VLISSINGSCHE COURANT 1000 500 300 150 100 25 HL" O No. 142 66e Jaargang 1928= iWiAAJVOAO Uitgave: Firma F. VAN DF VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 IS JUNI Verschijnt dagelijks, uitgezonden) op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BERICHT. GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON BINNENLAND Juiste VoedingGezondheid Havermout H ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten opWalcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België. Duitschland en Frankrijk ƒ3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending/3.80, met Zondagsblad ƒ4.75. Afzonderlijke nrs.5ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Zij, die zich met 1 Juli a.s. op de „Vlis- singsche Courant" abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. HINDERWET. Burgemeester en, Wethouders van Vlis singen, breitgien ingevolge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een' verzoek vam de Firma F. VAlN DE VELDE Jr. alhier, om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande drukkerij door het bijplaatsen van één Rotatiepers met één ingebouwden electiro-motor van 20 P.K. en één electro motor van 2 P.K. één gietmachine met ingebouwden electro-motor van 2l/2 P.K. één matrijzenpragepers met ingebouwden eleetro-motor van 3 P.K. één matrijzen* droojgitrominel met ingebouwden electro motor van Oj.25 P.K. en één metaalomsmelt- oven in de perceelen kadastraal bekend ge meente Vlissingen, sectie D no. 1865 en 463, plaatselijk gemerkt Vlamingstraat no. 11, 13, 15 en 17 dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf heden op dfe Gemeente-Secretarie (2e at- deelimg) ter visie iziai worden gelogd en dat schriftelijk bezwaren bij hun college kun nen worden ingediend. Op den veertiendien dag na heden, zijnde den 2en Juli 1928, zal ten Gemeentehuize, des namiddags ten 31/» ure, gelegenheid worden gege/en, om bezwaren tegen net uitbreiden dier inrichting in te brengen terwijl daarbij zoowel de verzoekster als zij, die bezwaren indienen, in de gelegen heid word'en gesteld' deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoekster, als zij, die be zwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór den 2en juli 1928, ter Gemeen te-Secretarie (2e afdeeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of één of me^r zijner leden zijn verschenen, teneinde hun ne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, den 18 Juni 1928. Burg. en Weth. voornoemd. VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, brengen ingevolge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoek van A. J. BRUGGE te Breskens en J. AL VAN HEE te Retramchement om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande smederij, door het bijplaatsen van een eiectro-motor van 0.5 P.K. voor het drijven van een ama- rilsteen jn de perceelen kadastraal bekend gemeente Vlissingen sectie E, nos. 843 en 627, plaatselijk gemerkt Slijkstraat nos. 17 en 19 dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf heden op dé Gemeente-Secretarie (2e af- deeling) ter visie zal worden gelegd er, dat schriftelijk bezwaren bij hun college kun nen worden ingediend, üp den veertienden dag na heden, zijnde ACHTER EEN MASKER. Uit het Engelsch van HEADON HILL. (Nadruk verboden). 