RACHT'' issiip gemeentebestuur "binnenland feuilleton RADIO ONIVANG-TDESTELLEN IliEiiiiiliHIiil! e Revue UARI a.s. NCING 1 (Eli!lii!!ll!!!i!l!!!ii!l!l! -—No. lO 66e Jaargang ,,'t Weonhuis' ing op ge- goederen. GENLICH delkrgsche pij v. Stoomvaar* j DONDERDAG 12 JANUARI DE HUWELIJKSLOTERIJ. I Waar... ik het... winnende nummer Vu'Tan beb stamelde miss Jenkins, Jzichtbaar van haar stuk gebracht. Wel... ■natuurlijk op de gebruikelijke manier. Net |als iedereen. Ik heb het gekocht. Stads- en Provtncienieuws ORKEST Cabaretduo eenigfag ter -mi lus belasting. t 2 our orraac! 1928-= KIJKEf* ze U doen besluiten. or weinig gold. DDELBURG TZENDINGEN. 24 jaar, zes jaar als diend, ZOEKT BE- onverschillig waf een vereischte. Adres: Boekh. v, d. PE1JL, gevraagd een OPJONOEN. n na 8 uur. roenewoud 39. E KOOP ieg, Stoelwagentje. ijdinghal „Vlissing- t". ^evraagd DÏE-PIANO, out. et opgaaf van prijs T. B., bureau „Vliss. iddelburg-RotterdaB engetegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE. uart 2 3 6 7 9 0 aiifn te bekomen N.V. Transport- en Exp Erven O. VOS, TelefM' B, EENHOORN, Telel. I5S OOSTERHOUT, Tel. SM; br. RUITENHEK. Tel 101 t!30 U[ 'tuopttfljl 'aA\utpj uaa si VLISSINGSCHE COURANT ABONNE.MENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbeta ling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—5 regels 1.25, voor iederen regel meer 25 centbij abonnement spe cific prijzen. Reclames 50 cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen en Dienstaanvragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 15 regels 0.75, voor iederen regel meer 15 cent. LEERPLICHTWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- sinigen herinneren ouders en verzorgers van leerplichtige kinderen (kinderen, die den leeftijd van 7 jaar hebben bereikt en dien van 13 jaar nog niet hebben overschreden) die om gezondheidsredenen of, wegens het genieten van huisonderwijs niet als leerlin gen op een school voor lager onderwijs zijn ingeschreven aan hunne verplichting om daarvan aangifte te doen ter gemeente secretarie le afdeeiing en wel vóór l Fe bruari a.s. Vlissingen, 11 Januari 1928. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDE'REN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De nieuwe Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. De heer jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek I die tot Commissaris der Koningin in Zuid- I Holland wordt benoemd, werd 21 Augus- tus 1874 te 's-Gravenhage geboren, be- zocht het gymnasium en de Utrechtsche I universiteit, waar hij o,p denizeifden dag tot (meester in de rechten en cum lande tot I doctor in de staatswetenschap promo- I veerde. Reeds vroeg beigon hij zijn politieke car- I -rière. In 1899 werd hij secretaris ter eerste [vredesconferentie en in 1901 werd hij be- Inoemd tot adj.-commiës bij het departe- i ment van koloniën. De heer Van Kame rbeek was in 1927 Nederlandse^ afgevaar- I aigde bij de tweede vredesconferentie en in 1908 werd hij referendaris bij het de- partement van koloniën. Van 1911 tot 1918 was jhr. van Karne- beek burgemeester van de residentie, maar hij verwisselde dien post in 1918 voor dien j vart minister vian buitenlandsche zaken in het ministerie Ruys de Beerenbrouck. In 11922 ging hij over in het tweede ministerie- I Ruys, dat tot 1925 aanbleef, om in dat jaar lover te gaan in het ministerie-CoIijn, dat ■op 11 November