maandag 21 mei Ildeblijk iel jemeentebestuur No. 119 1928= ippij v. Stoomvaart 9,4 - BINNENLAND Stads= en Provincienieuws ZK GEOPEND. is de apotheek Keon.-.j I V J. VAN OCKEfiSSgg 66e Jaargang r te VUssingen v.m. 2.20 3.04 n.m. 2.47 3.33 22 Mei a.s. alsnog ter teeke- Iden Boekhandelaar N DER PEUL, Ka- it, Oost-Souburg. png. half Juli te huur I poor ongev. een maand ner met Slaapkamers fclegenheid voor 3 vol-1 |en 6 kinderen, jongste I even met prijsopgave en eden letters T. L bur firant". 1 IRIJGER, Badhuisstraat J een net MGME1SJE, |en de 16 jaar. een HUIS fg voor vele zaken g presE 441, Domburg gevraagd WONING |mers, liefst met Bad- uken en Tuin. letters T. R.. bureau rrant". ?0 VENHUIS 5, aanvaarden Juni, I erleiding, Eiectr. Licht, f Badhuisstraat 5. Igoed onderhouden ruim I pRDlEPlNGSHUlS omtrek Kerkhoflaan. hber fe aanvaarden. Igen: Tijdinghal „Vliss. I asscherij „Volharding" vraagt een flinken \GENJONGEN. VAN DER VEGT, I taf 139, vraagt een nel I MEISJE |orgenuren. Aanmelden] tusschen 8 en 9 uur. f z. k. zoekt gemeub. I En slaapkamer tbruik van keuken, letters T. T., Bureau trant". iHeeren Warrington I -Zadel, zwart Stuur en af f35—Heeren Re- g model f 35.—- E, Paul Krugerstraat 12.1 gevraagd EKDIEPINGSHUIS met opgaaf van prijs bur. „Vliss. Courant- vertrek te koop ROOT HUIS. Tijdinghal „Vliss. Crt. Middelburg-Rotterdam F ïengelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, DEREN EN VEE, i. Roti-1 Mtl.W 9 9 9 matten te bekomen; i B. EENHOORN, Tel'1- g v.Midd Mei v.m .uur 21 8 22 ',24 8 26 29, 8 .30„ VLISSINGSCHE COURANT Auto's en Fietsen 21 9.26 END A Jmakelijkbeden, Openb!„ Vergaderingen enz, I Dagelijks voorstel^. I Inds 8 uur. Woensdag Imdags 2 matinée's. Voorstellingen op Vrii k, Zondag en Maanda» J uur. Matinée Zaterdag Indags 2 matinée's, llhelmina. Van 25 Ma B-ond soirée-dansante van jtT, Zondags cabaret, aan. Woensdag, Zaterdag en 1 ■eedansante van 3—6 mir, I* 7~~ Zaterdag en Zonda? 8 uur. Zondag mating i van 46.30 uur. ABONNEMENTS-PRIJS «oor Vlissinigen en gemeenten op Wal den 2.20 per drie maanden. Franco [,e( geheete rijk 2.50. Week-abon- Jtmenten 17 cent, alles bij vooruitbeta- '"fizonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—5 regels 1.25, voor iederen «rel meer 25 centbij abonnement spe- riale prijzen. Reclames 50 cent per regel I |(iejne Advertenties betreffende Huur en I Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- I teen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij I vooruitbetaling v-an 1—5 regels 0.75, voor lederen regel meer 15 cent openbare vergadering van den gemeenteraad van vlissingen op Vrijdag 25 Mei 1928, des namiddags 2 uur. I. Onderzoek van den geloofsbrief en in stallatie van het nieuw benoemde lid, den heer L. J. Polderman, wegens vertrek van den heer J, van der Eijk. II. Mededeelingen. UI. Over te leggen stukken. IV. Te behandelen punten 1. Uitloting van geidleeningen 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot het S intrekken van het raadsbesluit betreffende I den bouw van een openbaar slachthuis, in samenwerking met Middelburg, op het grondgebied van Koudekerke. 3. Idem tot het vaststellen van een in structie voor den gemeentegeneesheer. 4. Voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen tot het wijzigen van de Algemeene Politieverordening en tot het sluiten van wegen voor motorrijtuigen en rijwielen. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verdeelen van de wegen binnen de bebouwde kom in klassen, naar gelang van hunne ge schiktheid voor het verkeer met zware mo torrijtuigen. 6. Idem tot het verleenen van restitutie van een gedeelte der straatbelasting aan W. Stroo Lzn. 7. Idem tot het verleenen van een extra subsidie van ƒ200 aan de afdeeling Vlissin gen van de vereeniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer in Walcheren. 8. Idem tot goedkeuring van een af- en overschrijving op de begrooting van het Burger Weeshuis, dienst 1927. 9. Idem tot vaststelling van een wijziging der gemeentebegrooting, dienst 1928 en van I een af- en overschrijving op de gemeente begrooting, dienst 1927. 10. Idem tot vaststelling van de wijzigin gen der begrootingen van den vee- en vleeschkeuringsdienst, het Badbedrijf, het Havenbedrijf, de Groente- en Fruitveiling en den Reinigingsdienst, dienst 1927. 11. Idem tot toekenning van een vergoe ding van 894 aan het bestuur der Bijzon dere school op Gereformeerden grondslag, aan de Kasteelstraat, voor een boventallige leerkracht. 12. Idem tot het toekennen aan het R.-K. Kerkbestuur van de benoodigde gelden voor het aanschaffen van gordijnen voor de Meisjesschool aan de Breestraat. 13. Idem tot het toekennen van een bouw- crediet van ten hoogste f 18.500 aan het bestuur van de Woningbouwvereeniging „Goed Wonen", voor het stichten van 4 wo ningen en 1 winkel aan de Schuitvaart- gracht. 14. Idem tot regeling van de pacht van gronden aan G. Leendertse Gzn. en Jac. Duyvekot, aangehouden ter vorige vergade ring, met een nader voorstel. 15. Idem tot het vaststellen van grond prijzen van bouwgrond, gelegen ten Noor den van „Goed Wonen"," aangehouden ter vorige vergadering, met een nader voorstel. 16. Idem tot het vaststellen van de lijst der geschatte waarde van de gronden in het Grondbedrijf. 17. Idem tot verkoop van grond a. aan de Koninklijke Maatschappij „de Schelde" 8 M2., gelegen aan de Aagje De kenstraat, a 15 120 b. aan M. Maas 60 M2., aan den Singel- weg, a ƒ20 1200; c. aan firma de Muijnck q.q. 118 M2., idem a 20 ƒ2360 d aan C. de Nooijer q.q. 123 M2„ idem a 20 2460 e. aan P. Sinke q.q. 140 M2., idem a ƒ20 ƒ2800; f aan M. Vader q.q. 143 M2. idem a ƒ20 ƒ2860 g. aan de Stoomvaart Maatschappij „Zee land" 63 M2. grond, gelegen aan de Kenau Hasselaarstraat, a 10 ƒ630, alsmede tot wijziging van het raadsbesluit van 27 Mei 1910 tot het in gebruik geven van een strook grond ter plaatse. 18. Idem tot het in eigendom, beheer en onderhoud overnemen van de straten en rioleering Schuitvaartgracht en Steenhuis- straat. De Schelde-kwestie. De Brusselsche particuliere correspondent van de „Tenips" is in zijn blad teruggeko men op de Nederlandsch-Belgische kwestie en besluit zijn beschouwingen aldus Ongetwijfeld zal, zoo de Belgische regee- fing aanvaarden zou te onderhandelen op de oasis van het tractaat van 1925 door de Maten-Generaal verworpen, en-daarbij van het Kanaal van den Moerdijk, dat de directe verbinding AntwerpenRijn verze kert, zou afzien de Nederlandsche regeering de onderhandelingen openen. Maar het is zelfs niet zeker, dat ze op dien grondslag zou slagen, wegens het regiem van de Schel de. Het blijkt dus duidelijk, dat de Neder landsche minister van buitenlandsche zaken met in staat is aan de Belgische regeering voorstellen te doen van een aard, dat