>28 OOP urg --No.9' 66e Jaargang ■1928— WOENSDAG ït JANUARI ddelburgsche ippij t. Stoomvaar! !e koopen. FEUILLETON DE HUWELIJKSLOTERIJ Stads-en Provinciemetiws Autoritten Station •i. Vergadering Vrouwenbond, Militair Revue- en caba-i ist naar Kracht", opvoe-| je 't erg?"; „de Oude| 8 uur. Voordracht- en I ,de Dageraad", Concert- VLISSIINGSCHE COURANT - Auto's en Fietsen muari uur U 4.37 12 4.38 13 4.40 r te Viissingen v.m. 3.54 4.38 5.20 n.m. 4.24 5.07 5.48 N BOVENHUIS ordstraat 71. Te bevra- nstraat 38 beneden. Februari te huur ge- IEDENWONING of Huisje-alleen. Huur- a 24.per maand. I tt. D. S., bureau „Vliss.i een MEISJE dagen, voor directe in-1 ig. Zich aan te melden) ITé, Boul. de Ruyter 46' huwelijk der tegen- en 3DIENSTBODE Wasch buitenshuis. RK, Badhuisstraat 28. komende GERSKNECHT moet reeds in het vakj geweest zijn. jAC. DE VISSER. rstond gevraagd een f IENSTBODE. melden Nieuwendijk 2. net )AGMEISJE. Tijdinghal „Vliss. Crt." met Februari MEISJE rgenuren. Adres: Mevr.) Boulevard de Ruyter 16 e jonge Dame, h.b.b.h., I zoo spoedig mogelijk i S MET PENSION, met opgaaf van prijs I rs F. V., bureau ..Vliss. kBIG, Oprit 12, vraagt IENSTBODE. e melden na 8 uur. tegen 1 Februari ruimel VENWONING, Nieuwstraat, 21.— C. SCHOUT,' Zwa-1 e weg 5a. Middelburg-Rotterdam aengelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, DEREN EN VEE. v.Midd v.tn.uur 8 8 nuari E12 13 16 17 ;19 20 natlBn te bekomen N.V. Transport- en Eip. Erven Q. VOS, TeleftOl B. EENHOORN, Telef. v. OOSTERHOUT. Tel. lebra BUITENHEK Tel 1011 ABONNEMENTS-PRIJS Vö6r Viissingen en gemeenten op Wal cheren. 1 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- „ementen 17 cent, alles bij vooruitbeta- ,rlAfzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS Van 1—5 regels f 1.25, voor iederen regel meer 25 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 5ft cent per regel Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie: dingen en Dienstaanv-ragen, enz. prijs bij vooruitbetaling van 1—5 regels 0.75, voor iederen regel meer 15 cent. Uit het Engelsch CHARLOTTE O'CONNOR ECCLES. (Nadruk verboden). Eerste Kanier. De voorzitter deelde in de gisterenavond ophouden zitting mede, dat de centrale af deeling besloten heeft dat morgen in de afdeelingen zullen worden onderzocht de wetsontwerpen', die onder dagteekening van 5 Januari aan de Heden zijn toegezon den en "dat het afideelingsKmderzoek Don derdag en izoo noodfljgi Vrijdag zal worden voortgezet. (Het ligt in de (bedoeling de Kamer ver moedelijk tegen» 7 Februari weder in open bare zitting bijeen te roepen. Het ontwerp-wünkielsluitingswet. De minister van arbeid, handel en nij verheid heeft een gewijzigd ontwerp-Win- kelsluitingswet om advies toegezonden aan de Kamers van Koophandel in Nederland. De toezending is vertrouwelijk geschied, zoodat wij niet mogen mededeelen, welke wijzigingen zijn aangebracht, vergeleken bij het oorspronkelijk voor-ontwerp,, aldus meldt de -f -correspondent van het „Hbl." Ook de Middenstandsraad heeft liet ont werp weer om advies ontvangen. Het schijnt den minister dus, niettegenstaande de bezwaren in middenstandskringen van alle lichtingen tegen een wet in dezen tijd, wel ernst te zijn met de voorbereiding der wet. Leges op buitetilaaidsche paspoorten. De minister van binnenlandsche zaken heeft een circulaire aan Ged. Staten der onderscheidene provinciën gezonden,waar in op de wenschelijkheid wordt gewezen, dat, in het belang van vergemakkelijking van het internationaal verkeer, de onder scheidenlijk door provincie en gemeente besturen geheven leges wegens afgifte of verlenging van een buitenlandsch paspoort, zooveel