in „De Oude Vriendschap" ^"binnenland" JAN VAN ZUTPHEN CïCse Jaargang' Zoon iddelburgsche lappij v. Stoomvaar DI1MSDA6 7 FEBRUARI FEUILLETON VERMIST. Stads= en Provincienieu wg No. 328' 1^3® iltijd versch nze winkels Is verkocht. ren wij offie 00 cts. >lade. offie cts. olade 1 Reep). LAGE! ;n damesfiets langeboden. Prijs f Tijdinghal „Vlissin^ n-Middelburg-F'"" ichengelegen -' :r van passagiers. •deren en vee. F v.Midd.jv. R°[j ibruari v.m.uurjV.m. 7 ag 9 10 13 14 agl6 ormatien te bekomen n.v. Transport- e^ h. Erven G. VOb, B. EENHOORN, Te# v. OOSTERHOUT, Te Of BIÜTENHEK, VLISS1NGSCHE COURANT VHssingenl II FONDS 7 weder optreden ret-Gezelschap. ogramma. UCCES REPERT01R.I Enorm succes. Gieren brullen, ische Operette. MAAR, Revue-Schelsl fereelen Hoe kom it[ De chauffeur. Bij denl >laten. Naar de Goud-I ssingsche Courant vaiJ Ischap van MARTROnJ is het Concertgebouw! Aanvang S uur. belasting. tering van 122 uur.| van de (Welodians l zien het vorige succts| Iling, komt vroeg, weigeren. Het Bestuur IBORG Co, Walstraai| ïling-bediende. te jongen voor Loop- en Magazijn-! esFirma FAGG Co d een nette tgdlenstbode aart bij Mej.A.j.KRAFFTl Bankert 22. Zich aan avonds na half acht. lw VAN RAALTE—BoiS.| Bankert 50, vraagt n wegens huwelijk c rdige. een net 'meisje, den 20 jaar, kunnertl ich aan net dienstmeisje. letters H. H., bureau| surant" echtpaar zonder kij-l agt gemeubileerde Zit! kamer met gebruik yfll ken Brieven met prijs-! nder letters H. N., bur| ourant". thrijving te koop is Branderijstraat 1 Voensdag en DondeidS 5 uur. Brieven vóór Hl onder letters H. J-, l""| turant". een meisje voor de morgenuren BAAN, Aagje Deken] DE GREEF, 7, vraagt zoo S] een flinke dienstbode, den na 7 uur 's a ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- I v.,.n f 2 20 per drie maanden. Franco ifpor het geheele rijk 2.50. Week-abon- l^ementen 17 cent, alles bij vooruitbeta- '"Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van i5 regels f 1.25, voor iederen I renet meer 25 centbii abo™einent spe- l'jde prijzen. Reclames 50 cent per regel i .rieine Advertenties betreffende Huur en I Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie- luineen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—3 regels 0.75, voor iederen regel meer 15 cent. Prof. Lorentz. Jn de vergadering van ihet hoofdbestuur van den Vrijzinnig-Democratischen Bond is I Zondag prof. Lorentz herdacht. At heeft hij [zich niet bewogen in bestuursfuncties, nim- Imer deed' de partij op zijn steun en mede- I werking een vergeefsch beroep. I De secretaris-generaal van den Volken bond heeft gisteren aan de weduwe van I prof. Lorentz, evenals aan de Nederland- Ische regeering een telegram van deelne- I ming gezonden. I In het „Journal de Genève" wordt met I warme waarideering een kort overzicht van I het leven en den' wetenschappelijken arbeid I van prof. Lorentz gegeven, die, zooals het I blad zegt, één der grootste mannen uit de [natuurkunde zal1 blijven. Prof. Lorentz kwam geregeld te Genève als voorzitter van de commissie voor ïnteJ- [iectueele samenwerking, waarvoor hij in I den oorlog zooveel gedaan heeft, ook door [zijn persoonlijke charme, grooten eenvoud en tact. I De voorzitter der Academie van Weten schappen te Parijs deelde gisterenmiddag I in een bijeenkomst der leden het overlijden mede van prof. Lorentz, sinds 1910 corres- pondeerend Jidi der Academie. Spreker her dacht daarbij het werk van den grooten I geleerde, die, zoo zeide hij, een plaats zal innemen naast de groote genieën I De „Times" wijdt een hoofdartikel aan I proiessor Lorentz, geeft een beschrijving I van zijn levensloop èn zegt, dat zijn voor- I naamste werk ligt in de theorie der elec- tronen en van de gesteldheid van de stof, welke hij beschouwt als een electro-dyna- misch