ien, DONDERDAG 29 DECEMBER ""binnenland feuilleton Jo's en Fietsen. TER ;IVo*306- 65e Jaargang' 1927= urgsche v. Stoomvaart DE HUWELIJKSLOTERIJ. De Hollandsche Waschvrouw JE ZEEPPOEOER Siads- en ProvincienieuwE )ERSEN 1 28 December 1927 fficfeef) ersen. Jerkoopen. ,n2-f.T'^ Londen I Berhjn 59.05- po34.63 Parijs bier. t'A Ponden ƒ12 06- i 59.02—59.18 - 52—f 34.66 Fran- 0.79. uur 4.22 4.22 4.23 4STERDAM. cember, 3.07 uur. dgheid ontwikkelde van Amsterdam in papieren. Zeer vast gens waanden en hr ïede wenden ook de Unie hooger geno- ?n vermochten zich oor Tabakken was enen' en de koersen lenswaardige wijzi- anden werden H.V. persen van gisteren s IDA™" Ar ie Posf- Jriendschap", 8 uur. Tooneelavond. |troom", Concertge- 2n gelukken Igenaar van i en als ge- Itijdens deze voren aan DEKENS t:oop. Imanstraaf 16. net ISJE Jren, en Zaterdags pNHAVE, Glacis- Bgd met 1 Februari Ning [stens 3 kamers, gemakken. Brie- bpgave, RAUWS, Veg 619o, Den TBODE lag en nacht. Aan pnds na 7 uur. uw VEENENBOS, ■r Vrijdags een TROUW. WOLF, Grave nd voor den Vrij- /ROUW. haven 9. een een Trekslede. lieuwstraat—hoek itig rilonorgel tie, doorloopende itraat 39. 'Iburg-Rotterdam egen plaatsen. I PASSAGIERS, 1 EN VEE. Iv.Mldd. v.m.uurl 8 v. Rott. v.m.uui 8 8 :e bekomen Transport- en Exp« Q. VOS, Telefoon 6NHOORN, Te'el. I5J. TERHOUT, Tel. 2W- IU1TENHEK. .Tel, l»« L1SSI1NGSCHE COURANT A BON NBMENTS-PR1JS IVoor Vlissingen en gemeenten op Wal den 2.20 per drie maanden. Franco r het geheele rijk 2.50. Week-abon- rgenten 17 cent, alles bij vooruitbeta- Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS (Van 15 regels f 1.25, voor iederen igel meer 25 centbij abonnement spe- jjle prijzen. Reclames 50 cent per regel leitie Advertenties betreffende* Huur en erhuur, Koop en Verkoop, Dienstaanbie der! en Dienstaanvragen, enz. prijs bij -ooruitbetaling van 15 regels 0.75, voor [deren regel meer 15 cent. De nieuwe Belgische gezant. De Koningin heeft gisterenmiddag te 12 r ten paleize in. het Noordeinde ontvan- |en dem heer Charles Mask ens, ter over- iarwigin/g van. zijn geloofsbrief ais buiten gewoon- gezant en gevolmachtigd' minister Bsn den. koning der Belgem bij ons Hof. j De nieuwbenoemde gezant werd door (jen kamerheer jhr. A. G. Sickinghe, waar- lemend ceremoniemeester, op de gebruike lijke plechtige wijze, in een galakoets, laar het paleis geleid' en daar op ceremo- Keele wijze ontvangen. 1 In een- tweede rijtuig volgde de heer ■ion Nemry, die tot aan de in functie-tre- lfing van den heer Maskens als Belgisch Zaakgelastigde hier te lande optrad. I Na afloop dezer audiëntie werd de heer paskens door den Prins in bijzondere (audiëntie ontvangen. Wijziging der dienstplichtwet. De memorie van antwoord is versche nen op het voorloopig verslag van de af- deefingen der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging der dienst plichtwet. De regeering meent, dat zij den juisten middenweg bewandelt, door een stelsel te kiezen, waarbij eenerzijds door het ver vroeging van de loting zal worden bereikt hetgeen voor een groot deel het doel was van het vorig ontwerp, nl. dat zij, die uit sluitend ter wille van de verkorting van de eerste oefening de vooroefeningen wen- schen te volgen, zich eerst na de loting daarvoor! behoeven aan te melden, en waarbij anderzijds de gelegenheid tot vrij willige weerbaarmaking blijft bestaan voor hen, die op grond van hun lotingsnummer of op anderen grond niet tot gewoon dienstplichtige zullen wrden bestemd. Ook voor jongelieden, die zich metter woon in Ned.