Vlissinpche Courant |if of tien guloen. TWEEDE BLAD FIEN GULDEN Felzilverfabrieken brieven HYPOTHEEKBANK 91, VRIES ij v. Stoomvaart ËfTNlvÏÏi^ AND™ PROVINCALE STATEN. Stads= en Provincienieuws In van de kamers han I Daar schrik ik i Max gedaan a it fende week weer Ra'm r ,s/°° akelig honde" I ■rranderen. Het gezeo? (eilijk verplaatsbaar >fne Toepassing. Prins 1». Ivillen overbrengen 3f legt „Je moet eens aa |Koran ook een fideele" Ja hoor, 't was k- I br Denk jij ook. da! Ipen heeft Wat ee,! I Ituurlijk mag dat. Mis leuwe plannetje een noè ■ng. Wat zullen jullie i Ibben. Ik zie in ge<tacl, 1 li Inatje voor me. ]\'een liagen met uit geweesi' Jn dus nogal de hande» ■mieren prettig en foed lerlijk als zelf veel pret list je dat al Ik ka." I dat ik ook een naar ken gehad heb. Ter. Ach lieve tijd J eerder geweten Dm' de Uruguayers kunnen ■nd stellig met de over- l. U-O! Wie kan da" len maar, wat een leuke tl, dat bij het bij julfe k'tt. anders zou hij niet Jzijn gekomen. Dat wa ■erlijke Pinksterdagen It tooh met Em I- Hemelvaartsdag 5 ■ns even heel diep voor fteken. Ach ja, nu weet lil ik bij iemand op be- f>o prachtig kan schil- ■n iieelen dag aan één schilderijen zou kun- ■jpt dus wel, dat ik erg was de Walcherensche er het woord auto- Ibent zeker ook die da- Nu, wat een grieze loor, dat er net ierpand tikken en er komt me Jjrden en schalen naar at heeft die Lena veel Igoed begrijp, heeft ze Be en van pa het derde l! gekregen falie Lena, wie wordt luw zorgen weer in ,e kunnen staan Slik - gezicht bittere po;- linkjes en je zuit eens ■eer de oude bent. Wat n verjaardag gehad! Ie lezen hebt, hè? En ■ken Daarbij moet je [tiet. En doe het dan It lachen is gezond en iwer herstellen. Van Br annonce van verd verzuimd jjs te vermelden piermede vergoeden fonder inzending van aankoop van een Cassettes fcding geldt echter BS 14 dagen, geïll. prijscourant, 190 ROTTERDAM la °lo ERIKZEE jen bij de Heeren IERS ZOOM DIENAAR NBEER 19. Jdelburg-Rotterdam gelegen plaatsen. AN PASSAGIERS, *EN EN VEE, v.Midd.v. Roti- ni v.m.uur v.m.uur 8 Tf 9 8 n 9 n 8 n 9 in te bekomen es KV' T-l.fAif V. Tnuwport- VAN DE VAN Zaterdag 2 Juni 1928. No. 129 Het Nijverheidsonderwijs. Het bestuur van het Nederlandsch ver- I bond van Vakvereenigingen heeft besloten een commissie in te stellen, die tot taak zal hebben te onderzoeken en vast te stellen, wat terzake het vakschoolonderwijs en de leerlingopleiding van overheidswege en door de industrie kan en moet worden gedaan. jubileum Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. Te Utrecht zijn de feesten aangevangen (er gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Prot. Chr. Bond van Spoor- an Tramwegpersoneel. Nadat des morgens de jaarvergadering had plaats gehad de volgende zal te 's-Gravenhage worden ge houden hield men des middags receptie in Tivoli, waar het zeer druk was. O.m. werden opgemerkt burgemeester dr. J. P. Fockema Andreae, het Ged. Statenlid H. van Andel, jhr. Elias namens de directie der Spoorwegen, de heer Slagter namens minister Van der Vegte, de heer Hellemans en pastoor Donders namens „St. Raphael", terwijl een telegram was ontvangen namens H. M. de Koningin, het R. Kath. Werklie denverbond enz. Des avonds was een feestelijke bijeen komst in Tivoli- BENHOORN, Telef. Ig' □«TERHOUT, Telef. BUITENHEK, Xef. De trams te Amsterdam en Rotterdam. Gedurende de eerste vijf maanden van 1928 werden met de gemeentetram te Am sterdam vervoerd 58.642.600 passagiers te- tren 55.223.802 in hetzelfde tijdvak van 1927. Met de Rotterdamsche electrische tram werden resp. 28.880.823 en 26.621.066 pas sagiers vervoerd. Het weer in Mei. Volgens het voorloopig overzicht van het Kon. Ned. Meteor. Instituut van het weer in Mei 1928, was gemiddeld over de vijf hoofdstations de ochtendtemperatuur 1.5 gr. C. te laag. Het was tot den 27sten alle dagen te koud, gemiddeld 2.5 gr., van den 8sten tot den 27sten alle dagen te koud, gemiddeld 3.5 gr. