25 9 JUNI nnn 8°aod m EERSTE BLAD eü- NO. 135 66e Jaargang 1928= Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen tlUv een ongeluk. UUU Brieven uit de Hofstad FEUILLETON EEN WANHOPIGE KEUZE Beursbeschouwingen VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten opWalcheren ƒ2.20 per 3maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk ƒ3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending ƒ3.80, met Zondagsblad ƒ4.75. Afzonderlijke nrs.5ct. iliigave: Firma F. Ifi OE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 6S28T ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Uitbreiding. Buitenplaatsen. Alhoewel, gelijk wij in onzen voortlaat- sten brief constateerden, de snelle aanwas der bevolking schijnt terug te loopen, een verschijnsel' dat zich ook te Amsterdam voordoet en dus misschien meer dan toe vallig is„ is het gemeentebestuur er nog steeds mee bezig nieuwe terreinen bouw rijp te maken. Thans is een uitvoerig plan «rereed voor een duinterrein ten noorden van Scheveningen, het terrein bij alle mili tairen wel bekend, nl. de Waalsdorper- vlakte. In alle uitbreidingsplannen is dit ter rein altijd theoretisch - een belangrijke plaats gegeven, maar practisch kwam niet veel er van terecht, omdat het departement van oorlog dat veld in gebruik heeft als oefenterrein en het natuurlijk niet gemak kelijk afstaat. Vroeger konden de soldaten zooveel in de duinen zich vermaken met hun kinderlijke spelen als ze wilden in den Joop der tijden heeft men echter het vrije gebruik daarvan ingeperkt en het eenige wat ze over hebben is deze vlakte bij Waalsdorp. Toen de Oranje-kazerne in vlammen was opgegaan heeft men hier barakken gebouwd en zoo zoetjes-aan is hier een geheel kamp ontstaan. De gemeente wou de soldaten-gemeente daar wel weg kijken maar dat gaat niet. Thans is echter een begin van een over eenstemming verkregen waardoor een ge deelte tot het civiele beheer zal komen en geleidelijk tot stad zal worden gemaakt. Gedeeltelijk ligt dit terrein ook op 't grond gebied van Wassenaar, maar deze gemeen te is zoo verstandig haar uitbreidingsplan vast te knoopeu aan dat van Den Haag. Tot op zekere hoogte zal dit eventueele annexatie nog niet tegenhouden en als het eenmaal zóó ver is en het komt natuur lijk eens daaraan toe past de aansluiting heel gemakkelijk. De hoofdader van het nieuwe terrein sluit zich aan bij den verkeersweg Utrecht GoudaVoorburgScheveningen. Het is wel interessant, dat men bij den aanleg van dergelijke terreinen zóóver vooruitziet, dat men bedacht is op aansluiting met de hoofdverkeerswegen. De ervaring heeft wel geleerd dat men dit moet doen omdat alleen op die wijze vermeden wordt dat het inter communale verkeer waarvan alsnog een voortdurende ontwikkeling tegemoet kan worden gezien, niet vastloopt in de smalle wegen nabij de stad. Wat een geld het kost later die wegen aan te leggen weten wij maar al te goed. Wanneer deze verkeersweg gereed zal zijn kan men van Gouda via Voorburg en Sche veningen komen, zonder ook maar even Den Haag zelf aan te doen. Reeds ligt dwars door het Bosch een breede weg die aansluit bij de' bekende Laan van Nieuw Oost-lndië, die ieder kent die van Voorburg naar Den Haag gaat. Oorspronkelijk was deze nog een particuliere laan, uitgaande van Voorburg. Met Oost-lndië had die laan niets uit te staan. Waarschijnlijk is die naam een ver bastering van nieuw Oosteinde. Men kent in Den Haag het Wes.teinde dat vroeger het eindpunt was in de richting van het Westland en het Noordeinde, dat de be- door MARIE CORNOR LEIGHTON. (Nadruk verboden). 