-In-dië gaan vestigen, en daar Ie lande aan het bewijs van voorgeoefend heid recht op verkorting van den eerste- oefeningstijd ontleenen, kan het van belang zijn, aan de vooroefeningen te kunnen deelnemen, al' wacht hen hier te lande een bestemming tot buitengewoon dienst plichtige. Het ligt in het voornemen de loting te Idoen plaats vinden in het midden van het jaar, voorafgaande aan dat van inschrij ving voor den dienstplicht, alzoo de loting ruim één jaar te vervroegen. Bij het beoordeelen van de mogelijkheid van opleiding door particulieren is o.m. ge dacht aan officieren en onderofficieren van het verlofspersoneel en gewezen beroeps- onderofficieren. Indien de Kamr zich ech ter tegen het van rijkswege verstrekken van steum voor d!e opleiding buiten het vooroefeningsinstituut mocht uitspreken, is de regeering bereid daarvan af te zien. De voorgestelde vermindering van de verkorting van den duur der eerste oefe ning is noodzakelijk, omd'at het thans niet mogelijk is de vooi-geoefenden na aan komst in den troep afzonderlijk te oefenen. De regeering heeft er geen bezwaar te gen om den term „Vrijwillige Landstorm" uit de dienstplichtwet weg te nemen dit voorstel heeft echter niet ten doel het vooroefenings-instituut los te maken van den vrij willigen landstorm en als afzonder- I lijk onderdeel in het legerverbancf op te nemen. Uit het Engelsch CHARLOTTE O'CONNOR ECCLES. (Nadruk verboden). 32) Maar is u niet bang, vervolgde de graaf, naar adem snakkend, een ,'ieve vrouw, zooals u... dat, als u dien man zult ontmoeten, u niet van hem zult kunnen houden... Ik za' u eens wat zeggen u zoudt teleurgesteld kunnen zijn. Hij zou heel anders kunnen zijn, dan dat u hem afschildert. Hij zou... hm... teelajk kunnen zijn, oud, ondeugend, harteloos. O neen, zei de dame met een verwij lend hoofdknikje. Ik weet dat hij een jonge man is en knap. Ik bedoel niet be paald zijn gezicht, maar hij heeft een Prachtig figuur en mooi haar. De graaf zette zich schrap. Voorts is hij rijk, heeft een titel en die hem kennen prijzen» hem in alles. In het kort mijnheer, ik heb alle reden, te geioo- ven, dat ik in den- vofeten zini van het woord een prijs getrokken heb. De graaf kreunde. Zijn ergste vermoe dens werd'en bewaarheid. Maar zijn karakter, madam, u weet foch niets van zijn karakter. Ik heb met vrouwelijk instinct gera den, dat hij een edele zieli heeft. Is 't werkelijk zei de graaf. Niemand is volmaakt, ging ze met Waardigheid voort, en als hij ook kleine gebreken mocht hebben, dan hoop ik die fe verbeteren... Hij is... is mij... innig... 'nnig toegedaan. Waarschuwing voor motorrijders en autobestuurders. De minister van financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met in gang van 1 Januari 1928 de ambtenaren der directe belastingen-, invoerrechten en accijnzen, als teeken voor de bestuurders van motorrijtuigen en andere voertuigen en vooi' wielrijders, dat zij het rij- of voer tuig of het rijwiel moeten doen stilhouden, gebruik zullen maken van een claque, ge schilderd» in de nationale kleuren, nl. een hart van 5 cM. middellijn in rood en daar omheen kringen van 2x/2 c.M. breed in wit en blauw. Voor de grensstrekenhet zoogenaam de terrein der eerste linie aan de landzijde blijf' het onderscheidingsteeken- (vlag getje) in gebruik, dat ter algemeene ken nis is gebracht in de Nederlandsche Staats courant van- 26 en van 29 Juni 1914. De collectieve arbeidsovereenkomsten op 1 Juni 1927. Het Centraal) Bureau voor de Statistiek heeft een overzicht in het licht gegeven van de collectieve arbeidsovereenkomsten, den: toestand' betreffende op 1 Juni 1927. Tegenover het vorige jaar hebben zich in d'e aantallen bij de contracten betrokken ondernemingen en werknemers geen be langrijke veranderingen voorgedaan. Wel is het aantal collectieve