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 3den en den 11den, resp. 5 gr. boven en 5.5 gr. beneden nor maal. De gemiddelde maximum-tempera tuut was 2 gr., de gemiddelde minimum temperatuur gr. beneden normaal. In den nacht van 10 op 11 kwam sterke nachtvorst voor. In het Noorden van het land lag op sommige plaatsen ijs op het water. De neerslag was over het grootste deel van het land 40 tot 70 in het midden van het land 30 boven normaal. In den Ach terhoek en Zuid-Limburg ongeveer 10 beneden normaal. Sneeuwval kwam voor op den 9en en 19en, hagel vooral op 9, 10 en 11. Te De Bïldt werden 181 uren zonne schijn waargenomen tegen 203 normaal. Zonneschijn. Het Juninummer bevat een aardige om- slagteekening van E. ten Harmsen van der Beek, De inhoud van dit zomer-nummer is weer zeer varieerend en de jongers en meisjes zullen zich met de mooie verhalen en achetjes wel aangenaam bezig houden. De kinderen dSe aan den Zonneschijn- wedstrijd deelnemen worden er aan her innerd, dat de lijst, opgenomen in het Mei nummer, vóór 15 Juni moet worden inge zonden. Elect rif icat ie middengroep. Ued. Staten deelen rtiede, dat zij van den Raad van bestuur der N.V. P.Z.E.M. een schrijven ontvingen d.d. 18 Mei jl., waarvan de inhoud hun aanleiding'geeft, het toege zonden «voorstel d.d. 24 Februari voorloopig terug te nemen. In bedoeld schrijven meldt de Raad van bestuur, dat 'hij het schrijven van 15 Fe bruari niet vooraf aan den algemeenen raad van advies had gezonden, doch eerst op den zelfden datum. Bij den Raad van advies is intusschen twijfel gerezen, of de richting, waarin de oplossing der kwestie der electri- ticatie van de middengroep door den Raad van bestuur werd gezocht, wel de meest juiste was en in zijn advies opent hij een nieuw gezichtspunt, dat een nader onderzoek noodig maakt. Zoodra de resultaten van dat onderzoek vaststaan en de Raad van bestuur zijn houding bepaald zal hebben, zal hij Ged. Staten met liet advies van den Raad wan advies in kennis stellen en tevens met de beschouwingen, waartoe dat advies aan leiding zal geven. Electrificaiie Noordgroep. Naar aanleiding van een schrijven van den Raad van bestuur der P.Z.E.M., waarvan Ged. Staten met genoegen kennis namen, stellen zij voor aan de P.Z.E.M. ten behoeve van de electrificatie van de Noordgroep een nader crediet te verleenen van 527.000. In dat schrijven wordt er aan herinnerd, dat 485.000 is verleend voor een deel der Noordgroep en dat daarvan aan alle ge meenten op Schouwen-Duiveland, St. Phi- npsland en Tholen mededeeling is gedaan, oedert kwamen vele brieven in, waarin wordt aangedrongen op aansluiting ook van andere gemeenten en dikwijls klonk er mis noegen uit, dat een gemeente niet in het plan van eersten aanleg was opgenomen. Adressen kwamen in van Burgh, Duiven- r! ,e\, Eilemeet, Haamstede, Noordwelle, Uud-Vossemeer, Ren esse, Serooskerke, Sta- venisse en St. Annaland, alsmede van de ereeniging van Burgemeesters en Secreta- ,'ssen e" Ontvangers op Schouwen-Duive- and en van de Vereeniging tot bevordering an het Vreemdelingenverkeer in de ge beenten Haamstede en Burgh. Voor den <aad van bestuur is die levendige belang stelling het bewijs, dat het verlangen naar electriciteit tot nog toe verborgen bleef we gens den eisch van garantie door de ge meente, al dient erkend, dat vele gemeenten, vooral op Schouwen-Duiveland, zij het zon der enthousiasme, de