DINSDAG 29 MEI No. 125 66e Jaargang 1928 J Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- laeren 2.20 per drie maanden. Franco lóoor het geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- Lmenten -. 17 cent, alles bij vooruitbeta- BINNENLAND FEUILLETON EEN WANHOPIGE KEUZE Illlllllllüllillllllll Stads» en Provincienieuws >g t je eens moest doen->1 waigen je niet mee'r| en ze te zeggen datl ïalve een pretij», fae_1 tige is, want ihet ver- r^verscherpt. Dat is Onderen mogen even-1 uitkomen en ooi-1 verzoeken iets te wil-l maar op een beleefde! zul jij dat wel kun-1 O heden, dat doet! ik je eens iets leuks I s ik ibij iemand op be-1 ere einde van de stad I ïomem, en. daar ik er 1 ik hem eens even uit. kwam Geen sprake 1 lortoij en ik werd er» I besloot ik maar naar te hopend, hem daar I En... jawel hoor, daar I 't tuinhekje. Onbegrij-1 id alleen den weg kon I Neen^ Maajtje Vermen moet haiar toch maar rbrengen, als ze zoo'n e is. Fijn, da* je ook daar zoo aandacht!» twoordraadsel is een •-We gaan verhui- Vond je het leuk nog een peuter was vader, gaan wij mi Alle kinderen verhui- eertje en wij nooit!" 'ich niet aan mijn ge- onen waar we waren, atuudijk groot gelijk, ik het „flauw". Asje- Als dat maar goed O, o, wat zul je nu i erlangen Meen, ik heb geen ka- >or 't beestje zorgen I elneen meisje, niet al- De kramt heeft haar ïre steden en dorpen, hie bent, mag je toef? Je plakt dan op den vani 7JA cent en je st toe. Die zorgt dan eau en iater bij Tante Gemarineerde straat- n domme Marie De ivel prettig gevonden itje kwam. Met zoo'n je maar wat heerlijk - Fijn, dat je weer had je het dan zoo g lieve Wil Ben je inderdaad nog hemelvaartsdag. O wat zal1 due Lena toeni ze het lang be- ant ze heeft het toch ni ze ibij mij was, zei dolgraag wiLde heb- Nog wel gefeiici- g cadeau Maar hoe ketting; stuk Wat lij dat ilk niet in die 4 als jij er dan door gai epg voorzichtig Geduid, beste Trtius denkt dat je serie passen, komen iteekening was heef- plezier dan op de reisjes in de draai- ■hbaan, en eet maar s, maar reis niet zóo grootte massa, dat je minder aangenaam it een knappe huis- ■u je wel eeits zien, weer 'bent. Maar ik uigd, dat je alles in oeder eijg tevreden van „dati frissohe 'k Wil je anders en. Wat een plaag- ✓sdag? Eens even 'n tijd geleden... Ja geweest. Niet een zou als een klets- komen. Ik ben bij eest, die heel mooi toen veel genoten lijk welkom Neen wel, toen ze het eiik op haar romp t raar, dat heb je •haat „Mijn igiroot- n hoofd gehad en :ntje Smelik gekre- Jüe nu zonder hoofd ntusschen heel veel nderen. VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRiJS "j'fzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 15 regels 1.25, voor iederen ugel meer 25 centbij abonnement spe- «ale prijzen. Reclames 50 cent per regel Ifleine Advertenties betreffende Huur en Iverhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- Ijingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij Lomitbetaling van 15 regels f 0.75, voor lederen regel meer 15 cent. Het veer te Moerdijk. De minister van waterstaat heeft een I bezoek gebracht aan het veer-te Moerdijk icen. proefvaart meegemaakt met de nieu we veerpont. De minister was vergezeld Jsan den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat, den heer De Gelder, en van |iien arrondissemenits-ingienjeur jhr. Bee- liaerts van Blokland. Mede werden geïn- Ij-pecteerd' de nieuwe aanlegplaatsen: zoowel I ;e Moerdijk als te