van dat jaar aftrad. Den l8en Maart 1926 werd jhr. van Karnebeek [opgenomen in het ministerie-De Geer tot [hij korten tijd daarna aftrad wegens de [verwerping van het verdrag met België jdoor de Eerste Kamer. Jhr. van Karnebeek vertegenwoordigde ons land meerdere malen op internatio- jjnale bijeenkomsten en was zelfs in 1921 ("voorzitter van de tweede Volken'bondsver- Igadering te Genève. De verlaging der posttarieven. Met ingang van 1 Februari a.s. worden |de volgende wijzigingen in de posttarie- l ven gebracht a. Brieven binnenland Door uitzetting f der tariefschalen wordt in het binnen- landSch verkeer het port der brieven, bo- I ven 20 gram verlaagd en wel. voor brieven Ivan 20—250 gram 15 cent250—500' Igram 20 cent500760 giram 25 cent ■750—1000 gram 30' cent 1000—1500 I ?ram 35 cent1500—,2000 gram 40 cent. b. LocaalportIngevoerd wordt een af- Izonderlijk locaalport van 5 cent, uitslui- |tend voor brieven tot 20 gram. en voor briefkaarten tot 3 cent. Voor 'brieven bo- Uit het Engefsch CHARLOTTE O'CONNOR ECCLES. (Nadruk verboden). Als dat niet het geval is, wat brengt ij dan hier en waar haalt u den, moed van daan om zulk een taal te gebruiken, in tegenwoordigheid van een dame Neemt u me niet kwalijk, het viel me in het vuur van mijn rede uit den mond. Dus ti bent 'bereid uw plechtige be lofte na te komen Nu mengde Jack zich in het gesprek. We willen allereerst weten, madam, ■waar u de coupon met het winnende num- Imer vandaan hebt. Dat leunt u ongetwijfeld bewijzen Bewijzen... wat bedoelt u? Is mijn iwoord niet voldoende I Zeker, maar kunt u niets opgeven r?e iuislhei,d van uw verklaring ■onjktDen naam en het adres van den jcourantenverkooper bijvoorbeeld of den |naam van iemand die het winnende num- r+r i1? Vw bezit gezien beeft vóór dat in inet blad gepubliceerd is? 1 Den naam en het adres van den cou- lan enverkooper? vroeg miss Jenkins uit Dacht u dat ik op zulke bij- fcomstigheden let of dat ik de coupon aan iemand heb laten zien veri 20 gram geldt dus het gewone bin- nenlandsche tarief. c. Gedrukte stukken: Het -tarief der ge drukte stukken, indien, althans geen behan deling met voorrang wordt verlangd, wordt verminderd in dier voege, dat tot 500 gram verschuldigd is I1V2 cent per 50 gram en voorts van 500750 gram 17J/2 centvan 7504000 gram 20 centvan 10001500 gram 25 cent en van 1500—2000 gram 30 cent. Voor behandeling met voorrang gel den de bestaande tarieven. d. Nieuwsbladen Het port der nieuws bladen en bijvoegsels, welke bij abonne ment gefrankeerd worden verzonden, wordt bepaald per nummer of exemplaar tot 55 gram op centvan' 55150 gram V/> cent en voor elke 50 gram meer cent meer. e. Monsters Het port der monsters wordt 2 cent per 50 gram, met een mini mum van 5 cent voor elke zending onder een afzonderlijk adres. f. Expresse-rechtTen slotte wordt nog het recht wegens expresse-ibesteIHng ver laagd, indien de geadresseerde woont bin nen den kosteloozen bestellerskring van het Rijkstelegraafkantoor ter plaatse, dan wel op een afstand van niet moer dan uur gaans van een hulppostkantoor. Het recht wordt dan voor briefpostzendingen 10 cent en voor postpakketten 15 cent. Omtrent de in overweging zijnde tariefs wijzigingen in het verkeer met de Overzee- scJie gewesten en het buitenland wordt nog met de Ned. Indische administratie overleg gepleegd. Invoering van deze wijzigingen zal derhalve nog moeten