arbeidsovereen- komsten zelf niet onaanzienlijk toegeno men, doch dit dient toegeschreven aan het feit, dat in 1927 méér dan in 1926 niet- georganiseerde werkgevers ieder afzonder lijk een collectieve arbeidsovereenkomst aangingen. Hieronder volgen de aantallen contracten, betrokken ondernemingen en werknemers op verschillende data. Overeen- Onder- Werk- komsten. nemingen, nemers 1 Januari 1911 87 1.100 23.000 1 1920 984 22.500 273.600 1 1924 824 J 6.500 285.400 1 1925 756 16.900 266.400 I 1926 793 f6.500 264.000 1 1927 857 16.800 266 300 De jaarstatistiek bevat verder een over zicht van de verschillende regelingen, wel ke dem inhoud der overeenkomsten vor men, zooals die betreffende den arbeids duur, den loon vorm, kinderbijslag, ver plicht lidmaatschap, loonsverhooging bij overwerk, uitkeering bij ziekte, recht op vacantie, instelling van een scheidsgerecht, leerlingopleiding, enz. Bovendien* bevat de publicatie een» overzicht van de weekloo- nen op 1 Juni 1927 volgens de collectieve contracten em een aantal andere regelin gen in alle gemeenten met 10.000 en meer inwoners, alsmede een vergelijking vai. de loonen in 1927 met die in 1914, 1920 en 1923 iw de gemeenten met 50.000 en meer inwoners. 50.000 verduisterd bij de Statistiek. Ondanks de strengste geheimhouding, -die aam ieder die iets van» de zaak kon weten, was opgelegd, slaagde „de Avond- posf' er na veel' moeite in op het spoor te komen vam een» zeer belangrijke malversa tie, welke op het Centraal Bureau van die Statistiek te 's-Gravenhage is gepleegd. Hoewel het blad; nog niet over alle fines ses zekerheid heeft kunnen krijgen, waar om het dgze niet publiceert, is het volgen de gebleken. Bij een onderzoek in; de boeken en be scheiden1 van genoemd bureau moet den comtroleerendem ambtenaren eenige eigen aardigheden zijn opgevallen, welke op fraude wezen. De hoofdambtenaar D. K., referendaris titulair, chef van de afdeetimg comptabili teit den secretarie, de eenige die over de boekingen voldoende inlichtingen zou kun nen verstrekken, bleek hiertoe niet naar genoegem in» staat te zijn. Naar mem het blad mededeelde moet het vermiste bedrag geschat worden op 30 a 40.000. Van andere zijde noemde men- dit bedrag geflatteerd- en werd het op 50 a 60.000 geraamd. Tot op het oogenblik d'at er meer zeker heid in deze affaire zal' verkregen zijn, is de meer genoemde hoofdambtenaar ge schorst. Men» vermoedt dat minder gunstig Voor den idrommel. Ja, dat zal wel. Wat... wat gelukkig voor u, zoo zeker van zijn gevoelens te zijn. Ja, als een» man» van een» vrouw houdt, kan zij hem tot alles brengen. Gelooft u dat werkelijk O, zei Boschviooltie met een schalks heid, die vreeselijk leek. Twijfelt u dan aam de macht van- de liefde O, dat is te veelriep de graaf on willekeurig uit te veel... dat kan ik niet uithouden. Dus u twijfelt aan die macht Neen; neen madam, zei de graaf ge jaagd. Geen oogenblik. Maar te oor- dëelem naam wat u mij verteld heb, neemt u dan niet misschien reeds te veel voor ze ker aan Hèelemaal niet, zei dé Boschviool. U hebt geen idee van» de teederheid waar mede hij schrijft, cle hartstochtelijke lief desbetuigingen, die mijn» hart veroverd hebben. Als u alleen maar, bijvoorbeeld, dezen brief kondt zien, zou u weten, waarom i-k mij zoo geheel op hem verlaat. Ik geloof toch, begon MacCarthy na een korte pauze, op erostigen toon, dat ik goed doe met u te waarschuwen. Hij zou wel eens heelemaal niet kunnen be antwoorden aan -dat, wat u zich van hem voorstelt. Geloof mij, dit leven is vol van ondenkbare verrassingen. Ik heb dat zelf ondervonden. Hij zou u kunnen tegenval len. Ik ben er zeken van dat dat zoo zal zijn. Vreemd, niet waar