Willemsdorp. Een der I nieuwe pontons werd juist aangevoerd. iDe aanlegplaatsen; zijn zoo goed als ge leed en de dienst met de nieuwe pont kan [spoedig worden opengesteld). Nederlandsche Katholiekendag. Bij gelegenheid van den vierden Neder- |landschen Katholiekendag, welke te Maas tricht wordt gehouden, werden gisteren [vergaderingen door verschillende vereeni- I gingen gehoulen. Aan het station had een [plechtige ontvangst van de bisschoppen en [verschillende autoriteiten plaats. Er werd I ten luisterrijke optocht door de stad ge- houden. Duizenden en duizenden vreemdelingen kwamen reeds Zondag in de voor deze ge degenheid feestelijk versierde bissohopstad, [aldus lezen wij in „de Tel.". Gisterenmid- dag arriveerden de bisschoppen van Neder- 1 land, t.w. de aartsbisschop van Utrecht, I Mgr. van de Wetering, de bisschop van I 's Hertogenbosch, Mgr. Hopmans en de bis- I schop van Roermond, Mgr. Schrijnen. Onder I geleide van een eerewaebt te paard en van [diverse geestelijke en wereldlijke autoriitei- I ten begaf het 'hooge gezelschap zich naar I tiet Vrythof, waar door de deelnemers aan I den optocht werd gedefileerd. Onmiddellijk I daarna begon de schier eindelooze optocht, I waaraan door ruim 200 godsdienstige poli- I tieke, sociale en jeugdverenigingen werd I deelgenomen. Het voorbijtrekken van dezen I stoet van 14 tot 15.000 personen, duurde I ruim een half uur. Een indrukwekkend mo ment was, toen door meer dan 176 vaandels en standaarts op het Vrythof gedemon streerd werd, en den hoogen kerkelijken gasten hulde werd gebracht. Om halfvier begonnen de nevenvergaderingen waar het woord werd' gevoerd door prof. dr. J. Mul ders, S. J. e.a. Om 7 uur 'had de algemeene bidweg door de stad plaats, waaraan door machtige drommen werd deelgenomen. Om 8'/2 had de officieele begroeting plaats wel ke door muziek werd opgeluisterd. Heden 1 na men de algemeene vergaderingen een aanvang. Onderofficieren-vereeniging „Ons Belang". In afwachting van de salarisregelingen I voor het rijkspersoneel, welke in de centrale commissie voor georganiseerd overleg aan hangig zijn, maar waaromtrent pas in het late najaar de beslissing kan worden ver- j wacht, heeft het hoofdbestuur van de ver- eeniging van onderofficieren „Ons Belang" zich tot de regeering gewend met verzoek, aan dit personeel over hef jaar 1928 een algemeene bijzondere toelage toe te kennen. Het voert hiervoor aan, dat de door de regeering gestelde voorwaarden dat om- kent de herziening een eenstemmig advies van het georganiseerd overleg wordt ver langd, dat hiervoor slechts een matig be drag beschikbaar wordt gesteld en dat aan door MARIE CORNOR LEIGHTON. (Nadruk verboden). 25) „Het was louter toeval^ dat je het lot van sir Henry niet hebt gedeeld", ging Joan Tempest rustig verder. De afschuw in Cla ra's ziel zou nog duizendmaal sterker zijn als ze kon hebben vermoed, welke ver schrikkelijke bekentenis in die woorden verborgen lag. De moord op sir Henry %th was door de noodzakelijkheid gebo den geweesthaar lot was echter reeds tevoren bepaald en slechts door het toeval was haar leven, gespaard.