zij den grondslag voor een aanvaardbaar accoord leggen. De Belgische regeering houdt zich met den toestand bezig en zal moeten overwe gen, vóór den zomer, welke maatregelen te nemen en welke diplomatieke methoden te volgen om de Belgische desiderata tot een goed einde te brengen. Men schijnt te zullen besluiten tot internationalisatie van de Schelde en de zijverbindingen, die toegang geven tot den Rijn. Men hoopt hier (te Brus sel) in die hypothese, op de vriendelijke in terventie van de twee garandeerende mo gendheden Frankrijk en Engeland, om tot de regeling van een geschil te komen, dat niet kan voortduren zonder ernstige moei lijkheden voor België. De dienst der P.T.T. De diensten der posterijen, telegrafie en telefonie hebben over de maand April 1928 opgebracht resp. 3.861.440 564.556 en 1.334.979 tegen 4.352.704, 550.389 en 1.314.085 over dezelfde maand' van het vorig jaar. In totaal bedroeg de opbrengst over de eerste viert maanden! van 1928 resp. 15.524.319, 2.410.958 en 8.748.613 te gen 16.180.384, 2.339.288 en 8.183.506 in 1927 terwijl de raming over vier maan den voor 1928 beliep resp. 14.871.115, 2.288.667 en 7.294.668. Bij een gelijkmatige verdeelirijg over de maanden van: ,het jaar van ongelijk vloei ende inkomsten, 2011 de opbrengst hebben bedragen over April, resp. 3.557.169, 516.341 en 1.829.037 en over de eerste vier maanden van het jaar 15.156.440, 2.310:837 en 7.384.029. Jubileum Nederlapdsch Jongelingsverbond. Het Nederlandsoh Jongelingsverbond heeft zijn vijf en zeventig jarig jubileum gevierd met een tweedaagsch feest op Woensdag en Donderdag lf. te Amsterdam. Uit alle deelen van het land waren jonge mannen tot deze Bondsdagen opgegaan, zoodat de hoofdstad ruim 5000 feestvieren den heeft mogen ontvangen, van wie aan vijf en twintig honderd logies werd ver strekt deels bij particulieren, deels 111 ver schillende inrichtingen als weeshuizen, het militair-logement, het Lloyd-hotel enz. Een gebedsure in de Zendingskapel, on der de leiding van mr. F. J. Idenburg, lid van het bondsbestuur, had Dinsdagavond de herdenking in gelei dl In de Doopsgezinde kerk (Singel) werd Woensdagmorgen: een huishoudelijke ver gadering gehouden. De herdenkings-samenkomst, die 's mid dags gehouden werd in het gebouw Carré was door ongeveer 2000 leden bezocht, Intusschen had in de aula van het Kolo niaal Instituut een paralel-samenkomst plaats onder leiding van den heer J. Lens, lid van het Bondsbestuur. Hier werd door leden van die Amsterdamsche afdeelingen de Bondsarbeid uitgebeeld door de opvoe ring van het ziraiespef „Twee kamera den". Des avonds kwamen de leden en vrienden van het Verbond in feestverga- deringen bijeen. De gröote opkomst maakte noodig, dat in een drietal kerken samen komsten plaats vonden. In de Westerkerk voerden de heeren H. Gordeau jr., algemeen secretaris van het jongenswerk en ir. D. Grijns resp. het woord over „Onze zwakheid-onze kracht" en „Het Bondsdevies". In de Nieuwe Kerk spraken ds. R. J. Dijkstra over„Dertig jaar Bondslid^ en de heer C. Tabak, alge meen secretaris van het Verbond', over „Standvastigheid en beweging". In de» Ronde Luthersche kerk voerden 't woord die heer J. G. Leibbrandt, lid van het bonds bestuur, over „Werkelijkheid-geen schijn" en de heer C. V. Doorschodt, algemeen secretaris van het Verbond, over „Eén doel en één; streven". Zang en muziek brachten in deze