34) „Ga op het bed liggen", fluisterde Jane Lynch haastig. „Geef me uw zakdoek. Ik zal de deur open doen. U moet zeggen, dat u me hebt geroepen omdat u duizelig werd en ik -uw voorhoofd met eau-de-cologne moest betten. Ze mag niets vermoeden van hetgeen we samen hebben besproken." Er was geen spoor van wantrouwen op het levendige, donkere gelaat van Joan Tempest, toen ze het kleine vertrek bin nenkwam. Haar kleed omsloot nauw haar soepel, gespierd lichaam, zoodat de fraaie lijnen er van opvielen Het contrast tus- schen het teere geel van haar zijden cos- tuum, de warme kleur van haar zigeuner huid en haar overvloed van kastanjebruin haar was betooverend Er was medelijden in haar blik toen: ze het bed naderde en het doodelijk bleeke, vertrokken gezichtje van Clara zag. Toch bracht haar aanwezigheid een vage gewaarwording van slechtheid niet zich mede. Clara gevoelde dat niet, maar de gevoelige zenuwen van Jane Lynch geraakten er door in trilling en een koude vrees beving haar. HOOFDSTUK XXXVI. Een moedig besluit Dien avond met het Invallen van de schemering sloop Clara ongemerkt uit Deep Deen House. Na een kort gesprek •net den dominee reisde ze naar Londen en grenzing was in de richting van Schevenin gen. Zoo was dan het Oosteinde het einde naar Voorburg. De volksmond heeft Oosteinde tot Oost- lndië verbasterd en ten slotte heeft men dien naam maar aanvaard. Het is een mooi terrein dat thans in Waalsdorp verkregen zal worden voor bouwterreinen het ligt geheel in de duinen en dus op den prachtigsten grond dien men zich voor woningbouw kan denken. Het andere terrein ligt in het zuidelijk deel der stad, nabij den weg naar Loos duinen. In oude tijden waren hier vele bui tengoederen, waarvan niet veel over is alleen de namen bleven'. Eén dier- buitengoederen was Rusten burg. Wie wat thuis is in de schilderkunst, herinnert zich stellig het bruggetje naar Rustenburg dat honderden malen door de schilders op het doek is gebracht. Thans is het niet meer te vinden. Rustenburg, Kraayenstein, Madestein, Eik en Duinen, Westerbeek, Valkenbosch, het zijn altegaar namen die nog voortleven maar van de kasteelen of sloten is niet veel meer te vinden. Eén der groote, Bloemen- daal, is het bekende krankzinnigengesticht. Een ander, Meer en Bosch, heeft alleen nog het park dat nu is aangekocht door Den Haag en park zal blijven. Het landgoed Ockenburg is door de eerste vlieg-demon- s tra ties nogal bekend geworden. Op Westerbeek, een fraai kasteel, werd de eerste Haagsche krant gedrukt. Rustenburg is de naam die een maat schappij tot exploitatie van onroerende goederen draagt. Een maatschappij dus die in bouwgrond handelt. De gemeente heeft met deze nu een plan opgezet dat ook al weer zeer groot is en dat dient voor de stichting van arbeiderswoningen en kleinere burger-woningen. Bij, den opzet van deze terreinen wijst men niet alleen aanstonds de groote en kleinere verkeerswegen aan, maar reser veert men ook terreinen voor scholen en kerken. Waarom men er aanstonds niet voor garages ook aanwijst, die in de toe komst ook een puzzle zullen gaan vormen, begrijpen we niet. Met dit terrein nadert men het oude Loosduinen zeer dicht. Wij voorzien altijd dat het oude plaatsje op den duur wel geheel zal moeten worden afge broken omdat het het verkeer in den weg staat. Maar dat is van later zorg. Als wij de grootte der terreinen eens na gaan dan lijkt het niet onwaarschijnlijk dat er weer een vijftig duizend zielen op ge borgen zullen kunnen worden. Zelfs als de aanwas voortging op den voet der laatste jaren zou het zeker voor een zes jaar min stens voldoende zijn. Waarschijnlijk zal het terrein wel voor langer tijd genoeg zijn. Met de Waalsdorper vlakte verdwijnt weer een mooi terrein in de duinen'. We zullen dat gemis echter niet voelen want het werd toch in beslag genomen door de soldaten. In plaats van er bijvoorbeeld Zondags de vrije wandeling toe te laten, sloot men het af en wist men boeten opge legd te krijgen aan hen die het waagden er eens te gaan wandelen. Men is echter altijd bang geweest dat men er militaire gehei men zou zien. Alsof daar nog iemand be nieuwd naar is in den tegenwoordigen tijd. Op den duur moet die soidaten-boe! ook hiervandaan. Waarheen moet men maar zoeken en als ze en passant de beide kazer nes ook meenemen, hebben wij daartegen geen bezwaar. Dan kwam ook het prachtig Alexanderveld vrij, dat nu of