- Indien het twee de schot ook door Joan ware afgevuurd, zou ze niet aan den dood zijn ontkomen. CUra rilde. ,,En de inbrekers vroeg ze. "Zijn die opgespoord?" Joan, richtte haar schitterende oogen op naar. Er was een ongewone glans in. „Eén de hoofdschuldige is gevon den", antwoordde ze. „Maar het was niet noodig hem op te sporen. Hij was ter Plaatse". ••Wien bedoel je hijgde Clara. Een voorgevoel van iets verschrikkelijks be klemde haar. „Toen ik in zwijm viel, was de politie er nog niet en toen was er niemand dan dokter King." •.Dokter King bedoeT ik ook. Het is ge bleken, dat hij de dief en de moordenaar is. De revolver, waarmede de schoten zijn af gevuurd, is op den vloer van het vertrek teruggevonden. Hij ontkent, dat het de zijne ,s- Maar die ontkennning zal hem weinig nut zijn in verband met de andere bewij- de herziening geen terugwerkende kracht zal worden toegekend, oorzaak zijn, dat de financieele toestand van het personeel we derom een vol jaar onveranderd zou blij ven, terwijl reeds eenige jaren sterk op ver betering is aangedrongen. De Olympiade. Onze Amsterdamsche correspondent schrijft Gedurende de beide Pinksterdagen, de eerste volmaakt-zomersche dagen van dit seizoen, heeft Olympisch Stadion en zijn omgeving een voorproefje gehad van de enorme drukte die het in de komende dagen ongetwijfeld kan verwachten. De groote toegangsweg naar het Stadion blijkt dan wel afwisselend en vol schakee ringen Eerst passeert men het imposante Vondelpark met zijn lommerrijk geboomte en lichtgroenen bladertooi, dan den daar tegenover gelegen niet minder fraaien tuin van Schinkelhaven, waar de openluchtspelen worden gehouden, en vervolgens de vele café's met gezellige terrassen. Iets verder ligt de sombere strafgevangenis, waar vroo- lijk spelende kinderen op de grasvelden voor de huizen der bewakers al heel zon derling met de omgeving contrasteeren, en weer iets verder ziet men het oude, eens zoo roemrijke stadion, thans leeg en ver laten, als een onbruikbaar geword'en ves tingwerk. Totdat eindelijk het prachtige Stadionplein met zijn vroolijke, kleurige ge bouwen en honderden vlaggen, waarvan rechts het enorme Stadion, in 't gezicht komt. Nu alle gebouwen, plantsoenen, par keerterreinen etc. gereed zijn, krijgt men van het geheel ongeveer den indruk van een wereldtentoonstelling, althans wat de entree betreft. De vele kooplieden, fruit- en limonadetenten hebben boven verwachting voordeelige standplaatsen gekregen, ge deeltelijk zelfs aan den drukken Amstelveen- schen weg en verder nabij de hoeken der aangrenzende zijstraten. Zondag- en Maandagmiddag bereikte de drukte het 'hoogtepunt/Niet alleen was het Stadion op alle rangen geheel 'bezet, maar ook in de enorme omgeving bewoog zich een ontzaggelijke menigte. Voor zoover de Amsterdammers zich niet naar buiten had den 'begeven voor den gewonen Zondag- schen uittocht, waren zij stellig op de Sta dionpleinen en -boulevards present. Natuur lijk werd er ook druk gevent met Olympia de-gidsen, speldjes en buitenlandsche bla den van de „Kölnische Zeitung" telden we niet minder dan 10 geuniformde kran tenjongens en zelfs ontbraken de be kende Japansche en Chineesche kooplieden niet. Dank zij 'het taktvol optreden van de verkeerspolitie en de uitnemende indeeling van het terrein, waardoor de verkeerscircu- Iatie zich grootendeels automatisch regelt, verliep alles in de beste orde. Voor de trams, waar het publiek binnen de hekken qeue maakte, was bereden politie aanwezig, en op alle pleinen en hoeken van straten, tot in den verren omtrek, gaven verkeers agenten met rustige handgebaren aanwij zingen. Zooals voor de hand ligt hebben de tal rijke café's en restaurants nabij het Stadion schitterende zaken gemaakt. Dit moet ook het geval zijn met de clandestiene opkoopers van plaatskaarten voor de voetbalwedstrij