garantie aanvaarden. In een en ander vond de* Raad van bestuur aanleiding te vragen ook de overige voor de Noordgroep benoodigde gelden te doen toestaan. Daarvan zou hij voorshands nog willen uitzonderen de gelden, welke noodig zijn voor de voorziening van de gemeenten Tholen, Sint-Maartensdijk en Scherpenisse, daarentegen sohijnt het ge wens cht, dat er gelegenheid komt ook de kom van Sint- Philipsland, waaromtrent reeds overleg gaande is, van stroom te voorzien, waarvoor naar raming een bedrag van 12000 noodig zal zijn. Waar van de totaal geraamde som van 1.000.000 reeds f485.000 werd toegestaan, blijft er nog ƒ515.000 over, waarbij dan komt 12000 voor St. Philipsland. De Raad van bestuur herhaalt de opmer king, dat in deze bedragen slechts de kosten der laagspanningsnetten in de kommen be grepen zijn, doch dat het wel in de bedoe ling ligt, daaruit ook de kosten van aanleg van netten buiten de kommen te bestrijden, zoodat later wel een aanvullingscrediet noo dig zal zijn. Buiten de kommen zullen geen netten worden gebouwd, dan indien de ren tabiliteit door garanties verzekerd zal zijn. In de kommen zou de Raad echter te dien aanzien de noodige vrijheid willen hebben en garanties alleen dan willen vragen, zoo niet redelijkerwijze een rendabele exploitatie zonder garanties verwacht mag worden. Ter voorkoming van misverstand wordt er met nadruk op gewezen, dat, zoo deze crediet-aanvrage wordt toegestaan, daarvan niet het gevolg zal zijn, dat de geheele Noordgroep voor den komenden winter van stroom voorzien zal zijn. Eerst nadat het be sluit tot leening van 463.000 door de Kroon was goedgekeurd, kon met de voorbereiding een begin worden gemaakt en tot bestelling van de noodige materialen kon eerst worden overgegaan toen de zekerheid bestond van goedkeuring van het contract met de P.N.E.M. door den minister van waterstaat. Daarmede zijn enkele kostbare maanden verstreken, zoodat voorshands de bouw be perkt zal moeten blijven tot het gedeelte van Schouwen-Duiveland beoosten Zierikzee. Verbetering weg Zierikzee Brouw enshaven. Door de Staten werd aan de commissie van beheer over den straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven een subsidie verleend in de kosten van verbetering van dien weg tot een bedrag van ƒ240.000. Doch daarbij werd de noodzakelijke verbetering bij de kom van Zonnemaire nog niet bij de becij fering der kosten in aanmerking genomen. Thans deelen Ged. Staten mede, dat die ver betering op tweeërlei wijzen zou kunnen ge schieden en wel door verbetering der be staande traverse door de kom, waarvan de kosten worden geraamd op 47.000 dan wel door aanleg van een nieuw wegvak, waarvan de kosten worden begroot op ƒ37.500. De raad van Zonnemaire is bereid in de kosten van het eerste werk 10.000 bij te dragen, doch niets voor het tweede. Ged. Staten meenen dat aan de groote verlangens naar het eerste plan moet worden geluisterd, omdat in dit geval geen groote bezwaren tegen een weg door de kom aanwezig zijn. Zij stellen daarom voor de subsidie te ver- hoogen van ƒ240.000 op ƒ277.500, mits de gemeente Zonnemaire 10.000 bijdraagt voor den weg door de kom. Rekening 1926. Ter vaststelling wordt aangeboden de rekening der provincie over 1926, welke aanwijst in ontvang 2.894.460.48 en in uit gaaf ƒ3.181.818.48, alzoo een kwaad slot van 87.358. VLISSINGEN, 2 JUNI. De staking aan „de Schelde". Gisterenavond werden wederom verschil lende werkwilligen door stakers bij den uitgang der fabriek opgewacht en naar huis gebracht. De werkwilligen werden begeleid door voldoende politiemacht. Een groote massa publiek was weder op de been en omringde en volgde de naar huis