66e Jaargang1 192S MAANDAG 20 FEBRUARI EÉRSTÉ BLAD GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND elburgsche lij v. Stoomvaart I ReS flcl Secamdideerd. Stads- en Provincienieuws L--NO. 43' tf achtwerk, aatsen te pt in alle gewone aanvang 4 30 tot ingen. wilt U lebben. VLISSINGSCHE COURANT 9SÊ pit nummer bestaat uit 2 bladen. ABONNEMENTS PRIJS Voer Vlissiogen en gemeenten op Wal- rheren2.20 per drie maanden. Franco I door het geheele rijk 2.50. Week-abon- ementen 17 cent, alies bij vooruitbeta- '"Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—5 regels 1.25, voor iederen „CTgl meer 25 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 50 cent per regel 'ileine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels f 0.75, voor iederen regel meer 15 cent. openbare vergadering van den gemeenteraad van vlissingen Op Vrijdag 24 Februari 1928, des namiddags 2 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken. Hl. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. om ten J aanzien van de geneeskundige verzorging I van de bedeelden bij het Burgerlijk Armbe- 1 stuur niet over te gaan tot aansluiting bij I het Algemeen Afdeelings-Ziekenfonds „Walcheren", alsmede tot het vaststellen I van het salaris en de instructie van den ge- I meente-geneesheer. I 2. Idem tot wijziging van het tarief voor het maken van röntgenfoto's in het Gast- I huis. 3. Idem tot wijziging van de bestemming I van den tuingrond gelegen voor het per ceel Coosje Buskenstraat 67. 4 Idem tot verkoop aan j. E. J. Jurry I alhier, van 110 M2. bouwgrond en 412 M2. tuingrond aan den Koudekerkscheweg (Villapark) voor 2930 en tot het afbreken van opstallen. I 5. Idem tot verkoop aan M. Maas en J. Lampers, alhier, van resp. 707 M2. en 452 M2. aan de Badhuisstraat en aan de Rochussenstraat a 20 en 10 per M2. voor 14.140 en ƒ4520. 6. Idem tot het verhuren aan ir. J van I der Vegt van 50 M2. tuingrond achter zijn woning Badhuisstraat 139. I 7 Idem tot het toestaan van 3000 voor het voortzetten van de beplanting op het I terrein van het v.m. Fort de Nolle. 8. Idem tot het bouwrijp maken van den I grond gelegen tusschen Bloemenlaan, As- I terlaan en Boschweg, waarvan de kosten I geraamd zijn op ten hoogste 1500. I 9. Idem tot het vaststellen van de voor- I schotten wegens vergoedingen krachtens I art. 101 der l.o. wet aan de besturen der I scholen voor bijzonder lager onderwijs. 10. Idem tot aanstellen van een schrijver I op het bureau van de Arbeidsbeurs. I 11. Idem tot het verleenen van een sub- I sidie ad ƒ120 aan de N.V. Stoomtram I „Walcheren". 12. Idem tot wijziging van de gemeente- I begrooting, dienst 1927. I 13. Idem tot 'het vaststellen van supple- I toire kohieren voor schoolgeldheffing, we- I gens Vervolgonderwijs en Handelsavond- 1 school. ;en nette IPJONGEN de 14 jaar. Adres: cR SCHAAF, Bree- gevraagd met 15 Ier een MEISJE 5'' iken en werken kan. v dagelijks als help :h aanmelden ER, Hellebardierstr. Wijziging dienstplichtwet. Op het wetsontwerp tot wijziging van I (ie Dienstplichtwet is een tweede nota van I wijzigingen ingediend. I Voorgesteld1 wordt o.a. aan art. 3 een Inieuw lid toe te voegen, luidende: Hij, I wiens uit een verbintenis voortspruitende I verplichtingen in hoofdzaak overeenkomen I niet die, welke op een gewoon dienstplich- 1 rusten te beoordeelen door den mi- I ,,i?!er.