500 25 eerste blad DONDERDAG 3 MEI INLAND 66e Jaargang 1928= )GRAMMA e: Firma F. VAN DE IfElSE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66267 l pit nummer bestaat uit 2 bladen. gemeentebestuur feuilleton Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EEN WANHOPIGE KEUZE ƒ2000.-TE WINNEN PRAATJES OVER VOEDING. .[Mo. 105 Du-ectc Belasting f .Kamerlid den heer' ■,n,etM van Financiën I i nister esteld bekend, dat het on ie dpr rHr«W„ L lie der directe belas, lezuimgmg bevordert 1 en kantoorvraajshï en <Je hoog^X' f den ambtenaar deze naatregel tevens on! meebrengen voor de mspectie d. alsnog deze ophef. J Oostelijk Zeeuwsch- len i in April. g overzicht van het ediqgiedeeld door het titusut te De Bildt, is 5 hoofdstations was - 0.2° C. te laag. Het alle dagen te warm te (koud van "25 at e afwijkingen in deze déld resp. 2° boven, iboven normaal. De wamen voor op den p. 5V20 hoven en 6° e .gemiddelde maxi- 0.5°, de gemiddelde 10 hoven normaal. In op verscheidene da- meden het vriespunt st was in Groningen jer, in. Zuid-Limburg 1 Sneeuwval! kwam >orail op den 15en en rden 153 uur zonne- ïgem 148 normaal. 3 Mei. 12.00 Politiebe- .nchmmziek door het >—4.00 Uurtje voor r door mevr. Ant v. •t door het Omroep- ins, .zianigeres. Jo v. L 7.15—7.45 Engel- rden. 7.45 Politiebe- ioor leden van het ir leiding van Alb. iv. >reking van de opera qgit. 8.45 „Orpheus", ïiuck. Orpheus, Lies- r. Eurydice, zijn ga- jDooremans, Amor, Ientie-orkest en koor nder leiding van Alb. inchten. 6 uur 1870 M.) - lu nch m uzi ek. Afej. B. piano. 6.15—6.45 ,temaLandbouw- jji de rentabiliteit van [en 7.00—7.30 Cur- Concert in Gronin- Itra De Christelijke rde voor een krach- laajan Jr. Grepen uit Iheeres Zouden wij lëllla koor en „Sions idoline-orkest. I— 9.35 Kerkdienst. 11.20 Lichte mu- liano). 12.201-20 Lezing The Cuc- jWestminster Abbey, eeping. 3.20 Orkest- -[giel-bespelin.g. 4.35 i Rose, Joodsch >ko- irichten. 5.40 Dans- .•iiohten. 6.05 Berich- ie liederen van Hugo ',ezing. 7.05 Concert W. Davi1- sopraan, ing. 8.50 Nieuwsbe- uurtje. Muziek en ■muziek. 1750 M. 9.59- 11.20 Religieuse nkestconcert. 3.05— aal «matinee. 7.50— ■,a van Verdi. Sym- 12.20—1.50 Or- Oflkestco meert. 7.30 |>ncert. Orkest, koor 8.39-9.35 Ka- ;t. Daarna tot 11.20 1250 M. (Zeesen). 4.20—5.20 Orkest- ngen. 3.35 Vocaal con- 7.20 „Stratenmu- ïdie in 3 acten van .10 Cabaret. 205.20 Kinderiiun- Jert in Luik tot 9.3a l^iSSUNGSCHE COURANT I jjjgNNEMENTSPRIJS: VoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. (rianco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 3.80, metZondagsblad ƒ4.75. Afzonderlijke nrs.5ct. ne abonné's in 't bezit eener Pofe zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor VRI1STELLING VAN DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Vlissingen brengt lel volgende ter kennis van belanghebben- den De Dienstplichtwet vermeldt zes redenen I van vrijstelling, te weten a. broederdienst 1 b. kostwinnerschap c.' persoonlijke onmisbaarheid d. het bekleeden van een geestelijk of een oodsdienstig-menschlievend ambt of oplei ding tot zoodanig ambt t verdrag f. aanwezigheid van een bijzonder geval. In verschillende artikelen der wet is ge regeld wat als zulk een reden,van vrijstel ling in aanmerking komt. Het voornaamste van de daaromtrent bestaande bepalingen wordt hieronder voor elke reden afzonderlijk vermeld. De vrijstelling, verleend om een der onder a, b en c genoemde redenen, geldt niet in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden. Hetzelfde kan ook van toepassing worden verklaard