samenkomsten aangename afwisseling. Nog zij vermeld, dat aan de bondsleden een gedenkboek is uitgereikt en aan de leden der jongensafdeelingen een nieuw bondsinsigne. De Hemelvaartsdag bracht een nieuwe stroom bondsleden* in de hoofdstad om het vijf en zeventig jarig jubileum mee te vie ren. In de Nieuwe Kerk was de bondsvoor zitter, ds. P. Veen, de eerste spreker. De oud-minister dr. J. Th. de Visser, her innerde aan het gouden feest van het Ver bond en aan de vele krachtige werkers, die sinds door den dood werdén weggenomen. In de Westerkerk spraken, eveneens voor een groote schare, ds. C. D. van Nop pen, lid' van het bondsbestuur, predikant te Zwolle, en prof. dr. A. H. de Hartog, pred. te Amsterdam. In de Ronde Luthersche kerk voerden eveneens twee sprekers het woo-rd Ds. B. C. Koohaas, lid van het bondsbestuur, pre dikant te Utrecht, en ds. L. Schutte, predi kant te Amsterdam, 's Middags werd in de Nieuwezijdskapel de vergadering met de oudere en de oud-bondsleden gehouden. Hier spraken dé heeren W. Wagenaar en C. Tabak. In het gebouw Carré werd wederom voor een groote schare de allegorie „Om het hoogste" opgevoerd. In de Parkkerk werd gerepeteerd de uit beelding van den bondsarbeid in „Twee Kameraden" den vorigen dag in het Koloni aal Instituut gegeven. De hoofdsamen komst werd gehouden in het Concertge bouw. Deze vergadering werd! geleid door een der voorzitters van het eere-comité, mi nister dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Na de gebruikelijke opening sprak deze een rede uit. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken en wat muzikale afwisseling, voer de de bondsvoorzitter het woord. Aan het einde van deze rede verscheen de Beschermheer van het Verbond Z. K. H. de Prins der Nederlanden ter vergadering, vergezeld van den burgemeester vani Am sterdam. Op de begroeting antwoordde de Prins Het doet mij groot genoegen als Be schermheer van uw Verbond in uw midden te mogen zijn en ik wil) deze gelegenheid aangrijpen om u dank te zeggen voor uw j telegram van hulde, dat ik gisterenavond van u mocht ontvangen. Ik wensch u toe, dat Christus, Wiew ge uw leveni hebt gewijd', uw arbeid zal zege nen* en dat ge daardoor nog vele jonge mannen; in' uw arbeid zult kunnen be trekken. Ook de burgemeester, de heer De Vlugt, voerde nog het woord. Ds. C. D. van Noppen sloot de vergade ring met dankgebed. Het stoomschip „Veendam" in aanvaring. Volgens een telegram uit New-York is het stoomschip „Veendam" van de Hol- Iand^-Amerika-Lijn, dat Zaterdagmorgen van New-York naar Rotterdam is vertrok ken, tijdens dikken mist nabij Gravesend Baai (Long Island) met het eveneens van New-York komende Amerikaansche stoom schip „Porot Rico" in aanvaring geweest. Er wordt sleepbootassistentie verlangd. De Radio* Corporation had een draadloos bericht opgevangen, volgens hetwelk de „Veendam" langzaam zinkende was. Na derhand werd echter bericht dat de moge lijkheid' bestaat, dat dit laatste bericht niet juist is. Bij de directie van de HolTanÜ-Amerika- Lijn te Rotterdam is bericht ontvangen, dat de Veendam" na de aanvaring voor an ker lag. Volgens een nader bericht is de schade aan de „Veendam" niet zoo ernstig als aanvankelijk werd vermoed. De „Veendam" is naar New-York gesleept. Het stoomschip „Veendam", 15450 ton bruto en 9202 ton netto, werd in 1923 bij Harland' Wolff Ltd. te Glasgow ge bouwd. Het