- wordt voor de toepassing van de I militaire weduwenwet 1922 en van de In validiteitswet niet als vrijwilliger, maar als I «enstpiichtige beschouwd. I Als niemv tweede lid van art. 27 wordt I voorgesteld een bepaling, welke hierop l'ieerkomt, dat in het algemeen voor eiken IPersoon, die vrijwillig den dienst van een Igewoon dienstplichtige op zich neemt, de I «cmingssterkte van gewone dienstplichti- 1 Sen met één daalt. Het zevende leerjaar. De heer Albarda heeft den minister van jonaerwijs verzocht mede te deelen, met I welk bedrag 's rijks uitgaven zouden wor tel'verhoogd, indien met de wederinvoe- I !n£ van de 'leerverplichting voor het ze- K enae leerjaar het hersteL gepaard zou 1 yan de leerlingenschaal, zooals deze 11923 es^e,)d bij dè wet van 16 Februari AN PASSAGIERS, REN EN VEE. v.Midd. v. R""' v.m.uurv.m.un' 8 8 8 i te bekomen Transport- en zw ei O. VOS, Telelo» EENHOORN, Wet- g IOSTBRHOUT, Tel. BUITENHEK, Te,. I® Mr. P. J. M. Aalberse. I JF* was ,het 25 jaar geleden, dat IL.J" R- J- M. Aalberse in het toenmalig ■dm»? Almelo .in 'de vacature, ontstaan Is,,."™ overlijden van dr. Schaepman, tot Ikt J. wcede Kamer gekozen >verd, meldt Vóór hij tlvin J naar Rome ging, had dr. Schaep- ju„ hij tot eventcieelen opvolger anva.i ?»en* hoewel men in Alm elp IcedtoÜ+L aan tw€e andere candidaten ItewJ? ac*' werd, toen dit bekend was Istenimi!!1'-mr* Aalberse met groote een- eveneen *aren van *e voren was B dr. Srv,s persoonlijken aandrang van I zingen .e')rnan' bij de algemeene verkie- |ÈnschPHAan 1901 eandidaat in het district |ötu geweest, maar daar, omdat bij Istemmip1?!11'^ d:e liberale fabrikanten een- oen sociaal-democraat «boven den katholiek de voorkeur gaven, niet gekozen. Mr. Aalberse heeft sinds 17 Februari 1903 steeds het district Almelo in de Kamer vertegenwoordigd, totdat hij in 1916, we gens zijn benoeming tot hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, ont slag moest nemen. Daarop volgden de ze ven jaren van ministerschap, waarna hij terstond weer thans door den rijkskies kring Overijsel naar de Tweede Kamer werd afgevaardigd. Huldiging prof. Lorentz. Burg. en Weth. van Leiden overwegen aan den gemeenteraad voor -te stellen aan de Hooigracht, waar prof. Lorentz een groot gedeelte van zijn leven heeft ge woond, den naam van Lorentz-gracht te geven. Verder bestaan er plannen aan de woning van prof. Lorentz een borstbeeld te plaatsen. Er zal binnenkort eeni comité worden benoemd ten einde de huldiging zoo algemeen en zoo grootsch mogelijk te doen zijn. De heffisig van belasting van Nederlanders in net buitenland» Het dagelijksch bestuur van den Neder- Iandschen Bond, in Duitschland heeft een motie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat het ontwerp van wet tot heffing van belasting van Nederlanders in het buiten land ongunstiger moet worden geacht dan het oorspronkelijk ontwerp van wet. Verder is het bestuur van meening, dat dit wetsontwerp er zich toe leent om de na tionale beweging onder de Nederlanders in het buitenland tegen te werken. De hoop wordt uitgesproken dat dit wetsontwerp de goedkeuring van de volks vertegenwoordiging niet zal verkrijgen. VLISSINGEN, 20 FEBRUARI. De Kleine Stem. Concertgebouw. Een aardige uitvoering, die de kinderen van dit koor Zaterdagavond onder leiding van den directeur, den heer J. A. Sturm, gaven. Een goed geslaagde avond, zoowel wat de keuze van de liedjes als wat de ver tolking ervan betreft. Gaarne vertoeven we zoo eens bij de onschuldige jeugd, die zoo allerliefst die in-lieve versjes ten ge- hoore weet te brengen zooals „Dapper Jantje" van Arnold Spoel „De muisjes in den maneschijn" van S. Abrahamse „Als ik vroolijk ben" eveneens van Spoel, waarin het uitstervend neuriën zoo pakkend het door den slaap overmand geraken van de kleinen teekent,,'t Tuinierstertje" van E. JacquesDalcrose, een dansliedje, waarin ook aan solistjes gelegenheid gegeven wordt eens te toonen, dat zij goede krach ten in den dop zijn. 