op de vrijstelling, verleend om de onder f genoemde reden. Aanvragen van vrijstelling. Wie vrijstelling wenscht aan te vragén, moet zich daartoe in den regel wenden tot den Burgemeester van de gemeente, voor welke de belanghebbende voor den dienst plicht ingeschreven is. Hij moet dan binnen den tijd, hierna vermeld, ter secretarie van de gemeente mondeling aanvragen de noo- dige bewijsstukken op te maken of zooda nige stukken inleveren, een en ander zooals hierna nader is aangegeven. Een en ander kan ook door een ander dan den ingeschre vene namens dezen geschieden. De burgemeester zorgt, dat de stukken worden gezonden aan de autoriteit, die over het verleenen van vrijstelling heeft te be slissen. Voor zooveel broederdienst en geestelij ken enz. betreft, moet de vrijstelling worden aangevraagd tusschen 16 en 31 Mei van het jaar, waarin« ,het inschrijvinjgsregister is gesloten. Ontstaat het recht op vrijstelling na 16 Mei, dan moet de aanvraag geschie den binnen 14 dagen nadat dit recht is ont staan. Voor zooveel kostwinnerschap en per soonlijke onmisbaarheid betreft, moet de vrijstelling in het algemeen worden aange vraagd omstreeks drie maanden vóór het tijdstip, waarop de ingeschrevene zal wor den ingelijfd. Wie de kennisgeving betref fende de toewijzing aan een onderdeel van de landmacht ofde zeemacht minder dan drie maanden vóór den datum van inlijving ontvangt, moet de aanvraag doen binnen 14 dagen na ontvangst van die kennisgeving. Ontstaat de reden van vrijstelling eerst na het hiervóór aangegeven tijdvak, dan ge schiedt de aanvraag binnen 14 dagen na'dar de reden van vrijstelling is ontstaan. Voor het opmaken van stukken betreffen de vrijstelling wegens broederdienst wordt 'er secretarie dezer gemeente in het bijzon der zitting gehouden eiken werkdag, vanaf 'b tot en met 31 Mei a.svan des voorm. 9 ur tot des nam. 12/2 uur. Bij het aanvragen van vrijstelling wegens broederdienst moeten door de zorg van den belanghebbende tegenwoordig zijn twee ge- ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur, Koop enVerkoop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van eiken anderen vinger. door MARIE CORNOR LEIGHTON. I (Nadruk verboden). Nader,hand ontdekte hij, dat hij was beet genomen, dat mevrouw Effingham met in het huis was en dat er zelfs in het geheel "iemand was, hoewel er dingen gebeurden die er op duidden, dat er de één of andere geestverschijning moest 'ronddwalen. Over- J'igd, dat e«r niemand zijm medische hulp behoefde, was hij op het punt heen te gaan, toen hij door dén veldwachter werd ge grepen. Bij een naderhand ingesteld onderzoek Kwam aan het licht, dat verschillende kas ten waren geopend' en dat er voor «een waarde van ongeveer vijfduizend pond aan zilver, goud en juweelen was geroofd. Van vrouw, die zich v,oordeed als de dienst bode van mevrouw Effingham is geen spoor gevonden en de politie beschouwt het ver haal van dokter King dan ook als hoogst onwaarschijnlijk. Hangende het onderzoek blijft de jeugdige dokter daarom in verze kerde bewaring." Eem eigenaardige glanseen soort van half onderdrukte glimlach verscheen 6r> terwijl zij luisterde, in de donkere oogen van Joan Tempest. Stephen Blacldock werd donkerrood, toen hij bemerkte, welk een verandering er over Clara kwam. De lieve stem van het meisje trilde en klonk heesch van angst, verwondering en twijfel. Ze las ,!t't laatste gedeelte van het eigenaardige verhaal met haperende stem en de tranen ln haar oogen maakten, dat ze de letters on- tuigen, die meerderjarige personen moeten zijn, van wie