3) Dat niet, maar ik dacht, dat tl mij misschien een inlichting zou kunnen geven, die zijn lordschap zal interesseeren, was 't antwoord van den secretaris. Ik heb net een paar telegrammen naar het postkantoor gebracht en nu kom ip op den terugweg ^ven vragen, of mevrouw Wenslade haar r,ng al terug gevonden heeft. Toen lord Monk silver hier vroeg in den middag was, was mevrouw erg verdrietig over het verlies. Dominee Wenslade schudde ontkennend het hoofd. Mijn vrouw maakt zich ern st'g bezorgd over dingen van meer belang, dan 't verlies van twee honderd guinjes, zei hij. - wij moesten Yvonne's gouvernante dp staande» voet ontslaan en mrs. Wens- lade heeft voor haar spoedig vertrek ge zorgd U heeft miss Vaughan weggestuurd "eeift zij dan bekend riep Ravenscar, ter- Wijl hij snel de studeerkamer binnenslipte. Bekend? mompelde de predikaift. Hij keek den spreker eerst verbluft aan en ver engde toen, terwijl uit zijn harde oogen •mn begin van begrijpen oplichtte Wat z°ii zij hebben te vertellen, mr. Ravenscar De particuliere secretaris aarzelde. Ik 'ej me iets ontvallen misschien zonder voldoenden grond, begon hij stotterend. k neb veel Te veel gezegd, in de'meening, M u... den 2en Juli 1928, zal ten Gemeentehuize, ctes namiddags ten 3 ure, gelegenheid worden gegeven*, om bezwaren' tegen het uitbreiden dier inrichting in te brengen terwijl daarbij zoowel de verzoekers als zij, die bezwaren indienen, in de .gelegen heid worden gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die be zwaren; into ren,gen, kunnen gedurende drie dagen vóór den 2en Juli 1928, tier Gemeen te-Secretarie (2e afdeeling) van de eer zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op (gevestigd1, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot toeroep zijn gerechtigd zij., die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde .hun ne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, den 18 Juni 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DEN HELDER. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend,, dat zal worden geschoten le. Op 19, 20, 21 of 22 Juni 1928 met middelbaar geschut te den Helder, door een batterij nabij den lichttoren. 2e. Op 19, zoo noodig ook op 20 Juni 1928, met licht geschut van het fort Erf prins en door een batterij nabij fort Kijk duin. De schietoefeningen vangen aan te 9 uur v.m. Op het werk of nabij cle batterij vanwaar wordt geschoten1, zal één uur voor den aan vang tot het einde der schietoefening een roode vlag gehesehen. zijn. Zeevarenden wordt verzocht zich niet zonder noodzaak, of niet onnoo'dig lang op te houden, in het onveilige zeegedeelte tusschen' de peilingen fort Erfprins 150° en fort Kijkduin 80° to,t een afstand van ad le, 13 en ad 2e. 6 K.M. uit de kust. Vlissingen1, 18 Juni 1928. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De winkelsluiting. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot regeling van de winkel sluiting. In .de memorie van. toelichting wordt er o.m. op gewezen, dat de minister thans het oogenblik gekomen acht deze materie van overheidswege te regelen, gezien ae vele bezwaren, verbonden aan. de tegenwoordige regeling, waarbij een en ander aan het in zicht van het gemeemtebesitour is overgela ten, zoodat eenheid ten een,male ontbreekt. Het ontwerp stemt in hoofdpunten overeen met het conicept-ontiwerp van de Staats commissie 1904. Een van de bezwaren van belanghebbenden tegen de huidige regeling is, dat invoering; van- een werktijdenrege ling ten behoeve van het winkelpersoneel, zonder dat deze met een wettelijke rege ling der winkelsluiting gepaard zou gaan, bepaaldelijk in die gemeenten, waar geen sluitingsuur is voorgeschreven, of waar de gemeentelijke wetgever zich te dien op zichte bijzonder vrijgevig? toonde, ongelijk heid in concurrentievoorwaarden zou te weeg brengen tusschen winkeliers-, die niet, en andere die wel zonder hulp van winkel personeel het bedrijf kunnen uitoefenen. Van het zoo juist genoemde ontwerp verschilt dit wetsvoorstel, dat diti laatste ook de Zondagssluiiting rejgjelt. Trouwens, waar het thans in, ontwerp gereed zijnde werktijdenbesluit voor winkels naar 's mi nisters bedoeling tden arbeid op Zondag als regel ®al verbieden, M|gjt het reeds daarom voor