and! iillllllllllllllllllg Iburgsche ij f. Stoomvaart I IËÈRSTE BLAD BERICHT. ekelvleesch Lever) eAchterham KERSTMIS. FEUILLETON DE HUWELIJKSLOTERIJ. GEMEENTERAAD TE SOUBURG VLISSIINGSCHE COURAINT velen wij ten 3- ch 65 cent 5 MO 100 115 150 130 100 150 110 HO 110 225 '20 90 95 150 ta p. fl. 95 ct. flesch 95 ct. lesch 52/2 ct. 7 cent V 10 55 13 70 90 78 h fl. 105 ct. 100 stuks artikelen jj| iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :den I. nette e huur een RWONING en achtertuin, delb. straat A 194, ONIJNE.NVELIFN f 1.— per stuk. SE, West Souburg. rraagd een KWIJK jrijsopgaaf, letters /liss. Courant". 5TIKSTER EN END MEISJE. N'S Schoenhandel. ;n net KMEISJE de 16 jaar, voor per week. m. Burgerweeshuis, 64. 7ERKSTFR den Vrijdagmorgen straat 27 (ben ISTBODE 3 kunnende werken met koken bekend. KSBAZAR, St. Ja- evraagd voor de tn flink IEISJE ;je Buskenstraat74. welijk der tegen- n i5 Jan een flinke JSTBODE n wasch, loon f24.- nghal „Vliss. Crt". Idelburg-Rotterdaffl gelegen plaatsen. AN PASSAGIERS, ^EN EN VEE. ber i. v.Midd v.m.uur 8 8 v. Rott. v.m.uur 8 8 fl DU nummer bestaat uit 2 bladen. WEGENS HET KERSTFEEST ZAL IpE „VLISSINGSCHE COURANT" I MAANDAG 26 DECEMBER NIET VERSCHIJNEN. Zij, die zich met 1 Januari op de „Vlis- I jingsche Courant" abonnee- ren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. per ons. Aanbevelend, TE ROLLER St. Jacobstraat 3 le bekomen IV. Tremport- en J~. een O. VOS. TeltIM» EENHOORN. Telef. IOSTERHOUT, Tel. BUITENHEK, Tel. I" Vrede op aarde. Weder klinkt alom in beden en in hangen het „Vrede op aarde" in den I winternacht. Opnieuw geeft de mensch- I heid in deze gewijde uren uiting aan liet vurig verlangen, waarvan zij de vervulling verwacht. Het Kerstfeest brengt lie vredesge- I dachte in de hoofden en de harten. Maar jzal er werkelijk eenmaal een onge- I stoorde vrede komen, dan moet er alier- I eerst zijn vrede tusschen de volkeren. Ruim negen jaren geleden verstomden I de kanonnen op het slagveld. De puin- I lioopen, door den gruwelijken oorlog I veroorzaakt, zijn nagenoeg opgeruimd, I maar de onafzienbare kerkhoven met de I kille graven getuigen nog van den on- I uitsprekelijken jammer, welke in den 1 wereldkrijg over het menschdom werd I gebracht. Het staat vast, dat de mogelijkheid i van een nieuwen wereldoorlog denk- i baar blijft, zoolang niet het verstand de [overwinning op het geweld zal hebben behaald. Gelukkig is daar de Volken bond, al staat hij nog in de kinder schoenen. Moeizaam schrijdt hij voort, want nog altijd zijn er talrijke machti- i gen der aarde, wier daden de pogingen i tot volkerentoenadering verstoren nog altijd is in het Oosten de revolutie vaan hoog opgeheven en drijven com- 1 munistische leiders krachtdadig tot ge- I weid en opstand aan. Wij allen besef fen, dat wij, in navolging van de nobel- sten onder ons, onze beste krachten in i dienst moeten stellen van het internatio- I naai vredeswerk, dat in Genève wordt verricht. „Vrede op aarde" ruischte eer tijds door de ceders van den Libanon. „Vrede op aarde" is thans de interna tionale vredesklank, welke .zich vanuit Genève over de geheele wereld voort- plant. Kerstavond is de avond van herinne- I ring en verbeelding, het feest van schoonheid en dichterlijkheid. In aller hart heerscht de warmte der innige ge- negenheid, in aller gemoed de verteede- ring en de blijdschap van het familie- leven. Het is de avond van vrede in eigen huis, die menigmaal zoo gansch verschilt van de atmosfeer in den dage- lijkschen werkkring. immers, in hoe menige onderneming valt aan de goede verstandhouding nog Uit het Eftgelsch CHARLOTTE O'CONNOR ECCLES. (Nadruk verboden). 