kan worden aangenomen, dat zij met het gaziim, waartoe de ingeschrevene behoort, voldoende bekend zijn. Getuigen kunnen achterwege blijven, wanneer reeds eerder een zoon uit hetzelfde gezin wegens broederdienst is vrijgesteld en van de toen overgelegde stukken opnieuw gebruik kan worden gemaakt. Van elke aanvraag om vrijstelling wordt terstond een bewijs .afgegeven aan den per soon, die de aanvraag doet. N.B. Wie zich niet op den voorgeschreven tijd voor vrijstelling aanmeldt, loopt gevaar, dat Gedeputeerde Staten of de Minister geen termen vinden zijn verzoek nog in behande ling te nemen. Zoo noodig, kunnen inlichtin gen omtrent vrijstelling ter gemeente-secre tarie gevraagd worden. Beslissing omtrent vrijstelling. Omtrent vrijstelling wegens broederdienst wordt beslist door Gedeputeerde Staten. Omtrent vrijsfelliftg wegens een andere re den wordt beslist door dén Minister van Oorlog, of, als het iemand betreft, die voor de zeemacht bestemd of bij de zeemacht in gelijfd is, door den Minister van Marine. Beroep. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak staat beroep open bij de Koningin. Hieromtrent worden nadere mededeelingen gedaan bij de bekendmaking van vde uit spraken. Broederdienst. Bij de Dienstplichtwet is als beginsel aangenomen, dat uit ieder gezin niet meer dan één zoon behoeft te dienen. Het kan echter gebeuren, dat door het verleenen van vrijstellingen, door afkeuring enz. niet ge noeg personen overblijven om tot gewoon dienstplichtige bestemd te worden. In dat geval kunnen ook de voorloopig-vrijgestel den, voor zoover noodig, tot gewoon dienst plichtige worden bestemd. Vovrloopig vrij gesteld worden in het algemeen diegenen, die behooren tot een getal broeders, waarbij de helft of, bij een oneven getal, de kleinste helft nog niet gediend heeft, noch tot ge woon dienstplichtige bestemd is. Vrijstelling wegens broederdienst wordt verleend aan den ingeschrevene, wiens broe der gediend heeft bij de landmacht, bij de zeemacht of bij de overzeesche weermacht. Onder broeder wordt verstaan de wettige broeder of de wettige halfbroeder. Als broederdienst komt slechts in aan merking de dienst van den broeder, die a. gedurende ten minste vijf en een halve maand de maand gerekend op 30 dagen in werkelijken dienst is geweest of, in dien hij als dienstplichtige een eerste oefe ning van korteren duur te vervullen had, deze oefening heeft volbracht b. militair pensioen geniet of heeft ge noten c. gedurende zijn werkelijken dienst is overleden. Met den dienst, door een broeder vervuld, wordt gelijkgesteld de dienst, vervuld door een ingevolge de wet voor den broeder ge stelden plaatsvervanger bij de militie. Indien twee of meer broeders voor een zelfde lichting tot gewoon dienstplichtige bestemd zijn, wordt, tenzij zij onderling an ders overeenkomen, de oudste hunner en bij gelijken ouderdom hij, die het eerst in het alphabetisch register werd vermeld, be schouwd als degeen, wiens dienst zoo deze voldoet aan de hiervóór vermelde eischen recht op vrijstelling voor de an deren oplevert. Om voor vrijstelling wegens broederdienst in aanmerking te komen is het niet voldoen de, dat bij de /inschrijving „broederdienst" is opgegeven. Er moet bovendien een aan vraag om vrijstelling geschieden op de wijze duidelijk zag. Het rood1 van hare wangen ging over in een doodelijk bleek en ze beefde zoodanig, dat de courant in haar vingers trilde. „Het is schande barstte ze tén slotte uit. „Om zoo'n man gevangen! te nemen een man. van/ wien bekend is, dat hij geheel eri» al boven' verdenking