SPORT STAATSLOTERIJ. BUITENLAND QEMENGD I Bedreiging. Door de politie te Middelburg is gisteren nacht in een hotel aldaar aangehouden een persoon uit Viissingen, die er van verdacht wondt zich te Viissingen te hebben schul dig gemaakt aam bedrei.gimg met een revol ver, waarom zijn aanhouding door de poli tie te Viissingen was verzocht. Het vuurwapen werd in zijm bezit ge vonden. De vendiachte is voorgeleid aan de politie alhier, die hem heden ter beschikking van de justitie te Middelburg heeft gesteld. Scheepvaartberichten. Heden zijn hier binnengekomen om te bunkeren 'het Zweedsche stoomschip „Lia na" en (het Noorsche stoomschip „Kapola". Ongelukken. Hedenmorgen omstreeks 8 uur is op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" de klinker R. op het in aanbouw? zijnde motor schip „Poelebras" gevallen.waardoor hij op een tank terecht kwam. De man kreeg hierdoor een kneuzing van de lendespieren, waardoom opname in het St. Joseph-zieken- huis noodig was. Om half twaalf had weder een ongeluk plaats doordat de boorder M. beklemd ge raakte in een boormachine, waarbij hij den rechterarm zoodanig verwondde dat ook deze man naar het St. joseph-ziekenhtnb moest worden overgebracht. Gemeenteraad te Middelburg. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad te Middelburg werd aan den heer R. van den Bout eervol ontslag verleend als leeraar aan het gymnasium. Tot curator van het gymnasium werd be noemd de heer ds. J. de Visser. Het voorstel om het marktwezen defini tief bij de politie onder te brengen werd aangenomen. Naar aanleiding van de .vraag door den heer Vertregt aan Burg. en Weth. gedaan betreffende de electrificatie van Walcheren, heeft de wethouder van de bedrijven, de heer mr. de Veer, medegedeeld, dat Burg. en Weth. op 9 Januari op verzoek versche nen zijn bij den raad van bestuur der P.Z.E. M. en dat de voorzitter daarvan, de Com missaris der Koningin, mededeelde, dat bij dien raad een plan aanhangig is tot voor ziening van de Bevelanden en het platte land van Walcheren van een eigen cen trale uit. In (verband daarmede werd ge vraagd hoever Middelburg met haar plan nen gevorderd was en te kennen gegeven dat een verder voorbereiden dier plannen minder noodzakelijk was, al kon men ook r.og in geen enkel opzicht zeggen of de plannen van de PJZ.E.M. bij de Prov. Sta ten eenige kans van slagen zouden hebben. Men stelde er prijs op deze mededeeling aan Burg. en Weth. te doen vóór zij daar van uit de stukken, welke aan de leden der Prov. Staten zouden uitgaan, zouden ken nis krijgen. In den loop van het onderhoud werd van de zijde van Burg. en Weth. me degedeeld, dat de plannen gereed waren en men bezig was een rentabilitaits-berekening te maken. Dat zoodra deze gereed zou zijn, wat binnen enkele weken het geval zou zijn, besprekingen met de gemeentebestu ren zouden plaats hebben, om na te gaan of er voor de electrificatie van Walcheren kans van slagen zou zijn. Burg. en Weth. min of meer verrast over deze mededee- ling, hebben naar aanleiding daarvan den hoofddirecteur opgedragen de rentabiliteits- berekening voort te zetten, maar voorloopig geen besprekingen met gemeentebesturen te houden, en voorts besloten aan den raad van bestuur der P.Z.E.M. te berichten, dat, waar alle onderhandelingen omtrent de electrificatie van Walcheren tot nog toe met Ged. Staten waren gevoerd, zij er prijs op zouden stellen de bevestiging der mededee- iingen van het bestuur der P.Z.E.M. van Ged. Staten te ontvangen. Deze mededeeling is 24 Januari ontvan gen, waarin o.a. /gevraagd werd hoever de gemeente Middelburg met haar plannen gevorderd is, wanneer ze gereed zijn, wachten Ged. Staten ook daarvan gaarne bericht. Ook zullen zij gaarne vernemen aLs Burg. en Weth. het voornemen hebben mét de plattelandsgemeenten te onderhan delen. Op dit schrijven hebben Bung, en Weth. nog niet geantwoord, en zij moeten hun houding ten aanzien der mededeelingen nog bepalen. Persoonlijk voegde de heer De Veer daar nog aan toe, dat hij over de houding van Ged. Staten ten zeerste