Amerikaansche stoomschip „Porto Rico" (ex Moccassin, ex Pri-nz Joachim), 4301 ton bruto en 2396 ton netto, werd in 1903 bij de Flensburger Schiffbau Gesell- schaft te Flensburg gebouwd. VLISSINGEN, 21 MEI. Het bezoek van de Koningin-Moeder aan Zeeland. Voor de docr dien1 Vlissingschen Oranje- bond aan H. M. de Koningin-Moeder tij dens Haar verblijf in het hotel Britannia alhier aangeboden bloemenhulde ontving het bestuur van genoemde vereeniging de navolgende schriftelijke dankbetuiging „In opdracht van H. M. de Koningin- JVloeder heb ik de eer 11 v bestuur den wel- gemeenden- dank van> Hare Majesteit over te brengen voor de aangeboden bloemen hulde tijdens Harer Majesteifs verblijf al hier. Hare Majesteit heeft deze mooie rozen gaarne aanvaard en de hulde zeer op prijs gesteld'. Met betuiging van de meeste hoogach- •ting, De Particulier-Secretaris van H. M. de Koningin-Moeder, (w.g.) S. v. HEEMSTRA." Zaterdagmorgen heeft H. M. de Konin gin-Moeder Middelburg bezocht en na en kele inkoopen te hebben gedaan in de za ken der firma F. B. den Boer, P. M. J. Hackenberg en Minderhoud v.h. C. W. Dhuij, gaf zij den wensch te kennen ook nog een kijkje te nemen in de Kuiperspoort en werd den chauffeur de weg daarheen gewezen. Na het bezoek aan dit mooie plekje oud heid werd naar Vlissingen teruggereden. Des middags heeft H. M. haar Vrijdag uit gestelde bezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen gebracht. Met de provinciale boot „Wester- Schelde", die voor H. M. gereserveerd werd en waarop ook de auto was geplaatst, is de hooge gast naar Breskens overgestoken, waar zij tegen 3 uur aankwam. Van hieruit werd over Schoondijke en IJzendijke gere den en zoo langs den verbindingsweg dus vlak langs de Belgische grens naar Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, en o.a. nog een bezoek gebracht aan de hofstede van den heer J. de Kraker Ez. te Zaamslag. Daarna werd naar Terneuzen gereden. Hier was intusschen ook de Westerschelde aangeko men, die te ongeveer kwart over 5 van Ter- neuzen vertrok en tegen half zeven aan den ponton te Vlissingen meerde. r Gisterenmorgen is H. M. in de Groote of St. Jacobskerkonder het gehoor geweest van ds. A. de Voogd, die tot tekst van zijn preek had gekozen Lucas 11 13. „Indien dan gij die boos zijt, weet uwen kinderen goede gaven te geven, hoeveel te meer zal de hemelsche Vader den Heiligen Geest ge ven dengene, die Hem bidden." De dienst had verder het gewonne ver loop, het kerkgebouw was tot in alle hoeken geheel bezet. H. M. werd ontvangen door den president kerkvoogd, den heer W. L. Huson en werd H. M. na het beëindigen van den dienst ook weder door dezen uitgeleide gedaan. Des middags na het noenmaal, waaraan de Commissaris der Koningin en mevrouw Quarles van Uffordbaronese Mulert tot de Leemcuie, als gasten aanzaten, reed H. M. voor den laatsten tocht door Walcheren uit, waarbij nogmaals een bezoek aan Domburg werd gebracht. Bij de terugrit langs Middelburg werd ditmaal de Oude Vlissingsche weg genomen en werd dus aan deze aan natuurschoon rijken weg in oogenschouw genomen. Hedenmorgen omstreeks 10 uur heeft H. M. met gevolg onze gemeente weer ver laten. De reis naar Soestdijk werd geheel per auto gemaakt. H. M. heeft herhaaldelijk Haar groote tevredenheid betuigd over de goede zorgen in Grand Hotel Britannia tijdens Haar ver blijf aldaar en de