de hand, dat ook aan de winkeliers in iheti algemeen de verplichting van sluiting gedurende den Zondag wordt opgelegd. Artikel, 1 van ,het wetsontwerp bepaalt wat onder winkels en winkelhuis te ver staan is. In artikel 2 wordt voorgesteld te verbie den een winkel voor het publiek geopend te hebben a. gedurende den Zondag b. tusschen 8 uur der namiddags en 5 uur des voonmiddags. Artikel 3 en 4 bevatten een aantal uit zonderingen op dezen regel. Zoo wordt o.a. bepaald, idat art. 2 sub. b geen- toepas sing vindt a. op Zaterdag j b- op den dajgj voorafgaande aan He melvaartsdag, op 14 Augustus en 31 Octo ber, onder voorwaarde, dat onderscheiden lijk op Hemelvaartsdag, 15 Augustus en 1 November voor den winkel de regeling wordt toe/gepast welke voor den Zondag is vastgesteld c. in het tijdvak van 25 November tot en met 5 December en in het tijdvak van 18 tot en met 24 December d'. ten aanzien van bloemenwinkels op 30 December en winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, op 25 en 31 December Artikel 6 bepaalt, dat bij plaatselijke ver ordening de gemeenteraad onder goedkeu ring der Kroon kan bepalen, dat op een werkdag per wieek {gedurende een gedeelte van dien dag of wel vó5r of na 1 uur des namiddags, alle of bepaalde groepen van winkels binnen de gemeente voor het pu bliek gesloten moeten zijn. Artikel 7 bepaaltlie. dat degenen, die op het ingevolge deze wet! geldende slui tingsuur reeds in den winkel aanwezig zijn, nog mojgjen bediend! worden tot *en hoogste een 'half uur na het sluitingsuur. 2e. Het is verboden gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, in of van dien winkel of het daarbij behoorende winkelhuis uit iemand te bedienen. 3e. Het is verboden gedurende den tijd, dat- een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, van dien- winkel of van het daar bij behoorende winkelhuis uit, voorwerpen of stoffen ter aflevering aan het publiek uit te zenden, met uitzondering van maaitijden ooge kokende H-O toespijs te bereiden. uderdom O geeft kracht en vlug- is op velerlei wijze ook als Maar mr. Wenslade viel hem niet een autoritair handgebaar in de rede Inte gendeel, u bobt veel te weinig gezegd. Neem als 't u blieft dien stoel daar, Ravens car, en vertel me "eens, wat er in uw hoofd omging, toen, u het woord „bekend" uit sprak Schijnbaar tegen zijn zin, alsof hij slechts gehoorzaamde aan het bevel van een onaf wendbaar noodlot, ging lordi Monksilver's secretaris zitten en leunde vertrouwelijk naar voren, naar den predikant, die brand de' van nieuwsgierigheid. HOOFDSTUK II. Vlucht of zelfmoord Den volgenden middag stapte Elisha Crowe 's middags behoedzaam uit zijn huisje aan het begin van de hoofdstraat van Beacon Audley en liep zachtjes over het kiezelpad, dat naar het houten hek aan den weg leidde. Hij was klein en al zijn bewegingen duidden op het verlangen niet opgemerkt te worden, ja, op een verborgen angst. Toen hij echter zijn naam hoorde noemen, keek hij om en 'antwoordde met een dreunende stem, die een belachelijke tegenstelling vormde met zijn postuur Wel wat is er Elisha Crowe's huisje was er een van een tweetal precies gelijke woningen, die, als zij vijf maal zoo groot waren geweest, wellicht aangeduid zouden zijn geweest als half-vrijstaande villa's. De man, die hem riep, stond op het pad naar de deur van het andere huisje, een rijzige militaire ge stalte, ondanks zijn zestig- jaar, maar niet de teekenen van chronische onmatigheid aan den top van zijn neus en op zijn Vlek kerige wangen. Wat wilt u, kapitein Vaughan her haalde Elisha, toen de ander geert haast scheen te maken om te antwoorden. In- plaats hiervan wenkte hij zijn buurman om naderbij te komen en met hem te praten over het muurtje, dat de. tweelingtuinen van elkaar scheidde