300 25 Üaam *.K 3 MEI 66e Jaargang 193© :k kerkstraat. ZATERDACI gave: Firma F. VAU DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen 4 n n n ^uiden byievens- cf n fi [eerste blad ^meentebestüÏjir BINNENLAND Stads= en Provincienieuws open kan Pd7-b6~ Pf6d5 c6Xd5 "jn voor tevens hettwarf UNO. 107 SesPeeld worden l.c8—d7 Ld7~c6 Dd8—<(7 0—0 c4 niet toelaten e7—e6 Pb6—c8 Pc8—dfi h7h6 Kg8—h7 a7—a5 b6h5 g6xh5 Dd7xd6 Kh7_h8 Dd6—a3f a5a4 Tf8-g8 a4xb3 Da3b4 Lg7Xe5 gevolgd door Ta8~c8l TgS-gO LC6—b5 Db4—f8 Df8hfi Ta8c8 Tg6xf6 TC8c3 volgt Tc3—elf i T c3d3 c8f en Tg8f Li>5—c6 Kh8Xg8 volgt Tg8b8 Td3g3 'g3g2f Kg8h7 Kh7gS Kg8f8 Kf8e8 Tg2—g8 Ke8—f8 Opgegeven, iknieuvvs. oebof en Dr. Euweheb-I hervat. De vijfde partij I de won Euwe, de zeven-1 ijoebof. en, dat de laatste den I ou het zijn door de vol- J :mise te spelen. (België) en Landau ook een wedstrijd. Schaakrubriek. „Vlissingsche Courant" L i! moet tot onderschrift ten. J. D. C. DE VRIES. hen meer wandelen, jke voeten hadden. weer dan ook de lij ons. Wanneer U k Uwe voeten vak- geef wordt in bet ibt aangebracht. advies, hetwelk D niet, zooals U ver* dioeisel noodig- maatwerk te late» et en doen U ge®11 lrijke attesten van laten zien, die wij VLISSINGSCHE COURANT ^ONNEMENTSPRIJS: Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk ƒ2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- elanden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs.öct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener polis, zij» GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor 1111111 lange ongeschikt- 1111 1UU1I heid tot werken. UUU dood gulden bij door een ongeluk. gulden bij verlies van een band, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. pit nummer bestaat uit 3 bladen BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de openbare lagere scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlis- i cjngen maken 'bekend, dat vanaf Donderdag 10 Mei tot en met> Zaterdag 26 Mei e.k. ge- J legenheid bestaat tot aangifte van nieuwe I gingen voor de openbare lagere scholen, i ter gemeente-secretarie, le afdeeling iede- J ien werkdag van des voormiddags 9 tot I M. uur en des namiddags van 2 tot 5/2 I uür ('s Zaterdags alleen van 9 tot 12^ ""Set nieuwe schooljaar begint 14 Augus tus 1928. Toegelaten kunnen worden de kinderen, I die vóór of op 14 Februari 1928 vijf jaar I rijn geworden. Zij, die in het bezit izijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. VKssingen^ 5 Mei 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare U.L.O. school. Burgemeester en Wethouders van Vlis- I singen maken bekend', dat vanaf Donderdag I 10 Mei tot: en met Zaterdag 26 Mei e.k. ge- i tegenheid bestaat tot aangifte van nieuwe I leerlingen voor de openbare school voor jbreid lager onderwijs, ter gemeente- I secretarie, le afdeeling, iederen werkdag van des voormiddags 9 tot \2\/7 uur en des I ran^ldags van 2 tot 5'/2 uur ('s Zaterdags alleen van 9 tot 12J4 uur). Onderwijs wordt gegeven in de vakken I voor gewoon Jager onderwijs, benevens in I de drie moderne talen, wiskunde en han- I delskennis. De school leidt op voor de diploma's A I en B der vereeriiging voor M.U.L.O. Zij, die in het bezit zijn, van een trouw- boekje, worden verzocht dtit bij de aangifte mede te brenjgjen. Vlissingen, 5 Mei 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Nederland en België. De berichtgever van het ,,Hbld." te Brus- sei seinde gisterenavond I Ineen hoofdartikel gewijd