Maar ik voorspel het u. Onzin, zei ze scherp. Ik geloof niet aan» voorgevoelens. Hoe ter wereld zou u dat kunnen weten Ik ken de mannen, zei de graaf, en uitgevallen speculatie de drijfveer tot de d»aad is geweest. Voor zoover de boeken bij het eerste onderzo-ek uitwezen zijn de onregelmatig heden reeds drie a vier jaar geleden be gonnen. Het moet onbegrijpelijk geacht worden dat de ambtenaren van de Reken kamer, welke de boeken van het Centraal Bureau regelmatig contioleeren, deze iraude niet eerder ontdekt hebben. De politie stelt nu naar een- en ander een onderzoek in. Uit de bouwvakken. Gisteren is te (Amsterdam opnieuw een conferentie gehouden tusschen vertegen woordigers van de patroons- en arbeiders organisaties uit de -bouwbedrijven. Wij vernemen, dat in de conferentie de patroons opnieuw de vraag stelden of de arbeiders eenige loonsverlaging wilden aan vaarden. Het antwoord luidde ontkennend. Echter, eenige verlaging in een paar plaat sen, waar -de toestand in het bedrijf zeer slecht is, zou kunnen worden overwogen. Maar, vroegen de arbeiders van hun kant, willen de patroons in enkele andere plaat sen een kleine loonsverhooging toestaan Het antwoord luidde zonder voorbehoud ontkennend. Dan behoeven wij niet verder te praten, .meenden de arbeiders. Nochtans is, na eenig -heen en weer ge praat,. de conferentie voortgezet. De pa troons kwamen nu met concrete voorstel len. Er bleek uit, dat zij de algemeene loonsverlaging hadden ingetrokken, doch wel op een» verlaging aandrongen in vijf plaatsen, nl. Arnhem 3 cent, Assen 2 cent, Rotterdam 5 cent en Steenwijk 3 cent. Voor de buurt van Breda werd geen bepaald cijfer genoemd, doch wel werd voorgesteld daar een speciale regeling te treffen, buiten» het gewone contract om. Na deze voorstellen te hebben aange hoord somden de arbeiders 23 plaatsen op, waarvoor zij een verhooging van 3 cent per uur wenschten. in hoofdzaak waren het derde- f en vierde klas plaatsen, o.a. uit Twente; voorts o.m. Amersfoort, Beversluis, Middelburg, Vlissingen. Over de wederzijdsche voorstellen is breedvoerig gedebatteerd. („Hbld.") De Zaansche ophaaldienst. Het is thans bekend geworden, dat de gezamenlijke Zaansche deelnemers van den particulieren ophaaldienst van den verdwe nen heer Admiraal een strop hebben van totaal 4500 aangestorte belastingpennin<- gen, die niet zijn afgedragen, meldt „het Volk". Verhaal op dien ondernemer schijnt er niet te zijn. De gedupeerden adresseeren aan diverse Zaansche gemeenteraden om daar steun te vinden) voor een adres aan den minister van financiën om kwijtschel ding van belasting. Waar, zooals te Koog a.d. Zaan, hun adres evenwel werd behan deld, ging, de raad; er niet op in, meldt het blad. MededeeKng van het Kon. Ned. Met. Instituut fce De Bildt. Aan belanghebbenden wordt medege deeld dat met ingang van 1 Januari 1928 de weerberichten, welke om 12.30 uur nm., des Zaterdags ook te 11.10 uur vm. en te 8 uur nm. A. F. radio-telegrafisch worden uitgezonden door het militaire radiostation Vossegat, zullen vervallen. In verband daarmede zal radio-telefonisch op een golf lengte van 1100 M. doon het radio-zend station van- het K.N.M.I. (P.I.M.R.) uitge zonden weersverwachtingen te 10.45 uur en 11.50 uur vm. en te 12.55 uur nm. een gelcof mij, verreweg de meesten deugen niet... De mannen zijn wispelturig, ging hij vol vuur voort. Het is een schande dat hij nu niet hier is om u te ontmoeten. Het moet wel., hm... een gemeene kerel zijn om u zoo te laten wachten. Als ik u was zou ik nooit meer iets met hem te doen willen hebben. Ik zou regelrecht naar huis gaan en hem dat schrijven. In uw plaats zog i-k niet te veel teleuttg'esteld