wachten, totdat met genoemde administratie overeenstem ming is verkregen. Het Holland-Huis te Brussel. De Belgische minister van nijverheid, ar beid. en sociale voorzorg, de heer Heyman, ibracht Dinsdag in gezelschap van zijn ka- binets-chef, de Voghel, een bezoek aan het Holland-Huis te Brussel, waar hij ontvan gen werd d'oor den Nederlandschen tijde- lijken zaakgelastigde, ridder Huyssen van Kattendyke, en de heeren Bernard Veldhuis en Wolter, voorzitter en secretaris van den raad van beheer van het Holland-huis. De minister legde groote belangstelling aan den dag voor het handels-informatiebureau en de talrijke stands van Nederlandsche en Nederlandsch-Indische fidma's, alsook voor de diorama's van Nederlandsche steden en Indische cultures, welke de verschillende zalen van het Holland-huis vullen hij ver klaarde, dat België er veel geld voor over zou hebben, om de economische instituten van het gehalte van het Holland-huis in het buitenland te bezitten en feliciteerde Ne derland met de wijze, waarop het, dank zij dergelijke instituten, zijn economische ex pansie in het buitenland weet te bevor deren. Betere communicatie met België. Tegenwoordig wordt voor de verbinding met Antwerpen veel gebruik gemaakt v$n de autobussen welke van Bergen op Zoom naar de Belgische Scheldestad rijden. De Belgische maatschappij voor Buurtspoor wegen zal nu een electrische tram laten rijden van Antwerpen naar Putte en om gekeerd, welke tram zal rijden in aanslui- ting'op de autobussen. Hierdoor zal men een zeer snelle verbin ding krijgen met België, vooral daar te Roosendaal per trein slechts zelden aan sluiting kan worden verkregen en men daar soms uren moet wachten" op een be hoorlijke verbinding van en naar Zeeland. Het spoorwegongeluk te Zandvoort. Op Nieuw Eik en Duinen te 's-Graven- hage is gisterenmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den. 46-jarigen machinist H. de Beer, die in het St. Eliza- bethgasthuis te Haarlem is overleden ten gevolge van de verwondingen, bekomen bij het spoorwegongeluk te Zandvoort. De baar werd gedekt door kransen van de Ned. Vereeniging, van de afdeelingen Haarlem en Den Haag dier vereeniging en van locomotiefpersoneel. De heer ir. Nachenius, die de directie der Ned. Spoorwegen vertegenwoordigde, nam aan de groeve het eerst het woord. In deze omstandigheden, waarbij aan een leven, Dus u kunt niet bewijzen dat hij in uw bezit was voor de datum dat het win nende nummer is gepubliceerd U hebt mijn woord, herhaal1 ik, en dat is voldoende. Ik ben niet gewoon te liegen. Maar mag ik vragen wat de reden van deze ondervraging is? Als uitgever van „De Komeet", zei Jack, moet ik toezien dat de voorwaar den van den wedstrijd eerlijk worden na gekomen, en een andere deelneemster ver klaart dat zij de rechtmatige eigenares is van de coupon in kwestie. Nonsens, riep miss Jenkins uit, terwijl zij vuurrood werd. Ik heb hem nu in mijn bezit. Ik kan het u laten zien als u wilt. Dat geloof ik wel. De vraag is maar wannéér hij in uw bezit is gekomen. O, tijden geieden. Toen de wedstrijd pas geannonceerd werd. Kunt u den juisten datum opgeven Neen en als u klaar bent met uw gevraag wilt u dan zoo vriendelijk zijn orti heen te gaan Ik heb wel wat anders te doen. Ik ben bang, zei Jack beleefd, dat we toch nog even op de zaak moeten doorgaan. De andere deelneemster heeft ons precies opgegeven den datum van den koop, den