aan de kwes- I lie betreffende het Nederlandsch-Belgisch verdrag, vraagt de „Echo de la «Bourse" I onder meer of het wel nut kan hebben, I nieuwe onderhandelingen met Nederland i nan te knoopen. Minister Beelaerts van Blokland heeft immers verklaard, dat se dert de verwerping van het eerste ontwerp geen solide basis voor* nieuwe ontwerpen kon worden gevonden en, meent de „Echo", ook van Belgische zijde is zulk I jen basis niet gevonden kunnen worden. I Daaruit vloeit voort dat niet veel illusie I kan worden gekoesterd over het verloop 1 van eventueele nieuwe onderhandelingen I,,net Nederland alleen. De ervaring met het I verste ontwerp heeft geleerd, dat de Ne- I falandsche oppositie vooral gericht was J 'egen het kanaal Moerdijk-Antwerpen. I donder die bepaling zou het verdrag waar- I schijnlijk goedgekeurd zijn geworden. Doch I juist de bepaling omtrent net Moerdijkka- I naal is voor België van het grootste belang I °n zeker zou het Belgische parlement het I jjerd-rag verwerpen, moest bedoelde bepa- I J)f|g uit het nieuwe verdrag worden ver wijderd. I .Ook vindt het financieel blad dat het lo- i g'sch zou zijn- de kwestie andermaal aan de i k-ommissie van Veertien te onderwerpen, i met verzoek voor de oplossing te zorgen. i gemakkelijk zou het wel niet zijn, erkent ue „Echo de ia Bourse", en misschien jouden de Vereenigde Staten, Groot-Brit- anh"lë; Italië, Frankrijk en Japan niet veel siaan op de Belgische bezwaren, maar en moet men op Frankrijk en Engeland IJJnen'- Zii hebben reeds de noodzakelijk er» van de herziening der tractaten van onT er'hend. Wel zou die interventie hSf bunnen worden, doch het blad I iziin tCt Seneesmiddei bij de hand „Wij I zoAt -s vrh de gevolgen van ons ver- I en t ir"terveiitie van de hand te wijzen riit b'jk sl>rehen, wij kwaad1 van Frank- J en Engeland afs wij denken dat zij ons oewezen diensten zouden doen- betalen." sIah Mad besluit dat dit bezwaar ten- den h n°^ Reiner as 'dan het bezwaar door (o G^aanden toestand opgeleverd. Deze een j IS ondnldbaar geworden. Er moet WatUm aan komen. Terwijl België wacht I betfr' cier'and uit alle kracht aan de ver- rich J* van z'in waterwegen. Laat België Frsni ms maar dadelijk tot Engeland en kwesr ^enden en daarbij de Wieïingen- niof die men onvoorzichtig laat ïusten, 1 vergeten Examen radiotelegrafist. Het eerste examen voor radio-telegrafist le en 2e klasse dat in> 1929" zal worden ge houden volgens de nieuwe, te Washington vastgestelde eischen, zal, in afwijking met een vroegere bekendmaking, zoo mogelijk reeds in Januari van dat jaar aanvangen. De juiste datum zal t.g.t. worden bekend ge maakt. Henri Ter Hall gehuldigd. Woensdagavond is in het uitverkocht Gebouw van Kunsten en Wetenschappen te 's-Hage bij de première van de nieuwe revue van Henri ter Hall, de revue-koning, bij diens afscheid als revue-directeur ge huldigd. Onder de aanwezigen! bevonden zich mi nister Waszink, oud^minister De Visser, de Kamerleden, mr. Boon en Schaper en nog vele anderen. Na de tweede acte der revue volgde de huldiging. Een schat van bloemen en kran sen voor het echtpaar Ter Hail vulde hei tooneel. Namens het huldigingscomité sprak mr. G. A. Boon, lid van de Twee Kamer, die uit naam van tallooze Nederlanders, Ter 'Hall huldigde voor wat hij voor de revue heeft gedaan. Dertig jagr lang heeft hij kans gezien de revue fatsoenlijk te houden, wat spreker een bizondere prestatie noemde. Mevrouw Ter Hall heeft hem hierbij trouw' terzijde gestaan, en