hoteldirecteur, de heer B. J. H. van Dijk Soerewijn, heeft van H. M. een prachtig souvenir ontvangen, terwijl ook de chef-kok, de heer J. Herrel, en de beide bedienende meisjes met een. fraai aandenkeni werden vereerd. H. M. heeft het op zeer hoogen prijs ge steld dat de bevolking van Walcheren Haar zoo rustig heeft doen genieten en zij van het natuur- «en stedenschoon op Walcheren kennis heeft kunnen nemen. Het verheugt ons in hooge mate dat H. M. hier prettige dagen heeft doorgebracht. Het was wel jammer dat het weer niet gun stiger is geweest, doch dit heeft H. M. niet weerhouden, Haar uitstapjes te doen door gaan. Wij roepen de hoogstaande, maar toch zoo eenvoudige vorstin, bekend als de Ko ningin der weldadigheid, een oprecht harte lijk gemeend „Tot weerziens" toe. H. M. heeft gedurende haar bezoek wel kunnen merken dat de harten in Zeeland nog steeds zeer warm voor Oranje kloppen. H. M. heeft aan den burgemeester twee ruime giften doen toekomen, waarvan één bestemd is voor de plaatselijke afdeeling der Vereeniging tot bestrijding der tuber culose en de tweede voor de gemeente politie te dezer stede. Voorstellen aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. zijn nog de volgende voorstellen aan den gemeenteraad gedaan In uwe vergadering van 13 A'pril jl. werd ons voorstel om de perceelen weiland sectie A nos. 470, 471 en 472 in pacht bij G. Leendtertse, alhier en. de percee len sectie B nos. 183, 185 en 724 in pacht bij Jac. Duijvekof, alhier uit de pacht te nemen en laatstgenoemde percee len te verplachten aan G. Leendertse voor noemd, aangehouden; teneinde te kunnen nagaan of aan Jac. Duijvekot andere per ceelen zonden kunnen worden toegewezen. Volgens het advies van de commissie voor het Grondbedrijf kan laatstgenoemde geholpen worden door hem de niet voor de doortrekking van de Bonedijkstraat (be stemde gedeelten van de iperceelen Sectie A nos. 470, 471 en 472 liggende ten Noorden van de woningen der Woning bouwvereeniging „Goed Wonen" en een gedeelte van perceel A no. 127 liggend'e aan de Kerkhof laan in pacht te geven. Duijvekot is genegen, voor de eerste drie perceelen een pachtsom van 200 en voor laatstgenoemd perceel een pachtsom van f 100 per jaar té betalen. Waar ons college, evenals de commissie voor het Grondbedrijf, de geboden pacht sommen billijk achten, hebben wij de eer U, onder wederaanbieding van ons voor stel van 30 Maart jl., voor te stellen aan Jac. Duijvekot, voornoemd, de perceelen weiland sectie A nos. 470, 471 en 472 en een gedeelte van Sectie A nr. 127 tc ver pachten' tot 24 November 1933 tegen een pachtsom van totaal 300 per jaar en voorts onder de gebruikelijke voorwaarden. De kosten van afpaling komen voor re kening van het Grondbedrijf. Door verschillende eigenaren der bestra ting en rioleering op het perceel grond ge legen ten noorden van de Vlissingsche Wa tergang vormende een gedeelte der Schuitvaartgracht en Steenhuisstraat is de verklaring afgelegd, dat zij aan de ge meente kosteloos in eigendom, beheer en onderhoud deze bestrating en rioleering zullen overdragen, zoodra deze door de ge meente zullen zijn goedgekeurd. Bovendien hebben de ^heeren C. J. Mom maas en A. Botting verklaard daarbij tevens kosteloos aan de gemeente in eigendom te zullen overdragen een strook weiland, ge legen aan de Schuitvaartgracht, ter breedte van pl.m. 2 meter en een stuk grond ter