naam en het adres van den courantenverkooper en den naam en het adres van een vriendin, die direct na den koop het nummer van de coupon voor haar in een notitieboekje heeft opgeschreven. Wat hebt u daaromtrent op te merken? Dat ik er geen woord van geloof. Dat dit weer een nieuwe truc is om mij mijn rechten afhandig te maken. Als die deel neemster het winnende nummer heeft, Iaat ze het dan laten zien dat nog zooveel had kunnen geven, op zoo noodlottige wijze een eind is gekomen, achtte spreker het moeilijk een woord van troost te vinden voor de nabestaanden. Hij hoopte echter, dat het dezen kracht 2011 geven, te weten, dat De Beer een' staat van dienst achter zich heeft, waaraan me nigeen een voorbeeld kan nemen. Hierna sprak de onmiddellijke chef van den thans ontslapene, de heer Kentgens, die zei de, dat hij in den korten tijd dat De Beer onder hem dienst gedaan had, dien machinist had leeren kennen als een plichtsgetrouw man, een voorbeeld voor anderen, die zijn taak vervulde met alle krachten, die hem ten dienste stonden. De heer E. van Hinte sprak hierop na mens het hoofdbestuur der Ned. Vereeni ging en bracht tevens een laatsten groet over van den leerling Bakker, die met De Beer op de locomotief stond en thans een ernstige zenuwaandoening heeft gekregen. Nadat bloemen op de kist gestrooid wa ren, dankte een zwager voor de belang stelling, waarna de plechtigheid geëindigd was. Gisteren werd te Zandvoort in alleen eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mej. Keur, die bij het spoor wegongeval aldaar zoo noodlottig om het leven is gekomen. Op hot kerkhof was zeer veel belangstelling. Onder de aanwezigen waren, naar „de TeL" meklt, ook de bur gemeester van Zandvoort, de heer Van Alphen en ds. Straatsma. Burgemeester Van Alphen zeide, dat het niet alleen de nieuwsgierigheid was, die zoovelen naar de begraafplaats had doen komen, doch dat dit wel degelijk de be langstelling toonde, die men voor de over ledene en de overblijvende») koestert. Ds. Straatsma sprak in denzelfden geest. De heer Keur, die ook bij de begrafenis aanwezig was, had een verbonden gezicht. De stoker, die de vuren van de locomotief gedoofd heeft, de heer Hogendijk, was mede aanwezig. Verschillende kransen en bloemen dekten de baar. Diep ondpr den indruk verlieten de aan wezigen" de begraafplaats. De bevolking van onze groote steden. De bevolking van onze groote steden neemt steeds toe. Vooral Rotterdam en 's-Gravenhage zien hun inwonerstal voort durend aanmerkelijk vermeerderen. Veel meer dan Amsterdam, waar de vooruit gang in een kalmer tempo gaat. Amster dam telde op 1 Januari 740.000 inwoners Rotterdam 569.000; 's-Gravenhage 416.000; Utrecht 156.000; Haarlem 113.000; Gro ningen 101.000 Arnhem 78.000 Nijmegen 77.000 Tilburg 72.000 Leiden 70.000 Eindhoven 65.000 Maastricht, Dordrecht eri Apeldoorn ieder ongeveer 50.000. Onder de steden wier bevolking snel vooruitgaat moeten afzonderllijk genoemd worden Hilversum, Heerlen en Amersfoort, die resp. 49.000, 42.000 en 36.000 inwoners tellen. VLISSINGEN, 12 JANUARI. De Potemkinfilm. In achterstaande advertentie maakt de directie van het Luxor-theater bekend, dat het vertoonverbod van de Potemkinfilm is opgeheven en deze film van Vrijdag 20 Ja nuari af irr het Luxor-theater wordt ver toond. In onze Tijdinghal. Minister Lambooy bracht Woensdag 11 Januari een bezoek aan het Historisch Scheepvaartkundig