staat Ze moeten krankzinnig zijn." Hare lippen beefden. Ze keek naar haar stiefzuster om' medegevoel. De eigenaardige glans was nu uit de oogen van Joan Tem pest verdwenen en ook de wreede trek om haar mond. Ze had zich weer geheel' in be dwang en in het oog van Clara was (ze weer een; zachte edele vrouw met een ern stige, bezorgde uitdrukking op haar gelaat. „Het spijt me erg voor dokter King," zei ze ernstig, in1 antwoord' op de uitbarsting van het jonge meisje. „Zeker is, dat de omstandigheden zeer eigenaardig zijn en hij kan niet weer hier «in huis komen, voor zijn naam is gezuiverd. Deze zaak zal zijn goeden naam' hier in Ri- singtom wel aantasten en we kunnen hier niet iemandi als gast ontvangen, die er van verdacht wordt een inbraak te hebben ge pleegd. HOOFDSTUK VIII. De spion. „Hoe durven ze aan hem te twijfelen O hoe durven« ze aan hem te twijfelen zei Cl'ara Escott tot zich zelf toen ze een. uur later in dien tuin heen en weer 'liep. „Kunnen ze niet in zijne oogen lezen, in zijn glimlach in zijn open en mannelijk voorkomen dat hij niet in staat is tot de geringste on eervolle handeling En waarvan ze hem nu beschuldigen is een schurkenstreek l" „Wat is een schurkenstreek, juffrouw Escott zei plotseling een stem achter haar. en binnen den tijd, hierboven onder „Aan vragen van vrijstelling" omschreven. Te allen overvloede wordt nog opgemerkt, dat hij, dié nog geen recht op vrijstelling wegens broedérdienst heeft, doordat de dienstplichtige of vrijwillig dienende broe der nog niet of nog niet lang genoeg in werkelijken dienst is geweest, alsnog vrij stelling kan aanvragen binnen 14 dagen na dat de voor broederdienst vereischte werke lijke dienst is volbracht. Indien de broeder nog geen 5/2 maand in werkelijken dienst is geweest, moet de vrijstelling worden aan gevraagd binnen 14 dagen nadat deze dienst 5/2 maand heeft geduurd. Moet de broeder langer dan 5!/2 maand onder de wapenen blijven, dan moet dus niet worden gewacht totdat de geheele werkelijke dienst is afge- loopen. Hij, voor wien ha den gewonen tijd recht op vrijstelling ontstaat, doordat een broeder militair pensioen verkrijgt of gedu rende zijn werkelijken dienst komt te over lijden, kan eveneens vrijstelling aanvragen binnen 14 dagen nadat, dit geval zich voor doet. Indien de ingeschrevene als gewoon dienstplichtige zou moeten worden ingelijfd, voordat de dienst van den broeder voldoen de is voor vrijstelling,, of voordat de ver eischte stukken kunnen! worden overgelegd, zal in den regel aan dén ingeschrevene, als deze het te zijner tijd vraagt, uitstel van eer ste oefening worden verleend in afwachting van de aan te vragen Vrijstelling. Kostwinners. Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt verleend aan hem, door wiens ver blijf in werkelijken dienst voor eerste oefe ning voldoende middelen tot levensonder houd aan andere personen ontbreken of zou den komen te ontbreken. Onder deze per sonen worden uitsluitend begrepen a. de echtgenoote van den ingeschrevene b. zijn bloed- en aanverwanten in de rech te linie c. zijn andere bloed- en aanverwanten in den tweeden graad d. zijn pleegouders e. degenen, in wier onderhoud de inge schrevene ingevolge rechterlijk vonnis moet voorzien. Geldt het iemand, die reeds is ingelijfd, dan wordt de vrijstemng niet verleend, zoo de belangen van den dienst het wenschelijk maken haar niet te verleenen. Het verdient bijzondere aandacht, dat vergoeding wegens kostwinnerschap voor het verblijf onder de wapenen voor eerste oefening slechts bij uitzondering wordt toe gekend, namelijk alleen in het geval, dat de behoefte daaraan eerst tijdens den duur der eerste oefening ontstaat of wanneer de be langen van den dienst in ander opzicht niet toelaten den ingelijfden kostwinner vrij te stellen. N.B. Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt aanvankelijk één of meermalen voor een bepaalden duur verleend. Is de vrijstel ling reeds voor een gezamenlijken duur van ten minste vier jaren verleend en blijkt de grond voor de vrijstelling bij een daarna te nemen beslissing nog aanwezig, dan wordt de vrijstelling voorgoed verleend. Zoolang de vrijstelling nog niet voorgoed verleend is, kan zij worden ingetrokken, als blijkt, dat de grond voor de vrijstelling niet meer be staat. Persoonlijke onmisbaarheid. Vrijstelling wegens persoonlijke onmis baarheid wordt verleend aan hem, wiens aanwezigheid noodzakelijk is voor de in standhouding der middelen van bestaan van personen, als hiervóór met betrekking tot kostwinners onder de letters ae zijn ver meld. Wat hierboven onder „N.B." staat, geldt ook voor deze reden van vrijstelling. Ze draaide zich om en zag Stephen Black- Iock dicht bij haar staan. Ze kreeg den in druk, dat hij met opzet heel zachtjes over het wit bevroren grasveld was geslopen. „Ik wist «niet, dat ik hardop had gespro ken," zei ze koud. „Maar indien u wenscht te weten, waarover ik dacht, zal ik het u vertellen. Het was over dokter King. Ik weet, dat hij evenmin in staat is eeii in braak te plegen als ik zelf." Stephen Blacklock lachte. Niettegenstaan de een zekere uitdrukking van; onbetrouw baarheid waarvoor het meisje instinctmatig terugschrok, zag hij er knap em innemend uit, terwijl hij daar zoo stond, Ln het.hel dere licht van den winterdag, met zijne regelmatige trekken en zijn kortgeknipt, zwart haar. „Pas op, juffrouw Clara zei; hij schert send, terwijl' hij een vinger waarschuwend ophief. „U bent jong em hebt nog niet veel van de wereld gezien, zoodat u er ook nog maar weinig van af weet. Heel aardige menschen zijm soms inbrekers goed ge- kleede, beschaafde en welgemanierde man nen en zelfs mooie en elegante vrouwen. Daarom maakt enkel het feit, dat dokter King eem heer en er tamelijk goed aam toe is, het nog heelemaal niet onmogelijk, dat hij het zilver en de juweelen uit The Lar ches zou hebben gestolen." Iets in zijm toom deed; het jonge meisje rillen. Verontwaardigd deed ze een stap terzijde. „Als u op deze wijze spreekt, wil ik niet naar u luisteren", izeide ze met zachte, maar vaste en. duidelijke stem. „Misschien weet u het nog niet Joan heeft het u misschien nog niet verteld maar Malcolm King is meer dam een vriend voor mij. Hij is de mam, dien ik mij als echtgenoot heb verkozen, de man, dien ik niet alleen lief- NOG VÓÓR DE ZOMERVACANTIE hoe? Buister sleefits Gedurende 9 achtereenvolgende weken staat in deze rubriek onze advertentie van de Duif- Olympiade 9imp die telkens direct uit. om de groote hoofdletters te bewaren zooals neuen» staande D Sr komen 9 verschillende hoofdletters. (Daar van moet ge de 02 en de S zóóveel maal bezigen, dat ge saam in totaal letters krijgt. Stel uit die 74 letters een spreuk van drie moorden saam Gén dier woorden komt voor op de verpakking van ons fZeeppoeder-Üetloogmeel, een ander op onze Duifzeep-verpakking en nog een ander op onze Schuurpoeder-verpakking. (Jegelijk met de 9e leiter, d.i. dus einde (Juni, verschijnt in dit blad het formulier voor deel name. dat uiterlijk 16 in gesloten en vol doend gefrankeerde enveloppe bil-ons moet inkomen, vergezeld van 5 oranje of blauwe(DuifmerQen ucm onze Ie soort Seeppoeder-Oetloogmeel; of oranje (Duifmerken uan onder ons Schuurpoeder-deksel vandaan; en 10 (Duifmerken uit de zijkanten van vijf doozen (Duifzeep Ie. 2e en 3* hoofdprijsf300 -,f150-fen 100.