een woestijn of een modderpoel is in dienst der soldaten. Het zou een aanwinst zijn als de gemeente dit veld terugkreeg. Het is haar eigendom. nam haar intrek in een pension, ctat haar was aanbevolen. Ze bracht den nacht sla peloos door, vervuld als ze was van af schuw en vrees. Den volgenden dag doorkruiste ze de drukke straten van Londen teneinde zooals Jane Lynch haar had aanbevolen, het tes tament van haar moeder 11a te slaan. Ze liep het strand op, wandelde gejaagd verder en stak over naar een zwaar gebouw vani grijzen steen, dat men haar op een des betreffende vraag had aangewezen als So merset House. De plaats was haar vreemd op de een of andere wijze kwamen de ge heele wereld en het leven haar dien dag vreemd' voor. Een: portier,die «in den grooten overwelfden injgjang stond, iwees haar den weg. Het onderzoek nam langen tijd in be slag ten slotte slaagde ze echter en. het testament, waarvan ze tot heden zoo wei nig had geweten, lag geopend voor haar. Haastig las ze het door, aanvankelijk bijna te haastig om het goed te begrijpen. Er stond in vermeld, dat haar moeder de weduwe was van Archibald Tempest en dat de heer Tempest haar tweede echtgenoot was. Van haar eersten echtgenoot, Claude Escott, had ze een groot fortuin geërfd, waarvan ze het grootste gedeelte vermaak te aan haar drie dochters Marie, Li.li en Clara, die elk hun gedeelte bij hun eerste huwelijk zouden ontvangen. De rente van het geld, die voor elk honderd pond per jaar bedroeg moest tot den datum van hun huwelijk bij het kapitaal worden gevoegd. Indien één van de dochters voor haar hu welijk stierf, zou haar gedeelte vervallen aan Joaro Tempest. Dit waren in het kort de bepalingen van het testament van mevrouw Escott. In de verdeeling van haar eigendom had ze blijk- maar zij gaf het in bruikleen zoolang de kazerne er tegenover staat en die gaat niet weg als. er geen flink terrein bij beschik baar wordt gesteld. Hopen wij dat die heele boel spoedig verdwijnt. Het vertrek zal gewin zijn. EIBER. De speculatie in Fransche francs. Revalorisatie of stabilisatie. Het verslag der Koninklijke. Klei nere winstmarge door kapitaals- en bedrijfsuitbreiding gecompenseerd. Enkele cijfers der olie productie. De Koninklijke als reederij. Nieu we aankoopen in Kunstzijde-waarden. Duitsche geldbehoeften. De effectenbeurzen verkeerden deze week doorgaans in een kalme stemming. Wij we zen er reeds vroeger op dat er voor den fondsenhandel vermoedelijk een stille zomer ophanden is, omdat het koersniveau zich niet wel leent voor een verdere stijging en aan den anderen kant ook voor een koers daling geen reden schijnt te zijn. Eer is een groep speculanten, die geleefd heeft en mis schien nog leeft in de hoop dat er in de Fransche "francs en in Fransche fondsen nog wat zou zijn te verdienen in verband met een mogelijke revalorisatie der Fran sche valuta. Het uitzicht daarop heeft onge twijfeld tot de koersstijging van Fransche bankaandeelen en andere in Fransche francs luidende fondsen krachtig bijgedra gen. Stijgt de franc in waarde, dan worden ook de francs-aandeélen meer waard. De strijd over dit vraagstuk is nog niet beëin digd, vermoedelijk zal echter het gezond verstand het van de Fransche eerzucht win nen.Een geleidelijke koersstijging der francs gelijk Poincaré zich dat als ideaal stelt, brengt natuurlijk een nieuwe revolutie in de wereld van prijzen van loonen. Als de franc stijgt, beteekent dat een daling van de goe- derenprijzen en dus een stijging van de loo nen en salarissen, zoodat het geen wonder is als ambtenaren en arbeiders Poincaré's eerzucht prikkelen. Maar aan den anderen kant staan de indusf/ieelen en de handel- drijvenden, de banken en credietinstellingen die vaste activa bezitten, of roerende goe deren of buitenlandsche wissels en effecten, welke alle in prijs zullen dalen naarmate de franc stijgt. Bovendien zal natuurlijk de af zet van goederen worden bemoeilijkt door dien het buitenland met de stijgende bewe ging der francs