daarvoor ook haar huilde. Ten slotte herinnerde spreker aan het werk van Ter Hall in de Tweede Kamer, waar alle partijen, hem hebben leeren waar- deeren. Spreker bood namens'het comité den scheidenden revue-directeur diens door De Vrint geschilderd portret aan, uitge voerd in, ambtscostuum van lid der Tweede Kamer. Nog vele anderen voerden daarop Jiet woord. Onder applaus nam dan de heer Henri ter Hall zelf het woord, om te danken voor de gebrachte huilde, ook namens zijn vrouw. Spreker eindigde met zijn beste wenschen uit te spreken voor de nieuwe directie. De revue werd hierna vervolgd. Zij had een buitetijgjewoon succes, waarbij speciaal Buziaii uitbundig werd toegejuicht. De tocht van de „Schuttevaer". Blijkens binnengekomen; berichten' be vond de „Schuttevaer" op zijn tocht naar PJmonth zich Donderdagavond om 8 uur 18 mijl Oost-Zuid-Oost van het Owers licht schip, dat ligt den Oosten van het eiland Wight. Belangrijk geschenk aan Artis. Door de familie van wijlen den heer A. Mos te Arnhem, is geschonken aan. het Kon. Zoölogisch Genootschap Natura Artis Ma- gistra te Amsterdam een belangrijke ver zameling van, meest exotische, vlinders, door den overledene bijeengebracht. Deze collectie arriveerde eenige dagen geleden in bet Zoölogisch Museum, in 126 doozen en Jaden bevat zij een keur van wat ae natuur in de tropen op dit gebied aan kleuren pracht heeft uitgestald Blijkbaar zijn geen kosten gespaard, om ae grootste zeldzaam heden bijeen te brengen. Vele dezer voor werpen kunnen alléén gevonden worden in de ontoegankelijkste gebieden, zooais bijv. de door de kannibalen en koppensnellers bewoonde gedeelten' van; Nieuw Guinea en nabijgelegen eilanden. Ze zijn daar, dikwijls met groot levensgevaar verzameld door be roepsverzamelaars. Verder zijn er interessante series bij de Vanessa's (vulgo schoenlappers), the in rups- en pop toestand blootgesteld zijn ge weest aan ongewone warmte of koude en, als gevolg daarvan een zeer afwijkend kleit- renpatroon hebben verkregen. wstillend VLISSINGEN, 5 MEI. Directeur-generaal van het loodswezen. Met 1 Juli is benoemd tot directeur-ge neraal bij het loodswezen te 's-Gravenhage de heer C. D. de Haes, thans directeur van het loodswezen te Vlissingen, in plaats van den heer F. L. Ramfkmnet, die met 1 Juni met pensioen gaat. Een nieuwe cursus van het Groene Kruis. Wij vestigen' de aandacht op de adver tentie in dit blad van cfe ivereeniging „Het Groene Kruis", afdeeling kraamverplietgpng en zuigelingenvenzorging, waarbij de ge leenheid wordt opengesteld voor jonge meisjes zich aan te melden voor deelname aan een nieuwen cursus voor opleiding tot Groene Kruis-baker. Deze nieuwe cursus is dringend noodzakelijk in verband met dê vele aanvragen voor een Groene Kruis- baker. De Staatscommiste» tazeke Kraam hulp te 's-Gravenhage heeft vereeniging „Het Groene Kruis" te dezer stede aange wezen voor de opleiding en uitzending van Groene Kruis-bakers. Het voordeel hiervan is dat de bakers, na afgelegd examen, in net bezit worden gesteld van het rijks di ploma. Een, van de examen-eischen is, dat de meisjes een cursu9 gevolgd moeten hebben in kook- en huishoudkunde. De vereeniigjng „Het Groene Kruis" stelt hen in de gelegen heid zulk een cursus gratis te volgen aan de Industrie- en Huishoudschool te Middel burg. Jap, het Amerikaansch bakvischje. Concertgebouw. Verschillende omstandigheden hadden de zen laatsten avond van A. G. O. gebracht op een tijd, waarop anders geen seizoen