gebrachte werkwilligen. De politie had echter krach tige maatregelen genomen en in de nieuwe stad meerdere straten afgezet, waar gedu rende eenigen tijd niemand doorgelaten werd. Honderden nieuwsgierigen stonden voor deze politie-cordons, doch de orde maatregelen bleken voldoende te zijn. Hedenmorgen was bij de ingangen der fabriek alles volmaakt rustig. Ér was zeer weinig publiek aanwezig. Het aantal werkwilligen was hedenmor gen minder dan gisteren. De „Metaalbewerker", weekblad van den Algemeenen Ned. Metaalbewerkersbond, bespreekt ook uitvoerig de staking en schrijft daarover o.a. het"volgende Wat Vlissingen ons thans te zien geeft >s een conflict van meer dan gewonen om vang, maar vooral ook van meer dan gewo ne beteekenis. Het worstelt in het verlangen naar meer loon, maar niet minder in het verlangen naar grooteren invloed op de ar beidsvoorwaarden in het algemeen. De directie heeft de zaak van weigering om over te werken vastgeklonken aan het geen zij tot verbetering van de loonen wilde doen. Dat wordt bevestigd) door de „Mededee ling no. 26", welke één dag voor de staking aan de werklieden is uitgereikt en waarin we o.m. lezen „De directeur-generaal verleende over- werkvergunning, deze werd nu bekend en de organisaties adviseerden u dat overwerk niet te verrichten. Nog nooit is door den Metaalbond. vooruit overleg gepleegd over een aan te vragen overwerkvergunning. Hut was onjuist, dat de organisaties op zulk een overleg eenig recht zouden hebben." Wat hier door de directie gezegd wordt, verdient wel een nadere beschouwing. Waarom, zoo vragen wij, was het on juist dat de organisaties ran weening wa ren recht te hebben op overleg inzake over werk Wie bepaalt wat recht, anderzijds wat onrecht is „Recht", dat is voor de directie van „de Schelde" alleen datgene wat door den Metaalbond als zoodanig wordt opgevat. Het komt niet in haar op dat ook wij er nog een rechtsopvatting op na houdan en dat wij niet bij het bestuur van den Metaal bond ootmoedig gaan informeeren of het onze rechtsopvatting kan goedkeuren. De mededeeling dat de Metaalbond voorheen nog pooit overleg inzake overwerk had ge pleegd, is van verrassende verbijstering. Mogen we de directie er aan herinneren dat de Metaalbond ook. geen voorafgaand overleg pleegde toen zijn leden in 1921 de loonen verlaagden Mogen we er aan her inneren dat toen 10 weken lang gestaakt "s en dat aan het slot daarvan de Metaalbond er in heeft bewilligd dat voortaan overleg zou worden gepleegd terzake van noodig geachte loonsverlagingen De organisaties hebben daarmee een recht wat de Metaalbond hun aanvankelijk be twistte, door strijd moeten veroveren. Met de tijden veranderen de omstandig heden en evenzoo de rechtsopvattingen. Een directie die dat niet verstaat maakt de verhoudingen scherper dan strikt noodig is. Uit nog een ander deel van de mededee ling aan het personeel blijkt de verregaan de kortzichtigheid der directie. Zij zegt „De gezamenlijke werklieden van „de Schelde" betalen tienduizenden guldens per jaar aan de vakvereenigingen. Als een gedeelte van dit bedrag voor feest- en vacantiedagen werd gereserveerd, zoudt gij u op die dagen vol loon en nog een toeslag daarop verzekeren. Gij zoudt zelf een van uw wenschen vervullen zonder nuttelooze staking." Wat zou de directie er van denken om de gelden, die zij, aan den Metaalbond ten koste legt, voortaan te besteden voor be taling van feest- en vacantiedagen? 