Ik wou je even over mijn dochter spreken, Crowe, zei de kapitein,, toen Elisha op zijn schreden was teruggekeerd. Zij ging na het ontbijt uit om een wandeling te doen en is nog niet terug gekomen. Ik maak mij ongerust over haar. Gisterenmid dag kwam zij thuis zij was op staanden voet uit haar betrekking opx de pastorie ontslagen. Er is daar liet een. of ander ge passeerd, maar zij wilde mij niet vertellen wat het was. Elisha, aan wiens scherpe, kraalachtige oogjes niets ontging, had aan zijn vaam gestaan en gezien, dat Phyllis den vorigen dag het huisje was binnengegaan en dat kort daarop een, ezelwagen gekomen was waarmee haar bagage werd gebracht. Hij had geconcludeerd, daflfcaan haar betrek king op de pastorie eer^inde was geko men en hij was blij dat kapitein Vaughan hem staande hield omdat hij nu kans zag nadere bijzonderheden gewaar te worden. Zijn belangstelling was in de eerste plaats een gevolg van de zuivere genegenheid, die de bejaarde man koesterde voor het mooie meisje, dat hij van klein kind af gekend had en in de tweede plaats van het feit dat het een tweede natuur van hem was ge worden, om zijn neus t,e steken in alles wat er in Beacon Audley gebeurde. Men noemde hém in. het plaatsje „De nrenschelijke fret", en de neigingen, die hem dezen titel hadden bezorgd, hadden en kokswaren en van winkelwaren, bestemd voor binnenkomende, uitgaande en door gaande schepen. Artikel 8 bepaalt, dat op Zondag op de eerste vijf werkdagen der week na 8 uur des namiddags en op Zaterdag na 10 uur des namiddags het venten en verkoopen? op of aan den openbaren weg verboden is. 2e. De verbodsbepaling van het vorige Md zal op Zondag niet gelden ten aanzien van het ventoem van (geringe eetwaren. Bij artikel 9 wordt o.a. bepaald, dat, in dien bijzondere omstandigheden afwijken van bepalingen dezer wet in een gemeente gewemscht maken, deze afwijkingen door den gemeenteraad onder goedkeuring der Kroon kunnen wordt vastgesteld. iBurg. en Weth. zijn bevoegd om een, al dan niet voorwaardelijke ontheffing te ver- leenen van de verbodsbepalingen dezer wet voor plotseling) opkomende bijzondere om standigheden en voorts ten aanzien van alle winkels op een tentoonstelling, lancy- fair of andere soortgeijke inrichting van •tijdelijkern aard en van veilingen,, voor een door Burg. en Weth. te bepalen tijdvak. Van die ontheffing wordt door Burg. en Weth. openbare kennisgeving gedaan. In verdere artikelen zijn de straffen ge regeld op overtredingtvan de verbodsbepa lingen. De bevaarbaarheid der Schelde. Dezer dagen heeft de Belgische pers een tochtje op de Schelde gemaakt onder lei ding van ir. Toto ie Cl a es. den' directeur van de Scheldediensten. De heer Claes heeft den heeren uitgelegd hoe er gebaggerd wordt en waarom dit noodig is, heeft hun verteld wat er zooal meer gedaan wordt om de rivier op diepte te houden, heeft het spookje den kop ingedrukt, dal inpolderin gen nadeelig voor de vaargeul izouden zijn, enz.. Naar aanleiding hiervan heeft Belga cien lieer Claes geïnterviewd, die zeide, dat men met de Schelde vrijwel aan de grens var» de bereikbare diepte is gekomen, indien men niet tot belangrijke werken zou mo gen overgaan. Het onderhoud geschiedt op de normale wijze in overleg met Nederland, dat eerst zijn goedkeuring er aan moet ver leenen. Volgens het interview vervolgde de heer Claes dan Ik heb geen oordeel uit te bren gen: betreffende de wijze waarop Nederland ezijn verdragsverplichtingen1 ten aanzien van de Schelde naleeft." Deze kwestie valt buiten mijn bevoegdheid. Niemand is er on kundig van, dat een ernstig meeningsver- schil bestaat tusschen beide" regeeringen in zake de interpretatie van de verdragen van 1839 en dat Nederland onder meer "de ver plichting betwist om den stroom te verbe