zijn... Ga nooit af o-p wat een man schrijft. Tien te gen- een dat hij het niet meent. Maar ik wil hem vertrouwen. Ik moet, zei Boschviooltje met warmte. Bedriegers zijn ze, de mannen, zei de graaf. De onsterfelijke dichter heeft het wel goed gezien. Vertrouw dien kerel niet. Mijnheer, zei de dame met waardig heid, uw waarschuwingen- zijn» even vreemd als ongepast. Hoe waagt u, een vreemdeling, om mij te waarschuwen voor een mam een edelman waarvan u niets weet, die absoluut een man van eer is? Hoe waagt u het, hem een „kerel" te noemen Jk verlaat mij op hem ik wil mij o-p hem verlaten, em als hij probeert mij slecht te behandelen» zal de wet een beleedig;de vrouw beschermen. Ik vraag wel excuus, maai ik kan niet verdragen dat een vrouw, een... een (hier snikte de graaf) een beminnelijke vrouw haar zinnen zet op eem man, waarvan ik de overtuiging heb hoe dat weet ik niet dat hij haar onwaardig is. O, geloof mij, in alle opzichten onwaardig. Houd op, zei de „beminnelijke vrouw" ik zal niet luisteren naar wat dan ook in zijn nadeel. Ik bemin hem met al de -kracht van een jeugdig hart, en niets kan miji doen veranderen. ERNSTIGE TRAMBOTSING IN DEN HAAG. Ten gevolge van de gladheid op de rails heeft er een zware botsing plaats gehad tusschen lijn 11 en de Westland- sche Stoomtram aan den Loos- duinschen weg te Den Haag. radio-telegrafisch geseinde overeenkomsti ge weersverwarhtingen in code in 2 groe pen van 4 cijfers met indexgroep worden toegevoegd en zal de avond-weersver wachting te 8 uur nm. inplaats van 8.05 uur nm. worden uitgesproken- en eveneens door een weersverwachting in code wor den- vervolgd. De cijfergroepen van dit codeweerbericht zullen 2 maal langzaam worden geseind. De code voor dit weer bericht is bekend gemaakt in de Nederl. Staatscourant No. 252 van 27 December 1922 en op aanvraag kosteloos bij het K. N.M.I. verkrijgbaar. VLISSINGEN, 29 DECEMBER. Inschrijving voor den dienstplicht. Belanghebbenden, inzonderheid de in het jaar 1909 geboren mannelijke personen die zich ter inschrijving voor den -dienstplicht hebben aan te melden, worden er met ver wijzing naar de daaromtrent gedane open bare kennisgeving aan herinnerd, dat dit behoort te 'geschieden in de -maand Janu ari en wel ter gemeentesecretarie (3de af- deeling). Tramways de Rotterdam. In het verslag over het boekjaar, ge ëindigd 30 November jl. van de Tramways de Rotterdam, lezen wij o.a. het volgende Wat den. gang van zaken bij de tram wegen en verlichting VlissingenMiddel burg betreft, waarbij de maatschappij be trokken is, deze ,is voortdurend zeer be vredigend. De tramwegen hebben een klei ne stijging van de ontvangsten te boeken gehad, terwijl de verlichting een belang rijke vermeerdering van de ontvangsten heeft geboekt. Een schoorsteenbrand. In een woning in de Pioenlaan ontstond gisterenavond een schoorsteenbrand, die door de politie met behulp vam een -mini- max werd gebluscht. U zuil er berouw van hebben, zei de graaf onheilspellend. Misschien meent u het goed, ant woordde zij, een weinig meer toegevend, toen zij zich herinnerde, dat hij haar een bemi-nlijke vrouw had genoemd. Zon der twijfel doet u .dat. Ze keek hem lief aan, zoo lief> dat het bloed van den graaf iru zijn aderen stolde. Maar ik moet, ik zal hem trouw zijn. Doe het niet, zei MacCarthy nadiuk- kelijk. Ga naar huis als een verstandige vrouw em besluit den kerel nooit te willen terugzien. Nooit zal ik dat doenzei Bosch- viooltje heftig. O hemel, dacht de graaf, wat een verschrikkelijke vrouw. Niet omdat ze oud is, of omdat ze leelijk is ofschoon ze dat vooit den drommel allebei is maar haar manieren, haar oogopslag het is meer dan een- mensch