29) Wie kan het dan geweest zijn Het was niet bepaald een oude dame ik weet het heusch niet, als 't niet miss Jenkins is geweest, of misschien mefrou d'r nicht. 'Der is niemand anders.- Ze gaot meest alle daoge naar de markt. Daor wordt gebeld. Der zijn nog vier iheere 'hier in huis en ik ben alleenig voor het werk. Op dit oogenblik riep een schelle stem Lisa, met wie sta je te kletsen Ik kom al, riep ihet meisje en sloeg de fleur voor den neus van den graaf dicht. 't Is in orde, dacht de graaf met vol- «lening. Er is geen ander mejsje in huis. waarachtig het is een schoonheid. Mac, lengen, je boft. Ze is precies zooals ik naar mij voorstelde. Ze is ibeminlijk, god- flebjk. Wat een blom om te bloeien in de wildernissen van Camomile StreetWaar- aeiitig, ik zou haar zonder penny willen nemen als ik het kon doen. Als ik een maal de sleutel van de kas heb, krijgt Liza een bankje van vijf pond. Hij liep de stoep af, een opgewekt deun tje neuriënd'. Hij ging weer terug naar de St. Sepul- jnre en wachtte, in de hoop, de bekoorlijke jonge dame weer te zullen zien verschij nen. De kerkdienst scheen niet te eindigen 'en laatste kwam het gerinige aantal kerk bezoekers langzaam naar buiten. Het waren nopfdzakelijk vrouwen, maar het mooie ir» 't wit was er niet bij. Na tever geefs gewacht te hebben, traci de graaf het heel wat te verbeteren In hoe menig geval wordt de bedrijfsvrede verstoord, doordat de actie zich niet richt op ver hooging van het algemeen welvaarts peil, doch op het eenzijdig eigenbelang. Dit maakt het waarlijk niet gemakke lijk om den geest van de werkers in het bedrijf te verbeteren door maatregelen, die nu eenmaal onverbiddelijk rekening moeten houden met het economisch mo gelijke. Heerscht er echter in een onder neming een geest van onderling ver trouwen, dan zijn allen spoedig door drongen van de waarheid, dat de be langen van de partijen, welke in de pro ductie samenwerken, in hoofdzaak pa rallel loopen. Kerstmis wekt het verlan gen, dat ook in het bedrijfsleven de wa re vrede eenmaal werkelijkheid moge worden Weder klinkt alom in beden en in zangen, het „Vrede op aarde" in den winternacht. Opnieuw vestigt de menschheid, in smachtend verlangen naar waren vrede, haar hoop op hoo- gere macht. Alleen degene echter, die de Kerst stemming van vrede en weemoed blij vend in het hart houdt, ziet aan de kim. den lichtglans van een betere toekomst gloren Vergadering van Vrijdag 23 December, 's middiags ten half drie uur. Voorzitter die heer jhr. H. A. van Doorn. Tegenwoordig alle leden. De notulen van het behandelde in de beide vorige zittingen wenden goedge keurd. De voorzitter deelde mede naar aanJei- ding van vragen van den heer Hildernisse in de vorige vergadering, dat over het wachtlokaal aan den Abeele nog niets po sitiefs kan worden medegedeeld'. De zaak is nog ini bespreking. De gevraagde kaart der gemeente is met den heer Louwerse besproken, doch nog niet gereed. Mededeelïng werd gedaan: van de benoe ming van een tijdelijk onderwijzer aan de openbare school. Verder dat van Ged. Staten bericht is ontvangen dat de minister den avondcur sus voor Souburg niet heeft goedgekeurd. Voorts dat volgens ministerieel besluit de radio-dlistributie voor Souburg is ver leend aan de heeren Oorschot en West en de. Nog deelde de voorzitter tof zijn groote vreugde mede dat de plannen voor de wa terleiding hi zulk een stadium zijn, dat met Januari