den, w.o. er zijn, die van 20 tot 40 gulden boven den cassaprijs maakten. De belang stelling voor den kaartverkoop is dan ook buitengewoon grootreeds in het zeer vroe ge morgenuur wachten eiken morgen hon derden voor de loketten en dat soms uren lang. Hoewel het aantal vreemdelingen hier al zeer beduidend is en nog met den dag toe neemt er worden deze week nog eenige groote hotelbooten en sportgezelschappen verwacht kwam het ons toch voor, dat de drukte op de beide Pinksterdagen in hoofdzaak aan de belangstelling van eigen landgenooten moet worden toegeschreven. Dit was aan de stations en in de café's vooral merkbaar. In ieder geval zijn het twee buitenge wone dagen voor de Olympische Spelen ge weest en hebben ook de duizenden belang stellenden buiten het Stadion in de gezel lige omgeving véél genoten. zen van zijn schuld. Met de kracht van een plotselinge wan hoop richtte het zieke meisje zich op haar elleboog. Ze beefde als een riet in den wind. Haar gelaat was doodsbleek, haar lippen beefden en haar groote, blauwe oogen stonden wild. „Joan, hoe kun je zooiets zeggen Hoe durf je Het is een leugen een schande lijke en wreede leugen Met een kalmeerend gebaar legde Joan Tempest haar hand op het gladde voor hoofd van het jonge meisje. Maar de onge wone glans was nog niet uit haar oogen verdwenen. Haar gelaat was echter in de schaduw en jdaarom bemerkte het zenuw achtige meisje dat niet. „Het is geen leugen dat hij in hechtenis is genomen", zei de inbreekster met haar zachte, overtuigende stem een stem, die de menschen scheen te dwingen er naar te luisteren en haar te gelooven. „Het is geen leugen, dat alle sporen in zijn richting leid den en dat het bij het onderzoek is geble ken, dat hij schuldig moet worden geacht aan inbraak en moord met voorbedachten rade en dat hij daarvoor terecht zal staan. Ik vertel je slechts de feiten en daar vroeg je me naar." „Terecht staan Vol wanhoop en angst kwamen deze woorden zachtjes van Clara's bleeke lippen. „Ja, terechtstaan. De zitting zal op 16 Maart beginnen. Om twee redenen is dit tof dan uitgesteld ten eerste, opdat jij weer genoegzaam zult zijn hersteld om te kun nen getuigen en ten tweede, om in de gele genheid te zijn de medeplichtigen van den gevangene op te sporen. Men veronderstelt dat hij een medeplichtige heeft gehad." „Ik zal hem redden 1" riep Clara harts tochtelijk, terwijl een hevige opwinding aan De Nenijto 1928. De plechtigheid' der opening van- de Ne derlandsche Nijverheidstentoonstelling te Rotterdam, geschiedde op het voorplein, nadat de raad van beheer daar Prins Hen drik had' ontvangen, en> het Wilhelmus had weerklonken. Prins Hendrik ontsloot den toegang tot het terrein, waarna de genoodigden zich naar het paviljoen der gemeente Rotterdam begaven. Van het terras daarvan hield? de waarnemende burgemeester, de heer L. de Groot een rede. Vervolgens hebben de Prins en de andere autoriteiten een rondgang gemaakt over het terrein en door de Joodisen. Omstreeks 5 uur kwam Prins Hendrik bij het restaurant. Op het terras staande luis terde hij naar Rotte's Mannenkoor, dat Ze gepraal van Bran 'ts Buys 2ong. Hij com plimenteerde den heer Diamant. Nadat men zich in 'het restaurant ver- eenigdi had, heeft de heer Hanegraaff een toespraak gehouden' waarin ,hij na dank te hebben gebracht aan het Koninklijk Huis, aan taf vani personen die aan de Nenijto hebben medegewerkt hulde betuigde. VLISSINGEN, 29 MEÏ. De Pinksterdagen. Het is met de Pinksterdagen