probleem. In het artikel' wordt er verder op gewezen, dat de relativiteits- theorie van Einstein aan de onderzoekin- ger. van Lorentz veel te danken heeft. Aan I het slot wordt gezegd', dat Lorentz in al zijn werk levendige belangstelling betoon- de voor de historische aspecten der natuur- I kunde, als onderdeel van de algemeene 1 evolutie in de menschelijke wetenschap. Hij zal herdacht worden als een groot geleèr- I de, als een groot leeraar tevens, wiens in- I vloed over de geheele wereld merkbaar is. Het rapport over de rijks marinewerven. Het dagelij,ksch bestuur van den Ned. I Modernen Bond van Overheidspersoneel vergaderde Zaterdag te Amsterdam met vertrouwensmannen van de afdeelingen Hellevoetsluis en Den Helder ter bespreking van het onlangs verschenen rapport over de rijksmarinewerven en over de conclusie waartoe de commissie, welke het rapport heeft uitgebracht, is gekomen. De vergade ring was van oordeel, dat er zeer ernstige I bezwaren moeten worden aangevoerd tegen de wijze waarop de commissie haar onder zoek heeft ingesteld, als gevolig waarvan aan de conclusies welke in het rapport ver vat zijn, nl. opheffing van de werf te Helle voetsluis en de exploitatie van het bedrijf re Willemsoord als een staatsbedrijf, onjuis. te gegevens ten grondslag liggen. De ver gadering besloot uitvoerige gegevens zoo- I wel uit Helder als Hellevoetsluis bijeen te J brengen deze in een rapport aan den mi nister van marine te verwerken en daarna een audiëntie aan te vragen, teneinde de I zienswijze en de organisatie die door een minister uit de staatscommissie is geweerd opzichte van het rapport en de conclu- Naar het Duitsch van F. ARNEFELDT. Vertaald door JAC. VAN EMDEN. (Nadruk verboden). is) HOOFDSTUK VII. Freule von Kirchdorf Selma Gustaaf en Juliane Forberg riepen op een toon van twijfel, alsof ze hun oogen niet plooven konden, toen het lichte, door Wee mooie schimmels getrokken open rij- tUl?. voor het huis stilhield en het jonge meisje er met een elegante beweging uit wipte. I k ^°.r^erS was juist uit de stadl terugge- I ^era, waarheen hij al heel vroeg dien I morgen met Alfred Mülhfeld gegaan was I *n waar zijn vriend' was achtergebleven, i m z<\r^'hrid den toestandi van zijn I belf i die sec^rt den vorigen dag ziek te I 'iad hem naar huis teruggedreven 1 n bij was juist bezig zijn zuster te vertel- Wï ze in Berliin gedaan hadden. I miTjii allemaal niets, eindigde hij vlart Hij is als van de aardopper- l K're verdwenen. En de eenige verklaring die de groote hoop weet te geven is dat hij I ITlnt I A V* V. V l iv ^VVV-ll ICJ WW l lilj cnpri "el(* 's gevlucht behalve dan de hpfliï'»1trouwe vrienden, zooals bijvoor- pH' Mühlfeld. zicht11 ''c^e blos kwam op het bleeke ge- Ujj ^an hét jonge meisje. O, die is een "pki enng Wie is ons nog meer trouw gebleven I CPe oud'e kassier Kurnmer en Gabler, I lro°stte haar broer. sies der commissie toe te lichten en daarbij tevens het personeel-vraagstuk te behande len. VLISSINGEN, 7 FEBRUARI. Wereldbibliotheek Tentoonstelling. Concertgebouw. Als deze tentoonstelling in haar verloop zoo slaagt waarop, blijkens het flinke bezoek bij en na de opening en blijkens de bestellingen gisteren gedaan, wel kans is als ze pech heeft gehad bij haar opzet, is haar succes verzekerd. Deze reizende tentoonstelling toch kon, door autopech, pas om kwart over 8 inplaats van om 6 uur geopend worden. Door dit feit hebben we haar geheel zien opbouwen, wat, dank zij de handige kastjes gevuld met bandjes op allerlei gebied, en de albums, igevuld met reproducties deT werken van goede mees ters en de goede plaat-wandversieringen vlug in zijn werk ging. Door uitstalling van dit plaatwerk konden de talrijke aanwezi gen zich reeds voor de officieele opening verluchten aan dit schoone, waaronder we ook