mogelijk worden verlaagd, althans, waar die Leges het bedrag van 1 te bo ven gaan, deze tot f 1 worden terugge- bracht. Verlaagde posttarieven. Naar „de Tel." verneemt, ligt het in de bedoeling ibij de gewijzigde drukwerktarie ven, welke, gelijk reeds gemeld, 1 Februari a.s. in werking zullen treden, een onder scheiding te maken tusschen spoed- en ge woon drukwerk. Stukken, welke volgens het eerste tarief gefrankeerd worden dit komt overeen met het thans bestaande, dus 0.02 voor de eerste 50' gram worden op den voet als thans gebruikelijk tegelijkertijd met de brieven verhandeld1 en verzonden. Voor de tweede categorie komt een tariefsverlaging van' 25 dus l,/2 cent voor de eerste 5 gram. De aldus gefran keerde stukken» men denke aan groote partijen catalogie, ónder reclamemateriaal en dergelijke worden in de „rustige" uren behandeld. Zijn dergelijke stukken bijv. in den namiddag» of 's avonds ter poste bezorgd, dan volgt, tenzij de overige dienst het eerder toelaat, verzending den volgen den 'morgen. De postadministratie hoopt op deze wijze het publiek door inschakeling van het eigen belang te bewegen het zijne bij te dragen tot een meer gelijkmatige arbeidsverdee- ling op de kantoren. Dr. Willem Mengelberg. Reeds geruimen tijd geleden werd mel ding gemaakt van het feit, dat de Colum bia-University te New-York den heer Wil lem Mengelberg het eere-doctoraat had verleend. Thans kan het „Hbld." berichten dat Maandag de plechtige promotie heeft plaats gehad. Voorts kan het blad nog mededeelen, dat de heer Mengelberg ook in het volgen^ seizoen in de eerste helft de concerten van de Philharmonie Society te New-York 'zal leiden. De overplaatsing der kantoren van jurgeais tiaar Rotterdam. De afdeelingen in- en verkoop van de firma Jurgens worden met ingang van 15 Februari a.s. uit Oss naar Rotterdam over gebracht. De chefs der afdeelingen hebben opdracht gekregen zich met hun personeel binnen drie maanden tc Rotterdam te in- stailëeren. Het betreft hier in totaal 42 per sonen, vermoedelijk volgt dan binnenkort ook de cadeau-afdeellng. Het staat thans ook vast, dat de kanto ren uit Nijmegen binnen een bepaalden tijd naar Rotterdam zullen overgaan. Eenige afdeelingen kregen reeds op korten termijn aanzegging van overplaatsing. VL1SSINGEN, 11 JANUARI. sprong achteruit tengevolge waarvan het achtergedeelte van den wagen door de lo comotief werd aangereden en daardoor vrij belangrijke schade bekwam. Gelukkig voor den bestuurder dat geen schooljeugd aan wezig was, want de straat was bedekt met allerlei lekkernijen, brokken chocolade, bonbons, suikergoed enz. Persoonlijke on gelukken vonden niet plaats. I 43) Ik vind het erg prettig dat ik juist u nier tref, zei ze tegen Jack, toen ze in diens priv'é-kantoor was binnengelaten, en te weten dat u de uitgever van ,,De Komeet" bent. Ik herinner me nog heel goed dat ik u oij mrs. Colightly Carters ontmoet heb. Ik I zal u zeggen wat het geval is. Toen ik van I dien wedstrijd van uw blad hoorde, mr. Darracott, had ik er grooten schik in. Het leek me een schitterend i.d,ee, iets dat een knap zakenman bij ons in Amerika waar dig zou zijn geweest... en voor de aardig heid heb ik toen een ticket, gekocht. Toen I werd, ik ziek, een hevige aanval van influ enza en ik dacht niet meer aan de heelc I geschiedenis, tot ik gisteren toevallig eeu nummer van uw blad» zag liggen :en er achter kwam dat ik den prijs gewonnen moest hebben, omdat ik zeker wist dat mijn numer 31858 was. Ik schreef u direct j en toen ik uw antwoord kreeg, vond ik het om redenen die ik u straks zal meedee- 'en maar beter om u direct te gaan op zoeken. I Een andere deelneemster