a.s. de onderhandelingen voort gang kunnen hebben. Van de politiehonden-vereeniging was een, verzoek ingekomen om subsidie, door de gemeente als begunstiger toe te doen treden. Burg. en Weth. stellen voor dit laatste schrijven1 voor kennisgeving aan te nemeïK De heer Janssen vraagt het woord over de weigering van dien avondcursus. Spre ker wijst er op dat Ged. Staten voor 60 gemeenten toestemming hebben gegeven voor een avondcursus. Het bevreemdt hem tem zeerste dat dit voor Souburg niet is toegestaan. Hij heeft nu gelezen dat er een actie zali worden gevoerd door het N.O.G. om bij dem minister erop aan te dringen zijn standpunt te wijzigen. Spr. betreurt het standipunt van oen minister ten zeerste. Hij juicht de actie van het N.O.G. toe. Spr. vraagt oifl Burg. en Weth. nog stappen wil len doem om het volgend! jaar te trachten een avondcursus te houden. Hij doet een voorstel' om aan Ged. Sta ten te verzoeken de begrooting zoo spoe dig mogelijk goed te keuren, met schrap- gebouw binnen. Hij bemerkte tot zijn er gernis, dat er eem andere uitjgang in een zijstraat was en door deze deur was het knappe kind zeker naar buiten gegaan, ter wijl 'hij voor de kerk had staam wachten. HOOFDSTUK XIX. Het onverwachte gebeurt. •De behoefte om Maisie weer te zien en van haar lippen een beslist antwoord te booren, kwelde Jack Darracott den gan- scheni dag, nadat hij 'haar in het Park ge zien ihadi en 's nachts hield het hem uit den slaap. Tweemaal was hij op het punt ge weest naar haar huis te gaan., was hij tot de deur geloopen en toen weer terugge gaan, zichzelf inpratend, dat het beter was te wachten en haar tijd tot nadenken te geven. Maisie was van streek, dat voelde hij. Eén. enkel woord1 kon haar voor of te lgen hem doen beslissen. Hij kende de vrou wen genoeg om te weten, dat een man in die gevallen zijn takt het beste toont door weg te 'blijven. Het ergste was, dat hij niet kon wegblijven. Hij wachtte tot den vol- igenden middag en liet zich toen op Cleve land Square aandienen. Parkins opende de deur met zoo'n somberen blik, dat Jack ontstelde. Is miss Carter thuis vroeg Jack aar zelend. Ja, mijnheer. Kan ik haar spreken? Zij ontvangt geen bezoek, mijnheer. Werkelijk niet Misschien heeft u het nieuws nog niet gehoord, mijnheer? We zijn allen diep be droefd, meneer. Onze beste meneer... Goede 'hemel, wat is er (gebeurd Ik weet van niets. Meneer Carter,, meneer, is tegen lunchtijdi uit de city teruggebracht gewor den. Hij heeft een aanval van beroerte ge had, meneer. Het is levensgevaarlijk. ping van den post voor den avondcursus. Anders moeten wij misschien weer maan- dten wachten vóór de begrooting wordt goedgekeurd en dat is niet in het belang van de gemeente. De minister heeft feite lijk het vervolgonderijs kapot gemaakt en nu weigert hij ook den avondcursus. De heer Cysouw zegt dat het er om gaat &aar de avondcursus gegeven wordt. De Christelijke scholen willen ook een avond cursus houden, maai* dan moeten zij die zelf 'bekostigen. Wanneer de voorstanders van de openbare sohooii dit ook deden, dan was de zaak in orde. Dat de zaak zoo geloopen is is de schuld van de linksche meerderheid in den raad. De heer De Priester geeft een breedvoe rig overzicht van hetgeen sindS 1923 voor gevallen is met het vervolgonderwijs. Dit moest verdwijnen vanwege de bezuiniging. Nu hadden wij besloten een avondcursus te houden en daarvoor hebben zich 19 leerlin gen opgegeven, waaronder 8 van de open bare school en 11 van de 3 christelijke scholen. Hieruit blijkt dus dat voor afzon