verbaasd is. Na de langdurige onderhandelingen van Septem ber af met Ged. Staten omtrent de conces sie-verleening, kon allerminst een dergelijke mededeeling verwacht worden. Afgescheiden van de vraag of een eigen centrale voor de Bevelanden en het plat teland van Walcheren meer in het belang van het platteland van Walcheren en van de provincie is, dan levering door Middel burg, afgescheiden ook van de vraag, of omtrent de definitieve concessie overeen stemming tusschen Ged. Staten en Middel burg zou zijn bereikt, bestaan er z.i. voor Ged. Staten zeker moreele verplichtingen en zoolang deze zaak bij Middelburg nog in voorbereiding was, eischte goede trouw, dat men niet zelf, Ged. Staten en P.Z.E.M. zijn practised één de uitvoering voor Middelburg verhinderde. Bij de op deze mededeeling gevolgde discussie werd o.a. naar .voren gebracht, ds' de door Middelburg reeds gemaakte kosten toch door de P.Z.E.M. dienen te worden vergoed, waarop de burgemeester zeide den indruk te hebben gekregen, dat ook de raad van bestuur daarvan de bil lijkheid geheel voelt. Op de vraag van den heer Vertregt in zake de werkstaking onder hen, die aan de Oranjezon tewerk waren gesteld, antwoordt de heer Onderdijk en zegt niet positief te kunnen zeggen, wat de oorzaak daarvan was. Er liepen wel allerlei geruchten. De eerste ploeg meende te weinig te hebben verdiend en nam des Zaterdags de schop pen medie naar huis, hun is toen gezegd te blijven werken. Er was een misverstand ontstaan, doordat men ten deele in uurloon en ten deele tqgen contractloon had ge werkt. Dit was de beste ploeg, want men had aan de arbeidsbeurs de menschen uit-, gezocht, die met grondwerk bekend waren, wellicht was geheelniet in uurloon laten werken beter geweest. Zij zijn gewaar schuwd, dat als zij niet gingen werken, zij ook geen steun kregen. Zij zijn toen de tweede week weer gegaan. Intusschen heeft Vrijdag jl. een conferentie plaats gehad met de Heidemaatschappij en toen is besloten het uurloon alsnog van 28 op 32 cent te brengen en de 4 cent meer nog uit te be talen. De maatschappij wist niet dat dit een uitgezochte ploeg was en wilde het werken eerst eens aankijken. De zaak werd dus geregeld binnen het raam der begroo ting 'en een billijke regeling werd verkre gen. De directe aanleiding tot de staking was, dat men de menschen soms uit ac- coordloon in uurloon plaatste. Dan ging het om de arbeidsprestatie. Het gemeentebe stuur heeft reeds .veel gedaan gekregen van het rijk om zulk een bedrag toe te staan. Het (geldt hier grondwerk en de te werkgéstelden zijn anders bijna allen op hooger loon werkzaam. De toestand is thans zoo, dat alle menschen naar de Oranjezon kunnen en de steunregeling is dan ook geheel stop gezet. De werklieden meenden 32 cent per uur te moeten hebben en dit niet te zullen krijgen. Maar zij had den' niet moeten staken, men kan de loonen nog niet juist beigrooten. Spreker is over tuigd, dat de Heidemaatschappij de meest coulante uitvoering van de besluiten voor heeft. Men begreep niet dat door staking niets te bereiken was, nu het een werk geldt, dat niet moet gebeuren. Men kan niet meer betalen en moet binnen de grens van 28 tot 40 cent blijven. Alleen zij, die op hun eilgen rijwiel willen gaan kunnen de kosten van de bussen terugkrijgen. De in druk der regeling bij de betrokkenen was verkeerd. Gelukkig hebben zij dit ingezien, en zijn weer aan liet werk gegaan. De lieer Vertregt meende dat alleen de Heidemaatschappij met de werklieden heeft te onderhandelen. De voorzitter kreeg Maandagmorgen te lefonisch bericht, dat er gestaakt werd door werldoozen en heeft daarom aanvankelijk gelachen, maar spoedig begreep hij dat er een misverstand was. De meesten hebben hun spijt uit/gedrukt, dat zij zich hebben laten overhalen. Spreker heeft te elf uur bericht gekregen dat de staking was opgeheven en heeft toen de heeren Paul en Sandere van den Middelburgschen Bestuurdersbond en nog enkele personen ontvangen, die nog enkele gi ïeven mededeelden, die aan de Heide- maatsch. zullen worden overgelegd. Ten