breedte van pl.m. 12 meter en ter lengte van pl.m. 12.50 meter. Waar bedoelde goedkeuring heeft plaats gehad, hebben wij de eer U voor te stellen genoemde gedeelten straten en riolen, be nevens den grond in eigendom, beheer en onderhoud over te nemen. Bezoek buitenïandjsche journalisten. Vanwege de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Walche ren schrijft imen ons De buitenlandsche journalisten, om streeks 70 in getal, die Dinsdagavond laat alhier aankomen en< in het Grand Hotel Britannia logeeren, maken Woensdag a.s. om 9 uur een tocht in auto's door Walche ren. Te Koudekerke wordt een ringrijderij gehouden, te Westkapelle zingen school kinderen. Vandaar gaat het over Domburg, zoo mogelijk ook over Veere, naar Mid delburg. Dan wordt gereden langs den Sin gel tot de Seisbuitenbrug, verder Kromme- weele, Vlasmarkt, rond de Markt, Noord straat, Hofplein, Wagenaarstraat, Balans. In de Abdij worden (12 uur) onder leiding van den heer Mazure boerendansen uitge voerd. Uit den aard der zaak moeten de journalisten deze goed kunnen, zien. Daar om wordt de Abdij afgezethet publiek wordt eerst toegelaten, wanneer de gasten binnen zijn. Omi half een wordt gedejeuneerd in St, Joris. Om half twee vertrek over Nieuwland naar Wemeldinge, waar van 3 tot 7 uur een tuinfeest wordt gehouden. Coöp. Spaar- en Voojrschotbank voor Zeeland. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde vereeniging haar 14e jaarvergadering in het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen in de Palingstraat alhier, onder voorzitter schap van den heer W. de Ridder. Uit het jaarverslag van den administra teur der Bank, den heer C. C. Mantz te Middelburg, bleek, dat over het afgeloopen jaar het bedrag aan ingelegde spaargelden belangrijk was gestegen en de resultaten reden tot tevredenheid geven. De balans, winst- en; verliesrekening werden door de vergadering goedgekeurd. De rente aan spaarders werd weder vastgesteld op 3*/2 en het percentage voor voorschotten op 6. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang z'jn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Droigdsten. Doos 60 ct. Als bestuurslid werd herkozen de heer P. J. Roosendaal' te Biggekerke en als commissaris de heer mr. Woldringh van der Hoop te Westkapelle. Scheepvaartberichten. Het Nederlandsche stoomschip „Aagte- kerk" is gisterenavond na volbrachte repa ratie door de Kon'. Maatsch „de Schelde" van de reede alhier naar Freemantle ver trokken. Ongeval. Zaterdagnacht kreeg een arbeider van de maatschappij „Zeeand1" bij het verrich ten van werkzaamheden een plank op het hoofd. De man moest naar het St. Joseph- ziekenhuis worden overgebracht, alwaar hij in behandeling is genomen. Cafétwist. Zondagnacht verwijderde de politie een jongeman uit een café in de Breestraat, die ruzie zocht met den kastelein. Op het poli tiebureau kwam 't jongmensch tot kalmte. Huiselijke twist. In de Hobeinstraat werd! de hulp der po litie ingeroepen voor een huiselijken twist, ontstaan tusschem vader en zoon, in ver band hiermede dat deze laatste in beschon ken toestandl was thuis gekomen. Minderjarige. In den afgeloopen nacht hield de politie een 18-jarig meisje aan dat zwervende door haar op straat werd aangetroffen. Herhaaldelijk is deze minderjarige, die blijkbaar lust tot vagebondeerem heeft, door de politie des nachts aangetroffen en gear resteerd!. Ook