voorstellingen meer worden gegeven, waar door, daar heel veel leden waren opgeko men, het in de zaal aardig warm werd. De altisten van de N.V. „Het Nieuw Rotter- damsch Tooneel", directeur F. H. Tartaud, hebben, ondanks al die tegenwerkende om standigheden, gisterenavond een groot suc ces te boeken gehad met de opvoering van bovenstaand „modern huwelijkspel". Er is braaf gelachen om de eigenaardige gestes en daden van het Amerikaansche bakvischje, dat, zooals ze zelf zegt, voor een krats een kus den overtocht heeft gemaakt met een vliegmachine en dat, vreemde eend in de bijt, uit de twee mannen, die op het too neel aanwezig zijn, haar voogd tracht te vinden en „natuurlijk" de verkeerde keus doet, en tegenover haar voogd de bewering lanceert, dat er eigenlijk proefhuwelijken voor een half jaar of een jaar moesten be staan. Schijnbaar zijn dat redeneeringen en handelingen van een onbekookt karakter, van een niet toerekenbaar 16-jarig meisje, maar deze Amerikaansche groote „baby" weet wat ze wil en handelt er naar, Want, om wraak te nemen op de volwassenen, die haar als „kind" behandelen, om zich te wre ken op de heeren, die haar „de bakvisch" niet willen kussen, die haar laten zitten als „muurbloempje" op het bal, ontfutselt ze hun ongemerkt dasspeld en horloge. Deze vroegrijpe „baby" komt in het huisgezin van Violet Margate, de gescheiden vrouw, die geen geheimen heeft voor den medicus John Warham, welke rollen schitterend ver vuld worden door mevr. Alida Tartaud— Klein en Jules Verstraete. Daar vindt ze een paar dochters, waarvan -de jongste een eigenaardige opvatting heeft van de keuze van een echtgenoot, die gedeeld wordt door de oudste, waaruit een dubbele verloving voorkomt, welke echter door de „inwerking van „Jap" afraakt. Doch niet alleen op de jongere volwassenen toont Jap haar in vloed, ze weet, door verschillende middel tjes, den gezantschaps-attaché Robert Dar- rington, zoover te brengen, dat hij haar, de „baby", huis, hand en hart aanbiedt. Violet, die zich niet ontveinzen kan, dat ze van haar invloed op den gezantschaps attaché Richard Flink inboet ten voordeele van de jeugdige Jap, geeft menig mooi tooneeltje te verwerken met den „pupil" van haar vertrouwensvriend, waarin spel tegen spel wordt geplaatst om de toe schouwers te boeien, maar tegelijk te verma ken. Geep wonder, waar de twee bekende actrices Alida Tartaud en Lucy van Ees eikaars tegenspeelsters zijn. Het slot van de heele historie, waarbij het beheerschende spel van den medicus, die in nerlijk vurig begeert, iets meer dan „vriend" te zijn van Violet, een rol, die dikwijls in de wereld gespeeld wordt, maar die vaak tot belachelijkheid van den betrok ken persoon leidt zoo schitterend uit komt, is dat er vier „goede" verlovingen gevierd worden. De vertolking van allen was zeer goed en we behoeven slechts de namen der meèspe- lenden te lezen behalve de reeds genoem den Sophie Stein en Mieke Verstraete, Wouter van Riesen en Adolf Rijkens om daarvan bij voorbaat overtuigd te zijn. Vóór de pauze werd aan mevr. Tartaud een bloemenhulde gebracht. Een enkel woord dienen we nog te wijden aan de regie, omdat we daarin de meester hand van de groote actrice, de fijnvoelen de vrouw bespeurden. Een enkele aanwij zing voor de artisticiteit zij hier voldoende. Wat deed die eenvoudige draperie op den schoorsteenmantel artistiek aan en hoe on gedwongen en kunstzinnig was de uitgang van de kamer afgegoten, als 't ware, door die smaakvolle pórtière. Met