eerste dat bij regenverlet slechts 19% cent per uur wordt uitbetaald dat de wensch van een andere berekening van de ver werkte hoeveelheid grond, de vergoeding van de uren dat gestaakt werd en de kwes tie van de rijwielen, die reeds is opgelost. De heer Paul zegt, dat destaking onre delijk en onorjganisatorisch was. Zij is be gonnen omdat de betrokkenen geen inzicht in de loonregeling konden krijgen, die dan ook wiskundig moest worden berekend. Het is spreker gelukt althans van een loon briefje de berekening te begrijpen. Hij is Dinsdag morgen zelf eens medegereden naar Oranjezon en het werk gaan bekijken. Dit werk is goed voor het gros der betrok ken er is een goede boterham mede te verdienen. Voor de eerste week komt er 4 cent op het uurloon bij. Velen kregen voor de tweede week, twee dagen uurloon en drie dagen, accoordloon. Maar de Zater dag blijft als pendag staan, omdat de loon^ berekening loopt van Vrijdag tot Vrijdag. Daarbij kwam nog het regenverlet. Men wilde meer weten van hetgeen men kan verdienen bij gewone arbeidsprestatie. Op het werk zelf is ook nog wel een en ander te regelen, maar spreker is overtuigd, dat ook dit in orde zal komen. Voor zoover spreker kon nagaan werd het werk goed uitgevoerd en deden de meesten het werk zooals het behoort. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten aan de 5 personen die Maandagmor gen wel wilden gaan werken en reeds in de bus waren gaan zitten, dien dag uit te betalen. Met ingang van 1 Mei a.s. is de com mies der posterijen en telegrafie A. ter Haar verplaatst van het post- en telegraafkantoor te Goes naar het bureel van den inspecteur der posterijen en telegrafie te Middelburg. Wethouder te Goes. In de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer mr. J. H. M. Stieger, is tot wethouder te Goes benoemd dé heer mr. J. W. Goedbloed' (anti-rev.) Uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Gisterenmorgen 11 uur is een «inwoner uit Sëlzaete te water geraakt in het kanaal op eehigen afstand der gemeente Sas van Gent en jammenlijk verdronken. Zekere C. keerde van die cokesfabriek huiswaarts en vond de deur gesloten. Zijn dierbare wederhelft verbleef er met een pas uit het ziekenhuis ontslagen persoon uit Westdonpe, v. A. genaamd, die laatst in de giucosefabrick zoo deerlijk werd gewond, dat men voor 't behoud van zijn leven vreesde. C. liet er geen gras over groeien, requireende versterking van een paar broe- des en met vereende krachten trapten zij de deur in. Vervolgens ontstond er een amica le kloppartij, waarbij zelfs de messen wer den getrokken. Naar men zegt is het schul dig of niet schuldig verraste paar ten slotte maar opgedrost, het terrein aan den over winnaar overlatend. Het weibliche doet soms vreemde parten spelen SOUBURG Dingdag had de jaarvergadering plaats var de afdéeling der vereeniging tot Christ, verzorging van krankzinnigen.^ Uit het jaarverslag van den secretaris, den heen M. Joziasse,' bleek dat het leden aantal 191 bedraagt. De aftredende be stuursleden de heeren A. van Veen en G. de Ru werden herkozen, tot afgevaardig den naar de jaarvergadering werden be noemd de heeren H. G. van Dijk en J. Wil- lemse Hzn. Ds. De Voogd' vervulde een spreekbeurt in de Geref. Kerk. Uit het verslag van den penningmeester, •den heer J. Cysouw, werd vernomen dat de ontvangsten en uitgaven over 1927 bedroe gen 169.37 en 171.36, terwijl aan de stichting wierd afgedragen 131. De col lecte spreekbeurt Ger.Kerk bedroeg 22.22. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren L. P. Olijslager en I. Leijnse. Tot afgevaardigde naar de jaarvergade ring 1928 werden gekozen de heeren jhr. H. A. van Doorn en A. van Veen. Tot het nazien der boeken van den pen ningmeester werden benoemd de heeren A. Stahlie en M. Arendse Azn. Vervolgens bracht de heer J. Willemse Hzn. verslag uit oven de jaarvergadering op de stichting. Medegedeeld werd dat ds. P. van Dijk van Serooskerke Zondagavond in de Herv. Kerk za'li optreden in het belang der stich ting. Ten slotte dankte de voorzitter de aan wezigen voor hun belangstelling, in het bijzonder jhr. H. A. van Doorn voor zijn tegenwoordigheid, waarna de heer A. Melis dé vergadering met dankgebed' sloot. KERK- EN SCHOOLNIEUWS De predikantstractementen. De Synode der Ned. Herv. Kerk heeft oudracht gegeven aan de Synodale com missie om de kwestie van den ligger van 't predikantstractement nader onder het oog te zien en daarmede opnieuw aan de orde gesteld wat het hechtste fundament van de rechtspositie der Hervormde predikanten •heeten mag. Het hoofdbestuur van den Bond van Ned. Predikanten heeft om die reden wenschelijk geacht, dat ook de predi kanten zich zouden uitspreken. En aange zien de ligger bovengenoemd niet alleen voor de predikanten individueel, maar ook voor de ringen een rechtsinstantie vormt, tijdens vacature en gratiejaar, heeft ge noemd bestuur zich tot de ringen gewend met het verzoek de kwestie van den ligger tot onderwerp van studie te maken. Ver schillende ringen hebben aan dit verzoek voldaan en het bestuur van den Predikan ten-bond zal nu hebben uit te maken of de ontvangen adviezen er toe zullen leiden van de eerstvolgende ledenvergadering een uitspraak uit te lokken. Examens. Voor het praktijk-diploma boekhouden is geslaagd1 de heer A. van Dijk alhier, leer ling van den heer W. de Neef. RECHTSZAKEN Inbrekers. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft arrest gewezen in de zaak tegen een koop man, recidivist en een man; zonder beroep, beiden te 's-Gravenhage, thans gedetineerd, door de rechtbank aldaar wegens poging tot diefstal met braak en inklimming, resp. wegens medeplichtigheid aan dat misdrijf, veroordeeld tot onderscheidenlijk zes en drie jaren gevangenisstraf. Het Hof vermin derde de aan den eersten verdachte opge legde straf tot vijf jaren en bevestigde overigens het vonnis der rechtbank. Ondeugdelijke roode reflectoren? De beide personen, tegen wie proces verbaal is opgemaakt, omdat de reflector van hun rijwiel niet zou deugen, zijn door -den kantonrechter te Amersfoort vrijge sproken. Er zijn thans weder twee andere personen bekeurd, teneinde een principieele uitspraak te verkrijgen. MARINE EN LEGER Schout-bij-nacht mr. Jager. Schout-bij-nacht mr. J. C. Jager, chef van den marinestaf, heeft zijn werkzaamheden ten deelé hervat. Afscheid kapitein ter zee Baart. Dinsdag heeft de kapitein ter zee-titulair Baart, die met ingang van gisteren onthe ven is van de functie van inspecteur van het materieel der marine-artillerie en te vens den zeedienst verlaat, afscheid geno men op het departement van marine. Bij het verlaten van het departement werd hij uitgeleid door den secretaris-generaal vke- admiraaiL Zegers Rijser en door de officie ren en ambtenaren van de afdeeling mate rieel. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. „Hertog Hen drik" 31 Januari te Trinidad aangekomen. Zutfen gfeen gjarnizoensplaats. Het Haagsche Correspondentie-bureau méldt, dat het bericht van de „Avondpost" volgens hetwelk het lie half-regiment hu zaren, thans te Amersfoort, naar Zutfen zal worden overgebracht en het le reg. veldartillerie uit Utrecht naar Amersfoort zal vertrekken, van allen grond ontbloot is. De zomerdiensten van de K.L.M. De K.L.M. heeft haar voorloopig pro gram voor den zomerdienst 1928 vastge steld, welke op 10 April a.s. zal aanvangen. In het drukke verkeersseizoen. van 1 Juni tot en met 1 September zullen naar en van Londen drie diensten ingericht worden. Daarop zullen uitsluitend de groote nieuwe F VIM-machines in gebruik gesteld worden. Parijs krijgt twee dagelijksche diensten met vertrek uit Amsterdam des morgens te 9 en des namiddags te 3 uur zomertijd. De Zwitsejsche lijn, welke verleden jaar Bazel als eindpunt had, is doorgetrokken tot Zu rich. Brussel zal niet slechts door de Zwit- sersche lijn met Nederland worden verbon den, doch krijgt een extra dienst. Boven dien wordt te Brussel aansluiting verkre gen op de nieuwe Belgische luchtlijn BrusselAntwerpen v.v. Van de nieuwe groote verkeersvliegtui gen type F VIII zal de eerste binnenkort in dienst worden gesteld, terwiil de andere successievelijk volgen. Gedurende den zo merdienst worden zes van deze vliegtuigen, welke door Fokker zijn gebouwd en van de allernieuwste constructies zijn voorzien, op de internationale luchtroutes van de K.L.M. gebracht. RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 3 Februari. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politiebe richten. 12.252.50 Lunchmuziek door het Radio-trio. 5.307.15 Concert door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. Frits Hinze, viool. Egb. Veen aan den vleuigel. 7.15-—7.45 Landbouwhalfuur tje door ir. C. J. Droogendijk De inpolde ring van den Zuid-Hollandschen Biesbosch uit een landbouwkundig oogpunt. 7.45 Po litieberichten. 8.10 Lezing voor schippers. Spreker de heer Klein De Rijn van K.M.R. 296320. 8.30 Kamermuziek door het Haydnkwartet (De heeren Kramer, De Groot, V. d. Boscih, Lijsen). 1. Kwartet (Lerchen) D.gr.t. op. 64/5, Haydn. 9.00 Carry v. Bruggen spreekt overMijn nieu we boek „Eva" en hoe het ontstond. 9.45 Kamermuziek. 2. Kwartet no. 3, Es. gr.t., Mozart. 10.15 Persberichten. 10.30 Voort zetting kamermuziek. Huizen, 1840 M. (na 6 uur 1950 M.) 12.30'1.30 K.R.O. Lunchmuziek door het trio van café restaurant Winkels. 3.00 4.00 Vrouwenuurtje door mevrouw Kal- ler-Wigman. 4.00—5.00 N.C.R.V. Gramo- foonmuziek. 5.00r—6.00 Concert. Medewer kenden zijn Mevr Willy Canté-v. Ameron- gen, sopraan, de heer R. Silbermann, viool, de heer A. Adema, piano. 6.006.25 Spre ker dr. Ph. Lansberg te Zeist. Een kort boekenpraatje Ingen Skram, door J. Otherdahl. 6.45-7.30 K.R.O. Sociologie door den den iheer J. D. H. Aengenent, leeraar aan het semenarie te Warmond. 7.30 V.P.R.O. Persberichten. 7.35 Lezing van C. Höweler (Huizen). Onderwerp „Beethoven", met muzikale toelichting. V.P. R.O.-cursus. Leider prof. B. D. Eerdmans (Leiden). Onderwerp „Onze kijk op het Oude Testament". Derde voordracht„Het Paradijs, de slang en andere mythen". Daventry, 1600 M. 1.35 Kerkdienst. 11.20 Daventrykwartet. 12.20 Kreutzerso- nate; Beethoven (viool, piano). 12.50 Or- geöconcert. 1.20 Orkestconcert. 3.20 We tenschappelijke causerie. 3.45 Concert. 3.50 Causerie The priory Church of St. Bar tholomew. 4.05 Concert. 4.10 Schoolcon- cert. Orkest en soli. 5.05 L. White, bariton. 5.20 Causerie. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Or- kestconcert. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Muziekcritiek. 7.35 Mo derne Fransche pianomuziek. 7.45 Cause rie Philosophy and' our common problems. 8.05 Variété. 9.20 Nieuwsberichten 9.35 Lezing: India in 1928. 9.50 Nieuwsberich ten. 9.5511.20 Symphonieconcert. Orkest en Steuermann, piano. 11.20—12.20 Dans muziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.00 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 4.005.00 Literaire en muzikale matinée. 8 50 Rapsodie Espagnole, Albeniz en Tris tan en Isolde. Langenberg, 469 M. 12.25—1.50 Or kestconcert. 5.206.20 Orkestconcert. 7.20 „Idomeneo", opera in 2 acten van Mozart. Daarna tot 11.20 dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 7.507.05 Lezingen en lessen. 7.30 „Die schone Lau", 'sprookjes-opera in 6 beelden van J. Kerwey. 9.5011.50 Licht orkestconcert. Hamburg, 395 M. 3.35 Kamermuziek. 5.20 Orkestconcert. 6.15 „Die Afrikanerin", opera in 5 acten van Meijerbeer. Na 10.05 Heruitzending buitenlandsche stations. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Triocon- cert. 8.35 Orgelconcert. 9.05 Kamermuziek. 9.50 Vlaamsche tooneel-kroniek door Wil lem Putman. 10.0510.35 Kamermuziek. Trekking van 1 Februari 1928. PRIJZEN VAN 70.—. 