hier zeer druk geweest. Zaterdag kwamen vele vreem delingen met treinen en booten mede en de stationstrams waren buitengewoon ver sterkt. Het mooie weer heeft natuurlijk een zeer<"gunstigen invloed' uitgeoefend op dit drukke bezoek, want het weer heeft zich juist voor de Pinksterdagen ten goede ge keerd. Het heerlijke zomerweer heeft vooral velen naar strand en duinen gelokt. Reeds in den vroegen morgen van den eersten Pinksterdag zagen we menschen met tent linnen en stokken gepakt er op uittrekken om niet voor den avond huiswaarts te kee- ren. De wegen naar de omliggende dorpen waren vol 'drukte en vroolijkheid. En on danks dat alles heeft het strand met zijn badstoelen goede dagen doorgemaakt, waar op sommige oogenblikken alles „uitver kocht" was. En de warmte waarmee we toch heusch niet verwend zijn dit jaar heeft niet belet, dat de bals èn in het Strand huis èn in „Wilhelmientje" druk bezocht waren. Velen hadden ook deze dagen uitgekozen om het stalen ros te bestijgen en een uit stapje te maken naar Zoutelande, Valke- nisse en Domburg, wat nu langs het rijwiel pad heel gemakkelijk gaat. We hadden ge hoord, dat er bij 'het begin een controlepost zou staan en we hebben op beide dagen daar eens een kijkje genomen op verschil lende uren. En we stonden paf van de ant woorden, die daar gegeven werden, als ge ïnformeerd werd of de rijder(ster) lid was en zoo niet of men daar niet toe wilde over gaan voor de luttele som van 50 cent per jaar. Sommigen gaven nauwelijks ant woord, anderen protesteerden, dat ze werden aangehouden, derden weer voelden er niet veel voor en zouden er nog eens over den ken, maar het toppunt toch was het geval van den man, die, een eind vóór den "con trolepost gekomen, van de fiets sprong en door het zand er naast den post wilde pas- seeren, maar toch aangesproken, kortweg bedankte, zei er niets voor te voelen. Wel profiteeren, maar niet meebetalen, dat was de leus van velen. Daar staat tegenover dat zich 175 nieuwe leden hebben laten inschrijven, doch dit aan tal is te gering. dansen: die zulk een groot succes hadden. Ook bij de opening van de derde schut sluis te Wemeldinge op 23 Mei was onze fotograaf aanwezig. Hij kiekte er het eerste passeerende schip de „Luctor et Emergo" waarmede de genoodigden een tocht door het kanaal maakten. Eeni andere foto geeft het moment weer, waarop minister Van der Vegte in het bedieningshuis de nieuwe rol deur opendraait en ten. slotte den burge meester van Wemeldinge in Zeeuwsch cos- tuur, me,t d'em heer Ten Bokkel Huinink, dem ingenieur van den waterstaat, op een rondwandeling naar de sluis. Verder een; foto van- de aankomst te Am sterdam van de mailboot' „Oranje Nassau" van de stoomvaart-maatschappij „Zeeland», die tijdens de Olympische spelen als hotel schip dienst zal doen van het 75-jarig be staan der Evangelische Maatschappij. Offi cieele ontvangst op het Haarlemsche raad thuis groep deelnemers aan het F. I. F. A.