te voeren. Blijkens een overgelegd adres van het bestuur der Woningbouwvereemging„Goe<i Wonen" alhier d.di 14 Mei 1928 wordt aan uwen raad verzocht de straten, en de rio- leering in hun woningcomplex gelegen ten Noorden van, den Singelweg, zijnde de Bonedijkstraat, Nijverheidstraat, Sotte- stad pas om acht uur gelicht en het is niet meer dan een uur loopen. 't Wordt dikwijls gedaan, niet door meneer Ravenscar, hij is veel te precies, maar door andere, als ze te laat zijn. Toen Crowe even later, beladen met zijn pakjes, uit het postkantoor kwam, was o-p zijn gezicht uoch teleurstelling, noch vol doening te bespeuren. En zijn standpunt tegenover dit vraagstuk was geformuleerd in de onuitgesproken alleenspraak toen hij de dorpsstraat terug liep Niets wat op een sleutel1 lijkt, maar net genoeg om iemand aan het nadenken te brengen. Ik heb slechter uitgangspunten gehad in mijn leven. Wanneer ik twintig jaar jonger was, vloog ik naar Wroxford en probeerde dien brief vóór te zijn. HOOFDSTUK Vil. Een aanranding. Het gebel van een fiets wekte Elisha uit zijn gepeins. Hij bleef staan en toen hij omkeek, zag hij Yvonne Wenslade, die met moeite tegen den stijgenden weg op torn de. Ze kwam van het strand, waar ze heen was gegaan om een poosje de droeve stemming thuis te ontvluchten. Toen hij zag, wie de fietsrijdster was, wachtte hij tot ze bij hem kwam. Hij kwam pllotseling op een idee. Zijn intiuïtie zei hem, dat ze een betrouwbare, misschien zefs wel een nuttige bondgenoote zou zijn Ze hadden elkaar na de tragedie op de pastorie a! eens ontmoet, zoodat hij haar niet meer behoefde te condoleeren. Hij vroeg haar of ze nog ver moest. Neen, ik ga naar huis, zei ze een beetje verwonderd. Mag ik tot de pastorie naast u komen loopen vroeg hij deemoedig. Ik heb een wild, fantastisch idee gekregen over Phyllis, over miss Vaughan. Ik wil het u in gemstraat, SchuiWaartgrachi, een :gedeelte Eeöestraat, in eigendom, beheer en onder houd der gemeente over te nemen. Bij de opneming van bedoelde werken bleek ons, dat deze in goeden staat ver- keeren. In verband hiermede hebben wij de eer uwe vergadering voor te stellen het ver zoek van adressant in te willijgen. Een ontwerp besluit wordt ter vaststel ling overgelegd In een overgelegd adres verzoekt B. J. N. Schmelzer q.q. alhier, van de gemeente in koop te ontvangen een perceel bouwgrond, (gelegen aan de De Lannoystraat, ter opper vlakte van rond 125 M2. Van dezen grond bedraagt de prijs 10 per M2. strook De Lannoystraat en 15 per M2. strook Paul Krugerstraat. Waar tegen inwilliging van dit verzoek bij ons college geen bezwaar bestaat, heb ben wij de eer U voor te stellen, aan adres sant den verlaagden grond in koop af te staan tegen een .koopsom van 1732.50 28.5 M2. a 10 en 96.5 M2. a 15 ten bate van het Gronbedrijf en voorts onder de gebruikelijke voorwaarden. In aansluiting van de aanwezige beplan ting op het terrein van het voormalige fort „de Nolle" komt het ons gewenscht voor over te gaan tot het beplanten van het. perceel grond' grenzende ten Noorden en ten Westen aan ihet overgebleven gedeelte der aldaar ter plaatse zich bevindende vrpe- gere fort-gracht. Dit stuk grond heeft een oppervlakte van 14820 M2. en is bij de laatst gehouden openbare verpachting tot 25 November 1933 verpacht aan Jannis van Peenen te Vlissingen voor een som van 315 per jaar. Alvorens over dit perceel te kunnen be schikken zal dit uit de pacht moeten wor den (genomen, hetgeen krachtens artikel 2 der verpachtingsvoorwaarden ten allen tijde kan plaats hebben. De kosten voor de uitvoering dezer be planting, zullen op de ontwerpgemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1929, welke te zijner tijd ter vaststelling zal worden voorgelegd, worden vermeld. Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer U voor te stellen de pacht van het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen Sectie A nr. 292, grenzende ten Noorden en ten Westen aan genoemde gracht, niet inganig van 25 November a.s. te doen eindigen. Reeds geruimen tijd doet zioh in de zie- kenafdeeling van het Gasthuis de behoefte gevoelen, aan een laboratorium, waarvan de inrichting reeds meermalen onder het oog is ^gezien. Gok de nieuwe internist, dokter Bron- gers, heeft thans op de noodzakelijkheid van een bescheiden laboratorium gewezen en acht spoedige inrichting daarvan zeer gewenscht. Uit een overgelegd schrijven van het collage van regenten over het Gasthuis zal U blijken, dat de gemeente-geneesheer de kosten van de allernoodzakelijkste instru menten en verdere hulpmiddelen heeft be groot op rond 1000. In verband hiermede verzoeken regenten ens uwen raad voor te stellen hun mach tiging te verleenen tot het inrichten van een laboratorium en tot aanschaffing van vermelde instrumenten. Waar echter deze buitengewone kosten niet uit de gewone middelen zullen kunnen worden bestreden, verzoeken zij daarbij tevens U voor te stellen hun voor het in- het diepste geheim vertellen. U moet me helpen. 't Is omdat u het vraagt, ofschoon ik niet begrijp, wat we nog voor het arme kind kunnen doen, antwoordde Yvonne hartelijk. Elisha begon, met haar te verzekeren, dat hij nog absoluut niet overtuigd was, dat Phyllis van de klip was gevallen. Een volkomen overtuigend bewijs daarvoor was er niet, en .het was heel goed mogelijk, dat zekere personen er belang bij konden heb ben om haar uit den weg te houden om redenen, die op dit oogenblik nog niet dui delijk waren. Heel toevallig, ging hij voort, was ik tegenwoordig bij een zonderling incident, dat misschien wél, misschien ook geen be- teekenis heeft in verband met de verdwij ning van Phyllis. Ik wipte vandaag even bij kapitein Vaughan binnen en vond daar den secretaris van lord Monksilver, mr. Ravenscar kwam om een schriftelijke lijst van de hestellingen, die de kapitein voor het huis gedaan wilde hebben en ofschoon Vaughan zei, dat hij zich te ziek voelde om te schrijven, drong Ravenscar er op allerlei manieren op aan, dat de brief door hem zelf geschreven moest worden. Dat deed hij ten slotte. De reden die de secretaris daarvoor aanvoerde, was zoo weinig steek, houdend, dat ik het vermoeden niet van me af kan zetten, dat Ravenscar het hand schrift van den kapitein wilde hebben, om het te kunnen copieeren voor een brief aan PhyWis, wplke brief dan moest doorgaan van een van haar vader. Een valsche brief aan Phyllis sturen Hij zou het niet durven. Bovendien, waar om zou hij het doen Ik beweer niet, dat hij het durft of dat ik zeker weet dat hij zooiets van plan is, antwoordde Elisha rustig, en als ik aan- STOOMWASSCHERIJ „DE VOLHARDING Stoom ververij Chem Wasscherij Singel 1 Telefoon 50 VLISSINGEN richten van gemeld laboratorium een extra- subskrie van 1000 te willen verleenen. Daar het inrichten van een bescheiden laboratorium óns noodzakelijk voorkomt en de raming der kosten ons gebleken is niet te hoog te zijn, hebben wij de eer U voor te stellen I. Ingevolge artikel 12, 2e lid van het rqglement voor het gasthuis, aan regenten over deze instelling machtiging te verlee nen tot het inrichten van een bescheiden laboratorium en tot het aanschaffen van de allernoodzakelijkste instrumenten en verde re hulpmiddelen. II. Aan het gasthuis, tot bestrijding van de sub 1 genoemde uitgaven een extra subsidie te verleenen van 1000. Wij merken hierbij op, dat het bedrag