55 126 223 381 500 542 596 642 667 780 782 821 899 969 1060 1089 1142 1143 1217 1234 1363 1379 1393 1480 1557 1619 1637 1655 1816 1916 1945 2082 2117 2119 2237 2322 2323 2342 2461 2645 2760 2761 2774 2893 2924 3000 3050 3051 3077 3321 3375 3432 3566 3709 3793 3856 3898 4082 4113 4208 4236 4298 4446 4496 4517 4555 4562 4634 4683 4985 5163 5238 5271 5311 5600 5631 5703 5887 5947 6085 6149 6199 6304 6328 6435 6514 6890 6910 6942 7026 7255 7317 7556 7738 7743 7903 8020 8109 8428 8538 8626 8646 8692 8709 8841 8844 8972 8978 9055 9272 9359 9560 9669 9680 9769 9873 9939 10024 10145 10160 10263 10511 10566 10586 10595 10872 11047 11114 11142 11284 11340 11358 11422 11440 11459 11612 11646 11691 11702 11758 12008 12103 12166 12214 12224 12292 12335 12442 12574 12612 12694 12722 12749 12827 12897 12951 13041 13090 13116 13142 13169 13179 13264 13428 13453 13481 13490 13514 13568 13841 13881 14132 1425614267 14316 14330 14399 14458 14660 14791 14793 14892 14910 14929 15069 15100 15210 15273 15278 15313 15325 15404 15577 15693 15697 15804 15841 16075 16087 16226 16236 16266 16304 16316 16406 16533 16551 16584 16588 16600 16666 16775 16805 16848 16950 17020 17067 17081 17112 17260 17287 17408 17416 17462 17685 17794 18012 18185 18187 18257 18325 18415 18448 18472 18596 18708 18751 18778 18790 18863 18910 18914 18931 18972 19000 19247 19355 19357 19427 19457 19505 19676 19692 19821 19832 19894 19989 20345 20374 20399 20500 20659 20836 20921 20971 15861 NIETEN. 24 45 59 101 114 143 186 203 210 225 292 301 308 349 406 417 543 577 585 607 664 698 711 732 736 811 849 850 866 894 903 954 976 980 1065 1088 1094 1137 1284 1301 1319 1426 1441 1471 1519 1561 1564 1584 1615 1653 1682 1711 1720 1733 1751 1762 1825 1827 1877 1889 1973 1988 2009 2059 2093 2115 2120 2125 2153 2249 2269 2277 2410 2472 2485 2521 2527 2547 2607 2624 2640 2650 2734 2757 2829 2915 2939 3206 3245 3257 3281 3287 3300 3303 3315 3392 3552 3555 3576 3622 3633 3684 3686 3710 3718 3746 3761 3775 3785 3787 3865 3871 3880 3924 3959 3988 4043 4109 4161 4162 4270 4286 4294 4363 4364 4372 4396 4398 4415 4436 4437 4489 4494 4561 4597 4616 4631 4645 4712 4724 4752 4796 4802 4853 4877 4889 4919 4932 4950 5033 5084 5090 5106 5171 5192 5199 5303 5304 5337 5348 5351 5410 5429 5458 5462 5468 5471 5479 5507 5664 5684 5774 5784 5909 5917 5977 6002 6013 6017 6213 6222 6244 6295 6336 6367 6370 6372 6436 6443 6453 6494 6508 6509 6529 6534 6564 6627 6655 6659 6663 6727 6817 6822 6826 6909 6915 6951 6952 6992 7013 7016 7059 7098 7131 7187 7220 7251 7264 7272 7281 7331 7361 7383 7414 7433 7483 7504 7561 7579 7580 7584 7611 7653 7668 7747 7833 7835 7844 7856 7862 7896 7902 7919 7965 7989 7995 8011 8070 8097 8163 8171 8212 8326 8337 8390 8410 8438 8451 8459 8482 8507 8575 8591 8609 8719 8751 8756 8785 8800 8853 8952 8981 8999 9014 9020 9086 9157 9196 9219 9243 9254 9305 9315 9325 9350 9357 9376 9400 9463 9464 9465 9471 9543 9550 9564 9580 9600 9633 9659 9661 9772 9803 9844 9849 9868 9903 9936 9972 10010 10016 10095 10114 10131 10182 10232 10644 10968 11202 11379 11537 11730 11962 12191 12409 12582 12721 12901 13122 13399 13569 13803 13998 14309 14429 14555 14836 15019 15400 15510 15766 15861 16081 16293 16508 16766 16942 17100 17328 17427 17543 18111 18320 18549 18666 1£776 18875 19141 19377 19514 19615 19962 20122 20276 20367 20628 20821 10690 10993 11242 11410 11569 11784 11988 12213 12412 12601 12780 12922 13166 13454 13623 13822 14055 14334 14445 14565 14838 15040 15402 15548 15770 15922 16084 16301 16534 16776 16983 17118' 17337 17452 17867 18175 18427 18556 18671 18780 18881 19194 19382 19560 19636 19977 20137 20285 20401 20637 20833 10723 11009 11251 11431 11581 11815 12011 12248 12478 12605 12817 12943 13170 13473 13634 13861 14079 14338 14452 14602 14851 15064 15449 15594 15778 15989 16094 16364 16599 16785 17009 17147 17350 17457 17910 18206 18438 18593 18691 18815 18905 19228 19455 19572 19642 19982 20141 20286 20435 20644 20869 10730 10756 11022 11023 11312 11318 11432 11482 1159011685 11867 11914 12034 12073 12250 12256 1248012498 12614 12687 12825 12839 12947 12980 13259 13293 13482 13494 13644 13688 13867 13919 14170 14199 14347 14366 14457 14472 14709 14774 14853 14862 15065 15106 15451 15466 15628 15654 15779 15843 15994 16009 16182 16197 16387 16418 16607 16610 16826 16855 17012 17044 17194 17206 17366 17382 17511 17523 17929 17938 18211 18287 18452 18480 18601 18608 18754 18765 18825 18829 18921 18958 19229 19246 19462 19480 19584 19588 19814 19819 20020 20067 20227 20230 20306 20327 20506 20519 20711 20722 20877 20934 10780 10962 1112611151 11328 11374 11489 11525 11723 11728 11937 11940 12093 12113 12337 12351 12502 12547 12698 12718 12851 12854 12989 13072 13360 13374 13529 13555 13754 13794 13937 13977 14232 14244 14406 14413 14503 14549 14797 14824 14876 14909 15145 15256 15478 15492 15700 15718 15851 15853' 16038 16069 16198 16267 16447 16504 16731 16759 16877 16917 17070 17088 17296 17301 17385 17421 17529 17535 18032 18074 18303 18306 18511 18519 18629 18656 18766 1877! 