-: 10 prijzen van f30 -, 20 van f25.-UO uan flO en 50 van f 5.-. Jlotariëele prijstoewijzing. Over gelijkwaar dige inzendingen beslist het lot. 9edere inzen ding ujordf beantwoord. KON. ZEEPFABRIEKEN DE DUIF VOORHEEN CHR. PLEINES Afd. Duif-Olympiade^ Oen Dolder (U.J Geestelijken enz. Vrijstelling wordt verleend 1 a. aan den geestelijke, den bedienaar van den godsdienst, den zendeling-leeraar, den broeder-diakoon van een godsdienstige ver- eeniging en den roomsch-katholieken orde broeder b. aan den student in de godgeleerdheid en den zendeling-kweekeling, die tot gees telijke, tot bedienaar van den godsdienst of tot zendeling-leeraar wordt opgeleid, en aan den proefbroeder, die tot broeder-diakoon van een godsdienstige vereeniging wordt opgeleid. Wie geacht worden een dezer hoedanig heden te bezitten, is omschreven in een tweetal tabellen, die belanghebbenden ter secretarie dezer gemeente kunnen raadple gen. De vrijstelling kan ook worden ver leend, indien de 'ingeschrevene verkeert in een geval, dat met een der in de tabellen omschreven gevallen kan worden gelijkge steld. Wie de hierbedoelde vrijstelling verlangt, moet bij den burgemeester een "verklaring inleveren, waaruit blijkt, dat de ingeschre vene verkeert in een der gevallen, in de ta bellen omschreven, of in een daarmede over eenkomend geval. De hierbedoelde vrijstelling wordt aan vankelijk één of meermalen voor een be paalden duur verleend. Is de vrijstelling reeds voor een gezamenlijken duur van ten minste vier jaren verleend en blijkt de grond voor de vrijstelling bij een daarna te nemen beslissing nog aanwezig, dan wordt de vrij stelling voorgoed verleend. De vrijstelling houdt op te gelden, zoodra de vrijgestelde ophoudt te verkeeren in het geval, waarop de vrijstelling gegrond was dit geldt ook, al is de vrijstelling reeds voorgoed verleend. Verdrag. Vrijstelling wegens verdrag wordt ver leend aan hem, die blijkt ingevolge een ver drag met een vreemden Staat niet tot krijgs dienst verplicht te zijn. Bijzondere gevallen. Wat als een bijzonder geval wordt aan heb, maan acht en bewonder en vertrouw, meer dan eenig ander man ter wereld. En daarom wil ik miets tegen hem hooren. Iedereen, die zijm vijand is zelfs in ge dachten is ook mijn vijand." Er was een zekere gloed in hare oogen gekomen, d>ie haar: den innerlijk woedenden man nog tienmaal bekoorlijker deed voor komen tienmaal bekoorlijker en daarom ook tienmaal begeerlijker. Stephen Black lock was vast besloten haar tot eiken prijs te bezitten. Niets kwam er op aan, zelfs niet de onthullimg van zijn verleden, zijn veroordéeling en gevangenisstraf, mits hij haar kon winnen. „Cl'ara begon hij, maar zij had zich reeds van hem afgewend' en was heenge gaan. Een zekere waardigheid in haat hou ding weerhield1 hem haar te volgen. Met ge balde vuisten em dreigenden blik ging hij naar het huis terug langs denzelfden weg, dien hij gekomen! was, terwijl hij aan zijne stemming uiting gaf door een stroom half luid gemompelde vloeken. Clara hoorde die vloeken niet en giste ook niet, wat er iim hem omging. Ze ver keerde zelf in- hevige opwinding. Juist voor ze uit was gegaan had ze Joan hooren zeg gen, dat Malcolm King dien morgen ver moedelijk wel' voor dem rechter zou worden gebracht en dan wel zou worden beschul digd vam inbraak en van roof van de kost- baarhed'en van mevrouw