deze uitvoering, die, naar we verno men hebben, helaas de laatste zal zijn van „het Nieuw Rotterdamsch Tooneel" als zoodanig, heeft het bestuur van A. G. O. de leden der vereeniging een aangenamen maar tegelijk ook kunstzinnigen avond aange boden. Luxor-Theater. Het gevaarlijke drietal. Vriendentrouw. Het eerste program dioor de nieuwe di rectie, de firma Erven A. W. Smits, geën gageerd, brengt hvee flinke hoofdfilms een Amerikaansche sportfilm en een dra matische speelfilm met den grooten karak- terspeler Lon Chaney in de hoofdrol. Nu beide bioscoop-theaters -dtoor één hand ge leid worden, is de mogelijkheid öm iedere week steeds voor ieder wat wils te bren gen voor verwezenlijking vatbaar en uit de keuze der werken in deze week blijkt reeds het streven van de directie om het daarheen te leiden. Ongetwijfeld'% dit een voordeel wat verkregen wordt door deskundig cen traal beheer. Wie eens een kijkje wil nemen in het Amerikaansche studentenleven in at zijn geuren en kleuren moet deze maai naar Luxor gaan. Naast de echte studentenjool en. flirt kan men genieten van een zeer spannenden roeiwedstrijd alsmede van een rughby-match. Zijn bij den eersten mooie riviergezichten te bewonderen, de tweede wordt gespeeld in een geweldig, dicht be zet stadion wordt de eerste door de schuld van de hoofdfiguur Tom Brown (William Haines) verloren, in. de tweede komt zijn elftal, dank zij zijn prestaties glorierijk uit den strijd. Een rolprent, wel ke we met genoegen gevolgd hebben en die door de grappige explicaties nogal vroolijkheid wekt. Van geheel ander gehalte is het tweede hoofdnummer. Lon Chaney is een waar borg voor bijzonder expressief spel en ook in dit werk hebben wie zijn creaties bewon derd. Buitengewoon is hij in zijn dubbel rol evenals de dwerg Piccolo. Tot welke verrassingen de gave van het buikspreken leiden kan wordt in dit werk treffend gede monstreerd. Als staaltje van het fijne spel van de hoofdfiguur memoreeren we zijn houding in de rechtszaal, als hij het briefje heeft geschrevenhet benutten van zijn buiksprekersgaven is te spannend en te verrassend om te verklappen, u gaat daar natuurlijk zelf naar zien. Uit het uitgebreide journaal stippen we aan de huwelijken per motorfiets, de opna men van het luchtschip „Los Angelos", het bezoek van den Afghaanschen koning aan Londen (zeer fraai daar Engeland een land van traditie is), de pracht-sneeuwkieken met de rups-auto's in de Alpen alsmede de luchtmanoeuvres van de Amerikaansche watervliegtuigen en het lanceeren van tor pedo's, die het sterkste pantserschip tot zinken brengen (vooral de loop van de torpedo's met de bellenbaan is schitte rend). De muzikale illustratie was te loven. Alhambra-Theater. In een Charleston Roes. Het spook van het Louvre. Een juweeltje op het gebied van filmspel- kunst en regie is een der nieuwste schep pingen van den zoo bekenden regisseur, Ernst Lubitsch, „In een Charleston Roes". In deze geestige persiflage op het moderne huwelijk zijn de gevierde artisten Monte Blue en Patsy Ruth Miller weer uitstekend. Aan het geestige boulevard-stuk „Réveillon" is het scenario ontleend. In deze film, sprankelend van geest en gezonden humor, toont de bekwame regisseur zijn krachten. Onderhoudend van het begin tot het einde, geestig, zonder één oogenblik in het banale te vervallen, is hier een rolprent ontstaan, die ieder met veel genoegen zal aanschou wen. In een Charleston Roes ademt een vroo- lijken geest. De drukte der Parijsche boule