18853 18854 19067 19128 19322 19338 19484 19496 19598 19601 19923 19932 20070 20121 20267 20275 20351 20569 20591 20726 20790 20985 20987 HET REGEERINGSPROGRAM VAN DE NOORSCHE REGEERING In die regeeringsverklaring van het nieu we Noorsche arbeiderskabinet-Hornsrud wordt o.a. gezegd, dat de regecring als haar voornaamste taak beschouwt de be strijding van de werkloosheid. De regeering wil: verder voorstellen om dit jaar geen militaire oefeningen te daten plaats vinden. Zij wil de poging wagen om een gedeeltelijke of volledige ontwapening van Noorwegen voor te bereiden. De regeering koestert het voornemen om de wet betreffende de bescherming van de vrijheid van arbeid af te schaffen en even eens zad' de wet betreffende de directe steunverleening aan den graanbouw in Noorwegen, die invoerrechten op tarwe ten grondslag had; weer worden afgeschaft. De bestaande graanwet zal door een staats monopolie worden vervangen. De arbeidersregeering heeft gisteren het besluit genomen tot in vrijheidsstelling van twee communisten, die tot gevangenisstraf v/aren veroordeeld. Dit optreden heeft in bieeden kring groot opzien gewekt. Men is van meening, dat het nieuwe kabinet geen lang ieven zal hebben. Het Storting heeft den liberalen oud- piemier Mohwinckel tot ondervoorzitter ge kozen met 78 stemmen tegen 65 op den arbeiderscandidaat uitgebracht. DE VERDEDIGING DER BELGISCHE OOSTGRENS. De Belgische regeering houdt zich op het oogembliik bezig met de kwestie van den aankoop van nieuwe manoeuvre-terreinen en uitbreiding der oude bij de groote gar- mzoenspl'aatsen. Wat inzonderheid Luik be treft, heeft de regeering reeds bij de Ka mers een- crediiet van 300.000 francs voor den aankoop van een oefenterrein van tien H.A. te Rocourt aangevraagd. Ook wordt een eerste crediet van tien millioen ge vraagd voor de defensie van de oostelijke grensstreek. Het crediet zal dienen tot het bouwen van nieuwe versterkingen, onder standen voor mitrailleuses en zoo meer en ic-f het scheppen der mogelijkheid om de srieek ondér water te zetten. De kosten van de geheele organisatie worden geraamd op ruim" 30 millioen francs de werken zul- lei: voltooid zijn in twee iaar. DE BEGRAFENIS VAN LORD ha1g. Als sli p pen d ragers 'bij de begrafenis van maarschalk Haig zullen fungeeren de maar schalken Foch en Pétain en de lords Me- thurn, Robertson, Jacob en Frenchard, de admiraals Jellicoe en Beatty, Goff en Law* remce en de generaals lord Byng of Vimy en lord Home en Ian Hamilton, benevens generaal de Keuninck als afgezant van ko ning Albert van België. De koning 'heeft verlof gegeven, dat net paard hetwelk Lord Haig het laatste jaar van den oorlog in Frankrijk bereden heem geleid door den sergeant-oppasser, die ad jaar in zijn persoonlijken dienst heeft ge staan, onmiddellijk achter de baar in den stoet zal mogen meeloopen. De lijkkist za[ geplaatst worden op het kanon, dat ook den Onbekenden Soldaat naar zijn laatste rustplaats heeft geleid dit is het kanon, waarmee het eerste schot in Augustus U»4 van Engelsche zijde gelost is. DE FASCISTISCHE MILITIE. Ter gelegenheid van den vijfden ver jaardag der stichting tvan de vrijwillige mi litie voor de nationale vrijheid heeft Muso* ïini groot rapport gehouden van de opper en hoofdofficieren, der militie, in den loop waarvan hij den nadruk legde op de ver sterking der militie, die de groote gewa pende macht is geworden van den fascis tisch en staat, de gewapende hoedster de revolutie van het waakzaam en aandacht oog