Museum te Amsterdam. Op onze foto naast den minister de heer Cannenburg, directeur van het Museum. Het Noorsche stoomschip „Fary" is bij Petten op den strekdam geloopen. De be manning werd gered, doch het schip is in- tusschen vlot gekomen. Op onze foto De „Vary" op den dam. Zondagmorgen vond in een bijgebouw van een villa aan de Parkstrasse te Dahlem (voorstad Berlijn) een ernstige ontploffing plaats, die aan 2 personen het leven kostte Ze zegt dat het haar ontstolen is. Zoo, snoof miss Jenkins hoonend. Een erg waarschijnlijke geschiedenis Wie zou dat gestolen hebben Totdat het win nende nummer bekend werd gemaakt, was de eene coupon toch net zoo goed als de andere Ze houdt het ervoor dat u het weg genomen hebt, juist op den dag dat de uitslag gepubliceerd werd. Hoe durft u Hoe durft u schreeuw de miss Jenkins. Ik zal een aanklacht tegen u indienen wegens laster. Ik zal u aanklagen. ik zal u laten vervolgen... Hoe durft u en die ongenoemde persoon zoo iets laags van mij te beweren Pardon madam, mengde de graaf zich in de opgewonden discussie, als er van een aanklacht sprake is, kan i k die indienen wegens een poging om mij onder valsche voorwendsels tot een huwelijk te bewegen. Ik geloof dat het 't beste is, zei Jack aklm, dat we de dame verzoeken even hier te komen. Eem oogenblik later verscheen de graaf met mrs. Shortland Dobbs. Miss Jenkins deed een stap achteruit toen ze haar zag. Mrs. Dobbs, begon Jack, u maakt aanspraak op het eigendomsrecht van de winnende coupon, nietwaar? Zeker. Een vriendin heeft direct toen ik hem kocht, het nummer in mijn notitie boekje opgeschreven. Ik heb de coupon in mijn juweelenkistje weggesloten en den sleutel daarvan heb ik maar twee keer uit handen' gegeven, eenmaal toen ik miss Jenkins vroeg om mijn diamanten collier weg te sluiten en den anderen keer toen ze me hielp pakken. Mensch, schreeuwde miss Jenkins, HET SPOORWEGONGELUK OP HET STATION TE LEÏDEN. Door het te ver doorrijden van een goederentrein uit de richting den Haag werd een personentrein, die zoo juist op het perron Leiden vanuit Utrecht was aangekomen, aangereden, waardoor van beide treinen enkele wagens ontspoorden. Een persoon werd licht gewond. De ontspoorde locomotief van den goederentrein. en waarbij 8 personen zwaar gewond wer den. Op onze foto de zwaarbeschadigde villa, met iechts het dak van het totaal ver woeste bijgebouw. Foto 2 de zwaar be schadigde villa, met de brandweer bij het opruimingswerk. Werkloozen naar Eindhoven. Door bemiddeling der Arbeidsbeurs al hier zijn gisteren een 13-tal werkloozen naar Eindhoven vertrokken om in de Phi- Iipsfabrieken te gaan werken. Conferentie over het huwelijk. In de St. Jacobuskerk, Wilhelminastraat, zullen morgenavond kwart over acht door den Zeereerw. pater Borromaeus de Greeve de conferenties over het huwelijk worden voortgezet. Scheepvaart. Het „Handelsblad" bevat een overzicht over de scheepvaart in 1927, waarin over onze haven het volgende gezegd wordt De haven van Vlissingen ontwikkelde zich gunstig als bunkerstation, aldaar door de Steenkolen Handelsvereeniging geopend. Vergrooting der buitenhaven wordt drin gend noodig geachtin het bijzonder voor het aanloopen van groote booten voor in nemen en afgeven van ijlgoederen. Het vraagstuk tot opening van een ferry-dienst, zooals bestaat tusschen Harwich en Zee- brugge, voorgesteld door de Kamer van Koophandel te