't Valt moeilijk om bij zulk een argumen tatie als hier door ontwikkelde menschen wordt gebezigd, ernstig te blijven. Wij, laten den Metaalbond rustig zijn geld, dat ook uit de bedrijfswinst komt, besteden en onthouden ons van wenken en raadgevingen op dit gebied. De directie van „de Schelde" zou ver standig doen door evenals wij de discussie niet op dat slikkerige pad over te brengen. Om een groot bedrijf te besturen is nog wat meer noodig dan. technische kennis. Wat in de ziel van de massa leeft, wat ge boren wordt uit de maatschappelijke ont wikkeling, moet even goed met kennis van zaken worden aangevoeld als iedere tech nische wijziging. Bij verstandig beleid, bij kennisname van wat in de volksziel ontwaakt, had dit ge weldige conflict voorkomen kunnen wor den. Het belang van het bedrijf eischt vol gens de directie dat de loonen niet worden verhoogd tot op het peil waarop de organi saties het gebracht wilden zien. Intusschen zal de schade, nu door de staking toegebracht, heel wat grooter zijn. Zoo wordt een stuk „nationale welvaart" ten offer gebracht aan den waan die in het hoofd van enkele menschen leeft, de waan dat men duurzaam in staat is de wijzers van de klok achteruit te draaien. Onze bond is met ruim 900 leden bij dit conflict betrokken. Wij zijn in staat den tegenstand het hoofd te bieden en zelfs tot meer dan dat. Een jubileum. Het is morgen, 3 Juni, 25 jaar geleden dat onze schoolarts, de heer A. P. Smitt, aan de gemeente-universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het arts-examen. Hoewel1 dr. Smitt zich aan alle hulde heeft willen onttrekken, door de gemeente tijdelijk te verlaten, mogen wij toch wel met enkele woorden van dit jubileum mel ding maken, omdat dr. Smitt zich zoo in de algemeene achtin-g mag verheugen. Na zijn arts-examen is dr. Smitt enkele jaren assistent geweest van den geneesheer- directeur van het Binnengasthuis en later van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam. Daarna heeft hij zich te Mid delburg gevestigd en oefende daar slechts 1 jaar de praktijk uit, waarna hij naar onze gemeente vertrok, alwaar hij na eeni gen tijd als huisarts te zijn werkzaam ge weest tot schoolarts werd benoemd en wel met ingang van 1 Januari 1920. In deze functie heeft dr. Smitt pioniers werk verricht en zich bijzonder populair weten te maken. De wijze waarop hij zijn taak als schoolarts opvat vindt bij iedereen bewondering en zelfs principieele tegen standers van het instituut van het school- atrswezen erkennen volmondig dat de schoolarts te Vlissingen zeer nuttig werk verricht. Ook als leider van het consultatie-bureau van de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose te dezer stede, heeft dr. Smitt bewezen the rigt man in the right place te zijn. Hoewel wij weten dat dr. Smitt wars is van alle huldebetoon op zijn zilveren jubi leum meenden wij hiervan toch in het kort melding te moeten maken. Strandconcert. De Vlissingsche postfanfare, directeur de heer H. B. Woltering, geeft Zondag a.s., des avonds 8 uur, een concert in de muziektent aan den Boulevard Evertsen. Programma: „Trop Tard pour le train", marche L. v. Horenbeeck „Pashionable", ouverture J. Egal „Une nuit d'Eté", wals Jos.Bauwens „Les contes de GrancTma- man", fantaisie L. Vermaelen Pauze. ,,L'Amour Suzon" Aug. Eenhaes - „Le Secret de la Bohémien ne", ouverture - R. Massard „Douce Pauline", wals M. J. H. Kessels „EHe a mis son smoking", Populaire step L. Th. Langlois - Finale. Arbeidsbeurs. Bij de arbeidsbeurs, afftier, izjjn als werk zoekenden ingeschreven;1 hulp in de huis- •houdinjg, 1 winketjuffrouw, 1 letterzetter, 2 opperlieden, 6 grondwerkers 4 timmerlie den', 5 schoenmakers, 2 ijzerwerkers, 1 autogeenlasscher 2 huLpscheepmakers, 1 scheepmaker, 1 aanhouder, 3 metaaldraai ers, I stoker, 1 elektricien, 1 constructietee- kehaar, 2 klinkers, 1 macliinist, 1 bank werker, 1 smid, 1 slager, 1 