heeft al de I coupon met dót nummer getoond en aan- i spraak gemaakt- op de»n prijs. Daarom vroegen wij u uw coupon te willen laten zien, vertelde Jack. j Precies wat ik verwachtte, maar ik I oen een Amerikaansche, mr. Darracott, en oen niet van plan me mijn rechten afhan- Vechflustigien. Door de politie werd gisterenmiddag as sistentie verleend in het Bellamy park, al waar 4 opgeschoten kerels aan het vechten waren. In verband hiermede werd een hun ner, die in kennelijken staat van dronken schap verkeerde, gearresteerd en. in ,poli- tiébewaring gesteld. Later in den avond zag de politie zich genoodzaakt gen der overigen uit een bios coop te verwijderen, alwaar hij overlast veroorzaakte door zijn ruzieachtig op treden. ter tafel. Het verslag wordt door een der •rapporteurs en de beslissing van Ged. Sta ten. door den voorzitter voorgelezen', in dien de vergadering dit verlangt of de voorzitter het noodig oordeelt. Tenzij »de vergadering anders beslist wordt met »de beraadslagingen aanstonds daarna aangevangen. Schoorsteenbrand. De politie werd hedenmorgen gealar meerd voor een schoorsteenbrand in de Slijkstraat. Toen de politie ter plaatse verscheen was gelukkig de brand door be hulpzame buren en met vereende krachten gebluscht. De schoorsteenmantel was aan het branden geraakt. Gemeenteraad te Terneuzen. iDe heer B. N. van Dijke, no. 1 der Chr. Hist, lijst, heeft bedankt als lid van den gemeenteraad te Terneuzen. Opvolger is r,o. 2 der lijst, de lieer J. van» Riet, die ten gevolge van een bijzondere propaganda bij de stemming uitviel voor no. 4 der lijst, het geen tot verwikkelingen in de kiesvereni ging aanleiding gaf. De kinderpostzegels. Wij brengen nog even in herinnering dat de gelegenheid om kinderpostzegels te koopen Zaterdag a.s. gesloten wordt. Men heeft dus nog enkele dagen tijd om door het koopen van deze zegels op gemakkelij ke wijze een» zeer liefdadig werk te ver richten. De opbrengst van den verkoop te dezer stede zal een record zijn. Het plaatselijk comité heeft eer van zijn werk en een bijzonder woord van dank mag zeker nu reeds gebracht worden aan de dames die zich in het postkantoor belangloos met den verkoop dezer zegels hebben belast en op deze wijze krachtig hebben medegeholpen dit niooie resultaat te bereiken. Rijkspostspaarbank, Opgave betreffende het postkantoor Viissingen. Maand December 1927. Aan bovengenoemd» kantoor werd, in den loop der maand», op spaarbankboekjes ingelegd»33.269.73 en terugbetaald - 43.960.49 Derhalve minder ip,gelegd dan terugbetaald 10.690.76 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 14. The Zeelandia-Express. Blijkens een advertentie in dit nummer is The Zeelatidia Express aangesteld als of ficieel vertegenwoordiger van de The Ame rican Express Cie Inc. Door dit agentschap wordt The Zeelan- dia Express in staat gesteld voortaan alle Amerikaansche toeristen die ons land be zoeken, ook naar Zeeland te leiden. De directie heeft plannen in bewerking oni de Amerikaansche toeristen zooveel mogelijk via LondenViissingen het continent te laten bezoeken. Aanrijdingen In de Kasteelstraat ontstond» gisteren een aanrijding tusschen twee wielrijders. Bei den waren bij het uitwijken voor het in halen van een ander voertuig op het mid den van den rijweg geraakt, waarbij een aanrijding onvermijdelijk was, doordat zij elkander te laat bemerkten. Van schuld was dan ook geen sprake. Beide rijwielen bekwamen belangrijke schade. Zelfs werd van een der fietsen het frame geheel ver nield. In de Paul KtQ gerstraat schrok gisteren middag het paard, gespannen voor een suikersbakkerswagen uit Middelburg, van het fluiten der