Middelburg, is door een commissie in studie genomen. Scheepvaartberichten. Het Duitsche stoomschip „August Thys- sen" is gisteren hier aantgekomen van Gulfport met een deklading hout voor Mid delburg bestemd. Eerste Zeeuwsche Bakkerscursussen. Deze week zijn de eerste cursussen voor Bakkersvakonderwijs, uitgaande van den Zeeuwschen Bakkersbond geopend. Nadat Dinsdag die te Zierikzee was geopend en gisterenmiddag te Oostburg, werd gisteren avond die te Middelburg geopend en he denmiddag de laatste, namelijk te Goes. De opening te Middelburg had plaats in een der zalen der Ambachtsschool namens het bestuur van den Zeeuwschen Bond door den heer C. D. van Noppen uit Vlis singen, die in het bijzonder den heer Stahle uit Amsterdam, voorzitter van den Nederlandschen Bakkersbond, welkom VOORHANDEN PHILIPS EN DETHAPHONE N.V. V.H. GEBR. POLAK ZIE ETALAGE NIEUWENDIJK ik wijs je gemeene beschuldiging veront waardigd af. Ik ben een dame Mensch, repliceerde mrs. Shortland Dobbs, ik beschuldig nietik kan be wijzen. Jij nam ae coupon weg, Arethusa Jenkins, en je weet het heel goed. De eer ste keer dat ik je den sleutel gaf heb jé" in mijn juweelen casette rondgeneusd en het nummer genoteerd. En toen je in de gaten had dat ik den prijs gewonnen had, kwam je hals over kop bij me en gaf me den raad om zoo gauw mogelijk af te reizen en je deed zóó lief en hielp me pakken, alsof je mijn onbaatzuchtigste vriendin was. Het is nu allemaal zoo klaar als een klontje. Je hebt stilletjes je eigen coupon voor de mijne verruild, terwijl ik te ziek was om op je te letten. Maar recht is recht. Het was er mij niet zoo erg om te doen om den prijs te winnen jij was er heel wat meer tuk op. Maar nu, het blijkt dat ik den prijs gewonnen heb, wil1 ik in elk geval eerlijk spel, begrepen Dat is een schandaal, barstte miss Jenkins uit, het is gemeene, vuile laster. Het is een complot... een gemeene zwen- delboel. Ik heb zijn brief... o... o... en ze barstte in een hysterische huilbui uit. Trek je er maar niets van aan, stel de mrs. Dobbs de beide onthutste mannen gerust. Ik zal het wel met haar klaar spelen. Ze heeft me allergemeenst behan deld en ik ben nog wel zoo goed voor haar geweest. Miss Jenkins was weer fm bedaren ge komen en sprak nu heel kalm. Jelui denkt het heel pienter te hebben aangelegd om van me af te komen, maar jelui hebt het glad mis. De man die mij den liefdesbrief vol bedrog geschreven heeft, denkt misschien ook dat hij van me af heette. Het speet spreker, dat de directeur der Ambachtsschool verhinderd was, om dat men veel medewerking van hem heeft ondervonden bij het vinden van een lokaal. Welkom heette spreker ook de deputaties van den Zeeuwschen Bakkersbond, van de commissie voor onderwijs en- van de af deeiing Middelburg van den Bakkersbond. De algemeene leider der cursussen, de heer S. Caljouw, was nog niet terug van de opening te Oostburg, doch spreker bracht hem toch dank voor hetgeen hij gedaan heeft aan het vele voorbereidende werk, o.a. bij het zoeken van lokaliteiten en leerkrachten. Ook brengt spreker dank aan het bestuiir van den Ned. Bakkersbond, dat de aanstelling van een vaktechnisch Ieeraar ter hand nam. Dank brengt spreker ook aan het bestuur der Ambachtsschool en aan. de heeren bakkers te Middelburg, die hun bakkerijen beschikbaar stelden voor de practische lessen. Ook roept spreker een welkom toe aan het personeel, de