derlijke cursussen op de christelijke school het minimum-aantal leerlingen niet is be reikt. Wèl was dus een algemeene cursus mogelijk. Daar blijkt dat er een voldoend aantal leerlingen aanwezig is, wil hij de actie zoo krachtig mogelijk steunen. Om onze begrooting niet in gevaar te brengem kan hij met het voorstelJanssen medegaan. De heer Suurmond wees er op dat door de rechtsche minderheid óok vervolgonder wijs gewenscht werd, maar dan op voet van gelijkheid. Doch dit heeft de linkerzij de niet gewild en de zaak doorgezet, met het nu bekende resultaat. Hij hoopt dat het voor het vervolg een les zal zijn. De heer Melis zegt dat rechts niet an ders dan tegen den avondcursus kon zijn, daar deze in strijd was met hun. beginsel en ook in strijd met de wet. Hij gelooft niet dat het op die andere 60 gemeenten zoo een „zoodje" is als hier en daar zal wel' meer overleg gepleegd zijn. De schuld zit bij links en nu blijkt weer dat als men het onderste uit de kan wil hébben men het deksel op den neus krijgt. Spreker verheugt zich er over dat de minister heeft getoond aan dit gemodder een einde te willen maken. De heer De Priester wil er nog op wij zen dat de minister zelf het wettelijk ver volgonderijs den nek heeft omgedraaid. Hij herinnert er aan dat Christ, volkson derwijs 'n lijst heeft laten circuleeren voor handteekeningen voor vervolgonderwijs. Het bleek echter dat niet alle ouders die daarop geteekend hadden Christ, onderwijs begeeren.. Voor twee cursussen waren echter geen leerlingen genoeg en toen meest er een oplossing gevonden worden. Spreker wil niemand de schuld van den gang van za ken geven. Aan de gelijkstelling van open baar en bijzonder onderwijs wil spreker ten allen tijde medewerken. De werkelijke behoefte aan. een avondcursus is gebleken doordat 19 leerlingen zich hebben opge geven. Spreker begrijpt niet dat het mogelijk is geweest dat Ged. Staten voor 60 gemeen ten een cursus hebben gegeven en voor Souburg niet. Wij moeten alsnog trachten een oplossing te vinden tegen het volgend jaar en daaraan wil hij ten volle mede werken. De heer Melis houdt vol dat links de schuld is geweest dat er nooit samenwer- Wenscht gij HULP bij de KEUZE van een BEROEP voor Uw ZOON of DOCH- TERTJE 1 Ga op den a.s. Zittingsavond DINSDAG 27 DEC. tusschen 7.30-9 uur naar het Burger- Weeshuis aan de Badhuisstraat waar U bij het Bureau voor Be roepskeuze GRATIS IN LICHTIN GEN kunt krijgen. Dat spijt mij verschrikkelijk, zei Jack met hartelijke deelneininig. Hoe is miss Carter Hoe is de fa milie onder den slag O, ze zijn er ellendig van, meneer. Mrs. Carter heeft een zenuwaanval gehad en zelf den dokter noodig gehad en de ar me miss Maisie zit maar steeds naast zijn bed als een steenen beeld en houdt zijn hand vast. Het is treurig om aan te zien. Ik hoop, zei Jack, dat als ik met iets helpen kan, je me een boodschap zult sturen. Ik kom vanavond noig even terug in de hoop beter nieuws te hooren. De avond bracht echter geen beter nieuws en den volgenden morgen was alles voorbij. Maisie Carter, wier geforceerde kalmte nu geweken was, hing, jammerlijk snikkend, over het lichaam van haar dier baren vader, en. noemde hem. met alle mo gelijke lieve naampjes. Ze had den heelen nacht met de ver pleegster gewaakt. Tegen den morgen was Lesten Carter heengegaan, "Wat ook zijn fouten mochten geweest zijn, hij had zijn dochter hartelijk liefgehad, en zij had zijn genegenheid vurig beantwoord. Even voor het einde had hij nog even het bewustzijn teruggehaci Maisie, riep hij zwakjes, ben je daar