teren. Voor wat het gewone onderhoud be treft, wil Nederland ons daarvan de kositcn doen dragen en- maakt het de uitvoering van de werken ondergeschikt aan dé goedkeuring die soms, in her verleden aan vertraging of a!an hinderende voorwaarden onderhevig is geweest. In deze voorwaat- i<en kan ik mij niet volkomen gerust verkla ren over de toekomst van dè Schelde. Het veer WillemsdorpMoerdijk. Morgen zal het nieuwe veer Willems- dorp^Moerdijk door den- minister van wa terstaat, in tegenwoordigheid van enkele genoodigden en ambtenaren van den rijks waterstaat, officieel worden geopend. Er komt nu een einde aan de zeer ge rechtvaardigde klachten van duizenden automobilisten, wielrijders en bezitters van andere voertuigen-. Als men weet, dat in 1927 werden overgezet 186.000 personen, 28.800 rijwielen en 39.800 auto's door twee booten die op het voordieeligst om het uur vaarden- en dan 10 auto's overbrachten, be hoeft heti geen nadere aanduiding, dat de nieuwe boot, „Moerdijk" genaamd, die plaats biedt voor 25 auto's of 75.000: K.G. hem bij de inwoners niet bemind gemaakt. Ofschoon in het dorp geboren, was hij er uit verdwenen toen hij twintig jaar was, om er terug te keeren als een vroeg-oud man Van vijftig, die een diep stilzwijgen bewaarde over hetgeen hij in dien tus- schentijd geweest was of gedaan had. Hij verheugde zich in een matigen welstand waarvan niemand wist, hoe hij' deze gekre gen had en hij woonde nu af vijftien jaar naast kapitein Vaughan. Verwoed drankbe strijder als hij was verachtte en verafschuw de ;hij den aa« den drank verslaafden oud militair, dien lord Monksilver om de een of andere onbegrijpelijke reden in het aan grenzende huis liet wonen, zonder dat hij huur hoefde te betalen. De kapitein, gemakzuchtig als hij was, had geen idee van den afkeer, die hij zijn geheelonthouder-buurman had ingeboe zemd. Het spijt mij te hooren, dat miss Phyl lis haar betrekking verloren heeft, zei mr. Crowe. Dan kun je begrijpen hoe h,et mij spijt, Crowe, antwoordde de kapitein naar waar heid. Het is een verschrikkelijk ding om een gezond jong meisje tot je last te heb ben, waar tegenwoordig een flesch behoor lijke whisky drie en een halve shilling kost. O ik bedoel niet, dat zij die drinkt de sprekeir lachte om den verontwaardigden afschuw op het gezicht van Elisha, maar ik wou je alleen maar vragen of je, als je mijn dochter soms ergens tegen komt, je haar vragen wil om direct thuis te komen en haar ouden vader niet langer in angst te laten zitten. Ik zou haar zelf wel gaan zoeken, als ik niet zoo'n hevigen aanval van jicht had. vracht en 500 passagiers en die het traject straks in 10 minuten aflegt hier zeer zeker dringend noodig was. Zelfs het maken eener tweede boot dient ernstig te worden overwogen, want bij reparatie of keteikeu- ring zal het ten eenenmaie onmogelijk zijn de .Scholevaer" weer den dienst te doen onderhouden, al blijft dit vaartuig voorloo- pig als reserve dienst doen. Wat de dienstregeling betreft het vol gende Er wordt gevaren elk half uur van af zeven uur s morgens van Moerdijk tot 's avonds 10 uur en. op elk 'kwartier van-af Willemsdorp. Het veergeld bedraagt voor personen 15 cent (eerst 20), voor auto's van 1 tot 6 personen 1.50(vroeger 2.50), grootere 2. Retours (voorheen 3.50) worden niet meer uitgegeven. Dr. Schaepman-hulde te Tubbergen. Begunstigd door goed weer hebben de katholieke arbeiders van den Bond van R.K. Werkliedenverenigingen in het aartsbisdom Utrecht gisteren een grootsche hulde ge bracht aan hun eersten bondsadviseur dr. Sc'haepman, bij diens bronzen standbeeld op den hoogen Esch te Tubbergen, Schaep- mans geboorteplaats. Uit schier alle plaatsen was men per trein of autobus opgegaan naar Almelo, om van daar naar Tubbergen te rijden, waarheen