vards, de huidige jaszrmanie, passeeren de revue in deze typische farce. Het groote kunnen van Lubitsch toont zich wel op z'n best in de verfilming van den Charleston wedstrijd, een opname, die er zijn mag Met onderlinge en vreemde geruchten, die in Parijs de ronde doen, begint de spannen de rolprent „Het spook van het Louvre". In dit oude paleis is nl. een spook gezien, dat als arbeidsterrein de z.g. zaal der hei- densche goden schijnt te hebben gekozen. De hoofd-oppasser, die aan de geruchten geen geloof schenkt en aanbiedt 's nachts in die zaal de wacht te betrekken, moet deze daad met den dood bekoopen. Aan het hoofdbureau van politie is men de meening toegedaan, dat men hier te doen heeft met een buitengewoon handig misda diger en men belast Menardier, een veelbe lovend rechercheur, met de opsporing. De verslaggever van de „Petit Parisien", Jacques Bellegarde, vat het plan op zelf dit mysterie te ontwarren, als Menardier in zijn rnededeelingen tegenover de journalis ten erg terughoudend blijkt. Als hij hiertoe de eerste pogingen doet, ontvangt hij door bemiddeling van zijn verloofde een briefje, onderteekend met den vreemden naam Bel- phegor, waarin hem de raad gegeven wordt zijn voornemen te laten varen, daar anders de dood hem dreigt. Ondanks deze waarschuwing zet hij zijn pogingen voort. De moedige verslaggever, geholpen door een schrander detective, beleeft ;een reeks van boeiende en uitstekend geënscèneerde avonturen. Het detective-instinct bij deze twee mannen verloochent zich niet en in een verrassende en spannende ontknooping ont hult de film wie en wat de geheimzinnige Belphegor is en welke de motieven waren, die hem tot de misdaad dreven. In het journaal prachtige strandkieken, terwijl een kleurenfilmpje „Bloemenweelde" een aesthetisch genot is. Onze Fransche pianist begeleidde met een alleszins be kwame als bevoegde violiste met de beken de opgewektheid. Een tweetal, dat zich uit stekend van zijn taak kweet. Ned. Vereeniging tot bescherming van dieren. Gisterenavond, had ten raadhuize de jaarvergadering plaats van de afdeeling Vlissingen van de Nederlandsche vereeni ging tot bescherming van dieren, onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelde ren. Uit het door den secretaris uitgebracht jaarverslag memoreeren wij, dat in den loop van het jaar een vacature in het^be- stuur ontstond door het vertrek van mevr. Staverman uit deze gemeente, in welke plaats voorloopig werd voorzien door aan- STOOMWASSCHER1J „DE VOLHARDING". Stoomververij Chem* Wasscherij Singel 1 Telefoon 50 VLISSINGEN wijzing van den heer J. Verhagen, die zich bereid verklaarde, in afwachting van de nadere goedkeuring door de jaarvergade ring, deze bestuursfunctie waar te nemen. Het ledental bedraagt thans 83. De fi- nancieele toestand' der afdeeling is niet on gunstig de kas sluit met een batig saldo van 68.10J/2. Evenwel staan in dit jaar vele en groote uitgaven voor de deur in den loop van 1927 werd een gastoestel (voor bedwelming en pijnlooze afmaking van huisdieren) gebouwd op het terrein der gasfabriek alhier, daartoe welwillend afgestaan door den directeur dier fabriek, welk toestel thans moet worden betaald en op 100 kan worden begroot. (Eenig bij werk moet nog worden betaald). Voorts werd in het najaar van 1927 aanvang ge maakt met den bouw van een eenvoudige bewaarplaats van dieren op het terrein der gemeente-reiniging alhier, waarvan de vol tooiing spoedig te verwachten is. De in richting van dit asyl