- contgires te Amsterdam op 25 en 26 Mei en van"de 'opening door Prins Hendrik van het Molenmuseum te Koog aan de Zaan. In onze Tijdinghal. Wij ontvingen een serie uitnemend ge slaagde foto's van de feestelijkheden welke georganiseerd werden ter (gelegenheid van liet bezoek der buitenlandsche journalisten aan onze provincie een overzicht van het folklorisdh feest op de Markt te Goes, een aantal Zeeuwsche schoonen in nationaal costuum dat in uitgelaten vroolijkheid voor onzen fotograaf poseert, een der boeren- haar stem kracht verleende. Ze vergat, dat ze misschien beter had gedaan aan Joan niet te laten blijken, hoezeer ze Malcolm liefhad. Ze vergat de mogelijke wraak van Stephen Blacklock ze vergat alles, behal ve het feit dat de man, die men beschuldig de, haar alles was en dat zij het lot, dat hem bedreigde, van hem af moest wenden. „Ik zal hem redden herhaalde ze vast beraden, terwijl ze haar smalle, vermager de handjes balde. „Als ik maar spoedig mijn krachten terug krijg Joan Tempest schrok lichtelijk op en even kwam er een bezorgde uitdrukking in haar oogen alsof een onaangename gedachte haar trof. „Hoe kun je hem redden vroeg ze met nauw onderdrukte belangstelling in haar stem. Terwijl ze sprak, keek ze Clara scherp aan, alsof ze de geheimste gedach ten van het jonge meisje trachtte te door gronden. „Wat weet je omtrent deze aan gelegenheid Wat kun je daaromtrent zweren „Kun je dat onder eede verklaren let wel, onder eede dat het niet Malcolm King was, die het schot afvuurde op sir Henry?" viel Joan haar in de rede. Haar toon was als van een rechter en maakte, dat Clara haar machteloosheid in zag. Haar vast, blind vertrouwen in Mal colm buiten beschouwing latend, wat wist ze dan eigenlijk Niets behalve, dat hij op het tooneel der misdaad was op het oogenblik, dat zij dacht, dat hij Blytnswood reeds zou hebben verlaten. Met schrik her innerde zij zich, dat ze hem onmiddellijk had herkend. Ze had hem bij vergissing voor één van; de inbrekers gehouden en was op hem toegesneld om hem er van te be schuldigen, dat hij op haar had geschoten toen zij, terwijl hij haar in zijn armen had De werkstaking aan „de Schelde". In achterstaande advertentie wordt be kend gemaakt dat van Donderdagmorgen af alleen de hoofdpoort tegenover het kan toor, de poort van de gieterij en de poort van de timmerfabriek geopend zullen zijn. Er zal gelegenheid worden gegeven den schafttijd op de fabriek door te brengen. Openbare leeszaal. Wij herinneren aan de ledenvergadering van de openbare leeszaal en bibliotheek, welke morgenavond' 8 uur in de leeszaal wordt' gehouden. Op dien avond worden geen boeken geruild. Tuinfeest Marine Sanatorium-fonds. Het bestuur van dlezq, instelling neemt wel iedere gelegenheid te baat om te trach ten gelden te verzamelen voor het 1200 uitstek sympathieke doel, wat door het fonds beoogd wordt. Waardeeren moet men zeer zeker de opoffering, die de ver schillende leden met hunne dames zich ge durende de Pinksterdagen wederom ge troost hebben om leiding als anderszins te geven aan heit» tuinfeest, hetwelk in de zich daarvoor bijzonder leenende „Oude Vriendschap" was gearrangeerd. Smaakvol was de tuin aangekleed', de vele gekleurde lampjes sorteerden 's avonds een aLleraandigjst effect, de verschillende in richtingen. gaven de idéé van een kermis in klein formaat, een accordeon-speler liet zoo nu en dan jzajn wijsjes weerklinken, terwijl in de zaal menig offer aan de godin van den dans werd gebracht op de lustige tonen van het "trio Haaze. 