van deze suppletoire subsidie is opgenomen in de ontwerp-wijziging der gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1928, welke gelijktijdig ter vaststelling wordt aange boden. Door het bestuur der vereeniging voor. Handelsonderwijs, gevestigd te Middelburg, wordt bij schrijven d.d. 23 Mei 1928 tot uwen raad het verzoek gericht aan deze vereeniging een jaarlijkscih subsidie te wil len verleenen, op grond van de omstandig heid, dat een groot aantal leerlingen dier Hoogere Handelsschool uit de omliggende gemeenten afkomstig zijn en deze niet of zoo goed als niet bijdragen in de exploita tiekosten dezer school. Voorts deelt het bestuur in zijn adres mede, dat de school, te beginnen met den nieuwen cursus, is omgezet in een,;Hoogere Burgerschool» A met 5-jarigen cursus (Hoo gere Handelsschool)" waardoor zij alle voorrechten heeft verkregen, die aan de literair-economische Hoogere Burgerscho len zijn verbonden. Daar hier ter stede een Rijks Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus is ge vestigd, waaraan, sinds de opheffing der Hoogere Handelsschool, een literair-econo mische afdeeling is verbonden, kan niet worden gezegd, dat deze gemeente bij het bestaan of gunstig voortbestaan der voor noemde school te Middelburg voldoende is geïnteresseerd, om ten behoeve dier school aan adressant een jaarlijksch subsidie te verleenen. Wij meenen dan ook U te moeten voor stellen op het verzoek van adressant afwij zend te beschikken. Bij overgelegde brieven verzoekt de heer G. Jurry uw college, hem met ingang van 1 Augustus e.k. ontslag te willen verleenen als a. lid der commissie van toezicht op het lajger onderwijs en b. als lid der com missie tot wering van schoolverzuim. Wij hebben de eer uwen raad voor te stellen den heer Jurry het gevraagde ont slag uit beide functies eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de aan de ge meente bewezen diensten. Een voorstel tot voorziening in deze va catures zal U binnenkort worden aangebo den. Het Roomsch Katholiek Kerkbestuur van neem, dat Phyllis nog in leven, is, weet ik nog het motief niet, dat meneer Ravenscar eventueel zou kunnen hebben om haar uit den weg te houden of om haar te schrijven met het handschrift van haar vader. Maar ik weet wel, dat ik niets onbeproefds zal laten om te bewijzen dat miss Vaughan nog Leeft en onschuldig is, hoe moeilijk het ook mag zijn. En ik meen al een klein aan- knoopingspunt gevonden te hebben. Ik kom juist uit het postkantoor, waar ik zoo ging zitten, dat ik de brieven "kon zien, die juf frouw Jarnac stempelde. Op het laatste nip pertje kwam Ravenscar binnen, met de brieven van de Priory, maar toen hij mij zag zitten, zooals u weet noemen, ze mij het menschelijk fret, hield hij een brief uit den stapel, die hij bij zich had, achter en liep e«- dadelijk mee weg, den heuvel op. U vermoedt, dat hij dien in Wroxford ging posten, omdat hij niet wilde riskeeern dat u het adres zou zien riep Yvonne met groote oogen. Dat leek me ten minste heel goed mo gelijk, was het voorzichtige antwoord van Elisha. Natuurlijk kan hij wel een heel andere reden gehad hebben, om te willen voorkomen, dat het adres door onbeschei den oogen verborgen bleef. Misschien doe ik hem groot onrecht met mijn veronder stelling, maar ter wille van miss Vaughan mag ik geen enkele mogelijkheid uit het oog verliezen. Eén ding is zeker, als de brief, in het handschrift van haar vader, voor haar bestemd is, dan stond haar etgen naam er in elk geval niet op. Ravenscar heeft er natuurlijk rekening mee gehouden dat juffrouw Jarnac dat gezien en het da delijk overal rondgebazuind zou hebben (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1