wordt op 200 be groot. De medewerking van de zijde der politie was zeer goéd. De afdeeling stelde, toen in het begin van dit jaar de trekhon den moesten worden herkeurd, in verband met de nieuwe wijzigingen der trekhonden- wet, aan den commissaris van politie alhier een dierenarts ter beschikking, nl. de alhier practiseerende heer Boudeling, -die alle trekhonden heeft gekeurd. Gekeurd werden 54 honden, waarvan 20 werden afgekeurd. Op voorstel van den commissaris van poli tie bielden, naar wij vernamen, Burg. en Weth. zich strikt aan het advie9 van dien dierenarts de burgemeester alhier gaf geen vergunningen af voor het zitten op de hondenkar. Blijkens het verslag hande len verschillende burgemeesters niet vol gens de bedoeling van den minister en ge ven deze aan volkomen .gezonde en dik wijls jonge personen vergunning tot het zitten op de hondenkar. Op het gebied der dierenbescherming heerscht overigens al hier een goede toestand. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren Worrell en Fros weder herkozen, terwijl mede de heer Verhagen als bestuurslid ge kozen werd. Door de vergadering werd' een ontwerp-instructie voor den verzorger van het asyl» (tevens belast met de bedie ning van de gaskast) vastgesteld. Als ver zorger had zich beschikbaar gesteld de heer A. Goethart, wonende alhier Oranje straat 6, alwaar men zich derhalve steeds om inlichtingen' kan vervoegen. De navol gende prijzen werden vastgesteld voor het afmaken van dieren groote honden 1 kléinere honden 0.60 katten 0.50. De verzorging in het asyl komt op hon den 0.50 per dag (voorloopige regeling), katten 0.15 kippen 0.02 per kip en per dag. Andere dieren^ volgens overeen- koms. Besloten werd om frnancieele rede nen geen afgevaardigde naar de algeméeme jaarvergadering te Zutfen te zenden. Een tweetal klachten werden ter tafel gebracht, nl. betreffende de aanwezigheid van mestverzamelingen in stallen, welke voor de betreffende dieren zeer onhy giënisch moeten wordén geacht en betref fende enkele gevallen van honden, die vooral in het donker, zich ernstig verwon den aan de prikkeldraadafrasteringen in de gemeente. Eerstbedoelde klacht werd voor onderzoek in handen van het bestuur ge steld, terwijl men tot de overtuiging kwam dat aan de tweede klacht om practische redenen geen gevolg kon worden gegeven, daar afrasteringen van gewoon ijzer draad wegens de grove baldadigheid der straat jeugd niet kunnen worden gebruikt en slechts prikkeldraad het gewenschte succes geeft voor een goede afsluiting. Nog zij vermeld:, dat het bestuurslid Verhagen werd belast met het speciaal toezicht en het gel delijk beheer van asyl en gaskast. Arbeidsbeurs. Bij de Arbeidsbeurs zijn als weikzoe- kende ingeschreven 2 opperlieden, 3 grondwerkers, 2 timmerlieden», 1 schilder, 8 schoenmakers, 1 ijzerwerker, 2 hulp- scbeepsmakers, 1 scheepmaker, 2 aanhou- V0LKS6E20NDHEIDS- EN VE1LIGHEIDSH0EKJB X. Melkbesluit (Warenwet). De melk, die de melkveehouder ver koopt, aflevert of ten verkoop of ter aflevering in voorraad heeft, moet vol doen aan de volgende eischen zij moet gewonnen zijn van melkvee, waarvan tijdens het melken de uiers en naaste omgeving daarvan niet verontreinigd zijn op zindelijke wijze gemolken, be waard en behandeld worden onmid dellijk na het melken doelmatig gefil treerd zijn onmiddellijk na het melken uit den stal verwijderd zijn en in een standvrije omgeving bewaard zijn. GEZONDHEIDSRAAD.

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1