Walchersche tram. Het dier dig te laten maken. Die vrouw is óf schul dig aan heling óf ze heeft de coupon zelf gestolen. Die ticket, ging mrs. Dobbs op beslisten toon voort, was van mij. Het nummer is direct genoteerd' in mijn notitie boekje door een vriendin van mij. Die kan dat bevestigen. Het moet later uit mijn ju weelenkistje gestolen zijn en vervangen door deze coupon, die niet van mij is. Ze haalde de waardelooze coupon te voorschijn. Maar zooals ik u al zei, zei Jack, heeft een andere dame de coupon met het winnende nummer getoond. Een van mijn vrienden heeft het nummer gezien. Kunt u zich «niet vergissen Dat is niet waarschijnlijk, mr. Darra cott. Maar als u mij den naam van -die dame wilt noemen, kan ik u misschien wel zeggen wie mijn ticket gestolen heeft. Ik weet wel niet of ik daartoe ge rechtigd ben, antwoordde Jack aarzeleind, maar in de gegeven omstandigheden •moet ik daar maar overheen stappen. De dame die aanspraak maakt op den prijs is een zekere miss Arethusa Jenkins. Miss Jenkins, riep mrs. Dobbs hoo- gelijk verbouwereerd. Goede hemei, wie had dat kunnen denken Kent u haar vroeg Jack geïnteres seerd. Of ik haar ken Ik zou het zoo den ken Maar nu begrijp ik alles. Daarom zat ze er zoo' achterheen dat ik toch maar naar Bornemouth zou gaan en raadde ze me zoo ernstig aan om zoo spoedig mogelijk naar de Vereenigde State»n terug te keeren. Daarom pakte ze mijn koffers en was ze zoo reusachtig hulpvaardig... ik dacht nog wel dat dit nu eens een échte, onbaatzuch tige vriendin was Wel wel, van alle be Provinciale Staten. Ged. Staten stellen aan óe Prov. Staten voor het reglement van orde voor de ver gadering der Prov. Staten in dier voege te wijzigen, dat art. 38 wordt gelezen als volgt Tot het vormen van afdeelingen ver deelt de vergadering zich bij de eerste bij eenkomst vafr iedere zitting bij loting in drie deelen. De leden, van Ged. Staten ne men aan deze loting geen deel, doch wor den door den voorzitter bij de afdeelingen ingedeeld op zoodanige wijze evenwel, dat in eik der drie afdeelingen zich twee leden van Ged. Staten bevinden. De leden van iedere afdeeling zullen na den afloop der eerste zitting op denzelfden dag zich constitueeren en uit hun midden, onder leiding van het oudste lid» in jaren van Ged. Staten» bij die afdeeling aanwezig, Jiun voorzitter en onder-voorzitter kiezen. Elke afdeeling kiest voor ieder onderwerp haar voorzatter. De leden van Ged. Staten zijn niet tot voorzitter, noch tot onder-voorzitter, noch tot rapporteur benoembaar. De voorzitters der afdeelingen zullen zoo spoedig mogelijk met elkaar onderling de' orde regelen, ter behandeling der onder werpen, die naar de afdeelingen verzonden zijn, en van hun benoeming aan den voor zitter der vergadering kennis ge ven. 'De rapporteurs zuiieTf hun verslagen schriftelijk en gemotiveerd opmaken, waar na deze in en door elke afdeeling op door haar te bepalen tijdstip zullen worden vast gesteld. •Na afloop van het onderzoek in en het vaststellen der verslagen door de afdeelin gen, word'en die verslagen door de voor zitters der afdeelingen ten spoedigste aan den griffier gezonden, ten ware de rappor teurs mochten verlangen het eindverslag gezamenlijk op te stellen, zoo dat niet het geval mocht zijn, doet de griffier ten» spoedigste een ontwerp-eindverslag opma ken hij zendt dit zoo spoedig mogelijk aan de rapporteurs, door 'bemiddeling van den rapporteur der eerste afdeeling." De rapporteurs zorgen alsdan» voor de vast stelling van het eindverslag aan hen wordt in dit geval overgelaten of zij dé vaststel ling van het algemeen: verslag al dan niet iti een daartoe afzonderlijk te beleggen