nu werd zij weder onder het ouderlijk gezag teruggebacht. Voor het voorloopig machinisten-diploma zijn geslaagd de heeren J. van den Berg, G. Roseveld, H. Smalt en A. G. Geerdink, allen leerling van de De RuyterschooL Agemeene vergadering van de Nederland sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Het programma voor de 151ste algemee ne vergadering van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel, welke dit jaar te Middelburg wordt gehouden, ver meldt, dat de deelnemers op Donderdag 21 Juni te Middelburg aankomen en herinnert het bestuur hun aan de gelegenheid den be kenden marktdag in oogenschouw te ne men. Te 8 uur worden de leden door het departement Middelburg in de sociëteit „Vergenoeging" ontvangen en te half negen door het gemeentebestuur ten stadhuize, waarna te half tien in het Schuttershof een concert wordt aangeboden. De Vrijdagmorgen zal aan de vergade ring zijn gewijd, waarna des middags te half vier een bezoek aan de werf der Kon. Mij. „de Schelde" te Vlissingen wordt gebracht, te half zes gevolgd door een boottocht met een der booten der maatschappij „Zeeland", tijdens welke een maaltijd plaats heeft. Boottocht en maaltijd worden aangeboden door de directie van de Kon. Mij. „de Schelde". Zaterdagmorgen wordt de vergadering voortgezet, gevolgd door een dejeuner- dinatoir in de sociëteit „St. Joris", waarmede de excursie wordt besloten. Verzekering tegen cle geldelijke gevolgen van ziekenhuis verpleging op Walcheren. Het comité tot oprichting der bovenge noemde vereeniging heeft besprekingen ge houden, waarvan de resultaten in de vol gende' punten kunnen worden samengevat 1. De vereeniging zal geheel Walcheren omvatten en zich later zoo noodig en ge- wenscht in verbinding stellen met Zuid- en Noord-Beveland voor grensgevallen, terwijl ook federatief verband Venschelijk werd ge acht. 2. Algemeen was men van oordeel dat het beter is de contributie niet te hoog te stellen teneinde de deelname zoo groot mogelijk te doen zijn dan voor een te hooge contributie meer verpleegdagen te vergoeden. 3. Een gezinscontrubitie werd wenschelijk geacht b.v. voor een gezin van 5 personen een maximum van 20 cent. 4. Drie of minder verpleegdagen worden niet vergoed. 5. De mogelijkheid moet worden openge laten om later een hoogere uitkeering en verzekering in te schakelen met het oog op eerste en tweede klasse patiënten. 6. Het is wenschelijk dat de leden zelf ëen deel, zij het dan ook een klein deel, van de risico dragen. Deze meening is niet perti nent door de geheele vergadering uitgespro ken. 7. Zoo mogelijk geschiedt de betaling in 't algemeen rechtstreeks aan het ziekenhuis. 8. De mogelijkheid moet worden openge laten om overeenkomsten te sluiten met zie kenhuizen tegen vaste betaling per lid en per jaar, hoewel algemeen werd gevoeld dat daar vele moeilijkheden aan vast zitten. 9. Eveneens bleek het moeilijk hoe de ver schillende prijzen van de ziekenhuizen te ver werken naar billijkheid in de uitkeeringen. Nadat verschillende mogelijkheden waren besproken werd deze vraag overgelaten aan de kleine commissie om te beantwoorden. 10. Een wachttijd werd noodzakelijk ge acht, en wel in dier voege, dat voor de di rect toetredenden deze iets gunstiger wordt gesteld dan voor later toetredenden. 11. Bij de eerste toetreding wordt geen

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1