'Het weder heeft dit' tuinfeest wel zeer begunstigd, doch er is zooveel te doen en het toevluchtsoord van den Vlissinger is bij mooi weder toch immer de Boulevard. Toch is er nog al belangstelling geweest en heeft men de dubbeltjes laten; rollen (daar komt het, laten we 'het eerlijk zeiggen, per saldo toch op aan), zoodat het bestuur wel de voldoening zal smaken een mooi batig sal do in de kas te kunnen storten, vertrou wende daarmede in de gelegenheid zijn den medemenschen genezing te brengen van de vreeselijkste aller ziekten, de t.b.c. En als dit dan ook het resultaat zal zijn, verbannen we bij deze heerlijke gedachte alle diepzinnige beschouwingen over een vroolijike keuken, weilke vernielzucht mocht' prediken, en als zoodanig een werkelijk attractiepunt was, en verzoenen we ons in dit speciale geval' met de denkwijze „het doel' heiligt de middelen". Scheepvaartberichten. Heden is van; hier naar Hamburg vertrok ken het Portugeesch stoomschip „Amaran- te na alhier gebunkerd te hebben. Door de warmte bevangen. Op de ponton van den provincialen stoom- .bootdienst kreeg gisterenmiddag een 65- arige man, vermoedelijk tengevolge van de warmte een flauwte. Na aan boort van de „Koningin Wi'lhelmina" te zijn gebracht, is het gelukt den man spoedig bij te bren gen. Hij is daarop naar zijn woonplaats, Middelburg, vertrokken. Luchtvaartterrein Vlissingen. Het luchtvaartterrein voor landvliegtui- gen Vlissingen is opengesteld voor het bin- nenlandsch luchtverkeer. Waterstaatswerken. Door den rijkswaterstaat zal Woensdag 2/ Juni aan het gebouw van het prov. be stuur te Middelburg worden aanbesteed heit leveren en inhangen van vier sluisdeu ren eni het leveren van een reservedeur ten behoeve van de Keersluis te Vlissingen. Ra ming ƒ213.000. opgevangen, plotseling tot haar groote verbazing zijn stem had herkend. Ze bedekte haar gelaat met de handen en een snik van angst en vrees rees in haar keel. Joan Tempest, die haar nauwkeurig gadesloeg, gevoelde wat die snik beteeken- de. Een zegevierend glimlachje speelde om haar bewegelijke lippen. Ze stond op van haar stoel naast het bed en begon langzaam het vertrek op en neer te loopen. Ze liep zeer zachtjes terwijl haar gelaat, dat nu van Clara was afgekeerd, de uit drukking van rust, die het steeds had ge dragen, verloor en er thans uitzag als dat van een duivelin. Alleen haar oogen verraadden echter haar duivelinnennatuur. De sierlijke plooien van haar kleed deden niet vermoeden, dat daaronder meer dan mannelijke kracht schuilde en dat de slanke, lenige gestalte, die ze omhulden, beschikte over stalen spieren, die haar menigmaal in een strijd op leven en dood de overwinning hadden bezorgd. Het fijne profiel van haar gelaat, de teerheid van haar huid, de slankheid en zachtheid van haar handen duidden niet op de sterke zenuwen en onverzettelijke wils kracht, die haar aren achtereen met succes door een leven van misdaad hadden geleid. Slechts haar gloeiende oogen hielden een waarschuwing in zich voor degenen die daarin keken, wanneer haar misdadige ziel zonder belemmering daaruit keek. Als lady Blyth ze had kunnen zien, zooals ze op dit oogenblik waren, dan zou ze terugge schrokken zijn voor de namelooze wreed heid en de dreigende sluwheid, die er uit straalden. Clara, die haar handen machteloos op het dek terug had laten vallen, zag in haar rusteloos heen en weer wandelende stief zuster slechts de knappe, bekoorlijke vrouw Dronkenschap. In het Bellamypark werd een 18-jarige jongeman die zich int een café wanordelijk gedroeg, op sitraaif gezet. Hij viel daar in de armen van de politie, die het jonigmensch veilig iheidshalve naar het bureau bracht, daar hij zoodanig beschonken was, dat hij het publiek lastig viel, Vader en moedier vergeizelden den jongen bureauwaarts, waarbij moeder hem zoo nu en dan een flinke „opstopper" toediende, zoodat het jonigmensch inderdaad „met we- derzijdsche sympathie" een plaats in