rekening moet houden. Koersbeweging van valuta buiten haar goudpunten is een abnormale beweging, welke aan den één toevallige baten, aan den ander toevallige verliezen oplevert en daarom aan de rustige economische ont wikkeling van een land niet ten goede komt. Bezadigde kringen in Frankrijk zien dit in en pogen den Franschen premier van zijn stokpaardje af te halen. Stabilisatie op deTi tegenwoordigen koers bestendigt den te genwoordigen toestand, die waarlijk niet slecht is, gelet op den toenemenden Fran schen buitenlandschen handel en de stij gende welvaart in Frankrijk. De kans dat het straks tot stabilisatie zal komen scheen deze week weer wat grooter, naar aanlei ding waarvan voor Fransche aandeelen en dergelijke fondsen lagere koersen werden betaald. Het is niet noodig dat we ditmaal alle rubrieken de revue laten passeeren. Het beeld zou in vele gevallen weinig interes sant zijn. We willen daarom met enkele „mement-opnamen" volstaan. baar getracht niet alleen haar drie dochters maar ook haar stiefdochter volkomen eer lijk te behandelen ze had er blijkbaar op gerekend, dat haar drie dochters allen zou den huwen, want ze had bovendien nog bepaald, dat een zeker bedrag aan Joan Tempest moest worden uitgekeerd in geval ze cp andere wijze niets zou krijgen. Terwijl ze de verschillende bepalingen doorlas, zag Clara aanvankelijk niets dat de vermoedens van Jane Lynch scheen te bevestigen. Plotseling echter- stond een verschrikkelijke gedachte' helder voor haar geest. Met een schok drong het tot haar door, dat het voor Joan Tempest van het allergrootste belang "was, dat geen van de dochters van mevrouw Escott ooit zou trouwen en dat het voordeelig voor haar was, wanneer ze stierven. Bij den dood van Marie Escott had Joan Tempest haar erf deel dus gekregen en eveneens bij dien' van Lili. Evenals met Marie en Lili was ge schied,- zou het ook met haar hebben kun nen gaan als haar huwelijk niet op een andere wijze dan door den dood ware voorkomen. Clara verliet het groote gebouw als iemand, die geheel versuft is. Een koude vrees vervulde haar, die haar deed rillen en beven op dien mooien lentedag. Genadige hemel Was het mogelijk was het be staanbaar dat Joan haar twee zusters had vermoord teneinde in het bezit te ge raken van hun geld? En zoo ja, waarom had zij, Clara, dan niet hetzelfde lot onder gaan Zou het kunnen zijn dat Joan be vreesd was dat het uit zou komeni en. haar daarom had laten' leven terwijl ze enkel had verkozen dat ze het geld behield in het belang van Stephen Blaeklock en niet in dat van Malcolm King De eerste is het verslag van de Konink lijke. Dat is altijd een interessant document. Want de Koninklijke is de grootste maat schappij van ons land en al zijn haar aan deelen niet meer zoo populair als een tien tal jaren geleden, niemand, die ook maar eënigermate bij den fondsenhandel betrok ken is, verzuimt den koers van aandeelen Koninklijke te volgen. Op een koers van 400 (de tegenwoordige noteering is wat la ger) vertegenwoordigt de beurswaarde van het aandeelenkapitaal een bedrag van 1650 millioen en een bruto winst van 97y2 millioen is wel even de aandacht waard, 't Verslag is meegevallen, omdat men op grond van de lagere olieprijzen, slechtere resultaten had verwacht en nu zelfs nog een half procent dividend meer wordt betaald dan' over 1926. Daar blijkt uit, wat we reeds herhaaldelijk opmerkten, dat de Koninklijke niet meer afhankelijk is van de olieprijzen, nu zij niet alleen produ ceert, maar tevens distribueert, raffineert en een groot aantal kleine oliemaatschap pijen financiert. Daar komt bij dat de Ko ninklijke de laatste jaren groote kapitalen heeft opgenomen tegen lage rente. Vroeger werden af en toe nieuwe aandeelen uitge geven, in 1926 echter plaatste de Bataaf- sche een 4Yj obligatieleening van 72 millioen, in 1927 werden opnieuw 25 mil lioen geplaatst, terwijl in Amerika de Shell Union door obligatie-uitgifte in de behoefte aan nieuw kapitaal voorzag. Daarvan moe ten, bij