ver gadering wenschen. te doen geschieden. Zoodra het eindverslag door de rappor teurs is vastgesteld, wordt het gezonden aan den» voorzitter der vergadering. Wanneer het een voorstel van Ged. Sta ten betreft, deelt de voorzitter het verslaig aan dit college mede, hetwelk bevoegd ts, het voorstel in te trekken, te wijzigen of aan te vullen'. Het eindverslag en de beslissing van Ged. Staten worden gedrukt en aan de le den gezonden. Zoo mogelijk in een eerstvolgende ver gadering brengt de voorzitter het verslag driegers is deze vrouw beslist de gevaar- lijkste. Als u kunt bewijzen wat u zegt, zei Jack, zal nie»mand daar blij der om zijn dan f de man die er in toestemde als prijs te SOUBURG. Loop dier bevolking over 1927. Op 31 December 1926 bestond de bevol king uit 2260 mannen en 2204 vrouwen, totaal 4464 personen. Gevestigd in 1927 230 m. en 222 vr. geboren 52 m. en 31 vr. jtotaal 282 m. en 253 vr. 4999 per sonen. Vertrokken zijn 215 m. en 234 vr. overleden 26 m. en 20 vr. totaal 241 m. en 254 vr. De bevolking bestond dus op 31 December 1927 uit 2301 m. en 2203 vr., totaal 4504 personen. Gevonden voorwerpen. Nummerplaat van auto of motor, no. K. 3734. Adres Van de Vrede, Wissel C 138. j bevestigd te zijn door ds. J. W. Poort van j Paramaribo. Ger. Kerken. Beroepen te Nieuwdorp ds. E. Beukema te Metslawier-Nijawier. Historisch kerkorgel behouden. De Evangelisch Luthersche Gemeente te ij Middelburg bezit een orgel, dat reeds se- l derr 1705 veler bewondering heeft opge- wekt. Het groteske front met rugpositie en I zijn 18 sprekende registers van bijzondere l metaal-saamstelling, het vormde een ge- i heel waar heel Zeeland trotsch op was. Doch het verval bleef ook dit instrument j niet gespaard, en de eertijds zeer rijke Lu- l thersche Gemeente van Middelburg, zag zich zeer bezwaard dioor dezen toestand. Overwoog men eerst het binnenwerk door een rein-pneumatisch te vervangen, hier- 1 van heeft men, onder deskundig advies, afgezien. Thafis is besloten met alle krach ten te bereiken, dat het monument in zijn origineelen staat blijft behouden. Hoewel' de kosten van de restauratie bijna 5000 gulden bedragen, heeft het kerkbestuur zijn goedkeuring aan de plannen gehecht. De uitvoering van deze veel zorg vc-r- eischende werkzaamheden zijn opgedragen aan de orgelbouwers A. S. J. Dekker te Goes. RECHTSZAKEN Lichamelijk letsel dbor schuld Gisteren heeft zich voor de rechtbank te 's-Gravenhage te verantwoorden gehad een chauffeur uit Rotterdam, terzake van het veroorzaken van zwaar lichamelijk let sel door schuld. In den, avond van den 16en Juji jl. is hij met een door hem bestuurden auto op den weg tusschen Gouda en Alphen nabij Zwammerdam tegen een boom gereden, tengevolge waarvan een zich in den wagen bevindende juffrouw een ernstige been wonde opliep, terwijl de man van die juf frouw een hersenschudino- bekwam. Bei den zijn eenige weken verpleegd moeten worden in het ziekenhuis te Bodegraven. Verdachte heeft, volgens de getuigen verklaringen, voor de aanrijding slingerend over den weg gereden en is ten slotte te gen een boom terecht gekomen. Verder bleek, dat verdachte twee menschen naast zich had zitten, waardoor hij weinig bewe gingsvrijheid had. Buitendien heeft hij, hoewel de wagen al niet erg vast op den weg lag, de snelheid, zij het dan op ver zoek van de inzittenden, welke aanvanke lijk 20 tot 25 K.M. bedroeg, opgevoerd tot 40 a 45 K.M. Het O.M. achtte door een en ander ver- dachte's schuld aan het ongeluk bewezen en eischte 1 maand hechtenis tegen hem. fungeeren. Wedden dat ik het bewijzen kan, zei r mrs. Dobbs enthousiast. Een vergissin~ is buitengesloten De