opmerkten een voorbeeld in tempo's van meerkleurendruk. De heer De Meij opende deze tentoonstelling met een harte lijk woord van welkom aan de aanwezigen en sprak zijn genoegen uit, dat de we reldbibliotheek met hare tentoonstelling hierheen is gekomen, waardoor ze steun geeft aan het doel van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, dat de cultureele verheffing der arbeidersklasse tracht te be reiken, o.a. door middel van het geschrift. In de tweede plaats heet hij den wethouder van onderwijs welkom, die, door zijn be reidwilligheid om deze tentoonstelling te openen, getoond heeft van meening te zijn, dat de ontwikkeling niet eindigt bij lagere of middelbare school, maar dat zij steeds moet doorgaan. Met genoegen heeft de wethouder van onderwijs, de heer Harts, de uitnoodiging tot opening aangenomen. Hij bracht een woord van hulde aan het Instituut van Ar- beidesontwikkeling, dat den moed heeft ge had deze tentoonstelling te organiseeren, die hij een parel aan de kroon der organisatie noemt. De arbeid van den mensch, de strijd om 't dagelijksch brood brengt vervlakking met zich mee, wat minder gewenscht is en de lectuur van het goede boek er wordt helaas veel geschreven en veel gedrukt en onder dat gedrukte is veel minderwaardigs bren/gj levens-verdieping. Hij voor zich zelf is overtuigd, dat deze tentoonstelling succes zal hebben. Spreker denkt, dat de wijsheid van het Instituut om mee te gaan in den strijd om de schoonheid, vervat in goede boeken, bewondering zal afdwin gen. Hij wenscht het kradht toe om de slechte lectuur, om het eens met een mili taire uitdrukking te zeggen, neer te sabelen, binnen korten termijn, indien dit kan. Met deze drie kernwoorden wijsheid, kracht en schoonheid, wenscht de heer Harts deze tentoonstelling te openen. Met enkele woorden dankt de heer De Meij den wethouder voor zijn mooie woor den en brenig.t woorden van verontschul diging voor de te late opening, waarvoor v/e de redenen boven vermeldden. Hij her innert aan de aanzienlijke reductie, die, door middel van het Instituut op den koop prijs kan worden verkregen en op het drie tal werken, dat tegen een geringe vergoe ding voor den band kan verkregen worden. De leider der tentoonstelling, de heer Wintering spreekt woorden van welkom tot allen, dankt voor de groote belangstelling en brengt den dank yan de Wereldbiblio theek over voor de wijze, waarop het In stituut is ingegaan op haar voorstel. Hij verontschuldigt zich ook voor de wijziging, ontstaan door autopech en dankt den "wet houder van onderwijs voor zijn mooie woorden. Tot de aanwezigen richt hij zich vervolgens en deelt hun mee, dat hij heden (Dinsdag) avond om 8 uur hen een uurtje zal bezighouden met iets te vertellen uit de geschiedenis der Wereldbibliotheek, hoe het boek wordt gemaakt en het te lezen, na afloop van welke lezing nog gelegenheid zal zijn tot het vragen van inlichtingen. Het groote 3000 tons Dok, bestemd voor de Marine werf te Soerabaja is van de werf Burgerhout te Rotterdam naar de Waalhaven gesleept om daar verderafgemaakt te worden voor de tocht naar Indie. Hierboven onder de Willemsbrug Ben je vandaag bij ze geweest? Ja, maar ik heb Gabler niet getroffen zijn huis was gesloten. Kumrtier heeft be richt van zijn ontslag gekregen. O, wat wreed riep Juliane uit. Wat zal de oudie heer daarvan wel zeggen? Kurnmer is naar hem toegegaan' Zou hij ook gelooven, dat vader het geld -gestolen heeft Als in antwoord op deze vraag reed'juist het rijtuig met Selma von Kirchdorf voor. Vóór broer en zuster voldoende van hun verbazing bekomen waren om haar tege moet te gaan, was ze al in huis. Met tra nen in de oogen omhelsde ze Juliane. Arme, lieve Juliane, hoe is het ermee vroeg zij. Wat een vreeselijk ongeluk dat jullie overkomen is Waar is je