verdragen- kan f lk moet er niets van hebben. Ik zie er van af en van het geld erbij Hij stond op. Als -ik een heer ontmoet die aan uw beschrijving beantwoordt, en» die een an jelier draagt, zal ik hem naar deze bamk sturen, zei hij cynisch. O, dank u. Hij kan nu niet meer ian-g uitblijven. Goeden dag en veel dank voor uw vriendelijkheid. Heeren zijm altijd zoo vriendelijk tegen mij. Terwijl hij haar blik vermeed met de zelf kennis van een gesnapt misdadiger, zette MacCarthy zijn hoed op en sloeg haastig een zijpad in. Het is juist wat mij toekomt, zei hij ellendig. Wat kon ik ook anders ver wachten Als het werkelijk eens dat aar dige meisje was geweestmaar dat was Huwelijksconferentie» In de R. Kath. kerk in de Wilhelmina- straat worden morgenavond kwart over 8 uur door den Zeereerw. pater Boromeus de Geeve de conferenties over het huwelijk voortgezet. Laf. Gisteren werd- bij de politie aangifte ge daan dat in den avond van den tweeden Kerstdag, omstreeks 12 uur, nabij hel be lastingkantoor op de Zeilmarkt twee vrou wen werden aangevallen door twee man nen. Een der vrouwen werd op den grond geworpen, waarop de andere vrouw met haar •parapluie op de lafhartige mannen in sloeg, waarop deze in- een naburig café verdwenen. De politie stelt een onder zoek in. Voor het voorloopig machinisten-diplo ma is te 's-Gravenhage geslaagd de heer Chr A. P. van Hoepen alhier. Zeeuw sche Landbouw Maatschappij. Gisteren kwam te Goes de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij in algemeene ver- Igadering onder voorzitterschap van den heer mr. P. Dieleman» bijeen. De heer dr. S. E. Bierman te Urquert, Bid der Tweede Kamer, hield een lezing over „de algemeene toestand van den land bouw". De vergadering behandelde verder eeni ge huishoudelijke zaken en besloot de over eenkomst met den Bond- van Aardappel handelaren op te zeggen, indien die bond niet wil toegeven inzake de afschaffing der 1 korting em het gebruik van de 30 mM. hor. Keuring van dekhengsten. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft bepaald», dat de gewone keuringen- van tot dekking bestemde heng sten in het voorjaar van 1928 zullen wor den gehouden in Zeeland (alleen voor type trekpaard) 31 Januari te Zierikzee en te Kattendijke 1 Februari te Hulst2 Fe bruari te Axel 3 Februari te Oostburg. te mooi om waar te zijn. O, wat ben ik een gek geweest om maar iets te schrijven, vóór ik de waarheid wist Hoe moet ik mi uit dit wespennest komen Ze ziet er uit als een ontzaglijk vastberaden- vrouw, van het soort, dat een man met geweld zou trouwen, als ze eenmaal haar zinnen daar op gezet heeft. Het koude zweet liep bij druppels over zijn voorhoofd. Ze zal mij krijgen, dacht hij. Ze zal me krijgen, zoo zeker als twee maal twee vier is, als ik 'm niet smeer maar dat doe ik. Ik ga naar het buitenland. In zijn verbijstering leunde hij tegen een boom. Als ze maar eenigszins vermoed kon hebben, wie ik was^ overwoog hij, zou zij haar vangarmen zeker om mij heen ge slagen hebben. Is ze niet goed bij haar hoofd, dat zij beweert, dat ze mij gezien heeft Daar moet een vergissing in het spel zijn. Gelukkig Ze heeft me nog nooit eerder ontmoet, dat staat vast... Nu, ik geef het op. Hij keek schuin- om, om te zien of zij hem volgde, maan er was niemand te be speuren. 't Is mijn eigen schuld, dacht hij bit ter. Ik hoef niemand iets te verwijten. Waarom heb ik me ook met zoo iets inge laten Waarom heb ik me met vrouwen ingelaten»? Gék ben ik geweest, absoluut gek... en ik krijg mijn verdiende loon met die raaskallende idioot 1 Och, och... hoe moet ik in 's hemelsnaam van haar af komen (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1