't Was heel lief en heel knap, hoor kinderen. Zong klasse A met pianobegeleiding, klasse C bracht ons enkele driestemmige liederen a capella, waarvan „Zonnezang" van A. Zwijzssig extra genoemd dient te worden. Aanvankelijk was het de bedoeling geweest de uitvoering in December te doen plaats hebben, vandaar dat deze leerlingen thans nog het Kerstsprookje van Fr. Halm, getoonzet door dr. A. J. A. Prange, „Het klokje' van Innisfare", een stemmingsvol verhaal voor soli, koor en parlando, voor droegen. Het kleine groepje alten in deze zangklasse deed uitnemend zijn best. Na de pauze kwam klasse B aan het bod met het bekende snoezige kinderzangspel „Jantje in Modderstad", van N. v. d. Lin denvan Snelrewaard Boudewijn, een gaarne gehoord werk en tevens een werk, wat door de kinderen gaarne uitgevoerd wordt, omdat zij zich daarin eens echt kun nen uitleven. Wij vonden het jammer, dat er maar vier bedrijfjes waren, want de ver schillende tafereeltjes zijn zóó leuk en kin derlijk en de kinderen waren er zóó goed in, dat 't wel leek alsof zij niet in een zaal vol groote nienschen doch in een meer in- tiem-kindermüieu hun spelletjes speelden, 't Was in één-woord prachtig. De verschil lende „mannen", kanneman, zeepman, borstelman en de sponsenvrouw allen vrienden van de reine, heldere „Janneman", kweten zich goed van hun rolletjes evenals de ten voorbeeld gestelde jongen het vieze, zwarte lompenvolkje, later de gerei nigde, frissche kinderschaar, was in zijn element in beide toestanden en met „Janne man", die zijn hoofdrol goed vervulde, heb ben allen hun ouders, kennissen en belang stellenden aangename oogenblikken ver schaft. De muzikale begeleiding bestond uit prijzenswaardig piano- en vioolspel. Har telijk applaus bracht dan ook den dank der 'aanwezigen. Na afloop werd den directeur, den heer Sturm, door een der koorleden met een toe passelijk woord een mand met bloemen overhandigd, waarna deze succesvolle avond met een gezellig samenzijn werd be sloten. Vérité. In onze Tijdinghal. Wij hebben vele mooie foto's ontvangen van de overstroomin/gen en de dijkverwoes- tingen door het hooge water aangericht. Verder etaleeren wij een overzicht van de werken voor den ibouw van de groote Maasstuwwerken, bij Grave. Zaterdagochtend is het aan de bemannin gen van «de motorreddingboot „Dorus Rij kers" en van de reddingboot van IJmuiden •gelukt de bemanning van het gestrandde Engelsehe stoomschip „Shongga" te red den. Op onze foto de bemanning van dc „Shangga" juicht.de redders enthousiast toe. Met het hondje in zijn arm de kapi tein Liversege. De eerste reis van db „Sibajak". Men schrijft van boord van de „Sibajak" did. 13 Februari aan „het Vad."\: Het nieuwste, grootste s,chip van den Rotterdiamschen Ll'oyd heeft wél zijn vuur proef doorstaan.Tot Southampton ging alles goed, maar toen wij 's avonds van den lOen Februari zoud>en vertrekken, werd een storm in het Kanaal aangekondigd' em wer den alle maatregelen genomen, als het aanbrengen, van zware ijzeren platen voor de patrijspoorten, het vastsnoeren van ameublement, enz. Rustig voeren we nog de havem uit, maar daarbuiten begon de storm, die steeds in kracht toenam en het schip geweldig deed slingeren. Tegen 4 uur 's ochtends werd een angstig oogenblik bereikt. Een der buitendeuren van 't voor schip was opengeslagen, waardoor