arme moeder Zij ligt te bed de dokter heeft abso lute rust voorgeschreven ze slaapt op het oo gen blik. Wat vriendelijk van u om ons te ko men opzoeken, freule, zei Gustaaf Forberg, terwijl ze met hun drieën de woonkamer binnengingen. Verwondert dat u misschien, meneer Forberg Het is waar, u schijnt den weg naar Charlottenburg niet meer te kunnen vinden. Sedert ik van kostschool terug ben, bent u maar zelden bij grootvader geweest. Ik zat voor mijn examen, verontschul- J digde de jonge man zich. En juliane ook, dat zijn de meest af- I doende uitvluchten om zijn vrienden fe verwaarloozen, antwoordde Selma een beetje scherp, maar ze ging dadèlijk op warmen, harteiijken toon verder Maar i ik ben niet gekomen om jullie een standje te maken, arme kinderen, maar om je te troosten en te helpen, voor zoover ik kan. Het levensgeluk dfer zieken of de macht van liet kleine. In een vorig artikel wezen we op de ach terlijkheid van ons land) bij de „Nazorg". Toch is er ook in Nederland wat op Git gebied te doen. Ook in» Nederland zijn er jaarlijks duizenden die maatschappelijk in valide worden. Meermalen is er door ver- zekeningsdeskundigen op gewezen, dat de Ongevalenwetten met de uitkeering en de loonen van voor den oorlog onvoldoende warem en de getroffenen naar het paupe risme terugdrongen, wat weer tot gevolg had' dat de gemeenschap zedelijk bij moest springen zonder moreel op te heffen. De diamantbewerkers hebben vroeg be grepen dat er ingegrepen moes* worden. Een dezer dagen werd het 25-jarig jubi leum gevierd van de commissie voor maat schappelijk hulpbetoon uit den diamantbe- werkersbo-nd. Het Koperen Stelen Fonds (K.S.F.), de organisatie, die de tuberculeiise diamant bewerkers en hun gezinsleden van alle ge zindten, van elke politieke kleur uitzendt naar sanatoria, de gezinnen onderhoudt, is de organisatie die wel het meest op den voorgrondt treedt. De geschiedenis van den naam is vol doende bekend. De koperen steeltjes, waar mede de omvatting van den diamant, die geslepen moest worden, vast gehouden wordt. En de geschiedenis van het „boort". De diamantafval, de stof, waarmede de diamant geslepen wordt, een zeer dure stof, die vroeger vuil geworden weggeworpen werd en thans na mechanisch gereinigd' te zijn, opnieuw de volle waarde heeft en waarvan de opbrengst bestemd is voor het K.S.F. De man, wiens geschiedenis ten nauwste INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING spreekt DONDERDAG a.s. over „Het levensgeluk der zieken" óf „DE MACHT VAN HET KLEINE", Toegangsprijs fO.10 (indien niet voorzien van een seriekaart). O, dat kan niemand, snikte Juliane, terwijl Forberg vroeg Weet u alles Ja, ik was bang, dat de schrik groot vader kwaad zou doen, toen hij dat afschu welijke bericht in de krant las en we waren nog in. de eerste opwinding erover, toen kwam oom Eduard al, om... Omi mijn vader van diefstal te be schuldigen viel Forberg haar in de rede. Selma knikte. Dat deed' hij, maar we hebben hem onze meening gezegd, groot vader en ik. Je grootvader gelooft het ook niet, anders zou je niet hier zijn, zei Juliane verlicht. Nu, eerlijk gezegd, gevraagd heb ik het hem niet, lachte Selma. Ik heb 'laten inspannen en zoodra oom Eduard' vertrok ken was, reed ik weg. Zonder te weten, of uw grootvader het goed vond O, freule, dat had u niet mogen doen zei Gustaaf Forberg. Ja meneer, antwoordde Selma met een alleraardigst eigenwijs gezicht. Ik zou ook tegen den zin van mijn grootvader gekomen zijn mijn lieve Juliane had ik niet in den steek gelaten. Maar maak je maar niet ongerust, zei ze, toen ze Juhane's ver schrikt gezicht zag, kalmeerend, hij heeft het mij niet verboden, hij gelooft geen woord van alles wat men van je vader vertelt. Denkt hij- ook dat hem een ongeluk is overkomen vroeg Gustaaf. Selma knikte