bakker, 1 ma gazijnmeester, 1 kellner, 1 chauffeur, 15 transportarbeiders, 4 varensgezellen, 4 kan toorbedienden, 1 bouwkundig teekenaar, 1 steno-typist, 17 losse werklieden, in totaal 85 personen. Vorige week 68 ingeschreve nen. Strandhuis. Kapel VerzinL Een trio, dat meer belangstelling ver dient. Concertavonden in. dit tijdperk van, jazz- en danswoede (gegeven verdienen zeer zeker volle waardeeungwij hebben ze zelfs van noode in dezen fel bewogen tijd om eens even tot rust te komen, om eens ons zelf te worden, om ons eens te onttrek ken aan het jagende, koortsachtige rhythme.. Gevlijd in een comfortabel meubel in dit alleszins smaakvol en artistiek milieu, in zoete mijmering blikkend o,ver het pekel- veld, het gehoor gestreeld door den liefe lijken trio-klank van de combinatie Verzini van de Velde-JBoekstal (viool, cello, piano) worden enkele uren in deze inrichting door- Igebracht een bron van heerlijkheid, leven en schoonheid. Aangename herinneringen hadden we aan deze kapel bewaard van vorige seizoenen, en al is de pianiste nu ver vangen door mademoiselle Boekstal, aan samenspel, kleur, charme, gloed en stijl heeft men niet ingeboet. We hebben ze weer genoten en beleefd de ouverture „Die weisze Dame" van Boieidieu, „Traviata" van Verdi en „Martha" van von Flottow- Tavan, welke wel het één-in-streven tot uiting brachten.. Solistisch trad Verzini op met de bekende ,'bravour vioolsolo „Le Canari" van F. Poliakin, terwijl ook Van de Velde zich in de cello-solo „Nuit d'amour" van Scassola niet onbetuigd lietvoor bei den was de pianiste een eminente accom- pagnatrice. Mogen we van deze drie musi ci nog eens hopen op een trio van Beetho ven, Hay dn, Schubert of Mendelssohn Er is zooveel moois geschreven en dus zooveel moois te geven In de tweede helft van het program heb ben: we nog even mogen ervaren dat in de dansmuziek een groote kleurschakeering aangebracht kan worden, want achteeen- volgens gaf de heer Verzini een saxophone-, tubaphone-, accordeon-, banjo- en violine- phone-solo, voorwaar een menu met vele gangen. Het streven van den heer Oosterhuis om gedurende !het badseizoen muziek van goed gehalte te offreeren (alle drie musici be haalden een eersten prijs aan Belgische conservatoria) juichen we van harte toe. Naar verluidt blijft het hier echter niet bij we hoorden zoo iets van Hullebroeck, Clin- ge Doorenbos e.a. fluisteren. Waaruit we concludeeren mogen, dat het naast de we- kelijksche concertavonden op Maandag en Vrijdag^ aan kunstgenot in ons Strandhuis niet zal ontbreken en ook deze directie aan 't „Vlissingen Vooruit" den tol betaalt Goe de uitslag bekrone deze pogingen O. Zonnebrand PUROL Luxor-theater. Het geheim van den Kruittoren. De stad staat op stelten. Een Tom Mix-film, waarin de held na zich buitengewoon in den wereldoorlog on derscheiden te hebben, naar zijn ranch in Arizona terugkeert en op de reis daarheen in kennis komt met een aardig meisje Pau- lita Alvarez (Helene Oostelle), hetgeen na tuurlijk, na veel wederwaardigheden, het bekende gevolg heeft. Tom verricht vanzelf weder allerhande halsbrekende toeren, als een duivel rijdt hij op zijn beroemd paard Tony, geveenten worden geleverd, waarin Tom het ditmaal niet alleen met succes voor de verdrukten opneemt, doch ook zijn eigen have en goed met leeuwenmoed ver dedigt. Een film in het teeken van sensatie, welke op haar beurt ook weer eens ge bracht moet worden. Hoe een plattelandsuitvinder, Hector Whitmore (Glenn Tryon) die voor drie personen een, zwak heeft nl. voor Ford en Edison en voor de revuester Patsy Deveaux (Patsy Ruth Miller) een stad op stelten zet, en dan nog wel New-York, laat ons het tweede hoofdnummer