Ja vader, ik ben hier naast je. Zie je me niet? Maisie, mijn lieve kleine Maisie. God zegen je. Hij sprak langzaam en met moei te. Je bent een goed kind troost je moeder... Darracott houdt van je. Hij zal helpen om... om... Waarmee Darracott haar zou helpen kwam Maisie niet meer te weten, want toen hij deze woorden uitgesproken had, was het groote oogenblik gekomen. Ofschoon mrs. Carter haastig door de verpleegster uit een onrustigen slaap werd king is gekomen. Zij hebben aangedrongen op een algemeen neutrale avondschool. Het voorstelJanssen wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Overgegaan wordt tot een wijziging van het reglement van het Burgerlijk Armbe stuur, welke nieuwe bepaling reeds door ons werd gepubliceerd. Aangenomen met algemeene stemmen. Burg. en Weth. stellen voor de belooning van de werkster van het gemeentehuis met 50 per jaar te verhoogen ente brengen op 310. De heer Suurmond heeft bezwaar tegen deze verhooging. De begrooting is nauwe lijks achter den rug en nu komt er al weer een verzoek om saiarisverhooging. Hij kan dit niet goedkeuren en vraagt waar het heen moet als wij op dezen weg voort gaan. Hierover had bij de begrooting be slist moeten worden. Hij zou dit verzoek wiüen aanhouden1 tot de volgende begroo- tinjr en verder at dergelijke verzoeken. De voorzitter zegt dat de meerderheid van Burg. en Weth. deze verhooging alles zins biillijk vindt daar de werkzaamheden zeer zijn vermeerderd. De heer Jobse zegt dat verzoeken om loonsverhooging van de werkvrouw sche ring en inslag zijn. Met alle respect voor haar werkzaamheden, en hoeveel hij ook van haar houdt, en hij haar deze verhoo ging wel gunt, moeten wij toch ook voor de financieeie belangen van de gemeente zorgen. Bovendien krijgt de werkvrouw ook nog een gratificatie. Hij zal' tegen de verhooging stemmen. De voorzitter zegt dat de gratificatie dan ingehouden wordt. De heer Jobse Dan1 schiet zij er niet veel mee op. De heer Melis zegt dat de werkvrouw goed voldoet, doch de tegenwoordige be tooning acht hij voldoende. Wij kunnen best een ander krijgen voor dat bedrag. De heer De Priester zegt dat de gratifi catie bestemd is voor een helpster gedu rende den schoonmaaktijd. Hij betwijfelt of wij best een ander kunnen krijgen voor dit bedrag. De werkzaamheden zijn zeer omvangrijk, veel meer dan voor de school- schoonmaaksters. Daarom acht hij de ver- hooging zeer billijk. Hij is het met den heer Suurmond eens dat deze verzoeken in het algemeen beter bij de begroofing kunnen behandeld wor den. In dit geval doet hij echter een be roep op den raad de verhooging toe te staan. De heer Suurmond) stelt voor over het verzoek bij de volgende begrooting te be slissen. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Jans sen, Hildernisse, Leenhouts en De Priester. Voor de 'benoeming van een lid der Nieuwjaarscommissie worden door Burg. en Weth. in alfabetische volgorde aanbe volen de heeren N. de Pagter en. J. C. W. Pluijmers. Benoemd) de heer Pluijmers met 7 stem men de heer De Pagter verkreeg 4 stemmen. Ter vervulling van twee vacatures in het Burgerlijk Armbestuur worden door <d'at college voorgesteld in de le vacature de heeren F. Leenhouts en 2. J. Goedbloed. In dé 2e vacature de heeren A. J. Arendse en 2. J. van Soelen. Bij de stemming voor de le vacature verkreeg de heer Goedbloed 7 en de heer Leenhouts 4 stemmen. Naar aanleiding van deze stemming zei de heer Janssen dat hieruit blijkt dat door den raad geen prijs wordt gesteld op evenredige vertegenwoordiging. Het blij