Effingham. O, de schande vam zoo'n beschuldiging Welk een vreesdij,ke vernedering Joam had gezegd^ dat hij niet meer op Deep Deen House mocht komen zij, die omging met de beste families uit de omge ving, kom niet iemandi in haar huis ontvan gen, op wiens naam ook maar de minste smet kleefde. Weinig vermoedde Clara Escott, wat voor gemerkt, staat ter beoordeeling van den Minister. Vlissingen, 2 Mei 1928. De Burgemeester, VAN WOELDEREN. VII. De voedingsonderzoeker Ragnar Berg heeft (gezegd'„Voor (het bouwen van een huis hebben we steenen, kalk, zand en wa ter noodig. Ontbreekt een dezer stoffen, dan kunnen we het huis niet bouweri. Maar zoodra een van ide stoffen in eefi zeer ge ringe hoeveelheid voorhanden is, richt de grootte van het toekomstige huis zich daar naar. Als we slechts specie hebben voor een hutje, dan helpt het ons niets, al zou den. er steenem genoeg zijn ivoor het bou wen van een heele stad". Rajgner Berg heeft dit gezegd als voor beeld, daar het met onze voeding precies zoo is gesteld!. Van iedere voedingsstof hebben we minstens een. bepaalde hoeveel heid noodig. Krijgen we die bepaalde hoe veelheid niet naar binnen, dan worden we ziek. Krijgen we die stof in 't geheel niet, dan jgiaan we zeker te gronde. Het helpt weinig of niets, of we van. de andere voe dingsstoffen ai grootere hoeveelheden tot ons nemen, want idle andere stoffen kun nen de ontbrekende niet of silechts voor een klein deel vervangen. Het nuttig effect richt zich geheel naar die eene stof, waar we niet genoeg van (krijgen, en staat daar toe in een bepaalde verhouding. Wordt de ontbrekende stof maar in voldoende hoe veelheden toegevoerd, dan wordt het nuttig effect van alle andere direct vergroot. Reeds de groote scheikundige Justus von Liebiig heeft dit voor al'é levende' weizens (menschen, dieren, planten) vastgesteld het wordt genoemd de wet vam het mini mum (geringste hoeveelheid). We begrijpen nu, dat het heel goed kan gebeuren, dat iemand1 voldoende hoeveel heden eet, terwijl hij zich toch omdenvoedt. vreemde rol haar stiefzuster in de wereld speelde em dat' voor haar van het aller hoogste belang was, slechts te verkeeren met menschen' uit de eerste standen en van onaantastbare reputatie. De oude Craven Tempest scheen het er dien dag op aan te leggen het jonge meisje te verhinderen uit te gaan, maar ongeveer twee uur na de lunch gelukte het haar toch en begaf zij zich naar de stad, in« de hoop daar nadere berichten te hooren omtrent hetgeen er dien morgen was gebeurd' met betrekking tot de aangelegenheid waarin Malcolm King was gewikkeld. Haastig stapte ze door. Een diepe blos, die niet ge heel het gevolg was vam lichamelijke in spanning, brandde op hare teere wangen. Waarom had' ze Malcolm King gisteren toch niet dadelijk antwoord op zijn vraag gegeven Waarom had ze toegelaten, dat een dwaze en ongegronde vrees haar geluk in den weg stond Een feit was, dat die vrees nog niet verdwenen was die drukte mog zwaan op haar. Maar zoowel' aan Mal colm King als aam haan zelf was ze ver plicht, die te overwinnen' en de liefde te doen zegevieren.In de urem van beproeving, 'die nu over hun waren gekomen, zou het hem tot troost hebben gestrekt te weten, dat zij van hem was, dat ze hem vertrouw de, dat er iemand was, die zoowel vreugde als leed1 met hem wilde deelen. Terwijl nu wie zou kunnen zeggen hoe lang het nog zou duren eer ze hem terug zag Nauwelijks had! ze dit gedacht, toen ze zijn stem noorde. „Clara, Clara, mijn lieveling 1" „Dokter King Malcolm (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1