een gestadige bedrijfsontwikkeling natuurlijk de vruchten tenslotte den aan deelhouders in den schoot vallen. De Ko ninklijke Shell verdient met haar bedrijfska pitaal meer dan 4Y2 ook in slechte tij den en dat zij in 1927 met een zoo bevredi gend resultaat voor den da? kon komen, zal dan ook voor een goed deel wel aan die omstandigheid te danken zijn. Wat dus wil zeggen dat er bij een lichte kentering op de oliemarkt, of een verbete ring in de verhoudingen tusschen de groote trusts voor aandeelhouders licht een extra- tje te voorschijn kan komen. Het gaat niet in het kader van deze wekelijksche beschou wing het jaarverslag uitvoerig te bespre ken, hoe belangwekkend de mededeelingen der directie overigens mogen zijn. Wij wij zen daarom op slechts enkele sprekende cijfers. In de eerste plaats blijkt uit een in het verslag opgenomen staatdat de we- reld-oliepoductie van 155.7 millioen K.G. ton in 1926 tot 178 millioen gestegen is, voonamelijk door een grootere productie in Amerika (70 van het totaal), Rusland, Venezuela en Roemenië. De Koninklijke- Shell produceert bijna 10 van de wereld productie, in 1927 17 millioen K.G. ton te gen 15'/2 millioen in 1926. Van belang is dat de productie van Ned.-Indië weer toe neemt. De regeering heeft een tijdlang te gengewerkt, maar die dwaze politiek laten varen. Voor Indië, Venezuela en Argentinië wordt een stijgende productie verwacht. Ook van Mexico, dat zijn productie de laat ste jaren snel zag teruggaan, zijn de ver wachtingen weer wat gunstiger. Het is op merkelijk dat, terwijl aan den éénen kant overproductie van olie bestaat en deze wordt beperkt, aan den anderen kant nieu we terreinen worden ontgonnen. De ver klaring ligt hierin dat nieuwe terreinen doorgaans het krachtigst en met de ge ringste kosten produceeren, terwijl op oudere terreinen door diepere boringen of zwaardere fiscale lasten, de kostprijs van het product op een veel hooger cijfer uit komt. Men zoekt dus steeds naar vind plaatsen, welke zoo economisch mogelijk kunnen worden geëxploiteerd. De maat schappij beschikt daarbij over een uitge- Maar eenmaal buiten 111 de drukte van de groote stad,, zette ze die verschrikkelijke gedachte opnieuw van zich af. Ze zeide tot zichzelf dat het dwaasheid was, haar her senen met dergelijke gedachten te martelen en dwaasheid om schuld en misdaad te ver binden aan het edele karakter van Joan. Ze herinnerde zich Joans' teederheid. Joan's toewijding gedurende haar laatste ziekte. De bekoring, die de knappe inbreekster uitoefende over een ieder waarmede ze in aanraking kwam, overwon haar twijfel en herstelde opnieuw het vertrouwen in haar. Clara deed zich zelf de bitterste verwijten. Indien ze op dat oogenblik bij haar stief zuster was geweest, zou ze haar op de knieën om vergeving hebben gesmeekt Voor de slechte gedachten die ze omtrent haar had gekoesterd. Indien er een misdaad was begaan, dan was Stephen Blaeklock de schuldige. Plot seling zag ze duidelijk, dat Malcolm King alleen door hem kon worden gered. Mal colm zou nooit meer iets voor haar kunnen zijn, maar zij beminde hem nog steeds. Ze hield van hein meer dan van haar leven. Hem te redden en zicli daarna ergens te ver bergen, waar Stepen Blaeklock haar nim mer zou kunnen vinden Dat was alles wat ze van de toekomst hoopte. Dien nacht, in plaats van bericht te zen den zooals ze hadden afgesproken, ont moette ze Jane Lynch in het eenzaamste gedfeelite van den tuin, „Jane", fluisterde ze vastberaden, ,yik kom weer een tijdje in huis. Ik heb daar nog enkele dingen te doen. Maar noch Joan noch hij mogen iets van mijn terug keer afweten. Je moet mij gedurende den dag verbergen en 's nachts zal ik mijn plan nen volbrengen STOOMWASSCHERIJ „DE VOLHARDING3 Stoomververij Chem. Wasscherij Singel 1 Telefoon 50 VLISSINGEN zochte staf van medewerkers. Op eind 1927 bedroeg het aantal employé's en arbeiders circa 200.000, waarvan 2076 Europeanen en 40.000 inlanders alleen in Ned.