bevestigend en. Juliane voegde er, in tranen uitbarstende, aan toe Hij is dood. Waar is zijin lijk toch geble ven De gedachte daaraan maakt me gek. Wie denkt nu dadelijk aan zulke vreeselijke dingen, antwoordde freule Von Kirchsdorf, maar haar stem klonk somber, samengevlochten is met de tuberculeuse diamantbewerkers is Jan van Zutphen, voor elk Amsterdammer „Oome Jan". De liefde van dern Amsterdammer wordt door deze typische uitdrukking voldoende gedemon streerd. Vijf en twintig jaaj- maatschappelijk werk hebben dezen strijder voor de lijden de menschheid1 niet teleurgesteld. Integen deel. Met nog meer toewijding, met nog meer liefde als dat mogelijk is vervult hij zijn taak. En het K.S.F. is het lichaam, dat den grooten stoot tot centralisatie voor het Nazorgwerk gaf. En niet alleen den stoot tot centralisatie. Het K.S.F. gaf het groote landgoed „Zonnestraal" met uitgestrekte heidevelden bij Hilversum aan de nieuwe organisatie „Zonnestraal" cadeau, zoodat dit Nazorg-comité met een flink fonds begon. Jan van Zutphen, Oome Jan, spreekt Donderdag 9 Februari in „de Oude Vriend schap" over de „Macht van het Kleine". Vlissingen, dat zooals steeds, ook voor Zonnestraal reeds tweemaal diep in den zak tastte, zal ongetwijfeld! deze gelegen heid benutten om te zien hoe en op welke wijze het geld benut wordt. Door de Vereeniging voor Slechthooren- den is de groepstelefoon voor de slechthoo- renden welwillend ter beschikking gesteld. Nutsspaarbank. In 1927 werd in de Nutsspaarbank aan de Nieuwstraat alhier ingelegd in 10221 posten een bedrag van 785.684.15 en te rugbetaald in 4281 posten een bedrag van 634.504.93. Aan het tegoed der inleggers werd' 44.457.78 rente toegevoegd. Het ingelegd kapitaal op 31 December bedroeg 1.610.142.16 en het aantal inleggers 5395. In Januari werd ingelegd in 1493 posten een bedrag van 101.285.22 en terugbe taald in 526 posten een bedrag van 73.088.44. Het aantal spaarders vermeer derde in die maand met 32 en werd daar door gebracht op 5427 en hun tegoed op 1.638.338.94. In die maand werden 101 spaarbusjes ter lediging aangeboden, inhoudende 102.01 en met 4058 spaarzegels werd be spaard: f 202.30, welke bedragen op de spaarboekjes werden bijgeschreven. VVarta Sari. Blijkens de advertentie, voorkomende in dit nummer, zal bovengenoemde film op Donderdag 16 Februari in de Nieuwe Kerk alhier worden vertoond, om 6 uur voor kin deren, om kwart over 8 voor volwassenen. ze sprak tegen beter weten in. Opgewekter ging ze verder Kom eens hier bij mij zitten en vertel mij alles, dan hoor ik de zaak ook van een anderen kant en kan ik het grootvader vertellen. Ze trok Juliane naast zich op de canapé, Gustaaf ging op een stoel aan haar andere zijde zitten. Meneer Kurnmer is naar Charlotten burg, om uw grootvader op de hoogte te brengen, vertelde hij. O, dat is uitstekend vond Selma. U weet zeker nog niet dat hij ontsla gen is, vroeg Gustaaf. Sehna sprong overeind. O, dat is afschuwelijk, dat vergeef ik oom Eduardl en neef Julius zoo lang ik leef niet. Geen voet zet ik meer over hun drempel. Selma vernam van Juliane en Gustaaf overigens niets dat ze niet reeds wist en ofschoon ze niet in staat was hun raad te geven, deed haar aanwezigheid, haar fris- sche, O'rigineele manier van praten, de be sliste wijze, waarop ze partij koos, de twee jonge menschen innig goed. Het dienstmeisje kwam binnen en vroeg of Juliane bij haar moeder, die juist wak ker geworden was, kwam. Mag ik met je meegaan, ik zal niet spreken, maar haar alleen toeknikken en haar een hand1 geven, dat zal haar geen kwaad doen, verzocht Selma. Neen, het zal haar juist goed doen, zooals uw komst het ons ook heeft gedaan, zei Gustaaf aangedaan. Toen de zieke de deur hoorde opengaan, sloeg zij haar oogen op en een glans van vreugde kwam over