de gol ven naar binnen drongen in dc gangen der le en 2e klasse. Ten einde de noodige maatregelen te nemen moest de kapitein laveeren, zoodat de „Sibajak" geheel op één kant kwam te liggen, bijna horizontaal. Dat was een ontzettend momentvan -alle kanten hoorde men breekbare waren te pletter vallen, daarbij het plotseling ophou den van den motor en het bericht, dat er water in het schip was, dat alles werkte niet geruststellend. Wij besloten naar het sloependek te klimmen, waar wij hoopten iemand van de bemanning te vinden. Het was geen ge makkelijke tocht in den gierenden storm, door een schip, dat geheel uit zijn even wicht lag, maar wij hadden het geluk een officier te «spreken, die ons gerust stelde dat er geen reden voor gevaar was. Den geheelen volgenden dag en nacht hield het zware weer aan, voortgezet in de Golf van Biskaye. De nuTzenhooge golven donderden tegen de „Sibajak" aan en ver oorzaakten ontzettend veel schade. In de eerste klasse zijn o.a. 12 tafels en 17 stoe len kapot geslagen, in de tweede veel min der. Ook is een luchtkoker als een houtje doormiddem geknapt. De hulpvaardige bemanning met haar onverstoorbare kalmte heeft er alles toe bijgedragen/ een paniek te voorkomen, want velen stonden met hun reddingsgor dels aan. Al hebben de passagiers menig angstig oogenblik doorstaan en is de schade groot, de „Sibajak" heeft bewezen een zeewaar dig schip te zijn en de directeur van de Kon. Maatschappij „de Schelde", die zelf meevaart, zal zich daarvan overtuigd heb ben. Winterlezing Luth. Kerk. Tot een der meest belangrijke gebeurte nissen op het terrein van de dramatische kunst in de laatste jaren behoort de opvoe- r:ng te Godesberg van het „Groote Wereld theater" van den Spanjaard Calderon (17e eeuw). Dit spet uit de nadagen der Middel- eeuwsche Mysteriespelen teekent het ge heele menschelijke leven in al zijn worste lingen en strijd. Meer' dan een kwart mil- hcen toeschouwers uit alle tanden hebben dit spel' aanschouwd. Er kwamen er zelfs uil Amerika voor over. Meer dan 450 medespelenden hebben het uitgevoerd. Het is een reuzenwerk en een reuzen prestatie in onzen modernen tijd. Ds. Van Bemmel van HoornMedemblik zal dit drama ons laten hooren in zijn cultureele waarde. Niet alleen zal hij zelf de voornaamste rol let. (in hoofdzaak) voordragen, maar de beteekenis schideren voor onzen tijd. Er is iets buitengewoons in, dat onze mensch- heid verre reizen doet om naar Godesberg te gaan. Velen zullen zich het gaan naar de Luth. kerk hedenavond dan ook niet be klagen. Vechtpartij. In een café op den Nieuwendijtk ontstond gisterenavond een ernstige vechtpartij, waarbij een marine-matroos een burger eeniige diepe snijwonden in het gelaat toe bracht met een gebroken bierglas. De man verloor veel bloed en de politie liet hem per brancard naar het gasthuis overbren gen, alwaar hij in behandeling werd ge nomen. De marine-schepeling is gearresteerd en aan het biueau van politie in bewaring gesteld. Te dfep in het glaasje gekeken. Een po'litie-beambte verwijderde een tweetal personen uit een café in de Kanaal straat die, onder drankinvloed verkeeren- de, het gelag niet wilden betalen en ruzie zochten met den caféhouder. Looddiefstal. Door dé politie zijn een drietal jonge mannen aangehouden, omdat zij zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van lood van het dak van« de school m de Wa- genaarstraat. Zenuwpatiënten. Zaterdagavond werd door de politie aan- gthouden een ingezetene uit St. Laurens, uie in overspannen toestand verkeerde. De familie werd