heeren Winter en Schoonaarde en ten slotte tot de cursisten, wie hij er aan herinnerde dat de cursus een 2-jarige is, en dat na 2 jaar gelegenheid zal zijn een examen te doen en een diploma te verwerven. Iemand, die 5 maal per jaar zonder grondige reden weg blijft, zal geen examen kunnen doen. De Z. B. B., althans het bestuur, heeft reeds lang voor dit onderwijs gewerkt en nu men zoo ver is rust de verantwoorde lijkheid voor het welslagen bi] het bestuur, het personeel en de cursisten, die uilen hun liefde en belangstelling moeten toonen. Men heeft steeds gevoeld dat als de ambachtsschool voor verschillende vakken opleidt, dit ook voor het bakkersvak mo gelijk moet zijn. Spreker hoopt dat de cur sussen rijke vruchten zullen afwerpen en dan zal deze dag er een van voldoening zijn voor het bestuur van den Z. B. B. De heer Stahle, voorzitter van den N. B. B., verheugt zich zeer aanwezig te kunnen zijn en brengt hulde en dank aan het be stuur van den Z. B. B., die heeft aange pakt om het vak te verbeteren. Het is goed gezien naast het eigenlijke vakonderwijs ook voortgezet ander onderwijs te doen geven. Het succes elders met deze cursus sen is reeds groot. Het vakonderwijs was vroeger droevig en velen, die men voor niets goed achtte werden maar voor bak ker opgeleid. Nu is het gelukkig dat niet alleen les in bakken, maar ook in schrijven, taal, rekenen en boekhouden wordt gege ven. Spreker hoopt op de beste resultaten voor de jongelui en voor het bakkersbe drijf in het geheel. De heer Koster sprak namens het be stuur van de afdeeiing Middelburg en her innerde er aan hoe in April 1926 het eerst het vakonderwijs ter sprake kwam en een commissie werd benoemd om deze zaak- voor te bereiden. Men is stapje voor stapje gevorderd. Spreker brengt hulde aan de harde arbeiders en noemt vooral mannen als de heeren Wolff en Van Aalst. Nu zijn de vakcursussen een. feit geworden. Het is, maar die zal ook wat anders ondervin den. En wat u betreft ze wendde zich tot Jack ik ben in staat om u en uw miserabel blaadje te ruïneeren en ik zal het doen ook. Uw wedstrijd was een loterij en loterijen zijn bij de wet verboden. Ik zal u bij de politie aangeven. Ze zullen een inval in uw kantoor doen en uw lieve dui ten zullen in beslag worden genomen.... Zoo Dat hadden jelui niet gedacht, hè Er kwam een boosaardig-triomfantelijke lach op haar gezicht. Schei uit, viel mrs. Dobbs haar in de rede. Ik zal je eens wat zeggen. Wat je over een verboden loterij beweert is na tuurlijk onzin. De heele wereld wist van den wedstrijd van „De Komeeet", en als er iets niet in den haak was geweest, had de politie zich er uit zichzelf mee bemoeid. Bovendien is mr. Darracott geen kind en die zal zich heusch wel op de hoogte heb ben gesteld of hij mocht doen wat hij deed. Jack knikte bevestigend. Maar hoor nu verder, ging mrs. Dobbs voort. Ik heb er niets aan om je ongelukkig te maken, Arethusa Jenkins, maar als je nog één woord zegt over on wettige loterijen of een aanklacht bij de politie, zal ik op staanden voet naai- de politie gaan en je aanklagen wegens dief stal. Je deed verstandiger een toontje la ger te zingen of nog liever heelemaal je mond te houden. Ik ben een vrouw van mijn woord en als ik merk dat je praatjes maakt of praatjes verspreidt, dan weet je wat er gebeurt. Dat is alles wat ik je te vertellen heb. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1