zien. Aanvankelijk houdt Patsy den boerenkinkel flink voor den gek, doch als deze zijn auto mag demonteeren, krijgt ze eerbied voor hem, ja zij redt zelfs de situatie voor Hector (de Follie heeft het dan ook flink te pakken gekregen evenals haar aanbidder) wanneer deze de dupe dreigt te worden van lage middelen van zijn concurrenten. Actief treedt Patsy op, de stad zet zij met Hector op stelten met het resultaat, dat de brandweer commandant na een geweldigen rit in de bewuste auto, besluit dit soort van zijn tak van dienst aan te schaffen. Bij dit succes voegt zich een tweede, 't welk zich gemak kelijk laat raden. Vier kleinere rolprenten waaronder journalen completeeren het program van deze week, dat door den pianist goed muzi kaal wordt geïllustreerd. Juni zal de bijzondere film „Verdun" brenjgen, waarover we een en ander hopen te vertellen. Dit werk is samengesteld uit officieéle oorlogsdocumenten van het Fran- sche en Duitsche leger. De „Avondpost" betitelde deze rolprent als „een alarmsig naal tegen den oorlog". Alhambra-theater. Amor in de kou. De onverschrokken Postrijder Een keurig filmpje over „Tijd" gaat de twee hoofdnummers vooraf. Interessant en leerzaam zijn de afbeeldingen van de ver schillende tijdmeters de eeuwen door, ter wijl de reproductie telkens zeer kunstzin nig is. „Amor in de kou" is een comedie, welke in het hooggebergte spéélt. Dezelfde ar tiesten, die „De Heilige Berg" zoo mees terlijk vertolkten en tot een zeldzame rol prent maakten, spelen hier mee, alsook de geit, Pippe. Wel zijn de opnamen van ber gen, dalen en de eeuwige sneeuw weer schitterend, zooals wij dit van de Ufa ken nen, maar de spanning ontbreekt. Zelfs een prachtvolle ski-wedstrijd kan die er niet in brengen. Nochtans zijn er aardige momen ten bij de bergbestijgingen, de onvrijwilli ge doop in de beek, en Gita, het knappe Italiaansche geitenhoedstertje met haar zusjes. Spanning is er wel in de rolprent, welke speelt in de Far West. „De onverschrok ken Postrijder" wordt vertolkt door Ken Magnard, wiens mooie paard Tarzan al zooveel succes oogstte. De dressuur van dit fraaie beest is dan ook bewonderenswaar dig. Maar de geheele film is goed en boeit zeer. Het verhaal speelt in den avontuurlij ken tijd, toen nieuwe postwegen in het wilde Westen van Amerika werden aange legd en het leven der pioniers dagelijks in gevaar verkeerde door roodhuiden en ban dieten. Moedige mannen onder aanvoering van Jessup, de postrijder, maken op schit terende, boeiende wijze een einde aan de tyrannie van» het bandietenhoofd, waarop de dappere jongeling zich buigt onder een zacht juk, evenals zijn vriend, de „ruige Casey" sneuvelt door een glimlach. In onze Tijdinghal. Wij ontvingen een portret van dr. J. de Groot, predikant bij de Ned. Herv. ge meente te 's-Gravenhage, vroeger te dezer stede, die benoemd is tot hoogleeraar te Groningen. Verder etaleeren wij' verschillende foto's van actueele gebeurtenissen, o.a. de benan- ning van het 6 meter-jacht „Admiraal de Ruytgr" de receptie te Utrecht ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van den Prot. Christ. Bond van Spcor- en Tram wegpersoneel. Scheepvaartberichten. Heden is van Londen binnengekomen het Duitsche stoomschip „Greta Glad", dat na lossing van een lading olie naar Hamburg is vertrokken. Voor het examen als derden stuurman is geslaagd de heer D. Ouwenhand, leerling van de De Ruijterschool. Nederlandsche Reisvereeniging. De afdeeling Walcheren van de Ned. Reisvereeniging houdt Dinsdag a.s„ des avonds 8 uur, een propaganda-feestavond in het Grand Hotel Britannia. Vóór bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. Lijst van onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand Mei. Brieven (binnenland)mej. Jansen, Boere- gat, Hoek. Briefkaarten (binnenland): Jack Metz, Eindhoven. Briefkaarten (buitenland) Léon Namur, ValenciennesH. W. 2610 Postlagernd, Dresden fraulein Kath. Muller, Köln. Lid gezondheidscommissie. Door den Commissaris der Koningin is de heer mr. W. J. Woldringh van der Hoop, burgemeester van Westkapelle, benoemd tot lid der gezondheidscommissie, zetel Veere. Handelsregister Kamer van Koophandel. Nieuwe inschrijvingen tot 28 Mei Zeeuwsche Eilanden (Middelburg) G. Timmerman, Goes, 's Heer Hendriks- kinderendijk, fourage- en kunstmesthandel. Firma J. C. de Wilde Zoon, Zonnemaire, het uitoefenen van het metselaars- en aan nemersbedrijf en den handel in metselaars materialen en aanverwante artikelen. Venn.: J. C. en L. C. de Wilde, beiden Zonnemaire. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen) Internationale Metaalhandel, L. Geerinckx, Scheldekade, handel in en bewerking van metalen. Eigenaar L. J. C. Geerinckx. Wijzigingen tot 28 Mei Zeeuwsche Eilanden (Middelburg) J. Verhage, Korte Delft. Overleden eige naar J. Verhage. Handelsnaam gewijzigd in: Wed. J. Verhage. Nieuwe eigenaares :"Wed. J. Verhagevan HeiJL Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen): Café „de Ster", Korte Kerkstraat. Uitge treden eigenaar S. E. J. SolJeveldPan- wels. Nieuwe eigenaar G. J. Luijk. Café ,,'s Lands Welvaren", Schoondijke. Overleden eigenaar J. M. Bruijnooge. Nieuwe eigenaar M. M. BruijnoogeRoo- fack, Schoondijke. Coöp. Materialen Aankoop-Ver. Handel en Nijverheid voor Zeeuwsch-Vlaanderen, Oostelijk deel, Axel, Weststraat D 25. Uitge treden secretaris J. Naeije. Nieuwe secr. M. C. Lansen, Axel. Het secr. is verplaatst naar Noordstraat B 53. M. I. Leenhouts, Cadzand, handel in land bouwwerktuigen. De zaak is verplaatst naar Oostburg, Oudestad. Firma E. Mehauden, Hulst, Lange Nieuw- straat, horlogemaker, goud- en zilversmid, Uitgetr. vennoote M. E. J. Mehauden. De venn. is ontbonden. De zaak wordt voort gezet door den venn. H. A. J. Mehauden, onder den handelsnaam H. Mehaudende Gucht. De zaak is verplaatst naar Hulst, Bontehondstraat. R.-K. Coöp. Bakkerij en Verbruiksver. U. A „De Volharding", Sas van Gent, Oostka de. Uitgetreden W. Tak, voorz. C. E. Ranschaert, Sas van Gent, vice-voorz. A. J. Coene, secr. en E. de Guijtenaere, bestel ler, beiden te Westdorpe. Gekozen tot voorz. G J. L. Goossens, Sas van Gent en tot comm. J. B. Stofferis, Sas van Gent. Wed. J. Schopman—de Boij, Hulst, Ba- gijnepoort, café en timmermansbedrijf. Over leden eigenares J. F. Schopman—de Boii. De zaak wordt door haar twee zoons P. J. en J. J. C. Schopman voortgezet onder den 'handelsnaam Gebr. Schopman. Diefstal. Donderdag vervoegden zich in een goud- smidswinkell te Terneuzen eert viertal Britsch-lndiërs, 2 mannen en 2 vrouwen, die gouden en zilveren voorwerpen ter be zichtiging verzochten, en na eenigen tijd in dien winkel te hebben vertoefd en een ring te hebben gekocht, vertrokken. Bij het opbergen van de getoonde ringen miste men een ring en rees'het vermoeden, dat deze door een der vreemdelingen moest zijn ontvreemd, waarom de politie werd in den arm genomen. Deze hield de vreemdelingen aan op de provinciale boot, die op het punt stond van Terneuzen te vertrekken, doch het re sultaat van het onderzoek had geen succes. De vreemdeliff^en beschikten over een vrij groot bedrag aan geld. Blijkbaar behooren deze lieden tot de Britsch-lndiërs, die door de Belgische re geering, naar verluidt, uit Brussel 'zijn uit gewezen en zijn zij de Nederlandsche grens overgekomen.

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 5