ook honderden Twentenaren zich per rij wiel, waarop de geei-witte vlag prijkte, had den heengespoed. Geheel Tubbergen was in vlaggentooi. Bij den Eschhof, het monumentale ge boortehuis van dr. Schaepman, verzamelden zich allen en stelde de stoet van duizenden mannen en vrouwen zich met hunne vaan dels en vlaiggen op.Begeleid door de vreug detonen van een1 4-tal muziekkorpsen, trok- men nu naar den hoogen Esch, waar de huldiging plaats vond. Hier bevonden zich eveneens het gemeen tebestuur van Tubbergen. verschillende priesters uit Twente en de tweede voor zitter van het R.-K. Werkliedenverbond, de heer J. Th. Nijkamp. Burgemeester Luyckx van Tubbergen sprak een kort woord van welkom. De voorzitter van den Utrechtschen R.-K. Werkliedenverbond, de heer H. Brouwer uit Hilversum, hield de huldigingsrede. De arbeidstijd in den scheepsbouw. Naar de „Voorwaarts" verneemt, heeft de minister van arbeid aan de betrokken ar beidersorganisaties en werkgevers bericht, dat met ingang van 1 Januari 1929 de ar beidsweek bij den bouw van zeeschepen van 50 op 48 uur zal worden teruggebracht. De bedoeling, die bij het verleenen van de overwerkvergunningen heeft voorgezeten, nl. de instandhouding van de scheepsbouw- irdustrie in ons land, is volgens het blad volkomen verwezenlijkt. Er is in deze bedrij ven thans voldoende werkgelegenheid en het heeft geen zin de kans op winst door een verlengden arbeidsdag te vergrooten. De minister meent daarom geen bevoegd heid te hebben, thans nog onbeperkt met-het verleenen van overwerkvergunningen door te gaan. De minister heeft dit thans, volgens „de Voorwaarts", aan de betrokkenen mede gedeeld, opdat zij bij het maken van begroo tingen en plannen ermee rekening zullen kunnen houden, dat na 1 Januari 1929 over werkvergunningen aan werven, waar zee schepen worden gebouwd, niet meer zullen worden verleend. Tot zoolang zal, wanneer daarvoor door het betrokken districtshoofd een geldige ver gunning is verleend, 50 uur per week ge werkt mogen worden. Voor werven, waar rivierschepen worden gebouwd, zal tot 1 October a.s. nog machti ging om 52 uur per week te werken, ver strekt worden. Daarna zal aan deze werven de werkweek tot 50 uur per week worden teruggebracht. Omtrent wat na 1 Januari 1929 met den werktijd in dit bedrijf zal geschieden, is nog niets bekend. Elisha zag dat de rechtervoet van den kapitein, in flanel was gepakt. Weet je welken kant ze opgegaan is vroeg hij. Ze had het over een wandeling over de klippen en dan over de kaap terug, was het antwoord. Maar in dat geval had ze al meer dan een uur terug moeten zijn. 't Is veel waarschijnlijker dat zij naar den dominee is, misschien had ze wat vergeten. Ik zal eens gaan kijken, zei Elisha en zonder te groeten verdween hij. Hij hun kerde er naar om het geheim van de breuk tusschen haar vriendinnetje ,en haar laatsten werkgever uit te visschen, want als hij erin. slaagde het groote geheim te ontsluieren, zou haar lange afwezigheid vanzelf worden verklaard. Maar Elisha was nog niet ver in de dorpsstraat gekomen, toen hij van mee ning veranderde en verlangender was de oorzaak van Phyllis' afwezigheid te weten dan de reden waarom zé bij den predikant- ontslagen was, hoe ernstig die reden ook wellicht was. Toen hij het postkantoor be reikt had, kwam daar juist een lichtblond meisje van een jaar of zeventien met blau we oogen uit en toen zij den kleinen man in 't oog kreeg, rende ze de straat over naar hem toe. O., mijnheer Crowe, u woont naast kapitein Vaughan, begon zij opgewonden, hebt u Phyllis vanmorgen misschien ook gezien en was alles met haar in orde Ik heb haast geen 'oog dicht gedaan van nacht, omdat ik aldoor aan haar moest denken. (Wordt vervolgd

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1