Kt dan hun partijgenoot Leenhouts geweerd is geworden. Uit protest tegen deze han delwijze zal zijn fractie zich bij de tweede stemming onthouden. De heer De Pagter merkt op dat het nog al een aardig baantje lijkt. Als de S.D.A.P. haar zin niet krijgt gaan zij discusseeren. De heer Jobse consiateert uit deze stern- gewekt en in haar nachtgewaad binnenren de, was zij te laat voor het laatste afscheid. Een gerucht, dat de Colightly Carters in slechte omstandigheden waren achtergeble ven deed spoedig de ronde. Er werd ge zegd, dat de schok veroorzaakt door groote geldelijke verliezen, het einde van mr. Car ter verbaasd had en over de positie zijner nabestaanden werd met cynische onver schilligheid gepraat. Mrs. Carter had veel kennissen, maar weinig vrienden onder de menschen, die haar huis platliepen. Toen zij ophield te ontvangen, bleven ze weg. Een huis van rouw had geen attractie voor ze. Een misselijk zoodje, zei mrs. Carter minachtend, toen zij merkte dat verscheide ne van haar meest intieme kennissen niet waren komen conidoleeren en ook niet ge schreven hadden, terwijl anderen het ge laten hadden bij een nietszeggend briefje of bij het zenden van een kaartje. Zoo gauw Jack het nieuws hoorde, schreef hij Maisie's moeder een brief, waar in hij zijn diensten aanbood en de hoop uitsprak, dat zijn zakenkennis haar mis schien van nut kon doen zijn bij het rege- len van haar aangelegenheden. De arme vrouw was volkomen gebroken door het eerste groote verdriet in haar le ven en nam dan ook de hulp heel graag aan. Jack's hart bloedde bij het zien van Maisie, bleek en in haar rouwkleeren. Zij was haar angst voor hem vergeten en beschouwde zijn tegenwoordigheid als iets dat vanzelf sprak. Hij zei geen woord, dat haar aan hun gesprek in Hyde Park kon herinneren en dat was eerst een opluchting voor haar. Maar na eenigen tijd) verwonderde zij zich eroverwas hij dat onderhoud vergeten Als hij had gesproken^ zou het meisje hem gehaat hebben. Maar nu hij zweeg zoo is de vrouw begon zij zich af te vragen of hij wel zou gemeend1 hebben, wat hij ge- STOOMWASSCHERIJ „DE VOLHARDING". Stoomververij Chem. Wasscherij Singel 1 j Telefoon 50 VLISS1NGEN 5 raing dat er nu al ruzie is in het huwelijk tusschen rechts en de S.D.A.P. Hij heeft altijd wel gezegd dat het een mislukking zou worden. Hij verwondert zich over de- ze stemming. Hij wil dat de heer De Pries- j ter als lid van het Burgerlijk Armbestuur i zal bedanken nu hij wethouder gewor- i den is. De heer De Priester zegt, dat het lid- maatschap van het Burgerlijk Armbestuur niet in strijd is met het wethouderschap, Hij heeft dut onderzocht. Ook Burg. en Weth. stelden het op hoogen prijs dat hij lid bleef, ook om de adviezen. Spreker is van meening, dat er in het Burgerlijk Armbestuur menschen moeten zitten die de toestanden op Souburg ken nen. De heer Leenhouts is iemand die da gelijks in de arbeidersgezinnen komt en ■dus de aangewezen man. Hij heeft er niet naar gevraagd of de heer Leenhouts soc.- d'em. is. Hij wijst er op dat hij in het Bur gerlijk Armbestuur ook den heer Goed bloed naar voren heeft gebracht als een geschikt persoon. Will men zich aan dé evenredige verte genwoordiging houden, dan had een an dere aanbeveling gedlaan moeten zijn, wat hij nader uiteenzet. De heer Janssen zegt, dat hij tot de conclusie moet komen dat een lid van het Burgerlijk Armbestuur zich niet aan de aanbeveling heeft gehouden en daar pro testeert hij tegen. Hij antwoordt den heer Jobse dat de rechtsche fracties en de soc.