een der cellen werd verleend. Zaterdagnacht werd een schepeling? die in de Kanaalstraat door de politie beschonken werd aangetroffen op zijn aldaaT liggend schip weer „in veilige haven" gebracht. Vreemdeling. Door de politie werd een Franschman, die hier zonder voldoende papieren en zon der 'bestaansmiddelen verbleef, aangehou den en over de grenzen des rijks gebracht. V erkeersongevallen. In de Coosje Buskenstraat kwam een automobiel in aanraking met een handwa gen, tengevolge waarvan de as van dit laatste voertuig werd1 beschadigd. Op den Singel! reed een wielrijdend jong- mensch zoo onbesuisd, dat hij voor een naderenden automobiel niet tijdig kon stop pen. Hij reed' in voile vaart tegen het mo torrijtuig op, tengevolge waarvan hij eeni ge oogenbliilcken het bewustzijn verloor. Wonder boven wonder bekwam de fiets geenerlei letsel, de automobiel daarentegen wel. Een dokter die zich in dien auto bevond verleende de eerste hulp. Christelijke Besturenbond. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende aankondiging van de vergadering morgenavond van den Christe- lijken Besturenbond. Provinciale Staten van Zeeland. De agenda voor de op 12 Juni te openen zitting van de Provinciale Staten van Zee land bevat de volgende stukken een ver zoek van C. J. Maas en A. Wesfbroek, veer lieden, om maatregelen te treffen ter voor ziening in een aanlegplaats aan den pro vincialen steiger te Zijpe. Mededeelingen van Ged. Staten omtrent het verstrekken door het rijk van een ren teloos voorschot aan de PZEM en omtrent het plegen van overleg tusschen „Het Groene Kruis" en het „Wit Gele Kruis", beide reeds gepubliceerd. Verder het verslag van den toestand der provincie over 1927, de benoeming van het lid der Staten, bedoeld bij art. 89 der Prov. wet, en de volgende reeds grootendeels ge publiceerde of anders nader te publiceeren voorstellen tot aanhouding van de adres die ze haar geheele leven had bewonderd, verafgood en vertrouwd. Welk een over vloed van glanzend, kastanjebruin haar be zat Joan toch. Toen deze zich omwendde, had haar ge laat het masker van kalmte en zachtheid weer aangenomen. Gedurende eenige oogenblikken kwam het wanhopige zwakke meisje in de verlei ding, haar geheele hart voor haar zuster bloot te leggen, om haar te vertellen, dat ze zonder Malcolm King niet zou kunnen leven en haar te vertellen alles te doen wat in haar vermogen was, om hem te redden van zijn onbekende vervolgers en om hen te ontlasten van de vreeselijke beschuldiging, die tegen hem was ingebracht. Doch zij bedwong zich. Half buiten bewustzijn mom pelde ze, dat ze hem zelf möest redden en uitgeput, met gesloten oogen viel ze op haar kussen terug. Arm meisje. Ze besefte niet hoe ver schrikkelijk het voor haar zou zijn, indien op dat oogenblik de geheele waarheid ont huld werd. Als het haar mogelijk ware ge weest, op het knappe gelaat van. Joan Tempest de geheele geschiedenis van haar misdadig leven te lezen indien ze had geweten dat die vrouw, haar stiefzuster en voogdes, een gewetenlooze inbreekster was, het beruchte hoofd van de Hatton bende, en vooral, als ze geweten had welke misda den, erger dan inbraken Joan had begaan en dat zij de hand had in alle tegenspoeden die Malcolm King troffen dan zouden, tengevolge van deze vreeselijke onthullin gen, haar zwakke krachten haar zeer zeker hebben begeven en zou haar gebroken, wanhopig hart hebben opgehouden te slaan. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1