telefonisch hiervan op de hoogte gesteld en werd de zenuw-patiënt later naar het bureau va«n politie overge bracht. Gisterenmiddag moest een vrouw, «mede iu overspannen toestand, naar het bureau worden overgebracht, die ten harent ruiten vernield had e.n blijkbaar aans vervolgings waanzin1 lijdende was. Een medicus achtte overbrenging van deze vrouw naar het gasthuis noodig, waarna zij derwaarts werd vervoerd. Goed afgeloopen. Een wielrijder, die op den Prins Hendrik- weg dadelijk achter een automobiel reed, geraakte hiermede in« botsing doordat de bestuurder den auto plotseling deed stop pen om eenige personen uit te laten stap pen. Het- frame van de fiets werd vernield. Beide bestuurders hadden schuld, de wiel rijder om dadelijk achter den auto te rijden en de chauffeur om te stoppen zonder daar voor een sein te geven. Ruiten vernield. Een bewoner van de Noordstraat deed aangifte bij de politie dat van zijn rerceel eenige ruiten waren vernield, vermoedelijk door eenige personen die in een café in- de buurt hadden, vertoefd. De daders waren natuurlijk gevlogen. S cheepvaar tb erichten Heden is hier aangekomen om te bun keren het Grieksche stoomschip „Eiene S. Trssufo Glu", komende van Casablanca en bestemd naar Dantzig. De Duitsche zeelichter „Armsfelde", die te Middelburg een lading hout heeft gelost, is Zaterdag naar Amsterdam vertrokken. Vereeniging tot bestrijding der t. b. c. te Middelburg, In de jaarlijksche algemeene vergadering van de Vereeniging tot Bestrijding der t.b.c. te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer ds, M. van Empel, werd door de secretaresse, mevrouw J. SchepsBeu- sekamp het jaarverslag uitgebracht, waar uit blijkt, dat het jaar 1927 zich kenmerkte door weinig belangrijke gebeurtenissen in dc vereeniging. Het ledental bleef ongeveer op dezelfde hoogte. Zuster Merison*(de huisbezoekster) kon geregeld haar werk verrichten en heeft dat steeds met nauwge zetheid gedaan. Het bestuur betreurt het ten zeerste, dat er zoo weinig medeleving van de leden is wat toch wei, gezien het doel der Vereeniging anders verwacht mc.cht worden en hoopt dan ook van harte dat in het vervolg de belangstelling wat grooter zal zijn. Dit verslag werd goedgekeurd evenals de rekening vam den penningmeester. Deze rekening wijst in ontvang aan 3711.47, w.o. aan contributies 389.25, subsidies 2757 en Emmabloem-collecte 508.94. De uitgaven bedroegen 3858.68, waar van aan verpleegkosten 122.59, hulp in de huishouding 589.84. Het tekort is dus 147.11. De busjes brachten op 657.72 en daarbij kor een gift van 400 worden gevoegd, zoodat 1057.72 bijeen was voor het ver strekken van voedsel aan t.b.c. lijders, ter wijl er 1248.78 aan werd uitgegeven, en hierop dus een tekort is van 191.06. Het aantal ledien bedraagt 309. De begrootin,g voor 1928 werd' goedge keurd in ontvang en uitgaaf met een som van 4275. De aftredende bestuursleden de dames SchepsBeusekamp en Schliiterde Nijs en de heer ds.Van Empel werden herkozen. Ned. Jongelingsverbond. De Provinciale commissie in Zeeland van het Nederlandsch Jongelings-Verbond be sloot de provinciale bondsvergadering te Middelburg te houden op Maandag 9 April, Tweeden Paaschdag, in het Schuttershof. In de morgenvergadering zullen zaken van huishoudelijken aard aan de orde wor den gesteld, in« de middagvergadering zal t-en bondsbestuurder spreken over het a.s. jubileum van het Verbond. De M. T. V. Wilhehnina en« de C. J. M. Padvinderstroep zullen dien middag hun medewerking ver leenen. De avondvergadering za! worden gehou- cen in de Koorkerk, waar verschillende sprekers het woord zullen voeren. Deze bondsvergadering zal in verband met het 75-jarig bestaan zeer belangrijk zijii. De provinciale commissie ontving nu reeds toezegging van 450 leden uit Zee land, dat zij 16 Mei naar Amsterdam hopen 't gaan, waar het jubileum zal worden herdacht. Het totaal aantal leden dat naar Amsterdam hoopt te gaan is reeds de 5000 gepasseerd. Benoeming burgemeester. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Cortgene J. C. Schuilwerve, secretaris van die gemeente. SOUBURG. Opgave der personen die zich in deze ge meente hebben gevestigd of deze hebben verlaten gedurende de le helft der maand Februari. Gevestigd: A. J. Goozen, Kanaalstraat B 163, van Oostkapelle. Mej. P. DobbelaerVerdonck, Pas poortstraat B 360, van Middelburg. Mej. J. A. de Priester, Marnixplein C 56, van Koudekerke. Mej. M. D. E. Stemmler, Vlissingsche straat B 168, van Amsterdam. G. Nieuwenhuize en gezin, de Decker straat E 25, van Roosendaal. J. Gunst en gezin, Tuindorp D 79, van Goes. A. Schout en gezin, Groote Abeele A 220, van Ritthem. Mej. J. Schuilwerve, Tuindorp D 59, van Middelburg. D. Kodde en gezin, Oranjeplein A 172, van Serooskevke. Mej. C. AndriesseLrebers, Kanaalstraat B 160a, van Vlissingen. P. Jongepier en gezin, Braamstraat B 121, van Koudekerke. Vertrokken: A. Valkhoff en gezin, Vlissingsche straat E 2, naar Middelburg. Mej. A. H. SchouCVrijburgstraat C 110, naar Koudekerke. Mej. de Waard Lebbink, Vlissingsche straat E 7, naar Helder. L. de Landmeter en gezin, Groote Abeele A 227, naar Ierseke. Mej. C. T. Goedbloed, Vrijburgstraat C 79, naar Helder. J. de Blaey en gezin, Tuindorp D 30, naar Nieuw- en St. Joosland. J. Luteijn, Ritthemschestraat A 133, naar Ierseke. RITTHEM. De landbouw vereeniging „Gemeenschap pelijk Belang" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering, welke door een 50-tal le der. was bezocht. In zijn openingswoord wees de voorzitter op het jaar 1927, dat niet gunstig was voor den akkerbouw. Volgens het verslag van den penning meester was in het afgeloopen jaar door de leden aan kunstmest, veevoeder, ontsmet tingsmiddelen, zaai- en pootgoed' totaal voor 14.327.15 aangekocht. De aftredende bestuursleden de heeren H. M. van de Putte en« Jn. Meliefste werden mei bijna algemeene stemmen herkozen. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heeren Jos. Breel en W. Cevaal Az. en tot bode de heer L. van Eenennaam. De heer A. Jobse, opzichter bij den pol der Walcheren over de Zuidwatering, hield daarna een lezing over de ontwatering. Eerst zette spreker uiteen, hoe gebrekkig in vroeger jaren de ontwatering was. Thans is op Walcheren de afwatering wel niet voldoende, ofschoon de omgeving van Ritthem door haar hooge ligging en het uit diepen en verbreeden van verscheidene siootem in. den laatsten tijd niet zoo'n last van den hoogen waterstand heeft, toch kan met eenige moeite, kosten en volharding nog veel verbeterd worden. De spreker had' ten aandachtig gehoor. Eenige vragen der leden werden door hem beantwoord. KERK- EN SCHOOLNIEUWS ZeeuwSche Geref. Ouderlingenconferentie. Het bestuur der Zeeuwsche Geref. oudere lingen-conferentie besloot om de conferen tie voor dit jaar te doen plaats hebben te Coes op Woensdag 2 Mei a.s. Geref. Prgdikantenvereeniging. De jaarlijksche algemeene vergadering van predikanten van de Geref. Kerken in Nederland zal Woensdag 11 en Donderdag 12 April te Utrecht worden gehouden. Als referenten zullen optreden de heeren prof. dr. T. Hoekstra van Kampen, onder werp „Eenige gedachten over Psychoana lyse en herderlijke verzorging" ds. J. Jan sen van Wierden,, onderwerp „Het Tucht recht der meerdere vergaderingen" en prof. d. F. W. Gosheide van Amstedam, onder werp „De Grenzen de«r Exegese". In de meer gezellige avondsamenkomst van Woensdag zal dr. J. H. Bavinck, van Heemstede, voorheen te Bandoeng, een causerie houden over een Zendingsonder- werp. Legaten. Mej. E. Joiris, dezer dagen te Venlo overleden, heeft gelegateerd aan de R. Kath. Burg. Godshuizen 30.000 aan de St. Martinuskerk 6000 aan de L. Vrouwe Kerk 2000 aan de St.. Vincen- tius en St. Elisabeth vereeniging ieder 1500. Uit de R. Kath» Kerk getreden. Mejuffrouw Miek Janssen, de bekende schrijfster over Toorop en dichteres is, naar „de Avondpost" verneemt, uit de Roomsch- Katholieke kerk getreden. Haar werk stond zeer onder den invloed van den katholieken kunstenaar Toorop, die al haar dichtbundeltjes illustreerde en handteekeningen daarvoor ontwierp. Van haar hand is vooral bekend het werk over Toorop, waarin zij met warme sympathie over zijn persoon en zijn werk schreef. De heer N. van Dalsen te Serooskerke (W.) is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Biezelinge (Zuid-Beveland). De hoofden weer in den bond. „Het Volk" verneemt, dat het referendum over de congresbesluiteni van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers met een meerderheid van 131 stemmen besloot de hoofden weer in den bond toe te laten. De totaalcijfers zijn 1600 stemmen tegen en 1731 stemmen vóór toelating. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens in de gemeente Mid- belburg waren, afleveren (verkoopen) die ondeugdelijk van samenstelling 2ijn twee maal gepleegd C. J. te Middelburg, lo. 800 b. s. 2 maanden hechtenis, 2o. 3 maanden hechtenis In de gemeente Kou dekerke waren doen afleveren (verkoopenl die niet voldoen aan de eischen, gesteld krachtens de warenwet, met uitzondering van art. 16 dezer wetJ. de V. te Middel burg 100 b. s. 40 d. h. Ca. H. te Grijps- kerke 45 b. s. 1 m. h. M. de R. te Vrou- wepolder 50 b. s. 1 m. h. J. M. te Mid delburg 40 b. s. 1 m, h. J. S. te Sint Laurens 75 b s. 1 m. h. J. Q. te Nieuw en St. Joosland 50 «b. s. 1 m. h. C. P. R. te Nieuw- en St. Joosland 30 b. s. 1 m. h. A. J. H. te Meliskerke 40 b. s. 1 m. h. J. M. te Meliskerke 75 b. s. 1 m. h. P. H. te Grijpskerke 40 b. s. 1 m. h. K. D. te Grijpskerke 35 b. s. 1 m. h. E. V. te Nieuw- en St. Joosland 80 b. s. 1 m. h. M. I.' V. te Nieuw- en St. Joosland 100 b. s. 40 d. h. J. H. te Grijpskerke 35 b. s. 1 m. h. C. M. te Nieuw- en St. Joos land 40 b. s. 1 m. h. A. de K. te Nieuw en St. Joosland 10 b. s. 10 d. h. S. J. te Nieuw- en St. Joosland 40 b. s. 1 m. h. C. H. te Grijpskerke 30 b. s. 1 m. h. W. J. te Veere 1)50 b. s. 1 m. h. D. de V. te Middelburg 125 b. s. 2 m. h. H. J. Q. te Middelburg 25 b. s. 25 d. h.W. B. te Koudekerke 25 b. s. 25 d. h. J. D. te Grijpskerke 60 b. s. 1 m. h. L. V. te Grijpskerke 25 b. s. 25 d. h. Ch. de V. te Oost- en West Souburg 25 b. s. 25 d. h. A v. d. B. te Middelburg 60 b. s. 1 maand hechtenisI. W. te Sint Laurens 35 b. s. 1 m. ih.W. R. te Koudekerke 50 b. s. 1 m. h. idem in «de gemeente Vrouwepolder P. C. te Vrouwepolder 30 b. s. 1 m. h.idem in de gemeente Mid delburg J. P. te Sint Laurens 40 b. s. 1 m. h. idem in de gemeente Middelburg J. V. te Middelburg 35 b. s. 1 m. h. C. C. te Middelburg 30 b. s. 1 m. ,h. P. R. te Grijpskerke f 60 b. s. 1 m. h. M K. te St. Laurens 45 b. s. 1 m. li. C. W. B. te

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1