krantenverkooper, waar ik het «nummer kocht, zal me zeker herkennen mrs. Coates, de vriendin die er bij was toen ik het kocht, schreef het nummer in mijn notitieboekje en kan daar een eed op doen. En wat dat mensch Jen kins betreft, confronteer haar maar met mij Als het een ander was, zou het me waarschijnlijk niet eens zooveel kunnen schelen, maar ze maakte op een gemeene manier misbruik van het feit dat ik ziek en hulpeloos was en zooiets kan ik niet uit staan. Ik gaf haar al mijn sleutels alsof zij mijn eigen zuster was. We zullen haar zoo gauw mogelijk zien te pakken te krijgen, besliste Jack. En nu over den prijs, zei mrs. Dobbs zakelijk. Ik geloof dat ik nu een man getrokken schijn te hebben, het 't beste is dat ik hem meteen maar te zien krijg. Ik zou hem toch niet nemen als hij mij" niet aanstond. Ik ben volkomen onafhankelijk, mr. Darracott en ik hoef geen lompen vlegel als tweeden man te accepteeren. Mr. Dobbs was in elk opzicht een gentleman Ik ben geen jo»ng meisje meer en ik ken mijn eigen smaak, dus a»ls uw aristocraat me niet aan staat, zal ik u eerlijk zeggen geen edel man uit de loterij aan mijn dollars Dat kan ik mij volkomen indenken. Trouwens mijn vriend zelf is ook een man met een onafhankelijken aard. Hij wordt op het oogenblik zelfs met rechtsvervol- KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ds. VV. H. H. Dijkman. Ds. W. H. H. Dijkman, Ned. Herv. pre dikant te Rozenburg, die 16 September a.s. zijn veertigjarig ambtsjubileum hoopt te herdenken, is voornemens tegen 1 Sep tember a.s. eervol emeritaat aan te vragen. Ds. Dijkman werd in 1854 geboren en eerst op gevorderden leeftijd predikant. Hij werd in 1888 candidaat in Utrecht en aan vaardde 16 September van dat jaar het predikambt te Breskens, welke gemeente hij in 1898 met zijn tegenwoordige ver wisselde. Ds. Dijkman is in de kringen der Christ, drankbestrijding een bekende persoonlijk heid. Ds. Van Linschoten naar Paramaribo. Ds. M. W. J. van Linschoten te Alphen aan den Rijn hoopt Zondag den 5en Fe bruari a.s., des morgens om 10 uur af scheid» te nemen van de Ned. Hervormde gemeente te Oudshoorn en de Griephoek en» Zondag 4 Maart 1928 ziin intrede te doen te Paramaribo (Herv. gemeente) na ging bedreigd omdat hij hardnekkig blijft weigeren om met miss Jenkins te trouwen. Dat pleit voor hem, vind ik. Vertelt u me maar eens wat voor titel hij heeft. 't Is een graaf. Dat rs aardig. Ik heb er altijd voor gevoeld om gravin te worden. Ik hoop al leen maar dat hij niet trotsch is. Ik heb wel eens gehoord, dat de Britsche aristocra tie vreeselijk laag op gewone menschen neerziet en dat zou ik als republikeinsche natuurlijk niet kunnen verdragen. Hij zou er niet aan denken. Hij is de eenvoudigste kerel dien ik ken. Heeft hij trotsche familie, informeerde mrs. Dobbs verder, die vreeselijk stijf en op de etiquette gesteld is en mij met den nek zou aanzien Zoover ik weet heeft hij behalve zij«n oude moeder en een paar verre achter nichten, die hij haast nooit ziet, heelemaal geen familie. En zijn geslacht Is dal wel zoo oud als van Jan-Zonder-Land heet die niet zoo... Oneindig veel ouder. Zij»n stamboom reikt tot het begin van onze jaartelling. Bij zijn familie vergeleken was Jan-Zonder- Land maar een parvenu, om zoo te zeggen, verklaarde Jack plechtig. Is het heusch vroeg mrs. Dobbs, heftig geïmponeerd. Als u het permitteert, zal ik dit alles door hemzelf laten vertellen. Boyle kreeg door de huistelefoon op dracht graaf Mac Carthy de Burgo te halen en na een' geanimeerd onderhoud werd een taxi ontboden en de drie voornaamste be langhebbenden bij de o»ntknooping van het drama reden naar de apartementen van miss Arethusa Jenkins. Gei'. Gem. Bedankt voor het beroep naar Ridderkerk ds. J. Vreugdenhil te Brumisse. R.