-Indië. De Koninklijke-Shell heeft een eigen vloot, die uit. 1927 1.762.421 ton draagvermogen groot was. Wat dit wil zeggen wordt dui delijk, wanneer we zien dat de Holland Amerika-Lijn over circa 400.000 ton be schikt. Alleen als scheepvaartmaatschappij is de Koninklijke Petroleum grooter dan drie a vier van onze grootste reederijen tezamen Tegen het eind der week werd de vraag naar Kunstzijde-aandeelen weer levendig. Althans de koersen liepen in snel tempo op, met name wat betreft de aandeelen Mae- kubee, zonder dat bekend werd op welke gronden. Het bezit van ons publiek aan kunstzijde-aandeelen is vermoedelijk zeer gering het zijn meest controle-transtacties die de koersen beïnvloeden. Men gaat voort met de oprichting van nieuwe maat schappijen. De Hollandsche heett de British Breda Silk Ltd. in Engeland opgericht, waarvan de aandeelen straks weer nieuwe speculatie-object zullen vormen. Voor Rubber, Tabak en Suiker was men niet slecht te spreken, maar op de betrok ken afdeelingen ging niets om. De Beleggingsmarkt staat eenigszins on der den indruk van de hooge geldkoersen te New-York. Men weet niet waf daarvan de gevolgen zullen zijn. Duitschland voert nog steeds nieuwe fondsen aan en drukt daardoor den koers der oude. Vooral Ame rika neemt die nieuwe waarden op ten onzent is men daarvan voorloopig verza digd. Geld op prolongatie 4l/2 DE CELLEBROEDERS. Over de orde der cellebroeders, over wier werkkring voornamelijk te Middelburg (ofschoon zij op andere plaatsen wel dezelf de zal geweest zijn) willen wij eenige bij zonderheden mededeelen. In vroegere tijden, toen het met de hy giëne niet zoo nauw werd genomen, heerschten in ons land vaak epidemieën. Men schuwde de huizen, waar de lijders aan besmettelijke ziekten woonden en deed niet veel om de ziekte zelf te bestrijden. Het aantal slachtoffers was dan ook gwoonlijk zeer groot. Door de vrees voor besmetting liet de verzorging der lijders ook vaak te wenschen over. Wel werden van hooger hand (meestal de r'egeering der stad) maatregelen genomen om eenigszins de be woners van de besmette huizen van de sa menleving af te zonderen om verdere uit breiding te voorkomen, voornamelijk als het de zoo gevreesde pestziekte betrof. De pestlijders mochten alleen verpleegd wor den en de aan die ziekte gestorvenen begra ven worden door de genoemde celle broeders. De bewoners van het besmette huis mochten 6 weken lang alleen 's avonds na 6 uur uitgaan en dan moesten zij nog een witte roede van 2 el lengte in de hand dra gen. Ook de stadspestmeester en zijn hel per moesten op straat een roede, doch een HOOFDSTUK XXXVII. Tot het uiterste gedreven. Jane Lynch schrok, toen Clara dit plan opperde. Ze wees op de gevaren, die er aan verbonden waren. Stephen Blaeklock hield verblijf in het huis en Joan had oogen, zoo scherp als die van een arend. Het zou on mogelijk zijn voor Clara om onontdekt te blijven, zelfs voor een enkelen dag, tenzij ze vermomd was. Op al die tegenwerpingen antwoordde Clara, dat het leven van Malcolm King er wellicht van afhing en dat ze daarom alles durfde wagen. Er was een groote rommel kast in de kamer van Jane Lynch, waarin ze zich overdag zou kunnen verbergen en 's nachts zou ze met de uiterste voorzich tigheid te werk gaan. Ze kon zich niet ver mommen. Zoo iets had ze nog nimmer ge daan en daarom had ze er geen slag van. Trouwens, er was' geen vermomming, die Joan of Blaoldock om den tuin zou kunnen leiden. Ze dacht er zelfs niet aan dat de schijnbaar niets ziende oogen van Craven Tempest evenzeer te .vreezen waren. Noodgedwongen gaf de kamenier toe, hoewel ze beefde bij de gedachte aan het gevaar, dat dit teere, mooie meisje, waar van ze veel was gaan houden, ging loopen. Door den tuin bracht ze haar langs de trap voor het dienstpersoneel naar haar slaapkamer. De rommelkast was zeer ruim en was half gevuld met een hoop oude kleeren. Toen ze alles goed had bekeken bleek, dat ze zich daar zonder twijfel goed kon verbergen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1