haar bleek gezicht bij het zien van Selma. Freule Selma fluisterde zij en deze Deze film zal ongetwijfeld ook hier, evenals in alle plaatsen, waar ze tot nog toe werd vertoond, een buitengewoon groote belangstelling genieten. In plaatsen als Am sterdam, Utrecht, enz. waren daigen te vo ren alle toegangskaarten reeds verkocht, zoodat avond aan avond de film vertoond werd ivoor een uitverkochte zaal. In Den Haag werd' de vertooning bijgewoond door verschillende ministers, in Leiden zelfs door Prinses Juliana. Ook in Middelburg is, naar wij vernemen, de belangstelling voor Warfa-Sari zoo groot, dat toen jl. Vrijdagavond om 7 uur de kaarten in den handel werden gebracht, om 8 uur alle 500 kaarten voor de kinder voorstelling reeds verkocht waren. Waar voor elke voorstelling hier slechts 400 kaarten zullen worden uitgegeven, is het dus wel geraden, zich zoo spoedig mo gelijk van een toegangsbewijs te voorzien. Een Jan van Riemsdijk-avond. Wij krijgen hier een Jan van Riemsdijk avond op Maandag 27 Februari. Dan zal Jan van Riemsdijk optreden in „de Oude Vriendschap" én kan men genieten van zijn cabaret-kunst. Hij heeft een apart genre en maig zich altijd verheugen in een groote belangstelling. De opbrengst van de voor stelling, welke hier wordt gegeven komt ten bate van het comité voor het stichten van een kinderspeelplaats. De toegangsprijzen voor deze voorstel ling zullen zoodanig worden gesteld, dat deze geen beletsel behoeven te zijn om de ze voorstelling bij te wonen. Nadere bijzonderheden zullen per adver tentie worden bekend gemaakt. Nederland in beeld. In het „Weekblad voor Vakfotografie en Fotohandel" van 3 Februari komen een paar illustraties voor, die welwillend zijn afgestaan door den bekenden Jandschaps- fotograaf den heer Van Agtmaal te Bus- sum. Een der foto's geeft een prachtig beeld van Valkenisse. Men krijgt hier een indruk van het mooie zee- en duingezicht. De foto is bijzonder geschikt om reclame te maken voor ons prachtig eiland Walche ren en zij neemt een eervolle plaats in on der de collectie foto's, welke de heer Van Agtmaal geregeld vervaardigt om ons mooie vaderland in beeld te brengen. Gezondheidscommissie. Door den Commissaris der Koningin is aan den heer D. Mulder te Ovezande met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag ver leend als did) en voorzitter van de gezond heidscommissie, zetel Goes, met dankbetui ging voor de bewezen diensten. was dadelijk bij haar. Blijft u rustig liggen, lieve moeder Forberg. Grootvader laat u groeten weest u maar niet zoo verdrietig alles zal nog wel in orde komen Ze drukte zacht een kus op het voorhoofd van de zieke en ging geruischloos de kamer uit, terwijl ze Juliane toefluisterde Blijf bij je moeder, ik kom heel gauw terug. Gustaaf Forberg bracht haar naar het rijtuig. Wilt u niet gauw eens weer bij groot vader komen vroeg zij hem. Waarom is het tusschen ons zoo veranderd - Omdat we geen kinderen meer zijn, freule Von Kirchdorf, zeide hij, alleen het laatste deel van de vraag beantwoordend. Mij.n allerhartelijksten dank. Met een diepe buiging sloot hii het por tier en hij staarde nog lang in de richting waarin het rijtuig verdwenen was. Sterren móet men niet willen pluk ken men moet zich alleen over hun schit tering verheugen, mompelde hij. Het was goed dat ik ook den blij'den schijn ontvlucht ben, voor' ik me tot een dwaas heid heb laten verleiden, want wat men toen aanmatiging en misschien waanzin genoemd zou hebben, zou nu een misdaad he eten Zou Aurelia het ook zoo noemen peinsde hij verder en in de plaats van het lichtblonde meisje met de vioodtjesblauwe oogen verscheen hem het beeld van een weelderige vrouwengestalte met zwart haar, donkere oogen en een rooden, lok- kenden mond. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1