-dem. elk hun zelfstandigheid' behouden en dat er dus geen sprake is van een huwelijk. Bij de 2e vacature verkregen de heer Arendse 5, de heer v. Soelen 2 en de heer Leenhouts 4 stemmen. Bij de nu volgende stemming werd ge kozen de heer Arendse met 7 stemmen de heer Leenhouts verkreeg 4 stemmen. Burg. en Weth. stellen voor aan de vleesch- en spekvereeniging 25 subsidie toe te kennen voor 1927 wegens vergoe ding voor het gebruik van een noodslacht- plaats. De heer De Priester zegt d'at hij als minderheid in het college van Burg. en Weth. tegen het voorstel is. De heer Cysouw wijst op het billijke van het voorstel, daar de noodslachtplaats nog niet gereed is. De heer Jobse is er tegen om voor alles en nog wat subsidie uit de gemeentekas te geven. De heer De Visser zegt dat de nood- slachtplaats reeds in Juli gereed had moe ten zijn. De vereeniging vraagt geen sub sidie doch een vergoeding, daar de nieuwe keuringswet het niet meer mogelijk maakt noodslachtingen ter plaatse te verrichten .en men naar een slager moet, wat weer kosten medebrengt. De keuringsdienst brengt een batig saldo voor de gemeente en daarom acht hij een vergoeding zeer billijk. Bij een noodslachtplaats is de gemeente veel duurder uit. De heer De Priester is door de argu menten van de heeren Cysouw en De Vis ser nog niet overtuigd. Hij wijst er op dat de noodslachtplaats door de abattoir kwestie is verschoven. Spreker wil eerst aangetoond zien of de vereeniging die ver goeding noodig heeft en als dit niet ge schiedt zal hij tegenstemmen. Van de noodslachtplaats zal de gemeen te toch ook bjten trekken. De heer Dé Visser is van meening dat de noodslachtplaats gratis zal moeten wor den beschibaar gesteld. De vereeniging beeft geen ikas, dus geen tekort of over schot. De kosten worden gelijkelijk ver zegd; had, of zijn liefde ware liefde was geweest! en geen emotie of een voorbij gaande begoocheling. Toch was ze blij dat hij er was. Hij had haar vader begrepen en gewaardeerd en wist, wat haars vaders dood voor haar be- teökende. Jack nam op zijn kalme manier het be heer van de zaken van de twee hulpelooze vromwen op zich. Zij hadden ,geen manne lijke bloedverwanten en geen van beiden hadden ze verstand van zaken. Langzamer hand ontwarde hij de verwarde en met elkaar in. strijd zijnde opgaven van mrs. Carter, werkte massa's paperassen door en bracht orde in chaos. De zaken stonden niet <zoo slecht als men algemeen gedacht had. Na betaling van alle schulden zou nog een klein kapitaal overblijven dat voldoende zou zijn voor moeder en dochter. Het zou echter noodiig zijn van Cleveland Square te verhuizen en Maisie's hart kromp ineen bij het scheiden van het huis, waar ze zoo'n groot deel van haar jeugd had door gebracht. Ze begon een werkelijke gene genheid voor Jack te gevoelen. Hij was voor haar het eeniige standvastige in een veranderlijke wereld. Nooit tot nu toe had zij behoefte gevoeld aan de bescherming van een man. Zij had altijd haar vader ge had, die zoo goed was, zoo aardig, altijd klaar voor haar verlangens in te willigen en om haar te helpen, als het noodig was. Ze voelde zich dankbaar voor de gene genheid van Jack zij begreep dat het goed voor haar was een vriend te hebben die zoo sterk en onzelfzuchtig was. En zij be dacht, dat, als haar vader niét gestorven was en zij niet op Jack zou zijn aangewe zen, zij nooit van hem zou zijn igaan hou den. Ze zou ervoor teruggedeinsd zijn om, zooals hij het had uitgedrukt, haar lot in haar hand te nemen. (Wordit vervolgd).

Vlissingse Courant | 1927 | | pagina 1