-Kath. Kerk. Door Z.D.H. den bisschop van Haarlem is benoemd tot kapelaan aan de kerk van den H. Nicolaas te Rotterdam, de weleejw. iheer Ph. Hoogervorst, thans 'kapelaan te Goes tot kapelaan te Goes de weleerw'. heer H. Drost, thans kapelaan te Nedernorst den Berg. De Ned. Tentzending opgeheven. Op een vergadering van de Vereeniging „De Ned. Tentzending" is na uitvoerige bespreking besloten, den arbeid der Ned. Tentzending op te heffen en de Vereeni- gimg te ontbinden. De redenen hiervoor zijn in de eerste plaats deze, dat de arbeid in de laatste jaren niet meer die belangstelling mocht ondervinden, die hij vroeger genoot, het welk bezwaren van materieelen en finan- cieelen aard meebracht. De Vereeniging benoemde een liquidatie-commissie, be staande uit de heeren dr. P. Stegenga Azn. te Amsterdam, voormalig voorzitter, en L. J. H. van der KlootMeijburg te Ermelo, voormalig administrateur. Internationaal Eucharistisch Congres. Voor ,het Internationaal Eucharistisch Congres, dat van' 6 tot 9 September te Sydney, de hoofdstad van» Au tralie, gehou den za! worden, treft het episcopaat van Australië en Nieuw-Zeeland groote voorbe reidingen. Vele Amerikaansche bisschoppen en prelaten hebben reeds hun deelneming toegezegd. Men verwacht 2001000 bezoe kers. Volgens de „Australian Catholic Di rectory" van 1927 telt Australië tegenwoor dig 1.191.599 en Nieuw-Zeeland 184.577 roomsch-katholieken. Australië heeft zes aarts-b.isschoppen, 14 ibisschoppen en drie apostolische vicarissen, 1779 priesters (daaronder 1240 ordens-geestelijken) 9604 zusters en 913 leekebroeders. Nieuw- Zeeland heeft een aartsbisschop, drie bis schoppen en» acht apostolische vicarissen. Indische dienst. Voor uitzending naar Ned.-Indië is be stemd R. van den Bout, Ieeraar middelbaar enderwijs te Middelburg. Examens. Voor het examen als machinist, diploma A, zijn geslaagd de heeren A. van den Buuse, C. D. Klos en Chr. Roelofs, leerlin gen' van de De Ruijterschool. f§«a®>ra«jj «earns® slea'MsBBS AUTO - VERHUUR - INRICHTING TELEFOON 133 I**- DAG EN NACHT HOOFDSTUK XXIX. Kruisverhoor. Ik denk, zei Jack tegen mrs. Shorfland Dobbs, toen de auto bij Camonile Street 61 stopte, dat het 't beste is, dat u i»n den wagen blijft en dat graaf Mac Carthy en ik maar eens eerst de jonge dame met een bezoek vereeren Als uw aanwezigheid noodig is, zal ik u komen roepen. Dat is een machtig aardig wijfje, merkte de graaf op, toen de beide' mannen aan de voordeur belden. Ze spreekt een beetje door haar neus, maar verder... alle hulde En een hoop gezond verstand op den koop toe. Op stuk "van zaken kan a»lles nog wel eens bést voor mij afloopen. In het perceel Camonile Street 61 hing de typische pensionlucht van petroleum en gebraden runderlappen. De morsige op volgster van Lisa -liet de bezoekers binnen en verdween» zonder verdere complimenten naar de keuken. Ze volgden de aanwijzin gen die de schoone nimf hun gegeven had en klommen de trappen naar miss Arethu sa's residentie op. Ik vermoed dat u komt, zei deze, in verband met een document dat mijn advo caten u hebben laten overhandigen. Gedeeltelijk, zei Jack. Wewillen u daarover en ook nog over andere din gen» spreken. Als graaf Mac Carthy de Burgo hier gekomen is om zijn spijt te betuigen, ant woordde miss Jenkins honigzoet, dan zal hij mij bereid vinden om te vergeven en te vergeten. Ik ben erg verheugd dat hij berouw heeft. Berouw 1 riep de graaf woedend. Berouw Bent u heelemaal niet goed wijs (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1928 | | pagina 1