van het regime. Met de verplettering van het antifascisrn en het uit den- we;g ruimen van al onz vijanden (aldus Mussolini) heeft die po tieke taak logischerwijs plaats gom aan voor een zuiver militaire taak. De mum werd belast met het voorbereiden van o kustverdediging en van de verdediging gen luchtaanvallen en met het verzorg van de vooropleiding voor leger en vio hetgeen tot gevolg heeft dat ieder conti^ gent recruten eerst bij de militie komt on Psoriasis, eczeem en ta landoeningen zqn^besmet trachten om uitbreiding d 'Zoodra dergelijke linnen dient men ze t< Foster's Zalf. Gij bespa „«1 last en ongemakken Foster's Zalf is alom ve oer doos, 1.— per tube ,;ch vervolgens als pracht Ll aan het leger aan te Mussolini deelde noig m in ,ireval van oorlog, r keerde legioenen zal stn "emobiliseerde eenheden gesloot met te zeggen C kat velen ons baten als It; öi moet gereed zijn bei Vervolgens las Mussoli :an toewijding aan den tumult in de oos KAMER. de zitting van gistere ndlen Raad te Weenen i scènes gekomen bij de b< een vraag van sociaal-de betreffende onwettige b •endarmerie door de auto Stónrijk. De vice-kanse keltig aangevallen, vooral ontvallen, dat de vorige .«laan dan schelden. De sociaal-democraten af maar hij werd bescht den der meerderheidspart handgemeen en de aanva ach onder verschrikkelij 'afel der stenografen, wai ende kansen vooruit trol drongen werden. De strijd ond verplaatst naar de ren, waar de bondskanseli jest deed om de orde te andere kamp werden d democratischen afgevaardi 'ieke pogingen aangewen 'e doen bedaren. Toen n pen, werd de zitting ges Op 15 November vi werd te Rotterdam op ee jche dienstbode, in de moordaanslag gepleegd d ren verloofde, een 24-jarig jracht haar naar men w< :enige steken toe in boi meisje is sedert dien in h< den Coolsingel verpleegd, lande bekomen verwondin )e dader bevindt zich ,no: oopige hechtenis. Op de sterrenwacl Spanje zijn» door den voor nemer E. M. Antoniadi, i lelangrijke waarnemingen di publiceert thans •uitvoe cczer waarnemingen. De d onze kleinste planeet is, slechts iets grooter dan. die nemelijk 4770 K.M. De ba zeer excentrisch, waardoor eert van 45.72 tot 69.38 m dichtste en verste afstand echter, en dit is merkwaar denzelfden tijd als de on zon, en wel in 88 dagen, dezer aswenteling loodrech staat, keert Mercurius te e tijd hetzelfde oppervllak n Onherbergzaam moeten den wel zeker zijn aldaar der oppervlakte is (g< eeuwigen nacht, met ont iet overige oppervlak, da richt blijft, verschroeit, d< der zon, in een eeuwigen c n temperatuur, op de be moet zeker in de honderdt ien. - Chicago heeft, zooah naam de misdadigste sta rijn, en het doet (blijkbaa naam te behouden. De pc den zetel ontdekt van een moord als een handelsmisd idend. Door 'bemiddeling van deze trust kan men stellen" tegen 24 dollar p< sn hoogeren prijs, naar g< angrijkheid van het slachh Naar aanleidinig echter «gen, die dezer dagen jan partijgenooten van ihonipson zijn gepleegd, g jjfestaties over, welke wed ekkin.g van het „moord ien. De trust belast zich ook plaatsen van bommen. Ofschoon de burgemeest jagen geleden mededeelde v*node voor Chicago w, y de bomaanslagen mei 5, .!erWggekeerd. Het sc tllzwijgend accoord tussol n,,sdadigers bestaat. 1 2 aanze8"Sin£ -da* P^dig met bommen zou "alle bewoners van h< eraen telefonisch door '""rsclniwd. Er geschiedde rnog niets. De vorige week is er gouden van zakenlieden Raadslagen over hetgeen yergaderinig kwam e.vei ernf het lloPeloos zot( merj-Het eenige zou geteld zelf te reorga "saaad binnen (bepaalde p mm]erw'izer seven van het 1 7* van een hond leerling j- riiilen, als mijn Kan j haast 9 Jawel zuster z beurs van Overzicht van 2 Op de Amsterd; «w.vertoonden 'e bijzonders, ti »r golden. waren Sc. Jr®agi en deze Rubbe' «geboden, im vo pLfer. mhberprij, Jrwaarloo5d. op Koninklijken AMS Februr Amsterdamsche Ei n Kunstzij c terwijl P -a. Van de i Scheepvaart koersen w me Ta de Pet nog w <-» ueze Koer: Rubberwaarden verband "jzen

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 2